Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 13:25   #1
_Tweety_
Raczkowanie
 
Avatar _Tweety_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 99

Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie


Mam pytanie takie jak w temacie. Chcę schudnąć, a chcę oprócz diety ćwiczyć w domu. Tylko jakie to mają być ćwiczenia i jak często żeby dały efekty? Pozdrawiam.
__________________
"Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą"
Mohandas Karamchand Gandhi



http://www.kazdy-moze-przegrac.pl/
_Tweety_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 09:55   #2
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

jeśli do tej pory nie ćwiczyłaś nic, prowadziłaś dość osiadły tryb życia, to aby schudnąć wystarczą jakiekolwiek ćwiczenia, ważne by wykonywać je regularnie. niby powinno być dobrze jak będziesz je robić minimum 3 razy w tyg, ale nigdy nie zaszkodzi zwiększyć liczbę tych dni (ja np. ćwiczę zwykle 6 dni w tyg). poprzeglądaj wątki, gdzie dziewczyny dyskutują o różnych ćwiczeniach (np. Turbo Fire, Jillian Michaels, Chodakowska itp.), poprzyglądaj się tym ćwiczeniom i wybierz coś dla siebie.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 11:05   #3
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Cytat:
Napisane przez _Tweety_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie takie jak w temacie. Chcę schudnąć, a chcę oprócz diety ćwiczyć w domu. Tylko jakie to mają być ćwiczenia i jak często żeby dały efekty? Pozdrawiam.
ja zaczynałam od filmów z ćwiczeniami takich jak Cindy Crawford, Tamilee Webb, Yoga Ashtanga, Tae Bo, BBL. Jedne były cięższe inne łatwiejsze więc jak się bardzo męczyłam to odkładałam jakiś zestaw na później, poćwiczyłam coś łatwiejszego a dopiero później się zabrałam za trudniejsze zestawy. Teraz sama sobie układam treningi w domu albo jakąś część tych zestawów albo wg atlasu ćwiczeń

http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:38   #4
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

http://www.sfd.pl/-t803543.html
http://www.sfd.pl/-t438773.html
http://tygryskowym-okiem.blogspot.co...ningowy-i.html
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:43   #5
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Filmy z ćwiczeniami, skakanka, hula hop, rower stacjonarny, orbitrek itp. itd.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:00   #6
FruitFantasy
Przyczajenie
 
Avatar FruitFantasy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Ja polecam skakankę , [pamiętaj , że tłuszczyk spala sie po 30 minutach wysiłku wiec 45 to absolutne minimum ! I nie zapominaj o butach, żeby chronić stawy do tego polecam albo przypomniec sobie cwiczenia z wfu albo pościagac filmiki np ewy chodakowskiej )
__________________
zmieniamy styl życia na lepszy !
gubimy tłuszczyk
robimy certyfikat z niemieckiego
obrona
lipiec/sierpień: przeprowadzka na Wyspy
FruitFantasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:04   #7
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Cytat:
Napisane przez FruitFantasy Pokaż wiadomość
Ja polecam skakankę , [pamiętaj , że tłuszczyk spala sie po 30 minutach wysiłku wiec 45 to absolutne minimum ! I nie zapominaj o butach, żeby chronić stawy do tego polecam albo przypomniec sobie cwiczenia z wfu albo pościagac filmiki np ewy chodakowskiej )
ja słyszałam, że można skakać najwyżej pół godziny, bo potem można sobie krzywdę zrobić skacząc tak długo, stawy wysiądą
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 10:34   #8
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Od siebie polecam ćwiczenia z Tiffany Rothe - bogaty program, dużo ćwiczeń do wyboru. Do tego np. twister czy hula-hop
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 21:41   #9
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
ja słyszałam, że można skakać najwyżej pół godziny, bo potem można sobie krzywdę zrobić skacząc tak długo, stawy wysiądą
Tak naprawdę skakanka sama w sobie chyba nie jest najlepszy pomysł, bo trzeba by albo skakać długo albo bardzo intensywnie Ani to ani to nie będzie zbyt dobre dla stawów, lepiej jest już wyjść na jakiś marsz czy bieg albo połączyć ją z czymś innym

Ja bym zaczęła od filmików, np. shreda z Jillian Warto wcześniej przejrzeć i ocenić, co się jest w stanie zrobić, żeby się nie zniechęcić

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Od siebie polecam ćwiczenia z Tiffany Rothe - bogaty program, dużo ćwiczeń do wyboru. Do tego np. twister czy hula-hop
Też mi się bardzo podobają jej programy
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:53   #10
kuleczka18
Zadomowienie
 
Avatar kuleczka18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 479
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Ja uważam, że skakanka jest dobrym ćwiczeniem interwałowym-ja np. skaczę przez bite 4 minuty- na maksa jak tylko mogę i robię minutową przerwę-podczas tej przerwy wysiadam po prostu-widać, że metabolizm pracuje na wysokich obrotach no i tak dobijam do 20 minut więc to są tak jakby 4 interwały. Później czuję się megazmęczona i w połączeniu z dietą i shredem Jillian widzę ,że działa) No i jakieś 3 razy w tygodniu biegam interwałowo w podobny sposób
FruitFantasy- z tym 'spalaniem tłuszczyku po 30 minutach ' to wierutna bzdura niestety, gdyby tak było to chyba każdy z nas wyglądałby jak gruby amerykanin;D tłuszcz spalasz 24/7 :P kiedy oczywiście jesteś na odpowiedniej diecie i masz podkręcające metabolizm ćwiczenia.
__________________
Hula hop-2/40
Ćwiczenia na jędrny biust-1/40
Skakanka-0/40
Rowerek-1/40

Edytowane przez kuleczka18
Czas edycji: 2012-08-16 o 10:56
kuleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 11:04   #11
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Cytat:
Napisane przez kuleczka18 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że skakanka jest dobrym ćwiczeniem interwałowym-ja np. skaczę przez bite 4 minuty- na maksa jak tylko mogę i robię minutową przerwę-podczas tej przerwy wysiadam po prostu-widać, że metabolizm pracuje na wysokich obrotach no i tak dobijam do 20 minut więc to są tak jakby 4 interwały. Później czuję się megazmęczona i w połączeniu z dietą i shredem Jillian widzę ,że działa) No i jakieś 3 razy w tygodniu biegam interwałowo w podobny sposób
FruitFantasy- z tym 'spalaniem tłuszczyku po 30 minutach ' to wierutna bzdura niestety, gdyby tak było to chyba każdy z nas wyglądałby jak gruby amerykanin;D tłuszcz spalasz 24/7 :P kiedy oczywiście jesteś na odpowiedniej diecie i masz podkręcające metabolizm ćwiczenia.
Ale skaczesz bardzo intensywnie i dokładasz do tego inne ćwiczenia Myślę, że na samej skakance to się za wiele nie schudnie
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 11:15   #12
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Cytat:
Napisane przez kuleczka18 Pokaż wiadomość
FruitFantasy- z tym 'spalaniem tłuszczyku po 30 minutach ' to wierutna bzdura niestety, gdyby tak było to chyba każdy z nas wyglądałby jak gruby amerykanin;D tłuszcz spalasz 24/7 :P kiedy oczywiście jesteś na odpowiedniej diecie i masz podkręcające metabolizm ćwiczenia.
O rany, poczytaj trochę najpierw, zanim zaczniesz tutaj takie teorie przedstawiać
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:23   #13
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
O rany, poczytaj trochę najpierw, zanim zaczniesz tutaj takie teorie przedstawiać
No ale w takim razie co się dzieje przez te 30 minut? Nic? Wysiłek się rozpływa ? Moim zdaniem to głupoty, a jak wytłumaczysz to, że ktoś powiedzmy biega 30 minut i po kilku miesiącach schudł? Jakim cudem, skoro nie zdążył dobić do tej 31. minuty, kiedy spala ?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:30   #14
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Dziewczyny biologia się kłania. Przez te 30 minut korzysta z tego co ma "pod ręką" a pozniej z zapasów. Schudł to pojęcie dwuznaczne. Mogł zgubić masę mięśniową, niekoniecznie tłuszcz

Także trening aerobowy od 45 minut i nie więcej niz godzine!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:43   #15
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Dokładnie . Tłuszcz się spala nawet leżąc na kanapie, sęk w tym że nie za wiele .
A co do skakanki to zalecam ostrożność, chociaż to bardzo fajne ćwiczenie, to jednak nie namawiałabym na początek na 30-45 minut, jeśli już, to postawiłabym na inny wysiłek (np. rower). Natomiast umiarkowane, dopasowane do możliwości ćwiczenia ze skakanką są super .

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Tu się liczy bilans kaloryczny. Z próżnego organizm nie naleje. Ja jestem zwolenniczką dłuższych aerobów, ale nie za wszelką cenę. Szczególnie u początkujących (gdzie często samo ruszenie się sprzed kompa daje efekty, więc nie widzę sensu ryzykować z trzema kwadransami skakanki). Na gubienie masy mięśniowej najlepszym wyjściem będą ćwiczenia siłowe, jeśli przekonamy organizm, że mięśnie są używane i potrzebne, weźmie się za inne źródła .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 09:26   #16
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Ja skacze na skakance ( robie ok 1000 skokow), cwicze 20 min z Ewa Chodakowska i 15 min z Mel B..
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:08   #17
Zocha87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 18
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

myślę, że warto przejść się na siłownię i skonsultować z trenerem, jeśli zaleci Ci konkretne ćwiczenia, które nie wymagają sprzętu - możesz spokojnie ćwiczyć w domu. inna sprawa, że na siłowni/wszelkich zajęciach fitness można złapać bakcyla, polubić codzienne treningi i z chęcią przebywać w klubach tego typu
Zocha87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 23:22   #18
Zaira msu
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Lightbulb Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

http://zairamsu.blogspot.com/2012/06...mocnienie.html
Zaira msu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:23   #19
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Doskonały przykład jak NIE wykonuje się ćwiczeń.
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 19:06   #20
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Jeżleli chcesz ćwiczyć w domu i zobaczyć jakieś efekty to radze ci sięgnąć po aerobiki z serii pump it up - jest ich pełno w necie - na youtubie też są jakieś filmiki.
Ja jak byłam na diecie i ćwiczyłam te układy codziennie to w ciągu tygodnia 2 kg mi ubyło.
To są naprawdę wyczerpujące ćwiczenia - pot to się leje masakrycznie. I one są o tyle dobre - że na początku masz rozgrzewkę , potem układy taneczne (aerobikowe) następnie ćwiczonka ujędrniające na uda, pośladki i brzuch a na końcu porządny stretching, dzięki czemu dobrze rozciągniesz mięśnie i nie będziesz miała zakwasów.
Dobre na wysmuklenie nóg jest również pilates - jest pełno filmików w necie z udziałem marie winsor - jak wykonujesz je co drugi dzień i regularnie to widać szybko efekty.
Ważne aby coś robić i mieć motywację.
Ja ćwiczę teraz na siłowni - bo ostatnio mam słabą motywacje - a tak to jak kupie karnet, wydam na niego kasę to szkoda mi aby się zmarnował i chodzę regularnie.
A w domu to wiesz jak jest Raz się poćwiczy , na drugi dzień już się szuka wymówek ;/ Przez to nie ma efektów...
A jak masz karnet to przynajmniej jest motywacja
Pozdrawiam
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 08:40   #21
Grazyna47
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie ćwiczenia w domu na odchudzanie

Ja ćwiczę Callanetics z Mariolą Bojarską, z tym, że od niedawna, więc czy jakoś dużo można zrzuć to jeszcze nie powiem. Mi jak na razie ubyło 3 cm w najszerszym miejscu w brzuchu i 2 cm w talii (ćwiczę około 3 tygodni 4 razy w tygodniu po całym filmiku, który trwa około 95 minut, no może omijam 2 lub 3 ćwiczenia)
Grazyna47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.