Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej? - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-10, 16:41   #4711
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

dla mnie tez szok, tylu waznych ludzi zgineło, A tyle osob nie umie tego uszanowac.

a zaraz przed tragedia mialam nieprzyjemne zdarzenie. Jechalam na kurs. I jak wyjezdzalam z ulicy na ruchliwa krajowkę samochod zgasl i nie dalo się go odpalic. Nawet awaryjne nie chodzily. Probowalam zepchnąc na pobocze, ale co ja sama mogę. Zatrzymalam inny samochod i jacys panowie mi pomogli. Oczywiscie wszyscy inteligentne pytania a ma pani paliwo???

ja wiem, z e jestem blondynka, ale bez jaj.
Dopiero jak zobaczyli, ze nie odpala i awaryjne nie chodzą to uwierzyli. Zadzwonilam po brata i odwiozl mnie do pracy. A sam po mechanika pojechal. Okazalo się, ze poszly mi klemy od akumulatora. Dziękuje Bogu, ze nie stalo się to 2 minut pozniej, bo na tej ruchliwej ulicy moglo mnie cos trzasnąc. Nigdy wiecej takich sytuacji.
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj

Edytowane przez ania z wzgórza marzeń
Czas edycji: 2010-04-10 o 16:42 Powód: dopisek
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 18:52   #4712
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez sauer Pokaż wiadomość
Ja nadal nie mogę w to uwierzyć..
Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Boję się że teraz będzie walka o stołki.

Miałam już iść spać a nagle tata mi powiedział o tej tragedii i jakoś odechciało mi się lulania.
Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
dla mnie tez szok, tylu waznych ludzi zgineło, A tyle osob nie umie tego uszanowac.
Trzeba będzie żyć z tym dalej....teraz przez parę miesięcy będzie totalny chaos Jak sobie wyobrażę te wszystkie wdowy,wdowców,osierocone dzieci...że nie wspomnę o rodzicach,rodzinie i znajomych to aż ciarki przechodzą po plecach
Takie wydarzenie nie miało prawa mieć miejsca a jednak.....

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
a zaraz przed tragedia mialam nieprzyjemne zdarzenie. Jechalam na kurs. I jak wyjezdzalam z ulicy na ruchliwa krajowkę samochod zgasl i nie dalo się go odpalic. Nawet awaryjne nie chodzily. Probowalam zepchnąc na pobocze, ale co ja sama mogę. Zatrzymalam inny samochod i jacys panowie mi pomogli. Oczywiscie wszyscy inteligentne pytania a ma pani paliwo???

ja wiem, z e jestem blondynka, ale bez jaj.
Dopiero jak zobaczyli, ze nie odpala i awaryjne nie chodzą to uwierzyli. Zadzwonilam po brata i odwiozl mnie do pracy. A sam po mechanika pojechal. Okazalo się, ze poszly mi klemy od akumulatora. Dziękuje Bogu, ze nie stalo się to 2 minut pozniej, bo na tej ruchliwej ulicy moglo mnie cos trzasnąc. Nigdy wiecej takich sytuacji.
Faceci,zawsze zostaną facetami,nie przejmuj się pamiętasz jak Viv pisała że mimo że zgłaszala że z Tośką coś się dzieje,pierwsze co im przyszło na myśl,że jest kobietą i sprzegła nie wciska do końca
Faktycznie nieprzyjemne zdarzenie ale opatrzność jednak czuwa nad Tobą na takie akcje poniekąd wpływu nie mamy,to się nazywa złośliwość rzeczy martwych
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 19:22   #4713
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

jestem, w końcu posiadaczka pojazdu mechanicznego. Uff, jak dobrze że mieszkam w małym mieście bo po Szczecinie czy innych Łodziach to bym miała wielkiego cykora.
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Ronda wolę bardziej od skrzyżowań równorzędnych czy innych normalnych. Bo grunt to na rondo wjechać, dalej jedzie się normalnie
Pozwolę się nie zgodzić, w tygodniu miałam okazję (jako pasażer) przejeżdżać przez Sprzymierzonych - masakra, ze środkowego pasa skręcają na pałę, eh, nie wiem kiedy się wybiorę do Szczecina, normanie mi się odechciało

Cytat:
Napisane przez nutka85 Pokaż wiadomość
Ale poradźcie mi: bo się waham... mam możliwość (finansową) kupić sobie autko jakoś tak w granicach 5 tys. I nie wiem, czy brać się za to? czy bede na tyle "odważna", żeby sobie autkiem śmigać? wiem, że za tę cenę nic super extra fajnego nie dostanę, ale żeby chociaż to wspomaganie miało i nie było za wielkie
nutka85, kupuj! moja rada: nie napalaj się na początek na konkretny model, bo przy używkach duuuużo zależy od egzemplarza, po wstępnej selekcji dzwoń, podpytuj, i jak coś wygląda i brzmi ciekawie to oglądaj z kimś kto się zna + jazda próbna (oczywiście w wykonaniu naszego "fachowca"). Ja bym odradzała komisy, bo tam, jakby nie było, tez muszą zarobić, więc cena będzie wyższa niż od prywatnego sprzedawcy. Polecam allegro lub otomto. I jeszcze podwieszony wątek o zakupie. No i lepiej nastawić się że jakieś naprawy/wymiany będą konieczne, więc trzeba je skalkulować w cenie autka.

Cytat:
Napisane przez agness813 Pokaż wiadomość
Dziewczyny własnie przeglądam gazetkę reklamową z Lidla z ofertą od poniedziałku pod tytułem "tydzień Auto-Błysk"
Produkty marki W5 (nie są takie złe,miałam tej firmy chusteczki do czyszczenia kokpitu) i jedna rzecz przykuła moja uwagę....
oo, dobrze wiedzieć, jestem na etapie kompletowania wyprawki do autka, na razie ma nowe wycieraczki
-------------
jak rano usłyszałam w tv (po 9 w dzien dobry tvn) to aż nie mogłam uwierzyć, tak niewiarygodne się to wydawało, podobnie jak lata temu pierwsze doniesienia z 11 września. Słowa Busha pasują jak ulał "Today we've had a national tragedy"
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Wiem jak to brzmi, ale będzie gorzej gdy zaczną szukać winnych. Oby skończyło się tylko na błędzie ludzkim.
to prawda, teorie spiskowe będą na pewno
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 21:33   #4714
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
jestem, w końcu posiadaczka pojazdu mechanicznego. Uff, jak dobrze że mieszkam w małym mieście bo po Szczecinie czy innych Łodziach to bym miała wielkiego cykora.
No to i szerokiej
Ja mieszkam też w małej miejscowości ale i tak wazniejsze sprawy czy większe zakupy załatwiam w Szczecinie

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
Pozwolę się nie zgodzić, w tygodniu miałam okazję (jako pasażer) przejeżdżać przez Sprzymierzonych - masakra, ze środkowego pasa skręcają na pałę, eh, nie wiem kiedy się wybiorę do Szczecina, normanie mi się odechciało
Zgadza sie...to rondo zdecydowanie do najprzyjemniejszych nie nalezy,wolę nadłozyć drogi,pojechać naokoło niż wbijać się tam


Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
oo, dobrze wiedzieć, jestem na etapie kompletowania wyprawki do autka, na razie ma nowe wycieraczki
Ja sie wybieram w poniedziałek,nie jest drogo a zawsze się przyda


Dziewczyny,normalnie straszne to co się stało ale irytuje mnie jedno....zgineło ponad 90 osób a ciągle mówią tylko o parze prezydenckiej i kilkunastu "ważniejszych" nazwiskach....a co z resztą? Czy im nie nalezy się chociażby wzmianka? Też mają przecież rodziny,bliskich.....
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 22:15   #4715
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
nutka85, kupuj! moja rada: nie napalaj się na początek na konkretny model, bo przy używkach duuuużo zależy od egzemplarza, po wstępnej selekcji dzwoń, podpytuj, i jak coś wygląda i brzmi ciekawie to oglądaj z kimś kto się zna + jazda próbna (oczywiście w wykonaniu naszego "fachowca"). Ja bym odradzała komisy, bo tam, jakby nie było, tez muszą zarobić, więc cena będzie wyższa niż od prywatnego sprzedawcy. Polecam allegro lub otomto. I jeszcze podwieszony wątek o zakupie. No i lepiej nastawić się że jakieś naprawy/wymiany będą konieczne, więc trzeba je skalkulować w cenie autka.
No własnie znajomi już wiedzą, że czegoś szukam, jak ktoś coś usłyszy, to da znać
All przeglądam, Otomoto też...
Ten kolega, o którym wspominałam też się u siebie rozgląda, ale mówi, że na razie jak coś było fajnie opisane, to na miejscu okazywało się czymś niewartym takiej kasy jaką chcieli... No ale trzeba poszukać
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 20:04   #4716
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

A na mnie dziś facet wyjechał pod prąd


Straszna tragedia się wczoraj stała... (*)
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 20:27   #4717
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

PannaCola, ale ze jak? ogarnal sie? czy ty zwiewalas gdzies na bok?
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 20:41   #4718
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Przez ta tragedie dzis Tesco nawet zamkneli, a ja musialam isc do szkoly panstwowe z tego co sie orientuje mialy wolne
Dzisiaj zalozylam pokrowce - z ta uniwersalnoscia to faktycznie tak roznie, ja mam z tylu takie zaglowki podluzne i musialam pokrowiec nalozyc na calosc, przez co jest za maly i wystaje troche tapicerki, ale ogolnie wygladaja ladnie, mega wygodne sa te poduszeczki pod plecy wymienilam tez dywaniki na welurowe, no sliczna ta moja bravcia jest
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 22:54   #4719
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Ja skręcałam w lewo ( miałam zielone ). Jest takie skrzyżowanie,że pasy ruchu są najpierw rozdzielone pasem zieleni,a później parkingiem. No i gościu chyba wyjeżdżał z tego parkingu i zamiast wyjechać z niego w lewo,to wyjechał w prawo pod prąd. No i pewnie nie bardzo wiedział co ze sobą zrobić. Dobrze,że go ujrzałam,że coś jest nie tak... Bo on na tym skrzyżowaniu co ja skręcałam pojechał w tym samym kierunku co ja,a nagle zobaczył,że ma inną drogę to przeskoczył przede mną... Trochę zagmatwane

Ja mam jutro na uczelni wolne.
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 23:48   #4720
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Dzis też mialam przypadek że koleś pod prąd pojechał, ale to osiedlowa uliczka.

U mnie zaocznym odwołali wczoraj i dziś. Ja niestety już w pon mam zajecia.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 08:45   #4721
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Ja wczoraj zostałam postawiona przed decyzją dokonaną...trzeba było zawieźć mojego tatę do szpitala i tylko ja mogłam to zrobić...nie było czasu na zastanowienia i pod wpływem tego impulsu bez większego stresu (bardziej martwiłam się tatą) pojechałam do Zdroji!!!
Jakby mnie ktoś zapytał parę dni temu czy tam pojadę-popukałabym się w czoło a tu taki krok do przodu!! Jestem normalnie sama z siebie dumna
Trochę pobładziłam bo jechałam tam pierwszy raz i przegapiłam jeden zjazd przez co musiałam nadłożyć dobre 10 minut drogi żeby zawrócić ale najważniejsze że dojechałam i wróciłam

A za jakieś 3 godzinki jadę po mężusia
Miłego dnia za kółkiem dziewczyny
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 09:57   #4722
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

No mnie się wyjątkowo przyjemnie wczoraj jechało

Na osiedlowej uliczce to jeszcze jestem w stanie zrozumieć
Ale no wczoraj to byłam w szoku

agness813,no to dla Ciebie
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 10:21   #4723
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

agness813 Chyba najlepiej jak człowiek jest postawiony pod ścianą bo wtedy za dużo nie myśli

PannaCola, miło słyszeć o przyjemnościach

A Ci podprądowcy... szkoda gadać. Mimo, że się jeździ przepisowo to zawsze ktoś inny może coś odwalić

__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 11:07   #4724
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Mogę dodać,że przyjemnie i bezstresowo
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 12:55   #4725
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Mini nareszcie! Brakowało nam Ciebie. Już wczoraj miałam pisać czemu Cie nie ma.
Cytat:
Napisane przez agness813 Pokaż wiadomość
Własnie! Też się zastanawiałam coś tak zamilkła Co ty kobito spać nie możesz? :P Ja o tej porze przewracam się na drugi bok
Jak tam zdrówko,Ryś,brat ?
Hej Zdrówko brylantowe, Rysiek zadowolony, a brat... jeździ więcej ode mnie! Ostatnio mnie zawiózł i odwiózł z Bydgoszczy aż. A tak nie piszę, bo małomówna jestem ostatnio Ale śledzę w miarę możliwości wszystko i, Panna, pamiętaj, że ja wiem, że unikasz jeżdżenia ;>
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 20:07   #4726
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Hej Zdrówko brylantowe, Rysiek zadowolony, a brat... jeździ więcej ode mnie! Ostatnio mnie zawiózł i odwiózł z Bydgoszczy aż. A tak nie piszę, bo małomówna jestem ostatnio Ale śledzę w miarę możliwości wszystko i, Panna, pamiętaj, że ja wiem, że unikasz jeżdżenia ;>
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 20:11   #4727
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Mnie też ostatnio brat wiózł swoją drogą zaskoczona byłam jak on jeździł- spodziewałam się brawury i gwałtownej jazdy, a spotkała mnie spokojna droga, delikatne wchodzenie w zakręty i brak przesadnej prędkości. Niby jeździłam z nim wcześniej, ale dopiero na dłuższym dystansie to zauważyłam

Także w rodzinie chyba tylko ja jeżdżę jakbym miała ADHD
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2010-04-12 o 20:14
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 21:20   #4728
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Panna, pamiętaj, że ja wiem, że unikasz jeżdżenia ;>
Ej,ej, w ostatnich dniach jeżdżę znacznie więcej

Dziś mnie TŻ wyciągnął i tak mnie przetyrał z parkowaniem Parkowałam tyłem i równolegle i przodem... Muszę opanować nerwy i stres i będzie dobrze... Bo nawet mnie pochwalił
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość

Także w rodzinie chyba tylko ja jeżdżę jakbym miała ADHD
Ja też mam drogowe ADHD Niektóre rzeczy robię zbyt szybko i gwałtownie
TŻ mi dziś powiedział,bo chciał mi dać wskazówki jak zaparkować,a ja szybciej coś zrobiłam niż on powiedział To przez te nerwy
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:27   #4729
sauer
Wtajemniczenie
 
Avatar sauer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 042
GG do sauer
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Dziewczyny powiedzcie mi coś Wrzucam 5 i nie zawsze dobrze to zrobię, miałam problemy ze skrzynią biegów ale tam jakaś nakładka była wymieniana i już dobrze chodzi choć właśnie ta 5 trochę nawala jeszcze. A moje pytanie jest takie czy jak wrzucę 5 i mi tak lekko samochód szarpnie przez to złe wrzucenie to czy coś się psuje? No wiem, że w ogóle to nie jest normalne zachowanie samochodu ale czy coś się wtedy może psuć w skrzyni? Czy gdzieś? jak tak szarpnie lekko? Bo się boję o to
__________________
.hate it or love it


sauer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 09:50   #4730
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Hm, ale w jaki sposób szarpie? A wchodzi z oporem, coś zgrzyta, czy tylko szarpania? Może to wina sprzęgła?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 12:52   #4731
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez sauer Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi coś Wrzucam 5 i nie zawsze dobrze to zrobię, miałam problemy ze skrzynią biegów ale tam jakaś nakładka była wymieniana i już dobrze chodzi choć właśnie ta 5 trochę nawala jeszcze. A moje pytanie jest takie czy jak wrzucę 5 i mi tak lekko samochód szarpnie przez to złe wrzucenie to czy coś się psuje? No wiem, że w ogóle to nie jest normalne zachowanie samochodu ale czy coś się wtedy może psuć w skrzyni? Czy gdzieś? jak tak szarpnie lekko? Bo się boję o to
mam to samo więc się podpinam pod pytanie. U mnie to raczej nie zepsuta skrzynia biegów, a raczej ich rozmieszzenie do 4 i R sa dośc ścisleblisko siebie, a 5 muszę oschylic do oporu. I czasami niedokladnie to zrobie. Ale tez boje się, ze zepsuje w koncu.
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 19:30   #4732
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Ale szarpie samochodem juz po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzegla czy w trakcie wbijania 5?
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 20:06   #4733
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Dziewczyny, odwoziłam dzisiaj dziadka... on bał się ze mną jechać! Jechał ze mną po raz pierwszy. Malo się odzywał, trzymał się mocno i dopiero na koniec powiedział, żebym wolniej jeździła...

Cytat:
Napisane przez mala19881 Pokaż wiadomość
Ale szarpie samochodem juz po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzegla czy w trakcie wbijania 5?
Dobre pytanie
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 21:51   #4734
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

U mnie po wrzuceniu i puszczeniu sprzegła, wydaje mi sie po opisie kolezanki powyzej, ze u niej tak samo. Mam racje Sauer?

Wiec jest za maly bieg a za duza prędkosc.. Chyba cos się psuje, prawda?
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 21:59   #4735
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Ja w nocy nie działam i kiepsko widzę. Pomijając nieznajomość drogi

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Mnie też ostatnio brat wiózł swoją drogą zaskoczona byłam jak on jeździł- spodziewałam się brawury i gwałtownej jazdy, a spotkała mnie spokojna droga, delikatne wchodzenie w zakręty i brak przesadnej prędkości. Niby jeździłam z nim wcześniej, ale dopiero na dłuższym dystansie to zauważyłam

Także w rodzinie chyba tylko ja jeżdżę jakbym miała ADHD
To przeciwieństwo mojego brata Zaczął jeździć jakby miał prawo jazdy dwadzieścia lat i tylko on jeden był na drodze. Nie podoba mi się to.

Cytat:
Napisane przez PannaCola Pokaż wiadomość
Ej,ej, w ostatnich dniach jeżdżę znacznie więcej

Dziś mnie TŻ wyciągnął i tak mnie przetyrał z parkowaniem Parkowałam tyłem i równolegle i przodem... Muszę opanować nerwy i stres i będzie dobrze... Bo nawet mnie pochwalił
Więc oby tak dalej!

Cytat:
Napisane przez mala19881 Pokaż wiadomość
Ale szarpie samochodem juz po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzegla czy w trakcie wbijania 5?

No właśnie?



Myślałam dzisiaj, że mi poszły hamulce. Chciałam wyjechać z garażu, ruszam, coś utrudnia. Ręczny spuszczony, wszystko ok, nawet wylazłam zajrzeć, czy pod kołami czegoś nie mam. Ale nie, więc wyjechałam tak trochę na chama, patrzę, ręczny lata luźno, do tego później miałam wrażenie, że coś mnie blokuje, skrzypi i że nożny słabo wchodzi, więc oskarżyłam brata, że to jego sprawka, bo teraz ciągle jeździ i nieraz widziałam, jak on się z ręcznym obchodzi. Potem jeszcze pojechałam na taką górkę posprawdzać, oba działały dobrze (w trakcie jazdy już też), pozostało tylko to skrzypienie. Młodego przeprosiłam, ale chyba się nie odzywa


---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
U mnie po wrzuceniu i puszczeniu sprzegła, wydaje mi sie po opisie kolezanki powyzej, ze u niej tak samo. Mam racje Sauer?

Wiec jest za maly bieg a za duza prędkosc.. Chyba cos się psuje, prawda?

Na moje to po prostu: za mały bieg a za duża prędkość To znaczy, zawsze tak myślę, kiedy mi się zdarzy źle zredukować. Analogicznie na zbyt dużym biegu w stosunku do prędkości się trzęsie. To chyba normalny objaw, każde auto tak ma.
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 22:06   #4736
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
[FONT=Palatino Linotype][SIZE=2]J

Na moje to po prostu: za mały bieg a za duża prędkość To znaczy, zawsze tak myślę, kiedy mi się zdarzy źle zredukować. Analogicznie na zbyt dużym biegu w stosunku do prędkości się trzęsie. To chyba normalny objaw, każde auto tak ma.
tak, racja. A czy od tych pomyłek nie psuje się cos w skrzyni? bo jak mi sie tak zdarzy raz w tygodniu, to jej nie rozwalę w koncu?
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 22:24   #4737
sauer
Wtajemniczenie
 
Avatar sauer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 042
GG do sauer
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
U mnie po wrzuceniu i puszczeniu sprzegła, wydaje mi sie po opisie kolezanki powyzej, ze u niej tak samo. Mam racje Sauer?

Wiec jest za maly bieg a za duza prędkosc.. Chyba cos się psuje, prawda?
masz rację, jak wrzucę i puszczę to dopiero tak jakby nie do końca wchodziło. Teraz za każdym razem jak wrzucam 5 to się stresuję, bo boje się, że jak znowu to mi się stanie to auto mi się zepsuje ;p
__________________
.hate it or love it


sauer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 22:24   #4738
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
tak, racja. A czy od tych pomyłek nie psuje się cos w skrzyni? bo jak mi sie tak zdarzy raz w tygodniu, to jej nie rozwalę w koncu?

Nie sądzę, żeby to było raz w tygodniu... A pomyśl, ile razy w ciągu dnia auto kursowe musi to znosić Im mają prawo się psuć, chociaż nie znam się na tym. Może to nie ma wpływu? A może coś się "przeciera"?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 22:29   #4739
sauer
Wtajemniczenie
 
Avatar sauer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 042
GG do sauer
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość

Na moje to po prostu: za mały bieg a za duża prędkość To znaczy, zawsze tak myślę, kiedy mi się zdarzy źle zredukować. Analogicznie na zbyt dużym biegu w stosunku do prędkości się trzęsie. To chyba normalny objaw, każde auto tak ma.
tylko, że to się dzieje po wrzuceniu 5 więc jaki tu większy bieg ?
__________________
.hate it or love it


sauer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 22:40   #4740
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Amatorki - czyli mam prawo jazdy i co dalej?

Cytat:
Napisane przez sauer Pokaż wiadomość
tylko, że to się dzieje po wrzuceniu 5 więc jaki tu większy bieg ?
Hm, może przydałby się 6, w wielu autach go brakuje, by wydajnie i komfortowo jeździć na większych obrotach.

Albo własnie.... może to za duzy bieg?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.