Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :) - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-05, 07:26   #2761
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Melduję się daaaalej w dwupaku
Co do położnej to u nas jakoś dziwnie jest bo ja do położnej chodzę średnio raz na dwa tygodnie od 24tc. Mierzy ciśnienie o tętno bobasa. Poza tym po porodzie przychodzi waży dziecko, sprawdza pepek, matki rane i pomaga z laktacja jeśli jest jakiś problem. Po porodzie ona mi się akurat przydała jak mi się (.)(.) Popsuły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 07:37   #2762
literape
Raczkowanie
 
Avatar literape
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 359
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

u mnie położna była chyba z 10 razy, ale mieszka pare domów dalej, chyba czuła się zobowiązana. poza tym, cyba byłam ciężkim przypadkiem kobiety w połogu. mialam anemię, tyłek pozszywany (zresztą położna szwy wyciąga po paru dniach w domu), uratowała mi laktację i stale kontrolowała przybieranie syna, bo przychodziła z wagą.

obca osoba była może niekomfortowa w domu, ale jednak duzo mi pomogła i uspokoiła.

prawdopodobnie odchodzi mi czop. tzn mam sluz podbarwiony krwią. jest nadzieja
literape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 09:38   #2763
Blue_Turkus
Raczkowanie
 
Avatar Blue_Turkus
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 245
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Mi przed 2 w nocy zaczęły odchodzić wody, pojechalismy do szpitala gdzoe miałam zaplanowane cc, nie przyjeli mnie. Kolo 4 zostalam przyjęta do innego, ktg, usg i decyzja ze czekamy do rana na lekarza. O 8:30 mialo byc badanie a zamiast tego uslyszalam ze 'tniemy za 10 minut'. Potem bylo pieknie, dali mi malutka od razu, ona caly czas spi, ssie pierś, jest kochana. Ale jestem po pionizacji i jedyne co to chce mi sie płakać z bólu, tego ze wyprosili juz meza. Jestem 36 godzin bez snu.
Cooo wody ci odeszly musosz cc a oni ci odmowili. Masakra yo tak mozna???
Cytat:
Napisane przez literape Pokaż wiadomość

prawdopodobnie odchodzi mi czop. tzn mam sluz podbarwiony krwią. jest nadzieja
Oho powodzenia

My jutro wychodzimy. Nareszcie. Mam zgode od lekarzq na mleko. Musi najpierw ssac zeby pobudzać a potem mleko bo schudl.

No ja do polozej tez tak nie bardzo się cieszę bo bedzie swoje madrasci glosic ale chociaz bedzie ważyć dziecko to bede wiedziala czy rosnie czy nie
Blue_Turkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 09:56   #2764
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi.

Położnej to ja wybitnie nie chcę, z raną mogę przyjechać do niej, a szwy w ostateczności sama zdejmę. Naprawdę nie jest mi kobieta do niczego potrzebna. No ale jak musi to musi, nie chcę z drugiej strony kobiecie pracy utrudniać, ale może się z nią jakoś dogadam.
Szkoda, że przychodnię trzeba zdeklarować przed wyjściem ze szpitala, bo szczerze mówiąc jeszcze o tym nie myślałam, a teraz mam kilka ważniejszych spraw na głowie, młoda się może urodzić w każdej chwili, a ja mam niewybraną Myślałam, ze potem na spokojnie usiądę, poczytam opinie o lekarzach i coś wybiorę.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 10:01   #2765
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi.

Położnej to ja wybitnie nie chcę, z raną mogę przyjechać do niej, a szwy w ostateczności sama zdejmę. Naprawdę nie jest mi kobieta do niczego potrzebna. No ale jak musi to musi, nie chcę z drugiej strony kobiecie pracy utrudniać, ale może się z nią jakoś dogadam.
Szkoda, że przychodnię trzeba zdeklarować przed wyjściem ze szpitala, bo szczerze mówiąc jeszcze o tym nie myślałam, a teraz mam kilka ważniejszych spraw na głowie, młoda się może urodzić w każdej chwili, a ja mam niewybraną Myślałam, ze potem na spokojnie usiądę, poczytam opinie o lekarzach i coś wybiorę.
Może się coś zmieniło, ale jak rodziłam córkę (2.5 roku) to ja przychodnie wybrałam dopiero jak ze szpitala wyszłam, chyba młoda miała koło miesiąca jak ja do niej zapisałam wcześniej się nie trzeba było określać
Co do macierzyńskiego + rodzicielskiego to poproszę księgową zeby dokumenty wysłała jak co to później mogę przekazać dalej ja na stronie kadry.gov obliczalam długość urlopu jaką przysługuje i tylko wpisała we wnioski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 10:39   #2766
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Bry

Ja po wizycie. Wyniki moczu i morfologii bardzo dobre - bałam się że będą beznadziejne jak szpitalne ale na szczęście nie.

Za to szyjka prawie zgładzona, aż mój lekarz się zdziwił dostałam w razie czego skierowanie do szpitala i w razie czego zapisał mnie na wtorek na pobranie GBS.

Ale jak rano miałam lekkie bóle tak po wizycie dostałam krzyżowych. Siła sugestii czy co...
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 10:57   #2767
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Dzień dobry dzieci kolejną noc dały mi pospać aż miło teraz też mają drzemkę, a ja zamiast wziąć się za górę prasowania piję sobie kawkę i wcinam pierniki pomiary cukru wskazują, że pożegnałam się z cukrzycą mam nadzieję, że za 4 tygodnie krzywa cukrowa to potwierdzi.

Ja mam super położną i to nie z przychodni, którą wybrałam. Zadeklarowaliśmy się zapisując się do szkoły rodzenia. Fajna kobieta, zna się na rzeczy, można na nią liczyć. Interesowała się mną jak byłam w szpitalu, wysyłała smsy. Wiem, że jeśli będę mieć jakiś problem z dziećmi to mogę o każdej porze do niej zadzwonić i mi pomoże.

Toja jak się czujecie?

Bonjourbelle, jak to nie przyjęli Cię po odejściu wód? Po CC łatwo nie jest, ale ból minie. Mam nadzieję, że dostajesz środki przeciwbólowe. U mnie kryzysowa była 3 doba, potem z każdym dniem lepiej. Trzymaj się



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 11:30   #2768
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Z jednej strony też się boję, że mnie nie przyjmą jak się zacznie, ale z drugiej strony jak mają przepełnienie i fizycznie nie mają łóżek, to gdzie mają taką rodzącą położyć? Na podłodze? To ja już chyba wolę pojechac do innego szpitala.
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 11:34   #2769
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Milly Może to już? ☺

amparo Super że chłopaki tak ładnie śpią.

Ja kompletnie nie czuję że rodzę, a co ciekawe brzuch rośnie dalej więc mała przybiera. Już nie wiem co mam robić bo ani schody ani spacery ani przytulanki nic nie dają. Chyba sobie odpuszczę i niech się dzieje co chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 11:37   #2770
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Może się coś zmieniło, ale jak rodziłam córkę (2.5 roku) to ja przychodnie wybrałam dopiero jak ze szpitala wyszłam, chyba młoda miała koło miesiąca jak ja do niej zapisałam wcześniej się nie trzeba było określać
Co do macierzyńskiego + rodzicielskiego to poproszę księgową zeby dokumenty wysłała jak co to później mogę przekazać dalej ja na stronie kadry.gov obliczalam długość urlopu jaką przysługuje i tylko wpisała we wnioski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas po urodzeniu trzeba było zadeklarować przychodnię i nie wypisali ze szpitala dopóki nie dostali papierka z przychodni, że dziecko zostało tam zapisane. Bo od razu muszą tam wysłać dokumenty dot. szczepień.

My dziś byliśmy na wizycie u lekarza, bo trzeba się stawić w 2 tyg. na pomiary i skierowanie na USG bioderek u dziecka. U nas wszystkie dzieci mają USG w 3 tyg. życia - u Was też?

Mała w 2 tygodnie przybrała 500g i podrosła 3 cm

Bonjourbelle i nikopoia - gratuluję
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 11:41   #2771
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
U nas po urodzeniu trzeba było zadeklarować przychodnię i nie wypisali ze szpitala dopóki nie dostali papierka z przychodni, że dziecko zostało tam zapisane. Bo od razu muszą tam wysłać dokumenty dot. szczepień.
Czyli jednak trzeba zapisać przed porodem?
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 12:16   #2772
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Czyli jednak trzeba zapisać przed porodem?
Pewnie zależy od szpitala, ale u mnie po porodzie, ale przed wyjściem ze szpitala.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 13:30   #2773
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
U nas po urodzeniu trzeba było zadeklarować przychodnię i nie wypisali ze szpitala dopóki nie dostali papierka z przychodni, że dziecko zostało tam zapisane. Bo od razu muszą tam wysłać dokumenty dot. szczepień.

My dziś byliśmy na wizycie u lekarza, bo trzeba się stawić w 2 tyg. na pomiary i skierowanie na USG bioderek u dziecka. U nas wszystkie dzieci mają USG w 3 tyg. życia - u Was też?

Mała w 2 tygodnie przybrała 500g i podrosła 3 cm

Bonjourbelle i nikopoia - gratuluję
My idziemy na pierwszą wizytę do perdiatry w czwartek, Twixy będą mieć rowne 3 tygodnie. W wypisie ze szpitala mam podane, żeby iść na usg bioderek jak będą miały miesiąc, ale położna stwierdziła, że możemy iść później. Myślę, że na początku lutego się wybierzemy prywatnie, bo na NFZ najwcześniejsze terminy są na marzec...
Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Czyli jednak trzeba zapisać przed porodem?
My w szpitalu musieliśmy podać nazwę i adres wybranej przychodni, żeby mogli wysłać kartę szczepień. Deklarację będziemy dopiero składać, także jak widać co szpital to inaczej. Inna rzecz, że dzisiaj mąż był w przychodni i karta szczepień jeszcze nie dotarła. No ale wiadomo, okres świąteczny i pewnie dlatego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 14:49   #2774
didi9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 482
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Jej, ja już ogole nie pamietam jak to było z tymi formalnościami poporodowymi 🙈
didi9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 16:05   #2775
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

A ja głupia zaczęłam oglądać porody i po co
...jestem zalamana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:40   #2776
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Ale tu dzisiaj cisza dziewczyny meldujcie co tam u was słychać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:51   #2777
adzia_jadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 222
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Cosik rozpakowane zajęte maluchami a zapakowane zajęte oglądaniem porodów i formalnościami po porodzie

U nas spokojnie cały dzień staram się trochę chodzic.. przyszła komoda bo przed świętami firma się nie wyrobiła to skręciliśmy z tz potem było kilka rzeczy do kupienia to poszliśmy razem, tu bułki tam apteka, gdzieś tam cos do bułek i tak zaliczyliśmy chyba z 5 sklepików wkoło osiedla i do domciu
Dzisiaj przyszedł tez fotelik do auta, używka ale w dobrym stanie chiccoco czy jakoś tak to udało mi się wyprać rozwiesic i jakos tak powoli dzień zleciał...

Jedno co mnie przeraża to to że tp na jutro a tu nic się nie dzieje...
Powiedzcie bo może któraś wie, jak trzeba będzie wywoływać poród to mogą mnie odesłać do innego szpitala??? Czy jak juz przyjadę to muszą przyjąć? Bo generalnie to chciałbym rodzić we Wrocławiu a z tego co czytam na forach i na fb to czasami dziewczyny piszą że odsyłają nawet z rozpoczętą akcją porodową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:05   #2778
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Cytat:
Napisane przez Marlena234 Pokaż wiadomość
A ja głupia zaczęłam oglądać porody i po co
...jestem zalamana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana spokojnie, jak już się zacznie to poddasz się fali, nie ma co się nastawiać i za dużo o tym myśleć. Nie unikniesz tego, a nastawienie ma znaczenie

Ja mam pytanie do rozpakowanych mamuś. Jak tam dzieciaczki? Dają w kość czy nudy (tfu tfu żeby nie wywołać wilka z lasu) jak u mnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:08   #2779
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Ja dzisiaj caly dzien jakis taki zajety, a to cos tu zrobilam cos tam, z tz poszlismy na ponad godzinny taki spory spacer. Zaczal mi sie spinac brzuch, wiec wymyslilismy, ze zamawiamy na kolacje pizze i moze zjem na ostro. Wrocilismy do domu wszystko sie uspokoilo, a my nie moglismy sie zdecydowac i zjadlam w koncu budyn czekoladowy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 19:38   #2780
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

O 17.36 przyszla na świat Tosia. 4060 g. 58 cm.

Dobrze ze wage szacowana poznalam tuz przed porodem

W skrócie - poszło szybko, okazało się że moje bóle krzyżowe wypracowały 7 cm rozwarcia. Masaż szyjki po którym odeszły mi wody, oksytocyna, kilka skurczy i poszło. Niecałe 2 h. Miałam cudowną położną.
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:43   #2781
adzia_jadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 222
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Gratulacje! Kolejny dzieciaczek na świecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:52   #2782
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj caly dzien jakis taki zajety, a to cos tu zrobilam cos tam, z tz poszlismy na ponad godzinny taki spory spacer. Zaczal mi sie spinac brzuch, wiec wymyslilismy, ze zamawiamy na kolacje pizze i moze zjem na ostro. Wrocilismy do domu wszystko sie uspokoilo, a my nie moglismy sie zdecydowac i zjadlam w koncu budyn czekoladowy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też dzisiaj intensywny dzień, spacer i zakupy. Teraz jeszcze ostra pizze zjadłam, ale ani jednego skurczu nie ma już straciłam nadzieję
Cytat:
Napisane przez Millygirl Pokaż wiadomość
O 17.36 przyszla na świat Tosia. 4060 g. 58 cm.

Dobrze ze wage szacowana poznalam tuz przed porodem

W skrócie - poszło szybko, okazało się że moje bóle krzyżowe wypracowały 7 cm rozwarcia. Masaż szyjki po którym odeszły mi wody, oksytocyna, kilka skurczy i poszło. Niecałe 2 h. Miałam cudowną położną.
Super, gratuluję tak szybkiego porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:10   #2783
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Millygirl gratulacje
Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
My idziemy na pierwszą wizytę do perdiatry w czwartek, Twixy będą mieć rowne 3 tygodnie. W wypisie ze szpitala mam podane, żeby iść na usg bioderek jak będą miały miesiąc, ale położna stwierdziła, że możemy iść później. Myślę, że na początku lutego się wybierzemy prywatnie, bo na NFZ najwcześniejsze terminy są na marzec...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas Tż wczoraj był zapisać i termin na 16.01 mamy.

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość

Ja mam pytanie do rozpakowanych mamuś. Jak tam dzieciaczki? Dają w kość czy nudy (tfu tfu żeby nie wywołać wilka z lasu) jak u mnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas w dzień aniołek, w nocy nie może zasnąć...
Zaczęliśmy podawać BioGaia i wzdęcia jakby mniejsze.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:48   #2784
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Amparo ja mialam kryzys przy pionizacji po 11h,plakalam z bolu i stresu. Wtedy też męża juz odeslali do domu bo bylo pozno.

Teraz mnie juz tak nie boli, ciężko się jeszcze wyprostować ale leki mam juz tylko w tabletkach, bez kroplowek.

W co się ubralas na wyjscie żeby noe draznic rany? I kiedy zdjeli ci szwy?

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

A wiki jest super, je, robi kupke i spi, spi, spi jest kochana ja malo spie bo tu dziewczyny chrapia na sali i maja niespokojne dzieci. W dzień tylko drzemke ucinam jak jest mąż
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:48   #2785
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Millygirl, gratulacje!

Ja z kolei byłam na wizycie, jestem załamana i spłakałam się już jak głupia. Mierzył młoda i wyszło, że wszystko jest jak w 38tc a kość udowa 31 I mówi ze ups, chyba coś źle zmierzył, mierzył jeszcze 3 razy i max co udało mu się wyciągnąć to 34tc. W dodatku ta kość z tego co widziałam na monitorze była taka dziwnie wygięta (do tego się w ogóle nie odniosl, ale on ogólnie niewiele mówi). Zaczął przeglądać poprzednie usg i pytam o co chodzi. On że tak patrzy właśnie, że od początku ta kość udowa trochę odbiega od reszty, ale że teraz ta dysproporcja się zwiększyła. Ale że nie mam się czym martwić, bo cała reszta budowy dziecka w usg wygląda w porządku, wiec widocznie taka jej uroda. Ale oczywiście wcale mnie nie uspokoił, bo mnie już w głowie przeleciały wszystkie choroby szkieletu jakie znam I najgorsze, że nie uspokoje się nawet po porodzie, bo przecież większość tych chorób może ujawnić się dużo później Z tego wszystkiego nawet nie zapytałam czemu ona taka wygięta jest Mam milion czarnych myśli i nie wiem co ze sobą zrobić
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:07   #2786
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Millygirl super!! Gratuluje☺️☺️☺️

Cay-moze zadzwoń do swojego giną i zapytaj na spokojnie o tą kość.?niech ci wyjaśni wszystko

Marlena-lepiej nie oglądaj tego, bo każdy poród jest inny, a dużo zależy od naszego podejścia i psychiki. Na pewno sobie poradzisz,tak jak miliardy kobiet przed toba😉
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:09   #2787
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Styczniówki cz.III Prawie Porodówka 😊

Hej

Nie zaglądałam tu, bo całą energię poświęcam na ogarnięcie nowej sytuacji ale mam chwilę, a nie mogę zasnąć. Pewnie odpokutuje w nocy

Gratuluję wszystkim rozpakowanym Mamusiom

Cytat:
Napisane przez adzia_jadzia Pokaż wiadomość
Jedno co mnie przeraża to to że tp na jutro a tu nic się nie dzieje...
Powiedzcie bo może któraś wie, jak trzeba będzie wywoływać poród to mogą mnie odesłać do innego szpitala??? Czy jak juz przyjadę to muszą przyjąć? Bo generalnie to chciałbym rodzić we Wrocławiu a z tego co czytam na forach i na fb to czasami dziewczyny piszą że odsyłają nawet z rozpoczętą akcją porodową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak nie będzie miejsc to mogą Cie nie przyjąć. Kładą chyba na patologii ciąży, faktycznie liczba miesc we Wrocławiu jest ograniczona.

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Millygirl, gratulacje!

Ja z kolei byłam na wizycie, jestem załamana i spłakałam się już jak głupia. Mierzył młoda i wyszło, że wszystko jest jak w 38tc a kość udowa 31 I mówi ze ups, chyba coś źle zmierzył, mierzył jeszcze 3 razy i max co udało mu się wyciągnąć to 34tc. W dodatku ta kość z tego co widziałam na monitorze była taka dziwnie wygięta (do tego się w ogóle nie odniosl, ale on ogólnie niewiele mówi). Zaczął przeglądać poprzednie usg i pytam o co chodzi. On że tak patrzy właśnie, że od początku ta kość udowa trochę odbiega od reszty, ale że teraz ta dysproporcja się zwiększyła. Ale że nie mam się czym martwić, bo cała reszta budowy dziecka w usg wygląda w porządku, wiec widocznie taka jej uroda. Ale oczywiście wcale mnie nie uspokoił, bo mnie już w głowie przeleciały wszystkie choroby szkieletu jakie znam I najgorsze, że nie uspokoje się nawet po porodzie, bo przecież większość tych chorób może ujawnić się dużo później Z tego wszystkiego nawet nie zapytałam czemu ona taka wygięta jest Mam milion czarnych myśli i nie wiem co ze sobą zrobić

Będę bardzo mocno trzymać kciuki, żeby jednak wszystko było ok

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Kochana spokojnie, jak już się zacznie to poddasz się fali, nie ma co się nastawiać i za dużo o tym myśleć. Nie unikniesz tego, a nastawienie ma znaczenie

Ja mam pytanie do rozpakowanych mamuś. Jak tam dzieciaczki? Dają w kość czy nudy (tfu tfu żeby nie wywołać wilka z lasu) jak u mnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój mały to śpioch i głodomór. Bardziej głodomór, więc pierwszej nocy po pionizacji dal mi tak w kość, że nie wiedziałam jak się nazywam. Kolejnej nocy wymiękłam i dałam mu trochę mm. Syn jest duży, póki nie mam wystarczająco pokarmu, pewnie będę dokarmiać. Trudno, przecież go nie będę głodzić

Z drugiej strony jest śpiochem i przesypia posiłki, nawet jak jest głodny. I nie wiem, czy go budzić i przystawiać, żeby pobudzać laktakcje, czy może dać mu (i sobie) spać. Takie dylematy.

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Amparo ja mialam kryzys przy pionizacji po 11h,plakalam z bolu i stresu. Wtedy też męża juz odeslali do domu bo bylo pozno.

Teraz mnie juz tak nie boli, ciężko się jeszcze wyprostować ale leki mam juz tylko w tabletkach, bez kroplowek.

W co się ubralas na wyjscie żeby noe draznic rany? I kiedy zdjeli ci szwy?

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

A wiki jest super, je, robi kupke i spi, spi, spi jest kochana ja malo spie bo tu dziewczyny chrapia na sali i maja niespokojne dzieci. W dzień tylko drzemke ucinam jak jest mąż

Pionizowali Cię po 11 godzinach? Szacun... Ja bym po takim czasie skonała z bólu. U nas po 24h i cieszę się, że dali ciału odpocząć. Po 11 godzinach wciąż miałam dziwne czucie w nogach i jestem pewna, że nie dałabym rady.

Jak często i na jak długo przystawiacie do piersi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:10   #2788
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Kochana spokojnie, jak już się zacznie to poddasz się fali, nie ma co się nastawiać i za dużo o tym myśleć. Nie unikniesz tego, a nastawienie ma znaczenie

Ja mam pytanie do rozpakowanych mamuś. Jak tam dzieciaczki? Dają w kość czy nudy (tfu tfu żeby nie wywołać wilka z lasu) jak u mnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tfu tfu, raczej nudy. Nagadali mi w szpitalu, że mały jest leniwy i ospały przez tą żółtaczkę, także czekam aż wydobrzeje do końca i pokaże prawdziwą twarz

Cytat:
Napisane przez Millygirl Pokaż wiadomość
O 17.36 przyszla na świat Tosia. 4060 g. 58 cm.

Dobrze ze wage szacowana poznalam tuz przed porodem

W skrócie - poszło szybko, okazało się że moje bóle krzyżowe wypracowały 7 cm rozwarcia. Masaż szyjki po którym odeszły mi wody, oksytocyna, kilka skurczy i poszło. Niecałe 2 h. Miałam cudowną położną.
Gratulacje!!!

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Millygirl, gratulacje!

Ja z kolei byłam na wizycie, jestem załamana i spłakałam się już jak głupia. Mierzył młoda i wyszło, że wszystko jest jak w 38tc a kość udowa 31 I mówi ze ups, chyba coś źle zmierzył, mierzył jeszcze 3 razy i max co udało mu się wyciągnąć to 34tc. W dodatku ta kość z tego co widziałam na monitorze była taka dziwnie wygięta (do tego się w ogóle nie odniosl, ale on ogólnie niewiele mówi). Zaczął przeglądać poprzednie usg i pytam o co chodzi. On że tak patrzy właśnie, że od początku ta kość udowa trochę odbiega od reszty, ale że teraz ta dysproporcja się zwiększyła. Ale że nie mam się czym martwić, bo cała reszta budowy dziecka w usg wygląda w porządku, wiec widocznie taka jej uroda. Ale oczywiście wcale mnie nie uspokoił, bo mnie już w głowie przeleciały wszystkie choroby szkieletu jakie znam I najgorsze, że nie uspokoje się nawet po porodzie, bo przecież większość tych chorób może ujawnić się dużo później Z tego wszystkiego nawet nie zapytałam czemu ona taka wygięta jest Mam milion czarnych myśli i nie wiem co ze sobą zrobić
Kochana szkoda nerwów.. wiem, że łatwo powiedzieć, ale to nie służy maluszkowi. Może rzeczywiście taka uroda, nie ma co się martwić na zapas
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:10   #2789
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Bonjourbelle-super, że malutka taka grzeczna. Ból będzie z dnia na dzień coraz mniejszy. Na wyjście polecam leginsy ciazowe
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:38   #2790
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: Styczniówki cz.III To już porodówka :)

Cay a nic nie mówił że to może być błąd obliczeń albo usg jest nie miarodajne? Kciukam żeby wszystko było ok. I spróbuj się tak nie denerwować bo to nie pomaga..



Dzieki dziewczyny. Termin mialam na 20.01 wiec byl jeszcze czas ale chybaby z 5 kg ważyła wtedy i się już potrafi wydzierać jak kilkutygodniowy dzieciak więc zapowiada się wesoło.
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-09 12:48:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.