Jak urządzić mieszkanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-19, 17:34   #1
ReWilford1594
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15

Jak urządzić mieszkanie?


Kochane kobiety może coś doradzicie. Kupiliśmy mieszkanko dwupokojowe tyle że jest dość duże bo ma 50 metrów, już parę lat temu i jest urządzone jako tako, bo nie mieliśmy środków, ale teraz mamy trochę kasy odłożonej i chcielibyśmy zrobić gruntowną zmianę, może wygospodarować kącik dla siebie na sypialnię. Znacie jakiegoś profesjonalistę który doradzi albo zajmie się gruntownie wszystkim? zna za pomoc.
ReWilford1594 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 18:47   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

przejrzyj oferty architektów wnętrz, ich portfolio. Zobacz co ci się podoba.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 22:19   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Zerknij na forum dla wróżek i jasnowidzów
Tam z pewnością doradzą wszystko i nie zapytają ani o rzut ze zwymiarowaniem, ani o zdjęcia, że o ilości osób i potrzebach nie wspomnę Na wizażu pełno czarownic, ale żadna nie potrafi wróżyć z fusów i szklanej kuli

Profesjonalistów powinieneś szukać w swojej okolicy, przeglądać ich strony, realizacje, pytać znajomych itd. Zerknij też na forum plany i wizualizacje na gazecie. Tam zagląda kilkoro architektów, którzy potrafią dobrze zagospodarować przestrzeń i wydzielić sypialnię nawet w mikro mieszkaniu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 10:55   #4
Violetta_Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Szkoda, że nam nie dasz szansy się powypowiadać...;( Gdybyś zamieścił plany mieszkania, lub choć opisał swoje mieszkanko to nie jedna miałaby super pomysły
A jeśli potrzebujesz profesjonalnych porad to wynajmij architekta wnętrz. Jest to wydatek, ale za to masz pewność, że z mieszkania będzie wyciśnięte co się da
Violetta_Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:11   #5
DAVIDA1767
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

My powypowiadać się możemy, ale i tak co wizualizacja, to wizualizacja. Powinnaś poszukać właśnie firm, która zajmuje się dekorowaniem wnętrz i kompleksowym wykańczaniem i dopasowywaniem szczegółów. Jak zobaczysz to u nich w aranżacji, to łatwiej będzie ci sprawdzić, czy ci się to podoba, czy nie... a tak, my będziemy pisać, ale to nie to samo... Skąd jesteś?
DAVIDA1767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 17:47   #6
beatus1435
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Ja tam wychodzę z założenia, ze najlepiej wszystko zrobić na własną rękę Po co wywalać kasę na jakiś dekoratorów wnętrz, jak można zrobić wszystko po swojemu, a pieniądze, które musiałabyś wydać na dekoratorów przeznaczyć na wyposażenie sypialni Jeśli Cię na to stać, to w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś skorzystała z pomocy profesjonalistów Poszukaj czegoś w sieci albo w swojej okolicy - popytaj o opinie, obejrzyj prace i zdecyduj
beatus1435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 00:36   #7
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

tak, jasne, Polak wszystko umie robić najlepiej - uczesać się zamiast wydać na fryzjerkę, zrobić remont, zamiast wynająć ekipę

Bo "taniej". Tylko efekt wychodzi dziadowski.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-21, 07:38   #8
Etabitha2540
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Hej, jeśli ludzi stać na plany u architekta, to niech z tego korzystają. Niektórzy zbytnio oszczędzają na wszystkim. Nie wszystko da się zrobić na własną rękę, a nawet jeśli się da to efekt może nie być zbyt estetyczny wizualnie. Mi osobiście bardzo podoba się np taki projekt kuchni, oczywiście wykonany przez profesjonalistów, nie na własną rękę:

źródło: http://www.grupainterio.pl/

Edytowane przez Etabitha2540
Czas edycji: 2015-10-14 o 12:06
Etabitha2540 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 17:50   #9
Marquitta70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Skontaktuj się z Małgorzatą Rozenek albo Katarzyna Dowbor to Ci poradzą jak wyremontować :P Żartuję oczywiście . Ehh jaką C tu firmę polecić ? hmm tak jak ktoś tu napisał : przejrzyj sobie oferty architektów , przygotuj się tez na to ,że tacy ludzie dużo biorą za tego typu usługi , ale powiem Ci ,że ja gdybym miała jeszcze raz remontować mieszkanie , to tez bym sobie kogoś wynajęła także dobry pomysł
Marquitta70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 07:31   #10
ReWilford1594
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Natchniona radami żeby samemu itd przeglądałam dwa dni różne aranżacje i wiecie co? Nic. Nie znam się i nie będę udawać, że się znam, żeby potem sobie kichę zrobić z mieszkania. To architekt mi powie, czy mogę wyburzyć jakąś ściankę czy nie itp. Mieszkamy w Oławie i mąż znalazł coś takiego jak Grupa Interio, oglądaliśmy ich stronę i wydaje się to sensowny pomysł. Więc trzymajcie kciuki.
ReWilford1594 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 07:37   #11
Aniulka_K
Raczkowanie
 
Avatar Aniulka_K
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Na co dzień w Warszawie
Wiadomości: 38
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

A ja muszę się pochwalić, że wszystko sama urządzam. Nawet udało mi się zrobić własne biurko pod komputer, a szafeczki wykonałam ze starych skrzynek po jabłkach Ładnie wyszło jak jeszcze pomalowałem na biały lekko przecierany kolor.
Ja jestem zdania, że jak się samemu urządzi to zawsze tak się jakoś lepiej mieszka
Aniulka_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 13:33   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

A mieszkałaś kiedykolwiek w mieszkaniu urządzonym przez profesjonalistę aby mieć porównanie do wysunięcia swojej tezy?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 00:30   #13
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Architekt się sprawdza w kwestii planu wnętrza, czyli zmian układu ścian wewnętrznych, rozmieszczenia oświetlenia, miejsca na poszczególne sprzęty i ogólnej kolorystyki.

Natomiast trzeba być ostrożnym kupując polecane przez niego materiały- z reguły drogie i niestety czasem okazujące się być czymś zupełnie innym niż w katalogu, jak np. kamienne płytki, które okazały się kilkukrotnie droższe niż pozostałe i najbrzydsze w całym domu, bo architekt nawet nie zająknął się o drobnostce, że kamień może być cięty z innej dużej bryły i wzór może być zupełnie inny- skutek w postaci 3 płytek jak w katalogu, reszta bez wzoru ( a miał być to najbardziej wyrazisty element łazienki).
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 14:31   #14
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Serdecznie ci współczuję tak przykrej przygody z architektem wnętrz ( o ile nim był bo wielu ludzi myli projektanta wnętrz czy dekoratora,którym aby zostać wystarczy jakiś kursik z architektem wnętrz który musi skończyć studia). My przerabialiśmy współpracę z architektem przy aranżacji trudnego pokoju w kształcie trapezu. Na wstępie spotkaliśmy się chyba z 20 różnymi osobami , przeglądnęliśmy setki fotografii z ich pracy i przeprowadziliśmy kilkanaście godzin rozmów aż zdecydowaliśmy się na konkretnego architekta. Od początku ustaliliśmy budżet w którym musi się zmieścić, co nam się podoba, czego oczekujemy. Z panem architektem spędziłam w sklepach więcej czasu niż z przyjaciółką. Wszystko co miało zostać użyte w naszym wnętrzu zostało mi pokazane. Zostałam wręcz zmuszona żeby wszystkiego dotknąć itp A dodatkowo architekt walczył o jakość moich towarów i niesamowite rabaty. Prawda jest taka,że to co zapłaciłam architektowi prawdopodobnie wydałabym na moje pomyłki, których dzięki współpracy z profesjonalistą udało mi się uniknąć.
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 15:09   #15
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Tamten architekt miał nawet próbki materiałów, które polecał, czyli raczej zarabiał na tym, że klient kupi np. te konkretne płytki- bardzo drogie, ale przecież miały być fantastyczne i podpisywał się pod projektem z konkretnymi materiałami własnym nazwiskiem (zresztą znanym, to duża firma), więc trudno było podejrzewać taką porażkę.
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 16:12   #16
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Moim zdaniem to trochę nieetyczne wciskać klientowi byle co żeby dostać ile?500 zł miesięcznie prowizji za cenę dobrego imienia? Zbaczając trochę z tematu. Znane nazwisko, fachowcy z polecenia oj tak to chyba najgorsze co można zrobić. Łazienka 10 m 2, glazurnik z polecenia, kafelki położone do ok 1,40 m plus kabina do sufitu. Kafelki z kolekcji Zienia dla Tubądzina na które chorowałam kilkanaście miesięcy i na które żeby sobie pozwolić musiałam dodatkowo pracować co najmniej 2 soboty w miesiącu. Pan Zenek położył mi tak pięknie, że kilka spadło jeszcze tej samej nocy, a reszta położona była tak źle, że do tej pory jak o tym myślę to mi się chce płakać. Z panem Zenkiem już 14 miesięcy wojuje w sądzie o chociaż część pieniędzy za kafelki. A polecający się na nas obrazili bo to był czyjś wujek czy szwagier i że z nas są świnie bo co to dla nas iść po nowe kafelki i by nam Zenek drugi raz za darmo położył.
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 12:55   #17
futumaki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 17
Dot.: Jak urządzić mieszkanie?

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby postawienie na swoje umiejętności :p. Profesjonalny dekorator wnętrz jest bardzo drogi, a poza tym nic nie sprawiłoby mi większej przyjemności niż samodzielne zaaranżowanie mojego mieszkania . Mnóstwo inspiracji jest przecież teraz w Internecie, czy w Ikei masz przykładowe pokoje i inne pomieszczenia. Myślałaś już o urządzeniu łazienki? Mi bardzo przydał się blog xxx. Dużo fotek, cennych porad etc.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-09-08 o 23:23 Powód: reklama
futumaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-08 13:55:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.