Humanistyczne studia - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-30, 15:28   #361
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: studiowania kierunków humanistycznych, a dzisiejsze realia.

Dziewczęta, przepraszam, że się wtrącę, ale pozwolę sobie wykorzystać ten 'humanistyczny' wątek w pewnym celu. Znacie może kogoś kto studiował/studiuje organizację produkcji filmowej? Bo miałabym kilka pytań, a sama nikogo takiego nie znam.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 15:35   #362
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: studiowania kierunków humanistycznych, a dzisiejsze realia.

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Dziewczęta, przepraszam, że się wtrącę, ale pozwolę sobie wykorzystać ten 'humanistyczny' wątek w pewnym celu. Znacie może kogoś kto studiował/studiuje organizację produkcji filmowej? Bo miałabym kilka pytań, a sama nikogo takiego nie znam.
Pewnie wszyscy stoją w ogonku w pośredniaku
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 15:36   #363
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: studiowania kierunków humanistycznych, a dzisiejsze realia.

ostatnio wchodze sobie na sympatie, a tam co chwile wszystkie kandydaty: "studiuje ekonomie", "studiuje informatyke", "studiuje bla bla bla bla".. nuda wam mowie I co to kogo obchodzi? Jeszcze gorzej jest pozniej ostatnio taka randke w pubie obserwowalam nooo, koles caly czas o pracy nawijal, az mi zal tej biedaczki bylo
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 15:40   #364
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: studiowania kierunków humanistycznych, a dzisiejsze realia.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pewnie wszyscy stoją w ogonku w pośredniaku
Eee, aż tak źle chyba nie jest Nieliczne uczelnie to oferują, a dziennie właściwie tylko jedna państwowa, o ile się nie mylę.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 14:20   #365
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: studiowania kierunków humanistycznych, a dzisiejsze realia.

Nie potrafię zrozumieć stawiania ścisłowców nad humanistami i być może odwrotnie,choć z tym się jeszcze nie spotkałam.
Zarówno po studiach ścisłych jak i humanistycznych można kopać rowy i reguły tu nie ma,a to,że ktoś wśród znajomych ma ścisłowców zarabiających kokosy i biednych humanistów to czysty przypadek.

I wolę studiowac sobie etnologię i się z tego cieszyć,a potem własnym sprytem zdobyć dobrą pracę niż ze słabą tróją z matmy i fizyki i iść na polibudę i się męczyć,a co rano zaciskać zęby i powtarzać sobie "daj radę,będziesz bogata".
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 20:27   #366
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Humanistyczne studia

Swiete slowa PINK
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 21:10   #367
Adieu003
Raczkowanie
 
Avatar Adieu003
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 72
Dot.: studiowania kierunków humanistycznych, a dzisiejsze realia.

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Nie potrafię zrozumieć stawiania ścisłowców nad humanistami i być może odwrotnie,choć z tym się jeszcze nie spotkałam.
Zarówno po studiach ścisłych jak i humanistycznych można kopać rowy i reguły tu nie ma,a to,że ktoś wśród znajomych ma ścisłowców zarabiających kokosy i biednych humanistów to czysty przypadek.

I wolę studiowac sobie etnologię i się z tego cieszyć,a potem własnym sprytem zdobyć dobrą pracę niż ze słabą tróją z matmy i fizyki i iść na polibudę i się męczyć,a co rano zaciskać zęby i powtarzać sobie "daj radę,będziesz bogata".
Pink jesteś wielka popieram w 1000%
__________________
'Ostatnie echo jest ciszą
to miejsce
gdzie kończy się Twoje spojrzenie'
Adieu003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 16:52   #368
mag_rat
Zadomowienie
 
Avatar mag_rat
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: spod kordły.
Wiadomości: 1 931
Dot.: Humanistyczne studia

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Nie potrafię zrozumieć stawiania ścisłowców nad humanistami i być może odwrotnie,choć z tym się jeszcze nie spotkałam.
Zarówno po studiach ścisłych jak i humanistycznych można kopać rowy i reguły tu nie ma,a to,że ktoś wśród znajomych ma ścisłowców zarabiających kokosy i biednych humanistów to czysty przypadek.

I wolę studiowac sobie etnologię i się z tego cieszyć,a potem własnym sprytem zdobyć dobrą pracę niż ze słabą tróją z matmy i fizyki i iść na polibudę i się męczyć,a co rano zaciskać zęby i powtarzać sobie "daj radę,będziesz bogata".
Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Swiete slowa PINK
Cytat:
Napisane przez Adieu003 Pokaż wiadomość
Pink jesteś wielka popieram w 1000%
również popieram,lepiej bym tego nie ujęła.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508355
Czarne, nowe botki na wymianę 38

mag_rat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 16:20   #369
lady marmolade
Raczkowanie
 
Avatar lady marmolade
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 225
GG do lady marmolade
Dot.: Humanistyczne studia

mnie osobiscie bardziej interesuje cos humanistycznego niz scislego uwielbiam HITSORIe
__________________
wątek:
Wrocław wiosną!!!
zapraszamy Wrocławianki
Tyjemy razem



lady marmolade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 16:57   #370
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: studiowania kierunków humanistycznych, a dzisiejsze realia.

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Nie potrafię zrozumieć stawiania ścisłowców nad humanistami i być może odwrotnie,choć z tym się jeszcze nie spotkałam.
Zarówno po studiach ścisłych jak i humanistycznych można kopać rowy i reguły tu nie ma,a to,że ktoś wśród znajomych ma ścisłowców zarabiających kokosy i biednych humanistów to czysty przypadek.

I wolę studiowac sobie etnologię i się z tego cieszyć,a potem własnym sprytem zdobyć dobrą pracę niż ze słabą tróją z matmy i fizyki i iść na polibudę i się męczyć,a co rano zaciskać zęby i powtarzać sobie "daj radę,będziesz bogata".
Zgadzam się w 100%!
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 13:20   #371
M a d y
Zadomowienie
 
Avatar M a d y
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Humanistyczne studia

Ja studiuję politologię ze specjalizacją public relations, zamierzam kontynuować studia z PR, myślę o tym od dawna, interesuje mnie to i mocno wierzę, że mi się uda coś zdziałać w tym kierunku. Nie poszłam i nie pójdę na kierunek ścisły, bo: 1. nudziłabym się 2. prawdopodobnie nie poradziłabym sobie. Myślę że PR to przyszłościowy kierunek, wcale nie mniej niż techniczny. Ważne, żeby mieć odpowiednie predyspozycje i konsekwentnie dążyć do celu.
__________________
'Do you like my tight sweater? See how it fits my body!'
M a d y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 06:33   #372
Bergamotka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 13
Dot.: Humanistyczne studia

Wiem, że odkopuję taki stary wątek, ale chciałam tylko powiedzieć, że wiele osób tu mówi o bezrobociu po studiach humanistycznych, tymczasem: http://natemat.pl/64945,zamowieni-be...-nie-mam-szans
Wynika z tego, że biotechnologia, chemia, inżynieria środowiska itd. to wylęgarnie bezrobotnych. Nikt mi nie powie, że to kierunki humanistyczne Wystarczy też np. poczytać fora, na których absolwenci takiej biotechnologii żalą się, że nikt albo bardzo mała część nie pracuje w zawodzie lub też większość została na uczelni z powodu braku miejsc pracy.
Bergamotka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 07:11   #373
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Humanistyczne studia

Każde studia są obecnie o dupę rozbić za przeproszeniem.

Dla kogoś z kierunku typu zarządzanie zostaje pensja 1300 i wojna o pracę z milionem rekrutacji. Po medycynie narzekają na darmowe specjalizacje. Ja po swoim kierunku mogę tylko pomarzyć o szkole.

Nie ma obecnie pewnego kierunku, po którym na pewno znajdziesz pracę. Oprócz zawodówek.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 11:47   #374
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Humanistyczne studia

Cytat:
Napisane przez Bergamotka1234 Pokaż wiadomość
Wiem, że odkopuję taki stary wątek, ale chciałam tylko powiedzieć, że wiele osób tu mówi o bezrobociu po studiach humanistycznych, tymczasem: http://natemat.pl/64945,zamowieni-be...-nie-mam-szans
Wynika z tego, że biotechnologia, chemia, inżynieria środowiska itd. to wylęgarnie bezrobotnych. Nikt mi nie powie, że to kierunki humanistyczne Wystarczy też np. poczytać fora, na których absolwenci takiej biotechnologii żalą się, że nikt albo bardzo mała część nie pracuje w zawodzie lub też większość została na uczelni z powodu braku miejsc pracy.

Mam znajomych po kierunkach, które wymieniłaś jako wylęgarnie bezrobotnych, wszyscy mają prace i to dobre, choć fakt studia skończyli kilka lat temu. Mam też znajome (same dziewczyny) po studiach typowo humanistycznych i tak kilka przykładów:
- koleżanka po polonistyce nie znalazła zatrudnienia, pracuje we Francji jako niania
- koleżanka po filozofii ma kilka godzin na uczelni i pół etatu etyki w szkole
- kolejna koleżanka po filozofii uczyła w szkole etyki i wychowania do życia w rodzinie, dało jej to nieźle w kość a i kasa była słaba, więc w styczniu wyjechała do UK opiekować się starszą osobą, potem ma w planach powrót do Polski i studia
- kolejna koleżanka po filologii słowiańskiej, wyjechała do UK tam porządnie nauczyła się języka, wróciła i pracuje w szkole językowej
- ogólnie koleżanki po filologiach obcych pracują w szkołach państwowych
Tak więc fakty mówią same za siebie, przynajmniej w moim otoczeniu.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 13:12   #375
Bergamotka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 13
Dot.: Humanistyczne studia

Ja z kolei znam sporo osób po chemii i prawie żadna nie pracuje w zawodzie, nieliczni jako nauczyciele, a reszta jest na bezrobociu.
Bergamotka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 15:30   #376
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Humanistyczne studia

Kolega znajomej skończył ścisły kierunek, którego wszyscy mu zazdrościli, bo niby praca będzie. Praca jest: instruktor jazdy, bo facet nie mógł znaleźć pracy w zawodzie, a jeść trzeba.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 18:58   #377
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Humanistyczne studia

Znam i takie i takie osoby i nie ma reguły. Znam bezrobotnych informatyków (bo są leniwi i nie ogarniają), znam takich zbijajacych fortunę. Znam ludzi po lingwistyce tyrających na kasie, jak i robotami karierę w firmach, w krytych wymagane jest kimunikiwanie się w obcym języku. Znam filozofów co rozkręcili własny biznes i idzie im świetnie, znam też takich co cały czas przędą na garnuszku rodziców.
Kierunek studiów dam w sobie niczego nie przesądza, bardziej liczy się zaradność, inteligencja i pomysł na siebie.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 19:02   #378
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Humanistyczne studia

biotechnologia nie jest wylegarnia bezrobotnych o ile dobrze dobrze pomysli sie nad przyszloscia (zreszta jak przy kazdym kierunku) - wiekszosc mojej klasy z lo poszla na biotechnologie. po skonczeniu wyjechali za granice (glownie do Niemiec) - pracuja w zawodze i z tego co wiem powodzi im sie bardzo dobrze.

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Kierunek studiów dam w sobie niczego nie przesądza, bardziej liczy się zaradność, inteligencja i pomysł na siebie.
^ dokladnie
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 18:26   #379
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Humanistyczne studia

Według mnie studia to po prostu...przedłużenie młodości Więcej czasu, żeby zdecydować, co się chce tak naprawdę robić. Zebrać siły, żeby szukać tej wymarzonej pracy itd. a sam fakt studiowania obojetnie jakiego kierunku nie daje nam pracy na tacy Trzeba się postarać.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 19:26:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.