Kiedy Polak daje w kosc Polakowi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-26, 12:47   #1
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790

Kiedy Polak daje w kosc Polakowi


Nigdzie nie znalazlam podobnego watku, jesli taki jest prosze o przesuniecie.
Mieszkam na Wyspach. Niejednokrotnie spotkala mnie przykrosc ze strony rodakow, ktorzy nie wiedzac ze jestem polka rzucali w moim kierunku przykre okreslenia. Nawet jak juz sie zorientowali ze doskonale rozumiem co mowia to slowa "przepraszam" nigdy nie uslyszalam.
Gdy znajomi wynajmowali mieszkanie landlord zapowiedzial ze bedzie wpadal do nich na wizyty kontrolne zeby sprawdzic stan mieszkania bo wczesniej mieszkali tam Polacy i po ich wyprowadzce landlord zastal obraz jak poprzejsciu huraganu.
Kilka razy uslyszalam ze w danym miejscu pracy Polakow nie chca bo gdy tam pracowali nawet mydlo ginelo.
To wszystko jest bardzo przykre bo wydaje mi sie ze Polacy na obczyznie powinnie sie wspierac a nie kopac pod soba dolki i sie wzajemnie upokarzac.
Czy Was tez spotkaly jakies przykrosci ze strony rodakow?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 13:29   #2
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

ale gdzie tu Polak daje Polakowi w kość? Bo ja tego nie widzę po twojej wypowiedzi A to jak Polacy zachowują się za granicą to kwestia tego jacy ludzie tam wyjeżdżają i można by o tym paręnaście tomów napisać pewnie...
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 14:01   #3
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

No wlasnie.. moze chaotycznie pisalas tego posta
Bo do tematu to nie pasuje za bardzo. Popraw moze.. podaj jakies informacje które by pasowaly do tematu
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 14:11   #4
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Moze chodzi o to ze Polacy ktorzy zachowuja sie nieodpowiednio 'robia opinie' innym Polakom .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 14:12   #5
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
No wlasnie.. moze chaotycznie pisalas tego posta
Bo do tematu to nie pasuje za bardzo. Popraw moze.. podaj jakies informacje które by pasowaly do tematu
Doslownie w kosc dalo mi to jak brat TZta doprowadzil do sytuacji kiedy razem z TZ musielismy sie wyprowadzic z mieszkania, ktore wynajmowalismy. Po za tym TZ wynajal kiedys pokoj Polakowi, ktory go okradl i wyprowadzil sie do innego miasta.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 15:08   #6
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Doslownie w kosc dalo mi to jak brat TZta doprowadzil do sytuacji kiedy razem z TZ musielismy sie wyprowadzic z mieszkania, ktore wynajmowalismy. Po za tym TZ wynajal kiedys pokoj Polakowi, ktory go okradl i wyprowadzil sie do innego miasta.
powiem tak, niestety Polacy (oczywiscie nie wszyscy bo nie mozna wszystkich pakowac do jednego wora) traktuja sie za granica dosyc wrogo i niechetnie przyznaja sie ze sa z PL. Jest duza zawisc, nichec i taki "wyscig szczurow", ktos musi byc lepszy bo tamten ma to czy tamto no i wszystko na pokaz. Szkoda, ze sie tak niektorzy zachowuja, bo mozna by bylo fajnie spedziec czas razem, powspominac i poznac nowych ludzi a tu takie cuda odprawiaja. Nie wspomne tez o ludziach ktorzy sa zagranica kilka lat i nagle zapominaja polskie jezyka i co drugie slowo to po ang., jedynie przeklenstwa po polsku
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 15:10   #7
joasia4786
Zakorzenienie
 
Avatar joasia4786
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ****
Wiadomości: 3 987
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Ja pracowałam w Austrii w gospodarstwie agroturystycznym, gdy powiedziałam, że nie piję alkoholu wszyscy powiedzieli, że będą musieli zmienić zdanie o Polakach... Poza tym byli zdania, że Polacy dobrze pracują i raczej byli zadowoleni...
joasia4786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 15:18   #8
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
powiem tak, niestety Polacy (oczywiscie nie wszyscy bo nie mozna wszystkich pakowac do jednego wora) traktuja sie za granica dosyc wrogo i niechetnie przyznaja sie ze sa z PL. Jest duza zawisc, nichec i taki "wyscig szczurow", ktos musi byc lepszy bo tamten ma to czy tamto no i wszystko na pokaz. Szkoda, ze sie tak niektorzy zachowuja, bo mozna by bylo fajnie spedziec czas razem, powspominac i poznac nowych ludzi a tu takie cuda odprawiaja. Nie wspomne tez o ludziach ktorzy sa zagranica kilka lat i nagle zapominaja polskie jezyka i co drugie slowo to po ang., jedynie przeklenstwa po polsku
Zgadzam sié w 100 %

przykre.
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 15:24   #9
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
taki "wyscig szczurow", ktos musi byc lepszy bo tamten ma to czy tamto no i wszystko na pokaz.

Szkoda, ze sie tak niektorzy zachowuja, bo mozna by bylo fajnie spedziec czas razem, powspominac i poznac nowych ludzi a tu takie cuda odprawiaja.

Nie wspomne tez o ludziach ktorzy sa zagranica kilka lat i nagle zapominaja polskie jezyka i co drugie slowo to po ang., jedynie przeklenstwa po polsku
No wyscig szczurow to chyba i w kraju i za granica jest. Taka mentalnosc.
Jeszcze pol biedy jesli Cie to motywuje do rozwoju...

Poznac nowych ludzi - chetnie poznaje. Aczkolwiek ja z tych, co to znajomych polakow mam ograniczonych do MINIMUM. No niestety doswiadczenia jakie mialam nie specjalnie wplywaja na mnie, bym pragnela poznawac rodakow.
I co jaki czas chce sie przelamac, mysle sobie, ze moze sie uprzedzilam to dzieje sie cos. ze w swoim przekonaniu 'Polacy tylko w PL' sie utwierdzam
Np : standardowo mila w autobusie odpowiadalam na pytania i gadki szmatki rodaka. Nic w tej rozmowie nie bylo prowokujacego naglego pytanie tegoz osobnika 'a sypiasz z facetami za pieniadze?'
Nie wiedzialam czy mam strzelic w morde czy co.

A Ci co zapominaja jezyka heh - no coz. Bawi mnie to jacy sie robia zapominalscy po 2 latach.


Ale generalnie tez jestem zdania, ze (bezinteresowna) zyczliwosc pomiedzy Polakami jest zjawiskiem rzadkim.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?

Edytowane przez hecate
Czas edycji: 2009-02-26 o 15:25
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 15:24   #10
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Naprawde byloby bardzo milo gdyby wyszlo sie na miasto i spotykajac Polakow moznaby nawiazac ciekawa rozmowe, w koncu "swoj to swoj" ale to jest raczej nie mozliwe. Znam kilka osob z PL, ktorym niczego nie moge zarzucic, ktore pomoglyby w potrzebie, ale niestety jest ich bardzo malo.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 15:42   #11
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
powiem tak, niestety Polacy (oczywiscie nie wszyscy bo nie mozna wszystkich pakowac do jednego wora) traktuja sie za granica dosyc wrogo i niechetnie przyznaja sie ze sa z PL. Jest duza zawisc, nichec i taki "wyscig szczurow", ktos musi byc lepszy bo tamten ma to czy tamto no i wszystko na pokaz. Szkoda, ze sie tak niektorzy zachowuja, bo mozna by bylo fajnie spedziec czas razem, powspominac i poznac nowych ludzi (...)
Zaczelam tak siebie przeswietlac pod katem tego, co napisalas. I to, niestety, jest po czesci o mnie. Czasem nie przyznajemy sie z TZem, ze jestesmy Polakami. Czemu? Bo wstyd mi, ze wrzuci sie mnie do tego samego worka, co niektorych rodakow mijanych na ulicy. Oczywiscie wywoluje to efekt blednego kola, bo jesli my nie udowodnimy, ze Polacy sa generalnie uprzejmi, wyksztalceni, dobrze mowia po angielsku i w kilku innych jezykach i potrafia sie zasymilowac, to kto to zrobi?
Co do wyscigu szczurow: Nie wiem, naprawde nie wiem, czym mozna go wytlumaczyc. Mam dobra prace, ladne mieszkanie i stary samochod. Zdaniem niektorych powinnam mieszkac w wynajmowanym od kogos pokoju, ale za to rozbijac sie BMW - bo skoro jezdze fiesta, to chyba cos jest ze mna nie tak? W tym momencie nie przesadzam - doprawdy, sprawa mojego samochodu bardzo niektorym przeszkadza. Co dziwne, moich niepolskich znajomych w ogole nie interesuje gdzie mieszkam i czym jezdze, tylko czy w sobote idziemy do kina, czy do klubu

Przyjechalam do Anglii 7 lat temu. Wtedy spotkanie kogos z Polski na ulicy graniczylo z cudem. Moi znajomi to w wiekszosci Anglicy, przyjaznie nawiazane wtedy trwaja do dzisiaj i nie czuje potrzeby, aby to zmieniac. Jesli ciagle mam robic za tlumacza, kase zapomogowo-pozyczkowa lub zmagac sie z powszechna nieakceptacja bo pracuje tam, gdzie pracuje, to wole trzymac sie z daleka od rodakow.
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 15:49   #12
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

ja tez bylam za granica...i pracowalm z ludzmi wielu nacji .

bylam swiadkiem wielu swinstw jakie wyrzadzali sobie nawzajem moi RODACY...to przykre...ale nigdy nie bylo mi wstyd przyznac sie ze jestem Polka..
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 17:27   #13
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Naprawde byloby bardzo milo gdyby wyszlo sie na miasto i spotykajac Polakow moznaby nawiazac ciekawa rozmowe, w koncu "swoj to swoj" ale to jest raczej nie mozliwe. Znam kilka osob z PL, ktorym niczego nie moge zarzucic, ktore pomoglyby w potrzebie, ale niestety jest ich bardzo malo.

ostatnio pojechalam z moim TZ do innego miasta bo znajoma powiedziala nam ze tam jest polski sklep. Pod tymze sklepem stoi Polak i rozmawia przez tel, jak zobaczyl nas ze wychodzimi z samochodu to nagle zaczal mowic po angielsku, tylko po to zeby nie pokazac, ze sie jej z PL, chore.

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Zaczelam tak siebie przeswietlac pod katem tego, co napisalas. I to, niestety, jest po czesci o mnie. Czasem nie przyznajemy sie z TZem, ze jestesmy Polakami. Czemu? Bo wstyd mi, ze wrzuci sie mnie do tego samego worka, co niektorych rodakow mijanych na ulicy. Oczywiscie wywoluje to efekt blednego kola, bo jesli my nie udowodnimy, ze Polacy sa generalnie uprzejmi, wyksztalceni, dobrze mowia po angielsku i w kilku innych jezykach i potrafia sie zasymilowac, to kto to zrobi?
Co do wyscigu szczurow: Nie wiem, naprawde nie wiem, czym mozna go wytlumaczyc. Mam dobra prace, ladne mieszkanie i stary samochod. Zdaniem niektorych powinnam mieszkac w wynajmowanym od kogos pokoju, ale za to rozbijac sie BMW - bo skoro jezdze fiesta, to chyba cos jest ze mna nie tak? W tym momencie nie przesadzam - doprawdy, sprawa mojego samochodu bardzo niektorym przeszkadza. Co dziwne, moich niepolskich znajomych w ogole nie interesuje gdzie mieszkam i czym jezdze, tylko czy w sobote idziemy do kina, czy do klubu

Przyjechalam do Anglii 7 lat temu. Wtedy spotkanie kogos z Polski na ulicy graniczylo z cudem. Moi znajomi to w wiekszosci Anglicy, przyjaznie nawiazane wtedy trwaja do dzisiaj i nie czuje potrzeby, aby to zmieniac. Jesli ciagle mam robic za tlumacza, kase zapomogowo-pozyczkowa lub zmagac sie z powszechna nieakceptacja bo pracuje tam, gdzie pracuje, to wole trzymac sie z daleka od rodakow.
z tym samochodem to widze ze wszedzie tak jest tutaj tak samo ludzie, szczegolnie Polacy kupuja jak najlepsze w ich mniemaniu samochody tylko po to aby pokazac jakis tam swoj status, neikoniecznie najwyzszy. Smiac mi sie chce jak slysze, o kupilem sobie taki i taki samochod, i faktycznie samochod ok, ale jak popatrzec na samochod wyzszej klasy a na "czleka" ktory co chwilke leci k..., no to sorry dziwne ze Amerykanie jezdza roznymi samochodami, i nowymi naprawde super i starymi i jakos nie oceniaja ludzi pod tym katem.
Powiem tak, mieszkam w miescie ktore jest jedno z bogatszych, znacznie zanizamy z TZ roczne zarobki osob tutaj mieszkajacych hehe sa Amerykanie ktorzy maja nowiutki ladne samochody a sa i tacy ktorych stac na nowy samochod a go nie kupuja, i jakos nikomu to nie przeszkadza czym kto jezdzi, a cholera Polak to musi miec najlepszy, najlepiej caly ze zlota, zeby mu wszyscy zazdroscili
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:21   #14
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Choc sama nieraz sie spotkalam z chamstwem i prostactwem z ich strony (zwykle uwagi pod moim adresem, zanim sie zorientowali, ze ja rowniez jestem Polka), czesto slysze od Anglikow, ze, cytuje, 'Polacy sa dobrymi pracownikami', itp

W zeszlym tygodniu po takim komentarzu zwyczajnie mnie ponioslo i wreszcie powiedzialam, co o tym mysle.
Mianowicie, ze to nie kraj, z jakiego pochodzimy czyni nas dobrymi pracownikami, ale osoby, jakimi jestesmy, no i ze to, czy jestesmy Polakami, Anglikami, czy Francuzami, nie ma tu akurat zadnego znaczenia. I bez wzgledu na to, czy mowa o opinii pozytywnej, czy negatywnej, nie mozna takowych uogolniac tylko na podstawie informacji o kraju pochodzenia.
Zreszta, pelno jest Polakow (i tez takich, z jakimi sama sie spotkalam), z ktorymi nikt za zadne skarby nie chcialby pracowac
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 21:00   #15
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
ostatnio pojechalam z moim TZ do innego miasta bo znajoma powiedziala nam ze tam jest polski sklep. Pod tymze sklepem stoi Polak i rozmawia przez tel, jak zobaczyl nas ze wychodzimi z samochodu to nagle zaczal mowic po angielsku, tylko po to zeby nie pokazac, ze sie jej z PL, chore.


tez mialam identyczna sytuacje, tylko, ze w niemczech
babka gadala z mezem po polsku, a jak uslyszala, ze my tez to odrazu zaczela po niemiecku.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 21:18   #16
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Czy Was tez spotkaly jakies przykrosci ze strony rodakow?
tak, ze strony rodaków wiele razy, nawet nie che mi się wymieniać, już od początku gdy przyjechałam na wyspy Polacy któych spotykałam w udawali ze wcale nie są z Polski, większość nie chciała w ogóle ze mną rozmawiać (ale tylko ci którzy przyjechali tu w ciągu 4 ostatnich lat, ci co są tutaj dłużej są bardziej przyjaźni), być może działo się tak bo spotkałą ich jakaś przykrość ze strony inengo Polaka? pojęcia nie mam

najdziwniejsze jest to że ze strony innych ludzi nie spotkały mnie żadne przykrości, moge nawet powiedzieć że wręcz przeciwnie
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 22:07   #17
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez go2me Pokaż wiadomość
tak, ze strony rodaków wiele razy, nawet nie che mi się wymieniać, już od początku gdy przyjechałam na wyspy Polacy któych spotykałam w udawali ze wcale nie są z Polski, większość nie chciała w ogóle ze mną rozmawiać (ale tylko ci którzy przyjechali tu w ciągu 4 ostatnich lat, ci co są tutaj dłużej są bardziej przyjaźni), być może działo się tak bo spotkałą ich jakaś przykrość ze strony inengo Polaka? pojęcia nie mam

najdziwniejsze jest to że ze strony innych ludzi nie spotkały mnie żadne przykrości, moge nawet powiedzieć że wręcz przeciwnie

Niestety musze przyznac, ze tez czasami nie przyznaje sie do bycia Polka, nie w zwyczajnych okolicznosciach i nie w tak ewidentny sposob, jak potrafia to robic inni...Poprostu nie mam juz ochoty ujawniac swoich korzeni, kiedy tylko slysze kolejny prymitywny tekst pod moim adresem, teraz je zwyczajnie ignoruje.
Nie sadze, szczerze mowiac, zeby dlugosc pobytu zagranica miala jakis wplyw na niektore okropne zachowania Polakow, ale juz nie dziwi mnie, dlaczego kiedy tu przyjechalam (nota bene piec lat temu), moi znajomi ostrzegali mnie przed tym, jacy moga byc nasi rodacy
Szczerze mowiac na poczatku mnie to mocno dziwilo, potem, wkurzalo, a teraz juz poprosru nie zwracam na to uwagi.
Mieszkam w okolicy, w ktorej nigdy jeszcze nie zdarzylo mi sie spotkac naszego rodaka, w tym miescie rowniez prawie wcale nie mam polskich znajomych.Czasem bardzo mi brakuje polskiego jezyka, no i w ogole kogos, z kim moglabym sobie poplotkowac na 'polskie' tematy w ojczystym jezyku, wiec nie twierdze, ze nie miec polskich znajomych to cos, czego chcialam...Ale ja sie najzwyczajniej boje poznawac Polakow, ze wzgledu na to, jak sie juz na niektorych przejechalam...
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 00:49   #18
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

boze kolejny temat w ktorym udowadniane jest ze polacy to dranie. sa i tacy i tacy, nie ma co roztrzasac to raz, a dwa jesli juz to bylo to czyniona w wielu watkach przy wielu okazjach

czy autorka chce rady jak poradzic sobie polakiem ktory daje jej w kosc?
tak samo jak z kazdym czlowiekiem, nie ma znaczenia czy jest to za granica czy w polsce
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 07:31   #19
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
czy autorka chce rady jak poradzic sobie polakiem ktory daje jej w kosc?
tak samo jak z kazdym czlowiekiem, nie ma znaczenia czy jest to za granica czy w polsce
Nie mam zamiaru udowadniac ze Polacy to dranie i nie chce wrzucac wszystkich do jednego worka. Poprostu musialam to wszystko z siebie wyrzucic.
Po drugie rada nic tutaj nie da bo nie na jednym Polaku sie zawiodlam tylko na wielu, wiec rady nie szukam.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 11:24   #20
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
boze kolejny temat w ktorym udowadniane jest ze polacy to dranie. sa i tacy i tacy, nie ma co roztrzasac to raz, a dwa jesli juz to bylo to czyniona w wielu watkach (...)
Alez Katakumbo, dopisywanie postow do tego watku nie jest obowiazkowe! Jesli czujesz sie znudzona tematem, proponuje nie kontynuowac. Autorka chciala z siebie cos wyrzucic, kilka osob najwyrazniej tez odczulo podobna potrzebe i... chyba wlasnie do tego sluzy forum?
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 11:32   #21
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Alez Katakumbo, dopisywanie postow do tego watku nie jest obowiazkowe! Jesli czujesz sie znudzona tematem, proponuje nie kontynuowac. Autorka chciala z siebie cos wyrzucic, kilka osob najwyrazniej tez odczulo podobna potrzebe i... chyba wlasnie do tego sluzy forum?
no tak
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 12:41   #22
bertii104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: gdzies daleko ..
Wiadomości: 12
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Jacy sa ci Polacy za granica ,sami dobrze wiemy, sa i tacy z pod sklepu bo kolega zalatwil mu prace za granica co sie ztym wiaze kasa wieksza niz w PL i mzna pic piwo lub wino , obmyslaja jak i kogo tu oszukac sa tacy , maja wszystko D..!

np. mieszkajac w hadze poznalam kilka takich osb ,idac z jednym takim osobnikiem ..... cos mu odbilo i mowi glosno ..... ale ma gruba D... ... ta dziewczyna odwrocila sie i powiedziala po polsku ...... ze jak mu sie nie podoba ,to niech nie patrzy , a ten takiego buraka strzelil. Jaa to myslalam ze sie pod ziemie zapadne ze wstydu ze ide z takim smieciem po ulicy

Byly jakies wlamania ,podbieranie pieniedzy ,pigulki dla dziewczyn,
ale takich spokojnych mowa tu nawet o dziewczynach to poznalam bardzo malutko kombinuja jak tu jakiegos faceta zerwac a w PL syn i maz ???

Wpadla mi taki mysl ,czy macie tu jakichs znajomych ,przyjaciol z kim sie widujecie czesciej i im ufacie ?

dodam tylko ze przeprowadzilam sie tam na kilka miesiecy ,obecnie mieszkam w spokojnej miejscowosci.
bertii104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 13:03   #23
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez bertii104 Pokaż wiadomość
Wpadla mi taki mysl ,czy macie tu jakichs znajomych ,przyjaciol z kim sie widujecie czesciej i im ufacie ?
Ja mieszkam w UK i mam tylko dwoje przyjaciol Polakow.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 15:07   #24
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez bertii104 Pokaż wiadomość
Wpadla mi taki mysl ,czy macie tu jakichs znajomych ,przyjaciol z kim sie widujecie czesciej i im ufacie ?
Tak. Poznalismy kilka lat temu bardzo fajna pare w naszym wieku , zaprzyjaznilismy sie, byli nawet na naszym slubie. Z reguly widujemy sie co tydzien-dwa. Mamy podobne podejscie do zycia - oni tez jezdza fiesta, hahaha
Jak gdzies wyjezdzamy, to zostawiamy im klucze i zlecamy podlewanie kwiatkow

Jest tez kilka innych osob z Polski, ktore bywaja u nas w domu, milych i sympatycznych, ale przyjaznia bym tego nie nazwala...
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 15:13   #25
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Tak. Poznalismy kilka lat temu bardzo fajna pare w naszym wieku , zaprzyjaznilismy sie, byli nawet na naszym slubie. Z reguly widujemy sie co tydzien-dwa. Mamy podobne podejscie do zycia - oni tez jezdza fiesta, hahaha
Jak gdzies wyjezdzamy, to zostawiamy im klucze i zlecamy podlewanie kwiatkow

Jest tez kilka innych osob z Polski, ktore bywaja u nas w domu, milych i sympatycznych, ale przyjaznia bym tego nie nazwala...
to musisz teraz poznac mnie i Tz. my mamy 2 fiesty

ludzi od kwiatkow mamy,ale przyjaciol niestety nie.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 15:26   #26
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Ja nie mam zadnych przyjaciól Polaków
Moj ex zna pare i to naprawde normalni ludzie tyle ze ja z nimi nigdy nie bylam blizej bo oni z exem znali sié dluuuuzej wiec trzymali sie zawsze razem.Ludzie naprawde ok. ..pomocni i wogole mozna im zaufac.Pomogli jak byla potrzeba itd. A ja sama mam kontakt z jedna Polká -bo musze. Pracuje z nia i jest to okropna osoba. marudna, zaklamana obraza sie o byle co (ma 37 lat) i tylko kasa w glowie Znam tez Polaka ale mamy tylko kontakt mailowy..jakis taki dziwny czlowiek z niego. Liczyl chyba ze mnie poderwie ale jak dowiedzial sie ze mam chlopaka to przestal sie odzywac praktycznie. Pisal po paru tygodniach spytac co mnie i znowu cisza. Szkoda bo wiem ze inne narodowosci potrafia sie trzymac razem..a my sami sie od siebie odcinamy.Niektorym tez kasa uderzyla do glowy.
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 15:43   #27
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
no tak
wiec wszystko jasne

Cytat:
Wpadla mi taki mysl ,czy macie tu jakichs znajomych ,przyjaciol z kim sie widujecie czesciej i im ufacie ?

dodam tylko ze przeprowadzilam sie tam na kilka miesiecy ,obecnie mieszkam w spokojnej miejscowosci.
szczerze mowiac to nie, zadnym polskich przyjaciol czy znajomych, jakos nie ufam, nie wiem czemu, na uczelni co jakis czas widze jakiegos Polaka czy Polke, ale sa to zazwyczaj rozmowy takie ogolne, nic glebszego, gdzies jest jakas granica, jakis mur, dziwne to jakies
ludzie sa bardzo nieszczerzy, nagaduja jak to ciezko pracuja, jakie to ciezkie zycie maja i wogole jest do (_:_) wg nich, ale dalej siedza w usa, ale jak pisza do PL to pisza jak to jest wspaniale, ze pieniedzy to maja az tyle ze hej i ze super jest wogole. Pozniej powstaje bledny obraz o danym kraju, ale to juz temat na inny watek
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:03   #28
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

a ja wam powiem ( zawsze udzielam sie w watkach o podobnych tematach), ze nie znosze takiego uogolniania. Wiadomo, ze zawsze sie pamieta zle wydarzenia dluzej, niz te dobre. Na pewno spotyaklyscie milych, uczynnych , polakow ktorzy nie zrobili wam kolo tylka! Trafilyscie na kilka osobnikow, ktorzy tak samo by sie zachowali w Polsce ale wcale to nie oznacza, ze wszyscy sa tacy sami. Dodam, ze skoro wiekszosc z was nie przyznaje sie , ze jestescie z Polski to nic dziwnego , ze nie poznajecie fajnych ludzi. A sa tu tacy! Ja poznalam i takich i takich, tych zlosliwych'zuli' olewam z innymi utrzymuje kontakt. Znam cala mase Polakow w Polsce , ktorzy sa swietnymi ludzmi, jesli przyjada za granice beda sie zachowywac przyzwoicie. Jeste, pewna , ze kazda z Was ma sporo znajomych za ktorych mozna poreczyc.
Nawet na tym forum ile nas fajnych, porazdnych osob jest Ale z drugiej strony, czemu nie przyznajecie sie , ze jestescie z Polski? Ja sie tego bodajze nie wstydze, i olewam ludzi ktorzy oceniaja Cie na podstawie pochodzenia.

Nie mowie, ze wszyscy Polacy sa swieci ( co to to nie ) ale wiekszosc z nas zachowuje sie na poziomie. Dziewczyny moze sie jakos w kupe w takim razie zbierzemy i zorganizujemy spotkanie na obczyznie w celach zwlaczania stereotypow o Polakach wsrod Polakow ;-)
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:21   #29
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

a kto powiedzial ze sie nie przyznajemy? gdzie?

(a mialam sie nie odzywac w tym watku bo ja nie narzekam na polkow, a to watek do narzekania )
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 16:23   #30
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Kiedy Polak daje w kosc Polakowi

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
a kto powiedzial ze sie nie przyznajemy? gdzie?

(a mialam sie nie odzywac w tym watku bo ja nie narzekam na polkow, a to watek do narzekania )

a powiedzialo sie tak ktorejs wizazance albo dwom
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.