Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-07, 20:05   #3031
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość



no i znowu jak ja jestem to nikogo nie ma czy ja w innej strefie czasowej żyję czy co.... albo mój miedzyczas jest odmienny od waszego
Emilka stawiam na inn strefe czasowa szybko idz coś zjedz bo jeszcze nam schudniesz ten ostatni kg i co to bedzie????????
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 20:27   #3032
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

dzisiaj weszlam na wagę i mi pokazala 75 kg czyli od rana przytylam 9kg
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 20:38   #3033
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
dzisiaj weszlam na wagę i mi pokazala 75 kg czyli od rana przytylam 9kg

A ja ostatnio weszlam na wage wieczorem i rano i mi pokazala ze przez noc przytylam prawie 5 kg a potem latalam z ta waga po calej lazience i gdzie jej nie polozylam to mi pokazywala co chwile inna wage a w jednym miejscu to nawet sama sobie kilogramy nabijala (nikt i nic na niej nie stalo) jak doszla do 2 kg to sie zatrzymala! I jak tu wierzyc elektronicznym wagom

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-07 o 20:39
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 20:52   #3034
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Tż ciągle się do mnie dobiera, już nie wiem jak mam Go odpędzać, no
wiem coś o tym


Judy gratuluję pierwszego uśmiechu
Zanka gratuluję sprzedanego wózeczka
a i proszę zmień wagę dzisiaj 75kg czyli tylko 10 kg do zrzucenia
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 20:58   #3035
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

dobra dziewczyny jestem
tak jak pisałam wózek sprzedałam
taka para z Zabrza przyjechała obejrzeć i się zdecydowali
z allegro mieli nr
trochę błądzili, bo z sosnowca jechali, ale dotarli
pokazaliśmy im wózek, opisaliśmy jak co działa i wzięli
cieszę się, że tak szybko udało się sprzedać
a wiecie, jak patrzyłam przez okno jak wkładali go do auta to się aż wzruszyłam, że go oddaję heh
a mąż pomagał im znieść do auta części i mówił że jak odjeżdżali to miał taki odruch, że chciał temu wózkowi pomachać...
ehh tęsknimy za nim... ale trzeba iść do przodu

no i na allegro już kupiłam nowy wózek
ciekawe kiedy przyjdzie
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 21:12   #3036
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
kochana, jesli wirus to przejdzie. Adaś mial jak mial 5 tyg. i dalismy rade, wy tez dacie.
a to mozna paracetamol dawac takim maluchom?
tutaj wszystko jest możliwe zwłaszcza jeżeli chodzi o paracetamol...
Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
Fizjo samopoczucie ciulowe po A6W wczoraj to zlapalo Monix i Judy, dzisiaj ciebie biedactwo dopadło
Nie strasz, bo nikt nie będzie chciał ćwiczyć

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
no wlasnie musialam zmyc bo tylko jeden mi wyszedl...powiedz lepiej gestszy lakier czy rzadszy....
rzadszy zdecydowanie lepszy i nakładać szybciutko, bo jak pozasycha, to nie rozprowadzisz, albo pozostają brzydkie smugi...

Cytat:
Napisane przez Emilka
a my bylismy u rodzinnej pani doktor i znowu teksty o karmieniu - powiedziała tak :
Lekarka - a to wszyzstko dlatego, że mamusi sie nie chce karmic piersia
Ja - mamusia chciala i to bardzo
L- jakby chciala to by karmila....

jak sie w****ie to zabiore papiery i przeniose sie do rodzinnego lekarza do miejscowosci gdzie teraz mieszkam.
A i powiedziala ze mozna mu juz podawac sok z marchwii ze po skonczonym 6 tygodniu mozna ze ona ze swoja corka wnuczce podawaly. Ja sie jednak wstrzymam, niech troszke zoladeczek odpocznie po zmianie mleka. Dostalismy recepte na 8 puszek wiec do szczepienia spokoj a pozniej sie zobaczy jak dalej bedzie mial krostki to bedzie oznaczalo ze to nie od bialka
co za wstrętne babsko

Cytat:
Napisane przez Emilka
zapomnialam o najwazniejszym
Judy gratulacje z okazji pierwszego usmiechu - no i znów okazja do opijania
dziękujemy
Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Judy jakim bacikiem TZta???Jeszcze mu się spodoba i źle się to skończy, dzięki Ci za linka ściągnęłam sobie bajeczki. GRatuluje uśmiechu pierwszego- to co znów pijemy nie??
Amelka pięknie przybiera na wadze, pieknie JUdy spokojnie spokojnie, dopiero wydrukowałam przed chwilą zaczne od poniedziałku
ALe obiecujesz???
i dziękujemy

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
1. wywaliłam smoczki uspokajacze! (a miałam 3) kupiłam takie w kształcie sutka! moze coś pomoże
A mogłabyś wkleić zdjęcie? bo jestem strasznie ciekawa, może moje takie kupię, może te załapie i polubi

Gabi - ślicznie kaja przybiera na wadze
tylko dziwne, że ważą w pampku tu każą ściagnąc do ważenia...
Fajnie, że udało Wam się wcisnąć do ortopedy.
A za żłobkiem do

Cytat:
Napisane przez nicolajj Pokaż wiadomość
Judy gratuluję uśmiechów.. Naprawdę tk biednie wygląda? Czuję się jakbym mu krzywdę robiła...
Judy jesteś the best - nikogo nie pominęłaś.
Staram się
A na tych zdjęciach tak troszkę dziwnie wygląda, pewnie jak podrośnie i będzie bardziej sztywny to będzie się zupełnie inaczej prezentować
Cytat:
Napisane przez nicolajj Pokaż wiadomość
Ja już stukam A6W, jak obiecałam i pewnie mnie jutro dopadnie, wg Emilkowych przepowiedni.

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Kupiłam CHUSTĘ!!! Słuchajcie, polecam bardzo! Dzisiaj pierwszy raz ją zawiązałam i wsadziłam małego, a on od razu zasnął! I tak śpi sobie słodko, tak mu dobrze! A był taki marudny!!
Super że jesteś z niej zadowolona
Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
A za co ta wiatrowka??
No właśnie na tego psa
W sumie domyślny sąsiad jak zabrał psa do domu wyczuł pismo nosem

Zanka super, że się udało sprzedać wózek

Cocci nie martw się zakupami - nie jestes sama my własnie też teraz dopiero kupiliśmy garnitur

Ale kupowanie garniturów na akcjach jest do
Mój syn jest niewymiarowy - taki klusek - próbowałam odchudzać - nie działa
w każdym bądź razie z pięcioczęściowego garnituru pasuje tylko kamizelka

Może Wam pójdzie lepiej
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 21:19   #3037
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
dzisiaj weszlam na wagę i mi pokazala 75 kg czyli od rana przytylam 9kg
Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
A ja ostatnio weszlam na wage wieczorem i rano i mi pokazala ze przez noc przytylam prawie 5 kg
Bo też musicie mieć jakieś wypasy.... najlepsze - szalowe
albo skalowe ja taka mam i się sprawdza
A swoją drogą co jadłyście, że tak dobrze przytyłyście

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
Judy gratuluję pierwszego uśmiechu
a i proszę zmień wagę dzisiaj 75kg czyli tylko 10 kg do zrzucenia
Dziękujemy i gratulujemy wagi Bo widzę my tak samo i przed porodem i ten sam cel
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 21:36   #3038
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

no i napisalam posta i gdzie on jest...? no gdzie pytam wszystko na przekór
ni episze drugi raz... no dobra ale to juz ostatni raz...

Zanka nie dziwie sie ze sie wzruszylas w koncu pierwsze dni Waszego Filipka sa z nim silnie związane to tak jakbyście te branzoletki z nazwiskiem mieli sprzedac...

Buziaczekk jak myslisz bliskie spotkanie ze sciana naprawi wagę? bo jeszcze zeby pokazywala mniej to ok, nawet bym ja polubila.....

Judy spoko majonez, dochodze do wprawy i nawet sobie dzis zrobilam takie ze mucha nie siada ale dziekuje za odpowiedz - szczegol tkwil w podkladzie nie zaschnietym

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Judy ja zyję tylko powietrzem i miłościa tylko ta miłość jakaś ciężkostrawna

a co sie dzieje z Raspi?

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

a u nas jutro odpust i Adriankowi kupimy okulary przeciwsloneczne a co, musi się dziewczynom podobać .... spróbujemy też pójść z nim do kościoła, zobaczymy czy da koncert
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-05-07 o 21:34
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 21:39   #3039
rudalbn
Rozeznanie
 
Avatar rudalbn
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 816
GG do rudalbn
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Od kilku godzin siedzę i nadrabiam, co tam naskrobałyście
To teraz czas dla mnie
Teraz ja się chwalę - UWAGA CHWALĘ SIĘ!!!!

Moja Amelcia skończyła miesiąc, co już wczoraj mleczkiem opiłyśmy , co niektóre soczkiem
z racji tego była u nas pielęgniarka i mała waży 5360 g czyli przez miesiąc przybrała 1,5 kg (liczę od spadku wagi jak wychodziłyśmy ze szpitala - 3900)
i najważniejsze:
DZISIAJ W NOCY ZOSTAŁAM URACZONA NAJPIĘKNIEJSZYM UŚMIECHEM - TAKIM ZUPEŁNIE ŚWIADOMYM
Po przebraniu pieluchy - nie zdążyłam body do końca zapiąć, a tam słyszę idzie następna kupka i to taka dość spora i ja do niej gadam, że najlepiej to w czysta pieluchę, bo sucho i pachnąco, że jest sroka i robi sobie jaja z mamy i takie tam, a ta bach banan bezzębny na buzi... ja w ryk ze szczęścia - aż się dziecko wystraszyło i podkówkę zrobiło... ale po chwili znowu do niej, że taka i owaka, a ta znowu banan na twarzy
I od rana ją męczę i się uśmiecha co prawda nie zawsze (jak ma ochotę) ale ja za to ja mam banana od ucha do ucha

No i się pochwaliłam, a co!!!
jeszcze coś chciałam napisać, ale zapomniałam...


Edit. Wszystkim życzę tak udanych i radosnych dni jak mój
Gratuluje ja też czekam na uśmiech mojego szkraba w sobotę kończy miesiącto może akurat no to dzisiaj znów

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość

a my bylismy u rodzinnej pani doktor i znowu teksty o karmieniu - powiedziała tak :
Lekarka - a to wszyzstko dlatego, że mamusi sie nie chce karmic piersia
Ja - mamusia chciala i to bardzo
L- jakby chciala to by karmila....

jak sie w****ie to zabiore papiery i przeniose sie do rodzinnego lekarza do miejscowosci gdzie teraz mieszkam.
no wiesz co ja bym już zabrała papiery się czepiać będzie nie swoich spraw i ja tak się zastanawiam nad zmianą pediatry bo wczoraj byliśmy 1 raz no i tylko go osłuchała i się dowiedziałam że wszystko co jem jest złe i o szczepionkach - ale nic nie pamiętam bo nie mogę się skupić jak mimały płacze - jak dla mnie ta wizyta była tak na odwal

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje ze dziś House leci?? bo jak znów piłka nożna będzie to sie
niestety znowu głupi mecz

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
u nas dalej gorączka 38,5 teraz dopiero je bo od 12 nie jadł:/



Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
SPRZEDANY



Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
ja znowu na moment.

poczytałam podczas karmienia.

u ginki bylam, okazłąo się, ze zareagowałam alergicznie na szew rozpuszczalny i dlatego tam mam. A to, ze smarowałam maścią itd nie polepszało sprawy. Szybciej by mi przeszło, jak bym nie robiła nic. Nie mogli mi tego w szpitalu powiedziec 3 tyg temu???? konowały cholerne....
no co za .... no nie mogli powedzieć żebyś nie smarowała

Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Dawno mnie tu nie było, Wojtek jakiś marudny był ostatnio i nie miałam w ogóle czasu włączać komputera Ciągle płakał i musiałam go lulać, uspokajać, nosić itp.
witamy i przesyłam fluidki żeby Wojtuś spokojnie spal i dał mamusi częściej do wirtualnnych ciotek zaglądać

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
dzisiaj weszlam na wagę i mi pokazala 75 kg czyli od rana przytylam 9kg
to co ty jadłaś

a Krzyś znowu dziś marudny - wczoraj jadłam tylko kanapki z wędliną i zupę więc chyba nic strasznego - chociaz pediatra znowu powedziałaby że coś nie tak zjadłam i ma kolki ... ale przy kolkach to by chyba miał twardy brzuszek nie ?? a on nie ma twardego nie chce spać cały dzień znaczy się usypia przy cycu i 10 minut i płacz i na rączki a jeśćto by mógł 5 godzin non stop i herbatkę pił i dalej chcial cyca no ja już nie wiem no i ulewa mu się i za chwile chce dalej jeść nie wiem co robić

a i odkryłam sekret teściowych i mam skąd one takie ... bo one nie miały tak utrudnionego macierzyństwa !!!! jak my byłyśmy małe to większość osób nie posiadała jeszcze telefonów i teściowe nie mogły ich codziennie kontrolować bo nikt tak często nie jeździł odwiedzać bo na wsi to robota była i nie robili sobie częstych kontroli !!! ot i tajemnica odkryta
rudalbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 21:45   #3040
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez rudalbn Pokaż wiadomość
a i odkryłam sekret teściowych i mam skąd one takie ... bo one nie miały tak utrudnionego macierzyństwa !!!! jak my byłyśmy małe to większość osób nie posiadała jeszcze telefonów i teściowe nie mogły ich codziennie kontrolować bo nikt tak często nie jeździł odwiedzać bo na wsi to robota była i nie robili sobie częstych kontroli !!! ot i tajemnica odkryta


nie chcę nic sugerować ale mój jak nie dojadał to tak się zachowywał, rzucał się, płakał, siedzial na cycku 2h, pozniej spal 15min i znow karmienie...jakby to byla kolka to by piszczal i nawet cycek by go nie uspokoil, moze to ulewanie go piecze...kurcze nie wiem.... a moze brzuszek ale jak ma miekki to tez nie. Kurcze nienawidze tego pytania bo wiem jak brzmi ale jestes pewna ze sie najada?
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 22:23   #3041
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
Charlotte witaj dowiedziałam się o kaszki, są mleczno-ryzowe i same ryzowe (dla naszych bobasów) ale z tego ze względu, że moga mieć alergię tez na owoce z którymi te kaszki są zrobione to trzeba podawać przez tydzien jeden smak i obserwowac. Kolezanka mówila ze jej coreczka wszystkie tolerowala oprocz brzoskwiniowej. Co innego, że nigdzie tych ryżowych nie ma a jak juz sa to tylko 1 smak - u nas np tylko w Topazie jest jakikolwiek wybór.
Nie wiem czy widziałas ale mi dziisaj lekarka kazala wprowadzac sok marchwiowy
jak Twój maluszek toleruje smak mleczka?

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Charlotte co robiłaś u mnie na profilu wyslę ci zaproszenie ja Cię poznałam po zdjęciach Wojtusia
A no tak Cię poszukałam i znalazłam Masz być może ten sam "problem" z małym, co ja, więc warto się trzymać razem

Sok marchwiowy?!?!?!?! Jak to?!?!
Twój Adrianek z 3 marca jest, to znaczt starszy od Wojtka o jakieś 2 tygodnie. Czyli ja za 2 tygodnie też już mogę?!?! O rety..
A mleczko nam smakuje, oj smakuje Zresztą Wojtek to w ogóle lubi jeść i pić - czytałam na różnych forach, że dzieci nie bardzo chcą pić czystą wodę, wolą posłodzoną, a Wojtek pałaszuje butlę z wodą aż się uszy trzęsą Mleczko jak się skończy, to trochę protestuje, chce jeszcze, po chwili dopiero dociera do niego, że się najadł.
A co, Adriankowi nie smakuje?


Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
dobra dziewczyny jestem
tak jak pisałam wózek sprzedałam
Zanka, a czemu sprzedałaś wózek? Mowa o X-Landrze? Nie byłaś z niego zadowolona?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 22:39   #3042
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Witam,
postanowiłam nadrobić wątek, na razie utknęłam na początku i z tego co wyczytałam to mam podobny problem z karmieniem co Buziaczekk. Otóż mam płaskie brodawki i już w ciąży miałam duże obawy jak to będzie z tym karmieniem piersią.
Pokarm pojawił mi się dopiero w 4 dobie po porodzie, więc na początku Adaś dostawał sztuczne mleko z butelki (Nestle NAN HA). Na szczęście okazało się, że niezły z niego łasuch i praktycznie z jedzeniem i ilością wypijanego mleka nie było problemów. I tak w pierwszym tygodniu jadł tylko sztuczniaka, nie powiem to było bardzo wygodne, bo po butelce przesypiał ładnie 3 - 4h. A ja zaraz po porodzie nie czułam się na siłach, żeby próbować dawać pierś, bo fizycznie byłam w strasznym stanie - miałam tak nacięte krocze, że z trudem się poruszałam.
Ale mimo wszystko chciałam karmić piersią. Jak tylko pokarm się pojawił, to zaczęłam pić pokrzywę, żeby jeszcze bardziej pobudzić laktację. Próby przystawienia do piersi skończyły sie jednak fiaskiem, za każdym razem płacz, Adaś nie potrafił uchwycić prawidłowo brodawki. Trochę mnie to podłamało. Do tego dostałam tyle pokarmu, że nabawiłam się zapalenia piersi - temperatura 39 st., w ogóle nie wstałam z łóżka Mama wypożyczyła mi wtedy laktator elektryczny i to mnie uratowało. Zaczęłam ściągać i podawać Małemu swoje mleko z butelki. W drugim tygodniu dostawał już mleko moje i sztuczne, z przewagą tego pierwszego. Ale ciągle upierałam się, żeby przystawiać do piersi, wypróbowałam więc kapturki. Udało się, Mały zaczął ssać, chociaż bardziej się bawił niż pił. Na początku potrafił 1,5 h spędzić przy cycku, po czym i tak mi płakał i ratowałam się butelką.
Teraz zaczynamy 4 tydzień. Wygląda to teraz tak, że w dzień przystawiam go jak najwięcej do cycka, czasem ze 3 godziny przesiedzimy na fotelu razem (połowę prześpimy), a w nocy daję mu raz sztuczniaka. Próbuję też trochę bez kapturków, bo boję się, żeby mi pokarm nie zanikł - mam wrażenie, że jest go mniej, bo nie udaje mi się odciągnąć tyle ile wcześniej. No chyba, że on mi tak ładnie opróżnia te piersi. W każdym razie dzisiaj udało mi się nakarmić go z obu piersi bez kapturków To daje mi nadzieję, że może się uda. Jestem naprawdę zdeterminowana, chociaż miałam niejedną chwilę słabości, do tego stopnia, że płakałam z rozpaczy i bezradności. Tak bardzo zazdroszczę tym dziewczynom, które normalnie karmią swoje bobasy, 15 minut a potem maluch śpi 3 godziny...Mój Adaś po samym cycku budzi się co pół godziny. Ale mimo to nadal walczę.
W każdym razie rozumiem, co musiała przejść Buziaczekk i inne dziewczyny z podobnym problemem. Karmienie piersią nie jest wcale łatwe A najbardziej dobijają mnie dobre porady, np. położna zamiast mi cokolowiek pokazać, to o razu powiedziała, że mam "beznadziejne brodawki i mam karmić prze kapturki a jak nie to sztucznym, bo to żadna tragedia, tyle matek nie karmi piersią przecież i też jest dobrze". Doszłam do wniosku, że nie słucham już nikogo i robię to co podpowiada mi instynkt.

Ok, na dzisiaj tyle, mam nadzieję, że znajdę czas by dalej nadrobić wątek. Tylko nie piszcie tyle Pozdrawiam gorąco.
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 00:38   #3043
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Ev@ a ja podziwiam Twoja wytrwałość i upór! Naprawde.. Ja aż tak duzych problemow z kariemiem nie mialam (wlasciwie nie wiem, czy mozna to nazwac problemami), niemniej jednak nie sadze, by istnialy dzieci, ktre karmi sie 15min, a potem one spia przez 3h... choc zapewne kazde dziecko tak CZASEM MIEWA ( a jak sie mamusia na wizazu pochwali to sie dziecko zaczynia biesić ).

Zgadzam sie, ze karmienie piersia wcale nie jest latwe, co widac zreszta po naszym forum. Mysle, ze za malo jest pomocy ze strony poloznych w wielu szpitalach i polozne srodowiskowe tez chyba nie do konca potrafia pomoc. U mnie akurat w obu przypadkach pomoc byla bardzo duza. Inna sprawa , ze taka zmasowana pomoc moglaby byc odbierana jako presja wywierana na matke (vide nasze forum). Emilko bardzo mi przykro, ze jestes raczona takimi tekstami ze strony lekarzy.Niestety wiedza i wyksztalcenie nie zawsze ida w parze z kultura, empatia czy tez intelignecja emocjonalna, a charakter pracy lekarza czesto sklania do przyjmowania postawy paternalistycznej miast partnerskiej.

A jeszecze dodam, ze falszem jest, ze laktator sciaga z piersi wszystko+ tak przeczytalam na forum eksperckim gazeta.pl . Co prawda nie mam laktatora, ale od czasu do czasu sciagam recznie i zdumiewa mnie, ze Antek porafi wzssac mleko z piersi, z ktorej ja juz nic nie moge sciagnac!



Sluchajcie, serce mi krwią broczy!!! Otóż dostałam wreszcie upragnioną chuste, pochwale się :
http://www.girasol.pl/zdjecia/chusty/ch6-big.jpg

taka. (to nie my jestesmy na zdjeciu)

Ładna, prawda?

Wygladam w niej jak łowicka dzieweczka, a Antoś jak wielkanocna pisanka.

Jest tylko 1 problem: Antek nie miesci się w pozycji kolyski
Przez 2 dni wertowalam forum chustowe, opinie lekarzy i fizjoterapeutow o chustach itp. (Robilam to juz w ciazy, moge rzucac cytatami na pamiec, niemalże). Owszem, niektorzy producenci śmiało zalecaja noszenie w pionie od urodzenia, ba, nawet jest jedno szwajcarskie badanie (szczegolowo metodologii nie zdażylam sie przyjrzec, ale bede szukac) mowiace o tym, ze niby nie ma zwiekszonego ryzyka powstawania wad postawy; ponadto swiat zachodni chustuje licznie i od dawna, ale... Ale zgadzam sie z fizjo ( a moja obserwacja Antka i dwudniowe ruminacje na ww. temat tez to potwierdzaja). Pion nie jest dla dziecka niesiedzacego!*

Także chusta
na razie nie sluży nam, od czasu do czasu poćwicze wiazania ( nawet nie takie trudne, najtrudniejsze jest wg mnie dociaganie), powzdycham a potem poslucham glosu rozsadku i jeszcze troche poczekam.

* z mej obserwacji i lektury wynika, ze pozycja "do odbekniecia" to nie jest to samo. Do odbekniecia ukladamy dziecko na ramieniu nieco skosnie, tak jak jest pokazane tutaj ( ilustracja 5)
http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf

- dzieki temu kregoslup nie jest obciazony w takim stopniu jak w pionie, a glowka nie ma tendecji do odchylania sie w tyl. Wiem, ze mozna podtrzymywac glowke noszac w chuscie, ale u nas sie to nie sprawdza ( zaobserwowane na Antku). Do ulozenia plodu w macicy ( że niby w pionie) nie ma co porownywac, bo dziecko w brzuchu mamy nie jest narazone na sily grawitacji w takim stopniu jak poza brzuchem ( bo plywa w wodach plodowych).POnadto na forum chustowym jedna mama pisala, ze nosząc w pionie to ona odchyla sie odruchowo do tylu ( czyli dąży do tego by dziecko bylo raczej pod skosem , a nie w pionie).
Wspomnialam o wadach postawy, ale przeciez konsekwencja moga byc np wczesniejsze zmiany zwyrodnieniowe w stawach kregoslupa i nie wiem , czy ktokolwiek bedzie to koajrzyl z nieprawidlowym (wg mnie ) chustowaniem.
Zaznaczam, ze sa to moje wlasne rozwazania i ze "lapie" to po trosze intuicyjnie , ale intuicja juz pare razy mnie nie zawiodla ( chocby opor wobec czestego stosowania aspiratorow do nosa czy tez chusteczek do pupy- sama sobie wykombinowalam a potem sie okazalo, ze to sie rzeczywiscie sprawdza).

** co do pozycji kolyski- wstrzymalabym sie do pierwszego usg bioderek. U nas bylo wszystko super, bioderka w klasie 1A ( robilismy usg w 4 tyogdniu, powtorke mamy na poczatku czerwca- czy nadal wszystko ok). Ale , jak wspomnialam niekolyskujemy, bo Antek juz za wielki i jak porzadnie go zamotam to jest nienaturalnie poskrecany jak boa, az mi szkoda patrzec.

Charlotte zgadzam sie, u nas chusta tez dziala nasennie, niezaleznie od pozycji. A jaka masz? Pochwal sie! Co do pasa, to nie polecam, lepiej pocwiczyc miesnie brzucha, ale to Twjóoj wybor.

emilko ja mam jedna uwage, co do Twojej wypowiedzi a poropos niedojadania... U mnie Antek tez czasem ma podobne obajwy jak podajesz - takie kolkowe. Do piersi sie rwie, ale je niespokojnie, szarpie. Tym nie mniej nie sadze, ze przyczyna jest niedojadanie, a ku tej opinii sklaniaja mnie 2 fakty, mnianowicie to , ze ladnie przybiera na wadze, dwa potrzeba ssania nie zawsze wiaze sie z glodem.dlatego rudalbn proponowalabym niezbyt oryginalnie tzw. ssanie nieodzywcze (madrze zabrzmialo, co nie ) czyli smoczek i troche cierpliwosci. Pisze to, bo mialam identyczna sztuacje jeszcze w szpitalu i tez nie wiedzialam co robic. Z perspektywy czasu mysle, ze to uczepienie sie cyca spowodowane bylo jakims bolem (brzuch, ulewanie) a cyc dzialal uspokajajaco i usmierzal ten bol. Tyle, ze przy okazji pokarm nadmiernie wzpelnial zoladek i Antek obficie ulewal ( co bzc moze znow powodowalo bol i rozdraznienie i potrzebe ssania i tak sie kolo zamykalo). Oczywiscie niekoniecznie sie to musi u Ciebie sprawdzic (i to, co pisze emilka tez moze byc przyczyna), ale u mnie tak bylo.

Dodam jeszcze, ze ja mialam trudniej, bo w tych dniach dzieci i tak leca na wadze, w dol. Poradzono mi bym karmila po 10-15 minut co 1h lub 1,5h lub 2h,ale nie rzadziej niz co 3h.Przetrwalismy.

Teraz tez Antek tak miewa, ale mniej wiecej umiem to rozpoznac, zwlaszcza jak po wlozeniu smoczka robi takie : ioioioioio. Dodam, ze zazwyczaj w takich nerwowych sytuacjach mam tez siniaki wokol brodawek (A. ssie mocno i nerwowo).


Judy gratuluje! swietne wiadomosci!

Zanka gratuluje utargu. czytalam o dziadku, wspolczuje codziennego obcowania, ale tak od czasu do czasu to bylby szmpatyczny starszy pan, nie?

A ja mam tescow na odleglosc haha. i rodzicow. Sa przekochani, ale nie chcialabym mieszkac z nimi w jednym domu..

gabriella gratuluje wagi Kai. W Krk jest zlobkow ponad 20 , zapisalam do 3 , a i tak nie ma szans. Dol totalny.
ja mam smoczki NUK, przypominajace piers, ale ja tam podobienstwa nie widze. staram sie podawac wtedy, gdy musze i antek tez nie zawsze chce, ale niemartwi mnie to, wrecz przeciwnie (bo sie nie uzaleznil).

SoNeRa wracajcie do zdrowia!


monix co do nk , to ja to ta w czarnym plaszczu i bialym szaliku.

U mnie tez waga stoi, ale mnie to nie dziwi, bo sie fatalnie odzwiam. nieregularnie i w ogole dopadaja mnie ataki wilczego glodu, musze cos z tym zrobic.

A i sie pochwale- zapisalam sie na aerobik , bylam juz 2x i nie moge siadac tak mnie nogi bola. a miesnie brzucha to mam w zupelne atrofii, bo nie potrafie zrobic polowy cwiczen..

Dobra, lece , dobranoc!

---------- Dopisano o 01:38 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
dziewczyny pytanko mam od kiedy można dziecko kłaść na brzuszku moja Julka ma niecałe 2 tyd i tak sie zastanawiam nad tym, a wogóle jak ją przytulam do siebie do odbicia to tak mi sie strasznie wygina i też nie wiem czy już moge ją tak trzymać tylko ze jak nie potrzymam jej tak to mi ulewa no i nie wiem co robić



wyzej podalam taki link do poradnika jak trzymac dziecko, tam jest tez o tej pozycji do odbekniecia, poczytaj.
podam jeszcze raz
http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-05-08 o 06:38
memi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 07:59   #3044
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

hej

dziewczyny może wy mi coś podpowiecie od wczoraj moja Julka strasznie się pręży i napisa tak jakby nie mogła kopy zrobić, ale sęk w tym że robi kopy i to ze 3, 4 dziennie i sie zastanawiam co jej moze być może wam coś przychodzi do głowy co moge zrobić? jakąs herbatke podac czy co


Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Na opakowaniu powinno być napisane...
A dlaczego chcesz podawać małej mleko??? Coś nie tak???

z galaretką na deser a co!!!
wow z galaretką

a mi chodzi o podawanie mojego mleczka a nie sztucznego. tak sie zastanawiam jakbym musiała zostawić z kimś małą i ktoś by musiał ją dokarmić bo by mnie nie było

Z karmieniem to chyba u mnie na razie dobrze

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
na brzuszku możesz już, jak pępuszek jeszcze nie odpadł to na króciutko i delikatnie, jak odpadł to swobodnie możesz kłaść
do odbicia podnoś na rami, tak, żeby ręce za Twoim ramieniem zwisały i zeby nie byla pionowo tylko tak po ukosie .
zobacz tutaj filmik, tytul kollka - jest tam ppokazane jak klasc
dzieki

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
a my bylismy u rodzinnej pani doktor i znowu teksty o karmieniu - powiedziała tak :
Lekarka - a to wszyzstko dlatego, że mamusi sie nie chce karmic piersia
Ja - mamusia chciala i to bardzo
L- jakby chciala to by karmila....

jak sie w****ie to zabiore papiery i przeniose sie do rodzinnego lekarza do miejscowosci gdzie teraz mieszkam.
nie no lakarka pierwsza klasa

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
u nas dalej gorączka 38,5 teraz dopiero je bo od 12 nie jadł:/
Sonerka będzie dobrze, skoro już wcina

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
kurcze chyba pojade do Was po te szczepionki...
ciekawe po ile sa w lublinie dziewczyny nie wiecie?
ja się jeszcze nie dowiadywałam bo moja Jula mała jeszcze ale jak bedziesz wiedziała po ile są w Lublinie to chetnie posłucham

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
wyzej podalam taki link do poradnika jak trzymac dziecko, tam jest tez o tej pozycji do odbekniecia, poczytaj.
podam jeszcze raz
http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf
dzieki
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 08:09   #3045
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Zanko gratuluję sprzedaży

JUdy gratuluję uśmiechów

Memi gratuluję aeorobiku

Ev@

Emilka lekarz beznadziejny

Dziewczynkom z A6W życzę wytrwałości i dobrgo samopoczucia

i tak szybko,bo moj między czas się skończył a z pupy mojego w5rzaskuna poleciał pierd: bulgotnik wilgotny złośliwy i trza leciec jak słoneczny patrol na ratunek

miłego dnia dziewczęta
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 08:24   #3046
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość

Buziaczekk jak myslisz bliskie spotkanie ze sciana naprawi wagę? bo jeszcze zeby pokazywala mniej to ok, nawet bym ja polubila.....
Hehe no ja bym chetnie sie wyzyla na i rzucila ta waga! Tylko ze ona jest szklana a w lazience mam plytki wiec boje sie ze by nie wytrzymaly, a gdzie indziej to na scianach mam gladzie i niedawno malowane wiec tez nie bardzo, szkoda scian a pozatym waga byla droga a kupil ja jeszcze przed ciaza tz wiec to jego skarb a jemu sie skala na wadze podoba wiec co najwyzej to moge wyjac baterie i wyrzucic
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 08:34   #3047
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Teraz ja się chwalę - UWAGA CHWALĘ SIĘ!!!!

jest powod do świętowania

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
SPRZEDANY

super
Cytat:
Napisane przez rudalbn Pokaż wiadomość
a Krzyś znowu dziś marudny - wczoraj jadłam tylko kanapki z wędliną i zupę więc chyba nic strasznego - chociaz pediatra znowu powedziałaby że coś nie tak zjadłam i ma kolki ... ale przy kolkach to by chyba miał twardy brzuszek nie ?? a on nie ma twardego nie chce spać cały dzień znaczy się usypia przy cycu i 10 minut i płacz i na rączki a jeśćto by mógł 5 godzin non stop i herbatkę pił i dalej chcial cyca no ja już nie wiem no i ulewa mu się i za chwile chce dalej jeść nie wiem co robić
zgodze sei z Memi, mój tezma bardzo silny odruch ssania i tendencje do przejadania sie, radze smoczek

Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Witam,
Tak bardzo zazdroszczę tym dziewczynom, które normalnie karmią swoje bobasy, 15 minut a potem maluch śpi 3 godziny....
jestem pełna podziwu dla twojej determinacji i poświęcenia. Ciesze sie, ze przynajmniej cześciowo sie udało. Natomiast jeśli chodzi o te 3 godz snu to jakiś mit. Moje owszemje 15 min ale 3 godz to o spi w ciągu całego dnia i to na spacerze. No czasem tez śpi na brzuchu mamay lub taty, ale wtedy człowiek jest unieruchomiony i zdretwialy.Zresztą wiele dziewczyn sie tu skazylo na marudne dzieciaki. To nie prawda, ze niemowlak tylko je i śpi on też utrudnia funkcjoowania rodzicom

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
hej

dziewczyny może wy mi coś podpowiecie od wczoraj moja Julka strasznie się pręży i napisa tak jakby nie mogła kopy zrobić, ale sęk w tym że robi kopy i to ze 3, 4 dziennie i sie zastanawiam co jej moze być może wam coś przychodzi do głowy co moge zrobić? jakąs herbatke podac czy co
a mi chodzi o podawanie mojego mleczka a nie sztucznego. tak sie zastanawiam jakbym musiała zostawić z kimś małą i ktoś by musiał ją dokarmić bo by mnie nie było
obstawiam gazy, albo coś zjadłaś,

awlasnego mleka to ja dawałam tak, jak moj miał ok 4 kg, to po 2,5 godzinach bez jedzenia 70ml, po 3 godzinach przerwy 90ml, a po 4 godz przerwy 100-110ml a potem smoczek, o iał silną potrzebe ssania i wyssalby wiaadro gdyby mu dać a potem wyrzygałby...

Sonera-dobrze,że już lepiej, trzydniówka to infekcja wirusowa, i przepajaj go troche i odizoluj od brata


a ja wczoraj tez miałam tez 5 min stresu. Maly wieczorem zacząl plakać i to sporo-a jemu sie to nigdy do tej pory nie zdarzyło i był troche cieplejszy wiec sie balam okropnie czy nie dostaie temperatury, ale miał tylko 37,3st, i prężył siei kupki robił i taki generalnie zly a ja sama w domu, małzon w pracy...ale juz jest dobrze
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 08:39   #3048
rudalbn
Rozeznanie
 
Avatar rudalbn
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 816
GG do rudalbn
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

emilka trudno powiedzieć czy się najada w dzień wygląda jakby nie, ale w nocy 20-30 minut karmienia i synio ślicznie idzie spać a budzi się raz albo dwa razy w nocy, w dzień takie szarpanie mamy

memi chusta super i dzięki za rady możesz mieć rację ale ja prawie codziennie próbuje mojemu wrzaskunowi włożyć smoczek do buzi ale nie ma szansy na cmokanie smoczka, cyc i butelka ok ale smoczek ble i wyrzucanie od razu ile już się z tym namęczyliśmy a on nie chce

Ev@ gratuluje wytrwałości w karmieniu

Krzyś buja się w huśtawce więc jest chwila na wizaż i lece zaraz ogarniać domek nie rozpisujcie się jak szalone mam nadzieję że później uda mi się Was podczytać
rudalbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:07   #3049
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Dzień dobry dziewczynki
Jak dzisiejsze samopoczucia???

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
u nas dalej gorączka 38,5 teraz dopiero je bo od 12 nie jadł:/
A jak dzisiaj??? Lepiej???
Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
jak to 3dniówka to czemu 7 dni gorączka?
i skąd się biorą te 3dniówki?
Trzydniówka - poczytaj TUTAJ
Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość

no i znowu jak ja jestem to nikogo nie ma, czy ja w innej strefie czasowej żyję czy co.... albo mój międzyczas jest odmienny od waszego
ja stawiam na inną strefę międzyczasową
Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość

a u nas jutro odpust i Adriankowi kupimy okulary przeciwsloneczne a co, musi się dziewczynom podobać .... spróbujemy też pójść z nim do kościoła, zobaczymy czy da koncert
wow!!! a zdjęcie skejtowe wkleisz???
Cytat:
Napisane przez rudalbn Pokaż wiadomość
Gratuluje ja też czekam na uśmiech mojego szkraba w sobotę kończy miesiąc to może akurat no to dzisiaj znów
dziękujemy i życzymy szybkich uśmiechów

Cytat:
Napisane przez rudalbn
a Krzyś znowu dziś marudny - wczoraj jadłam tylko kanapki z wędliną i zupę więc chyba nic strasznego - chociaz pediatra znowu powedziałaby że coś nie tak zjadłam i ma kolki ... ale przy kolkach to by chyba miał twardy brzuszek nie ?? a on nie ma twardego nie chce spać cały dzień znaczy się usypia przy cycu i 10 minut i płacz i na rączki a jeśćto by mógł 5 godzin non stop i herbatkę pił i dalej chcial cyca no ja już nie wiem no i ulewa mu się i za chwile chce dalej jeść nie wiem co robić
A próbowałaś smoka? Może chce sobie tylko possać?
Cytat:
Napisane przez rudalbn
a i odkryłam sekret teściowych i mam skąd one takie ... bo one nie miały tak utrudnionego macierzyństwa !!!! jak my byłyśmy małe to większość osób nie posiadała jeszcze telefonów i teściowe nie mogły ich codziennie kontrolować bo nikt tak często nie jeździł odwiedzać bo na wsi to robota była i nie robili sobie częstych kontroli !!! ot i tajemnica odkryta
Dobre
Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Witam,
postanowiłam nadrobić wątek, na razie utknęłam na początku i z tego co wyczytałam to mam podobny problem z karmieniem co Buziaczekk. Otóż mam płaskie brodawki i już w ciąży miałam duże obawy jak to będzie z tym karmieniem piersią.
Doszłam do wniosku, że nie słucham już nikogo i robię to co podpowiada mi instynkt.
I to jest bardzo mądra decyzja i gratuluję postawy
Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
JUdy gratuluję uśmiechów
Dziewczynkom z A6W życzę wytrwałości i dobrgo samopoczucia
Dziękujemy
Cytat:
Napisane przez jastinada
i tak szybko,bo moj między czas się skończył a z pupy mojego w5rzaskuna poleciał pierd: bulgotnik wilgotny złośliwy i trza leciec jak słoneczny patrol na ratunek

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
a mi chodzi o podawanie mojego mleczka a nie sztucznego. tak sie zastanawiam jakbym musiała zostawić z kimś małą i ktoś by musiał ją dokarmić bo by mnie nie było
aha, no to przepraszam...
Ale niestety nie pomogę, bo nie wiem ile takie maluszki powinny jeść, może tyle ile chcą??? No bo miarki w cyckach nie mam
Nie wiem, jak to na butelki przełożyć...
Może zapytać te dziewczyny, które odciągają mleczko??? No przyznać się ile odciągacie???

Nicolajj jak dzisiejsze samopoczucie po A6W????
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg


Edytowane przez Judy_21
Czas edycji: 2009-05-08 o 09:10
Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:14   #3050
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
dzisiaj weszlam na wagę i mi pokazala 75 kg czyli od rana przytylam 9kg
świetna waga szkoda że nie pokazuje w dół

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
A ja ostatnio weszlam na wage wieczorem i rano i mi pokazala ze przez noc przytylam prawie 5 kg a potem latalam z ta waga po calej lazience i gdzie jej nie polozylam to mi pokazywala co chwile inna wage a w jednym miejscu to nawet sama sobie kilogramy nabijala (nikt i nic na niej nie stalo) jak doszla do 2 kg to sie zatrzymala! I jak tu wierzyc elektronicznym wagom
ja mam zwykła w domu, elektroniczną w aptece obok domu -taką profesjonalną niby co i BMI mierzy

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Gabi - ślicznie kaja przybiera na wadze
tylko dziwne, że ważą w pampku tu każą ściagnąc do ważenia...
Fajnie, że udało Wam się wcisnąć do ortopedy.
A za żłobkiem do
też mi to dziwne że w pampie
ale ja czasem zważę pampersa na domowej kuchennej wadze to średnio waży tak do 250 czyli tak czy siak ładnie "utyła" królewna



oto foto smoczka sutkowego
TYLKO rozmiar trzeba dobrać bo ten smok nie "otula" buzi tylko "odstaje" DOKŁADNIE TAK JAK NIBY PIERŚ (a nie jak durne uspokajacze) i trzeba uważać coby "nie wchodził w nosek"
może dzięki niemu wróci do bardziej normalnego jedzenia, bo tamte smoczki narobiły dużo szkód! a i staram się "w ostateczności" dawać smoka czyli jak już nic jej uspokoić nie chce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0026.jpg (27,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0027.jpg (24,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0029.jpg (22,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0030.jpg (23,6 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2009-05-08 o 09:18
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:21   #3051
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Yoł laseczki

Judy, Fizjo,Nicolajj żyjecie po Aw6?? kratki na brzuszku zaczynają się tworzyc??
Dziś Dawidek ma 2 miesiące więc świętujemy tylko bez % .Ciężki jest, trądzik niemowlęcy mu powoli znika bo w końcu facecik zaczyna się z Niego robić. Na przewijaku mi wszystko zrzuca i demoluje
a ja schudłam w pasie sama, a moze to przez te brzuszki, które ćwiczYŁAM mam 5 cm mniej- to jest dopiero powód do świętowania a waga niestety stoi w miejscu- chociaz z rana pokazuje 71 a wieczrem 72 jak pokaze 65kg pójdę kupić sobie spodnie w nagrode . TZ od poniedziałku będzie ze mną rzeźbił kaloryfer na brzuchu

Sonera co z Szymusiem?Jak się dziś czuje?
My zaraz idziemy na zakupy i spacer o ile Dawidek nie zacznie szalec
Memi widzę Cię na nk
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2009-05-08 o 09:26
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:29   #3052
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość
Gratuluję zorganiz0wania i zazdraszczam
jeju, tylko czego zadzraszczasz??? latania jak kto głupi? wstałam o 8.30 a dopiero teraz mogę usiąść sobie na chwilke, wizaż nadrobiłam znowu podczas karmienia, a miedzyczas zaraz sie skończy- odkurzanie, zakupy i dalsza orka...
Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
dzisiaj weszlam na wagę i mi pokazala 75 kg czyli od rana przytylam 9kg
mi rano pokazuje 3 do 5 kg mniej niż wieczorem... a nie ruszam jej z miejsca
Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
dobra dziewczyny jestem
tak jak pisałam wózek sprzedałam
kochana, a czemu Ty sprzdawałas? pewnie pisałaś, ale widac nie doczytałam... i jaki?
Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość

Cocci nie martw się zakupami - nie jestes sama my własnie też teraz dopiero kupiliśmy garnitur

Ale kupowanie garniturów na akcjach jest do
Mój syn jest niewymiarowy - taki klusek - próbowałam odchudzać - nie działa
w każdym bądź razie z pięcioczęściowego garnituru pasuje tylko kamizelka

Może Wam pójdzie lepiej
wiesz, mój jest niby wymiarowy, tylko chudy jak śledź. Poza tym wymierzyłam go i powinno być dobrze. się okaże. A dać 20€ a 70 to duża różnica. No i zawsze mogę zwrócić.
No i jeszcze są krawcowe od zmniejszania, bo u nas podejrzewam będzie akurat odwrotny problem
Cytat:
Napisane przez rudalbn Pokaż wiadomość

no co za .... no nie mogli powedzieć żebyś nie smarowała
nawet odwrotnie: pokazałam im ta maść i powiedzieli, ze na takie coś jest najlepsza
Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Próbuję też trochę bez kapturków, bo boję się, żeby mi pokarm nie zanikł - mam wrażenie, że jest go mniej, bo nie udaje mi się odciągnąć tyle ile wcześniej.
kochana - ja od samego początku jadę na kapturkach, z resztą nie pierwszy raz i mała pięknie przybiera, najada się też ładnie w 10-20minut. To, ze ściągasz mneij, niż wczesniej oznacza tylko tyle, ze Ci nawał minął. poza tym laktator nie pobudza tak dobrze laktacji, jak dzieć
Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
i tak szybko,bo moj między czas się skończył a z pupy mojego w5rzaskuna poleciał pierd: bulgotnik wilgotny złośliwy i trza leciec jak słoneczny patrol na ratunek
i będziesz falować cycem?

a tak w ogóle, to dzień dobry.
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:30   #3053
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

PYTANKO
do karmiących piersią.
Ile razy średnio na dobę jedzą Wasze maluszki?
A w nocy ile razy?

moja Kaja średnio 11 razy na dobę (czasem 12-13 ale czasem tylko, tak to 11)
a w nocy to tak:
po kąpieli 19.30-20.00
w nocy średnio między tymi godzinami (około 2,5 godz przerwy jest)
23.00-24.00
2.00-3.00
4.00-5.00
6.00-7.00
i potem to już zależy od humoru itd.

u Was m/w podobnie???


ps. WAGA ZAWSZE RANO POKAŻE MNIEJ NIŻ WIECZOREM!!!
to normalne!

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2009-05-08 o 09:36
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:36   #3054
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
Ale niestety nie pomogę, bo nie wiem ile takie maluszki powinny jeść, może tyle ile chcą??? No bo miarki w cyckach nie mam
Nie wiem, jak to na butelki przełożyć...
Może zapytać te dziewczyny, które odciągają mleczko??? No przyznać się ile odciągacie??
Ja na początku jak jeszcze nie przystawiałam Małego do piersi to odciągałam średnio po 60-90ml z cycka. Po nocy (wtedy dostawał sztuczne) z prawej piersi udawało mi się ściągnąć do 130ml. Potem lewa pierś mi się zaczopowała i odciągałam ledwo 30ml. Teraz ściągam znacznie rzadziej, bo praktycznie cały czas mam bąbla przy piersi i jak próbuję ściągnąć to jakieś śladowe ilości to są.

Powiedzcie mi, czy dziecko ulewa niezależnie od tego czy zjadło za dużo czy nie? Bo mój ulewa dosyć często, nawet jak mu się odbije. Chyba powinnam go dłużej nosić.

Dziewczyny a jak z Waszymi kg? Ja na razie z 75 kg zjechałam na 62 kg i waga się zatrzymała. Docelowo ma być 50 kg (przed ciążą było 54 kg). Nie zaczęłam jeszcze żadnych ćwiczeń, bo krocze nie przestało boleć, mam jeszcze parę szwów, które ciągną. Ale jak tylko się z tym uporam, mam wziąć się za siebie (o ile mi Mały pozwoli).

A jeszcze napiszę Wam jak podeszłam do dwóch często poruszanych kwestii:
- kikut pępowiny --> przemywałam przy każdym przewijaniu 75% spirytusem, odpadł po tygodniu i pępuszek jest ładnie zagojony
- sisiorek --> nie odciągam skórki, tak radziła mi położna
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:45   #3055
pentuerka
Rozeznanie
 
Avatar pentuerka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 802
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Dzien Dobry,


Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
PYTANKO
do karmiących piersią.
Ile razy średnio na dobę jedzą Wasze maluszki?
A w nocy ile razy?

moja Kaja średnio 11 razy na dobę (czasem 12-13 ale czasem tylko, tak to 11)
a w nocy to tak:
po kąpieli 19.30-20.00
w nocy średnio między tymi godzinami (około 2,5 godz przerwy jest)
23.00-24.00
2.00-3.00
4.00-5.00
6.00-7.00
i potem to już zależy od humoru itd.

u Was m/w podobnie???


ps. WAGA ZAWSZE RANO POKAŻE MNIEJ NIŻ WIECZOREM!!!
to normalne!
U nas wyglada karmienie dokladnie tak samo i tez kąpiemy19-20
pentuerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 09:48   #3056
Anvi
Raczkowanie
 
Avatar Anvi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 462
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Judy_21 Pokaż wiadomość
tutaj wszystko jest możliwe zwłaszcza jeżeli chodzi o paracetamol...
no, bo tu studia medyczne obejmują dwa przedmioty: zastosowanie paracetamolu w kazdej sytuacji i praktyczne umiejetnosci splawiania pacjentow

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
a u nas jutro odpust i Adriankowi kupimy okulary przeciwsloneczne a co, musi się dziewczynom podobać .... spróbujemy też pójść z nim do kościoła, zobaczymy czy da koncert
daj znac jak poszlo w kosciele bo my tez jeszcze nie zaliczylismy

Cytat:
Napisane przez rudalbn Pokaż wiadomość
a Krzyś znowu dziś marudny - wczoraj jadłam tylko kanapki z wędliną i zupę więc chyba nic strasznego - chociaz pediatra znowu powedziałaby że coś nie tak zjadłam i ma kolki ... ale przy kolkach to by chyba miał twardy brzuszek nie ?? a on nie ma twardego nie chce spać cały dzień znaczy się usypia przy cycu i 10 minut i płacz i na rączki a jeśćto by mógł 5 godzin non stop i herbatkę pił i dalej chcial cyca no ja już nie wiem no i ulewa mu się i za chwile chce dalej jeść nie wiem co robić
tutaj odwrotnie - polozne mowia ze to co jem nie ma wplywu!! normalnie szok ale jem coraz wiecej - banany, slodycze... i Adaś jakos daje rade, tylko trzeba nowe produkty wprowadzac po trocszku zeby sie maly do smaku mleka przyzwyczail Wczoraj dalam w bo zjadlam od meza z talerza pol golabka i w nocy maly swirowal - chyba go brzuszek bolal po kapuscie Łakoma mama....


Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Witam,
postanowiłam nadrobić wątek, na razie utknęłam na początku i z tego co wyczytałam to mam podobny problem z karmieniem co Buziaczekk. ...
szacunek my tez walczymy, maly zle zasysa i brodawki mnie bola - nijak nie mge go duczyc Damy rade, trzymaj sie dzielnie!

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
* z mej obserwacji i lektury wynika, ze pozycja "do odbekniecia" to nie jest to samo. Do odbekniecia ukladamy dziecko na ramieniu nieco skosnie, tak jak jest pokazane tutaj ( ilustracja 5)
http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf

- dzieki temu kregoslup nie jest obciazony w takim stopniu jak w pionie, a glowka nie ma tendecji do odchylania sie w tyl. Wiem, ze mozna podtrzymywac glowke noszac w chuscie, ale u nas sie to nie sprawdza ( zaobserwowane na Antku). Do ulozenia plodu w macicy ( że niby w pionie) nie ma co porownywac, bo dziecko w brzuchu mamy nie jest narazone na sily grawitacji w takim stopniu jak poza brzuchem ( bo plywa w wodach plodowych).A i sie pochwale- zapisalam sie na aerobik , bylam juz 2x i nie moge siadac tak mnie nogi bola. a miesnie brzucha to mam w zupelne atrofii, bo nie potrafie zrobic polowy cwiczen..
aerobik...hmm...szacunecz ek
i wielkie dzieki za ten poradnik Pomyslalam ze moze my Adasia jakos zle trzymamy i dlatego on sie tak szarpie i wygina A do tego jak jeszcze doszly te przykurcze szyjki to sie nie dziwie...Sprawdze... Memi, moim prywatnym lekarzem na odleglosc zostaniesz

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
i tak szybko,bo moj między czas się skończył a z pupy mojego w5rzaskuna poleciał pierd: bulgotnik wilgotny złośliwy i trza leciec jak słoneczny patrol na ratunek

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
oto foto smoczka sutkowego
TYLKO rozmiar trzeba dobrać bo ten smok nie "otula" buzi tylko "odstaje" DOKŁADNIE TAK JAK NIBY PIERŚ (a nie jak durne uspokajacze) i trzeba uważać coby "nie wchodził w nosek"
może dzięki niemu wróci do bardziej normalnego jedzenia, bo tamte smoczki narobiły dużo szkód! a i staram się "w ostateczności" dawać smoka czyli jak już nic jej uspokoić nie chce
a ja wlasnie taki mam i mlody i tak swiruje przy piersi i zle ssie hmmm...

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Dziś Dawidek ma 2 miesiące więc świętujemy tylko bez % .Ciężki jest, trądzik niemowlęcy mu powoli znika bo w końcu facecik zaczyna się z Niego robić.
no to impra!!

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
PYTANKO
do karmiących piersią.
Ile razy średnio na dobę jedzą Wasze maluszki?
A w nocy ile razy?

moja Kaja średnio 11 razy na dobę (czasem 12-13 ale czasem tylko, tak to 11)
a w nocy to tak:
po kąpieli 19.30-20.00
w nocy średnio między tymi godzinami (około 2,5 godz przerwy jest)
23.00-24.00
2.00-3.00
4.00-5.00
6.00-7.00
i potem to już zależy od humoru itd.

u Was m/w podobnie???
identycznie!
Anvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 10:10   #3057
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość

Dziewczyny a jak z Waszymi kg? Ja na razie z 75 kg zjechałam na 62 kg i waga się zatrzymała. Docelowo ma być 50 kg (przed ciążą było 54 kg). Nie zaczęłam jeszcze żadnych ćwiczeń, bo krocze nie przestało boleć, mam jeszcze parę szwów, które ciągną. Ale jak tylko się z tym uporam, mam wziąć się za siebie (o ile mi Mały pozwoli).
Kaja też ulewa
już nie tyle co kiedyś ale ulewa także to chyba normalne (acha i ja nie noszę do odbicia, jak chce odbić to płacze i się szarpie to wiem że ją mam podnieść a tak to lulu kładę i już)
mi z 80 kg zleciało (6tygodni po jestem) na jakieś 63-65 (wiadomo waga się wacha) a chce mieć jakieś 60

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość
Dzien Dobry,
U nas wyglada karmienie dokladnie tak samo i tez kąpiemy19-20


Cytat:
Napisane przez Anvi Pokaż wiadomość
1 no, bo tu studia medyczne obejmują dwa przedmioty: zastosowanie paracetamolu w kazdej sytuacji i praktyczne umiejetnosci splawiania pacjentow


2 tutaj odwrotnie - polozne mowia ze to co jem nie ma wplywu!! normalnie szok ale jem coraz wiecej - banany, slodycze... i Adaś jakos daje rade, tylko trzeba nowe produkty wprowadzac po trocszku zeby sie maly do smaku mleka przyzwyczail Wczoraj dalam w bo zjadlam od meza z talerza pol golabka i w nocy maly swirowal - chyba go brzuszek bolal po kapuscie Łakoma mama....


3 a ja wlasnie taki mam i mlody i tak swiruje przy piersi i zle ssie hmmm...


4 identycznie!
1. bomba
2. ja po jakiś 3-4 tygodniach zaczęłam nowe rzeczy jeść tzn. najpierw pomidorki, potem cytruski powolutku powolutku
ba nawet zaliczyłam 2 mielone i 2 piersiaki kurczęce smażone! i pizze!
żadnych problemów nie było
3. no nie wiem ja mam ten smok dopiero jakieś 2 dni
uspokajacze bankowo gorsze są!!! więc jak już w ogóle to wolę ten
4. a ja myślałam że Kaja tyle je, ale widzę że to normalne
uffffffffffffffffffffffff fffffffffffffff

Napisane przez jastinada
a z pupy mojego w5rzaskuna poleciał pierd: bulgotnik wilgotny złośliwy i trza leciec jak słoneczny patrol na ratunek
kochane te pierdy
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 10:14   #3058
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Dzien dobry

U nas od wczoraj brak czasu- niestety. Czytam czytam i kurde znow taka produkcja postow, ze szok ale to dobrze poniekad ( nie dla nadrabiajacych )


Monix gratuluje 2 miesiaca

Justys skad ja to znam

Charlotte dzieki Emilce to i Ciebie znalazlam nareszcie

Ev@
gratulacje z karmieniem :brawo:

Masako ciesze sie, ze u ciebie to bylo przejsciowe zachowanie maluszka

rudalbn moge podrzucic Ci Laure do hustawki musze wyjsc z psem a ona akurat nie ma ochoty na spanie

Musze te chuste na spacer zaczac nosic moze jakos dam rade wtedy
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 10:17   #3059
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
obstawiam gazy, albo coś zjadłaś,
kurcze tylko co mogłam zjeść no chyba ze na jogurt tak zareagowała, tylko że juz wczesniej jadłam jogurty i nic jej nie było

a teraz jeszcze widze ze jej na bużce i na szyi krostki wyskoczyły czy z takimi krostkami to coś sie robi czy one same mają zniknąc

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Dziś Dawidek ma 2 miesiące więc świętujemy tylko bez % .Ciężki jest, trądzik niemowlęcy mu powoli znika bo w końcu facecik zaczyna się z Niego robić. Na przewijaku mi wszystko zrzuca i demoluje
a ja schudłam w pasie sama, a moze to przez te brzuszki, które ćwiczYŁAM mam 5 cm mniej- to jest dopiero powód do świętowania a waga niestety stoi w miejscu- chociaz z rana pokazuje 71 a wieczrem 72 jak pokaze 65kg pójdę kupić sobie spodnie w nagrode . TZ od poniedziałku będzie ze mną rzeźbił kaloryfer na brzuchu
no to świętujemy z tobą

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
PYTANKO
do karmiących piersią.
Ile razy średnio na dobę jedzą Wasze maluszki?
A w nocy ile razy?

moja Kaja średnio 11 razy na dobę (czasem 12-13 ale czasem tylko, tak to 11)
a w nocy to tak:
po kąpieli 19.30-20.00
w nocy średnio między tymi godzinami (około 2,5 godz przerwy jest)
23.00-24.00
2.00-3.00
4.00-5.00
6.00-7.00
i potem to już zależy od humoru itd.

u Was m/w podobnie???
moja tez w nocy często je, co 2,5 a nawet co 2 godziny

Cytat:
Napisane przez Ev@ Pokaż wiadomość
Ja na początku jak jeszcze nie przystawiałam Małego do piersi to odciągałam średnio po 60-90ml z cycka. Po nocy (wtedy dostawał sztuczne) z prawej piersi udawało mi się ściągnąć do 130ml. Potem lewa pierś mi się zaczopowała i odciągałam ledwo 30ml. Teraz ściągam znacznie rzadziej, bo praktycznie cały czas mam bąbla przy piersi i jak próbuję ściągnąć to jakieś śladowe ilości to są.

Powiedzcie mi, czy dziecko ulewa niezależnie od tego czy zjadło za dużo czy nie? Bo mój ulewa dosyć często, nawet jak mu się odbije. Chyba powinnam go dłużej nosić.

Dziewczyny a jak z Waszymi kg? Ja na razie z 75 kg zjechałam na 62 kg i waga się zatrzymała. Docelowo ma być 50 kg (przed ciążą było 54 kg). Nie zaczęłam jeszcze żadnych ćwiczeń, bo krocze nie przestało boleć, mam jeszcze parę szwów, które ciągną. Ale jak tylko się z tym uporam, mam wziąć się za siebie (o ile mi Mały pozwoli).

A jeszcze napiszę Wam jak podeszłam do dwóch często poruszanych kwestii:
- kikut pępowiny --> przemywałam przy każdym przewijaniu 75% spirytusem, odpadł po tygodniu i pępuszek jest ładnie zagojony
- sisiorek --> nie odciągam skórki, tak radziła mi położna
dzielna jesteś że sobie tak poradziłaś z tym karmieniem

a ja wiem tylko tyle że po porodzie zrzuciłąm 6 kg bo sie w szpitalu ważyłam a w domu nie mam wagi wiec nie wiem jak jest teraz

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

jeszcze jedno pytanie jak boli brzuszek to taka herbatka z kopru włoskiego to coś pomoże czy co można dać
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-08, 10:19   #3060
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

te krostki to na pewno od jedzenia?
może to mocniejsze potówki????
spróbuj smarować je bepantenem (tym od sutków)
może to od słońca albo po prostu mocne potówki!
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.