Odzywki w związku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-24, 16:40   #31
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Ktoś postronny uznałby mój związek na pewno za patologię, ale na co dzień raczej więcej u mnie kur... niż kotków pewnie za jakiś czas nam przejdzie, ale w tym momencie przekleństwa bardzo nas bawią. Za to w kłótni nie ma czegoś takiego jak przezwiska, wyzwiska czy wulgaryzmy. Tak jakby z gęstniejącą atmosferą włączał nam się tryb dysputy akademickiej
U nas jest bardzo podobnie. W żartach lecą przeróżne słowa i sformułowania, natomiast właśnie w czasie kłótni robi się kulturalnie i precyzyjnie
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 20:00   #32
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
No i bardzo dobrze, nikt tego od was nie oczekuje i nikt was do tego nie zmusza. W moim związku są inne zasady, inne ustalenia, inne poczucie humoru i nikt się tym hasłem nie czuje urażony, bo to nie jest obelga w kontekście, w jakim jest używane.
Wy nie musicie, naprawdę

No i zayebiście. Czemu się tak unosisz ? Nie można swojego zdania wypowiedzieć a propos tego co się wcześniej przeczytało ? Ja mówię pogięło cię, nie mówię szmaciarzu. Halo, świecie oto moje oświadczenie.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 10:04   #33
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Odzywki w związku

U nas padło to po kilku miesiącach związku po raz pierwszy, w bardzo błahej kwestii (zapytałam go, czy będzie pił alkohol na imprezie rodzinnej) i on odpowiedział mi tymi słowami i to w bardzo agresywnym tonie. Oczywiście po tym jak zwróciłam mu uwagę stwierdził, że to było żartobliwie, że tak się zwracają do siebie jego znajomi, a ton wcale nie był agresywny. Wcześniej widziałam, ze takim tonem się zwracał do innych osób, nawet leciały ostrzejsze słowa, ale do mnie odezwał się tak pierwszy raz. Chodzi mi przede wszystkim o ten agresywny ton w kontraście z błahym pytaniem (nie, nie ma problemu z alkoholem, nie trułam o to mu głowy, to było normalne pytanie, bo zwykle prowadzi i nie może wypić nawet piwa, a na tę imprezę jechał z rodzicami), autentycznie się go przestraszyłam w tamtym momencie. Co byście z tym zrobiły?

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2018-05-25 o 10:08
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 10:16   #34
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
U nas padło to po kilku miesiącach związku po raz pierwszy, w bardzo błahej kwestii (zapytałam go, czy będzie pił alkohol na imprezie rodzinnej) i on odpowiedział mi tymi słowami i to w bardzo agresywnym tonie. Oczywiście po tym jak zwróciłam mu uwagę stwierdził, że to było żartobliwie, że tak się zwracają do siebie jego znajomi, a ton wcale nie był agresywny. Wcześniej widziałam, ze takim tonem się zwracał do innych osób, nawet leciały ostrzejsze słowa, ale do mnie odezwał się tak pierwszy raz. Chodzi mi przede wszystkim o ten agresywny ton w kontraście z błahym pytaniem (nie, nie ma problemu z alkoholem, nie trułam o to mu głowy, to było normalne pytanie, bo zwykle prowadzi i nie może wypić nawet piwa, a na tę imprezę jechał z rodzicami), autentycznie się go przestraszyłam w tamtym momencie. Co byście z tym zrobiły?
Jesli do innych odzywa sie po chamsku, traktuje zle, to i do ciebie tak bedzie, tylko musi przejsc zakochanie, kiedy czlowiek juz sie tak nie stara i nie pokazuje sie z jak najlepszej strony. Dla mnie to wrozy zle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 10:28   #35
Canttouchthis
Raczkowanie
 
Avatar Canttouchthis
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 93
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Jesli do innych odzywa sie po chamsku, traktuje zle, to i do ciebie tak bedzie, tylko musi przejsc zakochanie, kiedy czlowiek juz sie tak nie stara i nie pokazuje sie z jak najlepszej strony. Dla mnie to wrozy zle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Jeżeli ktoś potrafi źle potraktować jedną osobę, potrafi też drugą, wystarczy że zmienią się okoliczności. To się odnosi nie tylko do odzywek - np. jak obgadujemy kogoś z koleżanką, to może któregoś dnia ona będzie obgadywać nas, bo widać nie ma z tym problemu.
Zazwyczaj po prostu przymykamy oko, bo wydaje nam się, że nas to nie dotyczy, że mamy jakieś szczególne względy.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Canttouchthis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 11:21   #36
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez Canttouchthis Pokaż wiadomość
Dokładnie. Jeżeli ktoś potrafi źle potraktować jedną osobę, potrafi też drugą, wystarczy że zmienią się okoliczności. To się odnosi nie tylko do odzywek - np. jak obgadujemy kogoś z koleżanką, to może któregoś dnia ona będzie obgadywać nas, bo widać nie ma z tym problemu.
Zazwyczaj po prostu przymykamy oko, bo wydaje nam się, że nas to nie dotyczy, że mamy jakieś szczególne względy.


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się w całej rozciągłości.

Bacznie trzeba patrzeć na partnera, w jaki sposób zwraca się do rodziców, rodzeństwa, znajomych. Za jakiś czas zacznie tak samo traktować też Ciebie.
Jeśli już zaczyna uderzać w agresywne tony, to nie wróży dobrze. Wręcz powinna Ci się zapalić czerwona lampka.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 06:58   #37
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Zgadzam się w całej rozciągłości.

Bacznie trzeba patrzeć na partnera, w jaki sposób zwraca się do rodziców, rodzeństwa, znajomych. Za jakiś czas zacznie tak samo traktować też Ciebie.
Jeśli już zaczyna uderzać w agresywne tony, to nie wróży dobrze. Wręcz powinna Ci się zapalić czerwona lampka.
Masz wiele racji. Ja też zawsze na to zwracam uwagę. I na sposób, w jaki dana osoba traktuje zwierzęta, naszych braci mniejszych, bo to też wiele o człowieku mówi. Obojętnego na niedolę zwierząt i ludzka niedola nie wzruszy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-26, 09:52   #38
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Masz wiele racji. Ja też zawsze na to zwracam uwagę. I na sposób, w jaki dana osoba traktuje zwierzęta, naszych braci mniejszych, bo to też wiele o człowieku mówi. Obojętnego na niedolę zwierząt i ludzka niedola nie wzruszy.
Niekoniecznie
Teraz czesto ludzie sa wrazliwi na krzywde psa, a na ludzka juz nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 10:23   #39
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Odzywki w związku

Ja tam akceptuję wszystko, bo sama mam niewyparzoną jadaczkę, a hipokrytka nie jestem. Co komu pasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 10:30   #40
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Odzywki w związku

akceptuję niepersonalne odzywki wynikające z emocji.

Nie akceptuję personalnych przytyków typu: głupia jesteś, zwariowałaś, ale z Ciebie idotka, po☠☠☠ało Cię .... Ani w kłótni, ani w żartach.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 10:49   #41
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie
Teraz czesto ludzie sa wrazliwi na krzywde psa, a na ludzka juz nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przeczę, że tak może byc.
Jednak jeśli ktoś reaguje na krzywdę słabszych to z reguły tak samo zareaguje widząc krzywdzone dziecko, jak widząc krzywdzonego psa/kota. Nawet przy założeniu, że za dziećmi nie przepada. Słabszy to słabszy, niezaleznie, czy ma dwie nogi czy cztery
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-26, 13:13   #42
Canttouchthis
Raczkowanie
 
Avatar Canttouchthis
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 93
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie
Teraz czesto ludzie sa wrazliwi na krzywde psa, a na ludzka juz nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się, znam parę takich osób innemu człowiekowi potrafią zrobić niezłe świństwo, ale do zwierząt mają złote serce.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Canttouchthis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-26, 21:02   #43
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Odzywki w związku

Naprawde gorsze rzeczy sobie mówimy. W zartach, zlosci, rozne teksty padają. Wychodze z założenia, ze nie slowa a czyny, kontekst calej sytuacji, intonacja, mowa ciala itp swiadcza o szacunku lub jego braku. Maz moze mi powiedziec, ze jestem poj...a a wydrze mi ciezkie siaty z rak i bedzie niósł, choc sie wlasnie o te zakupy klocimy Z drugiej strony, gdyby mi publicznie, nie w wyniku np zartu powiedzial:ty kretynko! To bym mu nie darowala. Sami wyznaczamy granice, kazdy ma swoja wrazliwosc i nia sie powinien kierować. Jesli dla ciebie to bylo za wiele a sytuacja pomimo zwrocenia uwagi sie powtorzy to raczej dobrze o nim nie swiadczy
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 10:35   #44
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
U nas padło to po kilku miesiącach związku po raz pierwszy, w bardzo błahej kwestii (zapytałam go, czy będzie pił alkohol na imprezie rodzinnej) i on odpowiedział mi tymi słowami i to w bardzo agresywnym tonie. Oczywiście po tym jak zwróciłam mu uwagę stwierdził, że to było żartobliwie, że tak się zwracają do siebie jego znajomi, a ton wcale nie był agresywny. Wcześniej widziałam, ze takim tonem się zwracał do innych osób, nawet leciały ostrzejsze słowa, ale do mnie odezwał się tak pierwszy raz. Chodzi mi przede wszystkim o ten agresywny ton w kontraście z błahym pytaniem (nie, nie ma problemu z alkoholem, nie trułam o to mu głowy, to było normalne pytanie, bo zwykle prowadzi i nie może wypić nawet piwa, a na tę imprezę jechał z rodzicami), autentycznie się go przestraszyłam w tamtym momencie. Co byście z tym zrobiły?
Może pomyślał, że chcesz mu mówić co ma robić? Jeżeli w waszej relacji naprawdę niepokoi Cię tylko to, powiedział to żartem i nie ma tam żadnych innych trupów w szafie, to tak, akceptuję i sama używam gorszych.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 11:19   #45
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Naprawde gorsze rzeczy sobie mówimy. W zartach, zlosci, rozne teksty padają. Wychodze z założenia, ze nie slowa a czyny, kontekst calej sytuacji, intonacja, mowa ciala itp swiadcza o szacunku lub jego braku. Maz moze mi powiedziec, ze jestem poj...a a wydrze mi ciezkie siaty z rak i bedzie niósł, choc sie wlasnie o te zakupy klocimy Z drugiej strony, gdyby mi publicznie, nie w wyniku np zartu powiedzial:ty kretynko! To bym mu nie darowala. Sami wyznaczamy granice, kazdy ma swoja wrazliwosc i nia sie powinien kierować. Jesli dla ciebie to bylo za wiele a sytuacja pomimo zwrocenia uwagi sie powtorzy to raczej dobrze o nim nie swiadczy

Bardzo się zgadzam
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 17:43   #46
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Odzywki w związku

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Akceptujecie w związkach odzywki typu "porąbało cię", "pogięło" itp.
Czy jestem przewrażliwiona, że coś takiego mi nie odpowiada? Niby to nie są typowe wulgaryzmy, ale jednak...
To jest chore i oznacza brak szacunku. Nie akceptuj tego.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 18:17   #47
zielonyogorek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 33
Dot.: Odzywki w związku

Mój ex wszystkich by rozstawiał po kątach.

Szczytem wszystkiego było jak nazwał mnie suką, podduszał, a na koniec, tłukąc łapą w łapę, pokazywał mi, jaki powinnam dostać wpier.....



Rujnował mi w ten sposób psychę przez 3,5 roku.

Teraz leczę ciężką depresję.

Tylko dziecka szkoda...
zielonyogorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 09:10   #48
Czikuczikulinka
Raczkowanie
 
Avatar Czikuczikulinka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 36
Dot.: Odzywki w związku

Z moim TŻ raczej staramy się do siebie odzywać grzecznie i wymagam też żeby wobec swoich rodziców właściwie się odzywał. Bo skoro do nich umie odezwać się czasem bez szacunku to niedaleka droga, żeby do mnie z czasem zaczął się tak odzywać.

Owszem zdaża się czasami, że jedyną słuszną reakcją jest powiedzienie "chyba oszalałeś..." ale nie używamy wobec siebie wugaryzmów czy słów o bardziej negatywnym i złowrogim wydźwięku.

Moim zdaniem istotne jest to jak się do siebie odzywamy. Jeżeli partner/parktnerka używa wobec Nas słów, których nie chcielibyśmy żeby kiedykolwiek były wypowiadane w naszym kierunku to należy o tym mówić i zwracać uwagę. Nie koniecznie kręcić z tego wielką awanrutę ale wyjasnić dlaczego nie chcemy słyszeć takich słów.
__________________
Twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.
Czikuczikulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-28 10:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.