Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-26, 18:56   #361
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Foch.
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 18:58   #362
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Foch.
Ja napisałam na biało. Jeśli wyświetla Ci na czarno to niestety nie moja wina tylko nowego wizażu.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 19:02   #363
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Sorki, raz mi się wyświetla stara raz nowa strona... Też to macie?
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:00   #364
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Chodzi mi o całą akcję. To dzięki Hurrem wyszło na jaw, że Efsun jest w ciąży. Mahidevran pod wpływem Mustafy ukrywała jej stan i chciała ją wywieźć z pałacu. Hurrem postanowiła, że sprawa wyjdzie na jaw, bo chciała wsypać Mahidevran i rozzłościć Valide. Hurrem dbała o innych tylko do momentu kiedy byli jej potrzebni. Tak samo było z Aybige i wieloma innymi osobami. W jej wypadku sprawdza się powiedzenie, że "rude to fałszywe"
Tej, co masz do rudych?

Mahidevran to nie żaden aniołek. Jest wrogiem Efsun od samego początku. To był jej pomysł, aby pozbyć się ciąży, potem zmieniła zdanie tylko ze względu na Mustafę. Winna jest medyczka bezpośrednio a pośrednio Valide i Daye. Oczywiste, że Hurrem chciała, aby sułtan był niezadowolony z Mustafy, ale nie życzyła źle Efsun. Nie za wszystko odpowiada Hurrem, nie przesadzaj
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:18   #365
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Chodzi mi o całą akcję. To dzięki Hurrem wyszło na jaw, że Efsun jest w ciąży. Mahidevran pod wpływem Mustafy ukrywała jej stan i chciała ją wywieźć z pałacu. Hurrem postanowiła, że sprawa wyjdzie na jaw, bo chciała wsypać Mahidevran i rozzłościć Valide. Hurrem dbała o innych tylko do momentu kiedy byli jej potrzebni. Tak samo było z Aybige i wieloma innymi osobami. W jej wypadku sprawdza się powiedzenie, że "rude to fałszywe"
Odnośnie
Aybige
zgadzam się.




Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Tej, co masz do rudych?

Mahidevran to nie żaden aniołek. Jest wrogiem Efsun od samego początku. To był jej pomysł, aby pozbyć się ciąży, potem zmieniła zdanie tylko ze względu na Mustafę. Winna jest medyczka bezpośrednio a pośrednio Valide i Daye. Oczywiste, że Hurrem chciała, aby sułtan był niezadowolony z Mustafy, ale nie życzyła źle Efsun. Nie za wszystko odpowiada Hurrem, nie przesadzaj
Też wydaje mi się, że to tak było
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 20:58   #366
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Sulejman kazał Hurrem przeprosić Mustafe, czyżby od tej pory Mustafa miał przerąbane u Hurrem ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 21:22   #367
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Chciałam zacytować post na temat Efsun, że jest ofiarą zasad panujących w haremie. Najpierw jest wysyłana do Mustafy do alkowy, a potem wielki raban, bo stało się nieuniknione.. chyba oni tam nie myśleli, że Mustafa i Efsun sobie siedzą i patrzą w oczy, przecież wiadomo, po co te laski tam były wysyłane.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 21:40   #368
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

najpierw wysyłają łaskę do Mustafy, a potem robią problemy, że się spodobała Mustafie
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 21:45   #369
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Tej, co masz do rudych?

Mahidevran to nie żaden aniołek. Jest wrogiem Efsun od samego początku. To był jej pomysł, aby pozbyć się ciąży, potem zmieniła zdanie tylko ze względu na Mustafę. Winna jest medyczka bezpośrednio a pośrednio Valide i Daye. Oczywiste, że Hurrem chciała, aby sułtan był niezadowolony z Mustafy, ale nie życzyła źle Efsun. Nie za wszystko odpowiada Hurrem, nie przesadzaj
Nie mam nic do rudych, bo sama mam rudawe włosy

Ale zdania nie zmienię, moim zdaniem Hurrem wycisnęła Efsun jak cytrynę i wyrzuciła resztki. Raczej się o nią niezbyt troszczyła skoro wygadała się o ciąży, dobrze wiedziała, że to skończy się aborcją. Ok, śmierci nie przewidziała, ale chyba wiedziała, że to ryzykowne.

Nie chcę znowu się tu kłócić z wielbicielami Hurrem. Każdy ma prawo do własnego zdania.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 21:49   #370
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Chciałam zacytować post na temat Efsun, że jest ofiarą zasad panujących w haremie. Najpierw jest wysyłana do Mustafy do alkowy, a potem wielki raban, bo stało się nieuniknione.. chyba oni tam nie myśleli, że Mustafa i Efsun sobie siedzą i patrzą w oczy, przecież wiadomo, po co te laski tam były wysyłane.
Tak, te zasady są pełne sprzeczności. Harem to miejsce, gdzie mieszkają: matka sułtana, niezamężne siostry i inne krewne, żony, nałożnice, dzieci i służba. Albo Mustafa jest dzieckiem, czyli spokojnie może sobie mieszkać, albo już jest dorosły i przenosi się do części męskiej pałacu. Tymczasem nadal zajmuje komnatę z tarasem, która wcześniej należała do Hurrem a przedtem do Hatice. Rzecz jasna, komnata jest w haremie.

Skoro jest dzieckiem i mieszka w haremie do czasu objęcia prowincji, dlaczego może sypiać z kobietami? Mało tego, nie robi tego po cichu, tylko własna mamusia wybiera mu kochanki. Dziecku?

Należałoby go więc uznać za dorosłego, choć jeszcze nie objął prowincji. Jeśli tak, to może mieć nałożnice i dzieci. Ale zasadą jest, że dzieci dopiero w Manisie, ciekawe jakiej antykoncepcji miał używać?

Inna sprawa, to przecież zamieszkanie dorosłego faceta (poza eunuchami) w haremie było niedopuszczalne. A już wspólne zamieszkiwanie jego nałożnic z nałożnicami tatusia... coś tu nie tak
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 22:08   #371
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Agrippinilla,

no, to ciekawe że mama wybiera mu laske ,

harem pewnie był wspólny i jak była potrzeba to brali sobie laski stamtąd do łóżka albo Hurrem na służące
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 22:09   #372
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Nie oszukujmy się Mustafa to trochę maminsynek
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 22:30   #373
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Nie oszukujmy się Mustafa to trochę maminsynek
A moim zdaniem wcale nie jest aż takim maminsynkiem. Wiele razy sprzeciwiał się matce. Chroni ją po prostu.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 23:01   #374
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
A moim zdaniem wcale nie jest aż takim maminsynkiem. Wiele razy sprzeciwiał się matce. Chroni ją po prostu.
Tyle, że jest niedoinformowany. Dzisiejsza scena - Mahidevran zaczepiała Hurrem, ta nie wytrzymała i nawrzeszczała rywalce. Mustafa wszedł na sam koniec akcji i nie wiedział, co działo się wcześniej. Bronił matki, ale nie wiedział o jej wcześniejszych ciemnych sprawkach.
Biedny chłopak, z taką mamuśką to święty nie wytrzymałby a on musi.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 23:08   #375
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Tyle, że jest niedoinformowany. Dzisiejsza scena - Mahidevran zaczepiała Hurrem, ta nie wytrzymała i nawrzeszczała rywalce. Mustafa wszedł na sam koniec akcji i nie wiedział, co działo się wcześniej. Bronił matki, ale nie wiedział o jej wcześniejszych ciemnych sprawkach.
Biedny chłopak, z taką mamuśką to święty nie wytrzymałby a on musi.
Nie dziwi mnie, że stanął w jej obronie, matka to matka. Myślę też, że nawet jeśli nie zgadzał się ze zdaniem matki to nigdy nie krytykowałby jej w obecności Hurrem. Dlatego akurat ta scena mnie nie zdziwiła wcale.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 23:54   #376
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Nie dziwi mnie, że stanął w jej obronie, matka to matka. Myślę też, że nawet jeśli nie zgadzał się ze zdaniem matki to nigdy nie krytykowałby jej w obecności Hurrem. Dlatego akurat ta scena mnie nie zdziwiła wcale.
Ale on w ogóle nie słyszał wypowiedzi Mahidevran! Nie miał z czym się zgadzać, z jego perspektywy wyglądało to tak: "niedobra tatusiowa krzyczy na mamusię". A tymczasem mamusia wrednie go oszukuje - nagadała wcześniej, że Hurrem ją napadła a ona ją chciała uderzyć i w tym momencie wszedł sułtan. Prawda była taka, że sama przyszła do komnaty Hurrem z awanturą.
Udaje, że nie bierze udziału w intrygach, choć jest jedną z głównych organizatorek - oczywiście Mustafie przysięga, że nie ma nic wspólnego z akcjami przeciw Hurrem.
Mustafa się zakochał - mamuśka wszystko robi, żeby pozbyć się ukochanej syna. Na siłę chce go ożenić, chociaż ani on, ani Aybige nie chcą tego ślubu.

Czy to jest dobra matka? Lubię Mustafę i uważam, że matka krzywdzi go, chociaż niby tak kocha. Kręci swoje interesy, syn jest jej potrzebny, aby móc rządzić haremem - jeśli nie teraz, to w przyszłości.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 00:37   #377
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Ale on w ogóle nie słyszał wypowiedzi Mahidevran! Nie miał z czym się zgadzać, z jego perspektywy wyglądało to tak: "niedobra tatusiowa krzyczy na mamusię". A tymczasem mamusia wrednie go oszukuje - nagadała wcześniej, że Hurrem ją napadła a ona ją chciała uderzyć i w tym momencie wszedł sułtan. Prawda była taka, że sama przyszła do komnaty Hurrem z awanturą.
Udaje, że nie bierze udziału w intrygach, choć jest jedną z głównych organizatorek - oczywiście Mustafie przysięga, że nie ma nic wspólnego z akcjami przeciw Hurrem.
Mustafa się zakochał - mamuśka wszystko robi, żeby pozbyć się ukochanej syna. Na siłę chce go ożenić, chociaż ani on, ani Aybige nie chcą tego ślubu.

Czy to jest dobra matka? Lubię Mustafę i uważam, że matka krzywdzi go, chociaż niby tak kocha. Kręci swoje interesy, syn jest jej potrzebny, aby móc rządzić haremem - jeśli nie teraz, to w przyszłości.
Ale jednak biorąc pod uwagę to co Mustafa wie to wcale mnie nie dziwi, że broni Mahidevran. Przez całe dzieciństwo tylko patrzył na jej łzy, chyba każdy inny na jego miejscu zachowałby się tak samo. Nie mówię, że Mahidevran jest święta, nie bronię jej, bo popełniła wiele błędów, ale mimo wszystko absolutnie mnie nie dziwi, że Mustafa ją chroni. Przecież to jego matka Hurrem też tak kieruje swoimi dziećmi aby w przyszłości rządzić.
Mahidevran ma tylko jednego syna, czuje zagrożenie ze strony Hurrem i stara się zrobić wszystko aby umocnić jego pozycję - np. ślub z Aybige. A to, że on jej nie kochał... cóż i tak mógł brać sobie tyle kochanek ile chciał. Bardziej ucierpiałaby Aybige niż on. Wielu władców na całym świecie zawierało małżeństwa polityczne/z rozsądku, więc akurat ten planowany ślub to nic nowego.

Mahidevran nie jest idealną matką, ale nie jest też najgorszą. I ona i Hurrem miały obsesję władzy, każda chciała aby to jej syn został sułtanem. Hurrem przecież zwycięży, swoimi intrygami doprowadzi do zabicia Mustafy, serio taka dobra z niej osoba? Wiele osób pisze, że musiała to zrobić żeby chronić własne dzieci. Ok, ale w takim bądź razie Mahidevran nie miała prawa robić tego samego?
Moim zdaniem skoro jedna mogła stosować chwyty poniżej pasa to czemu odmawiać tego drugiej? Według mnie mimo wszystko i tak Hurrem okazała się bardziej bezlitosna.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 06:43   #378
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Mahidewran ma skłonności do kłamstwa
Wiele razy wymyślała bajeczki by nakłaść innym jaka tu Hurrem okropna. Mustafie też nakladła że tylko ona jest święta.
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 08:08   #379
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Mahidewran ma skłonności do kłamstwa
Wiele razy wymyślała bajeczki by nakłaść innym jaka tu Hurrem okropna. Mustafie też nakladła że tylko ona jest święta.
A Hurrem to niby prawde zawsze mówi?
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 09:09   #380
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Chciałam zacytować post na temat Efsun, że jest ofiarą zasad panujących w haremie. Najpierw jest wysyłana do Mustafy do alkowy, a potem wielki raban, bo stało się nieuniknione.. chyba oni tam nie myśleli, że Mustafa i Efsun sobie siedzą i patrzą w oczy, przecież wiadomo, po co te laski tam były wysyłane.
Hahaha miały przykazane, żeby nie zajść w ciążę

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Nie mam nic do rudych, bo sama mam rudawe włosy

Ale zdania nie zmienię, moim zdaniem Hurrem wycisnęła Efsun jak cytrynę i wyrzuciła resztki. Raczej się o nią niezbyt troszczyła skoro wygadała się o ciąży, dobrze wiedziała, że to skończy się aborcją. Ok, śmierci nie przewidziała, ale chyba wiedziała, że to ryzykowne.

Nie chcę znowu się tu kłócić z wielbicielami Hurrem. Każdy ma prawo do własnego zdania.
Ja się kłócić nie zamierzam

Hurrem nawet w ostatnim odcinku stwierdziła, że za dużo gada i potem są tego skutki ale z samą aborcją Efsun to ona akurat nie miała wiele wspólnego. To, że coś prowadziło do czegoś to już inna sprawa.
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 17:41   #381
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
A Hurrem to niby prawde zawsze mówi?
Ja tam sie zgadzam z Tobą

Dla mnie nic nie jest czarne ani białe (czyli kto jest 'lepszy' a kto 'gorszy' w serialu) ale moim skromnym zdaniem to wszystko zaczęło się od Huurem, a Valide i Mahi broniły się i zasad haremu, napewno nie zawsze według kodeksu honorowego ale jednak.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 17:43   #382
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Gdyby Hurrem nie złamała odwiecznych zasad byłaby nikim.

Poprzednio pisałam podobnie. Każdy z nas kieruje się partykularnymi interesami dlatego nic nie jest czarne albo białe
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:20   #383
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Gdyby Hurrem nie złamała odwiecznych zasad byłaby nikim.

Poprzednio pisałam podobnie. Każdy z nas kieruje się partykularnymi interesami dlatego nic nie jest czarne albo białe
Nie byłaby nikim, po tym, jak dobrała się do łoża Sulejmana, byłaby po prostu nałożnicą, a jakby spróbowała dogadać się z innymi kobietami sułtana, to na pewno do tylu cierpień i śmierci by nie doszło. Nałożnica i matka dzieci sułtana to chyba nie "nikt".

Ona miała po prostu przerost ambicji. Każda inna kobieta umiała ograniczyć swoje roszczenia, a Hurrem było zawsze mało. Nieważne, co by nie osiągnęła, od razu zaczynała myśleć, jak zrobić krok dalej, po trupach.

Z drugiej strony - jasne, postęp też jakiś musiał być, inaczej kultura osmańska i tamto traktowanie kobiet mogłoby przetrwać, bo ja wiem, do dzisiejszych czasów Ale ja jednak rozumiem potrzebę bronienia się przez inne kobiety haremu. One umiały się dostosować i wyciągać z tego (wystarczające dla siebie) korzyści. Hurrem była bardzo chciwa i nigdy jej nic nie wystarczało. Nie dziwię się więc zamachom na jej życie. Historia pokazuje, że w takich przypadkach, gdy ktoś próbuje zakłócić wypracowany przez XX lat status quo, od razu znajduje się inna siła, chcąca to zatrzymać lub choć równoważyć. A czy jest to postępowanie dobre, czy złe, to właśnie kwestia oceny każdego z nas, każdego inna
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:23   #384
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Nie byłaby nikim, po tym, jak dobrała się do łoża Sulejmana, byłaby po prostu nałożnicą, a jakby spróbowała dogadać się z innymi kobietami sułtana, to na pewno do tylu cierpień i śmierci by nie doszło. Nałożnica i matka dzieci sułtana to chyba nie "nikt".

Ona miała po prostu przerost ambicji. Każda inna kobieta umiała ograniczyć swoje roszczenia, a Hurrem było zawsze mało. Nieważne, co by nie osiągnęła, od razu zaczynała myśleć, jak zrobić krok dalej, po trupach.

Z drugiej strony - jasne, postęp też jakiś musiał być, inaczej kultura osmańska i tamto traktowanie kobiet mogłoby przetrwać, bo ja wiem, do dzisiejszych czasów Ale ja jednak rozumiem potrzebę bronienia się przez inne kobiety haremu. One umiały się dostosować i wyciągać z tego (wystarczające dla siebie) korzyści. Hurrem była bardzo chciwa i nigdy jej nic nie wystarczało. Nie dziwię się więc zamachom na jej życie. Historia pokazuje, że w takich przypadkach, gdy ktoś próbuje zakłócić wypracowany przez XX lat status quo, od razu znajduje się inna siła, chcąca to zatrzymać lub choć równoważyć. A czy jest to postępowanie dobre, czy złe, to właśnie kwestia oceny każdego z nas, każdego inna
Zgadzam się z każdym słowem

Coś się ostatnio obijają na yt, nie mogę się doczekać kolejnego odcinka
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:39   #385
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Zgadzam się z każdym słowem

Coś się ostatnio obijają na yt, nie mogę się doczekać kolejnego odcinka
Ferit ma m.in. zepsuty laptop, więc na następne odcinki sobie poczekamy ;(
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:53   #386
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Nie chcę być złośliwa, ale moim zdaniem jest leniwy i zaczął ściemniać.. do Was też wysyłał prywatne wiadomości?
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 09:56   #387
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Ja nie wiem kto to ten Ferit Gdzie oglądacie nowe odcinki? Na yt?
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 10:02   #388
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Nie chcę być złośliwa, ale moim zdaniem jest leniwy i zaczął ściemniać.. do Was też wysyłał prywatne wiadomości?
Jakie wiadomości?





Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ja nie wiem kto to ten Ferit Gdzie oglądacie nowe odcinki? Na yt?
To ten co wrzuca odcinki na yt
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 10:17   #389
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
To ten co wrzuca odcinki na yt
Aaa, nie wiedziałam, że się tak nazywa
To widzę, że przyjdzie nam poczekać na kolejne odcinki...
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 11:45   #390
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Chloe, powiedzmy, że 'podrywające' wiadomości.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.