Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-17, 21:09   #1
Emaroselyn30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6

Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?


Kochane, wypowiedzcie sie prosze na ten temat.
Bo ja mam problem - jest tej wydzieliny duzo, zawsze przez caly praktycznie miesiac ja mam, bardzo brudzi bieliznę i czesto są to tez duze mokre plamy i generalnie bardzo intensywnie pachnie - niby jest w normie wg.pani ginekolog.
I teraz kwestia - ok, jesli taka moja natura - jak sobie z tym radzic, rowniez w kontaktach z mężczyzną - wstydze sie rozebrać bo ta bielizna zawsze nie wyglada najlepiej a zas dzien w dzien nosic wkladki...? Moze jednak cos jest nie tak?
Czy moge zrobic jakies badania w tym kierunku (jestem dziewicą wiec jest z tym problem).

Jest tu jakis podobny przypadek..pomozcie, bo sie z tym mecze...
Emaroselyn30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 10:36   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Generalnie najwięcej wydzieliny jest podczas owulacji, jest wtedy bardziej wodnista i najbardziej wycieka, ale to nie znaczy, że w przebiegu pozostałych dni cykli nie powinno być żadnej wydzieliny. Ona zawsze jest, po prostu w zależności od dnia cyklu zmienia trochę swój charakter. I bywa tak, że generalnie jest ona obfita, nie jest to niczym niepokojącym - ot, zmienność osobnicza.
Jeżeli masz problem z brudzeniem i niszczeniem bielizny to nie zostaje nic innego jak noszenie wkładek na co dzień. Jeżeli nie chcesz pokazywać mężczyźnie wkładki to tuż przed zbliżeniem zawsze możesz pójść do łazienki i ją zdjąć. Chociaż według mnie to nic wstydliwego, taka kobieca fizjologia.

Mam podobnie i nie sprawia mi to problemu, nie krępuje mnie to. Na początku TŻ dziwił się czemu zawsze noszę wkładki jak nie mam okresu, więc mu wytłumaczyłam jak i dlaczego. Nie ma z tym problemu.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 10:40   #3
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

ciesz sie, że masz dużo śluzu, taka natura kobieca,gorzej jak sie ma problem z suchością i brakiem śluzu

a dla faceta to moze być wrecz podniecajace, pomysli, ze masz na niego dużą ochotę skoro taka jesteś mokra
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 13:13   #4
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Cytat:
Napisane przez Emaroselyn30 Pokaż wiadomość
a zas dzien w dzien nosic wkladki...?
Jeśli taka Twoja natura, to nie pozostaje Ci nic innego. Ja też dzień w dzień noszę wkładki. Jeśli faktycznie ginekolog stwierdził, że wszystko jest w porządku, to tak musi być. Jeśli mu nie ufasz, możesz to sprawdzić jeszcze u innego, ale sądzę, że jeśli faktycznie byłoby coś nie tak, to od razu lekarz by to stwierdził. Miałaś robioną cytologię?
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 09:17   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Cytat:
Napisane przez Emaroselyn30 Pokaż wiadomość
Czy moge zrobic jakies badania w tym kierunku (jestem dziewicą wiec jest z tym problem).
W jaki sposób bycie dziewicą przeszkadza w zrobieniu badań?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 18:32   #6
Emaroselyn30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Jeśli taka Twoja natura, to nie pozostaje Ci nic innego. Ja też dzień w dzień noszę wkładki. Jeśli faktycznie ginekolog stwierdził, że wszystko jest w porządku, to tak musi być. Jeśli mu nie ufasz, możesz to sprawdzić jeszcze u innego, ale sądzę, że jeśli faktycznie byłoby coś nie tak, to od razu lekarz by to stwierdził. Miałaś robioną cytologię?
Poprosilam pania doktor o cytologie ale powiedziala ze ja robi sie w innym w sumie celu i tylko dla kobiet ktore rozpoczely wspolzycie.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;79831256]W jaki sposób bycie dziewicą przeszkadza w zrobieniu badań?[/QUOTE]

Nie mozna zrobic standardowego badania przez pochwe, ewentualnie przez odbyt, tak?
A czy sa jakies inne badania - tego nie wiem, dlatego pytam bo moze ktoras z was miala podobna sytuacje.
Emaroselyn30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 19:03   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Jeśli wszystko jest w porządku z tą wydzieliną, to nic nie możesz z tym zrobić. Każda kobieta ją ma. Może Tobie się wydaje, że jest jej dużo, bo nie wiesz, jak się sprawy mają u innych kobiet.

Noś wkładki. Wkładkę zawsze można zdjąć, można zmienić bieliznę w ciągu dnia itd. Myślę, że żadnemu facetowi nie będzie przeszkadzać wkładka. W końcu to oznaka higieny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 07:25   #8
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Zgadzam się - pozostaje nosić wkładkę.
I tylko dzieciuchowi, a nie facetowi wkladka by w czymś przeszkadzała. Mój to zupełnie ignoruje, nie zwraca uwagi. Nie widzę zresztą potrzeby oglądania sobie zawartości majtek. Podczas seksu czy innych kontaktów intymnych są ciekawsze rzeczy do robienia Wątpię, by faceta aż tak zaciekawiło, co tam masz naklejone w środku majtek, gdy ma przed sobą nagą kobietę, której pożąda
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 19:23   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Cytat:
Napisane przez Emaroselyn30 Pokaż wiadomość
Nie mozna zrobic standardowego badania przez pochwe, ewentualnie przez odbyt, tak?
A czy sa jakies inne badania - tego nie wiem, dlatego pytam bo moze ktoras z was miala podobna sytuacje.
Dziewicy można zrobić wszystkie badania tak samo jak nie-dziewicy.
Badania dziewic przez odbyt robi się dlatego, niektóre z jakiegoś powodu nie chcą, by ich błonę naruszyło coś innego niż penis. Oczywiście zakładając, że mają jakąś błonę, bo nie wszystkie dziewice mają.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 20:01   #10
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Ja też mam wydzielinę przez cały miesiąc i radzę sobie nosząc wkładki. Dziewicy można zrobić normalne badanie, tylko wziernik jest mały i tyle. Jak byłam dziewicą to byłam też normalnie badana (nigdy nie miałam badania przez odbyt). Tym bardziej jak się nosi tampony-one też lekko rozszerzają błonę prez co badanie jest możliwe. Ja na miejscu autorki poprosiłabym o zrobienie cytologii, bo może okazać się że są to upławy i jest jakaś infekcja. A z owulacją jest tak, że tej wydzieliny jest więcej, jest ona bardziej hmm..śliska i ciągnąca się.
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-24, 09:12   #11
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kobieca owulacyjna - jak z tym jest na prawdę?

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
ciesz sie, że masz dużo śluzu, taka natura kobieca,gorzej jak sie ma problem z suchością i brakiem śluzu

a dla faceta to moze być wrecz podniecajace, pomysli, ze masz na niego dużą ochotę skoro taka jesteś mokra
Kiepskie pocieszenie.

Mam mokro cały czas, są dni że mam wrażenie jakbym popuściła. Taka moja natura i noszę wkładki, praktycznie codziennie.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-24 10:12:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.