Miłośniczki Zary - część XLIII - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-07, 21:13   #2401
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

ja dzisiaj przywlokłam z Z cytrynowe gatki te za 29.90 łaziłam za nimi jak były po 99.90 więc fajnie jest
poza tym poległam znowu w pullu i mohito
jak to dobrze,że wyjeżdżam
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:17   #2402
iva78
Zakorzenienie
 
Avatar iva78
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15 864
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
ja dzisiaj przywlokłam z Z cytrynowe gatki te za 29.90 łaziłam za nimi jak były po 99.90 więc fajnie jest
poza tym poległam znowu w pullu i mohito
jak to dobrze,że wyjeżdżam
co tam z pulla przywloklas?
iva78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:20   #2403
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
ja dzisiaj przywlokłam z Z cytrynowe gatki te za 29.90 łaziłam za nimi jak były po 99.90 więc fajnie jest
poza tym poległam znowu w pullu i mohito
jak to dobrze,że wyjeżdżam
Pochwal się bardziej
Mnie coś Mohito ostatnio rozczarowuje swoja kolekcją.... kolejny rok w którym nie kupiłam u nich ani jednej sukienki .....
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:23   #2404
assicka
Zakorzenienie
 
Avatar assicka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 184
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez aroniasty Pokaż wiadomość
Rzucić nie, ale odruchem złapać za rączkę zębami tak ( ogon np to najbardziej czułe miejsce u psa) i jeśli dziecko trafi z czymś takim np na owczarka niemieckiego to po prostu może być po rączce.. oczywiście mówię tu o całkowicie obcym psie dla dziecka.

Są psy agresywne of cours, miałam nawet z takimi do czynienia, jednak jest to wynik złego ukształtowania psa przez niewłaściwych ludzi i braku wychowania psa, które potem niestety trudno naprostować..
Ale w tym przypadku pies nie złapał za rączkę, ale bestialsko pogryzł dziecko, to jest różnica
Oczywiście, że to wynik złego ukształtowania, ale tak samo jest z człowiekiem - nie wierzę, że rodzą się złe dzieci - to też kwestia wychowania - a później wyrastają na różne typy
Zresztą nawet wśród zwierząt nie wychowywanych przez ludzi są 'złe' osobniki - mordujące dla samego mordu, a nie dla pożywienia, jak powinno być.
Do tej pory pamiętam kotkę, którą miała moja babcia gdy byłam mała. Miała małe kociątko, które zdechło z głodu, bo ona nie chciała go karmić Odpychała go i nie chciała przy nim być

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;47613935]Aronisty, obie wiemy jak jest.... mamy psy i wiemy co można z nimi a czego nie powinno się robić. Pies czuje i jest wrażliwą istotą.... nie wszyscy to rozumieją, czasami nie chcą tego zrozumieć...



Asiu, z psem tak jak z koniem jest - nie lubi być zachodzony od tyłu a co dopiero łapany za ogon. Mój poprzedni pies - oaza spokoju - golden retriever - wielokrotnie był głaskany przez dzieci - oczywiście za moją zgodą i pod moją kontrolą - ale jak któreś podeszło nagle od tyłu i głaskało zadek to widziałam w oczach psa przerażenie i strach [/QUOTE]

Kasiu, ale nie wszystkie psy są takie same Wiele razy mi się zdarzyło, że spokojnie szłam sobie ulicą a pies najpierw na mnie szczekał a później rzucał się do nóg Dlaczego, nie wiem, z mojej strony nic mu nie zrobiłam. Nie wchodziłam na jego terytorium Więc nie dziwię się, że niektórzy się psów boją niestety
__________________
po każdej burzy przychodzi słońce...
assicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:23   #2405
UNIKALNA1983
Okrutna, podła i zła
 
Avatar UNIKALNA1983
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 15 518
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;47614342]Pochwal się bardziej
Mnie coś Mohito ostatnio rozczarowuje swoja kolekcją.... kolejny rok w którym nie kupiłam u nich ani jednej sukienki .....[/QUOTE]

Rozumiem Cię bo ja kilka sezonów kupowałam tam sukienki bo były super... ostatnią kupiłam w tamtym roku w listopadzie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
UNIKALNA1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:26   #2406
assicka
Zakorzenienie
 
Avatar assicka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 184
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
Ja się z Tobą zgadzam, dlatego nie napisałam, ze szkoła ma wychowywać, ale wspomagać ten proces. Tak jak zaznaczyłam jeszcze w poprzednim poście jeśli jeden uczeń sprawia kłopot to nie da się go zmienić bo wtedy pozostała część klasy nie może realizować programu nauczania. Zaznaczyłam, że dziecko większość czasu spędza w szkole, także za jego złe wychowanie nie można w 100% obarczyć rodziców, ani oni nie mogą o to winić szkoły. Niestety nie znaleziono jeszcze złotego środka na to. Ja sama pamiętam z przedszkola czy szkoły podstawowej, ze co nauczycielka to inne wychowanie przez co dochodzi u dziecka do dysonansu poznawczego. Ale tego problemu jescze pewnie długo się nie rozwiąże.
Mnie chodziło o rodziców, którzy wręcz oczekują, że przedszkole/szkoła zrobią to, co powinni zrobić oni. A podwaliny wychowania powinni zapewnić dzieciom właśnie rodzice. To z nimi spędzają pierwsze lata życia. Sama mam 2-latka w domu i wydawać by się mogło, że przecież jest za mały na wychowywanie, słodziutki i nie przysparzający kłopotów. Ale swój rozum już ma i często sprawdza mnie czy męża na ile sobie może w stosunku do nas pozwolić. A ma tylko 2 lata A są rodzice, którzy takim maluchom ustępują we wszystkim, bo przecież są słodkie i jeszcze nie umieją wymuszać. Akurat
__________________
po każdej burzy przychodzi słońce...
assicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:32   #2407
Eggnogg
Zakorzenienie
 
Avatar Eggnogg
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 973
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez assicka Pokaż wiadomość
Z całym szacunkiem, ale od wychowywania w głównym stopniu są rodzice - stety czy niestety. Wybacz, ale jak ojciec przyprowadza do przedszkola 3-latka, całkowicie rozpieszczonego, niesłuchającego nikogo - mamy, taty, czy dziadków, wrzeszczącego a tata z pretensjami do nauczycielek mówi, że mają wychować jego dziecko, to o czym to świadczy? To od czego są rodzice? Przedszkole/szkoła mają wspomóc wychowanie dziecka, a nie zrobić to od podstaw.
Rodzice mają jedno, dwójkę czasem więcej dzieci. I nie mogą sobie poradzić? To jak nauczycielka z pomocą drugiej Pani ma wychować 25 takich dzieci?
Dokladnie! Niestety do niektorych rodzicow nie dociera...

U mnie % juz sie wlasciwie zakonczyla. W sklepie nawet za darmo nie byloby co wybrac z tych marnych, wyprzedazowych resztek.
__________________

"People, what a bunch of bastards!"
by Roy

- - -
... beneath the stains of time
the feelings disappear ...

It just sucks... *sniff sniff*


Edytowane przez Eggnogg
Czas edycji: 2014-08-07 o 21:34
Eggnogg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 21:33   #2408
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez assicka Pokaż wiadomość
Mnie chodziło o rodziców, którzy wręcz oczekują, że przedszkole/szkoła zrobią to, co powinni zrobić oni. A podwaliny wychowania powinni zapewnić dzieciom właśnie rodzice. To z nimi spędzają pierwsze lata życia. Sama mam 2-latka w domu i wydawać by się mogło, że przecież jest za mały na wychowywanie, słodziutki i nie przysparzający kłopotów. Ale swój rozum już ma i często sprawdza mnie czy męża na ile sobie może w stosunku do nas pozwolić. A ma tylko 2 lata A są rodzice, którzy takim maluchom ustępują we wszystkim, bo przecież są słodkie i jeszcze nie umieją wymuszać. Akurat

No to się nie zrozumiałyśmy Dzieci są mądrzejsze niż mogłoby się wydawać Pierwsze lata są kluczowe a potem chyba gimnazjum, przynajmniej ja to tak wspominam.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:34   #2409
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez iva78 Pokaż wiadomość
co tam z pulla przywloklas?
a swterek taki beżowy klika ciuszków dla młodego
w mohito koszulke cielistą frywolną z jakimis perełkami przy dekoldzie(pewnie je odpruje), balerinki i naszyjnik

Edytowane przez cocos1
Czas edycji: 2014-08-07 o 21:37
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:35   #2410
agatala
Zadomowienie
 
Avatar agatala
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 686
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Podsiadczki espadryli w kropeczki - czy Wasze też się zepsuły? W moich ta siateczka już się wypruła z podeszwy... Panie w Z powiedziały że nie ma sensu naprawiać... a one takie piękne. Nie wiem może spróbować naprawić u szewca...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
insta: agatalac
agatala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:36   #2411
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;47614342]Pochwal się bardziej
Mnie coś Mohito ostatnio rozczarowuje swoja kolekcją.... kolejny rok w którym nie kupiłam u nich ani jednej sukienki .....[/QUOTE]

ja coś chce dopsowac do spódnicziki białej koronkowej z Z i nijak poza czarnym mi nic nie pasuje
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 21:37   #2412
assicka
Zakorzenienie
 
Avatar assicka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 184
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
No to się nie zrozumiałyśmy Dzieci są mądrzejsze niż mogłoby się wydawać Pierwsze lata są kluczowe a potem chyba gimnazjum, przynajmniej ja to tak wspominam.
Dokładnie
Ja nie chodziłam do gimnazjum, ale nie żałuję Dla mnie to dziwny wytwór, nie wiem nawet po co powstało Moja siostra już chodziła i jak czasem słyszałam, co się tam wyprawiało, to 'witki' opadały
__________________
po każdej burzy przychodzi słońce...
assicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:37   #2413
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Ale cię wzięło na Mangową
Obczaj watrk mangowy, ja tam juz od miesiaca jecze za nia
Cytat:
Napisane przez UNIKALNA1983 Pokaż wiadomość
Niestety link już nie działa:
http://www.zara.com/pl/pl/kolekcja-s...3p1985431.html

A co do topu- mam miętowy XS nowy, z metkami ale ja go nie kupiłam na wyprzedaży a na 2 dni przed chyba na -40 % - i nie mam paragonu
A ta koszula to nk ?
A na top i tak bym byla chetna to napisze jutro pw bo teraz juz na telefonie jestem a na nim pw napisac to cud
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:41   #2414
iva78
Zakorzenienie
 
Avatar iva78
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15 864
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Czy jest na sali dziewczyna o nicku aniaknowak z insta?
iva78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:45   #2415
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez assicka Pokaż wiadomość
Dokładnie
Ja nie chodziłam do gimnazjum, ale nie żałuję Dla mnie to dziwny wytwór, nie wiem nawet po co powstało Moja siostra już chodziła i jak czasem słyszałam, co się tam wyprawiało, to 'witki' opadały

Gimnazjum nie ma sensu Minus jest chociażby taki, że są różnice w wiedzy między uczniami plus podział na grupy z języka obcego, który się nie sprawdził u mnie bo miałam w klasie osoby z różnych podstawówek i z różnych klas. Ja byłam jednym z pierwszych roczników w gimnazjum i w mojej dzielnicy trzeba było wybudować szkoły żeby nas rozdzielić od podstawówki. Plus dodatkowo to podekscytowanie i poznawanie się na początku roku szkolnego zamiast uczenia. Nie wiem jakie argumenty miało MEN, ale nic dobrego z tego nie wyszło.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:45   #2416
cremova
Zasiedzenie
 
Avatar cremova
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez agatala Pokaż wiadomość
Podsiadczki espadryli w kropeczki - czy Wasze też się zepsuły? W moich ta siateczka już się wypruła z podeszwy... Panie w Z powiedziały że nie ma sensu naprawiać... a one takie piękne. Nie wiem może spróbować naprawić u szewca...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
podobno jest duzo na nie reklamacji wlasnie z tego powodu ja swoje jednak oddalam, jak uslyszalam, ze jakosc nie bardzo
__________________

cremova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:50   #2417
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Obczaj watrk mangowy, ja tam juz od miesiaca jecze za nia

A ta koszula to nk ?
A na top i tak bym byla chetna to napisze jutro pw bo teraz juz na telefonie jestem a na nim pw napisac to cud
a to nie jest nasza blaszka za 70zł?

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
Gimnazjum nie ma sensu Minus jest chociażby taki, że są różnice w wiedzy między uczniami plus podział na grupy z języka obcego, który się nie sprawdził u mnie bo miałam w klasie osoby z różnych podstawówek i z różnych klas. Ja byłam jednym z pierwszych roczników w gimnazjum i w mojej dzielnicy trzeba było wybudować szkoły żeby nas rozdzielić od podstawówki. Plus dodatkowo to podekscytowanie i poznawanie się na początku roku szkolnego zamiast uczenia. Nie wiem jakie argumenty miało MEN, ale nic dobrego z tego nie wyszło.
ale tak jest zawsze, najpierw w podstawówce, później gimnazjum, następnie w liceum i na studiach to samo, nie widzę tutaj "winy" w gimnazjum

a co jest złego w grupach?
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:52   #2418
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Ja uważam, że nie wszystkie dzieci są takie jak piszecie. Powiedziałabym, że są w mniejszości. Naprawdę znam mnóstwo fajnych, dobrze wychowanych dzieci. Zawsze trudne przypadki były, są i będą. Ja osobiście bardzo lubię dzieci i dzieci lubią mnie. Fakt, że czasy się zmieniają, a my wraz z nimi i trochę inaczej dzisiaj wychowuje się dzieci. Kiedyś " siedź w kącie, to cię nie znajdą", a teraz " nie siedź w kącie, bo cię nie znajdą"i dzieci dzisiaj są inne, ale nie gorzej wychowane.
Wychowanie to trudna praca - także dla nauczyciela ( tłumaczenie, negocjacje, egzekwowanie), ale też dużo radości i satysfakcji jak widać efekty pracy i jak ktoś powie " jakie grzeczne dzieci".
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:58   #2419
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
a to nie jest nasza blaszka za 70zł?

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------



ale tak jest zawsze, najpierw w podstawówce, później gimnazjum, następnie w liceum i na studiach to samo, nie widzę tutaj "winy" w gimnazjum

a co jest złego w grupach?

No właśnie można było ominąć podział w gimnazjum gdyby została podstawówka. Bo język u mnie był od 3-ciej klasy szkoły podstawowej. A potem podział mógłby być dopiero w liceum, na studiach jest dużo więcej grup językowych i spokojnie można się wpasować w swój poziom. Natomiast na niższym szczeblu edukacji jest dużo mniej opcji. Bo takie dzielenie co trzy lata tylko cofa. Poza tym widzę o ile większą wiedzę ma moje rodzeństwo cioteczne i znajomi, którzy nie kończyli gimnazjum.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 21:59   #2420
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Nie wyobrażam sobie jak można wytrzymać w sukience z 4 linka. Ja nie dałabym rady. Nie toleruję kurtek skóropodobnych i z tą sukienką pewnie byłoby podobnie. Spodnie to jeszcze jakoś, ale góra
Ta jest fajna http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/su...4p2154546.html i bawełniana.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:04   #2421
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
a to nie jest nasza blaszka za 70zł?

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------



ale tak jest zawsze, najpierw w podstawówce, później gimnazjum, następnie w liceum i na studiach to samo, nie widzę tutaj "winy" w gimnazjum

a co jest złego w grupach?
Wkleilam na poczatku zlego linka, to byla faktycznie ta z blaszka ale o inna mi chodzilo
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:06   #2422
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
No właśnie można było ominąć podział w gimnazjum gdyby została podstawówka. Bo język u mnie był od 3-ciej klasy szkoły podstawowej. A potem podział mógłby być dopiero w liceum, na studiach jest dużo więcej grup językowych i spokojnie można się wpasować w swój poziom. Natomiast na niższym szczeblu edukacji jest dużo mniej opcji. Bo takie dzielenie co trzy lata tylko cofa. Poza tym widzę o ile większą wiedzę ma moje rodzeństwo cioteczne i znajomi, którzy nie kończyli gimnazjum.
ja akurat gimnazjum nie bronię bo też jest to dla mnie niepotrzebny wymysł i ogólne obniżenie poziomu nauczania, ale akurat to co wymieniłaś u mnie było rozwiązane bardzo sprawnie, tzn grupy językowe miały bardzo dobrze przygotowane testy, które decydowały w jakiej grupie się znajdziesz (co okazało się super pomysłem bo nie było problemu z zawyżaniem czy obniżaniem poziomu grupy jak bywało w "zwykłych klasach" w podstawówce), no i samych języków uczyliśmy się już od przedszkola, ale to nie miało wielkiego wpływu na "system", raczej po teście każdy trafiał gdzie miał trafić i to dla mnie chyba jedyny plus, własnie te języki w grupach

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Wkleilam na poczatku zlego linka, to byla faktycznie ta z blaszka ale o inna mi chodzilo
o widzisz, do tego już nie doszłam
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:10   #2423
MadameBlossom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 245
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie jak można wytrzymać w sukience z 4 linka. Ja nie dałabym rady. Nie toleruję kurtek skóropodobnych i z tą sukienką pewnie byłoby podobnie. Spodnie to jeszcze jakoś, ale góra
Ta jest fajna http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/su...4p2154546.html i bawełniana.
To prawda - tego typu sukienki świetnie się prezentują
__________________
Mój blog osobisty

Zobacz

www.madameblossom.blogspo t.com
MadameBlossom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:13   #2424
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez aroniasty Pokaż wiadomość
Rzucić nie, ale odruchem złapać za rączkę zębami tak ( ogon np to najbardziej czułe miejsce u psa) i jeśli dziecko trafi z czymś takim np na owczarka niemieckiego to po prostu może być po rączce.. oczywiście mówię tu o całkowicie obcym psie dla dziecka.

Są psy agresywne of cours, miałam nawet z takimi do czynienia, jednak jest to wynik złego ukształtowania psa przez niewłaściwych ludzi i braku wychowania psa, które potem niestety trudno naprostować..
Jak byłam mała mieliśmy owczarka niemieckiego, który był psem pilnującym firmy ojca, ale czasem spał u nas. Nie był to pies agresywny, ale cięty na dzieci, więc od tych "obcych" był izolowany. Natomiast ja na psie jeździłam, ciągnęłam go za różne części ciała, ale była "swoje" szczenię :d Mimo to dziś nie lubię psów. Do niczego nie zmierzam, ale chciałam potwierdzić to, co Aroniasty napisała.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:13   #2425
ewcik
Zakorzenienie
 
Avatar ewcik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 574
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
Gimnazjum nie ma sensu Minus jest chociażby taki, że są różnice w wiedzy między uczniami plus podział na grupy z języka obcego, który się nie sprawdził u mnie bo miałam w klasie osoby z różnych podstawówek i z różnych klas. Ja byłam jednym z pierwszych roczników w gimnazjum i w mojej dzielnicy trzeba było wybudować szkoły żeby nas rozdzielić od podstawówki. Plus dodatkowo to podekscytowanie i poznawanie się na początku roku szkolnego zamiast uczenia. Nie wiem jakie argumenty miało MEN, ale nic dobrego z tego nie wyszło.
Nigdy tego nie zapomnę jak miałam iść do tego cholernego gimnazjum ale z biegiem czasu miło bardzo wspominam te lata no ale to były początki, nie to co teraz się dzieję... u mnie nie było mowy choćby o make up a teraz.... nie wiadomo ile laski mają lat naprawdę;/
ewcik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:14   #2427
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
ja akurat gimnazjum nie bronię bo też jest to dla mnie niepotrzebny wymysł i ogólne obniżenie poziomu nauczania, ale akurat to co wymieniłaś u mnie było rozwiązane bardzo sprawnie, tzn grupy językowe miały bardzo dobrze przygotowane testy, które decydowały w jakiej grupie się znajdziesz (co okazało się super pomysłem bo nie było problemu z zawyżaniem czy obniżaniem poziomu grupy jak bywało w "zwykłych klasach" w podstawówce), no i samych języków uczyliśmy się już od przedszkola, ale to nie miało wielkiego wpływu na "system", raczej po teście każdy trafiał gdzie miał trafić i to dla mnie chyba jedyny plus, własnie te języki w grupach

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------



o widzisz, do tego już nie doszłam

To u Ciebie było ok Ja się uczyłam od zerówki prywatnie angielskiego, w podstawówce miałam od 3 klasy niemiecki i rok później angielski, wszyscy zaczęliśmy od podstaw. Natomiast w gimnazjum były testy, ale tylko z jednego języka i też nie były miarodajne, ktoś był zawsze poszkodowany a drugi język był od podstaw bo nie dało się nas podzielić ze względów logistycznych a niektórzy w szkole podstawowej mieli tylko jeden język. Do liceum poszłam do klasy językowej więc nie było z angielskiego podstawowego poziomu, ale drugi język już był od podstaw bo znowu nie dało rady nas podzielić i w tym przypadku, a niektórzy też się go nie uczyli. Więc uważam, że gimnazjum można było sobie darować i z tego powodu. I na studiach miałam dziewczynę, która się nigdy angielskiego nie uczyła bo nie miała go w szkole. Ciężko mi w to uwierzyć bo chyba angielski jest obowiązkowym językiem
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:16   #2428
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
To u Ciebie było ok Ja się uczyłam od zerówki prywatnie angielskiego, w podstawówce miałam od 3 klasy niemiecki i rok później angielski, wszyscy zaczęliśmy od podstaw. Natomiast w gimnazjum były testy, ale tylko z jednego języka i też nie były miarodajne, ktoś był zawsze poszkodowany a drugi język był od podstaw bo nie dało się nas podzielić ze względów logistycznych a niektórzy w szkole podstawowej mieli tylko jeden język. Do liceum poszłam do klasy językowej więc nie było z angielskiego podstawowego poziomu, ale drugi język już był od podstaw bo znowu nie dało rady nas podzielić i w tym przypadku, a niektórzy też się go nie uczyli. Więc uważam, że gimnazjum można było sobie darować i z tego powodu. I na studiach miałam dziewczynę, która się nigdy angielskiego nie uczyła bo nie miała go w szkole. Ciężko mi w to uwierzyć bo chyba angielski jest obowiązkowym językiem
Ja miałam w podstawówce i w gimnazjum niemiecki, a angielski w szkole dopiero w LO.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:17   #2429
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
To u Ciebie było ok Ja się uczyłam od zerówki prywatnie angielskiego, w podstawówce miałam od 3 klasy niemiecki i rok później angielski, wszyscy zaczęliśmy od podstaw. Natomiast w gimnazjum były testy, ale tylko z jednego języka i też nie były miarodajne, ktoś był zawsze poszkodowany a drugi język był od podstaw bo nie dało się nas podzielić ze względów logistycznych a niektórzy w szkole podstawowej mieli tylko jeden język. Do liceum poszłam do klasy językowej więc nie było z angielskiego podstawowego poziomu, ale drugi język już był od podstaw bo znowu nie dało rady nas podzielić i w tym przypadku, a niektórzy też się go nie uczyli. Więc uważam, że gimnazjum można było sobie darować i z tego powodu. I na studiach miałam dziewczynę, która się nigdy angielskiego nie uczyła bo nie miała go w szkole. Ciężko mi w to uwierzyć bo chyba angielski jest obowiązkowym językiem
tego nie wiem, ale też znałam na studiach osoby, które wcześniej nie uczyły się angielskiego, ale np rosyjskiego już tak
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 22:19   #2430
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Miłośniczki Zary - część XLIII

Cytat:
Napisane przez ewcik Pokaż wiadomość
Nigdy tego nie zapomnę jak miałam iść do tego cholernego gimnazjum ale z biegiem czasu miło bardzo wspominam te lata no ale to były początki, nie to co teraz się dzieję... u mnie nie było mowy choćby o make up a teraz.... nie wiadomo ile laski mają lat naprawdę;/

Pierwsze lata nie były złe, ale to też była metoda prób i błędów dla pierwszego rocznika jeśli chodzi o organizację i program nauczania. Też się nie malowałam w gimnazjum i ubierałam stosownie. Rzeczywiście ciężko teraz się domyślić ile lat może mieć taka dziewczyna, ale wydaje mi się, ze to też presja mediów i otoczenia.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
tego nie wiem, ale też znałam na studiach osoby, które wcześniej nie uczyły się angielskiego, ale np rosyjskiego już tak
Ona też się uczyła rosyjskiego i francuskiego.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Ja miałam w podstawówce i w gimnazjum niemiecki, a angielski w szkole dopiero w LO.
Widać co szkoła czy miasto to inny program.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-23 09:46:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.