Zmagania mrówki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-13, 14:19   #1
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292

Zmagania mrówki.


Hej, witam wszystkich kolejny raz. Rok temu też tu zaglądałam podczas diety. Forum bardzo mnie mobilizowało. Jednak przyszedł październik. Pojechałam na studia i na tym się moja dieta skończyła.

Czerwiec '09 moja waga pokazywała 75 kg. Z desperacją postanowiłam się za siebie zabrać. Po wakacjach doszłam do wagi 58 kg co było moim wielkim osiągnięciem. Oczywiście zamiar był taki by te wage utrzymać ale jakoś na zamiarze sie skończyło. Przez 10 miesięcy przybyło mnie całe 6 kg które chciałabym teraz zrzucić. No a potem, gdy w październiku znów wyjadę, potrafić tę wagę utrzymać. Czy któraś jest chętna by ze mną powalczyć? Po co czekać do 1 sierpnia, kolejnego poniedziałku? Trzeba zacząć JUŻ!

Najpierw chciałam stosować jakąś specjalną dietę. Byłam na South Beach rok temu ale mieszkanie w trzypokoleniowym domu nie daje efektów bo słowa niezadowolenia babci, która stara się gotować pyszne obiadki są mocno demotywujące. Więc chyba postawię na dietę "małego talerzyka" i dodam jakieś ćwiczenia choć narazie co do tego jakoś mam mało motywacji ale muszę się zabrać za siebie!

PS. Za 4-5 tygodni wraca mój K. i bardzo chciałabym do tego czasu przynajmniej "wyglądać lepiej". Pomożecie?
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 16:00   #2
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Zmagania mrówki.

W takim razie najlepsze jest MŻ-WR. Jedz mało, a częściej. Zmień zwykły chleb na ciemny, tak samo makaron i ryż. Unikaj tłustych potraw, alkoholu i gazowanego. Pij dużo wody. Pamiętaj też, że w każdym posiłku powinno być białko i kolacja może być 2-3 godzinki przed snem...

Powodzenia!
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 16:23   #3
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Chleba nie jem już jakieś 2 lata, tylko okazjonalnie gdy jestem gościem albo jakaś inna sytuacja "zmuszająca" do zjedzenia go. Makaron i ryż tak samo. Dla mnie najgorsze są słodycze (sporadycznie) i owoce, które mogłabym zjadać non stop a przecież one ponoć też nie są dobre. Zwykłe chipsy zastąpiłam plasterkami ogórka ale czym zastąpić: maliny, nektaryny, arbuzy i jabłka? Bo niby też są takie "ble"
Może ktoś bardziej kompetentny powie mi jak to jest z tymi owocami?
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 17:51   #4
dirtyy
Wtajemniczenie
 
Avatar dirtyy
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 927
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez marzenioholiczka Pokaż wiadomość
Chleba nie jem już jakieś 2 lata, tylko okazjonalnie gdy jestem gościem albo jakaś inna sytuacja "zmuszająca" do zjedzenia go. Makaron i ryż tak samo. Dla mnie najgorsze są słodycze (sporadycznie) i owoce, które mogłabym zjadać non stop a przecież one ponoć też nie są dobre. Zwykłe chipsy zastąpiłam plasterkami ogórka ale czym zastąpić: maliny, nektaryny, arbuzy i jabłka? Bo niby też są takie "ble"
Może ktoś bardziej kompetentny powie mi jak to jest z tymi owocami?

przecież owoce możesz jeść, ale nie wieczorem , najlepiej do południa
__________________
64-63-62-61,1-60-59-58-57-56-55-54
dirtyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 19:03   #5
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez dirtyy Pokaż wiadomość
przecież owoce możesz jeść, ale nie wieczorem , najlepiej do południa
Ale dużo osób mówi o fruktozie która nie jest mile widziana w organizmie. Nie znam się na tym, dlatego pytam
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 19:36   #6
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Zmagania mrówki.

Tak, nadmiar frutkozy jest odpowiedzialny za odkładanie się tkanki tłuszczowej. Jeśli już tak bardzo Ci zależy na tym to owoce, które mają tego najmniej to: grejpfrut, brzoskwinia, jezyna, morele, śliwki, maliny, truskawki
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 20:41   #7
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez IR1988 Pokaż wiadomość
Tak, nadmiar frutkozy jest odpowiedzialny za odkładanie się tkanki tłuszczowej. Jeśli już tak bardzo Ci zależy na tym to owoce, które mają tego najmniej to: grejpfrut, brzoskwinia, jezyna, morele, śliwki, maliny, truskawki
Dzięki wielkie, jesteś kochana
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 10:04   #8
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Zmagania mrówki.

Teraz jest lato, mamy dużo owoców sezonowych - mam taki pomysł:
żeby przed obiadem zjeść owoce, jako taka przystawkę a wkrótce potem obiad - po sobie wiem, że wtedy obiad zje się mały, dużo mniejszy.
Czy to dobry pomysł na MŻ?
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 12:19   #9
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez ekspedientka Pokaż wiadomość
Teraz jest lato, mamy dużo owoców sezonowych - mam taki pomysł:
żeby przed obiadem zjeść owoce, jako taka przystawkę a wkrótce potem obiad - po sobie wiem, że wtedy obiad zje się mały, dużo mniejszy.
Czy to dobry pomysł na MŻ?
Jak dla mnie to ja bym mogła tego obiadu w ogóle nie jeść wystarczyłby mi sam ten owoc Ale masz racje. Zje się mniej
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 14:19   #10
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Zmagania mrówki.

Miałam podobną sytuację w zeszłym roku: przez 10 miesięcy przytyłam 7kg Część z tego udało mi się zrzucić, ale niestety nie wszystko. Od dzisiaj zaczęłam dietę i mam nadzieję, że tym razem wytrwam
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 17:38   #11
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez mariposa88 Pokaż wiadomość
Miałam podobną sytuację w zeszłym roku: przez 10 miesięcy przytyłam 7kg Część z tego udało mi się zrzucić, ale niestety nie wszystko. Od dzisiaj zaczęłam dietę i mam nadzieję, że tym razem wytrwam
Cieszę się, że nie jestem, sama z taki problemem Możemy razem popróbować walczyć z naszym "zapomnieniem się" podczas tych 10 miesięcy?!
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 19:57   #12
agusiadg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Zmagania mrówki.

Hej Ja też bardzo długo walczyłam ze zbednymi kilogramami. Diety okazywały sie nieskuteczne, bo co prawda, pozwalały schudnać, ale z utrzymaniem wagi było już ciężko. Teraz stosuje dietę Dukana i jestem zadowolona. Wiele rzeczy zrozumiałam, np. to, ze jeśli zacznie się jeść bardzo mało to i tak się nie schudnie, bo organizm zacznie zwalniać metabolizm. Teraz jem dużo, ale zdrowych rzeczy i chudne. Zaczęłam nawet prowadzić forum z pysznymi przepisami odnośnie mojej diety i objadam sie dozowlonymi ciastami, lodami czy nawet nutellą własnej roboty. I wreszcie ejstem szczęśliwa. Więc gorąco polecam tę ditę, bo nigdy bym nie przypuszczała, ze będę chudła jedząc, pizzę, hamburgery czy ciasta z kremem, albo lody
agusiadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 20:46   #13
ekspedientka
Raczkowanie
 
Avatar ekspedientka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: k/Częstochowy
Wiadomości: 451
Dot.: Zmagania mrówki.

Agusia,
zapodaj link do tego bloga
__________________
czytam, tańczę po dawnemu, dbam o linię:
159cm, wiek 42-
-START: 57,3 ... 56,2 ...55,8 , ... cel: 51kg
"Czy popełniasz te 5 błędów i niepotrzebnie tyjesz?" - darmowy poradnik
ekspedientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:00   #14
agusiadg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Zmagania mrówki.

http://dukanowa.blox.pl/html;jsessio...4E76B8.ib3tom1

Książką też służę, jakby co
agusiadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:20   #15
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez agusiadg Pokaż wiadomość
Hej Ja też bardzo długo walczyłam ze zbednymi kilogramami. Diety okazywały sie nieskuteczne, bo co prawda, pozwalały schudnać, ale z utrzymaniem wagi było już ciężko. Teraz stosuje dietę Dukana i jestem zadowolona. Wiele rzeczy zrozumiałam, np. to, ze jeśli zacznie się jeść bardzo mało to i tak się nie schudnie, bo organizm zacznie zwalniać metabolizm. Teraz jem dużo, ale zdrowych rzeczy i chudne. Zaczęłam nawet prowadzić forum z pysznymi przepisami odnośnie mojej diety i objadam sie dozowlonymi ciastami, lodami czy nawet nutellą własnej roboty. I wreszcie ejstem szczęśliwa. Więc gorąco polecam tę ditę, bo nigdy bym nie przypuszczała, ze będę chudła jedząc, pizzę, hamburgery czy ciasta z kremem, albo lody
Cytat:
Napisane przez agusiadg Pokaż wiadomość
http://dukanowa.blox.pl/html;jsessio...4E76B8.ib3tom1

Książką też służę, jakby co
No to teraz już nie mam wyjścia jak się tylko ostro za siebie zabrać
Jakby co, mogę się zwracać z pytaniami?
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:31   #16
agusiadg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Zmagania mrówki.

Pewnie Jeśli chcesz skorzystać z diety, to zapraszam, możemy trwać w tym razem - zawsze to łątwiej JA wybrałam tę dietę dlatego, ze to kompletny program odchudzający, który prowadzi do tego, ze potem je sie już normalnie wszystko, ale organizm blokuje tycie, dzięki jednemu dniu diety w tygodniu JA schudłam łącznie prawie 28 kg Więc warto (zresztą, dowody w postaci fotek są na blogu). A jesli ktoś chce zasady diety z ksiażki, to prosze pisac na priv
agusiadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 06:38   #17
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Upiekłam wczoraj Dukanowe bułeczki Wieczorem o 23 zabrałam sie za pieczenie. Spać potem nie umiałam bo w całym domu tak ładnie pachniało

Dzisiaj na śniadanie postanowiłam zjeść jedną taką malutką bułeczkę z wędzonym łososiem a do tego malutki serek wiejski light i zieloną herbatę (gdzieś czytałam że ciepły napój albo ogólnie posiłek rozbudza rano metabolizm). Dobrze? Czy coś zrobiłam źle?
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:01   #18
agusiadg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Zmagania mrówki.

Dobrze, dobrze! Ciepły napój rozbudza metabolizm, ale u kobiet to następuje najlepiej, kiedy sie zje do tego jajko A właśnie, bo teraz zauważyłam, ze głupia jestem chyba... Piekłaś bułeczki z tej proporcji, co podałam? Czy zwiększyłąś je? Bo pisałaś, ze wyszły Ci malutkie bułeczki, a mnie z tych proporcji wyszła jedna, dosć duża
agusiadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:05   #19
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez marzenioholiczka Pokaż wiadomość
Cieszę się, że nie jestem, sama z taki problemem Możemy razem popróbować walczyć z naszym "zapomnieniem się" podczas tych 10 miesięcy?!
Bardzo chętnie Może to mnie jakoś zmotywuje
Chciałabym się zmobilizować do jakichś ćwiczeń, ale przez ten upał na nic nie mam siły Na razie musi wystarczyć sama dieta.
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 09:24   #20
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez agusiadg Pokaż wiadomość
Dobrze, dobrze! Ciepły napój rozbudza metabolizm, ale u kobiet to następuje najlepiej, kiedy sie zje do tego jajko A właśnie, bo teraz zauważyłam, ze głupia jestem chyba... Piekłaś bułeczki z tej proporcji, co podałam? Czy zwiększyłąś je? Bo pisałaś, ze wyszły Ci malutkie bułeczki, a mnie z tych proporcji wyszła jedna, dosć duża
Ja zrobiłam z takiego przepisu:
"Składniki na ok. 5-6 bułeczek lub 4 większe

-9 łyżek otrąb owsianych
-2,5 łyżki jogurtu naturalnego
-2 łyżki skrobi,ewentualnie mąki kukurydzianej, ale wskazana nie jest
-2 jajka z czego zostawić 1 łyżkę jajek do posmarowania bułeczek
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-sól,ewentualnie inne przyprawy


4 łyżki otrąb zalać jogurtem. Pozostałą ilość otrąb zmielić na drobny puch-ja ubiłam tłuczkim,Dodać skrobię/mąkę, proszek, sól, roztrzepane jajka i otręby z jogurtem. Wykładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Posmarować odłożonym jajkiem. Posypać ulubionymi przyprawami jeśli chcesz.
Piec w 170st ok.20min,z termoobiegiem lub bez,jeśli nie masz."
Wyszło mi 5 malutkich bułeczek. Tylko że nigdzie nie mogłam dostać skrobi kukurydzianej więc użyłam mąki kukurydzianej. Wiem że to źle. O jajku nie wiedziałam, wiec jutro rano będzie jajecznica z bułką

Cytat:
Napisane przez mariposa88 Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie Może to mnie jakoś zmotywuje
Chciałabym się zmobilizować do jakichś ćwiczeń, ale przez ten upał na nic nie mam siły Na razie musi wystarczyć sama dieta.
Ja na razie chyba zacznę od samego spaceru. Może to mnie jakoś zmobilizuje a jak nie to
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 12:53   #21
Simarik
Raczkowanie
 
Avatar Simarik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: dom ;p
Wiadomości: 384
Dot.: Zmagania mrówki.

Dołączam się i ja
Już któryś raz spotykam się z tymi bułeczkami... chyba sama muszę je zrobić, skoro każdy je tak chwali
__________________
Odchudzanko

75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
Simarik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:19   #22
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Cytat:
Napisane przez Simarik Pokaż wiadomość
Dołączam się i ja
Już któryś raz spotykam się z tymi bułeczkami... chyba sama muszę je zrobić, skoro każdy je tak chwali
Ciesze się, że znów jakaś nowa osoba Im będzie nas wiecej tym lepiej, bo wiadomo w grupie raźniej A i sukcesy innych bardziej mobilizują nas do pracy
Co do bułeczek- są na prawdę bardzo dobre. A jak dla mnie to i bardzo sycące. Rano zjadłam pół bułeczki z łososiem wędzonym + 2 łyżki serka wiejskiego i byłam pełna. Drugą połówkę umiałam zjeść dopiero po 2-3 godzinach.
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:33   #23
marzenioholiczka
Raczkowanie
 
Avatar marzenioholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 292
Dot.: Zmagania mrówki.

Powiedzmy, że dzisiejszy dzień mogę uznać za udany (chyba)! Pierwszy dzień fazy uderzeniowej za mną

Śniadanie: pół bułeczki z wędzonym łososiem+ 2 łyżki serka wiejskiego+zielona herbata
II Śniadanie: pół bułeczki z wędzonym łososiem
Obiad: Omlet z 2 jajek+ pierś z kurczaka
Podwieczorek/kolacja: Serek wiejski+ tuńczyk w sosie własnym

Teraz wynosząc śmieci zauważyłam że mam 2 butelki 1,5 litrowe puste wiec wypiłam łącznie 3 litry płynów. I teraz pytanie do was: czy coś zrobiłam źle? Gdzieś jest błąd w moim jadłospisie na dzisiaj? Chce wiedzieć na przyszłość jakich błędów unikać A jak Wam minął dzień?

Edytowane przez marzenioholiczka
Czas edycji: 2010-07-15 o 18:42
marzenioholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 10:42   #24
wandac
Raczkowanie
 
Avatar wandac
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 56
GG do wandac
Dot.: Zmagania mrówki.

witajcie, jestem nowa na tym forum.... podoba mi sie tutul-bo obrazuje moje zmagania z soba....jestem na diecie juz prawie dwa miesiace...te dwa miesiace nacechowane sa wzrostem euforii i zniecheceniem...ciagle szukam nowych rozwiazan....motywacji wciaz mam duzo-bo tyle mam do stracenia
chetnie podpatrze jak wy sobie radzice w codziennym przygotowaniu posilkow dla siebie i najblizszych...moze cos skopijuje?
wandac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 08:45   #25
agusiadg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Zmagania mrówki.

Witaj, witaj!!!
U mnie już nie ma nudy w posiłkach Tym bardziej, jeśli chodzi o cudowną dietę Dukana Zrobiłam ser żółty, który jest ratunkiem dla mnie!

A po pomysły zapraszam na bloga www.dukanowa.blox.pl

A co u reszty? ;> Jak Wam idzie?
agusiadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.