Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-04, 07:47   #1
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Question

Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.


Witam!

Chciałam się Was zapytać, czy macie bliską Wam osobę za granicą? Jak tak, to jak się kontaktujecie?
Chłopak wyjechał mi do pracy na jakiś czas... kupił niemiecką kartę startową, ale nie wiemy ile kosztują Nas połączenia do siebie!
Mam abonament z orange od niedawna, może dziś skoczę do nich zapytać...
Może macie albo znacie jakieś sprawdzone sposoby? Nie wiem czy mam dzwonić z mojego polskiego nr na jego polski? albo niemiecki? czy lepiej jak on będzie dzwonił? pojęcia nie mam co robić. on tam nie ma netu, więc telefon jest teraz dla mnie najważniejszy!!
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 08:21   #2
Lillkaa
Zadomowienie
 
Avatar Lillkaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 1 440
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Też mam tż pracującego w Niemczech i mamy dobry sposób na rozmowy. Jeśli macie telefony z androidem to niech on sobie kupi pakiet internetowy - nie jest to jakaś bardzo droga sprawa i można go mieć w tel na kartę. Jak masz internet w abonamencie to super, jak nie też kup pakiet. Zainstalujcie sobie program Viber, jest darmowy. I rozmawiajcie przez Vibera. Nie pobiera wtedy kasy za rozmowy tylko standardowo z pakietu jak za zwykłe śmiganie po necie. My rozmawiamy dużo, nawet bywa po 2h dziennie i pakiet starcza mu na miesiąc swobodnie, ja mam 1gb i też wystarczy. Tylko, że nie mamy włączonego internetu non stop - włączamy kiedy potrzeba.
__________________
Na zaufanie się pracuje - na jego brak też.




Lillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 16:07   #3
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Ja mam freeconet.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 14:47   #4
czarna_wiewiora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Polecam ci wyprobowac opcje xxx - do wielu krajow za swiecie dzwoni sie za free, a jak nie, to sa bardzo niskie ceny polaczen. i co najwazniejsze - nie musisz kupowac nowych starterow czy kart albo podpisywac nowych umow. dzwonisz z wlasnego nr. wiecej mozesz sobie poczytac na ich stronce xxx

Edytowane przez alamirka
Czas edycji: 2013-12-10 o 19:58 Powód: Reklama
czarna_wiewiora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 15:04   #5
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

W zeszłym roku latem w Orange poinformowali mnie, że jak dzwonię na polski numer do osoby, która jest za granicą to płacę takie same stawki, bo nie mam obowiązku wiedzieć, gdzie dana osoba przebywa. Może o to zapytaj w salonie?
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 11:48   #6
ModnaLusia
Raczkowanie
 
Avatar ModnaLusia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Wiadomości: 131
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Albo roaming, ale to najtańszą opcją nie jest, albo VoiP. Ja, jak moja mama wyleciała do Anglii na 2 miesiące, miałam easycall. Sprawdziło się, mogłyśmy sobie pogadać i nie kosztowało to fortuny. Także VoiP jest chyba najlepszym wyjściem.
ModnaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 15:24   #7
waitandbleed
Raczkowanie
 
Avatar waitandbleed
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 50
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Lycamobile Starter Twój ukochany kupi i w Niemczech, i Ty w PL. Połączenia są dość tanie, 15 pierwszych minut chyba bezpłatne, jeżeli Ty dzwonisz do Niego, później chyba po 15gr czy coś, także się opłaca.
waitandbleed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 13:47   #8
sebastian_zarzecki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

no ja osobiście korzystam z xxx. to bardziej taka usługa niż operator, bo nie trzeba starterów ani umów podpisywać. to działa na takiej zasadzie, że wybierasz taki nr-kod, który "oszukuje" system, że dzwonisz na polskie stacjonarki. potem słuchasz komunikatu, potem wprowadzasz nr zagraniczny i # na końcu i cie łączy. no tylko musisz miec darmówki na domowe

Edytowane przez alamirka
Czas edycji: 2013-12-10 o 20:00 Powód: Reklama
sebastian_zarzecki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 14:26   #9
ModnaLusia
Raczkowanie
 
Avatar ModnaLusia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Wiadomości: 131
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Hehehe. Jak kto woli ja mam apke z google play i jakoś leci, nie kosztuje majątku! A Rodzinka często zagranicą
ModnaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 10:35   #10
dermat_paw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

ja zaszczepiona jestem juz najlepsza dla mnie opcja z mozliwych na polaczenia za granice bo za darmo - wyczytalam na forum wizazu o alenumerze - tak sie nazywaja. weszlam na ich stronke i zobaczylam ze prawie ze caly swiat mozna dzwonic za darmo. uzywam do siostry do UK. nic nie zjada mi z konta. jak macie chęć, próbujcie bo szkoda kasy na te cale roamingi i inne cuda.
dermat_paw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 19:15   #11
ModnaLusia
Raczkowanie
 
Avatar ModnaLusia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Wiadomości: 131
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Ostatnio jeszcze bardziej jakoś połączeń u EasyCall się poprawiła :3 Zauważyłyście?
ModnaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-28, 20:27   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

A mnie dziwi,że nikt tutaj nie pisał po prostu o Skype...przecież internet jest teraz prawie wszędzie i rozmowy nie licząc połączenia internetowego darmowe.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 20:45   #13
lolipop75
Raczkowanie
 
Avatar lolipop75
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 34
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Kupcie (lepiej niech on kupi
) lycamobile karte zarejestruje sie i jesli masz tel stacjonarny to możecie gadać za 0,10 centów za minutę ja jak gadam z przyjaciółka to za godzine rozmowy mam 70 centów a na komórkę godzina 1 euro wiec tez tanio aha karte lycamobile kupi w tureckim sklepie rozmowy od0,10 centów i jesli ma telefon na umowę to musi miec nowy moze za 10 euro gdzie bedzie miec karte z lycamobile pozdrawiam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lolipop75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:44   #14
ModnaLusia
Raczkowanie
 
Avatar ModnaLusia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Maków Mazowiecki
Wiadomości: 131
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A mnie dziwi,że nikt tutaj nie pisał po prostu o Skype...przecież internet jest teraz prawie wszędzie i rozmowy nie licząc połączenia internetowego darmowe.
Dzwoniłam ze skype i drożej na tym wyszłam, wole jednak zostać przy tym easy calu
ModnaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 16:42   #15
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Poza instalacją Vibera, mamy w PL 3 sieci do rozmów miedzynarodowych
Klucz Mobile,
Lycamobile,
Lebara Mobile.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 12:33   #16
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Wymieniona przeze mnie Lebara [startery w Żabce] ma tę zaletę, że ma tani roaming 19gr/min i uwaga 19gr za 1MB [czyli 100MB we Włoszech to 19zł] dobre póki nie kupisz włoskiej karty [do internetu chyba Wind jest dobry]. Na operze mini 100MB do gigantycznie dużo do stron do czytania.

Jak chodzi o rozmowy z Italii do Polski to Ty włoska Lycamobile/włoska Lebara, a rodzina w PL polska Lycamobile / Polska Lebara, lub puszczasz z włoskiej dowolnej karty strzałki do Polski, a rodzina oddzwania z Klucz mobile za chyba 15gr/min.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2014-11-02 o 12:54
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 08:43   #17
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

O.k dzięki Wam za wszystkie odpowiedzi
póki co mam Lycamobile, ale rozmowy zdrożały, nie wiem dlaczego? zauważyłam, że raz są darmowe, raz tanie a innym razem drożeją...
jakbyście jeszcze coś znaleźli ciekawego to proszę o info
pozdrawiam!
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 19:33   #18
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Odświeżam wątek.

Jak sprawdzić ile minut z wykupionego pakietu zostało nam jeszcze do wykorzystania w Lycamobile?

Wcześniej działał mi kod *137#, ale teraz jak go wpisuję to wyskakuje mi "Sesja została zakończona".
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 19:45   #19
katalonka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Ja się zgłaszam ! Mam bardzo dużo również znajomych zagranicą i kontaktujemy się poprzez sieć extravoip. Jest to moim zdaniem najbardziej korzystna usługa. W pakiecie koszt rozmowy to istna taniocha. Na początku nie wierzyłam, że cena może być aż tak mała, do czasu aż sama się przekonałam na własnej skórze. Polecam, warto.
katalonka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-20, 15:19   #20
MieciowaRuda
Raczkowanie
 
Avatar MieciowaRuda
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 248
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

a co mi poradzicie?
jestem w Niemczech. Mam niemiecką lycamobile.
Zależy mi na tanim pakiecie internetowym, ale jak popatrzyłam na stronce to zachwycających pakietów nie mają i zaczęłam się zastanawiać nad zmianą na Lebarę.
Która sieć jest bardziej opłacalna? Żeby mieć tanie rozmowy tutaj w Niemczech (z narzeczonym, a także do Polski (znajomi i rodzina). No i żeby był ciekawy pakiet internetu.
MieciowaRuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 20:53   #21
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Lycamobile niemiecka ma niezłe pakiety netu 500MB za 8 euro i reszta pakietów ma po wykorzystaniu pakietu [500MB] tzw. lejek [darmowy wolny net] o prędkości 56kb/s. Spokojnie wystarcza do przeglądania stron www do czytania na Operze Mini. W Polsce pakiety w Plusie, Play i Virgin mobile mają lejek 32kb/s i Opera mini też chodzi komfortowo. Czyli do telefonu to w praktyce nielimitowany net.


Jeżeli chodzi o rozmowy do PL, to rodzina w Polsce kupuje z Żabce starter polskiej Lycamobile. Ty z niemieckiej Lycamobile masz do polskiej Lycamobile 15centów/min. i na pl stacjonarne 1ct/min. Rodzina ma do ciebie 15gr/min, więc keiej niech puszczają ci strzałki.

Rozmowy z narzeczonym wewnątrz lycamobile niemieckiej masz nolimit za 3,9euro, jest też droższy pakiet o 1 euro, kótry ma poza nolimitem wewnątrz sieci też 100 minut na niemieckie komorki i stacjonarne.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-07-20 o 20:58
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 11:21   #22
MieciowaRuda
Raczkowanie
 
Avatar MieciowaRuda
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 248
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Ja mam lycamobile tu w niemczech a w Polsce rodzina ma też lycamobile. więc tanio rozmawiamy to wiem. Chodzi mi jeszcze tylko o internet? Chyba że macie jakąś inną sieć konkretną uwagi pod kątem internetu i rozmów tanszych?
MieciowaRuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 15:41   #23
saandra18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.!!!!!!!!!!!!!!

Witam , czy ktos posiada może karte z lebary lub lycamobile ? Mój chłopak wyjechał do niemiec , i chce sobie ktorąś z nich kupić , tylko ktora lepsza? i czy jeśli j bym sobie kupiła taką samą w polsce , czy mielibysmy do siebie za darmo? lub czy są jakies takie pakiety do wykupienia? z gory dziękuje

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez saandra18 Pokaż wiadomość
Witam , czy ktos posiada może karte z lebary lub lycamobile ? Mój chłopak wyjechał do niemiec , i chce sobie ktorąś z nich kupić , tylko ktora lepsza? i czy jeśli j bym sobie kupiła taką samą w polsce , czy mielibysmy do siebie za darmo? lub czy są jakies takie pakiety do wykupienia? z gory dziękuje
;]
saandra18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 10:37   #24
lenka8810
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Tanie rozmowy za granicę!? - pomocy.

Fajnym i tanim rozwiązaniem na połączenia międzynarodowe jest dzwonienie przez aplikację mobilną Smart Call http://smartcall.com.pl/public_html/pl/
Jest bardzo prosta w obsłudze. Poprostu sciągasz na smartphona, logujesz się i można dzwonić TANIO do niemal wszystkich krajów świata.
lenka8810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 11:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.