Kredyt mieszkaniowy? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-09, 12:11   #151
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
nie wiem, czy to byłoby ponad moje możliwości, ale generalnie strasznie się tego kredytu boję (chociaż i tak innej opcji nie mam). Zaczęłam oglądać nowsze mieszkania w nowych budynkach - 2 pokoje, ofert jest sporo, ceny pewnie trochę jeszcze spadną (oby)
1 pokój możesz wynająć.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 12:37   #152
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
Jestem doradcą kredytowym i wiem, że to bardzo ważna i trudna decyzja! Musisz przemyśleć, wszystkie 'za' i 'przeciw'. W końcu kupujesz coś dla siebie, nie będziesz musiała płacić za wynajem, od ewentualnej utraty pracy możesz się ubezpieczyć, a w najgorszym-ekstremalnym przypadku zawsze możesz mieszkanie sprzedać ... i spłacić kredyt na nie zaciągnięty.
racja, słuchaj - jakie są twoje ogólne spostrzeżenia odnośnie kredytów teraz/w tym roku?
ceny mieszkań spadają, więc warto jeszcze poczekać. Warunki kredytowe się zmieniają, ale czy jest coś odnośnie kredytów, co można stwierdzić, jak będzie? Myślisz, że mimo wszystko lepiej w walucie? Jak to z tymi wkładami własnymi?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
1 pokój możesz wynająć.
odpada, na 100%. Całe liceum, studia i okres po studiach zaraz mieszkałam na kupie, jestem na to za stara i nie mam ochoty na dzielenie z kimś mieszkania, tylko z tż.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 12:50   #153
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
ceny mieszkań spadają, więc warto jeszcze poczekać.
A ja chętnie dowiedziałabym się skąd to przekonanie. Z obliczeń mojej Mamy wynika, że ceny transakcyjne mieszkań spadły o około 5%, a tych w najlepszych dzielnicach stoją na tym samym poziomie, albo wręcz wzrastają.

W TV powiedzieli, tak ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 12:52   #154
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Z tego, co widzę to ceny mieszkań jakoś dramatycznie nie spadają, największe obniżki dotyczą nowych lokali, które chcą sprzedać developerzy.
Sytuacja kredytowa nie jest moim zdaniem jakaś wyjątkowo zła. Frank faktycznie stoi wysoko, ale w momencie brania kredytu- to dobra wiadomośc, bo "bierzesz mniej" rzeczonych franków. Równocześnie stopy bazowe są na bardzo niskim poziomie, oprocentowanie kredytu jest więc znacznie atrakcyjnieszje niż jeszcze np. pół roku temu.
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 13:37   #155
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A ja chętnie dowiedziałabym się skąd to przekonanie. Z obliczeń mojej Mamy wynika, że ceny transakcyjne mieszkań spadły o około 5%, a tych w najlepszych dzielnicach stoją na tym samym poziomie, albo wręcz wzrastają.

W TV powiedzieli, tak ?
czytałam w kilku miejscach, wiadomo że ten spadek ceny nie jest jakiś ogromny, ale zawsze. jeśli spadną jeszcze o 10% (jak czytałam), to dla mnie jest to konkretna oszczędność. Oczywiście to tylko prognozy i spekulacje i zdaję sobie sprawę, że nie muszą się sprawdzić.

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
Z tego, co widzę to ceny mieszkań jakoś dramatycznie nie spadają, największe obniżki dotyczą nowych lokali, które chcą sprzedać developerzy.
Sytuacja kredytowa nie jest moim zdaniem jakaś wyjątkowo zła. Frank faktycznie stoi wysoko, ale w momencie brania kredytu- to dobra wiadomośc, bo "bierzesz mniej" rzeczonych franków. Równocześnie stopy bazowe są na bardzo niskim poziomie, oprocentowanie kredytu jest więc znacznie atrakcyjnieszje niż jeszcze np. pół roku temu.
Zgadza się, nowymi lokalami (ale już wybudowanymi) byłabym najbardziej zainteresowana.
Z tym frankiem masz rację, ale w takim razie muszę mieć wkład własny jakiś.
Dzięki w każdym razie za wypowiedź.


Dopiero zaczynam się orientować w temacie, zdaję sobie sprawę, że mogę się mylić, ale badam grunt i próbuję się powoli rozeznać
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 16:58   #156
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A ja chętnie dowiedziałabym się skąd to przekonanie. Z obliczeń mojej Mamy wynika, że ceny transakcyjne mieszkań spadły o około 5%, a tych w najlepszych dzielnicach stoją na tym samym poziomie, albo wręcz wzrastają.

W TV powiedzieli, tak ?
Hehe. Nie trzeba mieć TV, żeby o pewnych sprawach mieć jako takie pojęcie. Wg mnie ceny mieszkań spadają i będą spadać nadal, ale oczywiście zależy od miasta, lokalizacji, stanu mieszkania itp. Mówisz o mieszkaniach w dobrej lokalizacji, pewnie też o lepszym niż średnia standardzie - ok, takie nie muszą tanieć, i tak są przeznaczone nielicznym ...
Ciągle oglądam te same oferty, o czym to świadczy? ano chyba o tym, że nie mogą się sprzedać .. nie wszyscy jeszcze zdecydowali się na obniżki, bo jeszcze wierzą w nieskończony wzrost cen i wmawiają sobie, że przeczekają do kolejnych podwyżek ...
Ale haalo, już całkiem nieźle zarabiające osoby mają problem z kupnem mieszkania ... no ale co z tego? ceny będą rosły w nieskończoność he he, a kupcy? po co kupcy, ceny przecież będą rosły i już
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 07:45   #157
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Hehe. Nie trzeba mieć TV, żeby o pewnych sprawach mieć jako takie pojęcie. Wg mnie ceny mieszkań spadają i będą spadać nadal, ale oczywiście zależy od miasta, lokalizacji, stanu mieszkania itp. Mówisz o mieszkaniach w dobrej lokalizacji, pewnie też o lepszym niż średnia standardzie - ok, takie nie muszą tanieć, i tak są przeznaczone nielicznym ...
Ciągle oglądam te same oferty, o czym to świadczy? ano chyba o tym, że nie mogą się sprzedać .. nie wszyscy jeszcze zdecydowali się na obniżki, bo jeszcze wierzą w nieskończony wzrost cen i wmawiają sobie, że przeczekają do kolejnych podwyżek ...
Ale haalo, już całkiem nieźle zarabiające osoby mają problem z kupnem mieszkania ... no ale co z tego? ceny będą rosły w nieskończoność he he, a kupcy? po co kupcy, ceny przecież będą rosły i już

żeby wszyscy mieli takie podejście
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 09:08   #158
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Hehe. Nie trzeba mieć TV, żeby o pewnych sprawach mieć jako takie pojęcie. Wg mnie ceny mieszkań spadają i będą spadać nadal,
Ale ja chciałabym wiedzieć, skąd masz te informacje ? Robiłaś wykresy, badania wg danych cen transakcyjnych w swoim mieście ? Sama masz 10 nieruchomości i opuszczasz teraz ich cenę by je sprzedać ? Bo każdy ostatnio jest ekspertem w tej dziedzinie, pani Zosia z warzywniaka i pan profesor od antropologii, ale na zasadzie "słyszałem, że w tv mówili". A jak powiedzą, że mamy się wszyscy z mostu rzucić to się wszyscy rzucicie ?

Cytat:
ale oczywiście zależy od miasta, lokalizacji, stanu mieszkania itp. Mówisz o mieszkaniach w dobrej lokalizacji, pewnie też o lepszym niż średnia standardzie - ok, takie nie muszą tanieć, i tak są przeznaczone nielicznym ...
Piszę o wszystkich nieruchomościach - moje miasto jest duże, są różne dzielnice, różne standardy, różne nieruchomości, i moja Mama nie zanotowała spadków w żadnej kategorii. A wręcz tak jak piszę - mieszkania w najlepszych dzielnicach, albo fajnie wyremontowane drożeją albo są wycofywane z ofert sprzedaży, wobec czego inne w tych okolicach drożeją (bo jest ich coraz mniej).

Cytat:
Ciągle oglądam te same oferty, o czym to świadczy? ano chyba o tym, że nie mogą się sprzedać ..
1. Biuro nieruchomości nie zdążyło ogłoszeń wykasować.
2. Osoba prywatna ----" ----------- " ------------" -----
3. Właściciel nie chce mieszkania sprzedać, tylko tak o, wystawił, żeby sprawdzić co się na rynku dzieje ...

i milion innych powodów.

Jeśli chodzi o oferty biur nieruchomości, to ogrom ofert nie jest nawet wpisywanych na portale ponieważ sprzedają się od ręki (biuro ma swoją bazę klientów, którzy potrzebują jakiejś nieruchomości, i gdy się taka pojawia - strony kojarzone są od razu i taka nieruchomość nie pojawia się nawet na portalach).

Cytat:
nie wszyscy jeszcze zdecydowali się na obniżki, bo jeszcze wierzą w nieskończony wzrost cen i wmawiają sobie, że przeczekają do kolejnych podwyżek ...
Nie, po prostu rezygnują ze sprzedaży. Osób, które muszę sprzedać nieruchomość (z różnych powodów) jest bardzo malutko, reszta wycofuje oferty, i tyle.

Cytat:
Ale haalo, już całkiem nieźle zarabiające osoby mają problem z kupnem mieszkania ... no ale co z tego? ceny będą rosły w nieskończoność he he, a kupcy? po co kupcy, ceny przecież będą rosły i już
Tak jak napisałam wyżej. Mieszkanie to nie kilo kiełbasy, że sie psuje i śmierdzi. Kto sprzedawać nie musi, nie będzie sprzedawał. Deweloperzy nie będą budowali, w końcu nastąpi kolejny niedobór i nadejdzie kolejny boom.

Niestety, ciągle jest więcej osób, które chcą kupić, niż tych, ktore chcą sprzedać. Do kiedy tak będzie, nieruchomości będą drogie.

I nie ma się co obrażać na rzeczywistość.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 09:28   #159
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale ja chciałabym wiedzieć, skąd masz te informacje ? Robiłaś wykresy, badania wg danych cen transakcyjnych w swoim mieście ? Sama masz 10 nieruchomości i opuszczasz teraz ich cenę by je sprzedać ? Bo każdy ostatnio jest ekspertem w tej dziedzinie, pani Zosia z warzywniaka i pan profesor od antropologii, ale na zasadzie "słyszałem, że w tv mówili". A jak powiedzą, że mamy się wszyscy z mostu rzucić to się wszyscy rzucicie ?
Uważam, że Twoje wypowiedzi są bez powodu agresywne.
Ciekawa też jestem, czy sama "Robiłaś wykresy, badania wg danych cen transakcyjnych w swoim mieście", bo powoływanie się na "Moją Mamę" jest tak samo obiektywne jak na wiedzę przytaczanego przez Ciebie "profesora od antropologii".
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 09:49   #160
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
Uważam, że Twoje wypowiedzi są bez powodu agresywne.
Ciekawa też jestem, czy sama "Robiłaś wykresy, badania wg danych cen transakcyjnych w swoim mieście", bo powoływanie się na "Moją Mamę" jest tak samo obiektywne jak na wiedzę przytaczanego przez Ciebie "profesora od antropologii".
Średnio mnie obchodzi, czy uważasz moje wypowiedzi za obiektywne. Moja Mama prowadzi licencjonowane biuro nieruchomości od 10 lat we Wrocławiu, na życzenie firm doradczych, gazet, na potrzeby programów tv pisze raporty i sprawozdania dotyczące sytuacji na rynku nieruchomości i stąd mam te informacje. I czy mi wierzysz czy nie to naprawdę nic mnie nie obchodzi.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 10:21   #161
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Średnio mnie obchodzi, czy uważasz moje wypowiedzi za obiektywne. Moja Mama prowadzi licencjonowane biuro nieruchomości od 10 lat we Wrocławiu, na życzenie firm doradczych, gazet, na potrzeby programów tv pisze raporty i sprawozdania dotyczące sytuacji na rynku nieruchomości i stąd mam te informacje. I czy mi wierzysz czy nie to naprawdę nic mnie nie obchodzi.
skoro masz tak dobre źródło informacji, podziel się nimi, chętnie poczytam porady twojej mamy odnośnie kupna mieszkania, skoro siedzi w tym tyle lat, na pewno się orientuje i tak jak piszesz to nie kupno kilograma kiełbasy, więc chętnie poczytam, czy warto kupować w najbliższym czasie, jeśli nie, to kiedy itp.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 10:30   #162
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
skoro masz tak dobre źródło informacji, podziel się nimi,
Dane do przelewu podać publicznie czy na PW ? Moja Mama prowadzi firmę usługową, i za swoją usługę bierze odpowiednią opłatę. Zapraszam do zlecenia usługi. Podziliłam się tymi informacjami darmowo powyżej.

Cytat:
chętnie poczytam porady twojej mamy odnośnie kupna mieszkania, skoro siedzi w tym tyle lat, na pewno się orientuje i tak jak piszesz to nie kupno kilograma kiełbasy, więc chętnie poczytam, czy warto kupować w najbliższym czasie, jeśli nie, to kiedy itp.
Nie, moja Mama nie pisze porad oraz nie wyrokuje czy warto kupować czy nie, ani kiedy. Żaden szanujący się specjalista ds. nieruchomości nie robi takich rzeczy - robią tak tylko "eksperci" na portalach typu onet, gazeta itp. którzy co miesiąc mówią coś innego. Moja Mama nie jest wróżką ani jasnowidzem, nie może też decydowac za dorsłych ludzi czy mają kupić daną nieruchomość czy nie. Szanujący się specjalista podaje fakty, analizuje je i podług tego ludzie decydują sami.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 10:33   #163
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Dane do przelewu podać publicznie czy na PW ? Moja Mama prowadzi firmę usługową, i za swoją usługę bierze odpowiednią opłatę. Zapraszam do zlecenia usługi. Podziliłam się tymi informacjami darmowo powyżej.



Nie, moja Mama nie pisze porad oraz nie wyrokuje czy warto kupować czy nie, ani kiedy. Żaden szanujący się specjalista ds. nieruchomości nie robi takich rzeczy - robią tak tylko "eksperci" na portalach typu onet, gazeta itp. którzy co miesiąc mówią coś innego. Moja Mama nie jest wróżką ani jasnowidzem, nie może też decydowac za dorsłych ludzi czy mają kupić daną nieruchomość czy nie. Szanujący się specjalista podaje fakty, analizuje je i podług tego ludzie decydują sami.
po co się więc w ogóle udzielasz na tym wątku w ten sposób? Zależy ci, żeby pokazać, jak głupi są inni ludzie? Rozumiem, że ty znasz się na wszystkim i nigdy nikogo nie pytasz w żadnej kwestii o opinię a jeśli już, to tylko szanujących się ekspertów i płacisz im grube siano, bo przecież stać cię. Dziwisz się, że ludzie podejmujący decyzję o wzięciu kredytu na całe życie szukają informacji w różnych miejscach albo chcą pogadać na ten temat z innymi w podobnej sytuacji?
Dla mnie EOT, nie mam ochoty z tobą dyskutować więcej na żaden temat
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 10:47   #164
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
po co się więc w ogóle udzielasz na tym wątku w ten sposób?
A w jaki sposób mam się udzielać ? Ktoś pisze, że mieszkania tanieją, ja piszę, że nie tanieją. To jest forum publiczne, i każdy wyraża swoją opinię.

Cytat:
Zależy ci, żeby pokazać, jak głupi są inni ludzie?
Tak, zależy mi, żeby pokazać jak głupi są "eksperci" wypowiadający się w internecie, którzy co miesiąc piszą coś innego.


Cytat:
Rozumiem, że ty znasz się na wszystkim i nigdy nikogo nie pytasz w żadnej kwestii o opinię a jeśli już, to tylko szanujących się ekspertów i płacisz im grube siano, bo przecież stać cię
NBie, nie na wszystkim się znam. A jeśli mam zainwestować oszczędności swojego życia, wziąć kredyt na całe życie, jednym słowem rozdysponować grubym sianem, to tysiąc złotych na poradę eksperta przy podejmowaniu jednej z najważniejszych decyzji życia przy co najmniej 300 tysiącach za nieruchomość- nie wydaje mi się, żeby było ogromną kwotą.


.
Cytat:
Dziwisz się, że ludzie podejmujący decyzję o wzięciu kredytu na całe życie szukają informacji w różnych miejscach albo chcą pogadać na ten temat z innymi w podobnej sytuacji?
Tak, dziwię się, że ktoś ma grube siano do wydania i posiłkuje się przy tym "ekspertami" z onetu. To tak jakby o to, czy wyjść za mąż za tego czy innego człowieka pytać pracownika salonu z sukniami ślubnymi.

Cytat:
Dla mnie EOT, nie mam ochoty z tobą dyskutować więcej na żaden temat
W takim razie zostaje nam ignorować swoje wypowiedzi.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:32   #165
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Hehe

Szugarbejb, zapędzasz się sama w kozi róg. Piszesz, że pisanie o tym, że mieszkania tanieją jest niejako wróżeniem z fusów, że nie ma ku temu podstaw. Tymczasem równie dobrze pisanie, że mieszkania nie tanieją, że przyjdzie kolejny boom też jest takim samym wróżeniem z fusów. To, co podałaś, zresztą bardzo ciekawe argumenty, nie dowodzą w najmniejszym stopniu słuszności Twoich przekonań, ani niesłuszności przekonań innych. Trochę zbyt krótki okres analizy, żeby mówić o konkretach, wybacz.
Poza tym, w tej chwili jest tak, że nic absolutnie nie da się przewidzieć. Ceny mieszkań na wolnym rynku zależą od wielu czynników i trzeba je wszystkie uwzględniać - może w Twoim dużym mieście i w agencji Twojej mamy ceny jeszcze nie spadły; w mojej "mieścinie" (nie takiej znów małej) ceny mieszkań spadają systematycznie od mniej więcej kwartału. Widzę, bo obserwuję rynek mieszkaniowy bardzo regularnie i choć nie jestem wykwalifikowaną agentką nieruchomości, to jednak swój rozum mam i potrafię ocenić, że jak coś w grudniu kosztowało 220 tys. a teraz w lutym już 190 tys. to chyba znaczy, że potaniało, nie? Jaki jest tego powód nie wiem - niemożność sprzedaży, brak chętnych, to, że sprzedajacego ciśnie potrzeba - naprawdę nie wiem. Ale staniało i już. I to nie jest pojedynczy przypadek, gwoli ścisłości.
Oczywiście nie wykluczam, że za chwilę to podrożeje lub potanieje jeszcze bardziej. Ale jestem daleka od ferowania jednoznacznych wyroków.
A twój sposób dyskusji może budzić zastrzeżenia interlokutorów, bo naprawdę, trochę się unosisz i próbujesz wszystkich przekonać, że tylko ty masz rację.

Ja nie miałam "grubego siana" do wydania; mieszkanie kupiłam za kredyt na 110% wartości nieruchomości; analizowałam wiele opinii, ale nie zasięgałam porady ekspertów, bo po prostu nie ma ekspertów od rynku nieruchomości i tyle. Każdy z ekspertów mówi co innego, nie tylko na onecie czy w gazecie, ale też pani Kasia z agencji X mówi co innego niż pan Piotruś z agencji Y - to jest niestety normalne. Ja jakoś sama porównałam oferty banków, poczytałam wzory umów, rozpatrzyłam się w ofercie na rynku mieszkań i podjęłam decyzję. Ale nie dziw się, że są ludzie, którzy chcą obgadać problem z innymi "normalnymi" ludźmi - czyli nie z ekspertami, doradcami i bankowcami, tylko z koleżanką z Wizażu, która też kredyt bierze i ma podobne dylematy.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:34   #166
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Ja nie miałam "grubego siana" do wydania; mieszkanie kupiłam za kredyt na 110% wartości nieruchomości; analizowałam wiele opinii, ale nie zasięgałam porady ekspertów, bo po prostu nie ma ekspertów od rynku nieruchomości i tyle. Każdy z ekspertów mówi co innego, nie tylko na onecie czy w gazecie, ale też pani Kasia z agencji X mówi co innego niż pan Piotruś z agencji Y - to jest niestety normalne. Ja jakoś sama porównałam oferty banków, poczytałam wzory umów, rozpatrzyłam się w ofercie na rynku mieszkań i podjęłam decyzję. Ale nie dziw się, że są ludzie, którzy chcą obgadać problem z innymi "normalnymi" ludźmi - czyli nie z ekspertami, doradcami i bankowcami, tylko z koleżanką z Wizażu, która też kredyt bierze i ma podobne dylematy.
dzięki
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:43   #167
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Hehe

- może w Twoim dużym mieście i w agencji Twojej mamy ceny jeszcze nie spadły; w mojej "mieścinie" (nie takiej znów małej) ceny mieszkań spadają systematycznie od mniej więcej kwartału. Widzę, bo obserwuję rynek mieszkaniowy bardzo regularnie i choć nie jestem wykwalifikowaną agentką nieruchomości, to jednak swój rozum mam i potrafię ocenić, że jak coś w grudniu kosztowało 220 tys. a teraz w lutym już 190 tys. to chyba znaczy, że potaniało, nie?
Mieszkania tanieja i tu przyznaje racje tez jak pisalam juz wczesniej sledze ciagle i interesuje sie ( chce kupic mieszkanie corce mimo ze ma jeszcze mleko pod nosem) i zauwazylam to samo w Warszawie.Kiedys mozna bylo sobie pomarzyc o kupnie wiekszego mieszkania na ursynowie za mniej niz 500tys-rynek wtorny.Teraz jak sie kryzys zaczal etc mozna juz dostac za 450 tys. Tak samo jest w innych dzielnicach ( spadek nawet do 50tys.) -pisze tu o mieszkaniach 3 pokojowch akurat bo takie mnie interesuja. Ostanio zaskoczyl mnie developer , przejezdzajac samochodem zwrocilam uwage na budowany wiezowiec i .. cena za metr 6.5 tys wiec w porownaniu z przed kilku miesiecy gdzie dochodzilo powyzej 10 tys za metr to spadek znaczny .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:51   #168
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Widzę, bo obserwuję rynek mieszkaniowy bardzo regularnie i choć nie jestem wykwalifikowaną agentką nieruchomości, to jednak swój rozum mam i potrafię ocenić, że jak coś w grudniu kosztowało 220 tys. a teraz w lutym już 190 tys. to chyba znaczy, że potaniało, nie?
No widzisz, nie do końca. Istnieją takie pojęcia jak cena ofertowa i cena transakcyjna. Cena ofertowa to cena, która widnieje w ogłoszeniu właściciela. Natomiast cena transakcyjna to cena, która widnieje na akcie notarialnym - czyli cena, za jaką faktycznie mieszkanie nabyłaś. W boomie było tak, że ktoś wystawiał mieszkanie za 380 tysięcy, ale sprzedawał ze średnio 15-30 % mniej - negocjacje kontrahentów, niezgoda banku,a to ktoś mebelków nie chciał itd. Mimo tego, że cena transakcyjna była niższa - boom był nakręcany, pęczniał jak balonik, ponieważ wszyscy myśleli, że mieszkania sprzedają się za cenę ofertową. Teraz natomiast jest tak, że sprzedający aby zachęcić klientów do kupna wystawiają już nieruchomości w "normalnej" cenie, tej która wcześniej była transakcyjną. I już więcej nie chcą negocjować itd, są to dla nich ceny graniczne. I dlatego wszystkim wydaje się, że nieruchomości staniały.


Cytat:
Ja nie miałam "grubego siana" do wydania; mieszkanie kupiłam za kredyt na 110% wartości nieruchomości; analizowałam wiele opinii, ale nie zasięgałam porady ekspertów, bo po prostu nie ma ekspertów od rynku nieruchomości i tyle. Każdy z ekspertów mówi co innego, nie tylko na onecie czy w gazecie, ale też pani Kasia z agencji X mówi co innego niż pan Piotruś z agencji Y - to jest niestety normalne.
Widzisz, eksperci od rynku nieruchomości są. Są prawnicy - eksperci od stanu prawnego nieruchomości, budowlańcy - od stanu technicznego, doradcy - którzy znają ofertę rynkową lepiej od ciebie i wiedzą lepiej od Ciebie, że za 2 lata w tym miejscu możesz mieć pod oknami autostradę, i że w szczycie z miasteczka oddalonego od dużego miasta 10 km jedzie się niestety w korku 1,5 godziny.

.
Cytat:
Ja jakoś sama porównałam oferty banków, poczytałam wzory umów, rozpatrzyłam się w ofercie na rynku mieszkań i podjęłam decyzję. Ale nie dziw się, że są ludzie, którzy chcą obgadać problem z innymi "normalnymi" ludźmi - czyli nie z ekspertami, doradcami i bankowcami, tylko z koleżanką z Wizażu, która też kredyt bierze i ma podobne dylematy.
No to cóż. ja jednakże - zanim wydałabym 400 tysięcy, zaciągnęła kredyt na całe swoje życie itd wolałabym jednak spotkać się zosobami bardziej komepetentnymi niż koleżanka z Wizażu. Bo potem ludzie mają rachunków z budowy domu na 2 miliony, a dom się sprzedaje za 600 tysięcy (bo pani się wybudowała koło sąsiadki, która jej powiedziałą, że się fajnie mieszka, ale że wybudują lotnisko obok, to się już nie dowiedziała).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 14:00   #169
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
I dlatego wszystkim wydaje się, że nieruchomości staniały.
Szugarbejb no dobrze , powiedz mi teraz jak to jest, Na tvn 24 jest program "nieruchomosci", zapraszaja ekspertow etc. ktorzy sie wypowiadaja na temat wlasnie wartosci mieszkan , spadkow, wzrostow etc i kazdy z nich twierdzi ze jednak ceny ida w dol I jak pisalam wyzej sa to eksperci od roznych dziedzin czyli osoby ktore w sumie sie znaja na tym.Wiec wszystkim sie wydaje ze tak jest,a tak na prawde ceny w ogole nie spadaja? rozumiem my "szaraczki" mozemy sobie myslec po swojemu , ale eksperta tez sie wydaje tak, dziwne z deka.
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-02-10 o 14:01
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 14:12   #170
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Wiec wszystkim sie wydaje ze tak jest,a tak na prawde ceny w ogole nie spadaja? rozumiem my "szaraczki" mozemy sobie myslec po swojemu , ale eksperta tez sie wydaje tak, dziwne z deka.
No cóż mogę ci powiedzieć. Na ostatniej konferencji Polska Federacja Rynku Nieruchomości podjęła temat napisania petycji do TVN by program zdjąć z anteny, ponieważ jego wartość merytoryczna jest ujemna.

Widzisz, to tak jak z prawem. Przepisy sobie, praktyka sobie, buble prawne sobie. Tak samo tu - profesor od prawa cywilnego sobie, ja mu na egzaminie kiwam głową, że niestety ale w praktyce to wygląda inaczej, a pan w telewizji sobie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:04   #171
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Szugarbejb - mnie naprawdę nie musisz pouczać mentorskim tonem wiem, co to jest cena transakcyjna, serio I jeżeli ktoś wystawiał mieszkanie w ofercie za 220 tysięcy, teraz wystawia je za 190 tys., a ja, jako potencjalny kupujący, mogę jeszcze negocjować (załóżmy, że z dobrym skutkiem), to cena transakcyjna na akcie notarialnym może być jeszcze niższa. I nikt nie wystawia mieszkań w cenie ofertowej granicznej; zawsze istnieje możliwość negocjacji i z tym liczy się sprzedający; to tylko właśnie agencje nieruchomości na negocjacje ceny nie pozwalają, bo tam przecież jest ich procencik, nieprawdaż?

Po drugie - ja nie mówię o ekspertach - prawnik, budowlaniec itepe itede, tylko o tzw. ekspertach z agencji nieruchomości.

A co do perspektyw mojego mieszkania - uwierz mi, wiem, gdzie jest nadzór budowlany, wiem, co to jest plan zagospodarowania przestrzennego; wiem, jak ważny jest dojazd do pracy, dogodna lokalizacja, bezpieczeństwo energetyczne, gazowe i jakie tam sobie nie wymyślisz. Sprawdziłam wszystko, co można sprawdzić PRZED kupnem - począwszy od meldunków, a skończywszy na stanie murów i rur instalacji wod-kan. Jestem spokojna. Nie będę miała pod oknami autostrady, ani dom w którym mieszkam nie zawali się za dwa lata.
Jest tak, że są ludzie, którzy wolą za te informacje zapłacić komuś z zewnątrz, bo szkoda im czasu na załatwianie tego wszystkiego, albo po prostu banalnie - nie wiedzą gdzie szukać informacji - ok, nie neguję. Ja jednak wolałam zaoszczędzić. Jeśli mogę coś mieć za darmo, to po co mam komuś za to płacić?
A z usług doradców z agencji nieruchomości też nie korzystałam. Mieszkanie znalazłam sama i sprawdziłam wszystko też sama. Kredyt mam już dwa lata, w złotówkach (co wszyscy wtedy odradzali!), nie żałuję ani przez moment, że nie zapłaciłam nikomu 1000 zł za coś, czego moglam dowiedzieć się sama. Tym bardziej, że brałam kredyt - nie miałam w ogóle ani grosza dodatkowego, nawet na notariusza musiałam pożyczyć kasę - dlatego liczyłam tylko na siebie, na swoją wiedzę i na swoje umiejętnosci. Nie analizowałam opinii z for, z netu, z knajpy, tylko dane rynkowe (nie opinie ekspertów, tylko faktyczne dane). Myślę, że wyszłam na tym nieźle - mam mieszkanie, stać mnie na raty, dobrze zainwestowałam pożyczone z banku pieniądze. I tyle.
Ale to, że ktoś szuka informacji w necie wcale nie musi być czymś złym. Przecież to tylko jedna z wielu dróg dowiedzenia się czegoś konkretnego - tym bardziej, że jak sama piszesz eksperci z TV są nic nie warci.
Ironizując - gdyby nie wizaż i ten wątek, nieoświecone wizażanki mogłyby cały czas opierać się na danych z gazety lub z tv, a tak to już wiedzą, że Twoja mama przeprowadziła analizy i że jest tak a nie inaczej

A co do ostatniej konferencji PFRN - Może zrzeszeni w niej pośrednicy nieruchomości są zazdrośni, że to nie ich eksperci są zapraszani do TVN? Oczywiście żartuję, ale wybacz, z tego co się orientuję, to PFRN nie jest liczącym się ekspertem tudzież liczącym się graczem w polskiej gospodarce, dla mnie to żaden argument. Utrzymują się głównie z płatnych szkoleń i konferencji oraz ze składek swoich członków, ale czy rzeczywiście robią coś konkretnego - to temat do osobnej dyskusji.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:20   #172
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Szugarbejb - mnie naprawdę nie musisz pouczać mentorskim tonem wiem, co to jest cena transakcyjna, serio
Nie pouczam mentorskim tonem,piszę informacyjnie. To, że nie używam emotikonek, nie oznacza, że mentoruję, tylko jest to dla zbyt mnie poważny temat na dziwne kolorowe buźki.

Cytat:
I jeżeli ktoś wystawiał mieszkanie w ofercie za 220 tysięcy, teraz wystawia je za 190 tys., a ja, jako potencjalny kupujący, mogę jeszcze negocjować (załóżmy, że z dobrym skutkiem), to cena transakcyjna na akcie notarialnym może być jeszcze niższa. I nikt nie wystawia mieszkań w cenie ofertowej granicznej; zawsze istnieje możliwość negocjacji i z tym liczy się sprzedający;
No niestety. Jeśli ktoś nie musi sprzedawać mieszkania - tylko może, czyli wymyślił sobie, że "aaa, może się przeprowadzę, albo coś większego kupię, a może nie, a może coś tam ...") to nie negocjuje ceny. Jemu się ze sprzedażą nie spieszy, może poczekać na kupca, który da mu 190 tysięcy, albo ze sprzedaży rezygnuje. Tak jest w tej chwili na rynku nieruchomości.

Cytat:
to tylko właśnie agencje nieruchomości na negocjacje ceny nie pozwalają, bo tam przecież jest ich procencik, nieprawdaż?
Nieprawdaż. Jeśli kupujący ma 180 tysięcy, a sprzedający chce sprzedać za 190 tysięcy, i jeśli nie dogadają się co do ceny to transakcji nie będzie, i procenciku też nie. Nieprawdaż ? Pośrednik nieruchomości negocjuje, żeby mieć jakiekolwiek pieniądze, a nie duże pieniądze.

Cytat:
Ironizując - gdyby nie wizaż i ten wątek, nieoświecone wizażanki mogłyby cały czas opierać się na danych z gazety lub z tv, a tak to już wiedzą, że Twoja mama przeprowadziła analizy i że jest tak a nie inaczej
Ironizując paradoksalnie - mnie też nikt nie słucha.


Cytat:
(...) - to temat do osobnej dyskusji.
Wybacz, ale widzę, że masz niestety błędne przekonanie o pracy PFRN, więc raczej nie mamy tematu do dyskusji.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:34   #173
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale ja chciałabym wiedzieć, skąd masz te informacje ? Robiłaś wykresy, badania wg danych cen transakcyjnych w swoim mieście ? Sama masz 10 nieruchomości i opuszczasz teraz ich cenę by je sprzedać ? Bo każdy ostatnio jest ekspertem w tej dziedzinie, pani Zosia z warzywniaka i pan profesor od antropologii, ale na zasadzie "słyszałem, że w tv mówili". A jak powiedzą, że mamy się wszyscy z mostu rzucić to się wszyscy rzucicie ?



Piszę o wszystkich nieruchomościach - moje miasto jest duże, są różne dzielnice, różne standardy, różne nieruchomości, i moja Mama nie zanotowała spadków w żadnej kategorii. A wręcz tak jak piszę - mieszkania w najlepszych dzielnicach, albo fajnie wyremontowane drożeją albo są wycofywane z ofert sprzedaży, wobec czego inne w tych okolicach drożeją (bo jest ich coraz mniej).



1. Biuro nieruchomości nie zdążyło ogłoszeń wykasować.
2. Osoba prywatna ----" ----------- " ------------" -----
3. Właściciel nie chce mieszkania sprzedać, tylko tak o, wystawił, żeby sprawdzić co się na rynku dzieje ...

i milion innych powodów.

Jeśli chodzi o oferty biur nieruchomości, to ogrom ofert nie jest nawet wpisywanych na portale ponieważ sprzedają się od ręki (biuro ma swoją bazę klientów, którzy potrzebują jakiejś nieruchomości, i gdy się taka pojawia - strony kojarzone są od razu i taka nieruchomość nie pojawia się nawet na portalach).



Nie, po prostu rezygnują ze sprzedaży. Osób, które muszę sprzedać nieruchomość (z różnych powodów) jest bardzo malutko, reszta wycofuje oferty, i tyle.



Tak jak napisałam wyżej. Mieszkanie to nie kilo kiełbasy, że sie psuje i śmierdzi. Kto sprzedawać nie musi, nie będzie sprzedawał. Deweloperzy nie będą budowali, w końcu nastąpi kolejny niedobór i nadejdzie kolejny boom.

Niestety, ciągle jest więcej osób, które chcą kupić, niż tych, ktore chcą sprzedać. Do kiedy tak będzie, nieruchomości będą drogie.

I nie ma się co obrażać na rzeczywistość.
Wystarczy, że mam mózg, umiem myśleć i kojarzyć fakty.
Wystarczy, że od chyba roku grzebię w ogłoszeniach i mam dobrą pamięć wzrokową.
I co to znaczy "sprzedający nie zdążył zdjąć ogłoszenia"? przez pół roku? podbijając co jakiś czas "wyżej"?
No i jak już inna wizażanka zauważyła - wg Ciebie nie da się przewidzieć spadków ... wzrostów też w takim razie nie, bo dlaczego ma być inaczej?
A deweloperzy mówisz się zwiną .. i co będą robić? segregować odpady? a może wszyscy się rzucą budować mosty? albo biurowce? ok, część z nich na pewno ... ale pojawią się nowe firmy, mniejsze, mniej pazerne. Myślisz, że mały nie zbuduje?
No i jeszcze argument, na który już nie znalazłaś odpowiedzi .. a ja jeszcze raz powtórzę .. już osoby zarabiające średnią krajową mają problem z kredytem. Więc KTO będzie kupował te mieszkania? ciocie z ameryki? ja nie mam, wizażanki z tego co widzę też nie. Albo będą normalne ceny i kupię, albo będę do końca życia wynajmować, ew. wrócę pokornie do mamy.

Ktoś mi kiedyś fajnie powiedział: w Polsce jest co najmniej 20 milionowe zapotrzebowanie na Ferrari .. bo który facet by mieć nie chciał ... i co? kupują? nie. bo ich nie stać.
Więc wyliczenia "expertów", że w PL potrzeba tyle a tyle mieszkań można też sobie w rzyć wsadzić, bo zapotrzebowanie zapotrzebowaniem, ale nikt kasy na mieszkanie nie wyczaruje. Gniotą się po prostu ludzie na kupie i gnieść się będą. Aż stanieją mieszkania albo aż się pozabijają nawzajem. I nic z tym nie zrobisz, ani Ty ani Twoja mama.

btw. ceny cenami, ale ciekawa jestem jak zmalały OBROTY u Twojej mamy ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:39   #174
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Szugarbejb -

Ja jak widzisz lubię dziwne kolorowe buźki; nie unoś się proszę tak bardzo, bo to tylko wątek na wizażu, dość zresztą luźny, a nie rozprawa na sali obrad. Ani Ty nie jesteś tu ekspertem, ani ja, ani nikt inny.

Co do PFRN - proszę bardzo, oświeć mnie. Dla mnie to tylko stowarzyszenie pośredników nieruchomości, ale może Ty wiesz o nich więcej. Z chęcią się dowiem.

Co do przedstawionej przeze mnie sytuacji - wiesz akurat tak się składa, że mieszkanie co było za 220 tys, a teraz jest wystawione za 190 tys sprzedaje moja sąsiadka. Czeka już niemal rok na kupca. Ostatnio z nią rozmawiałam i wiem, że cena 190 tys nie jest ceną graniczną, jest gotowa na dalsze ustępstwa - a też wcale jej się tak bardzo nie spieszy; nie mówimy tu o sytuacji, że ona sprzedaje mieszkanie, bo musi. Jest to mieszkanie po jej zmarłym bracie, stoi puste, sąsiadka na kasę nie łypie pazernie. A i tak jest gotowa na dalsze negocjacje, dziwne... W moim mieście na klientów się czeka, nie walą drzwiami i oknami. Ja, kiedy kupowałam swoje mieszkanie, byłam drugą zainteresowaną ofertą osobą; pierwsza się wycofała - nie dostała kredytu. Moja sprzedająca była niemal szczęśliwa, że jest ktoś jeszcze - na kupca czekała półtora roku. Mieszkam w sporym mieście, ale nie jest to miasto wojewódzkie ani żadna aglomeracja - więc może dlatego tak trudno u nas o kupca na mieszkanie. Być może we Wrocławiu chętnych jest więcej niż sprzedających i ten, kto sprzedaje, może czekać na swojego idealnego kupca - ale nie generalizuj swoich obserwacji (czy raczej obserwacji swojej mamy) na całą Polskę.
Sama napisałaś ,że "mieszkanie to nie kilo kiełbasy... kto nie musi sprzedawać, nie sprzedaje". Zakładam więc, że ci co wystawiają mieszkania na sprzedaż chcą je sprzedać - i w nieskończoność na idealnego kupca też czekać nie będą.

O sposobach i metodach pracy/działania agencji nieruchomości też mam odmienne zdanie, więc uprzedzając Twoje przyzwolenie lub nie na dyskusję ze mną - na ten temat nie będę z Tobą dyskutować, tym bardziej, że z racji zawodu Twojej mamy, obiektywna nie jesteś.


BTW Wiesz dlaczego niektórzy wycofują swoje oferty (z agencji nieruchomości)? Bo znaleźli kupca poza agencją i nie chcą płacić procentu pośrednikowi
__________________
-----------------------


--------l

Edytowane przez selfish
Czas edycji: 2009-02-10 o 19:47 Powód: dod. adresata wypowiedzi
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:45   #175
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
A deweloperzy mówisz się zwiną .. i co będą robić? segregować odpady? a może wszyscy się rzucą budować mosty? albo biurowce? ok, część z nich na pewno ... ale pojawią się nowe firmy, mniejsze, mniej pazerne. Myślisz, że mały nie zbuduje?
Ech. Jeśli już zabieramy się za argumenty pazerności, to wybacz, ale ja na takim poziomie nie dyskutuję. Mamy kapitalizm, i każdy kto chce być pazerny - może taki być. Tak, myślę że mały nie zbuduje, tylko sprzeda po kosztach np. działkę na której miał wybudować budynek większemu graczowi.

Cytat:
No i jeszcze argument, na który już nie znalazłaś odpowiedzi .. a ja jeszcze raz powtórzę .. już osoby zarabiające średnią krajową mają problem z kredytem. Więc KTO będzie kupował te mieszkania? ciocie z ameryki? ja nie mam, wizażanki z tego co widzę też nie. Albo będą normalne ceny i kupię, albo będę do końca życia wynajmować, ew. wrócę pokornie do mamy.
Ktoś mi kiedyś fajnie powiedział: w Polsce jest co najmniej 20 milionowe zapotrzebowanie na Ferrari .. bo który facet by mieć nie chciał ... i co? kupują? nie. bo ich nie stać.
No co mam Ci powiedzieć ? Że moja Mama miesiąc temu miała transakcję sprzedaży domu za 6 milionów. Że 2 tygodnie temu kamienicy za 5 milionów. Że sprzedaje tak malutkie kawalerki, jak ogromne domy za 3 - 4 miliony. Ty nie masz, Wizażanki nie mają, ale są ludzie, którzy mają, i jest ich całkiem sporo.


Cytat:
Więc wyliczenia "expertów", że w PL potrzeba tyle a tyle mieszkań można też sobie w rzyć wsadzić, bo zapotrzebowanie zapotrzebowaniem, ale nikt kasy na mieszkanie nie wyczaruje. Gniotą się po prostu ludzie na kupie i gnieść się będą. Aż stanieją mieszkania albo aż się pozabijają nawzajem. I nic z tym nie zrobisz, ani Ty ani Twoja mama.
Mam inne zdanie.

Cytat:
btw. ceny cenami, ale ciekawa jestem jak zmalały OBROTY u Twojej mamy ...
Dzięki Bogu - zwiększyły się Mama szuka teraz 2 kolejnych pracowników. Dobrzy pośrednicy nieruchomości największe obroty mają właśnie w kryzysie Moja Mama nieprzerwanie od 10 lat wychodzi z domu do pracy o 8 i wraca o 22.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:51   #176
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Co do PFRN - proszę bardzo, oświeć mnie. Dla mnie to tylko stowarzyszenie pośredników nieruchomości, ale może Ty wiesz o nich więcej. Z chęcią się dowiem.
Raz, że to nie wątek o tym, a dwa, że mi się zwyczajnie nie chce, bo pisałabym do jutra. Tylko pytanie po co.


Cytat:
Zakładam więc, że ci co wystawiają mieszkania na sprzedaż chcą je sprzedać - i w nieskończoność na idealnego kupca też czekać nie będą.
No tu się niestety mylisz. O zachowaniu sprzedających na rynku nieruchomości napisano już niejeden artykuł i ten temat w niejednej pracy magisterskiej się pojawił. Ludzie wystawiający swoje mieszkanie na sprzedaż paradoksalnie mają milion różnych pobudek oprócz chęci sprzedaży. Ale wątek nie jest to tym.

Cytat:
O sposobach i metodach pracy/działania agencji nieruchomości też mam odmienne zdanie, więc uprzedzając Twoje przyzwolenie lub nie na dyskusję ze mną - na ten temat nie będę z Tobą dyskutować, tym bardziej, że z racji zawodu Twojej mamy, obiektywna nie jesteś.
Bo to i nie wątek o tym.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:55   #177
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ech. Jeśli już zabieramy się za argumenty pazerności, to wybacz, ale ja na takim poziomie nie dyskutuję. Mamy kapitalizm, i każdy kto chce być pazerny - może taki być. Tak, myślę że mały nie zbuduje, tylko sprzeda po kosztach np. działkę na której miał wybudować budynek większemu graczowi.



No co mam Ci powiedzieć ? Że moja Mama miesiąc temu miała transakcję sprzedaży domu za 6 milionów. Że 2 tygodnie temu kamienicy za 5 milionów. Że sprzedaje tak malutkie kawalerki, jak ogromne domy za 3 - 4 miliony. Ty nie masz, Wizażanki nie mają, ale są ludzie, którzy mają, i jest ich całkiem sporo.




Mam inne zdanie.



Dzięki Bogu - zwiększyły się Mama szuka teraz 2 kolejnych pracowników. Dobrzy pośrednicy nieruchomości największe obroty mają właśnie w kryzysie Moja Mama nieprzerwanie od 10 lat wychodzi z domu do pracy o 8 i wraca o 22.
Ale nas nie interesują kamienice za 5 mln, to nie nasza liga. Mnie, i inne wizażanki zapewne też, interesują mieszkania dla "normalnych" ludzi. Te są zdecydowanie za drogie w stosunku do ich jakości. I o obroty na takich transakcjach pytam.
Acha, i czy możesz rozwinąć pogrubione zdanie? bardzo chciałabym wiedzieć jak "zmusisz" takie osoby jak ja do zakupu mieszkania w złodziejskiej cenie?

Acha, współczuję mamie ... musi mieć smutne życie ... ciekawe kiedy wydaje te ciężko zarobione pieniądze ...

Edytowane przez MarudexuS
Czas edycji: 2009-02-10 o 19:57
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 20:06   #178
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Acha, współczuję mamie ... musi mieć smutne życie ... ciekawe kiedy wydaje te ciężko zarobione pieniądze ...
...


Boli, co ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 20:10   #179
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
...


Boli, co ?
hehe wiesz, tak się składa, że ja wolę ŻYĆ, nawet z problemami typu skąd kasa na kredyt ... no ale inaczej mnie wychowano.
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 20:14   #180
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kredyt mieszkaniowy?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
hehe wiesz, tak się składa, że ja wolę ŻYĆ, nawet z problemami typu skąd kasa na kredyt ... no ale inaczej mnie wychowano.
Twoje wypowiedzi są żałosne i prostackie. Uderzasz mnie osobiście, a tego Ci nie daruję. Nie jestem Twoją koleżanką. Przykro mi za Ciebie, i za Twoją zazdrość.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.