Zakup mieszkania a agencja nieruchomości - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-10, 22:31   #91
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Ja niedawno zdecydowałam się w końcu na zakup mieszkania. Bardzo długo szukałam (około 4 lat) i dopiero kiedy weszłam we współpracę z pośrednikiem udało się wybrać mieszkanko. Skorzystałam ze wspominanego już wcześniej Home Brokera. Kiedy poszłam na pierwsze spotkanie nie spodziewałam się sukcesu, ale dostałam na prawdę dobrą ofertę (dobrą czyli moja wymarzona lokalizacja vs. cena!). Teraz jestem na półmetku drogi kredytowej - również we współpracy z HB, trzymam kciuki, żeby równie gładko nam poszło jak przy decyzji o nieruchomości. Moim zdaniem warto skorzystać z usług agencji.
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 22:35   #92
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez lamboo Pokaż wiadomość
Ja niedawno zdecydowałam się w końcu na zakup mieszkania. Bardzo długo szukałam (około 4 lat) i dopiero kiedy weszłam we współpracę z pośrednikiem udało się wybrać mieszkanko. Skorzystałam ze wspominanego już wcześniej Home Brokera. Kiedy poszłam na pierwsze spotkanie nie spodziewałam się sukcesu, ale dostałam na prawdę dobrą ofertę (dobrą czyli moja wymarzona lokalizacja vs. cena!). Teraz jestem na półmetku drogi kredytowej - również we współpracy z HB, trzymam kciuki, żeby równie gładko nam poszło jak przy decyzji o nieruchomości. Moim zdaniem warto skorzystać z usług agencji.
Moim zdaniem też warto korzystać z usług agencji nieruchomości, ale nie warto korzystać z ich doradztwa finansowego. Naciągają na kredyty z banków, z których mają największe profity A bank, który jest powiązany kapitałowo z hb jest najsłabszy jeśli chodzi o oferty kredytowe.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 22:50   #93
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

tak? powiedzcie coś o tym więcej. ostatnio ogladałam mieszkanie i pani się dopytywała kto jest naszym doradcom finansowym, mówimy uczciwie ze z open finance, to się skwasiła jakbyśmy jej cytrynę zapodali doustnie i kazała zgadać się z "niezależnym doradcda który współpracuje z naszym biurem" powiedziała nam że open finance jest w układzie banków i dobiera nie korzystny kredyt a taki bank jaki im odpowiada

? hmm?

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2014-11-15 o 08:27
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 23:00   #94
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
tak? powiedzcie coś o tym więcej. ostatnio ogladałam mieszkanie i pani się dopytywała kto jest naszym doradcom finansowym, mówimy uczciwie ze z open finance, to się skwasiła jakbyśmy jej cytrynę zapodali doustnie i kazała zgadać się z "niezależnym doradcom który współpracuje z naszym biurem" powiedziała nam że open finance jest w układzie banków i dobiera nie korzystny kredyt a taki bank jaki im odpowiada

? hmm?
Open Finance jest powiązany kapitałowo z Getin Bankiem, 95% ich "dopasowań" to kredyt w Getin
Niezależnym doradcą jest Expander i inne mniejsze firmy.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 23:04   #95
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Open Finance jest powiązany kapitałowo z Getin Bankiem, 95% ich "dopasowań" to kredyt w Getin
Niezależnym doradcą jest Expander i inne mniejsze firmy.
Faktycznie, jak byliśmy w Open to najkorzystniej wychodził Getin. Aczkolwiek i tak sami postanowiliśmy przejść się po bankach i wyszło zupełnie co innego.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 23:19   #96
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Open Finance jest powiązany kapitałowo z Getin Bankiem, 95% ich "dopasowań" to kredyt w Getin
Niezależnym doradcą jest Expander i inne mniejsze firmy.
Getin lepiej omijać szerokim łukiem. Ciągle pojawiają się jakieś afery z dziwnymi aneksami do umów, polisolokatami na których ludzie się przejechali. Nie raz mieli UOKiK na głowie, więc ich wiarygodność jest słaba.
Osobiście nie przekroczyłabym nawet ich progu
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 23:21   #97
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Getin lepiej omijać szerokim łukiem. Ciągle pojawiają się jakieś afery z dziwnymi aneksami do umów, polisolokatami na których ludzie się przejechali. Nie raz mieli UOKiK na głowie, więc ich wiarygodność jest słaba.
Osobiście nie przekroczyłabym nawet ich progu
Podobnie warto omijać Open Finance. Zadzwoniłam i mi wmówili, że jeden bank daje kredyty bez wkładu własnego
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 23:33   #98
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Podobnie warto omijać Open Finance. Zadzwoniłam i mi wmówili, że jeden bank daje kredyty bez wkładu własnego
Nam również podawali nieprawdziwe informacje. Jednak większość była odnośnie do MdM, więc nie wiem czy było to świadome zachowanie czy tylko niedouczenie pracownika. Choć w sumie nawet ja laik wiedziałam o tym programie więcej niż on.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 06:50   #99
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Oo dziekuhe dziewczyny. Mowicie zeby isc do expandera? Czy samemu sie przejsc po bankach?

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Bo zaproponowano mi kredyt...
Jesli wezmiemy ubezpieczenie co miesieczne dla siebie
Aaaalbooooo jesli zalozymy lokate

Nie slyszalam zeby ktos mial to jako warunek lol
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 06:57   #100
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Ja mam kredyt hipoteczny w Pekao i nie musze mieć żadnego ubezpieczenia. Wystarczy ubezpieczenie grupowe z pracy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 08:58   #101
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Oo dziekuhe dziewczyny. Mowicie zeby isc do expandera? Czy samemu sie przejsc po bankach?

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Bo zaproponowano mi kredyt...
Jesli wezmiemy ubezpieczenie co miesieczne dla siebie
Aaaalbooooo jesli zalozymy lokate

Nie slyszalam zeby ktos mial to jako warunek lol
Często tak jest, że trzeba wziąć "coś" żeby dostać kredyt. Jednak polecam podejście do Expandera, może znajdzie lepszą ofertę.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 13:14   #102
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

bardzo wam dziękuję, może założę wątek na plotkowym na ten temat bo jak widać jestem nieświadoma jak dziecko we mgle
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 13:40   #103
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
bardzo wam dziękuję, może założę wątek na plotkowym na ten temat bo jak widać jestem nieświadoma jak dziecko we mgle
Możesz

W sumie to wielu ludzi korzysta z usług doradców finansowych i dobrze. Sama dzięki temu znalazłam bardzo dobry kredyt (bank, po którym się tego nie spodziewałam ), ale trzeba uważać na firmy.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 19:03   #104
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Moim zdaniem też warto korzystać z usług agencji nieruchomości, ale nie warto korzystać z ich doradztwa finansowego. Naciągają na kredyty z banków, z których mają największe profity A bank, który jest powiązany kapitałowo z hb jest najsłabszy jeśli chodzi o oferty kredytowe.
Będę w takim razie bacznie obserwować co będzie się działo. Wiem jedno na pewno - HB ma obowiązek wystąpić z wnioskiem do 3 baknów (tak jest w ofercie). W moim przypadku wnioski zostały wysłane do 4 banków (w tym punkcie mają ode mnie plus za proaktywność). Poza tym z tym chodzeniem za kredytem... to jest jak droga przez mękę, a tu zdejmują mi z głowy duży problem.
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 22:17   #105
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez lamboo Pokaż wiadomość
Będę w takim razie bacznie obserwować co będzie się działo. Wiem jedno na pewno - HB ma obowiązek wystąpić z wnioskiem do 3 baknów (tak jest w ofercie). W moim przypadku wnioski zostały wysłane do 4 banków (w tym punkcie mają ode mnie plus za proaktywność). Poza tym z tym chodzeniem za kredytem... to jest jak droga przez mękę, a tu zdejmują mi z głowy duży problem.
Mogę Ci zagwarantować, że nie zaoferują Ci najtańszego kredytu Założę się, że zaproponują Getin, Idea lub Noble. Koszty naciągną tak, że wyjdzie, że to właśnie najdroższe kredyty są najtańsze
Nam OF zaproponował Getin, PEKAO i Idea. Najdroższy według ich (i to już po negocjacji z bankiem ) miał być kredyt w tym drugim, a najtańszy w Getin. Jakież było moje zdziwienie jak poszłam do Expandera i przedstawili mi ranking kredytów dla mojej sumy, a następnie sama zaczęłam chodzić po bankach.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 09:52   #106
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

kurcze my nie mamy czasu kompletnie arhg @#($@#()$(@#
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 20:24   #107
tatabobasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez lamboo Pokaż wiadomość
Będę w takim razie bacznie obserwować co będzie się działo. Wiem jedno na pewno - HB ma obowiązek wystąpić z wnioskiem do 3 baknów (tak jest w ofercie). W moim przypadku wnioski zostały wysłane do 4 banków (w tym punkcie mają ode mnie plus za proaktywność). Poza tym z tym chodzeniem za kredytem... to jest jak droga przez mękę, a tu zdejmują mi z głowy duży problem.
To nie do końca jest plus. Przy czterech wnioskach, jeśli nie wybierzesz żadnego tylko wycofasz się, Twoja wiarygodność kredytowa znacząco spadnie. Ostatnio przez to przechodziłem - Pani w banku lojalnie mnie uprzedziła, żebym nigdy nie składał czterech wniosków naraz, bo to się może źle skończyć, jeżeli nie zdecyduję się na kredyt...

To takie stawianie Cię pod ścianą - taka proaktywność nie jest niczym dobrym.
__________________
<Ciach_reklama>
tatabobasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 08:28   #108
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

pfff, pani doradca z biura nieruchomości wyliczyła nam znacznie inną zdolność niż open finance
jeszcze do expandera pójdziemy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 18:32   #109
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

z nowości; byliśmy po drodze w dwóch różnych doradcach i trafiliśmy do expandera.
przy nim najprawdopodobniej zostaniemy.
i zaczynam doceniać agentów nieruchomości bo po raz pierwszy wpadam na kompetentną osobę (ani na panią pt; czy mogę wpaść z dziećmi i zapalić papieroska, ani na panią pt; nie wiem co sie dzieje) i mysle sobie ze gdybym miala zalatwiac z wlascicielka (starsza kobieta) to bym oszalała i bardzo dobrze ze agentka sie tym zajmuje
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 20:55   #110
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Mogę Ci zagwarantować, że nie zaoferują Ci najtańszego kredytu Założę się, że zaproponują Getin, Idea lub Noble. Koszty naciągną tak, że wyjdzie, że to właśnie najdroższe kredyty są najtańsze
Nam OF zaproponował Getin, PEKAO i Idea. Najdroższy według ich (i to już po negocjacji z bankiem ) miał być kredyt w tym drugim, a najtańszy w Getin. Jakież było moje zdziwienie jak poszłam do Expandera i przedstawili mi ranking kredytów dla mojej sumy, a następnie sama zaczęłam chodzić po bankach.
Zaproponowali mi eurobank, Pekao SA, WBK i Alior. Wiem, że nie są to najtańsze banki, ale zastrzegłam sobie, że w umowie muszę mieć zgodę na wcześniejsze spłacenie kredytu bez żadnych kar. Z dwóch banków mam pozytywne decyzje, teraz muszę pożądnie zapoznać się z umowami.
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 18:55   #111
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Ja mam w Pekao SA, nie narzekam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 11:41   #112
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Od czego zacząć poszukiwania kredytu? Czy najpierw pójść do banku czy do doradcy finansowego? Czy jesli udam sie do expandera to bede musiala cos zaplacic za udzielenie infmacji?

Pytanie dotyczące mieszkań : czy bardziej opłaca sie kupic mieszkanie do remontu czy juz po remoncie czy moze nowe? Jakie sa wasze doświadczenia?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 21:38   #113
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Od czego zacząć poszukiwania kredytu? Czy najpierw pójść do banku czy do doradcy finansowego? Czy jesli udam sie do expandera to bede musiala cos zaplacic za udzielenie infmacji?

Pytanie dotyczące mieszkań : czy bardziej opłaca sie kupic mieszkanie do remontu czy juz po remoncie czy moze nowe? Jakie sa wasze doświadczenia?
Najpierw do doradcy, pomoc doradcy jest darmowa.

Co do mieszkań to że swojego doświadczenia mogę powiedzieć - kupiłam mieszkanie w dobrym stanie, do odświeżenia, ale już wiem, że wykończenie go pod mój gust pochłonie wiele pieniędzy. Gipsowanie krzywych ścian, malowanie, remont ubikacji kuchni i łazienki, nowe AGD... Dodatkowo TZ chce wymieniać instalacje elektryczne. A mieszkanie nie było "do remontu". Także musisz dokładnie to przemyśleć, przeanalizować, czasami się lepiej opłaca kupić do remontu i taniej, ale takich mieszkań do remontu atrakcyjnych i z dużymi możliwościami zmian jest niewiele.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 17:23   #114
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Najpierw do doradcy, pomoc doradcy jest darmowa.

Co do mieszkań to że swojego doświadczenia mogę powiedzieć - kupiłam mieszkanie w dobrym stanie, do odświeżenia, ale już wiem, że wykończenie go pod mój gust pochłonie wiele pieniędzy. Gipsowanie krzywych ścian, malowanie, remont ubikacji kuchni i łazienki, nowe AGD... Dodatkowo TZ chce wymieniać instalacje elektryczne. A mieszkanie nie było "do remontu". Także musisz dokładnie to przemyśleć, przeanalizować, czasami się lepiej opłaca kupić do remontu i taniej, ale takich mieszkań do remontu atrakcyjnych i z dużymi możliwościami zmian jest niewiele.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jesli kupie takie nie do remontu ale do poprawki to wiem ze i tak pewnie bede chciała większość wyremontować po swojemu. Kupilibysmy mieszkanie do remontu ale oprócz kredytu trzeba by wyłożyć sporo kasy na remont, a jesli kupilibysmy juz wyremontowane to te pieniądze byłyby jakby w kredycie. Sama nie wiem..,
A co z mieszkaniami nowymi? W jakim stanie dostaje sie mieszkanie? Czy sa tam juz podłogi , łazienka, aneksy kuchenne ?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 17:47   #115
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

ja od początku wolałam mieszkanie albo do remontu, albo od dewelopera (tylko takich szukaliśmy) ze względu na to że przy pierwszym masz niższą cenę - możesz się wprowadzać i robić po swojemu z czasem, a przy drugim masz zazwyczaj wszystko gołe - a cena wyremontowanego używanego czasem równa się cenie nowiutkiego - my wolelibyśmy gołe bo nie byłoby zawracania sobie głowy z wywozem śmieci przy zerywaniu starych podłóg czy wanny etc
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 18:31   #116
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
A co z mieszkaniami nowymi? W jakim stanie dostaje sie mieszkanie? Czy sa tam juz podłogi , łazienka, aneksy kuchenne ?
Najczęściej w stanie surowym, czyli instalacje, okna, i tynki na ścianie. Wszystko od początku trzeba robić. Ja miałam taka opcje, ale zupełnie się to nie opłacało, wykończenie mieszkania może pochlonac nawet lata, a ja potrzebowałam gdzieś mieszkać. Zależy w jakiej sytuacji jesteście. Cenowo wychodzi na niekorzyść rynku pierwotnego. W moim przypadku mieszkanie 3 pokojowe na rynku wtórnym 59 m2 kosztowało 150k, natomiast mieszkanie nowe 49m2 dwupokojowe 210k. Myślę, że remont nie zabierze mi więcej niż 15k już na gotowo więc raczej nie żałuję swojej decyzji.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 22:43   #117
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Tylko minus mieszkan do remontu jest taki ze zwykle sa one w jakichś nieciekawych okolicach;(

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

A czy zamiast bawić sie w remonty lub wykańczanie nowego mieszkania nie lepiej kupic juz wyremontowane?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 08:15   #118
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

no to sobie kup wyremontowane jak chcesz, ja nie widzę w tym sensu. a nowych podłóg żal zrywać, szkoda tylko ze mam inny gust niż znaczna część właścicieli mieszkań którzy je sprzedają.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 09:07   #119
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości. Jeśli kogoś nie stać na remont/wykończenie i/lub zależy mu na szybkiej przeprowadzce, to mieszkanie po remoncie, gotowe do wprowadzenia jest dobrym rozwiązaniem. Sam zakup mieszkania wymaga przecież zainwestowania sporej gotówki, więc jeśli ktoś nie dysponuje pokaźną kwotą na koncie, taka kwestia jak inny gust schodzi na plan dalszy i ewentualne przemeblowanie czy zakup nowych sprzętów odkłada się na później, byleby mieszkać. W większych miastach nie jest zresztą tak trudno trafić na w miarę ładnie urządzony lokal. Jeśli pytamy więc o opłacalność w sensie stricte finansowym, to najlepsze będzie w moim odczuciu wyremontowane mieszkanie z rynku wtórnego. Z kolei gdybym dysponowała środkami i czasem na prace wykończeniowe, to wybrałabym mieszkanie w stanie deweloperskim - wchodzi się na gołe ściany i od początku można swobodnie urządzać się według własnego gustu. Stare mieszkanie do remontu wiąże się z wielkim bałaganem generowanym przez konieczność zrywania dotychczasowego wyposażenia. Idealnym wyjściem może być nowe mieszkanie wykończone pod klucz, ale takie oferty to rzadkość i zwykle można taką usługę jedynie zlecić poza ceną mieszkania.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 09:31   #120
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zakup mieszkania a agencja nieruchomości

W ciągu kilku lat zamierzamy z TŻ kupić większe mieszkanie (doskwiera nam mała kuchnia, mała łazienka i kilka innych rzeczy) i powiem tak: raczej będę celowała w mieszkanie z rynku wtórnego, ale w miarę świeżo po remoncie, neutralnie, z gustem wykończone. Chyba, że trafi się jakaś perełka do remontu i będzie się opłacało w remont inwestować. Bardziej jednak marzy mi się coś wykończone na "do wprowadzenia się". I takich mieszkań wbrew pozorom nieco jest. Oczywiście nie mam na myśli czegoś, co właściciele remontowali pod swój specyficzny gust (jakieś esy-floresy, tynki strukturalne na ścianach i inne takie).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-12 22:18:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.