system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-16, 12:46   #1
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika

system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki


Zakładam ten wątek by się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat tego co w tytule.
Uważam że system banów i upomnień jest za bardzo restrykcyjny. Natknełam się na ten watek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=161500 i widze że użytkownik Pan Prezes dostał bana stałego. Przejrzałam wszystkie jego posty (nie było ich dużo) i tak naprawdę nie widzę większego powodu by dawać mu bana stałego (czy powodem było użycie słowa - penis, bzykanie w poście? ). Widziałam że owy Pan miał swoje zdanie, z którym się pewnie nikt nie zgadzał, w tym ja także, ale zdaje mi się że nikogo nie obraził w swoich postach. (w jego pamiętniku nic nie pisze, a czytałam w regulaminie że tam powinno być zapisane dlaczego ktoś dostał bana czy upomnienie). Oczywiście nie zależy mi na tym by ten użytkownik nadal gościł na naszym forum, tylko chciałam się podzielić moimi przemyśleniami (może mam dalej przesuniętą granicę tego jakich słów można używać niż admini/moderatorzy ).

Druga sprawa to literówki. Widziałam (teraz nie przytoczę przykładu) że jest możliwe zasłużenie sobie na upomnienie za to że się zwraca uwagę komuś na literówki. Myślę że to też powinno być trochę bardziej przemyślane przez adminów. Jeszcze można wytrzymać i nie zwracać uwagi na drobne błędy ale jeżeli w jednym poście jest ich ogromnie dużo (i ortograficzne, gramatyczne i stylistyczne do tego) to naprawdę nieprzyjemnie się czyta takiego posta i uważam że nie jest w złym guście powiedzenie danemu użytkownikowi tego wprost. Gdzieś Złoś napisał że tak samo jak w życiu realnym nie zwracamy uwagi komuś tak nie powinniśmy tego robić na forum. Ale jak zwracać uwagę komuś w realu skoro w mowie nie słychać błędów ortograficznych, gramatycznych? Jedynie stylistyczne można zauważyć i jeżeli ktoś mówi nieskładnie to mamy prawo mu o tym powiedzieć. Nie chodzi mi o to by zwarcać uwagę na każdy błąd ale właśnie na takie posty w których ani nie ma przecinków ani kopek i pełno błedów. Oczywiście jeżeli ktoś ma dysleksje, dysortografię (jak to się pisze ) to inna sprawa. Ale najczęściej ktoś pisze posta i nie zwraca uwagi jak to pisze i nawet nie poczuwa się by uczynić swój post bardziej czytelnym (już po napisaniu - jest edytuj)
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 12:57   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Gothiko, w pamietniku nic nie przeczytasz ponieważ jest od jakiegoś czasu nowy system-czerwone i żółte kartki i info za co użytkownik dostał upomnienie widzą tylko moderatorzy i admini.
Moim zdaniem Pan Prezes słusznie dostał bana stałego, nie chodzi tu o słownictwo jakiego użył ale o jego ogólny stosunek do kobiet i formy wypowiedzi.
Co do literówek czy błędów ortograficznych- wypominanie ich jest w złym tonie i przede wszystkim łamie regulamin wizażu.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 13:06   #3
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

a to nie wiedziałam że jest nowy system, w takim razie trzeba by było zmienić treść regulaminu o banach;
Co do błędów to właśnie nie uważam żeby było to zły ton i wiem że regulamin tego zabrania - dlatego założyłam ten wątek by porozmawiać na ten temat.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:07   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Pan Prezes składał też oferty seksualne jednej z użytkowniczek, przez PW - sama bym go za to zbanowała.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:19   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

jezeli juz wzielismy ten przypadek bana do analizy, to mam troche inne pytanie:

Pan Prezes
BAN stały
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Ostrzeżenia: U:0/O:1 (Pkt:10)

ostrzezenie z uwaga, ze zlamal punkt 10 regulaminu. a 10 pkt regulaminu brzmi:

10. Reklama jest u nas płatna! Dotyczy to również wątków z prośbami o głosy w konkursach lub wszelkich innych, w których autor ma wyraźne korzyści materialne z ewentualnego spełnienia prośby. Za reklamę uznajemy między innymi linki do stron aukcji, sklepów lub serwisów prezentujących produkty i namiary na producenta (w tym również "blogi" ze zdjęciami produktów!). Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych.

a mi sie wydawalo, ze ten pan ma troche innego typu grzeszki na sumieniu...
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:20   #6
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Co do zwracania uwagi na błędy - hmm, to jest trudna sprawa.
Moim zdaniem teoeretycznie wszyscy powinniśmy dbać o to, aby język jakim się posługujemy były poprawny - stylistycznie, ortograficznie itp. Ale wiem, że wypowiedzi w internecie to nie wypracowanie do pani w szkole, więc sporo osób nie zwraca na to uwagi i pisze jak popadnie. Zresztą wiem po sobie - w pracy zawodowej muszę dbać o to, aby przecinki były tam gdzie mają być, zdania były poprawne itp. itd. Na forach dyskusyjnych staram się dbać o kulturę języka, ale o wszystkich przecinkach to już mi sie nie chce myśleć
Wydaje mi się, że zwracanie ludziom uwagi, że piszą niepoprawnie / niestylistycznie / z błędami, nie rozwiąże sprawy, bo oni będą urażeni / obrażeni i mogą stwierdzić, że to narusza ich wolność słowa / osobistą itp
Dlatego chociaż generalnie zgadzam się, że powinnismy dbać o nasz język, to nie wiem, jak można by ten problem rozwiązać.

No chyba że można wprowadzic jakis wątek na którymś forum i tam wpisywać czyjeś błędy (oczywiście nie podając autora) i wpisując poprawne zdanie / wyraz itp. No i licząc na to, że być może autor zaglądnie i zrozumie swój błąd. A jeżeli nie autor, to może ktoś inny przeczyta i będzie dbać

Uff, to tyle ode mnie
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:26   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
jezeli juz wzielismy ten przypadek bana do analizy, to mam troche inne pytanie:

Pan Prezes
BAN stały
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Ostrzeżenia: U:0/O:1 (Pkt:10)

ostrzezenie z uwaga, ze zlamal punkt 10 regulaminu. a 10 pkt regulaminu brzmi:

10. Reklama jest u nas płatna! Dotyczy to również wątków z prośbami o głosy w konkursach lub wszelkich innych, w których autor ma wyraźne korzyści materialne z ewentualnego spełnienia prośby. Za reklamę uznajemy między innymi linki do stron aukcji, sklepów lub serwisów prezentujących produkty i namiary na producenta (w tym również "blogi" ze zdjęciami produktów!). Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych.

a mi sie wydawalo, ze ten pan ma troche innego typu grzeszki na sumieniu...
To nie znaczy, że złamał 10 punkt regulaminu, tylko, że dostał 10 punktów karnych
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-16, 15:27   #8
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
jezeli juz wzielismy ten przypadek bana do analizy, to mam troche inne pytanie:

Pan Prezes
BAN stały
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Ostrzeżenia: U:0/O:1 (Pkt:10)

ostrzezenie z uwaga, ze zlamal punkt 10 regulaminu. a 10 pkt regulaminu brzmi:

10. Reklama jest u nas płatna! Dotyczy to również wątków z prośbami o głosy w konkursach lub wszelkich innych, w których autor ma wyraźne korzyści materialne z ewentualnego spełnienia prośby. Za reklamę uznajemy między innymi linki do stron aukcji, sklepów lub serwisów prezentujących produkty i namiary na producenta (w tym również "blogi" ze zdjęciami produktów!). Reklama to wszelkie działania prowadzące do uzyskania korzyści materialnych.

a mi sie wydawalo, ze ten pan ma troche innego typu grzeszki na sumieniu...
To jest chyba ilość zebranych punktów, a nie który punkt regulaminu został złamany.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:36   #9
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Błędy, błędy...
Ile tu już było dyskusji na ten temat
Nikt z nas nie jest idealny, nieomylny Czasami przychodzi jakieś otumanienie i palnie się bezmyślnie ortografa.... A później ma się taką minę -> Że niby to ja tak napisałam/em?! Jednak jesteśmy szcześciarzami i mamy opcję edytuj i tym samym można się pozbyć przestępstwa

Drobne błędy mnie nie rażą, ale razi mnie to, że inne Wizażanki bezmyślnie powtarzają błędy swoich przedmówczyń (nie będę przytaczać przykładów żeby później nie było, że komuś byki wytykam )
Już wyjaśniam o co chodzi.
Założycielka wątku robi mniejsze/większe błędy. Odpowiadające powtarzają je, ale żeby było śmieszniej w innych wątkach te odpowiadaczki-powtarzaczki tych błędów nie robią
Tylko bezmyślność czy coś jeszcze?

Jedno mi się nie podoba w regulaminie - osoby wytykające błędy są bezdyskusyjnie karane a te, które w chamski sposób odnoszą się do innych użytkowników często bezkarne.
Bo zawsze się znajdzie jakieś "ale", jakieś wytłumaczenie ich zachowania
Taaaa....


Ps. Mam ochotę zrobić sobie w podpisie słownik. Czy to karalne?
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:40   #10
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
a to nie wiedziałam że jest nowy system, w takim razie trzeba by było zmienić treść regulaminu o banach;
Co do błędów to właśnie nie uważam żeby było to zły ton i wiem że regulamin tego zabrania - dlatego założyłam ten wątek by porozmawiać na ten temat.
ale zawsze pozostają pw i można zwrócić komuś uwagę niepublicznie
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:48   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
To nie znaczy, że złamał 10 punkt regulaminu, tylko, że dostał 10 punktów karnych
Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
To jest chyba ilość zebranych punktów, a nie który punkt regulaminu został złamany.
dzieki a rozszyfrujecie dla mnie pozostale cyferki??
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:55   #12
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zwracanie ludziom uwagi, że piszą niepoprawnie / niestylistycznie / z błędami, nie rozwiąże sprawy, bo oni będą urażeni /obrażeni i mogą stwierdzić, że to narusza ich wolność słowa / osobistą itp

Nigdy rozumiałam, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można obrażać się za prawdę

Naruszenie wolności słowa? Osobistej?
Przecież to na czym innym polega więc za co ta obraza?
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 15:58   #13
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
dzieki a rozszyfrujecie dla mnie pozostale cyferki??
Na forum technicznym znajdziesz na pewno odpowiedni wątek z wyjaśnieniami
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 16:09   #14
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Nigdy rozumiałam, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można obrażać się za prawdę

Naruszenie wolności słowa? Osobistej?
Przecież to na czym innym polega więc za co ta obraza?
Ja też tego nie rozumiem, ale nie raz i nie dwa spotkałam się własnie z taką reakcją - nie tu na wizażu, ale na innych forach.
Niestety, nie wszyscy chcą znać prawdę, niektórzy sądzą, że internet to miejsce, w którym nie obowiązują zasady pisowni / stylistyczne / gramatyczne itp.
Tak jak mówię, spotkałam się z różnymi reakcjami - stąd to co napisałam
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 16:20   #15
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Pan Prezes składał też oferty seksualne jednej z użytkowniczek, przez PW - sama bym go za to zbanowała.
a to nie wiedziałam - i racja że należało mu się;
Ja tu się posłużyłam akurat tym przykładem, ale ogólnie mi chodzi że za łatwo admini dają ostrzeżenia i bany

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Moim zdaniem teoeretycznie wszyscy powinniśmy dbać o to, aby język jakim się posługujemy były poprawny - stylistycznie, ortograficznie itp. Ale wiem, że wypowiedzi w internecie to nie wypracowanie do pani w szkole, więc sporo osób nie zwraca na to uwagi i pisze jak popadnie. Zresztą wiem po sobie - w pracy zawodowej muszę dbać o to, aby przecinki były tam gdzie mają być, zdania były poprawne itp. itd. Na forach dyskusyjnych staram się dbać o kulturę języka, ale o wszystkich przecinkach to już mi sie nie chce myśleć
Przecież mi nie chodzi o jakiś tam przecinek, czy o jeden błąd ort. ale o nagminne niezwracanie uwagi na to co sie pisze, przez co jest to nieczytelne poprostu


[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Błędy, błędy...
Ile tu już było dyskusji na ten temat
Nikt z nas nie jest idealny, nieomylny Czasami przychodzi jakieś otumanienie i palnie się bezmyślnie ortografa.... A później ma się taką minę -> Że niby to ja tak napisałam/em?! Jednak jesteśmy szcześciarzami i mamy opcję edytuj i tym samym można się pozbyć przestępstwa
tylko gdyby jeszcze te osoby które robia takie pomyłki w ilościach hurtowych korzystały z tej opcji ....

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Drobne błędy mnie nie rażą,
mnie drobne błędy też ale właśnie te w ilościach hurtowych

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Jedno mi się nie podoba w regulaminie - osoby wytykające błędy są bezdyskusyjnie karane a te, które w chamski sposób odnoszą się do innych użytkowników często bezkarne.
właśnie uważam że zwracanie uwagi nie powinno byc karane - jak już pisałam nie chodzi o zwracanie uwagi na jeden błąd czy dwa ale te hurtowe

już bardziej powinno byc karane pisanie takich postów w których jest więcej błędów niz poprawnych słów


[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
ale zawsze pozostają pw i można zwrócić komuś uwagę niepublicznie
o właśnie, tylko wtedy łatwo o kłótnię bo jednak "w złym tonie jest zwracanie uwagi" i dana osoba nic sobie nie zrobi z tego że nie można czytać jej postów (przez błędy)


Jeszcze raz pisze że nie chodzi o zwracanie komuś uwagi na jeden błąd tylko np kiedy cały post jest nieczytelny stylistycznie, pełny błędów
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 16:23   #16
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zwracanie ludziom uwagi, że piszą niepoprawnie / niestylistycznie / z błędami, nie rozwiąże sprawy, bo oni będą urażeni / obrażeni i mogą stwierdzić, że to narusza ich wolność słowa / osobistą itp
Dlatego chociaż generalnie zgadzam się, że powinnismy dbać o nasz język, to nie wiem, jak można by ten problem rozwiązać.
Ja się czuję urażona, kiedy ktoś ma gdzieś to, że muszę przedzierać się przez gąszcz słów ułożonych w przypadkowej kolejności, z pominięciem wszelkich zasad poprawnej pisowni, bez użycia kropek, przecinków oraz wielkich liter

Niestety, nie pierwszy raz problem ten jest poruszany na forum i przynosi takie same skutki, jak walka z wiatrakami. Dlatego najlepiej zacisnąć zęby i po prostu nie czytać tych wszystkich "mądrości" z przerostem "formy" nad treścią
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 16:29   #17
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Ja tu się posłużyłam akurat tym przykładem, ale ogólnie mi chodzi że za łatwo admini dają ostrzeżenia i bany
Dla mnie Pan Prezes to podręcznikowy przykład trolla
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 16:50   #18
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Dla mnie Pan Prezes to podręcznikowy przykład trolla
Dostałem nawet od niego mały list polecający wydłużenie mojej męskości. Zdaniem Pana Prezesa mam z tym straszny problem...

Troll jak ta lala...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 17:49   #19
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 722
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Dostałem nawet od niego mały list polecający wydłużenie mojej męskości. Zdaniem Pana Prezesa mam z tym straszny problem... .
ze co???

Ja dostalam reklame bmw i nie wiedzialam o co chodzi, ale odpisalam, ze w chipsach mozna wygrac BMW Z-3 nawet nie wiem od kogo, bo calosci nie chcialo mi sie czytac

nie moge
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 722 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 18:10   #20
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość


o właśnie, tylko wtedy łatwo o kłótnię bo jednak "w złym tonie jest zwracanie uwagi" i dana osoba nic sobie nie zrobi z tego że nie można czytać jej postów (przez błędy)


Jeszcze raz pisze że nie chodzi o zwracanie komuś uwagi na jeden błąd tylko np kiedy cały post jest nieczytelny stylistycznie, pełny błędów
jak kiedyś zło wyjaśniał, a ja przynajmniej tak to zrozumiałam, "w złym tonie..." jest publiczne zwracanie uwagi, pw jest dopuszczalne, a to czy ktoś nas posłucha, to już inna sprawa.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:11   #21
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Przecież mi nie chodzi o jakiś tam przecinek, czy o jeden błąd ort. ale o nagminne niezwracanie uwagi na to co sie pisze, przez co jest to nieczytelne poprostu
Oki, rozumiem.
Ja wtedy po prostu przestaję czytać.
Jeżeli nie rozumiem czyjegoś postu / czyjegoś języka itp (z powodu licznych błędów), przestaję czytać. Uważam, że skoro ta osoba pisze takim językiem, to nie może mieć nic istotnego do powiedzenia - brutalne, ale prawdziwe

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ja się czuję urażona, kiedy ktoś ma gdzieś to, że muszę przedzierać się przez gąszcz słów ułożonych w przypadkowej kolejności, z pominięciem wszelkich zasad poprawnej pisowni, bez użycia kropek, przecinków oraz wielkich liter
Ja też nie czuję się najlepiej Wtedy po prostu nie czytam

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Niestety, nie pierwszy raz problem ten jest poruszany na forum i przynosi takie same skutki, jak walka z wiatrakami. Dlatego najlepiej zacisnąć zęby i po prostu nie czytać tych wszystkich "mądrości" z przerostem "formy" nad treścią
Oo, na pewno to walka z wiatrakami
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:42   #22
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Wink Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Dostałem nawet od niego mały list polecający wydłużenie mojej męskości. Zdaniem Pana Prezesa mam z tym straszny problem...

Troll jak ta lala...
Co?

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
ze co???

Ja dostalam reklame bmw i nie wiedzialam o co chodzi, ale odpisalam, ze w chipsach mozna wygrac BMW Z-3 nawet nie wiem od kogo, bo calosci nie chcialo mi sie czytac

nie moge
Ja też.

A ja od niego nic nie dostałam, nie lubi mnie.

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:55   #23
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
ale ogólnie mi chodzi że za łatwo admini dają ostrzeżenia i bany
ja wcale tak nie uważam. Ostrzeżenia czy bany są dawane zgodnie z zasadami, jeśli ktoś łamie dany punkt regulaminu musi spodziewac się reacji ze stron porządkowych.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 20:38   #24
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 722
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Co?

Ja też.

A ja od niego nic nie dostałam, nie lubi mnie.

Pomadka, moze dlatego, ze Twoja "meskosc" nie ma wad

Ja nie wiem od kogo to bylo, ale z braku czasu czytam losowo 1 maila na 10 maili z innym tematem niz "pomocy..." , ( PW czytam )

mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 722 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 00:15   #25
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
a to nie wiedziałam - i racja że należało mu się;
Ja tu się posłużyłam akurat tym przykładem, ale ogólnie mi chodzi że za łatwo admini dają ostrzeżenia i bany
Nawet jeśli masz rację, to wybrałaś sobie bardzo nie ten-tego przykład użytkownika "pokrzywdzonego" bardziej przez brak konsultacji psychiatrycznych aniżeli przez reakcję na łamanie regulaminu...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 09:22   #26
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Nawet jeśli masz rację, to wybrałaś sobie bardzo nie ten-tego przykład użytkownika "pokrzywdzonego" bardziej przez brak konsultacji psychiatrycznych aniżeli przez reakcję na łamanie regulaminu...
może i zły przykład , ponieważ nie widziałam że ten użytkownik posuwał się do takich czynności o jakim tu piszecie; ale może warto by było się zastanowić nad przesunięciem granicy po przekroczeniu któtej się dostaje np ostrzeżenie
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 17:01   #27
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Swietny watek
A Pana Prezesa trzeba leczyc na nogi bo na glowe za pozno
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 19:20   #28
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
może i zły przykład , ponieważ nie widziałam że ten użytkownik posuwał się do takich czynności o jakim tu piszecie; ale może warto by było się zastanowić nad przesunięciem granicy po przekroczeniu któtej się dostaje np ostrzeżenie
Być może masz rację. Z tą granicą...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 22:01   #29
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

a także zastanowić się nad wycofaniem z regulaminu tych upomnień za zwracanie komuś uwagi na błędy, lub ustanowić punkt w regulaminie że użytkownicy winni poprawnie pisać, choć nie wiem czy to coś pomoże, chyba że oni dostawali by upomnienia za to (za te chaszcze będów)
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 07:50   #30
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: system banów i upomnień za zwracanie uwagi literówki

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
a także zastanowić się nad wycofaniem z regulaminu tych upomnień za zwracanie komuś uwagi na błędy, lub ustanowić punkt w regulaminie że użytkownicy winni poprawnie pisać, choć nie wiem czy to coś pomoże, chyba że oni dostawali by upomnienia za to (za te chaszcze będów)
Zastanowimy się.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.