zaproszenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-23, 19:41   #1
triceratopska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5

zaproszenia


Hej!
Chciałam was prosić o podpowiedź: kiedy rozdawać zaproszenia na ślub i wesele, tzn. ile wcześniej? Jaki dać termin na potwierdzenie? No i co sądzicie o wysyłaniu zaproszeń pocztą?
triceratopska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 20:18   #2
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: zaproszenia

ja rozdawałam jakieś 3 miesiące wcześniej, ale tylko przez to, że mieszkam za granicą i tak miałam urlop...
choć też dostałam niedawno zaproszenie na wesele początkiem lipca. Potwierdzenie radzę dać na około 3-4 tygodnie wcześniej... to zależy też od tego na ile wcześniej musisz dać potwierdzenie ilości gości w hotelu.
Ja wysyłałam zaproszenia pocztą dla gości, którzy mieszkają dość daleko ode mnie (ponad 200km), zawsze można jeszcze zadzwonić i zaprosić przez telefon. Jeśli ktoś mieszka daleko to myślę, że zrozumie.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 20:39   #3
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: zaproszenia

Ja dostałam 17 kwietnia zaproszenie na 21 lipca. Potwierdzenie jest do końca maja - to tak informacyjnie dla Ciebie

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Osobiście dałabym też gościom tak ok. 3 miesiące, urlopy, odłożenie pieniążków itp. - zawsze to ułatwia sprawę. Do rodziny mieszkającej 300 km ode mnie wyślę pocztą i zadzwonię kilka dni później (o ile sami tego wcześniej nie zrobią) i telefonicznie zapytam co oni na tą niespodziankę
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 21:28   #4
triceratopska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: zaproszenia

Dzięki!
Tak właśnie planujemy. Ok. 3-4 miesiące przed rozdać, dać termin potwierdzenia ok. 2 miesiące przed, żeby miec możliwość ew. "zapełnienia" wolnych miejsc. Bałam się tylko, że to może trochę późno, ale uff
triceratopska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 10:23   #5
Galija
Raczkowanie
 
Avatar Galija
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 170
Dot.: zaproszenia

Cytat:
Napisane przez triceratopska Pokaż wiadomość
Hej!
Chciałam was prosić o podpowiedź: kiedy rozdawać zaproszenia na ślub i wesele, tzn. ile wcześniej? Jaki dać termin na potwierdzenie? No i co sądzicie o wysyłaniu zaproszeń pocztą?
wg zasad savoir- vivre zaproszenia nalezy wysłac 2-3 miesiace wcześniej jezeli nie bierzesz ślubu w okresie urlopów możesz to zrobić powiedzmy 2 miesiace wcześniej, miesiąc przed terminem wymaga sie od gości potwierdzenia zaproszenia...
jezeli Twoi goście mieszkają daleko od Ciebie i nie masz możliwości przyjazdu wyślij, natomiast jeżeli mieszkaja w tym samym mieście to niegrzeczne wysylać zaproszenia poczta, zawsze lepiej zrobc to samemu.
__________________
zapuszczam włosy do ślubu

weeding
Galija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 17:33   #6
mia8544
Zakorzenienie
 
Avatar mia8544
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 743
Dot.: zaproszenia

Cytat:
Napisane przez Galija Pokaż wiadomość
wg zasad savoir- vivre zaproszenia nalezy wysłac 2-3 miesiace wcześniej jezeli nie bierzesz ślubu w okresie urlopów możesz to zrobić powiedzmy 2 miesiace wcześniej, miesiąc przed terminem wymaga sie od gości potwierdzenia zaproszenia...
jezeli Twoi goście mieszkają daleko od Ciebie i nie masz możliwości przyjazdu wyślij, natomiast jeżeli mieszkaja w tym samym mieście to niegrzeczne wysylać zaproszenia poczta, zawsze lepiej zrobc to samemu.
heh, a nas znajomi jeszcze nie zaprosili a ślub za miesiąc
też myślę że 3 m-ce to ok
mia8544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 17:47   #7
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: zaproszenia

Niektórzy właśnie miesiąc przed zapraszają No ale to już późno trochę.
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 19:25   #8
Jolie Perle Rare
Raczkowanie
 
Avatar Jolie Perle Rare
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 363
Dot.: zaproszenia

też jestem za tym by zapraszać na 2-3 m-ce wcześniej. Jeśli ślub jest w miesiącach wakacyjnych np. czerwiec - wrzesień to 3 m-ce to minimum (żeby się później nie okazało, że połowa gości ma już wykupione wczasy w tym terminie...)
wyjątek mogą stanowić osoby, które np od dawna wiedzą, kiedy jest Wasz ślub i spodziewają się zaproszenia: rodzeństwo, przyjaciele... jeśli dla nich zaproszenie będzie tylko formalnością to i miesiąc przed nie będzie problemem
__________________
26.06.2008 - pierwsze spotkanie
22.06.2011 - zaręczyny
22.06.2013 - ślub

Jolie Perle Rare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:52   #9
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: zaproszenia

Ja mam ślub 28 lipca. Na zaproszenia czekam aż przyjdą i roześlę jakoś na początku maja.
Roześlę, bo mieszkam we Wrocławiu a wszystkich mam raczej na Śląsku lub na Opolszczyźnie a też nie mam kiedy jeździć bo TŻ pracuje, ja pracuję do tego mam studia no i wyślę pocztą. Zresztą w rodzinie sami mówili, że mogę śmiało wysyłać.
Potwierdzenie wpisałam na zaproszeniu do 28 czerwca
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 18:38   #10
marta1881
Zakorzenienie
 
Avatar marta1881
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 198
Dot.: zaproszenia

Ja też uważam,że 2-3 miesiące przed spokojnie wystarczą
__________________
11 tygodnie szczęścia
marta1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 12:11   #11
betterw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 352
Dot.: zaproszenia

Cytat:
Napisane przez Galija Pokaż wiadomość
wg zasad savoir- vivre zaproszenia nalezy wysłac 2-3 miesiace wcześniej jezeli nie bierzesz ślubu w okresie urlopów możesz to zrobić powiedzmy 2 miesiace wcześniej, miesiąc przed terminem wymaga sie od gości potwierdzenia zaproszenia...
jezeli Twoi goście mieszkają daleko od Ciebie i nie masz możliwości przyjazdu wyślij, natomiast jeżeli mieszkaja w tym samym mieście to niegrzeczne wysylać zaproszenia poczta, zawsze lepiej zrobc to samemu.
Zrobiliśmy dokłądnie tak, jak Ty tu oisałaś,
Ślub mamy ostatiego czerwca. Nie kryliśmy się z zaręczynami i o dacie już wszyscy wiedzą od ok. 1,5 roku. Oficjalnie zapraszać zaczęliśmy na początku kwietnia. Część zaproszeń wysłaliśmy pocztą i te osoby dostały te zaproszeni najszybciej. Pozostałych zapraszaliśmy osobiście. Zostało nam jeszcze kilka osób, z którymi nie udało nam się umówić wcześniej, ale one wiedzą, w jakim celu chcemy się spotkać Potwierdzenia przyjmujemy do końca maja.
betterw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.