nieudolny architekt? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-20, 11:28   #1
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910

nieudolny architekt?


mamy architekta, a dokladnie 3 dziewczyny, ktore okazuja sie tragedia, brak doswiadczenia. Wzielismy je swiadomie, gdyz nie oczekujemy cudow, chcielismy zeby dobraly kolory, kamienie na scianach itp. Myslelismy, ze to nic trudnego.
Ale nawet tutaj sie okazaly porazka.
My mowimy: chcemy beze i brazy one daja na scianach kolor seledynowy.
Nie lubimy bialego koloru: one daja biale sciany + drzwi i biale meble w kuchni

Ale mniejsza o to. Wkurza nas to, ze na spotkaniu, gdzie maja miec przygotowane wizualizacje, mowia, ze mamy sobie wyobrazic kolor scian bo w programie nie ma kolorow brazu i bezu, ale jest zielony i seledynowy.
Moze tutaj jest jakis architekt i zna sie na tym? Czy rzeczywiscie tak jest?

Bo ja myslalam, ze architekt ma program i moze sie tam "bawic" kolorami.
Pokazywac klientowi rozne opcje koloru scian itp.
Juz sama nie wiem, ale jestesmy zalamani. Juz na ostatnim spotkaniu podnioslam glos, bo juz nie wytrzymalam nerwowo :/
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:40   #2
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
mamy architekta, a dokladnie 3 dziewczyny, ktore okazuja sie tragedia, brak doswiadczenia. Wzielismy je swiadomie, gdyz nie oczekujemy cudow, chcielismy zeby dobraly kolory, kamienie na scianach itp. Myslelismy, ze to nic trudnego.
Ale nawet tutaj sie okazaly porazka.
My mowimy: chcemy beze i brazy one daja na scianach kolor seledynowy.
Nie lubimy bialego koloru: one daja biale sciany + drzwi i biale meble w kuchni

Ale mniejsza o to. Wkurza nas to, ze na spotkaniu, gdzie maja miec przygotowane wizualizacje, mowia, ze mamy sobie wyobrazic kolor scian bo w programie nie ma kolorow brazu i bezu, ale jest zielony i seledynowy.
Moze tutaj jest jakis architekt i zna sie na tym? Czy rzeczywiscie tak jest?

Bo ja myslalam, ze architekt ma program i moze sie tam "bawic" kolorami.
Pokazywac klientowi rozne opcje koloru scian itp.
Juz sama nie wiem, ale jestesmy zalamani. Juz na ostatnim spotkaniu podnioslam glos, bo juz nie wytrzymalam nerwowo :/
W najprostszym programie typu Sketchup oczywiście jest możliwe swobodne poruszanie się i np zmiana koloru ściany jednym kliknięciem. Oczywiście nie jest to efekt fotorealistyczny, ale zorientować się można. Chyba, że... te zielone kolory to tylko podświetlenie wybranych elementów w czasie pracy w programie czy to naprawdę był już efekt końcowy na wizualizacji?

Na stronach producentów farb i marketów budowlanych często są aplikacje umożliwiające wrzucenie zdjęcia swojego mieszkania lub zrobienie w prostu sposób modelu 3d i nakładanie dowolnych kolorów na ściany. Możecie spróbować. Chociaż domyślam się, że nie po to zatrudnialiście architektów...

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2013-10-20 o 11:46
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:40   #3
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: nieudolny architekt?

zrezygnuj z nich, to jakieś amatorki
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:53   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: nieudolny architekt?

nie, to nie bylo koncowy efekt wizualizacji, ale dostaly palety kolorow, jakie nam sie podobaja. I powiedzialy, ze one nie moga dac prawdziwych kolorow, bo po prostu sie nie da i tyle.
Wlasnie im wyslalismy maila, ze w decoralu mozna sie nawet pobawic kolorami rzeczywistymi. Ale kurcze, to my musimy im to mowic? To po co nam one?

Tak samo z budzetem, mamy okreslony budzet. A one sobie projektuja, nie patrzac w ogole ile co kosztuje. Np prawdziwy kamien na sciane troche kosztuje, i nie stac nas na to zeby miec cala sciane + caly przedpokoj w kamieniu. I zapytalam sie czy zdaja sobie sprawe ile to kosztuja. A one patrza, patrza i mowia: " nie, rzeczywiscie musimy sprawdzic" A jak bedzie za drogo to od nowa caly projekt?

Teraz to sie czujemy, jak to my bysmy bylo archiktami, a one klientami i wysylamy im wizaulizacje.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-10-20 o 12:01
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:59   #5
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
nie, to nie bylo koncowy efekt wizualizacji, ale dostaly palety kolorow, jakie nam sie podobaja. I powiedzialy, ze one nie moga dac prawdziwych kolorow, bo po prostu sie nie da i tyle.
Wlasnie im wyslalismy maila, ze w decoralu mozna sie nawet pobawic kolorami rzeczywistymi. Ale kurcze, to my musimy im to mowic? To po co nam one?

Tak samo z budzetem, mamy okreslony budzet. A one sobie projektuja, nie patrzac w ogole ile co kosztuje. Np prawdziwy kamien na sciane troche kosztuje, i nie stac nas na to zeby miec cala sciane + caly przedpokoj w kamieniu. I zapytalam sie czy zdaja sobie sprawe ile to kosztuja. A one patrza, patrza i mowia: " nie, rzeczywiscie musimy sprawdzic" A jak bedzie za drogo to od nowa caly projekt?
Rozumiem, że to są studentki drugiego lub trzeciego roku?
I dlaczego robią to aż 3 osoby? :O
Powiedzcie im jeszcze raz jasno, że prosicie o inne kolory, jaki macie budżet i poproście, żeby dostosowały do tego swoje wizje.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:08   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Rozumiem, że to są studentki drugiego lub trzeciego roku?
I dlaczego robią to aż 3 osoby? :O
Powiedzcie im jeszcze raz jasno, że prosicie o inne kolory, jaki macie budżet i poproście, żeby dostosowały do tego swoje wizje.
nie wiem czemu 3 osoby, moze sie czuja pewniej? ;]
No wlasnie nie sa studentkami, ponoc juz sa magistrami. Ale mlode, dalabym okolo 29.

O kolorach, budzecie piszemy w kazdym mailu...ja to nawet jak pisalam wczesniej, podniodlam glos. Przyslala wiec nam -kuchnie i sypialnie seledynowa
Na szczescie dowiedzielismy sie, ze mamy nowego projektanta do kuchni, bo jest wliczona w cene.
Zerknela na projekt tych bab, i zapytala sie czy naprawde chcemy miec mikrofale na wysokosci 195cm? (ja mam 160cm).
Wiec oczywiscie musilismy je nauczyc, ze trzeba patrzc na wysokosc sprzetow.

Tak samo szafka w przedpokoju, zwrocilam uwage, ze otwierajac drzwi wejsciowe bedzie sie nimi uderzac o ta szafe. No wiec patrza, patrza" no tak, to trzeba bedzie uwazac"

O matko...
Tak to jest brac cos taniego.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-10-20 o 12:15
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:10   #7
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
nie wiem czemu 3 osoby, moze sie czuja pewniej? ;]
No wlasnie nie sa studentkami, ponoc juz sa magistrami. Ale mlode, dalabym okolo 29.

O kolorach, budzecie piszemy w kazdym mailu...ja to nawet jak pisalam wczesniej, podniodlam glos. Przyslala wiec nam -kuchnie i sypialnie seledynowa
Na szczescie dowiedzielismy sie, ze mamy nowego projektanta do kuchni, bo jest wliczona w cene.
Zerknela na projekt tych bab, i zapytala sie czy naprawde chcemy miec mikrofale na wysokosci 195cm? (ja mam 160cm).
Wiec oczywiscie musilismy je nauczyc, ze trzeba patrzc na wysokosc sprzetow.

Tak samo szafka w przedpokoju, zwrocilam uwage, ze otwierajac drzwi wejsciowe bedzie sie nimi uderzac o ta szafe. No wiec patrza, patrza" no tak, to trzeba bedzie uwazac"

O matko...
Tak to jest brac cos taniego.
To ktoś znajomy albo z polecenia? Gdzie je znaleźliście? Widzieliście wcześniej inne ich prace?
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 12:17   #8
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: nieudolny architekt?

One raczej nie są architektami, naweet ja laik poradziłam sobie z zaprojektowaniem i wizualizacją mieszkania w darmowych programach I nie pamiętam, żebym miała jakiekolwiek problemy z pomalowaniem ścian na brązowo czy inny kolor Ktoś, kto zawodowo się zajmuje projektowaniem wnętrz na pewno wie, że ważne są takie aspekty jak umieszczenie sprzętów czy kolizje mebli...
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:20   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
To ktoś znajomy albo z polecenia? Gdzie je znaleźliście? Widzieliście wcześniej inne ich prace?
Polecil nam ja szef ekipy, ktory bedzie wykanczal projekt. Ponoc wspolpracuje z nimi. ON na stronie ma projekty, i od razu zalozylismy, ze to ich projekty. Bo przeciez one strony nie maja, jeszcze sie nie dorobily
A moze on po prostu stawial zdjecia mieszkan, ktore wykancza?


Jak powiedzielismy, ze je zatrudniamy, to dopiero wtedy zarejestrowaly firme

Chyba to my jestesmy jacys naiwni. Albo mamy bledne wyobrazenie na temat pracy architekta.
On tez zajmuje sie podlogami?

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
One raczej nie są architektami, naweet ja laik poradziłam sobie z zaprojektowaniem i wizualizacją mieszkania w darmowych programach I nie pamiętam, żebym miała jakiekolwiek problemy z pomalowaniem ścian na brązowo czy inny kolor Ktoś, kto zawodowo się zajmuje projektowaniem wnętrz na pewno wie, że ważne są takie aspekty jak umieszczenie sprzętów czy kolizje mebli...
Dziewczyny sie ucza na naszym mieszkaniu i graja na naszych nerwach.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-10-20 o 12:26
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:43   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: nieudolny architekt?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:46   #11
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: nieudolny architekt?

zrezygnuj z nich i zajmij się tym sama, widać, że masz łeb na karku
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 12:50   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: nieudolny architekt?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 12:57   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mysmy wziely takie babki, bo pomyslelismy, ze skoro chcemy proste mieszkanie, bez zadnych dziwnych, wymyslnych rzeczy, to sobie dadza rade dziewczyny, bo to nic trudnego. No ale teraz zalujemy,
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 13:38   #14
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
no wlasnie myslimy, zeby im podziekowac. Zaliczke dostaly, wiec niech to wezma, a reszta to juz my sobie zrobimy.
jeśli chcecie mieszkanie bez udziwnień, to na pewno sobie poradzisz poprzeglądaj internet, poszukaj inspiracji i jazda

a jak będziesz mieć wątpliwości, to my Ci tu postaramy się doradzić, za darmo
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 13:40   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
jeśli chcecie mieszkanie bez udziwnień, to na pewno sobie poradzisz poprzeglądaj internet, poszukaj inspiracji i jazda

a jak będziesz mieć wątpliwości, to my Ci tu postaramy się doradzić, za darmo
dzieki

Tak zrobimy
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 11:59   #16
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Polecil nam ja szef ekipy, ktory bedzie wykanczal projekt. Ponoc wspolpracuje z nimi. ON na stronie ma projekty, i od razu zalozylismy, ze to ich projekty. Bo przeciez one strony nie maja, jeszcze sie nie dorobily
A moze on po prostu stawial zdjecia mieszkan, ktore wykancza?


Jak powiedzielismy, ze je zatrudniamy, to dopiero wtedy zarejestrowaly firme

Chyba to my jestesmy jacys naiwni. Albo mamy bledne wyobrazenie na temat pracy architekta.
No chyba raczej, że jesteście naiwni. Pogrubione, to Cię nie zaniepokoiło? Pewnie dziewczynki są jakimiś córkami, albo bratanicami pana, po rocznej "architekturze wnętrz" w cosinusie. On z nimi współpracował, jak nie miały firmy? O projekty trzeba było dopytać, poprosić dziewczyny o portfolio. Sorry, ale nie wierzę w aż takie nieogarnięcie.

Studenci Architektury i urbanistyki na UG wygrali ostatnio jakiś międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeża w NYC czy Chicago, a 3 panie magister, nie potrafią zaprojektować mieszkanka?

jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 12:33   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: nieudolny architekt?

Nie nadużywajmy określenia "architekt". Zresztą, "projektant wnętrz" również nie, skoro 3 panie (trzy!) sobie nie radzą z programami, które potrafi w podstawowym stopniu obsłużyć średnio rozgarnięty Internauta.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 12:42   #18
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: nieudolny architekt?

Masakra. Myślę, że nie powinniście im w ogóle płacić, bo to co odwalają to jakaś dziecinada. Sami prawdopodobnie byście lepiej sobie zaprojektowali, niż one to robią.
Zwolnijcie je i poszukajcie kogoś innego albo spróbujcie własnych sił
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 17:40   #19
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Polecil nam ja szef ekipy, ktory bedzie wykanczal projekt. Ponoc wspolpracuje z nimi. ON na stronie ma projekty, i od razu zalozylismy, ze to ich projekty. Bo przeciez one strony nie maja, jeszcze sie nie dorobily
A moze on po prostu stawial zdjecia mieszkan, ktore wykancza?


Jak powiedzielismy, ze je zatrudniamy, to dopiero wtedy zarejestrowaly firme

Chyba to my jestesmy jacys naiwni. Albo mamy bledne wyobrazenie na temat pracy architekta.
On tez zajmuje sie podlogami?

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------



Dziewczyny sie ucza na naszym mieszkaniu i graja na naszych nerwach.

Ja ci zrobie projekt i wizualizację jak chcesz

Nie mam co prawda firmy architektonicznej, ale coś tam czasem po pracy dłubię, mimo że pracuje w innej branży.
A moje projekty wyglądaja tak:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post41577632
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post39273150

A paniom "psującym rynek architektkom" proponuję podziekować za współpracę i żądać zwrotu zaliczki chociażby za stwierdzenie że kolorów to sie tak nie da pokazać.
tzn. rzeczywiście jest to trudne na wizualizacjach, bo oświetlenie, bo faktura, bo ustawienia i jakość monitora (ja na każdym swoim monitorze widze co innego ), itd, no ale bez przesady...
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 17:58   #20
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
Ja ci zrobie projekt i wizualizację jak chcesz

Nie mam co prawda firmy architektonicznej, ale coś tam czasem po pracy dłubię, mimo że pracuje w innej branży.
A moje projekty wyglądaja tak:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post41577632
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post39273150

A paniom "psującym rynek architektkom" proponuję podziekować za współpracę i żądać zwrotu zaliczki chociażby za stwierdzenie że kolorów to sie tak nie da pokazać.
tzn. rzeczywiście jest to trudne na wizualizacjach, bo oświetlenie, bo faktura, bo ustawienia i jakość monitora (ja na każdym swoim monitorze widze co innego ), itd, no ale bez przesady...
To też jest psucie rynku.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:18   #21
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
No chyba raczej, że jesteście naiwni. Pogrubione, to Cię nie zaniepokoiło? Pewnie dziewczynki są jakimiś córkami, albo bratanicami pana, po rocznej "architekturze wnętrz" w cosinusie. On z nimi współpracował, jak nie miały firmy? O projekty trzeba było dopytać, poprosić dziewczyny o portfolio. Sorry, ale nie wierzę w aż takie nieogarnięcie.

Studenci Architektury i urbanistyki na UG wygrali ostatnio jakiś międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeża w NYC czy Chicago, a 3 panie magister, nie potrafią zaprojektować mieszkanka?

Oczywiscie, ze mnie to zaniepokoilo. Ale bylo za pozno, gdyz niestety nie uczestniczylam na 1 i 2 spotkaniu. Po tym jak mi TZ opowiedzial co i jak to mu mowilam, ze cos tu nie gra. Trzy?? I czemu nie poprosil o portfolio? (tu sie porzadnie wkurzylam). Mialam negatywne przeczucie. Ale on twierdzil, ze to przeciez zwykle mieszkanie, a nie muzeum, ze nie wymagamy cudow, wiec sobie spokojnie poradza. Taa...teraz to moge powiedziec " a nie mowilam".
Mamy mieszkanie 2poziomowe, ale naprawde nie jest ciezko cos wymyslic. Wystarczy dobrze porozkladac meble, kolorystyka itp.
Jutro mamy sie z nimi spotkac, jestem bojowo nastawiona
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:21   #22
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
To też jest psucie rynku.
nie sądzę
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:56   #23
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: nieudolny architekt?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:44   #24
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
To też jest psucie rynku.
Chyba zawyżanie poziomu tym trzem czarodziejkom z księżyca
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 21:12   #25
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Chyba zawyżanie poziomu tym trzem czarodziejkom z księżyca
To chyba się nie rozumiemy.
Za psucie rynku uważam pracę za darmo lub półdarmo, a także oferowanie usług w bardzo konkurencyjnych cenach (gdzie cena nie idzie w parze z jakością, tak jak w przypadku wspomnianych trzech czarodziejek) przez osoby niewykwalifikowane. Takie zachowanie skutkuje tym, że potem do biura przychodzi klient i na każdą usłyszaną kwotę odpowiada "A student by mi to zrobił za 500 zł i to z pocałowaniem ręki" lub w tym przypadku "A jakaś dziewczyna z wizażu mi machnie cały projekt za półdarmo, a Pani chce tyle pieniędzy?".
Dodam może jeszcze taką graficzkę do przemyślenia:


Nie chcę, żeby moja wiadomość została odebrana jako atak na Dirt, bo tak nie jest. Chodzi mi generalnie o całe zjawisko. Ja też zawsze chętnie pomogę, nawet na forum, coś podpowiem, ale no... są jakieś granice.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2013-10-21 o 21:16
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 21:33   #26
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
To chyba się nie rozumiemy.
Za psucie rynku uważam pracę za darmo lub półdarmo, a także oferowanie usług w bardzo konkurencyjnych cenach (gdzie cena nie idzie w parze z jakością, tak jak w przypadku wspomnianych trzech czarodziejek) przez osoby niewykwalifikowane. Takie zachowanie skutkuje tym, że potem do biura przychodzi klient i na każdą usłyszaną kwotę odpowiada "A student by mi to zrobił za 500 zł i to z pocałowaniem ręki" lub w tym przypadku "A jakaś dziewczyna z wizażu mi machnie cały projekt za półdarmo, a Pani chce tyle pieniędzy?".
Dodam może jeszcze taką graficzkę do przemyślenia:


Nie chcę, żeby moja wiadomość została odebrana jako atak na Dirt, bo tak nie jest. Chodzi mi generalnie o całe zjawisko. Ja też zawsze chętnie pomogę, nawet na forum, coś podpowiem, ale no... są jakieś granice.
Niekoniecznie tak jest, bo rady na forum są na tyle ogólne, że stanowią raczej punkt wyjścia do dyskusji z fachowcem, niż są gotowym projektem.
Sama kiedyś korzystałam z pomocy na jednym z bardziej specjalistycznych forów. Dziewczyna - zawodowa architektka zrobiła mi sporo projektów, podpowiedziała ciekawe rozwiązania, ale żeby je zrealizować musiałabym mieć projekt, bo jej pomysły to tylko szkice stanowiące punkt wyjścia. Ot, po prostu forum dało mi ciekawe inspiracje, inne spojrzenie na temat, podsunęło różne rozwiązania.
Idąc tym tropem każde forum i internet ogółem niszczą biznes, bo nie jedna osoba zamiast dzwonić do informatyka szuka rozwiązania problemu w sieci i podejmuje się samodzielnej naprawy. Wiele osób zamiast płacić kosmetologom szuka informacji i sama znajduje odpowiedzi na różne pytania, na które za opłatą odpowiedziałby specjalista itp. itd.
Sądzę, że jest grupa osób, które i tak nie poszłyby do specjalisty, by uzyskać pomoc. Oni i tak nie będą klientami speców od usług wszelakich. Wybiorą między dwiema opcjami: urządzą się sami lub posiłkując się podpowiedziami z forum. Darmowa pomoc forumowa czy internetowa pozwoli im uniknąć paru błędów, może skoryguje czy zmieni tok myślenia, ale nic poza tym, bo nie spotkałam się jeszcze z darmowym, kompleksowym projektem zrobionym dla kogoś na forum, więc moim zdaniem granic nikt póki co nie przekracza.

W tym konkretnym przypadku trzech kobietek zabierających się za projekt nie trudno stać się konkurencją, nawet będąc laikiem i samoukiem, stąd te propozycje zrobienia lepszych projektów za darmo
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 01:20   #27
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie tak jest, bo rady na forum są na tyle ogólne, że stanowią raczej punkt wyjścia do dyskusji z fachowcem, niż są gotowym projektem.
Sama kiedyś korzystałam z pomocy na jednym z bardziej specjalistycznych forów. Dziewczyna - zawodowa architektka zrobiła mi sporo projektów, podpowiedziała ciekawe rozwiązania, ale żeby je zrealizować musiałabym mieć projekt, bo jej pomysły to tylko szkice stanowiące punkt wyjścia. Ot, po prostu forum dało mi ciekawe inspiracje, inne spojrzenie na temat, podsunęło różne rozwiązania.
Idąc tym tropem każde forum i internet ogółem niszczą biznes, bo nie jedna osoba zamiast dzwonić do informatyka szuka rozwiązania problemu w sieci i podejmuje się samodzielnej naprawy. Wiele osób zamiast płacić kosmetologom szuka informacji i sama znajduje odpowiedzi na różne pytania, na które za opłatą odpowiedziałby specjalista itp. itd.
Sądzę, że jest grupa osób, które i tak nie poszłyby do specjalisty, by uzyskać pomoc. Oni i tak nie będą klientami speców od usług wszelakich. Wybiorą między dwiema opcjami: urządzą się sami lub posiłkując się podpowiedziami z forum. Darmowa pomoc forumowa czy internetowa pozwoli im uniknąć paru błędów, może skoryguje czy zmieni tok myślenia, ale nic poza tym, bo nie spotkałam się jeszcze z darmowym, kompleksowym projektem zrobionym dla kogoś na forum, więc moim zdaniem granic nikt póki co nie przekracza.

W tym konkretnym przypadku trzech kobietek zabierających się za projekt nie trudno stać się konkurencją, nawet będąc laikiem i samoukiem, stąd te propozycje zrobienia lepszych projektów za darmo
Okej, z częścią się zgadzam.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 19:11   #28
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Okej, z częścią się zgadzam.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 12:06   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: nieudolny architekt?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie tak jest, bo rady na forum są na tyle ogólne, że stanowią raczej punkt wyjścia do dyskusji z fachowcem, niż są gotowym projektem.
Sama kiedyś korzystałam z pomocy na jednym z bardziej specjalistycznych forów. Dziewczyna - zawodowa architektka zrobiła mi sporo projektów, podpowiedziała ciekawe rozwiązania, ale żeby je zrealizować musiałabym mieć projekt, bo jej pomysły to tylko szkice stanowiące punkt wyjścia. Ot, po prostu forum dało mi ciekawe inspiracje, inne spojrzenie na temat, podsunęło różne rozwiązania.
Idąc tym tropem każde forum i internet ogółem niszczą biznes, bo nie jedna osoba zamiast dzwonić do informatyka szuka rozwiązania problemu w sieci i podejmuje się samodzielnej naprawy. Wiele osób zamiast płacić kosmetologom szuka informacji i sama znajduje odpowiedzi na różne pytania, na które za opłatą odpowiedziałby specjalista itp. itd.
Sądzę, że jest grupa osób, które i tak nie poszłyby do specjalisty, by uzyskać pomoc. Oni i tak nie będą klientami speców od usług wszelakich. Wybiorą między dwiema opcjami: urządzą się sami lub posiłkując się podpowiedziami z forum. Darmowa pomoc forumowa czy internetowa pozwoli im uniknąć paru błędów, może skoryguje czy zmieni tok myślenia, ale nic poza tym, bo nie spotkałam się jeszcze z darmowym, kompleksowym projektem zrobionym dla kogoś na forum, więc moim zdaniem granic nikt póki co nie przekracza.

W tym konkretnym przypadku trzech kobietek zabierających się za projekt nie trudno stać się konkurencją, nawet będąc laikiem i samoukiem, stąd te propozycje zrobienia lepszych projektów za darmo
Zgadzam się z powyższym.

Idąc tokiem myślenia pt. psucie rynku, każdy darmowy program, każde forum z poradami specjalistycznymi można określić jako psucie rynku. Bo do czyszczenia dywanu z plam powinnam wziąć firmę, która się tym zajmuje, mebli nie skręcać sama, ale również wynająć stolarza itp.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 01:00   #30
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: nieudolny architekt?

W związku z tym że studiuję architekturę wnętrz, czuję się niejako wywołana do tablicy.
To co reprezentują sobą te panie, ma niewiele wspólnego z projektowaniem. Nie ma takiej możliwości aby były one po studiach na ASP. Dla każdego kto ukończył uczelnie wyższą o tym profilu, podstawą jest zagadnienie kompozycji koloru, trzymanie się określonego budżetu a także wnikliwe słuchanie klienta dla którego przestrzeń mieszkania/domu będzie codziennością. Są to podstawy.

Zresztą dla każdego bardziej rozgarniętego człowieka jest to zrozumiałe, że jeśli klient nie chce zielonych czy białych ścian to się takich nie robi. Szuka się innych rozwiązań, które będą kompromisem pomiędzy wyobrażeniami inwestora a tego co można realnie wykonać, jednocześnie aby było to estetyczne i funkcjonalne.

Jest mi przykro kiedy czytam takie wpisy, ponieważ często pod ich wpływem ludzie rezygnują z usług architektów wnętrz. A szkoda, bo zamawiając projekt swojego wymarzonego M z pewnością jest się w stanie dużo przewidzieć. Posiadając dokładny projekt, można nawet zaoszczędzić na wielu sprawach. Jeśli np. wykonawca podłogi/ zabudowy kuchennej/ glazury wykonałby ją nie po naszej myśli, zawsze możemy odnieść się do projektu i pociągnąć go do odpowiedzialności. Możemy także przewidzieć co dokładnie potrzebujemy, więc nie kupujemy zbędnych rzeczy.

Chciałabym dodać jeszcze coś na temat koloru w wizualizacjach. Niestety, ale nigdy nie jesteśmy w stanie oddać identycznego koloru jaki ma zaistnieć w rzeczywistości. Może on się różnić o parę tonów, ale powinien być maksymalnie zbliżony do tego jaki chcemy uzyskać. Najważniejsze jest oddanie charakteru wnętrza na wizualizacjach. Odnosząc się do "trzech gracji" z Twojego wpisu... oczywiście nie ma mowy o tym że jakiegoś koloru w programie nie ma To totalna ściema i jakieś nieporozumienie.

Radziłabym niezwłocznie rozwiązać umowę z paniami. I zachęcam do tego żeby się nie zrażać do tego typu usług. Trzeba mieć tylko świadomość że jakość kosztuje. I nie ma znaczenia czy projekt jest "łatwy" czy "trudny". Jeśli ktoś jest dobry to zrobi Ci każdy projekt, jeśli ktoś nie skończył uczelni wyższej w tym kierunku nie poradzi sobie z żadnym (tak aby projekt był w pełni spójny, nie mówię tutaj o dekoratorstwie).
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-05 21:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.