pokój 15 latki (romantic) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 09:32   #1
Elenka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Question

pokój 15 latki (romantic)


witam wszystkich. Jestem romantyczką która potrzebuje pomocy w stworzeniu swego poloju marzeń. pokój ma 13m2. kolor ścian to kwiat rozmarynu. chciałabym zrobić mały remont w moim zakresie. tak do 100zł. chciałabym mieć stojące duże lustro ale rodzice zawiesili mi mniejsze oto zdjęcia:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg q2013-08-20-294.jpg (45,0 KB, 276 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg q2013-08-20-293.jpg (51,7 KB, 239 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg q2013-08-20-292.jpg (42,9 KB, 275 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg q2013-08-20-291.jpg (42,3 KB, 234 załadowań)
Elenka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 10:13   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Raczej nie zaszalejesz za 100zł.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 10:23   #3
laszka14
Wtajemniczenie
 
Avatar laszka14
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 566
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

100 zł to nie jest duża kwota, ale pierwsza rzecz rzucająca się w oczy to niepasująca kolorystycznie pościel i prześcieradło. Widziałabym tutaj np. białą pościel w różowe kwiaty (np. z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50198541/)
lub jakąś w odcieniach fioletu (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60208436/).
Mogłabyś także dokupić jakieś pasujące kolorystycznie poduszki.
Za małe pieniądze wymienić także można zegar ścienny.
A jak kiedyś będziesz miała większy budżet to proponowałabym zamiast kartonu (jeśli to karton) pod łóżkiem zainwestować np. w wiklinowe kosze oraz zmienić dywan pod komputerem na bardziej pasujący
__________________
Ubrania rozm. M, buty rozm. 41
laszka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 10:36   #4
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Hmm troche gryzie się ten fiolet z drewnem mebli, zmieniłabym firanki, ktore sa troche staromodne i inaczej zorganizowalabym pólki - teraz latwo na nich o balagan (może więcej pojemników ?)
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 12:15   #5
Elenka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

co do dywanu to właśnie będzie zmieniany przez moją mamę (ma swoje lata). Karton pod łóżkiem jest tymczasowy w normalnych warunkach go nie ma. Pościel jest bardzo ładna (zwłaszcza ta w różyczki jakoś wpadła mi w oko). Co do koszy to chciałabym się pozbyć tych kartonów na regale i zamienić je na coś jak pudełka na dokumenty by można było je opisać. Na parapecie chciałam zamontować poduszkę by można było na nim swobodnie siadać. dezire masz rację te firany też mnie denerwują szukam ciekawszego zamiennika. Na razie pokój jest chłodny i wolęprzebywać w innych pomieszczeniach. Chciałabym by był bardziej przytulny...
Elenka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 19:29   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

z taką kwotą niewiele zdziałasz.
Raczej pójdź w stronę odzysku. Chociażby dekorując stare przedmioty decupage.
Zobacz na Tablica, gratka czy ktoś nie chce oddać jakiegoś starego lustra. Przemalujesz ramę na biało, dodasz różyczki zrobione samodzielnie z bibułki.
Taki styl shabby chic
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2013-08-20 o 19:31
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 06:16   #7
Elenka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Zobacz na Tablica, gratka czy ktoś nie chce oddać jakiegoś starego lustraTaki styl shabby chic
tak dobry pomysł tylko że gdzie postawię to lustro? chcę podzielić pokój na jakby strefę nauki i relaksu gdzie znajdzie się kącik z ubraniami i biżuterią. Muszę więc trochę przemeblować pokój tylko jak? I czy zostanie jeszcze trochę przestrzeni?
Elenka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 12:00   #8
_if
Raczkowanie
 
Avatar _if
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 97
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Elenka13 - witaj

Twój budżet to 100zł? jeśli jest tak mocno ograniczony to przede wszystkim zainwestowałabym w UWAGA białą, najzwyklejszą farbę do ścian. Koniecznie trzeba pozbyć się tak dużej ilości fioletu z tego pokoju. Wbrew pozorom nie pomaga on uzyskać romantycznego ciepłego klimatu w tym pomieszczeniu. To pierwszy wydatek. Fiolet na ścianie zostawiłabym tylko na tej z oknem. Wystarczy w zupełności.

Druga sprawa- firany.
Wybierz się do sklepu JYSK. Mają tam zasłonki i firanki w dość korzystnej cenie. Sugeruj się tym, co na zdjęciu 1 i 2. Możesz ograniczyć się tylko do zasłon albo wybrać zwykłe firany, jak te: http://jysk.pl/artykuly-okienne/fira...10x175cm-biala

Kolejny krok:pudełka.
Pozbieraj stare, niepotrzebne pudła na buty. Zakup papier w kolorach pastelowych i udekoruj nim pudła tak, by wyglądały mniej więcej jak tu, na 3 i 4 załączniku.

Narzuta/koc- zobacz na te z Jysk: http://jysk.pl/do-domu/koce/koc-cecilia-130x180-cm-mix Wybierz fioletowy(przy zmianie koloru ścian na biały) lub bladozielony, przy zostawieniu tych kolorów ścian, które są teraz.

Koniecznie sciągnij zegar ze ściany0- w ogóle nie pasuje.
Obrazek relogijny również nie poinien znajdować się na ścianie. Możesz postawić go na regale, zrobić zwykłą podpórkę. Będzie ładniej tam wyglądał.
Na komodzie obok łożka musi być porządek.

Piszesz:
Cytat:
chcę podzielić pokój na jakby strefę nauki i relaksu gdzie znajdzie się kącik z ubraniami i biżuterią.
- a gdzie w tym momencie przechowujesz ubrania?bo nie zauważyłam.

Pudła, które już masz, oklej ładniejszym papierem pasującym do całości- w kolorach pastelowych. Pozbądź się tych gier z regału.
Na regale zostaw tylko te reprezentacyjne książki. Wszystkie w stanie poniżej dobrego i te, które rzadko używasz pochowaj do pudeł na stojąco: jak na zał. 5 lub do koszy jak na zał. 7

Zajrzyj do sklepów :wszystko po 4 zł lub podobnych. Mają tam obrazy, które można łatwo przemalować na coś w rodzaju zał. 6. Może znajdziesz tam coś w swoim stylu?

W razie dalszych wątpliwości zapraszam na swój wątek i bloga. Tam na pewno znajdziesz jakieś inspiracje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sypialnia7.jpg (120,6 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sypialnia4.jpg (112,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pude%C5%82ka-na-buty.jpg (21,4 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (202,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przechowywanie dokumentów po 2.jpg (89,6 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plakat-obraz-fiolet-70-70.jpg (50,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1329308267_315900848_1-PILNIE-SPRZEDAM-REGAl-EXPEDIT-5X5-oborniki.jpg (40,5 KB, 43 załadowań)
__________________
Mój blog ZAPRASZAM
http://comfortandhappiness.blogspot.com/

Mój wątek o urządzaniu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=712504

Edytowane przez _if
Czas edycji: 2013-08-22 o 12:03
_if jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 20:11   #9
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

witaj
za 100 zł ledwo starczy Ci na farbę + wałek do malowania , a bez tego ani rusz .
Z tym kolorem nie osiągniesz zamierzonego efektu ,
wystarczy przemalować ściany na biało - lub pudrowy , jaśniuteńki róż ,
zmienić firanki na kwieciste zasłonki - dodadzą uroku ,
Na szafie posegreguj wszystko w ładne kartoniki , na stoliku jakiś lekki obrusik ,
a lustro to większy wydatek , szczególnie tak stylizowane .
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 08:33   #10
Elenka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

problem jest taki że ściany były niedawno malowane. Niestety nie miałam wpływu na ich kolor (z moją mamą nie można spokojnie porozmawiać)
Elenka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 20:36   #11
Renata_U
Raczkowanie
 
Avatar Renata_U
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

W takim razie i dekorowanie mebli dequpagem też odpada, a szkoda, bo to byłby dobry pomysł, wybierz się może na pchli targ i tam znajdziesz za grosze jakieś fajne dodatki, które upiększą Twój pokój
__________________
Tylko 15 minut dzieli Cię od niezapomnianego lotu szybowcem. Wypełnij ankietę i wygraj lot w przestworzach.
Renata_U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 12:20   #12
hollow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Niekoniecznie, kolor na ścianach jest ładny. Połącz może styl neowiktoriański, romantyczny z prowansalskim. Sama zamierzam w tym kierunku iść. Przede wszystkim, uderz w tekstylia. Może w jakichś lumpeksach znajdziesz jakieś ładne tkaniny, które można przerobić na poszewki na poduszki, koniecznie w bieli i beżu, w delikatne kwiaty lub koronki. Jeśli masz zdolności manualne, postaraj się o ładną narzutę na łóżko, chociażby obszywając ją koronką. Koniecznie poukładaj inaczej rzeczy w biblioteczce. Kup trochę papieru prezentowego, pooklejaj pudełka na buty, powkładaj rzeczy do środka.. To samo możesz zrobić z książkami. Powycinaj prostokątne paski pastelowych papierów, o wymiarach wysokosci książki, drugi bok natomiast nieco dłuższy niż jej szerokość. Wtedy nadasz trochę lekkosci i romantyzmu biblioteczce. Ściany są zbyt puste - poszukaj ładnych, drewnianych ramek w czterozłotowcach, możesz podrukować jakieś ładne obrazki, np ryciny strojów epokowych. Poszukaj taniej firanki i zasłonek, ze wstążki spróbuj stworzyć chwost do zasłon, ładnie upnij zasłonę. W stylu angielskim najważniejsze są tkaniny, na tym się skoncentruj - poduszki, narzuta, zasłony, ponadto pastelowe pudełka w biblioteczce i obrazki na ścianach. Poszukaj jakichś drobiazgów, może wazonik, imbryk albo świece. A, i na Twoim miejscu przestawiłabym stolik z keyboardem obok łóżka, albo obok drzwi lub okna, będzie znacznie przestronniej. Powodzenia

Edytowane przez hollow
Czas edycji: 2013-08-27 o 12:40
hollow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 05:57   #13
Elenka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

ja skłaniałabym się jeśli chodzi o styl do shabby chic
Elenka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 18:11   #14
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Cytat:
Napisane przez Elenka13 Pokaż wiadomość
problem jest taki że ściany były niedawno malowane. Niestety nie miałam wpływu na ich kolor (z moją mamą nie można spokojnie porozmawiać)
skoro z Twoja mama nie da się spokojnie rozmawiać to tez nie wiesz jak zareaguje na to że będziesz chciała tam coś pozmieniać.
Czy będziesz miała możliwość poprzestawiania zupełnie mebli?
To biurko do komputera w kącie musi tam stać? czy wystarczy zwykły stół na którym będziesz mieć laptopa?

Czy możesz narysować plan pokoju (rzut z góry) z opisanymi wymiarami, żeby było widać jaki długi i szeroki jest ten pokój, jak daleko od ściany i jak duże są okna?
cos takiego jak tu:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1352151975
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 16:52   #15
AnnaLenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 16
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Wyrzuć firankę i zostaw same zasłonki ale puszczone luźno, co to za klamerki?
Trzymasz pełno gier i puzzli - bawisz się tym?
Posegreguj to. Książki leżą w nieładzie.
AnnaLenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:29   #16
Nie_idealna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 16
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Trudna sprawa, bo skoro Twoja mama zdecydowała o aranżacji pokoju, to chyba trudno będzie zrobić po swojemu. Ale jeśli bardzo zależy Ci na tym, żeby pokój był bardziej romantyczny, to postaraj się uporządkować te wszystkie pudła, pudełeczka, które masz w pokoju. Ewentualnie poprzestawiaj meble tak, jakby Ci pasowały. Na łóżko możesz kupić jakąś ciekawą narzutę-najlepiej w jakimś ciucholandzie, bo tam zazwyczaj takie rzeczy kosztują gorsze. No i sukcesywnie staraj się dodaać jakieś drobne gadżety, elementy dekoracyjne, które sprawią, że Twój pokój będzie wyglądał tak, jakbyś sobie to wyobrażała.
Nie_idealna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 13:04   #17
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

Przede wszystkim uporządkuj przestrzeń, w twoim pokoju jest nie tyle bałagan co nieład. Kupiłabym jakiś pojemnik na pościel pod łóżko (rozumiem, ze zazwyczaj to miejsce jest puste). Na dzień bym chowała pościel a materac przykrywała narzutą. Po drugie kup jakiś ładny pakowy papier i oklej pudełka - nie będzie to dużo kosztowało a zrobi dużą różnicę. Kolejna rzecz to zmiana wystroju okna i coś na ściany - obrazki albo zdjęcia w ładnych ramkach.
Budżet masz faktycznie ograniczony, ale przecież nie musisz robić wszystkiego na raz
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 13:37   #18
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: pokój 15 latki (romantic)

To może i ja dodam coś od siebie, jako, że jestem miłośniczką białych wnętrz stylu retro

Przyglądam się uważnie tym zdjęciom i to co rzuciło mi się w oczy to meble, czy mam dobre wrażenie że większość to drewno?

Masz dość ciemny pokój więc jasne barwy tam się proszą.

Kolor ścian jest fajny i świetnie będzie współgrać z białymi bądź kremowymi meblami.

I tu moje sedno sprawy, jeśli miałabyś możliwość i pozwolenie od mamy by meble maznąć na biało, to byłoby super. Wtedy poleciłabym ci farbę do drewna Syntilor biała, nie pachnie brzydko, szybko schnie

Dwa, jak uda ci sie przyoszczędzić więcej pieniędzy, to warto sprawdzać oferty w Jysku, bo często są tam akcje dotyczące wyprzedaży firan w bardzo dobrych cenach np. 14 zł za sztukę

Kolejna sprawa tak jak dziewcyzny pisały, warto byś zrobila porządek na regałach, bo panuje tam chaos.

Warto odnowić meble jeśli jest taka możliwość, wrzucam zdjęcie odnowionego krzesła. Możesz też zajrzeć do mojego albumu

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=16095

jak walczyłam, by ładnie zrobić pokój mojej córki. Meble na razie są niebieskie, ale kto wie czy niebawem nie zmienia barwy na białą. Nie ma juz tez tej dziecinnej lampy, wywędrowała do pokoju młodszej siostry.

D2322E3000F566.jpg


Koniecznie postaraj się o jakieś obrazki na ściany, jest zbyt surowo.

Co jeszcze zauważyłam masz ciekawe zasłonki, takie lekkie, odepnij firanę, która jest za nimi a samę zasłony upnij fantazyjnie, np tak:

DB26895A9DB669D.jpg

By wyeksponowac okno balkonowe i ten piękny szeroki parapet, na którym widziałabym jakieś bibeloty oczywiście w umiarze.
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski

Edytowane przez Bafi@Home
Czas edycji: 2013-09-26 o 13:52
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.