Żywot perfum (kod, data ważności, data produkcji) - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-11, 19:33   #421
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Te które chcę zakupić były produkowane jak szłam do gimnazjum, teraz jestem na 3 roku studiów. Nie mam na 100% pewności, że produkcja ustała, ale tak mi się wydawało, ze zapachy gwiazd są produkowane tylko na fali popularności. Poza tym nie można ich nigdzie znaleźć (oprócz 'aż' 1 sztuki na all)
Mam przed sobą Beyonce Heat, gdzie mam szukać tego kodu? Pod kodem kreskowym są dwa 9cyfrowe kody, 1 dla US, drugi dla UE
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 19:42   #422
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Te które chcę zakupić były produkowane jak szłam do gimnazjum, teraz jestem na 3 roku studiów. Nie mam na 100% pewności, że produkcja ustała, ale tak mi się wydawało, ze zapachy gwiazd są produkowane tylko na fali popularności. Poza tym nie można ich nigdzie znaleźć (oprócz 'aż' 1 sztuki na all)
Mam przed sobą Beyonce Heat, gdzie mam szukać tego kodu? Pod kodem kreskowym są dwa 9cyfrowe kody, 1 dla US, drugi dla UE
Ale zagadki nam wymyślasz haha czyli były produkowane 8-9 lat temu tak? rozumiem że nie chcesz napisać co to jest żeby nikt Ci nie sprzątnął sprzed nosa? Zapachy gwiazd potrafią się utrzymać na rynku bardzo długo, jak np. wspominane już przeze mnie NC (na rynku chyba od 98 czy 99 roku). Nie wiem gdzie Beyonce ma nr seryjny i jak ew. odczytać datę produkcji, nigdy nie miałam tych perfum. No i nie wiem skąd wniosek, że zapachy gwiazd nie mają kodów, skoro dowód na to, że jednak mają właśnie podałaś

Edytowane przez Aggis
Czas edycji: 2012-11-11 o 19:46
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 19:45   #423
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
Ale zagadki nam wymyślasz haha czyli były produkowane 8-9 lat temu tak? rozumiem że nie chcesz napisać co to jest żeby nikt Ci nie sprzątnął sprzed nosa? Zapachy gwiazd potrafią się utrzymać na rynku bardzo długo, jak np. wspominane już przeze mnie NC (na rynku chyba od 98 czy 99 roku). Nie wiem gdzie Beyonce ma nr seryjny i jak się je odczytuje, nigdy nie miałam tych perfum.
To samo pomyślałam .

Ja tam bym zaryzykowała
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 19:51   #424
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Haha bardzo proszę- Xpose Aguilery. No ale jak zobaczę za chwilę że zniknęły z all to Właśnie nie byłam pewna czy TO jest kod czy też nie zwłaszcza, że korzystam z checkcosmetics.net i tam nie ma Coty, więc nie mam tez jak sprawdzić. Znacie jakąś stronę 'w tym klimacie'?

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Podałam Beyonce bo to jedyny zapach gwiazdy jaki mam pod ręką
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 19:54   #425
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Haha bardzo proszę- Xpose Aguilery. No ale jak zobaczę za chwilę że zniknęły z all to Właśnie nie byłam pewna czy TO jest kod czy też nie zwłaszcza, że korzystam z checkcosmetics.net i tam nie ma Coty, więc nie mam tez jak sprawdzić. Znacie jakąś stronę 'w tym klimacie'?

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Podałam Beyonce bo to jedyny zapach gwiazdy jaki mam pod ręką
Tak, seria Xpose jest już od dawna wycofana, pamiętam że swego czasu była popularna ja bym kliknęła, zapach powinien być ok, a ceny na all widzę nie są takie wysokie... pamiętam, że Stardust z tej serii był b. drogi, ale reszta widać nie.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:03   #426
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Haha bardzo proszę- Xpose Aguilery. No ale jak zobaczę za chwilę że zniknęły z all to Właśnie nie byłam pewna czy TO jest kod czy też nie zwłaszcza, że korzystam z checkcosmetics.net i tam nie ma Coty, więc nie mam tez jak sprawdzić. Znacie jakąś stronę 'w tym klimacie'?

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Podałam Beyonce bo to jedyny zapach gwiazdy jaki mam pod ręką
Mialam cala serie (Stardust i zielone Desire, uwielbialam )
jeszcze niedawno mialam zapakowane flakoniki,
zapachy nie byly zmienione,
na Twoim miejscu bym klikala
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:20   #427
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Kliknięte! OMG jest taki wątek na wizażu 'ile ml/litrów perfum macie', no aż boję się teraz podliczyć....
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 10:55   #428
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

hej, czy ma ktoś metodę na odszyfrowanie kodu z perfum Lolita Lempicka? Nie znalazłam w żadnym kalkulatorze;(
__________________
Wymieniam: sukienki ASOS XS S, buty 35-36, kosmetyki

Szukam: Solgar na włosy, Placenta, płyn do soczewek
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 18:05   #429
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Hej,
jak przechować perfumy żeby jednocześnie długo zachowały świeżość a jednocześnie cieszyły oko? Po przeczytaniu porad na temat przechowywania perfum powkładałam moje do pudełek, ale teraz nie wygląda już tak ładnie na mojej półce. Może macie jakieś pomysły na dobre przechowywanie perfum nie w kartonikach?
Jakąś opcją jest specjalna szafka, którą otwiera się tylko czasami, choć nie ukrywam, że wolałabym żeby stały w buteleczkach na wierzchu, bo flakony są po prostu bardzo ładne.
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 18:27   #430
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
Hej,
jak przechować perfumy żeby jednocześnie długo zachowały świeżość a jednocześnie cieszyły oko? Po przeczytaniu porad na temat przechowywania perfum powkładałam moje do pudełek, ale teraz nie wygląda już tak ładnie na mojej półce. Może macie jakieś pomysły na dobre przechowywanie perfum nie w kartonikach?
Jakąś opcją jest specjalna szafka, którą otwiera się tylko czasami, choć nie ukrywam, że wolałabym żeby stały w buteleczkach na wierzchu, bo flakony są po prostu bardzo ładne.
Chyba nie da się w tym wypadku mieć ciastka i zjeść ciastka, ponieważ chodzi o ochronę przed światłem. No, chyba, że zapakujesz to w szafkę typu "weneckie lustro" i będziesz je sobie tak eksponować.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 18:50   #431
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Chyba nie da się w tym wypadku mieć ciastka i zjeść ciastka, ponieważ chodzi o ochronę przed światłem. No, chyba, że zapakujesz to w szafkę typu "weneckie lustro" i będziesz je sobie tak eksponować.
Szafka typu weneckie lustro to jest pomysł!Nie wpadłabym na to

Szczerze mówiąc tez bym chętnie wystawiła wszystkie flakony aby cieszyły oko ale dla mnie priorytetem jest jednak świeżość perfum.Dlatego na widoku trzymam 2-3 aktualnie używane a resztę trzymam w ciemnej szafce w kartonikach lub bez.

Ale za to mam w pokoju specjalną półeczkę gdzie lądują puste już flakony.To tez jakieś rozwiązanie.Bo cieszą oko, użyć co prawda ich nie można ale przynajmniej nic im już nie zaszkodzi.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 19:45   #432
vila87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała;-)
Wiadomości: 177
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Dziewczyny może któraś wie jak rozszyfrować kod 6129? Taki widnieje na zakupionych przeze mnie perfumach ghost deep night niestety są kompletnie zwietrzałe i usiłuje je zwrócić sprzedającej z allegro a ona niestety upiera się, że wszystko jest w porzadku W kalkulatorze nie ma firmy ghost i nie umiem tego nigdzie znaleźć. Pomocy:pros i:
__________________
poszukuję JHAG Lady Vengeance każdą ilość burberry london
vila87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 19:56   #433
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez vila87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może któraś wie jak rozszyfrować kod 6129? Taki widnieje na zakupionych przeze mnie perfumach ghost deep night niestety są kompletnie zwietrzałe i usiłuje je zwrócić sprzedającej z allegro a ona niestety upiera się, że wszystko jest w porzadku W kalkulatorze nie ma firmy ghost i nie umiem tego nigdzie znaleźć. Pomocy:pros i:
Według świeżomierza ze strony Dolce http://www.dolce.pl/dataprodukcji/ one są z 2006 roku.
Nie są może pierwszej świezości ale dziwne, żeby były zwietrzałe.Może pani nieodpowiednio przechowywała?Niemniej reklamuj.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 20:16   #434
vila87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała;-)
Wiadomości: 177
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Według świeżomierza ze strony Dolce http://www.dolce.pl/dataprodukcji/ one są z 2006 roku.
Nie są może pierwszej świezości ale dziwne, żeby były zwietrzałe.Może pani nieodpowiednio przechowywała?Niemniej reklamuj.
Dzięki!
Jesteś wielka kobieta napisałam mi tylko,że ma je od 2 lat a ja głupia nie drążyłam tematu
__________________
poszukuję JHAG Lady Vengeance każdą ilość burberry london
vila87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 15:27   #435
Ryjek
Zakorzenienie
 
Avatar Ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 548
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

dziewczyny, czy znacie sposób na rozszyfrowanie lub kalkulator, który przelicza kody perfum Etro?
chciałabym poznać datę z kodu C129
Ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:43   #436
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Dziewczyny pomóżcie bo juz sama nie wiem co i jak z tą trwałością perfum..chciałam zakupić flakon na allegro-sprzedający ma ładne zdjęcia-widać też kod..no właśnie..kod pokazuje ze perfumy są z 25.04.2009
jest to tester więc praktycznie perfumy mogły być psiknięte..i teraz pytanie:
co jeśli były psiknięte a co jeśli nie..i czy to wogóle ma znaczenie czy bardziej to,że są wyprodukowane w 2009roku???POMOCY
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:52   #437
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez nikita700 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie bo juz sama nie wiem co i jak z tą trwałością perfum..chciałam zakupić flakon na allegro-sprzedający ma ładne zdjęcia-widać też kod..no właśnie..kod pokazuje ze perfumy są z 25.04.2009
jest to tester więc praktycznie perfumy mogły być psiknięte..i teraz pytanie:
co jeśli były psiknięte a co jeśli nie..i czy to wogóle ma znaczenie czy bardziej to,że są wyprodukowane w 2009roku???POMOCY
ja nie przywiazuje zbyt duzej wagi do daty produkcji/waznosci perfum, a bardziej do ich przechowywania mam egzemplarze sprzed kilkunastu, a nawet wiecej lat i nic nie stracily na jakosci (zapach bez zmian, moze kolor czasami sie zmienil)

gorzej, jesli zapach przeszedl reformulacje i jest niby ten sam, a jednak inny
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:45   #438
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Hermes - Sur Le Nil kod

Witam.
Kilka dni temu zakupiłam Ogród Nilowy Hermesa i jest tu taki wyciśnięty kod na pudełeczku OEBAY a nr REF to 20396 a na buteleczce na spodzie widnieje kod 1EAAX czy ktoś jest w stanie mi coś powiedzieć o tych kodach? Ślicznie dziękuje
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 13:53   #439
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Hermes - Sur Le Nil kod

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Witam.
Kilka dni temu zakupiłam Ogród Nilowy Hermesa i jest tu taki wyciśnięty kod na pudełeczku OEBAY a nr REF to 20396 a na buteleczce na spodzie widnieje kod 1EAAX czy ktoś jest w stanie mi coś powiedzieć o tych kodach? Ślicznie dziękuje
1EAAX oznacza, że flaszka została wypuszczona w maju 2011 roku, przynajmniej według świeżomierza
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 13:54   #440
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Hermes - Sur Le Nil kod

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;40180063]1EAAX oznacza, że flaszka została wypuszczona w maju 2011 roku, przynajmniej według świeżomierza [/QUOTE]

Dziękuje bardzo no to jeszcze nie jest tak źle
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 17:45   #441
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Kochani, proszę o pomoc Jak można określić wiek perfum Amouage Gold Cristal EDT ? Mam pudełko, a raczej rodzaj kasetki, ale jakoś nic tam nie mogę wyczytać Wyprodukowane w Omanie. Plizzzzz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg amouage gold.jpg (78,5 KB, 34 załadowań)

Edytowane przez Daffodilka
Czas edycji: 2013-07-16 o 17:48
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 16:17   #442
selmutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cześć, proszę o pomoc
Kupiłam dzisiaj perfumy w sephorze i po sprawdzeniu w świeżomierzu okazało się, że zostały wyprodukowane już 3 lata temu, we wrześniu 2010 :/ Na szczęście sprawdziłam jeszcze przed otwarciem, więc jakby co mogę wymieniać. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Chyba wolałabym nowsze perfumy, szczególnie, że jest to Flowerbomb 50 ml EDP czyli do tanich nie należy
selmutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 16:49   #443
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez selmutka Pokaż wiadomość
Cześć, proszę o pomoc
Kupiłam dzisiaj perfumy w sephorze i po sprawdzeniu w świeżomierzu okazało się, że zostały wyprodukowane już 3 lata temu, we wrześniu 2010 :/ Na szczęście sprawdziłam jeszcze przed otwarciem, więc jakby co mogę wymieniać. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Chyba wolałabym nowsze perfumy, szczególnie, że jest to Flowerbomb 50 ml EDP czyli do tanich nie należy
Biorąc pod uwagę, że w Sephorze perfumy do najtańszych nie należą i pewnie na superpromocji ich nie kupiłaś to, będąc na twoim miejscu, pewnie bym zwróciła. W domu mogą mi perfumy leżeć, moja decyzja i moje ryzyko, ale jeśli to nie jest unikat, to spróbowałabym wymienić.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:00   #444
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

A jeśli przykładowo kupi się perfumy i w tym świeżomierzu wyskakuje odpowiedź, że niewłaściwy kod, to czy to może świadczyć o tym , że kupiło się podróbę?

tak tylko pytam z ciekawości. Sprawdzałam swoje flachy i większość jest z 2012, jedna z kwietnia 2013, tylko Angel z listopada 2011.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:08   #445
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
A jeśli przykładowo kupi się perfumy i w tym świeżomierzu wyskakuje odpowiedź, że niewłaściwy kod, to czy to może świadczyć o tym , że kupiło się podróbę?

tak tylko pytam z ciekawości. Sprawdzałam swoje flachy i większość jest z 2012, jedna z kwietnia 2013, tylko Angel z listopada 2011.
Nie zawsze. On nie jest nieomylny. Wtedy lepiej tu spytać, może ktoś wiedzieć, że coś nie wchodzi, na ten przykład.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:11   #446
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
A jeśli przykładowo kupi się perfumy i w tym świeżomierzu wyskakuje odpowiedź, że niewłaściwy kod, to czy to może świadczyć o tym , że kupiło się podróbę?
.

Nie, to nie świadczy o podróbce.

Tak samo jak to, że świezomierz prawidłowo odczytuje kod nie znaczy, że produkt na pewno jest oryginalny.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:12   #447
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez selmutka Pokaż wiadomość
Cześć, proszę o pomoc
Kupiłam dzisiaj perfumy w sephorze i po sprawdzeniu w świeżomierzu okazało się, że zostały wyprodukowane już 3 lata temu, we wrześniu 2010 :/ Na szczęście sprawdziłam jeszcze przed otwarciem, więc jakby co mogę wymieniać. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Chyba wolałabym nowsze perfumy, szczególnie, że jest to Flowerbomb 50 ml EDP czyli do tanich nie należy
A możesz oddać? Ja bym oddała i w tej cenie kupiła 100ml online jeśli chcesz wymienić to weź Bombkę z tego roku, po 3 latach na Sephorowej, podgrzewanej półce perfumy mogą się szybciej zepsuć, o ile już się nie przegrzały pisałam gdzieś ostatnio, że parę razy trafiłam w S na zepsuty tester... lepiej oddać / wymienić
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 17:13   #448
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Nie zawsze. On nie jest nieomylny. Wtedy lepiej tu spytać, może ktoś wiedzieć, że coś nie wchodzi, na ten przykład.
Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie, to nie świadczy o podróbce.

Tak samo jak to, że świezomierz prawidłowo odczytuje kod nie znaczy, że produkt na pewno jest oryginalny.
Dzięki za odp.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 18:45   #449
tahivare
Raczkowanie
 
Avatar tahivare
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, Rosja, a obecnie głównie Niemcy
Wiadomości: 166
Dot.: Pomocy! Data ważności perfum, 3 lata czy zwracać?

Istnieje spora szansa, że perfumy są świeże, bo pewnie były dobrze przechowywane. Na wielu wątkach przewijały się tematy dotyczące świeżości perfum, długo po ich przeterminowaniu, jednak jeśli kupiłaś te perfumy w sklepie, to uważam, że jak najbardziej masz prawo do zwrotu. Na Twoim miejscu poprosiłabym o nowsze, w tym momencie nie wiesz jeszcze czy perfumy faktycznie nie są zepsute. Kupiłaś kota w worku, ja pewnie bym wymieniła, zwłaszcza, że to sieciówka, która oferuje (przynajmniej w założeniu) profesjonalną obsługę.
__________________
Not only are we in the universe, the universe is in us. I don’t know of any deeper spiritual feeling than what that brings upon me.
Neil deGrasse Tyson
tahivare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:28   #450
Chiaroscuro_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 105
Dot.: Żywot perfum (Kod, data ważności, data produkcji)

Hey, może któraś dobra duszka mi powie...
Interesuje mnie Fendi Palazzo tylko, że one przestały być produkowane w 2007 i teraz pytanie...jak to jest z trwałością? Czy jak kupię je teraz to zapach będzie już przestarzały? Mam pytać sprzedawców o kod?
Pomóżcie
__________________

"Światło jest lewą ręką ciemności,

a ciemność jest prawą ręką światła.
Dwoje są jednym, życie i śmierć złączone
jak kochankowie w kemmerze,
jak dłonie splecione,
jak droga i cel."
Chiaroscuro_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-14 20:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.