SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklamację? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-17, 17:32   #1
oneofakind
Przyczajenie
 
Avatar oneofakind
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Exclamation

SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklamację?


Witajcie!

Mam dość proste pytanie, na które w sieci nie mogę znaleźć jednoznaczej odpowiedzi.

Orientujecie się, czy sprzedawca możę przyjąć lub odrzucić reklamację?
Nie chodzi mi o samo przyjęcie lub odmowę przyjęcia w chwili jej składania, ale o odpowiedź. Czy sprzedawca może udzielić odpowiedzi na złożoną reklamację?

Czy konieczne są tutaj jakieś uprawnienia, kursy etc.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
oneofakind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:16   #2
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Nie spotkałam się...
Może gdzies np. w punktach Orange i innych sieci komórkowych muszą sprawdzić w komisie telefon czy zepsuł się sam czy z Twojej winy..
Ale np. z ciuchami to nie.
Chyba tylko w momencie kiedy idziesz imowisz ze chcesz zglosic... a jak zgłosisz to już po ptokach
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:30   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Zgodnie z polskim prawem sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji, czyli na poinformowanie klienta czy towar jest przyjęty do reklamacji czy też nie.

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi w pytaniu o jakieś kursy itp. Możesz rozwinąc albo pisać jaśniej?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:41   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zgodnie z polskim prawem sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji, czyli na poinformowanie klienta czy towar jest przyjęty do reklamacji czy też nie.

Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi w pytaniu o jakieś kursy itp. Możesz rozwinąc albo pisać jaśniej?
Autorka nie pyta o czas rozpatrzenia reklamacji, tylko o to, czy reklamację rozpatruje SPRZEDAWCA (stanowisko ), czy np. jakiś specjalista ds. butów czy czegoś tam

Co do pytania, to zależy, bo w przypadku butów/ciuchów itd reklamacje rozpatrza rzeczoznawca, nie sprzedawca.

Zależy od tego co reklamujesz i z jakiego powodu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:56   #5
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Reklamowałam buty i czekałam na rozpatrzenie reklamacji 2 tygodnie, ponieważ robił to właśnie rzeczoznawca. Gdyby sprzedawca miał takie uprawnienia to przecież dostałabym nową parę/naprawioną w ten sam dzień
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 19:32   #6
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Wszystko zależy od sklepu. Jeśli sprzedawca ma uprawnienia do wymiany towaru na inny to to robi. Często reklamowana rzecz jest jednak wysyłana wyżej, tam gdzie też mogą ją naprawić i wtedy ktoś ocenia czy się da, czy reklamacja jest zasadna. Z tego co wiem w pierwszej kolejności próbują naprawiać, ale czasami wymiana jest bardziej opłacalna.

Nie trzeba mieć do tego specjalnych uprawnień, ale też wiadomo, że np. w mniejszych firmach często decyduje szef, nie osoba która sprzedaje. Często też rzeczy są najpierw odsyłane do producenta/dostawcy.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Kisame Pokaż wiadomość
Reklamowałam buty i czekałam na rozpatrzenie reklamacji 2 tygodnie, ponieważ robił to właśnie rzeczoznawca. Gdyby sprzedawca miał takie uprawnienia to przecież dostałabym nową parę/naprawioną w ten sam dzień
No ale jak to sobie fizycznie wyobrażasz? Ktoś kto sprzedaje weźmie Twoje buty i od ręki naprawi? Przecież to nie szewc a na dodatek ma inne obowiązki i zajęcia...
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 21:11   #7
oneofakind
Przyczajenie
 
Avatar oneofakind
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Dzięki dziewczyny. Wiem, że często sprzedawca/pracownik sklepu rozpatruje reklamacje. Często takie, które są odsyłane.

Zastanawiam się jak to wygląda z punktu "prawnego". Jeśli chodzi o konkrety, to mam na myśli buty - czy takie rzeczy muszą/powinny być odsyłane automatycznie do osoby uprawnionej (rzeczoznawca)?
Wiem, że sklepy praktykują odsyłanie rzeczy do 'sklepowego' rzeczoznawcy dopiero przy trzeciej reklamacji.

Jeszcze konkretniej: oddałam buty do reklamacji, zostały wysłane do oddziału w Krakowie. Stamtąd otrzymałam negatywną odpowiedź (odrzucono moją reklamację). W podpisie znajduje się dziwna parafka + opis na zasadzie "sprzedawca w imieniu działu marketingu ....." - coś na tej zasadzie.

Dlatego zastanawiam się, czy po prostu w Krakowie sprzedawca/kierownik nie obejrzał butów, a później z nikąd wziął odpowiedź. Wolałabym żeby od razu osoba 'kompetenta' zajmowała się takimi rzeczami.
oneofakind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 21:37   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Przy reklamacji sprzedawca nie bierze udziału tylko przy zwrocie. Reklamacja to kierownik itd.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 18:54   #9
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Cytat:
Napisane przez oneofakind Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Wiem, że często sprzedawca/pracownik sklepu rozpatruje reklamacje. Często takie, które są odsyłane.

Zastanawiam się jak to wygląda z punktu "prawnego". Jeśli chodzi o konkrety, to mam na myśli buty - czy takie rzeczy muszą/powinny być odsyłane automatycznie do osoby uprawnionej (rzeczoznawca)?
Wiem, że sklepy praktykują odsyłanie rzeczy do 'sklepowego' rzeczoznawcy dopiero przy trzeciej reklamacji.

Jeszcze konkretniej: oddałam buty do reklamacji, zostały wysłane do oddziału w Krakowie. Stamtąd otrzymałam negatywną odpowiedź (odrzucono moją reklamację). W podpisie znajduje się dziwna parafka + opis na zasadzie "sprzedawca w imieniu działu marketingu ....." - coś na tej zasadzie.

Dlatego zastanawiam się, czy po prostu w Krakowie sprzedawca/kierownik nie obejrzał butów, a później z nikąd wziął odpowiedź. Wolałabym żeby od razu osoba 'kompetenta' zajmowała się takimi rzeczami.
na marginesie dodam:
zalezy jakie pismo piszesz.
sa dwa rodzaje reklamacji:

a/ takie ze Ty im zanosisz i Ty im tym samym musisz udowodnic ze te buty są źle zrobione - wieksze szanse ze odrzuca Twoja reklamacje

b/ pismo w ktorym Ty ŻĄDASZ naprawy lub pieniedzy, bo towar jest NIEZGODNY Z OBIETNICAMI klienta bo mial byc trwaly. i jesli NIE ROZPATRZA TEGO ze albo kasa albo naprawa to sprawa trafi do RZECZNIKA PRAW KLIENTA - ja robie te pismo i w 100% przypadkow dostaje zwrot kasy albo nowe buty albo naprawione buty. Wczesniej pisalam reklamacje ta wyzej i nigdy nie dostalam butow albo kasy. nigdy.
A teraz pisemko - sprzedawca ktory je przyjmuje nie zawsze rozumie co to za pismo i glupio sie usmiecha pt, ,,jaaasne ze nie dostaniezs nic" a tu niespodzianka
w tym pismie to ONI musza Ci udowodnic ze buty zle uzttkowalas. Nie mają szans i im sie to nie oplaca najzwyczaniej w swiecie.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 19:28   #10
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
b/ pismo w ktorym Ty ŻĄDASZ naprawy lub pieniedzy, bo towar jest NIEZGODNY Z OBIETNICAMI klienta bo mial byc trwaly. i jesli NIE ROZPATRZA TEGO ze albo kasa albo naprawa to sprawa trafi do RZECZNIKA PRAW KLIENTA - ja robie te pismo i w 100% przypadkow dostaje zwrot kasy albo nowe buty albo naprawione buty. Wczesniej pisalam reklamacje ta wyzej i nigdy nie dostalam butow albo kasy. nigdy.
A teraz pisemko - sprzedawca ktory je przyjmuje nie zawsze rozumie co to za pismo i glupio sie usmiecha pt, ,,jaaasne ze nie dostaniezs nic" a tu niespodzianka
w tym pismie to ONI musza Ci udowodnic ze buty zle uzttkowalas. Nie mają szans i im sie to nie oplaca najzwyczaniej w swiecie.
Dobrze wiedzieć, dzięki
__________________


Edytowane przez Takajakaya
Czas edycji: 2014-04-18 o 19:42
Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 20:24   #11
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Ja akurat pracowałam w kilku sklepach i rzeczoznawca byl wzywany tylko w bardzo trudnych sytuacjach i to raczej juz przy odwołaniu. W wiekszosci kierownik albo upowazniony do tego sprzedawca to robi
Teoretycznie nie maja zadnych kursow itp
Czasami jest przez firme wystawiane upowaznienie do takich reklamacji np dla kierownika, ale czy to jest jakos prawnie ustosunkowane to wątpie

A 2 tygodnie i tak sie czeka w natłoku obowiazkow i tak czasami trudno sie wyrobic.
Chociaz ja jak widzialam cos oczywistego uznawalam na miejscu reklamacje i klient mogl sobie cos za to wybrac lub wziac karte upominkową
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:54   #12
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

jak ja oddawalam buty do reklamacji to kierownik sklepu ja rozpatrywal. Dopiero przy odwolaniu wysylaja dalej.
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 16:14   #13
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

POMOCY
Normalnie mnie nosi.Taka wściekła to dawno nie byłam

Ale do rzeczy
Reklamowałam buty.Reklamację odrzucono bo ble ble naturalne zużycie.
Znalazłam rzeczoznawcę który na piśmie wydał mi opinie (za którą zapłaciłam!!) Pewna siebie poszłam do sklepu złozyć odwołanie a tam szefowa że ona mi tych butów nie weźmie do powtórnej reklamacji
No była haja.Ona sie darł,a i ja też się darłam
No ale powiedzcie mi dlaczego mi tych butów nie wzieła do reklamacji.Chciałam żeby się firma ustosunkowała do tej 'mojej' opinii
Ze mam sobie iść do rzecznika ,sądu i gdzie tam chce ale ona mi tych butów nie weźmie
Wlazłam do innych sklepów obuwniczych i powiedzieli ze odwołanie to normalna procedura
Więc o co tej babie chodzi ?
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 17:42   #14
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
POMOCY
Normalnie mnie nosi.Taka wściekła to dawno nie byłam

Ale do rzeczy
Reklamowałam buty.Reklamację odrzucono bo ble ble naturalne zużycie.
Znalazłam rzeczoznawcę który na piśmie wydał mi opinie (za którą zapłaciłam!!) Pewna siebie poszłam do sklepu złozyć odwołanie a tam szefowa że ona mi tych butów nie weźmie do powtórnej reklamacji
No była haja.Ona sie darł,a i ja też się darłam
No ale powiedzcie mi dlaczego mi tych butów nie wzieła do reklamacji.Chciałam żeby się firma ustosunkowała do tej 'mojej' opinii
Ze mam sobie iść do rzecznika ,sądu i gdzie tam chce ale ona mi tych butów nie weźmie
Wlazłam do innych sklepów obuwniczych i powiedzieli ze odwołanie to normalna procedura
Więc o co tej babie chodzi ?
Musi Ci przyjąć tą reklamację do ponownego rozpatrzenia. Jak nie będzie chciala postrasz ją rzecznikiem praw konsumenta
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 18:42   #15
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Musi Ci przyjąć tą reklamację do ponownego rozpatrzenia. Jak nie będzie chciala postrasz ją rzecznikiem praw konsumenta
No straszyłam
Powiedziała ze mogę iść gdzie chce
No ludzie litości
Normalnie napisane odwołanie a babsztyl sie uparł że nie weźmie, i koniec!
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 07:40   #16
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
No straszyłam
Powiedziała ze mogę iść gdzie chce
No ludzie litości
Normalnie napisane odwołanie a babsztyl sie uparł że nie weźmie, i koniec!

No to spelnij swoje grozby gwarantuje, ze wtedy przyjmie Ci reklamacje i jeszcze kase odda
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 08:43   #17
rozowo
Raczkowanie
 
Avatar rozowo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 392
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
No straszyłam
Powiedziała ze mogę iść gdzie chce
No ludzie litości
Normalnie napisane odwołanie a babsztyl sie uparł że nie weźmie, i koniec!
Łajka, jak najbardziej idź do RPK. Tez mialam problem z reklamacja obuwia, bo mi odrzucili i jak chciałam złozyć odwołąnie to walnięta kierowniczka zaczęła się na mnie drzeć, że ją napadam(!), że ona jest wolnym człowiekiem w wolnym kraju i dzięki demokracji ona nie ma obowiązku jej przyjąć. Ja i reszta klientów stalismy z takimi minami , a ta się darła jakbym ją zażynała, chciała policję wzywać. Anyway poszłam do RPK, opowiedziałam z czym problem i RPK wysłał do sklepu pismo w tej sprawie i dostałam zwrot kasy. Także nie ma co zwlekać i tracić nerwów, bo ona pewnie liczy, że się zniechęcisz albo przestraszysz i zostawisz to tak jak jest. Powodzenia życzę.
__________________
rozowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 15:41   #18
Stracona94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 11
Dot.: SPRZEDAWCA, a REKLAMACJE - czy sprzedawca ma prawo przyjąć lub odrzucić reklama

Dziewczyny, mam podobny problem. Siostra kupiła buty, poszła w nich na następny dzień do szkoły i po drodze okazało się że gumka się pruje. Oczywiście od razu w ten sam dzień zawiozła buty do reklamacji. Po 10 dniach otrzymała wiadomość że buty nie kwalifikują się do naprawy/wymiany...Wydaje mi się, że siostra ma do tego prawo ponieważ była to wada fabryczna, ewidentnie. Nie wiem co zrobić w tym przypadku, wydaje mi się że ponowna reklamacja nic nie da,,,
Stracona94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-23 16:41:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.