Płukanie/sondowanie drog łzowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 14:02   #1
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730

Płukanie/sondowanie drog łzowych


Cześć Dziewczyny!

Czy wasze dzieciaczki miały robione sondowanie dróg łzowych? Jako leczenie zapchanych kanalików łzowych. Czy zapalenia spojówek wracają? Jak przeżyły to wasze maleństwa? W jakim znieczuleniu był robiony zabieg?

Proszę was o opinie, my mamy mieć zabieg 4 lutego i troche się boję, fakt że mamy wspaniałą okulistkę, ale stresa i tak mam Będę wdzięczna za rady!

Edytowane przez asiula_n
Czas edycji: 2009-01-13 o 14:14 Powód: literówki :)
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:13   #2
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Mój mały też ma zatkane kanaliki i czeka nas zabieg. Ze względu na to, że do okulisty w szpitalu dziecięcym trzeba u nas długo czekać, postanowiliśmy najpierw przejść się prywatnie na wizytę. Kobieta umówiła się z nami na oddziale, ale takim "dla dorosłych". Najpierw miała małemu wpuszczać płyn pod ciśnieniem do oczu, a jakby to nie pomogło, to wtedy zrobić sądowanie. No więc przyszliśmy na to "płukanie". Zabrali nam małego, nie mogliśmy z nim wejść. Płakał strasznie, a ja razem z nim Jak go przynieśli, to już nawet nie miał siły płakać i był cały opuchnięty. Zabieg nie odblokował kanalików i kazali nam przyjść za dwa tyg na sądowanie. Zrezygnowaliśmy jednak z usług tej pani i stwierdziliśmy, że poczekamy na wizytę w szpitalu dziecięcym. Wizytę mamy za tydzień, nie wiem na kiedy wyznaczą nam zabieg. Też chciałabym wiedzieć na czym to polega i jak dzieci to znoszą, bo strasznie się tym stresuje. Mam nadzieję, że pójdzie lepiej niż przy pierwszym zabiegu i chociaż będę mogła być tam z małym.
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 08:56   #3
AniaRP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do AniaRP
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Mój synek tez miał ten zabieg
w zasadzie od urodzenia miał problem z zatkanym kanalikiem
lekarze kazali nam czekac do roku - teraz wiem, ze nigdy bym tak długo nie czekała
do roku robią dzieciom tylko w znieczuleniu miejscowym a tym straszym w znieczuleniu ogólnym tzn tak robią w szczecinie

Mi też zabrali synka - i całe szczęscie - nie chciałabym widzieć czy słyszeć jak płacze
Po zabiegu doszedł bardzo szybko do siebie.
AniaRP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:25   #4
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

No właśnie ja miałam dośc odsylania nas ciągle z nfz-u a to do innego lekarza, a to na inny termin, tak w kólko od początku listopada. Udało nam sie miejscowo zaleczyć stan zapalny i juz nie ma ropy, ale łzy ciągle nie odpływają i synek pod oczkiem ma już dużą ranę - podraznienie od łez. Zdecydowaliśmy się na leczenie prywatne, znalazłam (podobno) najlepszą specjalistkę od dzieci w Gdańsku, kasuje ciężkie pieniądze, ale mam nadzieję, że będą tego warte Na zabieg też idziemy do prywatnej kliniki, znieczulenie ma być miejscowe, wiec Rafał pewnie będzie strasznie płakał
Słyszalam opine że lepiej czekać, bo może samo przejdzie, że wystarczy masować, u mas to niestety nie poskutkowało

AniaRP - a czy po zabiegu zapalenia spojówek już nie wracały?

Anuhaaaa - jesteś z Olsztyna - uwielbiam to miasto
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:57   #5
AniaRP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 83
GG do AniaRP
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

nie wracało zapalenie spojowek

u nas masowanie tez nic nie dawało - "wymasowywalam" Mateuszkowi litry ropy
strasznie przy tym płakał
powodzenia - daj znać jak juz bedziecie po zabiegu
AniaRP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 17:39   #6
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Ja też nasłuchałam się różnych opinii: że takie zabiegi robi się po skończonych 6 miesiącach, później że jednak 3, albo właśnie że samo minie. U małego po płukaniu co prawda lepiej, ale może to być też dzięki kropelkom z antybiotykiem. Łzy też mu nie odpływają, ale pamiętam jak miał tak zalepione oczka rano, że ledwo co mógł je otworzyć

Asiula_n ja mój Olsztyn kocham i nie zamieniłabym na inne miasto
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:02   #7
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja też nasłuchałam się różnych opinii: że takie zabiegi robi się po skończonych 6 miesiącach, później że jednak 3, albo właśnie że samo minie. U małego po płukaniu co prawda lepiej, ale może to być też dzięki kropelkom z antybiotykiem. Łzy też mu nie odpływają, ale pamiętam jak miał tak zalepione oczka rano, że ledwo co mógł je otworzyć

Asiula_n ja mój Olsztyn kocham i nie zamieniłabym na inne miasto
No ta okulistka móiła że najlepiej robić sondowanie około 5 -6 miesiąca, wtedy można jeszcze ze znieczuleniem miejscowym i że dziecko szybko zapomina o bólu no zobaczymy już za 2 tygodnie. Mój Rafal też tak miał, że rano oczka nie mógł otworzyć, mysiałam robic ciepłe okłady żeby się ropa odkleiła

No i jeszcze - Olsztyn jest jedynym miastem w którym mogłabym zamieszkać, bo ja ogólnie miast nie uznaję, dla mnie musi być przestrzeń i przyroda, a Olsztyn jest właśnie jakiś taki inny...
Na szczeście jeszcze studiuje i dośc często bywam w tym mieście
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 20:20   #8
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Trzymam mocno kciuki za zabieg twojego synka Ciekawa jestem na kiedy nam wyznaczą termin, bo mój mały ledwo co skończył 4 miesiące. A o bólu chłopaki napewno szybko zapomną mój mały po tym płukaniu ma całą serię zdjęć z pięknymi uśmieszkami i opuchniętymi oczętami, jak po walce bokserskiej
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 19:11   #9
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Mieliśmy dziś wizytę w poradni i co się okazało? Że zostawiają nas na oddziale! Więc już jesteśmy po zabiegu. Ale od początku: przyjęli nas na oddział, mały dostał czopek z paracetamolem i jakiś syropek do wypicia, którego i tak połowę wypluł zasnął sobie i jak się obudził to wyglądał jak pijany oczka pół otwarte, uśmiech na twarzy i coś tam bredził do siebie. Po jakiś dwóch godzinach od wejścia na oddział, zabrali małego na zabieg, nie mogłam z nim pójść. Na zabiegu był może z dwie minuty, dużo płakał po, ale chyba po prostu musiał się wyżalić mamie, bo inne dzieciaki co też mialy robiony ten zabieg szybciutko się uspokajały. Po oczkach nic nie było widać, że miał coś robione, trochę miał tylko od płaczu później podpuchnięte.

W sumie byliśmy na oddziale trochę ponad 3 godziny. Wizyta kontrolna za tydzień, mamy kropelki zakrapalać przez tydzień.

Mały jak tylko pospał po zabiegu to zaraz o wszystkim zapomniał i już był taki jak dawniej, więc nie taki diabeł straszny...

Asiula trzymam kciuki za wasz zabieg!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 10:33   #10
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

mojej siostry coreczka miała.zabieg trawał kilka minut,niunia była pod narokaza.po zabiegu,szybkie wybudzenie -tak 2-3 godzinki i do domu.to było niecałe półtora roku temu.wszystko było i jest dalej ok.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 17:52   #11
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Cześć,
moje dzidzi miało płukanie kanalików bo miało zatkane od urodzenia. Miał robiony raz, bez znieczulenia, miał 3 miesiące. Strasznie płakał ja z nim, ale to raczej ze stresu niż bólu, tyle obcych osób plus ostre światło.
Zaraz jak go przytuliłam "po" się uspokoił.
Teraz jest wszystko oki z oczkiem
__________________
http://www.suwaczki.com/ostatnikrok/hchylhb8jopsmdvr.html
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 17:50   #12
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Mojemu synowi ropiało oko od urodzenia (tak że można mu było przecierać oko 20 razy na dzień a i tak ciągle miał zaropiałe wręcz zaklejone oczko).Chodziłam po lekarzach i okulistach nikt nie mógł zaradzić, nie pomagały ani różne krople ani masaże.Okulista powiedział mi że (nie wiem czy dokładnie uda mi się odtworzyć jego słowa bo było to prawie rok temu) wynika to z tego ze dzieci mają jakąś błonkę w kanaliku łzowym która powinna pęknąć już pod koniec życia płodowego ale niektóre dzieci się z nią rodzą.Błonkę można uciskać i liczyć na to że pęknie jeżeli to nie pomaga to to trzeba sondować oczko(pompowanie płynu pod ciśnieniem).Okulista powiedział też że błonka może sama pęknąć z biegiem czasu ponieważ dziecko intensywnie rośnie(błonka się rozciąga), aż w końcu pęknie,tylko nie wiadomo kiedy to nastąpi.Poinformował mnie też że w Polsce sondowanie oka robi się małym dzieciom bez znieczulenia żeby dziecko nie pamiętało bólu, a praktycznie wszędzie indziej robi się to dzieciom powyżej roku na narkozie.(mam tu na myśli kraje UE).Zabrałam więc skierowanie na sondowanie które miało sie odbyć 40km od Krakowa już nie pamiętam miejscowości.Polecił bym zadzwoniła możliwie szybko bo na zabieg czeka sie ok 2-3 miesiące.Między czasie dowiadywałam się od znajomych jak ten zabieg wygląga i miałam wrażenie jakby to sie odbywało w Afryce, "...zabierają ci dziecko, związują je prześcieradłem żeby się nie rzucało i pakują rurkę w oko po czym pod ciśnieniem pompują płyn", jak to usłyszałam to myślałam ze zwariuje.Nie wiedziałam co mam robić mama poradziła mi żębym sie troszkę wstrzymała bo jak ja bym mała to też mi oko ropiało i ok 10 miesiąca przestało, wtedy nikt nie słyszał o czymś takim jak sondoanie oka.Oko synowi dalej ropiało miał już ok 4 miesięcy,jak myślałam o tym zabiegu to jakoś nie mogłam się zebrać w sobie żeby zadzwonić i umówić go na zabieg.Minęło pare dni a oko samo przestało mu ropieć.(w tym miesiącu dużo przybrał na wadzę wiec może jest coś w tym ze to błonka sie rozciąga i w końcu peka).

Przeczytałam wasze wcześniejsze posty i jestem w szoku ze ten zabieg może wyglądać inaczej-na narkozie, w związku z tym proszę o napisanie w jakim szpitalu to było robione i czy zabieg był płatny(prywatnie).
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 09:58   #13
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

My ostatecznie mieliśmy zabieg w znieczuleniu miejscowym, trwał może 5 minut, albo jeszcze krócej. Robiliśmy prywatnie (gdansk, koszt jak na tak krótki zabieg dość duzy!) - miała byc super klinika, a w sumie okazała sie wcale nie rewelacyjna, ale okulistka to dobra specjalistka od dzieci więc otoczenie nie miało az takiego znaczenia. Podobno najlepiej robic zabieg u dzieci 5-8 miesięcy. Synek płakał, ale ostatecznie szybko się uspokoił. bardziej zdenerwowana byłam ja i mój mąż Najważniejsze że zabieg był skuteczny i oczko po wielu miesiącach męki nareszcie jest drozne! pozdrawiam
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:05   #14
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Ile kosztuje taki zabieg prywatnie?
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 21:55   #15
karolina4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Cytat:
Napisane przez asiula_n Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Czy wasze dzieciaczki miały robione sondowanie dróg łzowych? Jako leczenie zapchanych kanalików łzowych. Czy zapalenia spojówek wracają? Jak przeżyły to wasze maleństwa? W jakim znieczuleniu był robiony zabieg?

Proszę was o opinie, my mamy mieć zabieg 4 lutego i troche się boję, fakt że mamy wspaniałą okulistkę, ale stresa i tak mam Będę wdzięczna za rady!
ja bylam z moją dzidzia 3 razy na sondowaniu i nie pomogło bo ma zrosty w kanalikach za 4 razem ma juz byc ok.okropny placz dziecka ale podobnoto nie boli tylko trzeba unieruchomic dziecko dlatego płacze. zabieg trwa moze minute .jak teraz nie przejdzie po 4 razie to nie wiem chyba poperacja
karolina4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 18:06   #16
malgorzatakrakow
Przyczajenie
 
Avatar malgorzatakrakow
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Magiczny Kraków;)
Wiadomości: 5
Dot.: Płukanie/sondowanie drog łzowych

Mój synek miał taki zabieg dzisiaj. Trwał dość krótko, bo ok. 10 min. Pozwolono mi wejść z małym do gabinetu, sama go trzymałam. Dostał znieczulenie miejscowe. Płakał strasznie, ja razem z nim z wrażenia zapomniałam nawet o torebce, która została w gabinecie.
Mam nadzieję, że mu to pomoże.
malgorzatakrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 19:06:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.