dziewczyny z Hamburga - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-01, 16:51   #301
beacia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 33
Dot.: dziewczyny z Hamburga

Skoncentruj sie na tym, aby zdac jeszcze w Polsce ten egzamin DaF (uwazaj jest potrzebna odpowiednia ocena), podejrzewam, ze przy skladaniu papierow na studia juz to potrzebujesz. Chociaz "za moich czasow" moglam skladac papiery bez tego egzaminu. W takim przypadku wysylali zaproszenie na egzamin DSH, ale nie polecam; moim zdaniem jest on trudniejszy. Fajnym rozwiazaniem na rozpoczecie zycia w Niemczech jest au-pair, wtedy mozesz sie jakos "zaczepic" i przygotowac sie do tego studiowania lub nawet oswoic sie z jezykiem, rozumieniem itd. Bedziesz wiedziala gdzie sie ruszyc i gdzie szukac pracy. Bo jezeli bys chciala przyjechac z Polski i w Niemczech od razu studiowac, to musialabys miec na poczatek jakies oszczednosci. Studiowanie i rownoczesnie pracowanie jest tu normalne i o wiele latwiejsze niz w Polsce. jest tu mniej zajec, przez co mozesz pracowac nawet 20godz w tyg. Na niektorych uczelniach jest mozliwe studiowanie w niepelnym wymiarze godzin (Teilzeit), wtedy mozesz tez przedluzyc czas studiowania. Duzo studentow radzi sobie sobie bez pomocy rodzicow, bo w Niemczech jest to mozliwe. Powodzenia
beacia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 14:44   #302
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: dziewczyny z Hamburga

beacia3 ma racje, skoncentruj sie najpierw na jezyku. Ja nie zdawalam DaF, tylko DSD, ale jest wiele roznych egzaminow, ktore pozwola Ci na studia tutaj. Wazne, zebys udowodnila, ze masz poziom C1 (choc moze na poczatek wystarczy tez b2...?).

rekrutacja na studia jest skomplikowana dla obcokrajowcow, ale jak sie wie co i jak i w pore wszystko pozalatwia to nie jest tak zle

co do kosztow - fakt, jest drozej niz w Polsce, ale tragedii nie ma ja przyjechalam do Niemiec tydzien przed rozpoczeciem studiow, z baaardzo niewielkimi oszczednosciami. szybko ogarnelam tutaj prace, na poczatku rodzice dawali mi ok 50-100 € na miesiac, dzis - wciaz studiujac - mam na tyle dobra prace, ze pomoc rodzicow jest zupelnie zbedna jak dobrze znasz jezyk to znalezienie pracy nie jest trudne...

...a studia tu naprawde sa bardzo fajne, ja jestem zadowolona moge tylko i wylacznie polecac. powodzenia
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 16:51   #303
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: dziewczyny z Hamburga

Cytat:
Napisane przez tomidajcia Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny

Chciałabym bardzo, bardzo od następnego roku studiować w Niemczech. Nie wiem jednak, jak sie za to zabrać. Wydaje mi się, że tam jest wszystko strasznie drogie, a rodzice nie będą mogli sobie pozwolić na utrzymanie mnie w Niemczech. Swój język określam na B1/B2, ale ciąglę nad nim pracuję. W tej chwili w Polsce studiuję informatykę na 4 roku oraz językoznawstwo na 1. Jak sobie poradzić?
Hej, napisałam o tym trochę na blogu :
xxx
Moze rozwieje to trochę twoje watpliwości
B1/b2 to za mało, aby zdać egzamin językowy, jeśli możesz wyjedź na pół roku do Niemiec do jakieś pracy, kasa czy cos w tym stlu, aby sie podszkolić w mowie i zdasz egzamin bez problemów, a potem już z górki informatycy są bardzo poszukiwani zarobki 0d 40 tys € brutto w gore wiec do roboty, i powodzenia

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-07-22 o 17:36 Powód: Link.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-29, 18:00   #304
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: dziewczyny z Hamburga

Hej🙂 Jest moze tu ktos jeszcze? Ktos chetny na jakas kawe?? A przy okazji moze zna ktos tutaj jakas dobra kosmetyczke co przedluza rzesy?
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 09:22   #305
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: dziewczyny z Hamburga

Ja jestem z Kiel- 90km od Hamburga . Jeśli masz konto na instagramie to poszukaj profilu - insta_polka_trainer - Magda jest z HH i zgromadziła na swoim profilu sporo dziewczyn z okolic oraz całych Niemiec. Wiec może z kimś umówisz się na kawę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 13:25   #306
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: dziewczyny z Hamburga

Dzieki!🙂 Mam instagram, ale niestety nie moge znalezc tego konta☹️
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 12:36   #307
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: dziewczyny z Hamburga

Hej, właśnie widzę, ze zmieniła nazwę na insta na Magdalena Zeug - teraz powinnaś ja znaleźć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 10:18   #308
Marina1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: dziewczyny z Hamburga

Hej dziewczyny! Z HH nie pochodzę, tylko w Kiel mieszkam. Czy mogę się mimo wszystko przyłączyć ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marina1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-25 11:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.