Nachalni wolontariusze WOŚP - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 16:05   #31
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez dorota_128 Pokaż wiadomość
A ja mam właśnie całkiem inne odczucia. Zawsze widziałam w wolontariuszach zapał, energię, radość, że robią coś dobrego. Było wesoło, głośno, zwracali na siebie uwagę. Dzisiaj będąc na spacerze spotkałam ok. 20 wolontariuszy w różnym wieku. Nikogo nie zaczepiali, nie podchodzili, nie zagadywali do wsparcia. Po prostu stali, puszki prawie że niewidoczne bo zimno, rozmawiają między sobą lub stali z telefonami Gdyby ludzie sami nie podchodzili, myślę, że nie zebraliby nic.
Stanie z telefonami może faktycznie jest słabe, ale wydaje mi się, że WOŚP jest na tyle znana, że ludzie od razu kojarzą wolontariuszy, znają cel akcji, więc nie trzeba podsuwać im puszek pod nos - jak będą chcieli, to sami podejdą i wrzucą. Nawet jak wrzucę raz, to kolejny wolontariusz o tym nie wie, a ja czuję się dziwnie tłumacząc, że już dałam wcześniej. Chyba nie tak to powinno wyglądać, bo jak już ktoś wspomniał jest to dobrowolna pomoc.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:35   #32
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Nie przesadzajmy, w większości to są dzieciaki. Żadnych szkoleń z zasad podchodzenia do ludzi raczej nie mieli. Ja mijałam też wielu, ale to nie powód, żeby mieć dzień zepsuty. W końcu to raz w roku. Nie chcesz, nie dajesz. Portfela nikt nie wyciąga nam z kieszeni.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:38   #33
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
Nie przesadzajmy, w większości to są dzieciaki. .
To wyzyskiwanie tych dzieciaków. Owsiak dostaje pensję one nie.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:39   #34
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
To wyzyskiwanie tych dzieciaków. Owsiak dostaje pensję one nie.
Te dzieciaki nie są do tego zmuszane
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:40   #35
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
To wyzyskiwanie tych dzieciaków. Owsiak dostaje pensję one nie.
czyli gotowy pomysł na biznes.
Nigdy w ten sposób na WOŚP nie patrzyłam i mam nadzieję, że nigdy nie spojrzę.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:44   #36
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
To wyzyskiwanie tych dzieciaków. Owsiak dostaje pensję one nie.
a wiesz na czym polega wolontariat czy to absolutnie obca dla ciebie idea?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:50   #37
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Te dzieciaki nie są do tego zmuszane
tjaa jak z pedofilem pójdą niezmuszane to też ok? dzieci są dziećmi, nie powinny same podejmować decyzji.

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
a wiesz na czym polega wolontariat czy to absolutnie obca dla ciebie idea?
przyjęło się, że człowiek może o sobie w pełni decydować jak ma ok 18 lat, nie bez powodu. są wykorzystywane do żebrania jak dzieci cyganek "dziecku odmówisz?" -marketing.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2016-01-10 o 16:52
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 16:59   #38
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
tjaa jak z pedofilem pójdą niezmuszane to też ok? dzieci są dziećmi, nie powinny same podejmować decyzji.

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

przyjęło się, że człowiek może o sobie w pełni decydować jak ma ok 18 lat, nie bez powodu. są wykorzystywane do żebrania jak dzieci cyganek "dziecku odmówisz?" -marketing.
moje wieloletnie doswiadczenie jako wolontariusza mówi mi, ze dla osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda opiekunów (do 13 roku zycia nie mozna samemu podpisac porozumienia, potem potrzebna jest tak czy siak zgoda rodziców i ich podpis na oswiadczeniu). Dzieci kwestują zawsze w towarzystwie dorosłych, nie mogą same
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:09   #39
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

ja mam dobre zdanie o WOŚP, nie zauważyłam, żeby ktokolwiek mnie dzisiaj zaczepiał, moje dziecko wręcz za dwoma dziewczynami goniło, jak postanowiło im akurat wrzucić, bo milo wyglądały jego zdaniem

jej, jak nie chcecie, to nie dajecie i już. u mojego dziecka została kilka dni po urodzeniu wykryta orkiestrowym sprzętem wada serca. niegroźna co prawda w tym stadium, ale gdyby z tym rósł nieodkrytym, kto wie.
może i nieorkiestrowym, zakupionym tylko przez szpital sprzętem też by to wykryli, nie wiem tego i się nie dowiem.

a co do pensji Owsiaka - pokażcie mi inną osobę, która tak potrafi porwać tłumy i zaangażować ludzi ponad podziałami jednak. ja nie znam. i uważam, że mu się należy i już.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:15   #40
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Bo dziecko chce to część rodziców nie odmówi. Co nie zmienia, że są wykorzystywane do pracy,

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość

a co do pensji Owsiaka - pokażcie mi inną osobę, która tak potrafi porwać tłumy i zaangażować ludzi ponad podziałami jednak. ja nie znam. i uważam, że mu się należy i już.
prawdziwy guru.
przychodzi mi parę osob z historii na myśl, np hitler

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2016-01-10 o 17:19
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:29   #41
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Bo dziecko chce to część rodziców nie odmówi. Co nie zmienia, że są wykorzystywane do pracy,

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------



prawdziwy guru.
przychodzi mi parę osob z historii na myśl, np hitler
tylko wiesz, ja myślałam o tych, co coś charytatywnego robią i pokojowo, hitler to zwierzątek nie jadł, ale pokojowo raczej nie działał ale uśmiech na twarzy Twój post u mnie wywołał.
a guru to nie, ale facet robi kawała dobrej roboty, nawet, jeśli teraz się to niejako bardziej samo kręci, to kiedyś zaczynał i musiał mnóstwo ludzi zachęcić i nakręcić.

a wolontariusze są różni, każdy działa, jak umie. nie wiem, czy są szkolenia dla nich jak to robić najlepiej, zanim wyruszą w miasto.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 17:35   #42
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
tylko wiesz, ja myślałam o tych, co coś charytatywnego robią i pokojowo, hitler to zwierzątek nie jadł, ale pokojowo raczej nie działał ale uśmiech na twarzy Twój post u mnie wywołał.
a guru to nie, ale facet robi kawała dobrej roboty, nawet, jeśli teraz się to niejako bardziej samo kręci, to kiedyś zaczynał i musiał mnóstwo ludzi zachęcić i nakręcić.

a wolontariusze są różni, każdy działa, jak umie. nie wiem, czy są szkolenia dla nich jak to robić najlepiej, zanim wyruszą w miasto.
sens w tym, że główną robotę odwalają za niego te dzieciaki. Dla mnie nakłanianie dzieci do pracy, nawet tak kwiecistą mową, to niemoralne. Owsiak wykorzystuje swoją charyzmę, a naiwne dzieciaki kupują to. też kiedyś to kupowałam , ale dorosłam i przejrzałam na oczy.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:45   #43
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
sens w tym, że główną robotę odwalają za niego te dzieciaki. Dla mnie nakłanianie dzieci do pracy, nawet tak kwiecistą mową, to niemoralne. Owsiak wykorzystuje swoją charyzmę, a naiwne dzieciaki kupują to. też kiedyś to kupowałam , ale dorosłam i przejrzałam na oczy.
no spoko, każda z nas może mieć swoje zdanie

tak, jak już ktoś wcześniej napisał, w przypadku niepełnoletnich muszą się zgodzić rodzice. dokładnie się nie orientuje, ale przy mojej szkole działają wolontariusze i z tego, co wiem, cała biurokracja jest z tym związana. więc mam nadzieję, że rodzice wspólnie z dzieciakami podejmują decyzję zgodnie z przekonaniami, nie tylko u nas w szkole, ale wszędzie.
w takich akcjach fajne jest to, że możesz, a nie musisz. a ja mam jeszcze ciąg dalszy (ale nie do Ciebie, tylko ogólnie) - nie musisz, jak nie chcesz to nie, tylko nie przeszkadzaj
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:49   #44
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Czyli dzieci poniżej osiemnastego roku życia mają siedzieć na dupie i nic nie robić, bo są niepełnoletni i nie potrafią sami o sobie decydować?
'Za moich czasów' stanie z puszką rozpoczęło się od gimnazjum i owszem, niektórzy (patole) robili to, aby coś ukraść, ale mnie nikt ani nie zmuszał, ani nie porwała mnie 'kwiecista mowa Owsiaka'. Chciałam, bo tak. Chciałam, bo mogłam w ten sposób jakoś pomóc, a i sama akcja się mi podoba.
Zresztą nie przypominam sobie, żeby w podstawówce organizowano stanie z puszką. Ale mogę się mylić.
Każde dziecko ma swój rozum i chce popełniać własne błędy (o ile stanie z puszką jest błędem) i się na nich uczyć. Więc dlaczego im tego zabraniać?

Porównanie Owsiaka do Hitlera. Klasyka wizazu.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:54   #45
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Eee, dzieciaki zmuszane do pacy?
A może po prostu to jest fajne, że jeśli mają ochotę to mogą pomóc tylko stojąc z puszką? Bo organizacją całości zajmują się inni, dlatego to jest super, że można tak po prostu wrzucić kase na spacerze, jak ktoś ambitniejszy to może postać na mrozie i zbierać ale nadal nie trzeba nic organizować ani nakręcać
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:05   #46
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;54080000] bo mogłam w ten sposób jakoś pomóc][/QUOTE]

Pomagałaś... budżetowi. Wiesz ile kasy państwo zaoszczędziło dzięki Owsiakowi? To po prostu sposób na wyciągnięcie poza podatkami kasy od obywateli. Ministerstwo nie musiało dawać kasy na karetki, respiratory, defibrylatory - to nie luksusy, a podstawowy sprzęt, dawała to łaskawie orkiestra... a powinno zapewnić to państwo ze składek i podatków. Cała akcja jest oparta na jednym wielkim kł... straszeniu, że jak nie oni to nikt nam tego nie da... Że jak nie Owsiak to nie będzie karetek, no sorry

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2016-01-10 o 18:07
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:07   #47
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
a powinno zapewnić to państwo ze składek i podatków.
Powinno, ale nie zapewnia. Czyżby przed startem WOŚP było od groma specjalistycznego sprzętu medycznego w szpitalach? Nie sądzę Państwo powinno to zakupić, ale skoro tego nie robi (i nie robiłoby), to chwała Owsiakowi, że dzięki niemu te sprzęty jednak stoją w szpitalach.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:10   #48
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez lokilook Pokaż wiadomość
Mam podobne odczucia jak Wy. Byłam dziś z mamą na zakupach. Mama wcześniej już wrzucała do puszki, ale nie przykleiła serduszka, więc byłyśmy idealnym celem. Co chwila obskakiwało nas kilkoro dzieci w wieku max 10 lat. Były po prostu w każdym kącie centrum handlowego i w końcu dla świętego spokoju przykleiłyśmy serduszka, które dostałyśmy rano. Inaczej nie dało się przejść, bo zaraz ktoś wskakiwał mi pod nogi z puszką.
Dla mnie to wszystko było zbyt nachalne.
Byłam kilka lat temu wolontariuszką (kilka... chyba dziesięć jak nie więcej ) i mieliśmy zakaz wchodzenia do sklepów i galerii handlowych
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:12   #49
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Powinno, ale nie zapewnia. Czyżby przed startem WOŚP było od groma specjalistycznego sprzętu medycznego w szpitalach? Nie sądzę Państwo powinno to zakupić, ale skoro tego nie robi (i nie robiłoby), to chwała Owsiakowi, że dzięki niemu te sprzęty jednak stoją w szpitalach.
bo ma Owsiaka, dodaj fakty Państwo ma za****y obowiązek mieć kasę na taki sprzęt! To i wojsko to 2 najważniejsze obowiązki państwa wobec obywateli. "chwała owsiakowi"
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 18:18   #50
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Ma obowiązek, ale tego nie robi. Wytłumaczmy to osobie, której ktoś z rodziny nie zostaje uratowany, bo państwo nie dało.
Popieram WOŚP od lat, nie ze względu na politykę, ale dla mnie to zwyczajny ludzki odruch.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:19   #51
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Klutka Pokaż wiadomość
Nie daję na WOŚP z wielu powodów od kilku dobrych lat. Jak ktoś daje to ok - jakoś szczególnie tego nie neguję.
Pracuję w Centrum Handlowym i nie wierzę w to co widzę: dziewczynka na oko 10 lat chodzi z puszką Ja wiem, że tutaj jest ochrona, ale to trochę dziwne...
Miałam w sklepie dzisiaj 20 kilku klientów żaden nie miał serca naklejonego. Na samym sklepie też mało co kto ma.
To takie moje spostrzeżenia odnośnie tejże akcji w dniu dzisiejszym
nie tylko moje spostrzeżenie-> w tym roku wyjątkowo kiepski klej jest na tych serduszkach


co do reszty...włos się jeży na głowie. Dzięki WOŚP mój syn żyje i jest pełnosprawnym dzieckiem. Ja również miałam "szansę" skorzystać ze sprzętu zakupionego ze zbiórki.
Jakby tak czekać na sprzęt od Państwa to...szkoda gadać.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:21   #52
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Pomagałaś... budżetowi. Wiesz ile kasy państwo zaoszczędziło dzięki Owsiakowi? To po prostu sposób na wyciągnięcie poza podatkami kasy od obywateli. Ministerstwo nie musiało dawać kasy na karetki, respiratory, defibrylatory - to nie luksusy, a podstawowy sprzęt, dawała to łaskawie orkiestra... a powinno zapewnić to państwo ze składek i podatków. Cała akcja jest oparta na jednym wielkim kł... straszeniu, że jak nie oni to nikt nam tego nie da... Że jak nie Owsiak to nie będzie karetek, no sorry
Gunwo mnie obchodzi ile budżet zaoszczędził, bo i tak by tej kasy na to NIE wydał. A jeżeli się łudzisz, że gdyby nie Owsiak, to szpitale też miałyby taki specjalistyczny sprzęt i w takiej ilości jak teraz, to...
Orkiestra, z tego co się orientuję, nie zakupiła karetek ani defibrylatorów, bo skupia się na pomocy dzieciom (a ostatnio także osobom starszym). Jakieś rzetelne źródło proszę, jeżeli uważasz, że tak było. Bo jeżeli nie było, to całe twoje założenie jest błędne.
Moja Bratanica, która urodziła się dwa miesiące za wcześnie, korzystała ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Gdyby nie ta organizacja, to wątpię, że miałaby tak dobrą opiekę.

Edytowane przez 397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Czas edycji: 2016-01-10 o 18:23
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:22   #53
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Ja widziałam dziś zdumiewająco mało wolontariuszy. I tylko ze dwie osoby w przyklejonym serduszkiem. W ogóle jakoś strasznie cicho w tym roku o WOŚPie, zawsze media były przez ten temat zdominowane już z tydzien przed finałem, dziś tylko krótkie wiadomości na portalach były (przynajmniej po południu).
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:29   #54
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Popieram rousse w tej dyskusji w 100%.
Sama osoba Owsiaka jest bardzo szemrana, wystarczy sprawdzić jak reagował na to by przedstawił sądowi sprawozdania finansowe i wyszło szydło z worka, dla ciekawskich polecam poszukać.
Szlachetna paczka pobiła rekord WOŚPu zebrali więcej niż orkiestra, a zauważcie, że aż tak się o niej nie mówi.
To jest akcja sterowana przez mainstream od początku do końca, gwiazdy śpiewają na scenie za kasę, miasta płacą z naszych podatków na imprezy, które się odbywają w ramach WOŚP co roku.
Ja widzę postęp, bo co roku mniej ludzi daje kasę na WOŚP, wiele z nich przejrzało już na oczy. W TV i tak powiedzą, że padł rekord, co roku ta sama gadka

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Ja widziałam dziś zdumiewająco mało wolontariuszy. I tylko ze dwie osoby w przyklejonym serduszkiem. W ogóle jakoś strasznie cicho w tym roku o WOŚPie, zawsze media były przez ten temat zdominowane już z tydzien przed finałem, dziś tylko krótkie wiadomości na portalach były (przynajmniej po południu).
I bardzo dobrze
Co do tego sprzętu, który tak chwalicie, ja nie neguję tego, że ktoś otrzymał taką pomoc dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP.
Ale wiem, że niektóre z rodzajów sprzętów były kupione, ale co z tego jak szpitale nie miały do tego dostępu, bo jak się okazało trzeba było coś tam jeszcze dokupywać. No ale Owsiak dał...
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:30   #55
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

WOŚP dociera do szerszego grona odbiorców niż Szlachetna Paczka.
Z jednym i drugim mam do czynienia, ważne jest pomaganie - nie przepychanki kto lepszy, czy gorszy.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:33   #56
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
WOŚP dociera do szerszego grona odbiorców niż Szlachetna Paczka.
Z jednym i drugim mam do czynienia, ważne jest pomaganie - nie przepychanki kto lepszy, czy gorszy.
Pomagać też należy z głową
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:35   #57
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

tak, dlatego jak okazało się, której rodzinie składałam się na SZ.P.- to mi ręce opadły
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:37   #58
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Ja mam obojętny stosunek do WOŚP. Moim zdaniem lepsze dla młodzieży zamiast uprawiania żebractwa byłoby sprzątanie domów bogatych ludzi (celebrytów ) czy posprzątanie kibli w centrach handlowych czy hipermarketach i potem oddanie tych zarobionych pieniędzy na WOŚP niż nachodzenie ludzi po domach (tak - na wioskach chodzą od domu do domu) czy chodzenie po centrach handlowych.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:39   #59
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
tak, dlatego jak okazało się, której rodzinie składałam się na SZ.P.- to mi ręce opadły
Przynajmniej wiesz na co poszło
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:44   #60
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Nachalni wolontariusze WOŚP

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Byłam kilka lat temu wolontariuszką (kilka... chyba dziesięć jak nie więcej ) i mieliśmy zakaz wchodzenia do sklepów i galerii handlowych
Widocznie się zmieniło. W korytarzu łączącym parking z centrum było z 15 osób, wszystkie schody ruchome były obstawione.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-04 20:13:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.