Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-12, 18:59   #1
-nika-777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7

Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!


Witajcie!
Pewnie jak wiele z Was mam problem z nadwagą. A właściwie to z fałdkami na biodrach :/ Wygląda to okropnie! Nienawidze patrzeć w lustro! Ciągle mam wrażenie, że mnie ktoś obgaduje, że tłuszcz mi sie wylewa i wogóle... Wiem że tak nie jest, ale o wiele lepiej bym sie czuła, gdybym była szczuplejsza... To tylko te fałdki... Co gorsza - znam przyczyne mego tycia (bo wciąż przybieram na wadze :/) Ostatnio mam ogromny apetyt! Najchętniej bym wogóle nie wychodziła z kuchni. Nawet jak czuję się pełna, że ledwo sie ruszam, wciąż coś podjadam. W szczególności słodycz - zawsze były moją słabą stroną, ale teraz to już jest coś strasznego!
Potem zawsze mam ogromne wyrzuty sumienia! Dużo ćwiczę, pływam, jeżdżę na rowerze... wszystko po to by spalić to co zjadałam... jednak nic mi to nie daje
Może znacie jakieś sposoby na powstrzymanie apetytu? Jakies środki farmakologiczne? Muszę sie przyznać ze wyniki cukru we krwi mam podwyższone i lekarz zaleca ostrożność ze słodzyczami, ale ja nie dam rady nie mam na tyle silnej woli...
Pomóżcie proszę!
-nika-777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 19:16   #2
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Cytat:
Napisane przez -nika-777 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pewnie jak wiele z Was mam problem z nadwagą. A właściwie to z fałdkami na biodrach :/ Wygląda to okropnie! Nienawidze patrzeć w lustro! Ciągle mam wrażenie, że mnie ktoś obgaduje, że tłuszcz mi sie wylewa i wogóle... Wiem że tak nie jest, ale o wiele lepiej bym sie czuła, gdybym była szczuplejsza... To tylko te fałdki... Co gorsza - znam przyczyne mego tycia (bo wciąż przybieram na wadze :/) Ostatnio mam ogromny apetyt! Najchętniej bym wogóle nie wychodziła z kuchni. Nawet jak czuję się pełna, że ledwo sie ruszam, wciąż coś podjadam. W szczególności słodycz - zawsze były moją słabą stroną, ale teraz to już jest coś strasznego!
Potem zawsze mam ogromne wyrzuty sumienia! Dużo ćwiczę, pływam, jeżdżę na rowerze... wszystko po to by spalić to co zjadałam... jednak nic mi to nie daje
Może znacie jakieś sposoby na powstrzymanie apetytu? Jakies środki farmakologiczne? Muszę sie przyznać ze wyniki cukru we krwi mam podwyższone i lekarz zaleca ostrożność ze słodzyczami, ale ja nie dam rady nie mam na tyle silnej woli...
Pomóżcie proszę!
Proponuje spróbowac chromu.Opinie są naprawde mieszane jednym służy,innym wręcz przeciwnie,ale żeby wiedzieć jak to będzie w Twoim przypadku musisz spróbować żeby się dowiedzieć.Jest tutaj wątek na temat chromu radze skorzystać z wyszukiwarki
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 08:08   #3
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

A może trzeba popracować nad silną wolą Wiem, że łatwo mi to pisać, ale to chyba najlepszy sposób, zaprzec się i brnąć do przodu.
Jeśli się ruszasz, to powinnaś ułożyć odpowiednią diete, bo jak to mówi Pingwin2, ćwiczenia to tylko dodatek do diety.
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:37   #4
BlueOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 100
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Musisz wprowadzić w miare stałe pory posiłków: śniadanie, obiad i kolację. Pomiędzy tymi 3 głównymi posiłkami jedz "zapychacze" najlepiej, aby to były jogurt naturalny, jabłka, warzywa pocięte na paseczki. Jeśli nadal czujesz głód wypij duży kubek herbaty. Nie schudniesz, jeśli ciągle będziesz podjadała kaloryczne słodycze. Musisz unikać ich, bo to największa zguba
Jest tu mnóstwo wątków, poczytaj, przyłącz się do jakiegoś- to naprawdę pomaga przetrwać trudne chwile. Pozdrawiam i trzymam kciuki
BlueOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:48   #5
Justyna.kociaczek
Rozeznanie
 
Avatar Justyna.kociaczek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 589
Post Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Zamiast słodyczy podgryzaj pestki dyni słonecznika ewntualnie suszone morele. Mimo iż mają troche kalorii to są bardzo zdrowe( nie ma sensu nawet porównywać ich ze słodyczami) !
__________________
...When you've got nothing - you've got nothing to lose...

27.09.2014r.
Justyna.kociaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:57   #6
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Aby schudnąć (pozbyć się tluszczu) trzeba jeść i to nie 3 posiłki dziennie +zapychacze ale 5,6 posiłków dziennie co 2,3 godziny (ostatni na 1-2 h przed snem). W każdym posiłku powinna być porcja białka (ser biały, chude mięso, ryby, jaja, wędlina), warzywa i owoce oraz zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek do salatki, garsć orzechów, siemię lniane, kapsułki Omega 3). Jeśli tak własnie zaczniesz jeść, wyeliminujesz białe pieczywo, słodycze i inne przekąski, gazowane i słodzone napoje na pewno zobaczysz efekty . Ćwiczenia poza poprawą kondycji i ogólnej sprawności ruchowej nie zdziałają cudów jeśli Twoja dieta nie będzie zgodna z tym co wyżej .

Co do uzależnienia słodyczowego prawda jest jedna choć brutalna. Nie można mieć wszystkiego . Albo minuta rozkoszy w ustach i mnostwo czasu straconego na pozbycie się skutków tej rozpusty, albo brak rozkoszy podniebienia w zamian za rozkosz przy podziwianiu swojego pięknego ciała w lustrze. Ja wolę to drugie
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 11:31   #7
donia27
Wtajemniczenie
 
Avatar donia27
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 214
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Cytat:
Napisane przez agajot Pokaż wiadomość
Co do uzależnienia słodyczowego prawda jest jedna choć brutalna. Nie można mieć wszystkiego . Albo minuta rozkoszy w ustach i mnostwo czasu straconego na pozbycie się skutków tej rozpusty, albo brak rozkoszy podniebienia w zamian za rozkosz przy podziwianiu swojego pięknego ciała w lustrze. Ja wolę to drugie
Chyba muszę wydrukować i powiesić w widocznym miejscu
donia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 13:57   #8
dorcia_
Rozeznanie
 
Avatar dorcia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 715
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Cytat:
Napisane przez justyna_t Pokaż wiadomość
A może trzeba popracować nad silną wolą Wiem, że łatwo mi to pisać, ale to chyba najlepszy sposób, zaprzec się i
mi juz ponad 6 m-cy minelo jak juz nei jem czekolady
i nawet nie czuje takiej potzreby, calkowicie nie mam ochoty na slodycze no czasem zjem zelki, albo kupie mentosa i nosze przez pare tyg w torebce
ograniczajac slodycze przeszla mi na nie calkowicie ochota
i nie mowcie mi ze sie nie da!! ja jestem tego najlpeszym przykladem!!
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie
dorcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:09   #9
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Cytat:
Napisane przez dorcia_ Pokaż wiadomość
mi juz ponad 6 m-cy minelo jak juz nei jem czekolady
ja nic czekoladowego nie miałam już w ustach od prawie 2 miesięcy i jestem z siebie bardzo dumna. Nie tylko ze względu na to, że wyglądam jak prosiaczek, ale ze względu na stan mojej cery- po czekoladzie mam strasznie dużo wyprysków ;/
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 10:07   #10
dorcia_
Rozeznanie
 
Avatar dorcia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto :)
Wiadomości: 715
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

Cytat:
Napisane przez paulinka_vel_paulinka Pokaż wiadomość
ja nic czekoladowego nie miałam już w ustach od prawie 2 miesięcy i jestem z siebie bardzo dumna. Nie tylko ze względu na to, że wyglądam jak prosiaczek, ale ze względu na stan mojej cery- po czekoladzie mam strasznie dużo wyprysków ;/
gratuluje!!
i od razu lepsze samopoczucie
ja po czekoladzie sie zawsze taka ociezala czulam ://
a teraz od razu lepiej!! raz udalo mi sie ponad rok wytrzymac a teraz to juz raczej nie wroce do tego nawyku
a i cera tez lepsza hihihihi
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie
dorcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:23   #11
*chocolate*
Raczkowanie
 
Avatar *chocolate*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 182
GG do *chocolate*
Dot.: Chcę schudnąć!!!!!!!!!!!!! :!!

-nika-777 mam to samo... !! Nie mogę się opanować by coś nie zjeść... Przytylam w ciagu 2 miesiecy 7 kg !! I nie mam na tyle silnej woli, by wdrążyc w swój dzień jakaś dietę bądź trzymać się nie jedzenia słodyczy i podjadania...

Agajot po tylu posilkach mialabym chyba brzuch jak balon... probowalam sie trzymac ostatnio tylu posilkom ale mialam wrazenie, ze jestem z minuty na minute jeszcze grubsza i po dwóch dniach zrezygnowałam...
Czy po takim obfitym dniu w posilki na pewno się nie przytyje?
__________________
Światem rządzą trzy żywioły: ogień, woda i KOBIETA !

Wizażowo-ciuszkowy wątek...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=266705


*chocolate* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.