Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-16, 20:19   #1921
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Od maja jestem na bezrobociu, wcześniej pracowałam w administracji państwowej i w prywatnej spółce w dziale windykacyjnym, mam ponad 30 lat, jedynym z powodów rozstania się z moją poprzednią firmą było to, że wypaliłam się zawodowo.

Aktualnie szukam pracy, chciałabym coś zmienić, zastanawiam się nad spróbowaniem sił w dziale personalnym, ale chcieć, a móc to dwie różne sprawy. Moje cv jest odrzucane z uwagi na profil zawodowy niepasujący do działu HR. Brak doświadczenia i wykształcenia kierunkowego.

Nie wiem co robić dalej, w administracji, czy windykacji się nie widzę, w HR chciałabym spróbować, ale też mam spore obawy plus braki, o których pisałam wyżej.

Rozważam staż w HR może udałoby się coś załatwić plus studia podyplomowe z zzl w przyszłym roku.

Z tym, że ciągle się biję z myślami, staż i podyplomówka trochę mi zajmą czasu, a wszyscy wiemy, że na bezrobociu szału nie ma jeżeli chodzi o zasiłek, czy stażowe z drugiej strony mam wrażenie, że to moja ostatnia szansa na znalezienie swojego miejsca i lepszej pracy. Niepewność mnie dobija i paraliżuje. Boję się, że tak, czy siak i tak będzie źle. Gdybym miała pewność, że na pewno się opłaci zmienić ścieżkę to co innego, ale pewności oczywiście nie ma.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji i może coś doradzić ?
Ja również bardzo chciałam pracować w hr. Nie mam wykształcenia z zzl ani psychologii. Z angielskim też u mnie średnio. Znam natomiast język ukraiński (ukończona filologia na tym kierunku). A wiadomo jak wygląda sytuacja z Ukraińcami w Polsce. Jest ich trochę. Niestety na wszystkie ogłoszenia dla osób ze znajomością ukraińskiego odpowiedzi brak Mimo, że na niektórych pportalach widać ile osób aplikowało (a zdarzało się mniej niż 25). Po przeczytaniu Waszych postów na temat zdjęcia w cv zastanawiam się czy tu nie tkwił problem. Chociaż przyznam się, że z innych branż trochę telefonów było. Mam tzw selfiaka. Ale takiego na którym widać twarz, ciemne tło oraz kołnierzyk. Moje zdjęcia z dokumentów nadają się raczej do ogniska
Zastanawiam się zatem czy nie skontaktować się z kolegą-fotografem na zdjęcie w żakiecie i okularach...
Na staż niestety iśc nie mogę. Mieszkam i utrzymuję się sama. Z racji tego zaczepiłam się w pewnym miejscu (umowę mam do końca września) a w tym czasie zaktualizuje zdjęcie i z końcem sierpnia zacznę znowu wysyłać cv.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 20:22   #1922
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;75539756]Uprawnienia moge tam zrobic ale musialabym jeszcze te przynajmniej 1.5 roku. Co rozumiesz przez wszystkoe godziny?

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

ona sie pyta czy ci zaplacili za caly etat + 50h nadgodzin te 2400. czy te 2400 to tylko za etat (w sensie: 40 h tygodniowo, 160 miesięcznie...)

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Ja również bardzo chciałam pracować w hr. Nie mam wykształcenia z zzl ani psychologii. Z angielskim też u mnie średnio. Znam natomiast język ukraiński (ukończona filologia na tym kierunku). A wiadomo jak wygląda sytuacja z Ukraińcami w Polsce. Jest ich trochę. Niestety na wszystkie ogłoszenia dla osób ze znajomością ukraińskiego odpowiedzi brak Mimo, że na niektórych pportalach widać ile osób aplikowało (a zdarzało się mniej niż 25). Po przeczytaniu Waszych postów na temat zdjęcia w cv zastanawiam się czy tu nie tkwił problem. Chociaż przyznam się, że z innych branż trochę telefonów było. Mam tzw selfiaka. Ale takiego na którym widać twarz, ciemne tło oraz kołnierzyk. Moje zdjęcia z dokumentów nadają się raczej do ogniska
Zastanawiam się zatem czy nie skontaktować się z kolegą-fotografem na zdjęcie w żakiecie i okularach...
Na staż niestety iśc nie mogę. Mieszkam i utrzymuję się sama. Z racji tego zaczepiłam się w pewnym miejscu (umowę mam do końca września) a w tym czasie zaktualizuje zdjęcie i z końcem sierpnia zacznę znowu wysyłać cv.
szczerze to i chyba ja "szczele" sobie jakąś elegancką fotkę
ta, ktora wysylam, ma juz jakies 4 lata? a troche sie zmieniłam :P
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 20:22   #1923
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 21:23   #1924
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

na koniec dnia muszę się pożalić
w zeszłym tygodniu zaczęłam pracę. przez cały tydzień byłam sama. chłopal, którym miałby mnie ewentualnie przeszkolić był na zwolnieniu do wtorku. potem przedłużył je sobie do końca tygodnia. przed chwila dowiedziałam się, że jutro też go nie będzie. a może weźmie kolejne zwolnienie do końca tygodnia albo i na dwa. nosz kur... zaczynam żałować, że zaczęłam tu pracować. obawiam się, że lada moment każą mi zostawać po godzinach albo brać się za prace porządkowe na magazynie, bo dokumenty zaczynają leżeć tam odłogiem...
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 22:43   #1925
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Jutro i pojutrze mam rozmowy (pierwszy etap przez tel.). Proszę o trzymanie kciuków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 07:17   #1926
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dzięki dziewczyny

Nie używałam języka angielskiego w pracy więc nie wiem, czy się nadaję do korpo, ostatnio widzę też ogłoszenia przede wszystkim do księgowości i it.

Co do stażu to nie wiem, chyba musiałabym zamieszkać w namiocie i jeść korzonki żeby się utrzymać.

Sytuacja wydaje mi patowa. Chyba nie ma dla mnie pracy.

Powodzenia wszystkim w tym tygodniu
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:32   #1927
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Jutro i pojutrze mam rozmowy (pierwszy etap przez tel.). Proszę o trzymanie kciuków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia!

Przy okazji zapytam was, jak to jest z tymi rozmowami przez telefon. Kiedyś rekruterka zadzwoniła do mnie w środku dnia i zaczęła przeprowadzać ze mną normalną rozmowę rekrutacyjną, mnóstwo pytań, również pytania o firmę. Wysyłałam w tamtym czasie setki CV i nie da rady nauczyć się każdej firmy do której wysyła się dokumenty - na pamięć. Wy się umawiacie na te dłuższe rozmowy właśnie w przeciągu kilku dni? Ona chciała rozmawiać ze mną od razu no i przyznam że ta rozmowa była kiepska, byłam nieprzygotowana, i mimo że to było kilka lat temu do teraz mi niedobrze jak myślę o rozmowach rekrutacyjnych przez telefon...
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 09:00   #1928
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Powodzenia!

Przy okazji zapytam was, jak to jest z tymi rozmowami przez telefon. Kiedyś rekruterka zadzwoniła do mnie w środku dnia i zaczęła przeprowadzać ze mną normalną rozmowę rekrutacyjną, mnóstwo pytań, również pytania o firmę. Wysyłałam w tamtym czasie setki CV i nie da rady nauczyć się każdej firmy do której wysyła się dokumenty - na pamięć. Wy się umawiacie na te dłuższe rozmowy właśnie w przeciągu kilku dni? Ona chciała rozmawiać ze mną od razu no i przyznam że ta rozmowa była kiepska, byłam nieprzygotowana, i mimo że to było kilka lat temu do teraz mi niedobrze jak myślę o rozmowach rekrutacyjnych przez telefon...
Zazwyczaj dostaję telefon/maila z pytaniem czy jestem dalej zainteresowana i jeżeli tak, to wyznaczany jest termin kolejnej rozmowy telefonicznej (która trwa 15-30 minut).
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 09:59   #1929
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

I takie coś rozumiem. Bo jak inaczej przełożyć rozmowę, jak ona chce ją przeprowadzić tu i teraz, ewentualnie przełożyć o kilka godzin pewnie można, ale powiedzieć, to niech pani zadzwoni do mnie za 3 dni? Dla mnie trochę dziwnie by to brzmiało.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 11:57   #1930
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 12:05   #1931
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Powodzenia!

Przy okazji zapytam was, jak to jest z tymi rozmowami przez telefon. Kiedyś rekruterka zadzwoniła do mnie w środku dnia i zaczęła przeprowadzać ze mną normalną rozmowę rekrutacyjną, mnóstwo pytań, również pytania o firmę. Wysyłałam w tamtym czasie setki CV i nie da rady nauczyć się każdej firmy do której wysyła się dokumenty - na pamięć. Wy się umawiacie na te dłuższe rozmowy właśnie w przeciągu kilku dni? Ona chciała rozmawiać ze mną od razu no i przyznam że ta rozmowa była kiepska, byłam nieprzygotowana, i mimo że to było kilka lat temu do teraz mi niedobrze jak myślę o rozmowach rekrutacyjnych przez telefon...
Myślę, że można bez problemu powiedzieć że jest się w autobusie/tramwaju/ poza domem i nie mogę teraz rozmawiać, proszę o tel np za 2h. Dziwne żeby rozpoczynać takie rozmowy np. podczas zakupów w Tesco
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 12:09   #1932
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

dzięki dziewczyny za odpowiedzi oczywiście zgadzam się z tym co piszecie, ale to są te powiedzmy 2h przesunięcia. mi chodziło o to, czy rekruterzy dają wcześniej znać że za 3 dni będzie rozmowa, bo dla mnie średnio komfortowe jest oczekiwanie że może akurat teraz zadzwonią i że muszę się bardzo dobrze przygotować do każdej firmy do której wysyłam CV, nawet jeśli nie wiem czy się do mnie odezwą czy nie (bo wtedy przygotowuję się na maksa na rozmowę osobistą).
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 12:15   #1933
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za odpowiedzi oczywiście zgadzam się z tym co piszecie, ale to są te powiedzmy 2h przesunięcia. mi chodziło o to, czy rekruterzy dają wcześniej znać że za 3 dni będzie rozmowa, bo dla mnie średnio komfortowe jest oczekiwanie że może akurat teraz zadzwonią i że muszę się bardzo dobrze przygotować do każdej firmy do której wysyłam CV, nawet jeśli nie wiem czy się do mnie odezwą czy nie (bo wtedy przygotowuję się na maksa na rozmowę osobistą).
Mi się nie udało coś takiego do tej pory, parę godzin przesunięcia albo nast dzień czy proszę zadzwonić po 17 jak wyjdę z pracy to ok. Ogólnie okres poszukiwania pracy nie należy do szczególnie komfortowych i trzeba się po prostu liczyć z takimi sytuacjami
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 14:11   #1934
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ja miałam tylko 1taką rozmowę i udało się ją ustalić na następny tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 15:08   #1935
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny za odpowiedzi oczywiście zgadzam się z tym co piszecie, ale to są te powiedzmy 2h przesunięcia. mi chodziło o to, czy rekruterzy dają wcześniej znać że za 3 dni będzie rozmowa, bo dla mnie średnio komfortowe jest oczekiwanie że może akurat teraz zadzwonią i że muszę się bardzo dobrze przygotować do każdej firmy do której wysyłam CV, nawet jeśli nie wiem czy się do mnie odezwą czy nie (bo wtedy przygotowuję się na maksa na rozmowę osobistą).
Zależy jaka rozmowa, chociaż wydaje mi się, że nie spotkałam się ani ja, a ni moje koleżanki z tym, żeby dzwonić i mówić "rozmowa będzie za 2 dni, proszę się przygotować". Nawet moja koleżanka aplikując do Warszawy miała w danym dniu rozmowę, której się nie spodziewała,ale akurat była w domu.

U mnie też tak jest, że pytają się, czy mam chwilę,czy mam czas.

Mam do Was pytanie,czy to norma, że przy umowach do 3 lat - okres wypowiedzenia to 2 mce? Dziś takie coś doczytałam i chyba się nieźle wkopałam... Przy rezygnacji będę musiała pracować jeszcze 2 mce? :O
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 15:46   #1936
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7555700 6]
Mam do Was pytanie,czy to norma, że przy umowach do 3 lat - okres wypowiedzenia to 2 mce? Dziś takie coś doczytałam i chyba się nieźle wkopałam... Przy rezygnacji będę musiała pracować jeszcze 2 mce? :O[/QUOTE]

Z tego co wiem to do 3 lat normą jest 1 mies, po tym okresie 3 mies. Prawo pracy to dokładnie określa więc nie sądzę, że można to sobie dowolnie wydłużać. Aby się upewnić możesz zadzwonić na infolinie PIP-u i tam ci powiedzą
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 15:48   #1937
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7550366 6]dzamasti podejdz do tego jak ja.
to nie jest praca marzen, rób tyle ile potrafiasz. jesli szef pogania i hala sie smieje - to co z tego?
wyrzucą cię to niewiele stracisz. rób ile możesz i dokąd możesz.

mówie ci. to nie jest praca docelowa. wyluzuj, bo się zarż...iesz. wiem co mowie, bo sama jestem w takiej gorącej wodzie kąpana.

ja co prawda mam prace,ale powiedzmy, ze nie jest dla mnie. po prostu sprobuje przetrwac miesiac, dwa moze. robie CO MOGE, czego nie wiem pytam, ale i tak mam wrazenie ze zameczam komus glowe moimi "problemami".

to jest tak, że jeśli praca nie jest docelowa, to sie robi tyle IlE SIE UMIE (oczywiscie nie chodzi mi o takie cos "a zawale se to i tamto, bo mi sie nie chce"), raczej o robienie w swojej mocy i wiedzy, ale nie ponad normy, których nie jesteś w stanie wykonać.

Każdy by chciał od razu żeby człowiek wszystko umiał.

daj sobie na wstrzymanie, odetchnij.
mówię - świat się nie zawali, jak cię wyrzucą, mimo, że się starałaś. przecież i tak nie chcesz tam zostać?

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------



jak to? co się stało?[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Współczuję co się stało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja miałam tylko 1taką rozmowę i udało się ją ustalić na następny tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zadzwonił do mnie w piątek, gdy pracowałam że niestety wraca stara koleżanka, która z nimi była już dłużej niż ja(znam ją, bo pracowała jeszcze, ale jej egzaminy nie poszły, i nie wyjechała do Stanów, tylko tu wróciła i zadzwoniła do szefa, czy może wrócić, dziewczyna jest z Ukrainy)i mnie już grafik nie obowiązuje i mam umowę do końca tego miesiąca....Ale wiecie co? Było wiadomo,że może wrócić i jakoś on nic nie mówił,że mnie zwolni Poza tym, miałam lekkie problemy bo dziewczyny sobie potrafiły z dnia na dzień zmienić grafik i napisać Ci sms, że "Musisz przyjść do pracy, na południe", "Musisz zostać cały dzień, bo nie będzie drugiej dziewczyny na południe" Pierwszy raz się spotkałam z czymś takim, że grafik się zmieniał co chwilę Pracowałam na umowę zlecenie, umowę mi przedłużył do 31.10.17.
Moje zmiany w tym miesiącu przyjmuje ta ukrainka, z kasą za te dni mi nic nie mówił Dodał, że mogę jeśli chce być "rezerwową", ale podziękowałam pff.
Myślę, że dziewczyny mu coś nagadały, a szczególnie jedna gruba locha, że tak powiem, bo mi napisała w czwartek rano , że muszę zostać cały dzień a ja, że sory mam plany itp, to się zbulwersowała a jak przyszłam w piątek na południe chamsko była miła, choć dzień wcześniej jak łaskawie miała przyjść na południe to się chamsko gapiła, gdy się szykowałam do wyjścia z wyspy.A ten szef to taki niby nasz szef, bo wyżej niego ma swoich szefów, którzy zrobili po galeriach te wyspy.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 16:11   #1938
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Zadzwonił do mnie w piątek, gdy pracowałam że niestety wraca stara koleżanka, która z nimi była już dłużej niż ja(znam ją, bo pracowała jeszcze, ale jej egzaminy nie poszły, i nie wyjechała do Stanów, tylko tu wróciła i zadzwoniła do szefa, czy może wrócić, dziewczyna jest z Ukrainy)i mnie już grafik nie obowiązuje i mam umowę do końca tego miesiąca....Ale wiecie co? Było wiadomo,że może wrócić i jakoś on nic nie mówił,że mnie zwolni Poza tym, miałam lekkie problemy bo dziewczyny sobie potrafiły z dnia na dzień zmienić grafik i napisać Ci sms, że "Musisz przyjść do pracy, na południe", "Musisz zostać cały dzień, bo nie będzie drugiej dziewczyny na południe" Pierwszy raz się spotkałam z czymś takim, że grafik się zmieniał co chwilę Pracowałam na umowę zlecenie, umowę mi przedłużył do 31.10.17.
Moje zmiany w tym miesiącu przyjmuje ta ukrainka, z kasą za te dni mi nic nie mówił Dodał, że mogę jeśli chce być "rezerwową", ale podziękowałam pff.
Myślę, że dziewczyny mu coś nagadały, a szczególnie jedna gruba locha, że tak powiem, bo mi napisała w czwartek rano , że muszę zostać cały dzień a ja, że sory mam plany itp, to się zbulwersowała a jak przyszłam w piątek na południe chamsko była miła, choć dzień wcześniej jak łaskawie miała przyjść na południe to się chamsko gapiła, gdy się szykowałam do wyjścia z wyspy.A ten szef to taki niby nasz szef, bo wyżej niego ma swoich szefów, którzy zrobili po galeriach te wyspy.
jak tak to czytam to raczej nie masz czego żałować...
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 16:31   #1939
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7555700 6]Zależy jaka rozmowa, chociaż wydaje mi się, że nie spotkałam się ani ja, a ni moje koleżanki z tym, żeby dzwonić i mówić "rozmowa będzie za 2 dni, proszę się przygotować". Nawet moja koleżanka aplikując do Warszawy miała w danym dniu rozmowę, której się nie spodziewała,ale akurat była w domu.

U mnie też tak jest, że pytają się, czy mam chwilę,czy mam czas.

Mam do Was pytanie,czy to norma, że przy umowach do 3 lat - okres wypowiedzenia to 2 mce? Dziś takie coś doczytałam i chyba się nieźle wkopałam... Przy rezygnacji będę musiała pracować jeszcze 2 mce? :O[/QUOTE]

Okres wypowiedzenia zależy od tego, jak długo pracujesz w danej firmie, a nie od tego na jaki czas została zawarta umowa. Polecam art. 34 i 36 Kodeksu Pracy a wszystko stanie się jasne.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2017-07-17 o 16:33
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 16:46   #1940
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
jak tak to czytam to raczej nie masz czego żałować...
No nie mam, nie W piątek myślałam pod wpływem chwili.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 16:58   #1941
092a5b5429861247f5c0d1d3d363b04ac6f4bb89
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 229
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cześć dziewczyny, chętnie się do was przyłączę ;-) Też poszukuję pracy, właściwie zdecydowałam z dnia na dzień, bo moja praca zaczyna mnie frustrować a mój nastrój i podejście to istna hiperbola.
Jutro mam pierwszą rozmowę przez Skype, CV cały czas - tj. od paru dni - wysyłam. Mam ponad roczne doświadczenie jako przedstawiciel handlowy w dość wąskiej branży biologicznej, więc obawiam się czy jest coś dla mnie Planuję się przebranżowić bo średnio odpowiada mi zadaniowy czas pracy i większość dnia spędzana w samochodzie. Wysyłam CV różnie, głównie na stanowiska juniorskie, opiekuna klienta, hr, administracja, zakupy itp... Mam nadzieję że doświadczenie w sprzedaży okaże się przydatne. Trzymam za was kciuki i proszę o to samo!
092a5b5429861247f5c0d1d3d363b04ac6f4bb89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 17:49   #1942
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez WhiteMustang Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chętnie się do was przyłączę ;-) Też poszukuję pracy, właściwie zdecydowałam z dnia na dzień, bo moja praca zaczyna mnie frustrować a mój nastrój i podejście to istna hiperbola.
Jutro mam pierwszą rozmowę przez Skype, CV cały czas - tj. od paru dni - wysyłam. Mam ponad roczne doświadczenie jako przedstawiciel handlowy w dość wąskiej branży biologicznej, więc obawiam się czy jest coś dla mnie Planuję się przebranżowić bo średnio odpowiada mi zadaniowy czas pracy i większość dnia spędzana w samochodzie. Wysyłam CV różnie, głównie na stanowiska juniorskie, opiekuna klienta, hr, administracja, zakupy itp... Mam nadzieję że doświadczenie w sprzedaży okaże się przydatne. Trzymam za was kciuki i proszę o to samo!
Hm. Jeżeli nie sales, no to jeżeli Twój angielski jest na poziomie B2+/C1 to bym uderzała w korpo i coś pokrewnego tj. Pre-Sales. Różnica jest taka, że siedzisz sobie wygodnie w biurze i zajmujesz się kontaktami z obecnymi klientami, dotyczy to przedłużeń umów i negocjowania ewentualnie dalszej współpracy. Także nie bój się, ślij CV.

I od razu mówię, że nazewnictwo tych stanowisk jest przeróżne, czytaj po prostu zakres obowiązków.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 18:11   #1943
092a5b5429861247f5c0d1d3d363b04ac6f4bb89
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 229
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Hm. Jeżeli nie sales, no to jeżeli Twój angielski jest na poziomie B2+/C1 to bym uderzała w korpo i coś pokrewnego tj. Pre-Sales. Różnica jest taka, że siedzisz sobie wygodnie w biurze i zajmujesz się kontaktami z obecnymi klientami, dotyczy to przedłużeń umów i negocjowania ewentualnie dalszej współpracy. Także nie bój się, ślij CV.

I od razu mówię, że nazewnictwo tych stanowisk jest przeróżne, czytaj po prostu zakres obowiązków.
Hej, dziękuję za odpowiedź i pomoc.
Angielski umiem na C1. To co opisałaś brzmi bardzo fajnie Czy mogłabyś podpowiedzieć co mniej więcej wpisywać w wyszukiwarkę ogłoszeń?
092a5b5429861247f5c0d1d3d363b04ac6f4bb89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 09:26   #1944
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Odrzuciłam ofertę pracy :-( nie wiem, czy dobrze zrobiłam, wszystko działo się tak szybko. Masakra. Praca związana z moim poprzednim doświadczeniem zawodowym, pracy z tym związanej mam dość to zaważyło, plus kasa - 2.000 zł netto, gdyby było choć 2.300 zł to jeszcze bym się zastanowiła.

Rozmowa przez telefon trwała 3 minuty, obłęd jakiś.


Inna sprawa, że portale się rozpisują, że zarobki rosną i tak dalej, a tu jedno z większych miast i takie wynagrodzenie. Wcześniej byłam na trzech rozmowach i też dziwnie na mnie spoglądano jak mówiłam, że interesuje mnie stawka od 3.000 brutto w górę.

Dzień spartaczony.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2017-07-18 o 10:30
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 09:42   #1945
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ta, też cały czas słyszę o rynku pracownika i rosnących zarobkach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 12:54   #1946
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ja na szczęście na ostatniej rozmowie twardo powiedziałam kwotę która jest minimalna żebym w ogóle rozważała zmianę pracy i Pani nie była zaskoczona, ale też wcześniej przejrzałam różne fora i wiedziałam jakiej stawki mogę się spodziewać.

Mam inny dylemat. Pod koniec czerwca brałam udział w rekrutacji, po tym też dowiedziałam się, że się dostałam, dostałam list intencyjny, dane do wypełnienia i mam czekać na zaproszenie na szkolenie na pierwszy dzień. W dniu składania wypowiedzenia w obecnej pracy zadzwoniłam czy na pewno się nic nie zmieniło bo składam za chwilę wypowiedzenie, ale pani mi powiedziała że jak najbardziej wszystko jest aktualne. Na stronie gdzie aplikowałam również status mojej aplikacji jest "hired", a ja od 2 tygodni nie dostałam żadnej wiadomości od niech Wiem, że dziś dopiero 18 lipca, ale kiedy powinnam zacząć się martwić?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 15:04   #1947
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Czy warto wierzyć w dane z netu o stanowiskach?
W jakiejś stronie wpisałam moją pensję i mi wyskoczyło, że "95% osob zarabia więcej od ciebie na tym stanowisku"

Trochę mnie to załamało.

Można temu wierzyć?

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Okres wypowiedzenia zależy od tego, jak długo pracujesz w danej firmie, a nie od tego na jaki czas została zawarta umowa. Polecam art. 34 i 36 Kodeksu Pracy a wszystko stanie się jasne.
Dziękuję Teraz wiem o co chodzi
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 15:10   #1948
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7558453 6]Czy warto wierzyć w dane z netu o stanowiskach?
W jakiejś stronie wpisałam moją pensję i mi wyskoczyło, że "95% osob zarabia więcej od ciebie na tym stanowisku"

Trochę mnie to załamało.

Można temu wierzyć?[/QUOTE]

Jeśli Twoja pensja jest w granicach najniższej krajowej to według mnie jest to bardzo prawdopodobne.
Ale bierz pod uwagę, że zakres obowiązków a nazwa stanowiska pracy to całkiem dwie różne sprawy
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 16:11   #1949
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ta, też cały czas słyszę o rynku pracownika i rosnących zarobkach.
Bo firmy mają kasę ale nie chcą się nią dzielić z pracownikami Ja też ostatnio odrzuciłam ofertę pracy przez zarobki. Niech sobie szukają dalej naiwnych, którzy im będą dalej tyrać za marne grosze. Ja szukam dalej na swoich zasadach

Dopóki będziemy się zgadzać na kiepską płacę, dopóty będą nam taką oferować! A przy podawaniu pensji podaję zawsze min 500 Netto więcej aby było z czego zejść jakby chcieli negocjować warunki wynagrodzenia na początku pracy (co niestety jest normą).
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 17:48   #1950
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez WhiteMustang Pokaż wiadomość
Hej, dziękuję za odpowiedź i pomoc.
Angielski umiem na C1. To co opisałaś brzmi bardzo fajnie Czy mogłabyś podpowiedzieć co mniej więcej wpisywać w wyszukiwarkę ogłoszeń?
Pre-Sales Support Business Developer, Pre-Sales Specialist, Key Account Manager, Renewals Coordinator, Renewals Specialist, Corporate Solution Architect (między się różne pierdoły pojawiają ), Inżynier Systemowy (Pre-Sales), Wsparcie sprzedaży w terenie.

Do wyboru, do koloru.

Dziewczyny, matko bosko - ale małe stawki, jestem w szoku
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.