CouchSurfing - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 12:59   #31
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: CouchSurfing

Nie, jeszcze nigdzie nie byłam. Dostałam propozycję żeby iść na obóz wędrowny po Bieszczadach, ale chyba będę musiała zrezygnować.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 13:19   #32
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: CouchSurfing

Oj szkoda strasznie, nie chcesz jechać czy nie możesz? Zastanawia mnie jeszcze fakt tych darowizn? Wpłacałaś kiedyś jakieś pieniądze na ich konto?
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:13   #33
LadyLynn
Raczkowanie
 
Avatar LadyLynn
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 137
Dot.: CouchSurfing

up up!
już dawno temu dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak CS, ale dopiero ostatnio dotarła do mnie informacja jak to się nazywa i jaką ma stronę internetową;] wcześniej to były po prostu jakieś szczątkowe informacje..
w każdym razie ostatnio coraz częściej chodzi mi po głowie wyjazd w ramach couchsurfingu, ale mam pytanie: większość moich znajomych raczej czuje się najbezpieczniej podróżując za pośrednictwem biur podróży, dlatego jechałabym sama albo ew. jakąś jedną osobę bym znalazła jak to jest albo jak to było u Was? dość ryzykowny taki pierwszy wyjazd za granicę czy też nie ma się czego bać?;p
__________________
dbam o siebie
LadyLynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 17:29   #34
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: CouchSurfing

Podnoszę

Jeszcze sama się nie zdecydowałam i nie wiem czy kiedykolwiek dojrzeję do tej decyzji. Jestem zbyt nieufna jeżeli idzie o obcych ludzi
ale może mi się odmieni.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:08   #35
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
Podnoszę

Jeszcze sama się nie zdecydowałam i nie wiem czy kiedykolwiek dojrzeję do tej decyzji. Jestem zbyt nieufna jeżeli idzie o obcych ludzi
ale może mi się odmieni.
To może najpierw zacznij od oprowadzania kogoś po mieście, od wypadu na kawę, kolację itp. Ja od tego zaczynałam i jest to naprawdę bezpieczne.
Poza tym nie demonizujmy, mozna tam spotkać wielu zboczenców i wariatów, ale jeśli faktycznie mialoby miejsce przestępstwo, to informuje sie o tym CS i oni po pierwsze blokuja takiego uzytkownika, a po drugie wszczynają postepowanie wobec niego, więc nie ma co panikować. Ja się z takimi sytuacjami nie spotkałam, choć niestety obecnie CS zaczyna się w wielu przypadkach robić jak portal randkowy, a nie podróżniczy, co mnie trochę od niego odpycha, bo dziennie dostaję ok. kilkunastu zapytań o nocleg, wyjście na imprezę, kawę itp. od samych facetów, a gdy odpowiadam na takiego maila, że wezmę ze sobą znajomych, wtedy pan się oburza i znika twierdząc, że woli bardziej kameralne towarzystwo...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:16   #36
cornflake girl
Raczkowanie
 
Avatar cornflake girl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 58
Dot.: CouchSurfing

Ja mam wielką ochotę zacząć podróżować w ten sposób (od dłuższego czasu jestem zarejestrowana na CSie ), ale sama trochę się boję, a ciężko mi znaleźć kogoś do towarzystwa ;P
A może jest tu ktoś z Warszawy, w podobnej do mnie sytuacji? Z chęcią wybrałabym się na początek na jedno z CSowych spotkań, żeby 'wkręcić się' w to środowisko
cornflake girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:32   #37
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Jesli nikogo nie znajdziesz, to najpierw pojedź do jakiejś kobietki, one chętnie przyjmują dziewczyny i są bardzo pomocne. A spotkania couchsurferów są super. Swego czasu ciągle na nie chodziłam i je organizowałam.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 19:26   #38
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
To może najpierw zacznij od oprowadzania kogoś po mieście, od wypadu na kawę, kolację itp. Ja od tego zaczynałam i jest to naprawdę bezpieczne.
Poza tym nie demonizujmy, mozna tam spotkać wielu zboczenców i wariatów, ale jeśli faktycznie mialoby miejsce przestępstwo, to informuje sie o tym CS i oni po pierwsze blokuja takiego uzytkownika, a po drugie wszczynają postepowanie wobec niego, więc nie ma co panikować. Ja się z takimi sytuacjami nie spotkałam, choć niestety obecnie CS zaczyna się w wielu przypadkach robić jak portal randkowy, a nie podróżniczy, co mnie trochę od niego odpycha, bo dziennie dostaję ok. kilkunastu zapytań o nocleg, wyjście na imprezę, kawę itp. od samych facetów, a gdy odpowiadam na takiego maila, że wezmę ze sobą znajomych, wtedy pan się oburza i znika twierdząc, że woli bardziej kameralne towarzystwo...
no to trochę niesympatycznie.

w sumie masz rację, mogę oprowadzać na początek. jak się do tego zabrać? tam gdzieś się zaznacza, że jako przewodnik, a nie nocleg?
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 21:01   #39
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Tam się wybiera, np. Kawa lub drink i wtedy pokazujesz, że chętnie z kimś gdzieś wyjdziesz, ale nie masz noclegu. Albo zaznaczyc możesz, że nocleg nie, albo, że być może, just ask. Najlepiej wpisz w swój profil informację, czy masz nocleg, czy bardziej wolisz sie spotkać na kawie lub kogos oprowadzić
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 23:02   #40
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez cornflake girl Pokaż wiadomość
Ja mam wielką ochotę zacząć podróżować w ten sposób (od dłuższego czasu jestem zarejestrowana na CSie ), ale sama trochę się boję, a ciężko mi znaleźć kogoś do towarzystwa ;P
A może jest tu ktoś z Warszawy, w podobnej do mnie sytuacji? Z chęcią wybrałabym się na początek na jedno z CSowych spotkań, żeby 'wkręcić się' w to środowisko
Ja - bardzo chętnie! Ponieważ sama nie bardzo mam w swoim otoczeniu osoby chcące spróbować takiej ryzykownej przygody, bardzo chętnie bym się przyłączyła no i jestem z Warszawy.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 23:41   #41
amaamaama3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 261
Dot.: CouchSurfing

A ile miałyście lat jak wyjechałyście pierwszy raz ?
amaamaama3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 08:37   #42
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Ja miałam chyba 18 ?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 20:34   #43
Maddelaina
Raczkowanie
 
Avatar Maddelaina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 345
Dot.: CouchSurfing

To może ja opowiem o moim niewielkim doświadczeniu z CS Otóż kilka miesiecy temu znalazłam bilety do Amsterdamu za 40 zł w dwie strony i razerm z dwoma przyjaciółkami pomyślałyśmy że polecimy i własnie zanocujemy na couchsurfingu ( konto miałyśmy już wcześniej zzałożone ale nigdy nie korzystałyśmy ). Wysłałyśmy kilka wiadomości po czym już po kilkunastu minutach dostałyśmy pozytywną odpowiedz od pewnego studenta że nie ma absolutnie żadnego problemu i chętnei nas przenocuje przez te 4 noce . Wszystko ładnie uzgodniliśmy ,ale tydzień przed przyjazdem nasz host napisał nam że on po dwóch dniach naszego pobytu wyjechac musi ale NIE BEZIE ŻADNEGO PROBLEMU zebysmy zostały w jego domu bo on tam mieszka z kolegami i oni się zgodzą.

Poleciałyśmy ! Wszystko super nasi hości nas odebrali , zabrali na impreze , pokazali miasto i było naprawdę fajnie , do czasu gdy koło północy naszej drugiej nocy w ich domu powiedzieli nam ze sorry ale jednak są jakieś problemy i musimy się jutro wyprowadzić . A my bez pieniędzy na hostel bez znajomosci w amsterdamie no wpadłyśmy w panikę i zaczęłyśmy wysyłać wiadomości do każdego mieszkańca amsterdamu zarejestrowanego na CS ,że jutro będziemy bez dachu nad głową. I tu nastąpiło moje wielkie zaskoczenie bo naprawdę masa ludzi nam odpowiedziała i to w środku nocy ,że nam pomogą i tym sposobem przeprowadziłyśmy się do Alexa i tam spędziłyśmy kolejne dwa dni

Ogółem ten wyjazd do Amsterdamu był jedną z fajniejszych przygód mojego życia i mimo ,że nikomu nie życze takich stresów jak nasz z tym że następnego dnia będziemy bezdomne to absolutnie polecam i ja napewno jeszcze nie raz skorzystam z tej formy podróżowania
__________________


"Odważny to nie ten, kto się nie boi,
lecz ten, kto wie,
że są rzeczy ważniejsze niż strach.

Odważni nie żyją wiecznie,
lecz ostrożni nie żyją wcale"

Maddelaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 21:32   #44
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Ja wyjezdzajac gdzieś nie pozwoliłabym sobie na brak kasy na ew. nocleg. Także to wasza wina i beztroska ;-) Ciesze sie, ze przyjaciele z CS was nie zawiedli
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 21:46   #45
amaamaama3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 261
Dot.: CouchSurfing

Ja mam obecnie 17 lat ( 1 kl LO) Ale myślę nad tym , po 18-nastce chyba się skuszę

Puma- patrząc na Twoje cele w podpisie "Woow!"
amaamaama3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 21:50   #46
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Skuś się, bo warto

To tylko cele... Zobaczymy, ile z nich zrealizuje
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 22:30   #47
amaamaama3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 261
Dot.: CouchSurfing

Chyba na początku warto zacząć od kraju , Warszawa,Zakopane,Poznań albo Niemcy,Czechy jak myślicie ? Jak było u was ?
amaamaama3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 13:21   #48
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Wg mnie nie ma to większego znaczenia. Ja bym zaczęła od kraju, do którego mam tanie loty. Czyli innymi słowy - najpierw znalazłabym najbardziej atrakcyjną ofertę biletową, a potem szukałabym noclegu i "opiekuna" na miejscu. Oczywiście to w przypadku, gdy nie ma się sprecyzowanej destynacji.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 09:01   #49
dropit
Zadomowienie
 
Avatar dropit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Górki
Wiadomości: 1 304
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Wg mnie nie ma to większego znaczenia. Ja bym zaczęła od kraju, do którego mam tanie loty. Czyli innymi słowy - najpierw znalazłabym najbardziej atrakcyjną ofertę biletową, a potem szukałabym noclegu i "opiekuna" na miejscu. Oczywiście to w przypadku, gdy nie ma się sprecyzowanej destynacji.

Ja poluje na tanie loty a potem szukam hostów w wybranym kraju.
Dla mnie ryanair,autostop i CS to połączenia idealne.
__________________


.
.
dropit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 10:33   #50
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez dropit Pokaż wiadomość
Ja poluje na tanie loty a potem szukam hostów w wybranym kraju.
Dla mnie ryanair,autostop i CS to połączenia idealne.
Dokładnie Dla mnie też
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 17:44   #51
amaamaama3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 261
Dot.: CouchSurfing

poczekam do 18-nastki (w styczniu) i ruszam w świat :P
amaamaama3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 18:14   #52
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: CouchSurfing

mam takie pytanie macie moze jakis sposób jak znalesc hosta na 2-3 dni ? Chodzi mi tutaj o samo zapytnaie tzn. jak piszecie to sie rozpisujecie o sobie ze macie tyle i tyle lat a tak na imie lubicie umiecie gotowac i umiecie wloski a angielskiego nie ? czy moze pytacie sie prosto z mostu czy nie dali by wam noclegu na X dni i ew. oprowadzili po miescie bo szukacie a niestac was na hostel/hotel ? xPP

Może ktoś mógl by doradzic jakieś wskazówki ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 21:48   #53
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Ja Ci powiem z mojej perspektywy. Jak ktos do mnie pisze bez podania kim w ogole jest lub co robi i dlaczego akurat do mnie pisze, to ja nawet nie biore kogos takiego pod uwage. nikt nie chce byc darmowym hostelem czy przewodnikiem, bez jakiegokolwiek zainteresowania. Takze napisz kim jestes, od kiedy jestes na CS, czemu piszesz do tej osoby i czego oczekujesz. Badz mily i szmpatyczny, a na pewno sie uda.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:00   #54
dropit
Zadomowienie
 
Avatar dropit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Górki
Wiadomości: 1 304
Dot.: CouchSurfing

Pisz requesty, ale spersonalizowane, by osoba, która je otrzyma wiedziała, że nie skopiowałaś tego samego do 40 innych. Warto zahaczyć o jakąś informację z jej profilu przy pytaniu o nocleg.
Przedstaw się,po krótce opisz co chcesz robić,co zwiedzić itp.
A gdzie jedziesz? ; )
__________________


.
.
dropit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:09   #55
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

dropit, idziesz na Gathering?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:17   #56
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: CouchSurfing

hmm a mozna by wyjasnić co to jest ten request ? na czym to polega ? Bo mam na cs konto juz spory czas ale jakoś tak nigdy nie miałem okazji do szukania udzielenia noclegu.
Wybieram się do Londynu w połowie sierpnia i pasowało by mi już pomalu pisać i pytac pewnie ?

Ooo i jakoś chciał bym zwiedzic na początku wakacji jeszcze jakiś odległy zakątek Polski xP

Czyli już wiem jak mam się do tego zabrać napisac coś o sobie po co chce przyjechać na ile i takie tam. A i pytać się od razu o to czy mam sobie sam załatwic czas czy pytac o to czy by mnie nie oprowadził ? xd
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:50   #57
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Maciek, request to zapytanie dot. noclegu

Ja bym jeszcze nie pytała, bo to za wczesnie, Spytaj koncem lipca. Teraz większość Ci odmówi niestety, bo nikt nie chce się deklarować na tak odległy termin.

W zapytaniu możesz wspomnieć, że byłoby Ci miło, jakby ten ktoś mógł pokazać Ci lokalne knajpy, restauracje oraz, że chciałbys spedzić wieczor tak jak to robia Anglicy, w typowych dla nich miejscach. Nie pytaj o oprowadzenie, bo w Londynie nikt na to nie bedzie mial czasu, ale spytaj o mozliwosc przezycia kilku dni z ta osoba i z jej przyjaciomi.
To zawsze dobrze brzmi, ja lubie, gdy ktos mnie o to prosi. Ja zreszta tez wiele osob oprowadzam, jedziemy za miasto autem, albo idziemy w miejsca moje ulubione, niedostepne albo trudnodostepne dla turystow.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 20:44   #58
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: CouchSurfing

Szczerze powiedziawszy to z zamiarem skorzystania z CS noszę się chyba od roku Mój kolega zrobił sobie rundkę po Barcelonie, Mediolanie i kilku innych miastach europejskich. W jednym z domów zamieszkanym przez studentów dostał nie tylko swój pokój, ale też kluczyki do mieszkania i skuter (żeby sobie pojeździł i więcej zobaczył).

Czasami host potrafi zostawić klucze i sobie gdzieś wyjechać
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 23:39   #59
dropit
Zadomowienie
 
Avatar dropit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Górki
Wiadomości: 1 304
Dot.: CouchSurfing

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
dropit, idziesz na Gathering?
nie dałam rady.. Byłaś może?
__________________


.
.
dropit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 09:37   #60
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: CouchSurfing

Niestety nie byłam.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-12 06:57:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.