Kuchenka indukcyjna Philipiak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-16, 21:45   #1
Margheritka
Raczkowanie
 
Avatar Margheritka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 100

Kuchenka indukcyjna Philipiak


Witam wszystkich

Jakiś czas temu szarpnęłam się na zestaw garnków Philipiak wraz z kuchenką indukcyjną jednopalnikową. Wcześniej używałam garnków Berghoff, które działają podobnie i nie miałam z tym większego problemu, tyle, że używałam je normalnie na kuchni gazowej. Te z Philipiaka chce używać tylko na kuchence indukcyjnej, bo nie mam jej po to, żeby leżała w szafce. Aaale... nigdzie nie mogę znaleźć informacji dotyczącą tego jaką moc, jaką temperaturę i jaki czas nastawiać gotując cokolwiek. Gaz to sobie przykręce, a tu? Błagam pomóżcie

Pozdrawiam
__________________
Bądź tym kim jesteś, a nie tym, co z Ciebie uczyniono...
Margheritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 08:46   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

Chyba ma jakis guziki regulujace moc? Wstawiasz ziemniaki i gotujesz dopóki zrobia sie miękkie- troche nie rozumiem ustawiania czasu- nie ma opcji bez nastawiania czasu w tej kuchence?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 08:47   #3
Margheritka
Raczkowanie
 
Avatar Margheritka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 100
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

Z tego co wyczytałam jak nie ustawię przykładowo czasu to będzie ustawiony domyślnie na ileś tam godzin, do wszystkiego są guziczki do ustawiania tylko chodzi mi o to na jaką moc i jaką temperaturę nastawiać konkretne rzeczy, żeby ich nie spalić, a żeby się ugotowały/usmażyły
__________________
Bądź tym kim jesteś, a nie tym, co z Ciebie uczyniono...
Margheritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:07   #4
Gdzie jest Wally
Raczkowanie
 
Avatar Gdzie jest Wally
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 64
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

A ustawiając gaz na jaką moc i czas ustawiasz? Gotujesz ziemniaki aż zmiękną. I tak samo na indukcji. W razie potrzeby wciskasz guziczek plus lub minus. Ja mam garnki z Ikei i bez zastanowienia się nad tym jaką moc mam ustawić nie mam najmniejszych problemów z gotowaniem na indukcji.
__________________
"Niedługo kupię dużo książek i będę je czytać. Wieczorami pójdę sobie do kina, a nocami będę słuchał deszczu spadającego na miasto. I tak będzie aż do wiosny. I aż do wiosny nie będę do nikogo mówił o miłości."
Marek Hłasko
Gdzie jest Wally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 09:21   #5
Margheritka
Raczkowanie
 
Avatar Margheritka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 100
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

W kuchni gazowej jedyne co mnie interesuje to jak duży jest ogień Tutaj jest do ustawienia zarówno moc, jak i temperatura. Różnica jest nastawić temp. 60 st. a 240, tak samo moc, która jest regulowana od 1 do 8, więc proszę nie mów, że nastawiam i już. Może Twoja kuchenka jest łatwiejsza w obsłudze
__________________
Bądź tym kim jesteś, a nie tym, co z Ciebie uczyniono...
Margheritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 09:58   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

w sumie tez nie wiem za bardzo o co chodzi.
Chcesz wiedziec np na jaka temp i czas nastawic ziemniaki, makaron czy mieso?
Dziwne to.
Tak to chyba nie wyglada gotowanie, ze dokladnie nastawiasz temp i czas .(jedynie pieczenie)

ja na swojej indukcji mam moc 1-10 i na czuja nastawiam. Jesli widze, ze za bardzo woda bulgota, czy za bardzo cos sie smazy, to zmniejszam moc.
A czas? To widac czesto golym okiem.
No chyba,z e gotuje makaron/ryz/kasza, to wtedy patrze na zegarek.

Nie komplikuj se zycia, gotuj normalnie

A na kuchence gazowej to nie mialas takiego problemu? Im wiekszy plomien tym wieksza temperatura. I radzilas sobie. Tu podobnie, im wieksza moc tym wieksza temp.

Chyba nie ma ksiazki kucharskiej gdzie sa wszystkie potrawy napisane na jaka temp nastawic :ziemniaki, makaron, warzywa, rosol itp. Dasz rade

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-03-19 o 10:06
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:26   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

Cytat:
Napisane przez Margheritka Pokaż wiadomość
W kuchni gazowej jedyne co mnie interesuje to jak duży jest ogień Tutaj jest do ustawienia zarówno moc, jak i temperatura. Różnica jest nastawić temp. 60 st. a 240, tak samo moc, która jest regulowana od 1 do 8, więc proszę nie mów, że nastawiam i już. Może Twoja kuchenka jest łatwiejsza w obsłudze
Zasada jest ta sama, chcesz miec szybko ugotowane robisz wiekszy ogien pod garem i podobnie jest na indukcji wieksza moc.

Sprzedaj to dziadostwo jak nie potrafisz korzystac i juz- gaz znacznie tanszy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-20, 13:48   #8
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

Hi moja indukcja ma skale od 1 - 9 z czego
1=350W
2=560W
3=760W
4=970W
5=1180W
6=1380W
7=1590W
8=1800W
9=2000W
ja np rozgrzewam patelnie na 4 a smaze na 2 (Patelnie kute stalowe)
na parze zagotowuje wode na 4 i gotuje na 1(Garnki WMF)
trzeba po prostu wyprobowac zalezy tez jakie garnki czy patelnie
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 10:29   #9
Tamija
Przyczajenie
 
Avatar Tamija
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
GG do Tamija
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

Witam, odświeżę temat. Jesteśmy w stanie generalnego remontu nowego domu, nie ma tutaj gazu sieciowego więc pozostaje do wyboru albo butla z gazem albo indukcja. I tu zaczynają się moje obawy. W domu będzie siła więc problem z energią odpada. Teraz [w mojej "kuchni polowej"] gotuję na jednopalnikowej kuchence indukcyjnej Philipiaka, którą dostałam od mamy. I jestem przerażona. Jak zupy super na jedynce, dwójce spoko tak smażenie np piersi z kurczaka jest masakryczne. Mam okrągłe pole gdzie faktycznie "grzeje" coś o średnicy 10cm a boki... niestety już nie. Wychodzi kotlet spalony po wewnętrznej stronie i surowy od brzegu, jedyny sposób to kilkukrotne obracanie delikwenta a to irytuje I zastanawiam się czy to ta kuchenka jest taka beznadziejna czy może patelnia - którą kupił mój luby, do najdroższych nie należy. Stąd moje pytanie czy warto dalej pchać się w indukcję czy zrobić sobie przyłącze pod butle. Co sądzicie o "normalnych" płytach indukcyjnych?
Gary takie jak chcę będę kupować dopiero jak skończę studia, albo chociaż ogarniemy kuchnię, bo niestety w totka jeszcze nie wygraliśmy
Tamija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 19:35   #10
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Kuchenka indukcyjna Philipiak

wlej do garnka wode i zagotuj... i zobacz gdzie powstaja babelki podczas gotowania. tak mozesz stwierdzic na jakiej srednicy dziala indukcja. Wiele patelni tych na indukcje ... tylko dziala ale nie smazy dokladnie ... to jest fakt. Im wieksza patelnia tym wieksze problemy (omijam dobre patelnie) 28 cm gorzej smazy jak 24 cm
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 20:35:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.