Jak leczyć początek próchnicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 11:02   #1
..::LoLi::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LoLi::..
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kwiat Lilii Wodnej ...
Wiadomości: 170
Question

Jak leczyć początek próchnicy?


Tak mi się wydaje że to początek chociaż ja mam ogółem zęby w białe plamki ze względu na małą ilość wapnia (jako dziecko miałam skazę białkową i nie mogłam pić mleka krowiego :/). Między 1 a drugą 1 mam plamkę - jest biała, a na tym maleńka jakby żółtawa plamka. Jeśli to próchnica to naprawdę wczesne stadium i myślę że da się z tym coś zrobić, w końcu tyle się mówi o np. pastach elmex które mineralizują drobne ubytki i nie pozwalają by powstała tam próchnica, zabijane są bakterie. Czy taki np. żel z fluorem lub coś takiego mogłoby mi pomóc? Bo ogółem sam fluor (żel) ma pomagać na właśnie te plamki białe na zębach docierając i mineralizując szkliwo w tym miejscu.
__________________
________
______
"Jeśli potrafisz
śmiać się z siebie'
- to najlepszy dowód,
ze masz poczucie humoru."
..::LoLi::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 12:05   #2
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Jak leczyć początek próchnicy?

Ja bym nie kombinowała tylko poszła do dentysty na kontrolę.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 12:30   #3
..::LoLi::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LoLi::..
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kwiat Lilii Wodnej ...
Wiadomości: 170
Dot.: Jak leczyć początek próchnicy?

Od roku mam aparat ortodontyczny, ostatnio u dentysty byłam jakoś hmm w marcu? I nic nie mówił na ten temat, a robił mi przy jedynce obok plombę bo tam była niewielka tylko na skutek interwencji złej dentystki plomba wypadła. Ortodontka też wiele lat pracowała jako dentystka, cały czas robi mi coś między tymi 1 bo musi spiłowywać tam coś żeby wszystko się ładnie zgrało i też nic nie wspomina, ostatnio nawet chwaliła że mam bardzo czyste, ładne zęby. Ale ja się zawsze dopatrzę czegoś.
__________________
________
______
"Jeśli potrafisz
śmiać się z siebie'
- to najlepszy dowód,
ze masz poczucie humoru."
..::LoLi::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 12:34   #4
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Jak leczyć początek próchnicy?

Zdemineralizowane szkliwo charakteryzuje się występowaniem kredowobiałych plam na powierzchni zębów. Nie wiem, czy u Ciebie jest to początek próchnicy czy nie - to najlepiej oceni dentysta. Moja dentystka poleciła mi na zdemineralizowane szkliwo pastę Tooth Mousse, która może cofnąć początki próchnicy aczkolwiek nie musi. Nie jest to typowa pasta do mycia zębów. Nakłada się ją na zęby, a po kilku minutach się ją wypluwa, ale nie płuka się buzi. Nie można kupić jej w sklepie ani w aptece, tylko w sklepach stomatologicznych albo na all... kosztuje ok 45-50 zł. Występuje w różnych smakach. Ja właśnie zaczęłam ją stosować, mam nadzieję, że coś pomoże
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 17:50   #5
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak leczyć początek próchnicy?

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Zdemineralizowane szkliwo charakteryzuje się występowaniem kredowobiałych plam na powierzchni zębów. Nie wiem, czy u Ciebie jest to początek próchnicy czy nie - to najlepiej oceni dentysta. Moja dentystka poleciła mi na zdemineralizowane szkliwo pastę Tooth Mousse, która może cofnąć początki próchnicy aczkolwiek nie musi. Nie jest to typowa pasta do mycia zębów. Nakłada się ją na zęby, a po kilku minutach się ją wypluwa, ale nie płuka się buzi. Nie można kupić jej w sklepie ani w aptece, tylko w sklepach stomatologicznych albo na all... kosztuje ok 45-50 zł. Występuje w różnych smakach. Ja właśnie zaczęłam ją stosować, mam nadzieję, że coś pomoże
Pomogło?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 18:36   #6
segfault
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 9
Dot.: Jak leczyć początek próchnicy?

Ja używam Elmex Żel z Fluorem, kosztuje ok. 25-38 zł w zależności od apteki. Myje się nim zęby raz na tydzień, lub częściej, starcza na długo. Moim zdaniem pomaga. Też mam kilka malutkich "zaczątków", ale stomatolog nie proponuje by to wiercić, także myslę że prewencja wystarcza. Od 12-13 lat nie miałam robionej żadnej plomby.
segfault jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-31 19:36:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.