Nie moge schudnac;( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 13:12   #31
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: Nie moge schudnac;(

tak naprawdę najtrudniej zgubić 4-5kg , aniżeli większą wagę

wiem to z autopsji

u mnie mija dziś 200 dzień zmian nawyków żywieniowych
do tej pory z tego co widzę spadło mi tylko i aż .... ok. 5kg
do idealnej wagi (i wymiarów) powinnam zrzucić jeszcze 2 kg
ale nic na siłę , ważne aby rzeźbić ciało (spadek cm)

najważniejsze to zlikwidować (lub zminimalizować) cellulit i ujędrnić ciałko
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:18   #32
izydorek
Raczkowanie
 
Avatar izydorek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 348
Dot.: Nie moge schudnac;(

Dziewczyny! Ja przy moim wzroście 166 cm ważę 67 kg. Co więcej wszystko magazynuje mi się w biodrach, dlatego też moja pupa jest przeogromna! Chciałabym schudnąć do tych 60 kg, 59 byłoby cudownie! przed ciążą tyle ważyłam i mimo tego iż moja pupa była ciągle zaokrąglona, wyglądała bardziej atrakcyjnie.
Dodam iż ZAWSZE jadam dosyć obfite śniadanie, obiad też kolacji staram się już takiej obfitej nie jadać - raczej coś przekąszę. Oczywiście zdarzają mi się grzeszki typu słodycze, bądź jakiś fast food ale to naprawdę BARDZO rzadko, staram się tego pilnować.
Od 5 miesięcy regularnie chodzę na spinning dwa razy w tygodniu po 45 minut i podczas takiego treningu średnio spalam 400-450 kcal. Raz tylko udało się 500 kcal.
Ale moja waga ciągle stoi w miejscu. Nie wiem, co jest tego przyczyną. Czy lepiej nastawić się na zmiany żywieniowe, czy dołożyć jeszcze więcej ruchu? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek opinie, chętnie też odpowiem na pytania
__________________

,,(...) when you feel my heat
look into my eyes
it's where my demons hide
it's where my demons hide
don't get too close
it's dark inside
it's where my demons hide (...)


izydorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:06   #33
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Nie moge schudnac;(

Witamy izydorku, jaki jest Twój jadłospis ? Chciałabym napomnieć, że w odchudzaniu najważniejsza jest dieta, ćwiczenia na drugim miejscu.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:17   #34
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Nie moge schudnac;(

oczywiście, dieta to podstawa
nie-jedzenie śmieci to jedno, a jedzenie wartościowe-to drugie
pierwsze nie rozwiązuje jeszcze zbyt wiele, to dopiero mały krok

jeśli napiszesz jadłospis(lub najlepiej kilka przykładowych jadłospisów, do tego przykładowe ilości danych składników-to zaraz będzie widać, co jest nie tak
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 08:29   #35
izydorek
Raczkowanie
 
Avatar izydorek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 348
Dot.: Nie moge schudnac;(

Jeśli chodzi o jadłospis, to wiem, że jest on dosyć niezdrowy, ale mam pod opieką dwójkę dzieci, także ciężko czasami coś wartościowego upichcić, ale ok, napiszę przykładowy, mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie

Śniadanie:

chleb/bułka (3 skibeczki, lub 2 bułki) z tym co akurat jest w lodówce: wędlina, ser żółty, pasztet etc;
herbata (wszelakich napojów nie słodzę, choć pijam tylko herbatę, kawy w ogóle)
No i czasami zdarza się że jem śniadanie 3-4 h po przebudzeniu się, wtedy kiedy czuję, że jestem już bardzo głodna. Nie jadam prawie nigdy od razu, gdy wstanę.

II Śniadania nie jadam regularnie, czasami sięgnę po jogurt/kawałek czekolady, generlanie śniadanie na tyle mnie zasyci, że nie jem nic aż do obiadu;

Obiad:
Tutaj to w zasadzie wszystko - kasza, ryż, makaron (oczywiście z jakimiś dodatkami), nie jadam w ogóle ziemniaków, z mięs preferuję tylko kurczaka, także żadnej wiprzowiny nie. No a jeśli chodzi o porcje to są dosyć spore, jeśli jadam kotlety (ale z drobiu) to potrafię z 3-4 wciągnąć, najczęściej do tego pochłaniam jakąś surówkę. Generalnie mój obiad jest też całkiem spory.

Podwieczorek/kolacja:
No tutaj to już co akurat jest - albo czasami znów zjem chleb, raz na dwa tyg. zamówię pizzę, bądź zjem miseczkę płatków kukurydzianych.

Trudno mi określić precyzyjniej mój jadłospis, gdyż jadam naprawdę zróżnicowane potrawy i nie ma takiej reguły, że w poniedziałek jem to, a we wtorek tamto.

Po spinningu jak przyjeżdżam to często też coś zjem, choć zdarza się, że nie zjem nic bo jestem tak opita że nie czuję głodu. Wiem, że po treningu powinno się zawsze coś zjeść, ale niestety nie zawsze dopisuje mi apetyt.
Zastanawiałam się też czy to że nie chudnę i waga stoi w miejscu może też być spowodowane plastrami anty? (noszę je od roku).

Mam nadzieję, że choć troszkę przybliżyłam swój jadłospis no i czekam na jakieś wasze opinie dziewczyny
__________________

,,(...) when you feel my heat
look into my eyes
it's where my demons hide
it's where my demons hide
don't get too close
it's dark inside
it's where my demons hide (...)


izydorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 09:09   #36
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Nie moge schudnac;(

no widzisz, skoro sama wiesz, że z dietą jest kiepsko, to czemu się dziwisz, że nie chudniesz?
przecież nie będzie zdrowego i skutecznego odchudzania na byle jakiej diecie

biała mąka, słodycze, płatki kukurydziane, ogólnie chaos, mało białka
nie wiem czy są jakieś zdrowe tłuszcze?
musisz to uporządkować, bo skąd ma być efektywne odchudzanie przy tak przypadkowym jadłospisie?
można co najwyżej chyba przypadkiem schudnąć, potem przypadkiem przytyć znów, nie wiedząc co się stało i dlaczego

pasztet-własnej roboty, mam nadzieję? to nie wymaga czasu, sam się piecze, wytarczy wymieszać składniki, wstawić do piekarnika, potem wyjąć
w ogóle dobór odpowiednich produktów (wartościowych i niskoprzetworzonych) nie wymaga wiele czasu
przygotowanie prostych posiłków(a takie są przecież najzdrowsze, organizm nie lubi przekombinowania)-też nie jest czasochłonne
zamiast sklepowej wędliny można pieczeń upiec-też sama się piecze, włożyć i wyjąć z piekarnika

już samo odstawienie pszennego chleba, zamiana nawet na żytni razowy lub inny produkt pełnoziarnisty to jakiś krok, mąka biała jest bezwratościowa kompletnie

na chleb świetnie nadaje się jajko, jest znacznie wartościowsze od serów czy wędlin sklepowych, z akompaniamencie zieleniny-pełnowartościowy posiłek, takie jajko (z chlebem lub bez, chleb to tylko zapychacz, ale to pewnie wiesz)

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

a ziemniaków nie masz się co bać
przecież są mniej kaloryczne od przeciętnego produktu zbożowego, do tego smaczne, zasadotwórcze
czy ziemniak(gotowany lub pieczony w skórce) będzie mnej wartościowy od makaronu lub białego ryżu?
do tego jest szybki w przygotowaniu, nadaje się na ciepło i na zimno, do sałatek, placków..
w ogóle jest sporo przepisów na sałatki warzywne, które można spożywać na zimno
nie jest to zła alternatywa dla kanapek na śniadanie czy kolację, a na pewno bardziej wartościowo
no i można przygotować większą ilość, więc i oszczędność czasu jest

a jak jest z warzywami? jakie ilości jadasz, jak często, które warzywa, w jakiej postaci?
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 09:34   #37
izydorek
Raczkowanie
 
Avatar izydorek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 348
Dot.: Nie moge schudnac;(

No tak, wszystko się zgadza. Faktycznie w mojej diecie panuje chaos, ale myślałam, że jedząc mniej i tak uda mi się jakieś tam kg zrzucić.
Ale dziękuję za rady, na pewno z nich skorzystam. Postaram się zrezygnować z białego chleba i przerzucić się na ciemny.
A jeśli chodzi o zdrowe tłuszcze? Co proponujesz/proponujecie?
Warzywa - rzadko, jeśli już to w postaci jakieś sałatki, czy surówki, oczywiście jeśli mam pomidora, bądź ogórka to chętnie kanapkę zjem.
A owoce ograniczają się do jabłek, pomarańczy i bananów. Na pewno pojawiają się częściej niż warzywa, praktycznie codziennie uda mi się jakiś owoc zjeść.
Dziękuję jeszcze raz za rady, zacznę stopniowo zmieniać moją dietę, może coś się ruszy.
A jeśli chodzi o takie rzeczy jak alkohol? No i czy są jakieś możliwości popełnienia małych grzechów (oczywiście z rozsądkiem) np. kawałek placka na imieninach i cioci?
__________________

,,(...) when you feel my heat
look into my eyes
it's where my demons hide
it's where my demons hide
don't get too close
it's dark inside
it's where my demons hide (...)


izydorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 14:34   #38
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: Nie moge schudnac;(

Izydorek

mnie zdarza się zjeść kawałek ciasta "u cioci na imieninach"

fast-foodów : nie ruszam od 14 sierpnia
mały grzeszek pt. BATONIK : nie ma mowy , nie ruszam od 14 sierpnia
gazowane napoje (pepsi itp.) : nie ma mowy , nie ruszam od 14 sierpnia


od tego czasu zrzuciłam +/- 5 kg , ale wolę spokojnie i stonowanie dzialać
a nie na szybcika
(zaczynałam z wagą +/- 55kg)

ale wszystko przede mną

Edytowane przez kumat
Czas edycji: 2012-03-09 o 14:38
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:42   #39
izydorek
Raczkowanie
 
Avatar izydorek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 348
Dot.: Nie moge schudnac;(

brawo dla Ciebie kumat

mam nadzieję, że mnie też uda się pomału ale sukcesywnie zrzucić te nieszczęsne 8 kg...

A jak to jest u was z piciem alkoholu? Oczywiście nie mówię o codzienny piciu, ale np. raz w tyg. dwa drineczki? mocno to się odbija podczas diety?
__________________

,,(...) when you feel my heat
look into my eyes
it's where my demons hide
it's where my demons hide
don't get too close
it's dark inside
it's where my demons hide (...)


izydorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 18:45   #40
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nie moge schudnac;(

Jezu, Kumat, jak ty to robisz? Ja TYGODNIA nie potrafię wytrzymać Słodycze i napoje to tam spoko,ale fast-foody czy bułeczki,ciastka francuskie , jakieś paszteciki, pierogi, makarony z sosami.. no way (
chcę zrzucić tylko 5 kg a nie potrafię.. żal po prostu :/
właśnie jem pizzę :P

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2012-03-10 o 18:49
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.