rozczarowanie serwisem allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-09, 15:35   #1
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593

rozczarowanie serwisem allegro


kochane wizazanki powiedzcie mi co sądzicie o bezpieczenstwie w tego tpu seriwisach. Ja jestem osoboscie bardzo rozczarowana, kazde moje zgłoszenie kierowane jest na policje, a pytanie o edytowanie komentarzy konczy sie tekstem ze allegro w to nie ingeruje mial ktos jakies problemy z allegro? i nie mowie tutaj o innych uzytkownikach (bo jak wiemy ludzie są rozni) ale o samym serisie i sposobach jego dzialania.
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:38   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

ja sie jeszcze nigdy nie rozczarowalam, bo ngdy mnie tam jeszcze nikt na szczescie nie oszukal, wiec prosic o pomoc allegro nie musialam
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:46   #3
lutiana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 240
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Cytat:
Napisane przez lain
ja sie jeszcze nigdy nie rozczarowalam, bo ngdy mnie tam jeszcze nikt na szczescie nie oszukal, wiec prosic o pomoc allegro nie musialam
Mnie sie tez na szczescie taka sytuacja nie zdarzyla
__________________



Nie używam już tego profilu. Nie lubię być śledzona
lutiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 19:25   #4
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Cytat:
Napisane przez virtual_reality
kochane wizazanki powiedzcie mi co sądzicie o bezpieczenstwie w tego tpu seriwisach. Ja jestem osoboscie bardzo rozczarowana, kazde moje zgłoszenie kierowane jest na policje, a pytanie o edytowanie komentarzy konczy sie tekstem ze allegro w to nie ingeruje mial ktos jakies problemy z allegro? i nie mowie tutaj o innych uzytkownikach (bo jak wiemy ludzie są rozni) ale o samym serisie i sposobach jego dzialania.
Ale każde Twoje zgłoszenie jakiegoś nadużycia ze strony innych użytkowników czy każde Twoje wystawienie czegoś na licytację (bo nie rozumiem)?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 19:56   #5
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

ja mialam raz problemy z allegro, tzn z bezpieczenstwem i tym jak oni je postrzegaja. jedna dziewczyna o zerowej ilosci komentarzy kupila na moim 2 aukcjach i przez dluzszy czas nie dawal znaku zycia, wyszlo na to ze ja praktycznie prosilam ja o wplate - wolalam to niz stracic pieniadze za wystawienie tych aukcji, a jedna nie byla tania;/ w koncu ona wplacila, ale uwazala ze ja ja oszukalam, allegro przyznalo mi racje, ale caly czas boje sie nega z jej strony, bo ja jej wystawilam, a i wiem ze allegro tego nie usunie. poza tym ta sama osoba zalozyla nowe konto i znow kupila u mnie na aukcji i tym razem nawet sie nie odezwala - podala zle dane, a allegro co na to - NIC. ehh ja tam nie wierze w bezpieczenstwo na allegro i jakakolwiek sprawiedliwosc bo jak napisalas oni - NIE INGERUJA, wiec zgadzam sie ze wszystkim co napisalas - nie jestem z tego zadowolona i to bardzo;/
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:29   #6
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Cytat:
Napisane przez Joey
Ale każde Twoje zgłoszenie jakiegoś nadużycia ze strony innych użytkowników czy każde Twoje wystawienie czegoś na licytację (bo nie rozumiem)?

kazdym razem jak prosilam o ingerencje allegro ze np. sprzedawca wysłał mi niekompletną rzecz, czy w inny sposob naduzyl mojego zaufania, wszystko to mialam niby zgłaszac na policje, bo allegro nie miesza sie :| wiec od czgeo oni są?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:32   #7
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Cytat:
Napisane przez Flofferek
ja mialam raz problemy z allegro, tzn z bezpieczenstwem i tym jak oni je postrzegaja. jedna dziewczyna o zerowej ilosci komentarzy kupila na moim 2 aukcjach i przez dluzszy czas nie dawal znaku zycia, wyszlo na to ze ja praktycznie prosilam ja o wplate - wolalam to niz stracic pieniadze za wystawienie tych aukcji, a jedna nie byla tania;/ w koncu ona wplacila, ale uwazala ze ja ja oszukalam, allegro przyznalo mi racje, ale caly czas boje sie nega z jej strony, bo ja jej wystawilam, a i wiem ze allegro tego nie usunie. poza tym ta sama osoba zalozyla nowe konto i znow kupila u mnie na aukcji i tym razem nawet sie nie odezwala - podala zle dane, a allegro co na to - NIC. ehh ja tam nie wierze w bezpieczenstwo na allegro i jakakolwiek sprawiedliwosc bo jak napisalas oni - NIE INGERUJA, wiec zgadzam sie ze wszystkim co napisalas - nie jestem z tego zadowolona i to bardzo;/
zgadzam sie z Tobą w 100% wiec wytłumaczcie mi prosze dziewczyny na cyzm polega funkcja pracownikow, funkcji "naruszenie zasad", bezpieczenswa i tego wszystkiego, skoro allgreo NIE MOZE INGEROWAC???
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 20:47   #8
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Cytat:
Napisane przez virtual_reality
zgadzam sie z Tobą w 100% wiec wytłumaczcie mi prosze dziewczyny na cyzm polega funkcja pracownikow, funkcji "naruszenie zasad", bezpieczenswa i tego wszystkiego, skoro allgreo NIE MOZE INGEROWAC???
Chodzi o to, że allegro nie ma prawa ścigania nieuczciwych sprzedawców, bo od tego są organy ścigania .
A naruszenie zasad to np. wystawienie rzeczy niezgodnych z regulamienm, których wystawiać nie wolno, np. widziałam usuwanie aukcji z xerami książek czy oferującymi materiały elektroniczne, ebooki, których właścicielem/twórcą nie był sprzedający (szerzej to jest w regulaminie, np. zakaz sprzedaży leków itp. niedopuszczonych do sprzedaży pozaaptecznej). Nie można np. wystawiać aukcji , na której oferuje się jednocześnie rózne przedmioty (np. kiedys rzuciła mi się w oczy aukcja z kosmetykami avonu - jedna aukcja, a 10 róznych kosmetyków (balsamy, perfumy, szampony, szminki itp.), a tak nie można, jak się sprzedaje to jednego rodzaju (np. tylko szminki itp.)).

A co do nieuczciwych kupujących, to oprócz wpisania ich na czarną listę (choć jak powstanie klon, to i tak nic nie da) po braku reakcji kupującego - można wystąpić do allegro o zwrot prowizji I wtedy zwracają kasę za wystawienie/sprzedaż przedmiotu, którego finalizacja nie doszła do skutku.

A negatywów się nie bójcie, zawsze można skomentować taki negatyw pod spodem .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 21:11   #9
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

a co powiecie o machlojkach sprzedającego? nic nie mozna na nie poradzic przykład: kupiłam od goscia telefon nowy mial byc z gwarancją, lecz gwarancji nie dostałam, upomnialam sie ale cisza.... napisalam do allego i co? mam sie zgłosic na policje i oni mają niby traktowac mnie powaznie? Ja wystawiam kolesiowi NEUTRALA on na niego odpisuje "dosłałem gwarancje jest ok" a to guzik prawda. Pisze do allegro- oni j.w. policja. Mało tego on wystaia mi NEGATYWA, pisze do allgero (z zapytaniem czy mozna bezpodstawnie wystawiac takie komentarze, niech mi powiedza gdzie złamałam regulamin) a oni na to ze nie mogę ingerowac w komentarze i co? nic, jak do tej pory byla uzalezniona od allegro, w jednej chwili sie wyleczyłam chodzi o to ze nie mozna patrzec bezwstydnie jak dzieją sie takie rzeczy
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 21:19   #10
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Cytat:
Napisane przez virtual_reality
a co powiecie o machlojkach sprzedającego? nic nie mozna na nie poradzic przykład: kupiłam od goscia telefon nowy mial byc z gwarancją, lecz gwarancji nie dostałam, upomnialam sie ale cisza.... napisalam do allego i co? mam sie zgłosic na policje i oni mają niby traktowac mnie powaznie? Ja wystawiam kolesiowi NEUTRALA on na niego odpisuje "dosłałem gwarancje jest ok" a to guzik prawda. Pisze do allegro- oni j.w. policja. Mało tego on wystaia mi NEGATYWA, pisze do allgero (z zapytaniem czy mozna bezpodstawnie wystawiac takie komentarze, niech mi powiedza gdzie złamałam regulamin) a oni na to ze nie mogę ingerowac w komentarze i co? nic, jak do tej pory byla uzalezniona od allegro, w jednej chwili sie wyleczyłam chodzi o to ze nie mozna patrzec bezwstydnie jak dzieją sie takie rzeczy
A ten sprzedający miał dużo komentarzy? Był SS? Ja przede wszystkim kupuje u takich osób, choć przyznam sie, że sprzętu elektronicznego nie kupuję na allegro , już wolę sobie kupic w sklepie na raty, jeśli jest drogi .
A allegro rzeczywiście nie ingeruje w treść komentarzy, o tym jest wyraźnie napisane w regulaminie i można tez o tym poczytać na cafe pomoc Na Twoim miejscu wystawiłabym negatywa gościowi - za towar niezgodny z opisem (brakowało gwarancji, o której była mowa w opisie jako elemencie sprzedawanego przedmiotu).
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 21:20   #11
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Dwa razy prosiłam allegro o interwencję - raz trafiłam na sprzedawcę - oszusta, drugi raz wystąpił "mały problem" z komentarzem - i w obydwóch przypadkach odpowiedzieli mi, że oni nie mogą ingerować... W pierwszym przypadku może być to zrozumiałe - faktycznie od tego są organy ścigania - ale w przypadku komentarza mogli pomóc... Również zastanawiałam się od czego jest obsługa allegro - tylko od usuwania aukcji?
__________________
FORMY MYŚLOWE TO WSZYSTKO CO ISTNIEJE

"YOU ARE LIVING IN A TIME WHEN OPPORTUNITIES FOR SELF-EMPOWERMENT, EXPANDED AWARENESS AND SPIRITUAL GROWTH APPEAR TO BE UNLIMITED" - THE PLEIADIANS

myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 21:59   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Doloze swoje 3 grosze

Sporo kupuje na Allegro i nie mialam takich problemow,moze po czesci dlatego,ze zawsze staram sie na wyrost wybadac aukcje z zakupem,czesto tez dzwonie do Sprzedajacego-nie licze na maile poniewaz kilka razy okazalo sie,ze one wogole nie dochodzily....

Raz jedyny mialam problem i wtedy serwis pomogl,chodzilo glownie oto,ze zrobilam zakupy,zaplacilam i...pojawily sie problemy bo-nagle konto zawieszone,maile bez odpowiedzi,tel.wylaczony i ...klapa.
Napisalam do nich dwa razy,pozniej sprawa sie ruszyla-Sprzedawca nagle przemowil i przesylka doszla bardzo szybko.
Jednak z jednej strony sama sobie bylam winna,poniewaz zanim dokonalam zakupu mailowalam z kobieta i nie wszystko mi pasowalo,ale zalezalo mi na czasie wiec zdecydowalam sie na zakup.
Tyle z tego mialam,ze po m-cu czekania i kilku monitach dostalam to,za co zaplacilam.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 10:03   #13
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: rozczarowanie serwisem allegro

Cytat:
Napisane przez lain
ja sie jeszcze nigdy nie rozczarowalam, bo ngdy mnie tam jeszcze nikt na szczescie nie oszukal, wiec prosic o pomoc allegro nie musialam
tfu tfu odpukać- ja też nie miałam żadnych nieprzyjemności
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.