Osoba towarzysząca a prezent? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 15:50   #1
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35

Osoba towarzysząca a prezent?


Hej, mam taki dylemat, mój chłopak (jesteśmy razem rok) został zaproszony na ślub kuzyna razem ze mną, w sumie to nie wiem jak jest napisane na zaproszeniu czy jestem wymieniona z imienia czy po prostu chłopak został zaproszony z sobą towarzyszącą (chłopak pracuję za granicą więc jemu wysłali zaproszenie, więc nie miałam okazji go zobaczyć). Młodą parę widziałam raz i to w dodatku kiedy jeszcze nie byliśmy razem, w sumie nawet nie pamiętam ich, tylko ze zdjęć kojarzę i teraz moje pytanie czy powinnam dołożyć się do koperty czy nie? Liczę na szczere odpowiedzi Bardzo mnie ta kwestia męczy ponieważ w te wakacje mamy 4 wesela - 3 z jego strony, jedno z mojej
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:17   #2
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Mój Narzeczony, a ówcześnie jeszcze chłopak, zawsze dokładał się do prezentu jak szliśmy na wesele w mojej rodzinie. Sam chciał. Ja robiłam tak samo jak byliśmy proszeni na wesele do jego rodziny. W końcu za mój talerzyk też organizatorzy płacą.

W sumie to chyba zależy od Twojej sytuacji materialnej - czy nie masz jeszcze stałych dochodów czy już pracujesz? Wiadomo, że licealistce czy nawet niepracującej studentce trudniej będzie się dołożyć niż osobie, która edukację już dawno zakończyła i pracuje na etacie.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:18   #3
mia8544
Zakorzenienie
 
Avatar mia8544
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 743
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

a może Ty kup kwiaty czy co tam młodzi chcą? Myślę że to kwestia dogadania się z chłopakiem
mia8544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:19   #4
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Powiem Ci jak to bywało u mnie
Kiedy jak miałam 18-20 lat i chodziłam na wesela z chłopakiem (wesela z jego rodziny) to nie dokładałam się do koperty, ale zawsze kupowałam kwiaty (nie było wtedy zwyczaju z kupowaniem czegoś w zamian).

Rok temu byłam na weselu z moim narzeczonym u mojej przyjaciółki - mój TŻ się dołożył, ale nie wymagałam tego od niego i gdyby się nie dokładał też by w tym nic złego nie było ale uznał, że chce się dołożyć (zaproszenie było imiennie do mnie i do niego )

Uważam, że jeśli kupisz kwiaty czy coś co sobie Młodzi życzą (wino, czekoladki, itp) to będzie dobrze
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:21   #5
malwus20
Wtajemniczenie
 
Avatar malwus20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 2 964
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Cytat:
Napisane przez 007loveme Pokaż wiadomość
Hej, mam taki dylemat, mój chłopak (jesteśmy razem rok) został zaproszony na ślub kuzyna razem ze mną, w sumie to nie wiem jak jest napisane na zaproszeniu czy jestem wymieniona z imienia czy po prostu chłopak został zaproszony z sobą towarzyszącą (chłopak pracuję za granicą więc jemu wysłali zaproszenie, więc nie miałam okazji go zobaczyć). Młodą parę widziałam raz i to w dodatku kiedy jeszcze nie byliśmy razem, w sumie nawet nie pamiętam ich, tylko ze zdjęć kojarzę i teraz moje pytanie czy powinnam dołożyć się do koperty czy nie? Liczę na szczere odpowiedzi Bardzo mnie ta kwestia męczy ponieważ w te wakacje mamy 4 wesela - 3 z jego strony, jedno z mojej
Jeśli Cie stać i chcesz się dołożyć do koperty to zaproponuj to swojemu chłopakowi. Jeśli sytuacja jest nieco inna może powiedz mu że kupisz kwiatki lub wino czy co tam sobie Młodzi życzą.
__________________
Szczęśliwa żonka
malwus20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:07   #6
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Dziękuje Wam za pomoc, no fakt, że nawet dołożyć się by było ciężko gdyż jestem dzienną studentką i nie pracuję a trochę to nie poważne żeby od rodziców wołać, zrobię tak jak mi podpowiadacie i kupię kwiaty, chętnie zakupiłabym coś innego dla pary ale ja ich po prostu nie znam, nie wiem czego chcą więc najbezpieczniej będzie kupić kwiatki, a orientujecie się może ile taki bukiecik na ślub powinien kosztować?
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 17:25   #7
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

U nas zawsze było tak, a parę wesel już przeżyliśmy, że jeśli to byli wspólni znajomi, to była zrzuta, jeśli rodzina przyszłego męża, on płacił, ja kupowałam dodatek (wino), jeśli wesele u mnie, odwrotnie.
Zapytaj chłopaka, bo teraz często do zaproszeń dołącza się bilecik, co się chce zamiast kwiatów, wino, kupony totka, słodycze, książki, drobiazgi. Nawet o słonikach słyszałam.
A jeśli mają być kwiaty, to zależnie od miejscowości. U nas np. za 30 zł ładny koktailowy (czy jak to się tam nazywa) bukiecik kupisz.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 17:29   #8
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

No myślałam zrobić dokładnie tak jak mówisz, w te wakacje mamy 4 wesela i w tym 3 od strony TŻ a jedno od mojej - dokładnie to brata, no i ja sobie nie wyobrażam żeby on mi się dokładał do koperty brata, źle jakoś bym się z tym czuła, zawsze miałam wrażenie, że osoba tow. jest od tego żeby na weselu po prostu być i dobrze się bawić a nie zamartwiać prezentami, kopertami i itp
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 19:53   #9
aneta1191
Raczkowanie
 
Avatar aneta1191
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 213
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

ja napiszę, jak to było w moim przypadku w kwietniu poszłam na wesele jako os. tow. i nie dokładałam się. Później kolejne miałam w czerwcu (sytuacja taka sama i z tą samą osobą) i również się nie dokładałam. Nie przyszło mi to nawet do głowy żeby się dokładać. Dodam, że też jestem studentką dzienna bez pracy. Myślę, że to jest sprawa dogadania się, ale skoro Twój TŻ jest za granicą a Ty jesteś bez pracy to nie ma sensu, żebyś ciągnęła pieniądze od rodziców. Kupisz kwiaty i bedzie dobrze. Udanej zadawy!
__________________
Aneta, po prostu.
aneta1191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 18:23   #10
sylwiaxx
Zadomowienie
 
Avatar sylwiaxx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 754
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Nie wiedziałam gdzie umieścić tego posta może tu mi pomożecie. Słuchajcie mój chłopak został poproszony żeby został świadkiem zgodził się ja też nie miałam nic przeciwko. Z 4 dni po telefonie z prośbą żeby został świadkiem , przyjechali z zaproszeniami. Okazało się że mój chłopak został zaproszony bez osoby towarzyszącej. Trochę to dziwne że chłopaka który ma 23 lata zaproszona bez osoby towarzyszącej. Nie chcę go puszczać samego ale też nie chcę się wpychać tam gdzie mnie nie proszona. Nie znam ani pana młodego ani pani. Myślę że narzeczeństwo nie wiedziało że mój TŻ ma dziewczynę. Trochę to dla mnie niezręczna sytuacja. Nie jest z nim dwa miesiące tylko nie długo dwa lata. Co o tym myślicie?
sylwiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 19:12   #11
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Cytat:
Napisane przez sylwiaxx Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie umieścić tego posta może tu mi pomożecie. Słuchajcie mój chłopak został poproszony żeby został świadkiem zgodził się ja też nie miałam nic przeciwko. Z 4 dni po telefonie z prośbą żeby został świadkiem , przyjechali z zaproszeniami. Okazało się że mój chłopak został zaproszony bez osoby towarzyszącej. Trochę to dziwne że chłopaka który ma 23 lata zaproszona bez osoby towarzyszącej. Nie chcę go puszczać samego ale też nie chcę się wpychać tam gdzie mnie nie proszona. Nie znam ani pana młodego ani pani. Myślę że narzeczeństwo nie wiedziało że mój TŻ ma dziewczynę. Trochę to dla mnie niezręczna sytuacja. Nie jest z nim dwa miesiące tylko nie długo dwa lata. Co o tym myślicie?
Dla mnie to nietakt ze strony młodej pary.
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 19:34   #12
sylwiaxx
Zadomowienie
 
Avatar sylwiaxx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 754
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Możliwe że po prostu pan młody nie wiedział że mój TŻ ma dziewczynę i na świadków chcieli zaprosić osoby samotne.
sylwiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 20:32   #13
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Cytat:
Napisane przez sylwiaxx Pokaż wiadomość
Możliwe że po prostu pan młody nie wiedział że mój TŻ ma dziewczynę i na świadków chcieli zaprosić osoby samotne.
Jeśli ktoś prosi kogoś na świadka i nie wie, że ów świadek ma dziewczynę od prawie dwóch lat, to albo świadek ten fakt do tej pory skrzętnie ukrywał (co raczej mało prawdopodobne), albo Młody kompletnie nie zna swojego kandydata na świadka, co wg mnie jest dziwne, bo z reguły na świadków bierze się jednak bliskie osoby.
Tak czy siak, Młody powinien zapytać (jeśli tego nie wie), czy potencjalny świadek ma kogoś, z kim chciałby przyjść, wszak świadkowie są obok Rodziców i Dziadków Młodych niejako honorowymi gośćmi na przyjęciu weselnym.

Nie wiem, co Ci poradzić w takiej sytuacji. A Twój TŻ nie powiedział od razu, że ma dziewczynę przy zapraszaniu? Moim zdaniem powinien, szczególnie, że jesteście ze sobą już długo.
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."

Chatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 22:23   #14
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Cytat:
Napisane przez sylwiaxx Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie umieścić tego posta może tu mi pomożecie. Słuchajcie mój chłopak został poproszony żeby został świadkiem zgodził się ja też nie miałam nic przeciwko. Z 4 dni po telefonie z prośbą żeby został świadkiem , przyjechali z zaproszeniami. Okazało się że mój chłopak został zaproszony bez osoby towarzyszącej. Trochę to dziwne że chłopaka który ma 23 lata zaproszona bez osoby towarzyszącej. Nie chcę go puszczać samego ale też nie chcę się wpychać tam gdzie mnie nie proszona. Nie znam ani pana młodego ani pani. Myślę że narzeczeństwo nie wiedziało że mój TŻ ma dziewczynę. Trochę to dla mnie niezręczna sytuacja. Nie jest z nim dwa miesiące tylko nie długo dwa lata. Co o tym myślicie?

No to się nie postarali
Na miejscu Twojego TŻ bym najzwyczajniej w świecie zwróciła im uwagę, że mam od dwóch lat "osobę towarzyszącą" i nie mam najmniejszej ochoty przychodzić sama na ślub/wesele (pomimo świadkowania) i decyzja należy do nich co w tej sytuacji zrobić.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 08:54   #15
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

007loveme
Zawsze jak chodziliśmy na wesela z moim TŻem to on wykładał kasę bo ja nie pracowałam I kupowałam właśnie kartkę z życzeniami i kwiaty
Gdybyśmy szli na wesele do kogoś z mojej rodziny to pewnie by się dokładał ale nie byłoby to konieczne



sylwiaxx

bardzo nie fajnie się zachowali... Chatka ma rację - chyba nie za dobrze znają Twojego TŻa, skoro nie wiedzą czy ma dziewczynę
Twój TŻ powinien im powiedzieć, że z kimś jest i to dłuższy czas
No.... chyba, że takie było ich życzenie by świadkowie byli sami na weselu Nie wiem, może chcą by się tylko wódką zajmowali a nie dobrze bawili...
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 11:21   #16
sylwiaxx
Zadomowienie
 
Avatar sylwiaxx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 754
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Pytałam się TŻ czy oni się tak dobrze znają że został poproszony na świadka. Powiedział że zna go z szkoły i z praktyk. Nie wiem poprosiłam go żeby jak najszybciej porozmawiał z TŻ. Bo nawet jeśli by zaprosili go z os. tow. to żeby nie było tak że TŻ będzie siedział obok pary młodej a ja gdzieś w tłumie z starszymi ludźmi. Chodzi o to że ja tam nikogo nie będę znała , tylko TŻ.
sylwiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:28   #17
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

jako osoba towarzysząca nigdy nie dawałam prezentu głównego - to to odpowiedzialny był główny zaproszony.
Kupowałam kwiaty, ramkę na zdjęcia, album itp. drobiazg.

I gdy było odwrotnie, czyli mój TŻ był "osobą towarzyszącą", ja sponsorowałam prezent główny, a on kwiatki, wino.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2011-06-26 o 15:29
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 22:04   #18
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

U nas było tak, że jak wesele było ze strony TŻ to on organizował prezent, płacił za niego a ja się nie dokładałam, a jak z mojej strony to ja się o wszystko martwiłam i finansowałam a on się nie dokładał. w przypadku wspólnych znajomych zrzucaliśmy się na prezent. obojgu nam to pasowało.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 21:57   #19
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

dla mnie sprawa jest prosta: idziemy z mojej strony TZ kupuje jakieś kwiaty czy bombonierkę itp idziemy z jego strony jest odwrotnie, nie ma dzięki temu nieporozumień i kłótni
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:17   #20
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Ja jak kiedyś szłam z moim ex na wesele do jego rodziny, to kupowałam tylko kwiaty. Teraz jak mój TŻ szedł na wesele do mojej rodziny, to nic się nie dokładał, ale ja, jako że szłam z kimś to kupiłam trochę większy prezent od 2 osób Kwestia dogadania się
Spytaj się chłopaka co o tym myśli
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 21:45   #21
asienka_1005
Raczkowanie
 
Avatar asienka_1005
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 406
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

sylwiaxx, według mnie to spory nietakt ze strony młodych, że zaprosili świadka bez osoby towarzyszącej... Fakt, niektórzy sądzą, że świadek powinien przyjść sam, aby zajmować się należnymi obowiązkami, a nie swą towarzyszką. Niemniej nie widzę problemu, aby państwo młodzi po prostu- prosząc o świadkowanie- nawet i gdzieś po cichu zapytali o sytuację (czy Twój chłopak ma swoją połówkę) i ją również zaprosić.
Napisałaś w którymś poście, że nie chciałabyś, aby Twój chłopak siedział przy młodych, a Ty wśród obcych ludzi. Byłam ostatnio z Narzeczonym na ślubie jego przyjaciela i bałam się o to samo. Ale nie dość, że przyjaciel Narzeczonego sam posadził mnie przy Narzeczonym, to jeszcze cale wesele dobrze się bawiłam (w gronie obcych ludzi!), a ojciec Pana Młodego nie szczędził drinków i rozmów przy stole.
Tak więc wszystko zależy od danych osób, ich kultury i obycia w temacie. Ale sam fakt braku zaproszenia dla Ciebie to po prostu nietakt.
__________________
"Bezapelacyjnie... do samego końca- mojego lub jej..."


http://s7.suwaczek.com/20120609290113.png
asienka_1005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 02:36   #22
niezapomniane
Raczkowanie
 
Avatar niezapomniane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

wydaje mi się że sama nie masz przekonania aby się dokładać , bo nawet tych osób nie pamiętaszCo innego gdybyście się znali a tak trochę to niefortunne
__________________
Wiara w piękno pozostanie niezmienna...
niezapomniane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 08:19   #23
wielbicielka_stokrotek
Raczkowanie
 
Avatar wielbicielka_stokrotek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 156
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

u mnie tak jak u większości.

jak szliśmy na wesele ze strony M. on dawał kopertę, a ja kupowałam kwiaty i kartkę z życzeniami. teraz idziemy do mojego kuzyna i jest na odwrót.


a co do zaproszenia świadka bez osoby towarzyszącej

u mnie była taka sytuacja:
siostra mojego M. wychodziła za mąż on był świadkiem a świadkową była siostra Pana Młodego. dziewczyna samotna. zrobiła awanturę jak się dowiedziała, że młodzi zaprosili mojego M ze mną, bo powiedziała, że jest taka zasada, że świadkowie przychodzą sami i jest tak jakby byli razem na tym weselu i to że ja zostałam zaproszona to nie zrozumiałe.

były zgrzyty później, ale wesele się udało
__________________



chcesz się znaleźć w świcie naturalnego piękna Marizy
napisz do mnie



zapraszam www.pieknazmariza.klubmariza.pl

wielbicielka_stokrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 23:51   #24
201606201204
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 859
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Cytat:
Napisane przez sylwiaxx Pokaż wiadomość
Możliwe że po prostu pan młody nie wiedział że mój TŻ ma dziewczynę i na świadków chcieli zaprosić osoby samotne.
Niektórzy zapraszają samych świadków, ale najpierw się to konsultuje z tą osobą. Tutaj raczej nie taki byl zamysl. To że mlodzi nei wiedzieli, że Tżt ma dziewczynę nie usprawiedliwia ich. Z góry powinni założyć, że może chcieć kogoś zabrać.

Co do prezentów, to ja póki co studiowałam, więc nie dorzucałam się do prezentów ze storny Tżta. Z mojej strony nie było jeszcze żadnego wesela. Co innego jak ktoś pracuje.
201606201204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 21:47   #25
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Cytat:
Napisane przez sylwiaxx Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie umieścić tego posta może tu mi pomożecie. Słuchajcie mój chłopak został poproszony żeby został świadkiem zgodził się ja też nie miałam nic przeciwko. Z 4 dni po telefonie z prośbą żeby został świadkiem , przyjechali z zaproszeniami. Okazało się że mój chłopak został zaproszony bez osoby towarzyszącej. Trochę to dziwne że chłopaka który ma 23 lata zaproszona bez osoby towarzyszącej. Nie chcę go puszczać samego ale też nie chcę się wpychać tam gdzie mnie nie proszona. Nie znam ani pana młodego ani pani. Myślę że narzeczeństwo nie wiedziało że mój TŻ ma dziewczynę. Trochę to dla mnie niezręczna sytuacja. Nie jest z nim dwa miesiące tylko nie długo dwa lata. Co o tym myślicie?
Mnie to akurat nie dziwi, że zaprosili go samego. Zwłaszcza jeśli nie wiedzieli że ma dziewczynę. To nie jest tak, że zazwyczaj świadek bawi się na weselu ze świadkową??? Dlatego najczęściej na starszych wybiera się osoby wolne, albo parę. Jak to będzie np. wyglądało jeżeli jedno ze świadków przyjdzie samo, a drugie z osobą towarzyszącą?
Moim zdaniem Twój TŻ powinien to wyjaśnić i załatwić z młodymi. Przede wszystkim dowiedzieć się czy starsza idzie z osobą towarzyszącą. Jeżeli jednak zdecydujesz się iść z TŻ to starsza powinna też kogoś wziąć, bo może z tego wyjść niezręczna sytuacja.
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 21:50   #26
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Cytat:
Napisane przez velara Pokaż wiadomość
Mnie to akurat nie dziwi, że zaprosili go samego. Zwłaszcza jeśli nie wiedzieli że ma dziewczynę. To nie jest tak, że zazwyczaj świadek bawi się na weselu ze świadkową??? Dlatego najczęściej na starszych wybiera się osoby wolne, albo parę. Jak to będzie np. wyglądało jeżeli jedno ze świadków przyjdzie samo, a drugie z osobą towarzyszącą?
Moim zdaniem Twój TŻ powinien to wyjaśnić i załatwić z młodymi. Przede wszystkim dowiedzieć się czy starsza idzie z osobą towarzyszącą. Jeżeli jednak zdecydujesz się iść z TŻ to starsza powinna też kogoś wziąć, bo może z tego wyjść niezręczna sytuacja.
Pierwsze słyszę
Akurat u nas było tak, że świadek przyszedł sam a świadkowa z osobą towarzyszącą. Świadek owszem, bawił się ze świadkową ale również ze mną i innymi kobietami na weselu
Ale świadkowa miała też czas by pobawić się ze swoim partnerem.
__________________
Justi







Edytowane przez XxXJuSstiii
Czas edycji: 2011-07-13 o 21:52
XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 13:12   #27
Domi991
Raczkowanie
 
Avatar Domi991
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Warszawki
Wiadomości: 486
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Ja jak ide na wesele ze swoim chłopakiem do kogoś od jego strony to kupuję jakiś ładny komplet ręczników i po sprawie
__________________
Razem od 14.08.2009

Wystarczy, że spojrzę Ci w oczy choć na chwilę, a dzień już zaliczam do najpiękniejszych...


TŻówki2009
Domi991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:26   #28
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Popieram dziewczyny, zaproponuj kupno kwiatów czy wina.

Co do drugiej sytuacji - jestem w szoku! Zaproszenie dorosłej osoby bez osoby towarzyszącej.. kpina. Nie wiem w jakich kręgach towarzyskich się coś takiego dzieje, ale w moich jest nie do pomyślenia. Rozumeim, że może taka sytuacja zaistnieć, wcześniej konsultowana, ale ot tak <szok> U mnei też 2 osoby były bez osób towarzyszących, ale dostały zaproszenia dla dwojga. Pozostawiłam to ich decyzji. Późneij "monitorowałam" sprawę i kiedy okazało się, że oboje nie mają kogo zabrać - poinformowałam każdego, że jest druga osoba bez pary ,także spokojnie mogą przyjść sami. Świetnie się bawili. Swoją drogą to, że Twój mężczyzna nie zareagował i przyjął zaproszenie.. też ciekawa postawa...
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl

Edytowane przez amandi84
Czas edycji: 2011-07-19 o 19:29
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 17:04   #29
capriola_87
Zakorzenienie
 
Avatar capriola_87
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 812
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

U nas było tak że jak zaczęliśmy chodzić na wesela (TZ pracuje, ja studiuje dziennie i nie mam dochodów) to umówiliśmy się że jak jest wesele z jego strony, to on kupował prezent/kasę a ja kartkę i kwiaty/wino/totolotka itd. A jak z mojej to na odwrót. To było sprawiedliwe, ale wiem że z reguły kasy daje się więcej, a prezent można ładny kupić za niedużo, więc jak była moja kolej, to nie mogłam prosić rodziców żeby mi dali np. 500 zł więc kupowałam trochę tańszy prezent, albo TZ mi dokładał. Od początku naszej znajomości byłam wymieniana z nazwiska na zaproszeniach i on też i to było fajne
__________________
capriola_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:47   #30
Sowilo
Zadomowienie
 
Avatar Sowilo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 500
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent?

Mam nadzieję, ze nikt się nie obrazi, jak się podepnę do tematu.
We wtorek ma przyjść chrześnica mojej mamy zapraszać nas na ślub i wesele (jej babcia i babcia mojej mamy to siostry), która jednak nigdy nie utrzymywała z nami kontaktu. Ja jej nigdy nie widziałam (ba, nawet nie wiedziałam, ze istnieje), mama (nie licząc pogrzebu matki panny młodej tej zimy) ostatnio u niej była przed moimi narodzinami (ja mam 18). Jestem jakieś 1,5 roku w związku, a para młoda z pewnością o tym nie wie. Czy byłoby nietaktem z mojej strony zapytać we wtorek o możliwość zabrania na ślub i wesele osoby towarzyszącej?
Sowilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.