Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-01, 10:14   #1
honey091
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Każda część mnie w innym świecie.
Wiadomości: 2 757
GG do honey091

Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.


Tworzę prezentację maturalną, pt. "Różnorodny wymiar (sens) cierpienia w życiu człowieka. Omów na wybranych przykładach literackich". Z wyborem literatury podmiotu nie miałem problemu, mam natomiast problem z opracowaniami. Czy ktoś mógłby mi polecić książkę/artykuły/strony z omówieniem niżej podanych lektur pod kątem tematu?

` Coelho Paulo , Weronika postanawia umrzeć
` Bedier Joseph. Dzieje Tristana i Izoldy
` Szekspir William, Makbet

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
honey091 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 17:47   #2
EmptyHouse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.

Cytat:
Napisane przez honey091 Pokaż wiadomość
Tworzę prezentację maturalną, pt. "Różnorodny wymiar (sens) cierpienia w życiu człowieka. Omów na wybranych przykładach literackich". Z wyborem literatury podmiotu nie miałem problemu, mam natomiast problem z opracowaniami. Czy ktoś mógłby mi polecić książkę/artykuły/strony z omówieniem niżej podanych lektur pod kątem tematu?

` Coelho Paulo , Weronika postanawia umrzeć
` Bedier Joseph. Dzieje Tristana i Izoldy
` Szekspir William, Makbet

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
a tylko te lektury omawiasz w prezentacji? ja bym dodała jeszcze 'cierpienia młodego wertera'' J.W Goethe'go i wspomniała o księdze hioba ale to tak na marginesie.
Odpowiadając na Twoje pytanie to tak:
co do ''weronika postanawia umrzeć'' no nie sadze, żebyś gdzieś opracowanie znalazla jako, że to nie jest jakaś lektura. Niedawno ukazał się film stad moje pytanie, czy czytalas ksiazke? czy tylko wzoruejsz sie na filmie?
''Dzieje tristana i izoldy''- ja mam ksiązke z opracowaniem, w ktorej sporo jest wyjasnione wydawnictwa 'greg', polecam równiez ksiązke ''wzory wypracowan'' również tegoż wydawnictwa autorstwa Doroty Stopki i Beaty Górskiej.

[Poza tym poszukaj w bibliotekach czegos, popytaj polonistów, pogrzeb w internecie
EmptyHouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 04:24   #3
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.

Powinnaś przejść się do biblioteki, tam mają wiele ciekawych rzeczy.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 09:19   #4
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.

http://pbl.ibl.poznan.pl/dostep/ polecam te strone, mozna na niej znalezc propozycje bibliograficzne
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 17:39   #5
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
http://pbl.ibl.poznan.pl/dostep/ polecam te strone, mozna na niej znalezc propozycje bibliograficzne
No właśnie - stronka jest przydatna. Poza tym, jeśli chodzi o Shakespeare'a to polecam szkice Jana Kotta "Szekspir wspłóczesny" - to w zaszadzie według mnie pozycja obowiązkowa do tematu Shakespeare'a.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:15   #6
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.

Cytat:
Napisane przez EmptyHouse Pokaż wiadomość
a tylko te lektury omawiasz w prezentacji? ja bym dodała jeszcze 'cierpienia młodego wertera'' J.W Goethe'go i wspomniała o księdze hioba ale to tak na marginesie.
Tak. Ja bym się również zastanowiła nad czymś z okresu II wojny - cierpienie jest tu spowodowane czynnikami zewnętrznymi bardziej, niż stanem ducha, ale z drugiej strony jak masz już wszystko zrobione do tych trzech książek i czujesz sie w ich temacie pewna to nie ma sensu zmieniać...
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 20:35   #7
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.

Ja bym nie dodawała już ani Hioba, ani tym bardziej Wertera. Po pierwsze, masz tylko 15 minut na prezentację i jeśli chcesz nieco dokładniej zanalizować wybrane lektury, to naprawdę nie powinno ich być więcej niż 3-4. Po drugie, Werter to lektura, a i Hioba omawia się na lekcjach - strasznie oklepana stałaby się przez to Twoja prezentacja. Najłatwiej zawsze się skupić na książkach poznanych w szkole, ale chyba dobrze wyjść poza kanon lektur, prawda?
Z głowy żadnych książek Ci nie polecę, trzeba poszukać w biblitotece. Opracowań Grega w swojej bibliografii raczej bym nie umieszczała. Nie wiem, czy znajdziesz coś o Coelho w bibliotece, pewnie będziesz musiała kupić, o ile coś takiego istnieje.
__________________
Blog książkowy
Ostatnia notka:
Stosik
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 20:10   #8
saaanej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Potrzebna pomoc. Literatura przedmiotu.

witam mam pytanie. mam temat "Obraz szlachty w Panu Tadeuszu - porównanie książki z filmem" czy mógłby mi ktoś pomóc z literaturą przedmiotu?
saaanej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.