Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-18, 20:51   #1171
DiTu77
Zakorzenienie
 
Avatar DiTu77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 834
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Czy da się coś zrobić z takim delikwentem który wycofuje aukcję w ostatniej chwili przed zakończeniem licytacji? Kilkunastu licytujących...
I nagle pojawia sie opis:
Oferty wycofane przez Sprzedającego - powód: podany w opisie aukcji...
A tam: JEŚLI CENA MNIE NIE ZADOWOLI ZASTRZEGAM SOBIE MOŻLIWOŚĆ ODWOŁANIA OFERT.
DiTu77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 20:55   #1172
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez DiTu77 Pokaż wiadomość
Czy da się coś zrobić z takim delikwentem który wycofuje aukcję w ostatniej chwili przed zakończeniem licytacji? Kilkunastu licytujących...
I nagle pojawia sie opis:
Oferty wycofane przez Sprzedającego - powód: podany w opisie aukcji...
A tam: JEŚLI CENA MNIE NIE ZADOWOLI ZASTRZEGAM SOBIE MOŻLIWOŚĆ ODWOŁANIA OFERT.

Zgłosić do Allegro, opisac sprawe.

Link masz w mailu informującym o odwołaniu Twojej oferty.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 21:01   #1173
DiTu77
Zakorzenienie
 
Avatar DiTu77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 834
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Zgłosić do Allegro, opisac sprawe.

Link masz w mailu informującym o odwołaniu Twojej oferty.
Dzięki
DiTu77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 21:17   #1174
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez DiTu77 Pokaż wiadomość
Dzięki
Nie ma za co Chyba wczoraj albo przedwczoraj sama miałam taka sama sytuacje i tez sie troche zdenerwowałam
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:00   #1175
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

I co wtedy? Sprzedajacy dostaje jakies ostrzezenie? Pytam z ciekawosci - nie to, ze ja cos wysofuje
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:03   #1176
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
I co wtedy? Sprzedajacy dostaje jakies ostrzezenie? Pytam z ciekawosci - nie to, ze ja cos wysofuje
mam nadzieje, ze tak.

swoja droga, bezczelna adnotacja. jest cos takiego jak cena minimalna.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:16   #1177
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez DiTu77 Pokaż wiadomość
Czy da się coś zrobić z takim delikwentem który wycofuje aukcję w ostatniej chwili przed zakończeniem licytacji? Kilkunastu licytujących...
I nagle pojawia sie opis:
Oferty wycofane przez Sprzedającego - powód: podany w opisie aukcji...
A tam: JEŚLI CENA MNIE NIE ZADOWOLI ZASTRZEGAM SOBIE MOŻLIWOŚĆ ODWOŁANIA OFERT.
to niezgodne z zasadami all i zgłoś to do nich, powinien dostać punkcik
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 14:45   #1178
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Czy jeś towar kupiony na allegro jest niezgodny z opisem, to sprzedawca może mnie zmuszać do wypełniania jakiś "formularzy reklamacyjnych" które ktoś bedzie rozpatrywał. Czy rekalmacja w ogóle dotyczy niezgodności z opisem ?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:26   #1179
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Czy jeś towar kupiony na allegro jest niezgodny z opisem, to sprzedawca może mnie zmuszać do wypełniania jakiś "formularzy reklamacyjnych" które ktoś bedzie rozpatrywał. Czy rekalmacja w ogóle dotyczy niezgodności z opisem ?
zobacz tu http://forumprawne.org/prawa-konsume...rzeczytaj.html
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 11:19   #1180
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

dzięki
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:19   #1181
kotwtrampkach
Raczkowanie
 
Avatar kotwtrampkach
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Witam, nie bardzo wiem, gdzie szukac podpowiedzi, pisze tutaj , bo rzecz dotyczy internetowych zakupów.
Kupiłam próbkę (5ml w szklanej malutkiej butelce) wody do dłuższego wypróbowania. Niby wszystko ok, dotarła do mnie bez problemu, pierwszy zapach się zgadzał, ale wywietrzał bardzo szybko.. Dosłownie po chwili przestałam go czuć. Wylałam troszkę na apaszkę i po pół godzinie czuję minimalnie.. Drugie "polewanie" to najpierw zapach spirytusu :-(
Buteleczka nie jest zamknięta, ma tylko korek. W sumie łatwo dolać cokolwiek.. o rany, nawet nie wiem, co napisac do sprzedajacego i jak to udowodnić..

chciałam sobie kupić jeszcze jedną tej wielkości próbkę i teraz nie wiem, czy jest sens..
kotwtrampkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 17:08   #1182
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez kotwtrampkach Pokaż wiadomość
Witam, nie bardzo wiem, gdzie szukac podpowiedzi, pisze tutaj , bo rzecz dotyczy internetowych zakupów.
Kupiłam próbkę (5ml w szklanej malutkiej butelce) wody do dłuższego wypróbowania. Niby wszystko ok, dotarła do mnie bez problemu, pierwszy zapach się zgadzał, ale wywietrzał bardzo szybko.. Dosłownie po chwili przestałam go czuć. Wylałam troszkę na apaszkę i po pół godzinie czuję minimalnie.. Drugie "polewanie" to najpierw zapach spirytusu :-(
Buteleczka nie jest zamknięta, ma tylko korek. W sumie łatwo dolać cokolwiek.. o rany, nawet nie wiem, co napisac do sprzedajacego i jak to udowodnić..

chciałam sobie kupić jeszcze jedną tej wielkości próbkę i teraz nie wiem, czy jest sens..
Ja widzę dwie możliwości:
1) kupiłaś podróbkę - skoro perfumy były w szklanej fiolce, można wlać tam cokolwiek
2) Perfumy są oryginalne, a ulotność etc to ich cecha.

Ja bym się zaopatrzyła w firmową próbkę zapachu, i porównała. Z ciekawości - możesz podać link do konta sprzedawcy?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:36   #1183
sawusia49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 145
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Witam.Mój problem jest taki.Kupiłam na allegro włoski clip in naturalne.Przed zawarciem transakcji zadałam pytanie sprzedawcy,czy są naturalne bo kilka razy się nacięłam i póżniej było przykro-chodzi o komentarz.Odpowiedziano mi że są w 100% naturalne,co okazało się prawdą.Jednakże waga na aukcji to 100-130g natomiast otrzymałam 58g,długość na aukcji 50-55cm otrzymałam 45-47cm.Zwróciłam te włoski i rozpoczęłam spór.Włoski otrzymałam 19.01 wysłałam 21.01 na adres który był na pieczątce na kopercie.Pani mi zarzuca,że przekroczyłam termin zwrotu wg,niej to 7dni.obłysiłam włoski i dlatego tak mało ważą/na poczcie zważyłam jej paczkę i okazało się że za 4,60zł za znaczki to przesyłka jest do 100g,a gdzie koperta,foliowa torba i tektura?No i gdy zapytałam sprzedawcę czy paczka już doszła odpowiedziano mi że nie i w ogóle nie wiadomo gdzie ona jest bo nie zapytałam o adres,ale jak to określiła to nie jej problem.I przestała się odzywać.Ogólny ton jej wypowiedzi jest bardzo nie miły, a można by powiedzieć,że obrażliwy.
Zaproponowała mi dopłatę74 zł i otrzymam włoski 100-135g i dł 50-55cm
oczywiście po wystawieniu pozytywnego komentarza.Różnica w wadze niewielka a dopłata spora więc nie skorzystałam.Nie wiem co dalej robić.
Poradzcie.
sawusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 20:44   #1184
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

sawusia49 jaki ten świat mały

masz dowód nadania przesyłki? Powinnaś mieć - reklamacje sie składa na poczcie, jeśli przesyłka nie doszła do adresata, dostaniesz odszkodowanie.
Druga sprawa, to termin - w prawie polskim jest na to 10-14 dni, nie 7 a i to dotrzymałaś bo liczy się od otrzymania przesyłki do daty wysłania, a nie dostarczenia.
Kolejna sprawa to szantaż związany z komentarzem - pisz do allegro - a do paniusi napisz ze sprawe zgłaszasz na policję. W razie czego, spokojnie na policję sie udaj, tu w niczym nie zawiniłaś.
Powodzenia.
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:47   #1185
sawusia49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 145
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

[QUOTE=Miskaa78;31895636]sawusia49 jaki ten świat mały

masz dowód nadania przesyłki? Powinnaś mieć - reklamacje sie składa na poczcie, jeśli przesyłka nie doszła do adresata, dostaniesz odszkodowanie.
Druga sprawa, to termin - w prawie polskim jest na to 10-14 dni, nie 7 a i to dotrzymałaś bo liczy się od otrzymania przesyłki do daty wysłania, a nie dostarczenia.
Kolejna sprawa to szantaż związany z komentarzem - pisz do allegro - a do paniusi napisz ze sprawe zgłaszasz na policję. W razie czego, spokojnie na policję sie udaj, tu w niczym nie zawiniłaś.
Powodzenia.[/QUOTE

Oj mały.Dobrych rad zawsze warto posłuchać,a na Wizażu same dobre.
Ja jeszcze trochę poczekam,bo reklamację na poczcie składa się po 14 dniach od nadania przesyłki.Adres napisałam na pewno dobry,tylko kobieta coś wymyśla,że nie pytałam w sporze o adres,tylko czy może być inny niż nadawcy na przesyłce???I jeszcze się zastanawiam,a co będzie jak ona tej przesyłki nie przyjmie i poczta mi ją zwróci???
sawusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:09   #1186
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez sawusia49 Pokaż wiadomość

Oj mały.Dobrych rad zawsze warto posłuchać,a na Wizażu same dobre.
Ja jeszcze trochę poczekam,bo reklamację na poczcie składa się po 14 dniach od nadania przesyłki.Adres napisałam na pewno dobry,tylko kobieta coś wymyśla,że nie pytałam w sporze o adres,tylko czy może być inny niż nadawcy na przesyłce???I jeszcze się zastanawiam,a co będzie jak ona tej przesyłki nie przyjmie i poczta mi ją zwróci???
oczywiście, ze zwróci a Ty wtedy wyślesz raz jeszcze na odpowiedni adres - jednak prawo będzie po twoijej stronie, wszak dowód nadania masz a poczta ma potwierdzenie odmowy przyjęcia
Moze adres do zwrotów jest inny, dlatego tak napisała, a do sporu wklejaj Twoją korespondencję z nią, żeby nic nie umkneło.
Ja ze swojej strony radzę napisać do niej, że jesli będzie ci utrudniac zwrot towaru, do którego masz prawo zgłosisz sprawę na policję - przeważnie po takim tekscie kontrahenci, zwłaszcza ci nieuczciwi zmieniają ton

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=2110

poszukaj z pomocą wujka google ile jest podobnych przypadków i jakie są podstawy prawne

i koniecznie napisz do BOK allegro - załącz korespondecję z nią i niech jej zablokują konto - z tego co pamiętam to krótko jest na all
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..


Edytowane przez Miskaa78
Czas edycji: 2012-01-28 o 10:11
Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:17   #1187
kotwtrampkach
Raczkowanie
 
Avatar kotwtrampkach
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Ja bym się zaopatrzyła w firmową próbkę zapachu, i porównała. Z ciekawości - możesz podać link do konta sprzedawcy?
link: http://www.ebay.co.uk/itm/1807964315...84.m1439.l2649

a próbkę (taką plastikową małą z aplikatorem mam - jest bardziej intensywna, mniej alkoholowa w pierwszym zapachu, duzo dłużej się utrzymuje..
kotwtrampkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:58   #1188
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Skromnie dodam, że w korespondencji oraz sporze warto powołać się na "niezgodność towaru z umową" (Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (DzU z 2002 r. Nr 141, poz. 1176).
Tutaj ewidentnie taki problem występuje, bo to, co otrzymał Kupujący nie jest tym, co było oferowane w aukcji (inny rozmiar i gramatura produktu). A aukcja jest wiążącą prawnie umową kupna- sprzedaży.
Więcej na ten temat tutaj: http://www.federacja-konsumentow.org....php?story=390
i tutaj: http://www.prawo.egospodarka.pl/3921...cy,1,84,1.html
__________________
"You gave me strength
When I wasn't strong
You gave me hope when all hope is lost
You opened my eyes when I couldn't see
Love was always here waiting for me"

anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 09:30   #1189
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

W listopadzie 2011 prosiłam w tym wątku o radę jak postąpić ponieważ padłąm ofiarą oszustwa na Allegro.

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Wdrukuj e-maile dotyczące transakcji, kontaktu w sprawie wysyłki i dowody wpłaty z tym idź na policję. Sporu nie kończ, poczekaj aż wygaśnie i wtedy też zgłoś allegro. Możesz się ubiegać o rekompensatę z POK (programu ochrony kupujących) są odpowiednie formularze, ale warunkiem zwrotu pieniędzy jest zgłoszenie na policję. Masz na to trochę czasu (na zgłoszenie do All) a na policję idź śmiało Wbrew pozorom nawet małych kwot nie olewają, przynajmniej w moim przypadku tak było.Powodzenia.
Wszelkie informacje o POK są -->TU
Carlajna, jeśli tu jeszcze zaglądasz - chciałam Ci serdecznie podziękować, ponieważ dzięki Twoim radom udało mi się odzyskać pieniądze od nieuczciwej Allegrowiczki, po interwencji policji. Nie przyszłoby mi do głowy uruchamiać machiny policyjnej, jednak jak pisałaś - podchodzą poważnie do takich spraw.

Przemiłym panom policjantom również
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 14:15   #1190
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Carlajna, jeśli tu jeszcze zaglądasz - chciałam Ci serdecznie podziękować, ponieważ dzięki Twoim radom udało mi się odzyskać pieniądze od nieuczciwej Allegrowiczki, po interwencji policji. Nie przyszłoby mi do głowy uruchamiać machiny policyjnej, jednak jak pisałaś - podchodzą poważnie do takich spraw.
a ja sie bardzo ciesze z tej naszej watkowej inicjatywy. dobrze, ze nie odpuscilas i gratuluje odzyskania pieniedzy.

pamietajmy, ze im rzadziej bedzie sie takim dziadom odpuszczac, tym zjawisko ma szanse byc mniejsze.

z takim haslem pojde do nastepnych wyborow.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2012-01-29 o 14:17
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:54   #1191
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
W listopadzie 2011 prosiłam w tym wątku o radę jak postąpić ponieważ padłąm ofiarą oszustwa na Allegro.



Carlajna, jeśli tu jeszcze zaglądasz - chciałam Ci serdecznie podziękować, ponieważ dzięki Twoim radom udało mi się odzyskać pieniądze od nieuczciwej Allegrowiczki, po interwencji policji. Nie przyszłoby mi do głowy uruchamiać machiny policyjnej, jednak jak pisałaś - podchodzą poważnie do takich spraw.

Przemiłym panom policjantom również
Cieszę sie bardzo że twoja sprawa też zakończyła się pozytywnie i nie ma za co, spłacam dług "wizażowy" bo tu zawsze znajdzie się ktoś kto jest w stanie i chce pomóc, dlaczego więc nie odpłacać się tym samym
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:28   #1192
sawusia49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 145
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
sawusia49 jaki ten świat mały

masz dowód nadania przesyłki? Powinnaś mieć - reklamacje sie składa na poczcie, jeśli przesyłka nie doszła do adresata, dostaniesz odszkodowanie.
Druga sprawa, to termin - w prawie polskim jest na to 10-14 dni, nie 7 a i to dotrzymałaś bo liczy się od otrzymania przesyłki do daty wysłania, a nie dostarczenia.
Kolejna sprawa to szantaż związany z komentarzem - pisz do allegro - a do paniusi napisz ze sprawe zgłaszasz na policję. W razie czego, spokojnie na policję sie udaj, tu w niczym nie zawiniłaś.
Powodzenia.
No stało się,otrzymałam włoski z powrotem z adnotacją,że adresat odmówił przyjęcia.Napisałam i w sporze i w e-mailu,że zglaszam jutro sprawę na policję.Wydrukowałam całą korespondencję i jutro idę na komendę.No nie wiem jaki będzie tego finał.Sprzedawca to bardzo bezczelna osoba,chyba trzeba jej utrzeć nosa.Która z Was mi podpowie jak sprawdzić czy sprzedający już sprzedawał na allegro.Bo w opisie aukcji napisała,że już tysiące pozytywnych komentarzy świadczy o jej dobrym towarze,a tu raptem cztery komentarze.
sawusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 21:20   #1193
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez sawusia49 Pokaż wiadomość
No stało się,otrzymałam włoski z powrotem z adnotacją,że adresat odmówił przyjęcia.Napisałam i w sporze i w e-mailu,że zglaszam jutro sprawę na policję.Wydrukowałam całą korespondencję i jutro idę na komendę.No nie wiem jaki będzie tego finał.Sprzedawca to bardzo bezczelna osoba,chyba trzeba jej utrzeć nosa.Która z Was mi podpowie jak sprawdzić czy sprzedający już sprzedawał na allegro.Bo w opisie aukcji napisała,że już tysiące pozytywnych komentarzy świadczy o jej dobrym towarze,a tu raptem cztery komentarze.
napisz do allegro do biura obsługi klienta, pewnie ma na te same dane inne konta, oni sprawdza.
a ty leć na policję, warto utrzec nosa bezczelnej oszustce i oczywiscie negatyw walnij, zeby nim ostrzec innych potencjalnych kupujących. Powodzenia
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 19:46   #1194
sawusia49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 145
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
napisz do allegro do biura obsługi klienta, pewnie ma na te same dane inne konta, oni sprawdza.
a ty leć na policję, warto utrzec nosa bezczelnej oszustce i oczywiscie negatyw walnij, zeby nim ostrzec innych potencjalnych kupujących. Powodzenia
To wszystko jest takie zawikłane.Do allegro napisałam,a oni z automatu,mówią mi abym wypełniła odpowiedni formularz.Jest to formularz sporu,ja już taki przecież prowadzę.Sprzedawczyni w sporze nie odpowiada.Nie wiem czy mogę zakończyć spór przed czasem,dać jej negatywa?Jutro idę na komendę,mam oddrukowaną całą dokumentację.
Jak masz jakieś rady-proszę radż.
sawusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:09   #1195
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez sawusia49 Pokaż wiadomość
To wszystko jest takie zawikłane.Do allegro napisałam,a oni z automatu,mówią mi abym wypełniła odpowiedni formularz.Jest to formularz sporu,ja już taki przecież prowadzę.Sprzedawczyni w sporze nie odpowiada.Nie wiem czy mogę zakończyć spór przed czasem,dać jej negatywa?Jutro idę na komendę,mam oddrukowaną całą dokumentację.
Jak masz jakieś rady-proszę radż.
wiesz co, teraz aprawdziłam i chyba cos zmienili, bo jeszcze w zeszłym tygodniu do all pisałam i nie było formularza sporu, tylko zwykły formularz - ale jest możliwosc dotarcia wybierz zasady na allegro i mam pytanie o zasady dotyczące opisów przedmiotu i tu jest zwykły formularz http://allegro.pl/Contact2/Contact2.php


dobijaj sie do nich a swoją drogą idz na policję, spór sporem, skoro nie odpisuje panna na spór to cos zrobic musisz. Najpierw napisz do all a potem policja, nie ma innego wyjscia. Sporu nie kończ niech sam wygaśnie. Zgłos na policje a nega dasz z dzikim uśmiechem na ustach
głowa do góry, trzymam kciuki.
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 19:56   #1196
sawusia49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 145
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

No to byłam dzisiaj na policji.Złożyłam doniesienie o przestępstwie.Dałam jej takiego negatywa:
wlosynaturalne (14) (Sprzedający) Negatywny śro 01 lut 2012 15:53:43 CET 2037774777 pokaż
UWAGA NIEUCZCIWY SPRZEDAWCA!!!!!Włosy o dużo mniejszej wadze i długości.Zwróciłam towar w terminie,sprzedawca odmówił przyjęcia przesyłki reklamacyjnej.Brak kontaktu ze sprzedającym spowodował,że zgłosiłam sprawę na policję.NIE POLECAM!!!!!..
A panienka mi odpisała:
BEZCZELNA I KŁAMLIWA BABA NIE BYLO KONTAKTU SZCZYT CHAMSTWA TAK JAK NAPISALI INNI ALLEGROWICZE OSTRZEGAM WREDNA I NIEUCZCIWA OSOBA NIKOMU NIE POLECAM UWAZAJCIE NEGATY NEGATY I JESZCZE RAZ NEGATYW RADZE NAUCZYC SIE KULTURY, CHAMSTWO I TYLE
To są te perełki allegro.Dobrze,że poszłam na tą policję,bo z takim kimś nie można się dogadać.Z allegro mam same pozytywy więc to wchodzi pod jakieś pomówienie,to że się upomniałam o swoje i nie dałam się nabić w butelkę to u niej nazywa się bezczelność i chamstwo.Na moje pytanie gdzie mam odesłać paczkę,odpowiada mi że to nie jej problem.No i takie kulturalne i uczciwe osoby są na Allegro.
Co będzie dalej oczywiście będę informować
A wy kochane Wizażanki uważajcie na tą panienkę/wlosynaturalne/i jej aukcje.
sawusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:03   #1197
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

brawa za odwagę
jak było na komendzie?

co na to biuro obsługi allegro? Przeciez powinni jej konto zawiesić - odpisali ci cos czy umywają raczki??


negatywem sie nie przejmuj, też kiedys dostałam negatywa w odwecie tak kłamliwego, że aż mi szczeka opadła, jak ludzie potrafią być bezczelni i kłamliwi
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:09   #1198
sawusia49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 145
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Na komendzie,najpierw pan chciał mnie zbyć,ale mu wytłumaczyłam,że aby odzyskać kasę muszę mieć nr zgłoszenia przestępstwa.No i póżniej poszło bardzo dobrze,miałam całą korespondencję,pan był mocno zdziwiony postępowaniem i tonem sprzedającej.Sprawę postarają się zakończyć w ciągu 30dni.Allegro zażyczyło sobie zakończenia komentarza,co z robiła,pisząc że spór jest nierozstrzygnięty i zgłosiłam sprawę na policję.Nie wiem jak dalej postępować z Allegro,żeby odzyskać
kaskę,może któraś z Was wie?
Na zakończenie kolejna perełka którą uraczyła mnie sprzedająca,jej e-mail:

JEST PANI BEZCZELNA I CHAMSKA KOBIETA!!!
NIE BYLO KONTAKTU TRZEBA BYLO ODESLAC NA MAGAZYN !!!!
CHAMSKA ZYCZE CI NAJGORSZEGO...
MOGLISMY WYSLAC SYNETYCZNE GOWNO A NIE NATURALNE MIALABY PANI NAUCZKE
Sama kultura....
sawusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:15   #1199
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez sawusia49 Pokaż wiadomość
Na zakończenie kolejna perełka którą uraczyła mnie sprzedająca,jej e-mail:

JEST PANI BEZCZELNA I CHAMSKA KOBIETA!!!
NIE BYLO KONTAKTU TRZEBA BYLO ODESLAC NA MAGAZYN !!!!
CHAMSKA ZYCZE CI NAJGORSZEGO...
MOGLISMY WYSLAC SYNETYCZNE GOWNO A NIE NATURALNE MIALABY PANI NAUCZKE
Sama kultura....



Teraz ona będzie miała nauczkę
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:17   #1200
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez sawusia49 Pokaż wiadomość
Na komendzie,najpierw pan chciał mnie zbyć,ale mu wytłumaczyłam,że aby odzyskać kasę muszę mieć nr zgłoszenia przestępstwa.No i póżniej poszło bardzo dobrze,miałam całą korespondencję,pan był mocno zdziwiony postępowaniem i tonem sprzedającej.Sprawę postarają się zakończyć w ciągu 30dni.Allegro zażyczyło sobie zakończenia komentarza,co z robiła,pisząc że spór jest nierozstrzygnięty i zgłosiłam sprawę na policję.Nie wiem jak dalej postępować z Allegro,żeby odzyskać
kaskę,może któraś z Was wie?
Na zakończenie kolejna perełka którą uraczyła mnie sprzedająca,jej e-mail:

JEST PANI BEZCZELNA I CHAMSKA KOBIETA!!!
NIE BYLO KONTAKTU TRZEBA BYLO ODESLAC NA MAGAZYN !!!!
CHAMSKA ZYCZE CI NAJGORSZEGO...
MOGLISMY WYSLAC SYNETYCZNE GOWNO A NIE NATURALNE MIALABY PANI NAUCZKE
Sama kultura....
o rany....kto by pomyslał ze tyle problemów goopie babsko będzie robić, a teraz zacieraj łapki
niech dalej piszę, to nie jest nękanie?? droge na komende już znasz :P

a nie rozumiem o co chodzi z all ?


E; a tak mi przyzło do głowy, czy rzecznik praw konsumenta by nie pomogł? zobacz u siebie gdzie masz takowego i zadzwoń, zapytaj
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..


Edytowane przez Miskaa78
Czas edycji: 2012-02-02 o 16:21
Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.