Dieta :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-04, 22:20   #1
**MaŁa**
Raczkowanie
 
Avatar **MaŁa**
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
GG do **MaŁa**
Unhappy

Dieta :(


Dziewczyny już nie mam siły....przytyłam niesamowicie....nic mi się nie chce....nie wspomnę już o tym co czuję jak na siebie patrze....moją zmorą są biodra brzuch uda pośladki....proszę poradzcie mi jakąś dietę która jest naprawde dobra....może jakieś tabletki wspomagające....acha i co jest lepsze siłownia czy fitness??
**MaŁa** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:26   #2
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: Dieta :(

Cytat:
Napisane przez **MaŁa**
Dziewczyny już nie mam siły....przytyłam niesamowicie....nic mi się nie chce....nie wspomnę już o tym co czuję jak na siebie patrze....moją zmorą są biodra brzuch uda pośladki....proszę poradzcie mi jakąś dietę która jest naprawde dobra....może jakieś tabletki wspomagające....acha i co jest lepsze siłownia czy fitness??
Cóż... dietka to takia gdzie się racjonalnie odżywiasz i zjadasz mniej kalorii... (zależnie od zapotrzebowania) od 1000-1200 do 1200-1400 kcal... Jak zamierzasz dietkować i ćwiczyć to Ci wystarczy. Byle byś była regularna i wytrwała . A co do Twojego ostatniego pytanka to siłownia i fitness . Jeszcze basenik gratis . Tłuszczyk napewno się spali . Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 00:09   #3
Indi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 46
Dot.: Dieta :(

1000 kcal to stanowczo zbyt mało. Chyba że chcesz schudnąć i znów zafundować sobie jo-jo. Ja gdy jestem na etapie spalania tłuszczu, bo nie odchudzam się w dosłownym znaczeniu jak większość z Was, jem 1900 kcal i chudnę (przede wszystkim z tłuszczu a nie wagi).

Najlepszym wyjściem jest rozsądna dieta połączona z siłownią i fitness.
Indi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 06:56   #4
mao_lao
Raczkowanie
 
Avatar mao_lao
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 73
Dot.: Dieta :(

Suzana odwaliła piękną robotę w Linkowni - zajrzyj tam
mao_lao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 09:18   #5
**MaŁa**
Raczkowanie
 
Avatar **MaŁa**
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
GG do **MaŁa**
Dot.: Dieta :(

dziekuję....napewno zerknę....chciałabym schudnąć, ale aby potem nie nastąpił efekt jojo .... ktora z diet jest najlepsza....może macie jakąś rozpiskę....Dziękuję dziewczyny <kwiatek>
**MaŁa** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 09:36   #6
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Dot.: Dieta :(

Cytat:
Napisane przez Indi
1000 kcal to stanowczo zbyt mało. Chyba że chcesz schudnąć i znów zafundować sobie jo-jo. Ja gdy jestem na etapie spalania tłuszczu, bo nie odchudzam się w dosłownym znaczeniu jak większość z Was, jem 1900 kcal i chudnę (przede wszystkim z tłuszczu a nie wagi).

Najlepszym wyjściem jest rozsądna dieta połączona z siłownią i fitness.
hmmm Indi tu się nie zgodzę dieta 1000kcal jest dobra, ale na niedługo. można od niej zacząć, i stopniowo podnosić wartość kaloryczną jak i również ćwiczenia. nawet takową posiadam na kompie poszperam zaraz wkleję ....
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 09:39   #7
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Wink Dot.: Dieta :(

prosze: (nie namawiam do stosowania rygorystycznie, ale wydaje mi się że jest dość dobrze "skomponowana". zawsze można coś dodać):

I śniadanie - 250 kcal:Do wyboru
1. Bułeczkę pełnoziarnistą posmarować łyżeczką masła lub margaryny, obłożyć 2 cienkimi plasterkami gotowanej szynki oraz kilkoma plasterkami ogórka.
2. 3 dag płatków czekoladowych zalać połową opakowania jogurtu waniliowego, wkroić mandarynkę.
3. 10 dag twarożku wymieszać z łyżeczką śmietany, skropić sokiem z cytryny i posłodzić słodzikiem. Dodać pokrojone pół pomarańczy i pół jabłka oraz 10 dag malin.
4. Kromkę ciemnego tostu posmarować łyżeczką margaryny, obłożyć liściem sałaty, plasterkiem sera żółtego lub łyżeczką serka topionego. Zjeść z kiwi i marchewką lub pomidorem, papryką.
5. Kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować łyżeczką masła i 5 dag twarożku, położyć pomidora na kanapkę.
6. Jajko roztrzepać z łyżką wody, dodać pół pęczka posiekanego koperku lub szczypiorku, doprawić solą i pieprzem. Usmażyć na łyżeczce masła. Zjeść z kromką chleba z pełnego przemiału.
7. Małą bułeczkę przekroić i posmarować łyżeczką masła oraz 2 łyżeczkami dżemu.

II śniadanie i Podwieczorek - 100 kcal:
Do wyboru
1. Kromka chleba z masłem i pomidorem.
2. Kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku i pomidorem.
3. Kromka pumpernikla z masłem i pół ogórka.
4. Filiżanka zupy pomidorowej z ryżem.
5. 100ml wywaru warzywnego z roztrzepanym jajkiem.
6. Marchewka z jabłkiem i sokiem cytrynowym.
7. 2 pomidory, 2 cebulki ze szczypiorkiem.
8. 6 cieniutkich plasterków polędwicy wieprzowej.
9. 4 cienkie plasterki mortadeli.
10. Plasterek szynki gotowanej.
11. 6 Plasterków polędwicy drobiowej.
12. 10 Dag serka homogenizowanego z 10 dag truskawek.
13. 10 Dag sera chudego ze szczypiorkiem.
14. Szklanka maślanki z kromką chrupkiego pieczywa.
15. Mały banan.
16. Grejpfrut.
17. 2 Brzoskwinie.
18. 2 Jabłka.
19. 2 Delicje.
20. 5 Kostek czekolady.
21. 3 Kulki lodów owocowych.

Obiad - 350 kcal:
Do wyboru
1. Pokroić w zapałkę 10 dag piersi z kurczaka, małą zieloną lub żółtą cukinię, marchewkę i por. Mięso obsmażyć na łyżce oleju, dodać warzywa i jeszcze 5 min. dusić. Doprawić solą, pieprzem i przyprawą chińską. Posypać tymiankiem, zjeść z kromką chleba pełnoziarnistego lub dwoma małymi ziemniakami.
2. 10-15 dag piersi z kurczaka obsypać przyprawami (Prymat Kucharek, papryka, pieprz, itp.), usmażyć na łyżeczce oliwy. Ugotować 15-20 dag warzyw (kalafiora, brokuła, fasolki szparagowej, marchewki). Zjeść z 1 ziemniakiem.
3. 15 dag piersi indyka oraz 20 dag pieczarek opłukać i pokroić. Obsmażyć na łyżce oleju. Dodać 5 dag groszku oraz łyżkę chudej śmietany. Doprawić ziołami, solą i pieprzem.
4. 10 dag mielonego mięsa wyrobić z łyżką twarożku, solą i pieprzem. Uformować małe frykadelki. Oczyścić 2 strąki papryki, obrać cebulę. Warzywa drobno pokroić. Na patelni rozgrzać łyżkę oleju. Frykadelki smażyć z warzywami.
5. Szklankę ugotowanego makaronu zmieszać z sałatką z pomidora, papryki, ogórka i 2 łyżkami twarożku.
6. Szklankę kaszy gryczanej zjeść z jajkiem sadzonym na łyżeczce oleju. Wypić do tego szklankę maślanki lub kefiru.
7. Jednego sporego ziemniaka ugotować w mundurku i pokroić. Mały kawałek czerwonej papryki pokroić w kostkę. Wymieszać 1 łyżkę octu winnego, 1 łyżeczkę oliwy, sól i pieprz. Marynatą polać warzywa. 100g fileta z morszczuka, dorsza, flądry, pstrąga lub soli usmażyć na maśle lub margarynie.

Kolacja - 200 kcal:
Do wyboru

1. Sałatka z 100g chudej wędliny, 1 cykorii, 1 ogórka kiszonego, 1 kwaśnego jabłka, 100ml jogurtu naturalnego.
2. Pierogi leniwe z chudego twarogu (150g).
3. 2 kromki pieczywa chrupkiego żytniego z masłem lub margaryną i białym serem oraz surówka z cykorii, rzodkiewek i pomidora.
4. Kromka ciemnego pieczywa z 50g chudej wędliny i sałatką z papryki, cebuli i pomidora.
5. Kromka pieczywa i sałatka z pora, ogórka kiszonego, 3 łyżek groszku konserwowego.
6. Sałatka owocowa z kiwi, grejpfruta, plastra ananasa
7. Sałatka z tuńczykiem (120g tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki kukurydzy, 2 łyżki ugotowanego ryżu, 2 liście kapusty pekińskiej)
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 10:00   #8
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Dieta :(

dieta 1000kcal to fajna rzecz ale raczej nie polecam jezeli chcesz intensywnie cwiczyc. wydaje mi sie ze powinnas zjadac okolo 15000kcal i uprawiac jakies sporty - wlasnie np. fitness silka i basenik. i oczywiscie odzywiac sie regularnie i zdrowo. zero slodyczy (po ok 2dniach nie jedzenia ich, no moze po 4 najpozniej odechce ci sie ich jesc) nie sol potraw, jedz ciemne pieczywo, dostarczaj organizmowi duzo wapnia, pij duzo wody niegazowanej i zrezygnuj ze wszystkiego co tluste i niezdrowe. jezeli tak zrobisz powinnas zaowazyc efekty i ustrzedz sie jojo. polecam herbatki ziolowe - zwlaszcza zielona, i rozsmakuje sie w blonniku swietne sa musli z mlekiem np. 0,5%. nie katuj sie drakonskimi dietami bo to tlko ci zaszkkodzi. badz wytrwala i czytaj i pisz na tym forum bo to pomaga w wytrwaniu - sprawdzone i udowodnione
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 11:08   #9
**MaŁa**
Raczkowanie
 
Avatar **MaŁa**
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
GG do **MaŁa**
Dot.: Dieta :(

jeszcze raz dziękuję....dobrze że jesteście
**MaŁa** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 14:46   #10
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomości: 1 940
Dot.: Dieta :(

Ja jestem na 1200-1300 i jest ładniutki efekt . Do tego intensywnie ćwiczę. Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 16:28   #11
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: Dieta :(

Dieta 1000 kcal moze przynieśc efekt jojo jak u mnie, boz robiłam jeden podstawowy błąd. Zamiast wprowadzić po jej zakoczeniu diete 1500 kcal zaczełam jeść bardzo dużo. Wszystko jest dla ludzi ale trzeba stosowac diety z rozsądkiem Pozdrawiam i życzę nam wszytskim powodzenia w walce z zbędnymi kilogramami
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 16:45   #12
karioczka
Raczkowanie
 
Avatar karioczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 64
Dot.: Dieta :(

A ja Ci moge polecic najlepsza diete wedlug mnie ktora niestety jest bardzo kontrowersyjna.Ale przez prawie rok nie moglam zrzucic nawet 1 kilograma.A pozniej pewien lekarz mi ja zaproponowal ktory sam ja stosowal.Gdybym nie wyprobowala jej na sobie to bym jej tu nie pisala.W niecale 2 tygi (moze niecale 3) zlecialo mi sporo cm z bioder z talii oraz z boczkow.Nosze juz o jeden numer mniejI przy okazjii czuje sie swietnie i nic mi nie jest!No wiec to jest dieta podobna do diety Kwasniewskiego.A o to moj przykladowy jadlospis na ktorym zrzucilam 5 kilo bez rygoryscztyczego przestegania diety.


Rano:
2 jajka na boczku (nie bac sie tluszczu!!)
Kakao z Kawa na wodzie (0 mleko!)

I to mi starczalo prawie na caly dzien :p

Po poludniu :
Pare lyzek dzemu malinowego.. (koniecznie malinowy bo na wyproznianie dobry)

Obiad:
Lekka zupka jarzynowa

KOlacja:
Jakies miesko

Czyli praktycznie jemy jajka , mieso,zupy jarzynowe,dzem malinowy, mozna sery i szynki. I od czasu do czasu mozna jakis owocek zjesc albo lekki jogurcik.MOze to lekko ubogi jadlospis ale uwierzcie mi ja sie po nim naprawde super czuje i zadnego cholesterolu ani zakawaszenia w organizmie nie mam tak jak to inni pewnie sobie mysla.

NO i jedynie co mi pozostaje do zrobienia to zyczyc powodzenia
__________________
"Jednym okiem przygladala sie..jakie to wszystko brudne i zle.."
karioczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:27   #13
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Wink Dot.: Dieta :(

a ja kiedyś przeczytałam(chyba to Suzanna napisała) że wystarczy sobie dzień na dwie połówki podzielić, w pierwszej połówce jeść więcej węglowodanów,a w drugiej więcej białka,wrecz samo białko. no i gdzies tam pomiędzy tłuszcze i stosuje się do tego i cZUję się o niebo lepiej, nie mam problemów z wypróżnianiem, wręcz codziennie(może dwa).

i generalnie widze naoczne. mój brzuch - mniejszy !!!! a przeważnie wieczoram jak zjadłam "nie" białko miałam taki twardy nadęty i wypięty (fe).

ale to tak tylko napisałam. może Suzanka wyjaśni czemu tak sie dzieje, bo niedoczytałam wtedy!
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:47   #14
Femininity
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 574
Dot.: Dieta :(

co do wypróżnien,,,,,,,no chmm...bo ja nie wiem czy u mnie jest coś nie tak.
Jestem na diecie i do toalety chodze tylko na to drogie "szybsze"(i to bardzo często...bardzo) a do tego pierwszego nie odczówam zadnej potrzeby tak jak bym nie musiała??? i tak od prawie tygodnia! to zle?? z organizmem cos nie tak? bo ja nie mam pojecia...
Femininity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.