technik organizacji reklamy-pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-20, 15:49   #1
bajerek4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2

technik organizacji reklamy-pomocy


Witam za niedługo kończę gimnazjum.Oczywiście pojawia się pytanie co dalej.Chce iść do technikum lecz jestem słabym uczniem (matematyka,fizyka,chemia )<--przedmioty ścisłe.Przeglądając kierunki kształcenia(jednej szkoły) natrafiłem na technik organizacji reklamy zaciekawił mnie i zastanawiam się czy nie iść w tym kierunku.Oczywiście wole i się upewnić i dowiedzieć się co nie co o tym zawodzie. Zacznę od tego że lubię rysować i mam dobrą wyobraźnie(ciekawe pomysły) słyszałem że to się przydaje.Mam parę patyn:
-jakie są główne przedmioty
-czym się dokładnie zajmuje
-czy łatwo zdobyć prace (ile zarabia?)
-czy to trudny zawód
-co powinna potrafić osoba idąca na ten profil

Nie musicie na wszystko odpowiadać chce się poprostu doradzić Z góry dziękuje
bajerek4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 11:41   #2
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: technik organizacji reklamy-pomocy

Co do przedmiotów to najłatwiej sprawdzić na stronie internetowej lub w dziekanacie konkretnego technikum, do którego chcesz iść, bo podejrzewam, że w różnych szkołach różnie to może wyglądać.

Co do pozostałych pytań, to jeśli nawet uzyskach konkretne odpowiedzi, to radzę się nimi mocno nie sugerować, zwłaszcza, jeśli nie będą to odpowiedzi od osób, które w tej branży pracowały. Dlaczego? Bo to, czy osiągniesz sukces zawodowy, zależy w głównej mierze od Twojej motywacji, pomysłowości i przedsiębiorczości, a nie od wykształcenia czy branży.

Zanim skończysz edukację rynek zdąży się zmienić i NIKT nie powie Ci na 100%, jacy specjaliści będą wtedy potrzebni. Wytłumaczę na przykładzie. Znam ludzi, którzy uważają, że filologia angielska jest przyszłościowa, bo "na każdej stronie tłumaczenia można zarobić kupę kasy". Tylko sęk w tym, że najpierw trzeba dorwać zlecenie na tłumaczenie, a teraz angielski znają wszyscy i jest masa studenciaków, którzy przetłumaczą dowolny tekst za grosze. To, że z reguły takie osoby wklepują tekst do Google Translatora i tylko go wygładzają, to już inna sprawa, faktem natomiast jest, że nawet dobrym tłumaczom obecnie trudno jest dorwać fuchę.

Gdzie tu miejsce na Twoją motywację? Otóż mimo nawet tak złej sytuacji na rynku tłumaczy możesz zostać jednym z nich i na tym zarabiać, jeśli zrobisz to z głową. Czyli np. zostaniesz tłumaczem przysięgłym (nie jest to łatwe, ale to jedyna sensowna opcja) albo dołożysz sobie do tego jeszcze inne języki. Albo znajdziesz sposób na to, jak efektywnie pozyskiwać klientów potrzebujących tłumacza, np. zatrudniając się w ambasadzie czy urzędzie.

Tak samo z Twoją organizacją reklamy. Jeśli znajdziesz sposób, aby wybić się wśród innych specjalistów z tej samej dziedziny, to przy odrobinie szczęścia odnajdziesz się w każdej branży. Z takim wykształceniem teoretycznie możesz robić wiele rzeczy, ale to, czy dobrze płatnych i czy będzie po tym praca, to już zależy po prostu od tego, jaką fuchę uda Ci się znaleźć.

Moja rada: rozwijaj te umiejętności, które uważasz za swoje mocne strony (i ich wykonywanie sprawia Ci przyjemność) i spróbuj znaleźć jakieś praktyki / staże w tym zawodzie, aby te umiejętności wypróbować. Poszukaj też ofert pracy na interesujące Cię stanowiska (lub na takie, które wymagają wykształcenia, jakie zamierzasz posiąść) i sprawdź, jakie jeszcze umiejętności są wymagane przez pracodawców. Przy okazji w ogłoszeniach może uda Ci się znaleźć szacunkowe wynagrodzenie, jeśli nie, wysyłaj maile z zapytaniem.

Z tego co wiem, organizacja reklamy wiąże się głównie z pracą w agencjach reklamowych i na stanowiskach typu copywriter, specjalista PR itp.

Mam nadzieję, że pomogłam chociaż trochę i że uda Ci się przebrnąć przez całość tego monstrualnego posta
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 13:57   #3
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: technik organizacji reklamy-pomocy

technik jest tylko technikiem . On nie zagwarantuje Ci pracy.
ja chodziłam do technikum ekonomicznego i jedyne co mogę Ci powiedzieć od siebie to 4 klasa była męczarnią. 4 lata to za dużo , ciągłe wałkowanie tego samego. Przedmioty zawodowe a tu na maturę trzeba się uczyć.
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:40   #4
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: technik organizacji reklamy-pomocy

Cytat:
Napisane przez bajerek4321 Pokaż wiadomość
Witam za niedługo kończę gimnazjum.Oczywiście pojawia się pytanie co dalej.Chce iść do technikum lecz jestem słabym uczniem (matematyka,fizyka,chemia )<--przedmioty ścisłe.Przeglądając kierunki kształcenia(jednej szkoły) natrafiłem na technik organizacji reklamy zaciekawił mnie i zastanawiam się czy nie iść w tym kierunku.Oczywiście wole i się upewnić i dowiedzieć się co nie co o tym zawodzie. Zacznę od tego że lubię rysować i mam dobrą wyobraźnie(ciekawe pomysły) słyszałem że to się przydaje.Mam parę patyn:
-jakie są główne przedmioty
-czym się dokładnie zajmuje
-czy łatwo zdobyć prace (ile zarabia?)
-czy to trudny zawód
-co powinna potrafić osoba idąca na ten profil

Nie musicie na wszystko odpowiadać chce się poprostu doradzić Z góry dziękuje
No więc tak, powiem Ci to co uważam i to co wiem ze swojego doświadczenia, bo w tym roku skończyłam właśnie 4-letnie technikum o profilu technik organizacji reklamy, co więcej pisałam dzisiaj egzamin zawodowy, który w sumie jeszcze bardziej upewnił mnie w mojej opinii na temat tej szkoły (podkreślam szkoły, bo nie wiem jak wygląda sprawa w innych szkołach, miastach itd..)
przyznam, że sama nie miałam nigdy jakichś artystycznych zdolności i raczej nic nie skłaniało mnie do tego, żeby kiedykolwiek wykonywać sztukę (w jakiejkolwiek postaci), ale tak samo jak ty, byłam świeżo po gimnazjum i szczerze powiedziawszy nie miałam pojęcia gdzie iść, interesowała mnie troszkę fotografia, więc po przejrzeniu oferty pobliskich szkół średnich zdecydowałam się na ten profil, nie chciałam iść do liceum, bo miałam wrażenie, że "poza" maturą nic po nim nie będę miała, teraz z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że żałuję swojej decyzji , bo niestety ale nie sądzę, żeby cokolwiek miał mi zagwarantować tytuł technika, poza tym wybieram się na studia zupełnie nie związane z tematem, wiec w sumie była to w moim przypadku trochę strata czasu.. poza tym niestety ale mało kto jest w stanie ogarniać przez 4 lata ponad 30 przedmiotów i do tego DOBRZE przygotować się do matury, więc pomimo panujących stereotypów, że technikum to "szkoła robotnicza/ druga zawodówka" itd to właśnie w technikum jest konkretny zapieprz, bo nie dość, że ma się przedmioty podstawowe to do tego jeszcze mnóstwo zawodowych, z których większość zmienia się co roku i tak np. z przedmiotu fotografia reklamowa, czy też historia sztuki, które miałam tylko przez rok właściwie nie nauczyłam się nic konkretnego..
poza tym wspomniałeś, że kiepsko u ciebie z chemią, a w mojej szkole przynajmniej wprowadzili właśnie na kierunku reklamy chemię na poziomie rozszerzonym..
nie wiem do jakiej szkoły konkretnie się wybierasz, jak kompetentna jest kadra nauczycielska w tej szkole, jaki sprzęt czy rozkład zajęć, ale ja osobiście mogę powiedzieć, że jeśli na prawdę masz tzw. "artystyczne" powołanie, lubisz rysować, masz kreatywne i oryginalne pomysły to ja bym bardziej polecała ASP albo liceum (żeby dobrze przygotować się do matury, która no jednak jest niezbędna..) a do tego zapisać się na jakiś kurs rysunkowy, bo po takiej szkole może i rozwiną się minimalnie twoje zdolności czy wiedza w dziedzinie reklamy, ale niestety nie przygotowuje ona do wykonywania tego zawodu, są oczywiście organizowane praktyki, ale polega to na tym, że kto pierwszy ten lepszy, czyli ten komu się uda dostanie się do dobrej firmy, gdzie ma szansę poznać pracę reklamodawcy "od kuchni", a reszcie pozostaje nudzić się przez miesiąc
trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to z chęcią odpowiem
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.