Świadczenie rehabilitacyjne z ZUS. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-27, 21:34   #1
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293

Świadczenie rehabilitacyjne z ZUS.


Katesia,opiszę Ci dokładnie, bo mnie o to prosiłaś i może innym mamusią się przyda. Przebywam na zwolnieniu lekarskim od 25 maja, 20 listopada mija 182 dni tj. 6 m-cy ciagłej nieobecności w pracy. Obecnie po 182 dniach , takie są przepisy , będziemy otrzymywać wynagrodzenie tj.świadczenie rehabilitacyjne z ZUS. Należy więc dostraczyć do tego organu wypełnione następujące dokumenty: druk N-9 wypełnia lekarz prowadzący ciążę,załącza się do niego kserokpię karty ciąży -ważne,żeby była na bieżąco uzupełniona, wniosek świadczenie rehabilitacyjne-wypełnia płatnik-pracodawca, formularz wywiad zawodowy - wypełnia pracodawca, a dokładnie pracownik komórki bhp,jeżeli taka istnieje. Ja to wszystko wypełnione zaniosłam do ZUS. Bardzo się zdziwiłam, jak mi babeczka powiedziała ,że moga mnie wzywać na "badanie". Wkurzyło mnie to , bo nie dosyć,że tyle się płaci na te zasrane składki i nikomu nie dam się badać w zaawansowanej ciąży. Katesia zależy od kiedy przebywasz na zwolnieniu i kiedy mija u Ciebie te 182 dni, na pewno przyślą Ci te dokumenty i musisz szybko je złożyć w ZUS. Myślę,że trochę Ci naświetliłam temat. Pozdrawiam wszystkie mamusie na zwolnieniach i nie tylko.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 08:23   #2
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Świadczenie rehabilitacyjne z ZUS.

dzieki Nel, troszke naświetliłas, jednak mam jeszcze niejasnosci. Jestem na zwolnieniu od poczatku czerwca to jeszcze chyba kilka dni do 182, wiec nic mi nie przyszlo, ale czy to przyjdzie niezaleznie od tego czy sama bede sie starac? Czy ksiegowa w pracy ma obowiazek mnie o tym poinformowac-tzn co mam robic, i czy jest mozliwosc ze pominął tekie zeznania?a w kwesti wyjasnienia -na zwolnieniu na ciąze jestem od lipca bo wczesniej było wielkie prawdopodobienstwo ze jednak nie donosze ciązy i lekarz nie dawał mi ciązowego, wiec byłam na zwolnieniu płatnym 80%. czyli liczyc sie bedzie tylko ciązowe zwolnienie? bo jesli tak to 182dni minął mi po porodzie.

a tak apropo zaczeły sie dwa watki o ZUSie i przeraza mnie ta ich biurokracja, zamiast zajac sie innymi sprawami to ciagaja kobiety ciezarne....i po jakiego czorta?
Nel dzieki.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:03   #3
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Świadczenie rehabilitacyjne z ZUS.

Katesia ilość dni tj.182 liczy się od dnia pierwszego zwolnienia lekarskiego,niezależnie czy było płatne 80% nie na ciążę, czy następnie na ten stan. Jest to ciągła nieobecność w pracy trwająca właśnie 182 dni. Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do firmy i popytała się księgowej , co ona na to. Daj mi póżniej znać co Ci powiedziała księgowa. Pozdrawiam
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 11:10   #4
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Świadczenie rehabilitacyjne z ZUS.

dzieki jeszcze raz , po długim weekendzie wybieram sie do pracy wiec sie dowiem wszystkiego i napisze. buziaki.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.