Cera naczynkowa i trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 13:20   #1
karolciax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
GG do karolciax
Exclamation

Cera naczynkowa i trądzik


Witam . Mam 17 lat i mam pewien problem ze skórą. Mianowicie mam bardzo zaczerwienioną skórę na policzkach , w pewnym miejscach popękane naczynka. No i oczywiście walczę z trądzikiem zwłaszcza w strefie T ( broda nos szczególnie czoło) . Obawiam się że stosując kosmetyki przeciw trądzikowi , pogarszam problem z naczynkami. Ponadto właśnie na policzkach mam bardzo wysuszoną skórę ( odchodzą małe skórki ). Nie mam pojęcia jakich kosmetyków używać i czego unikać .. prószę o pomoc.
karolciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 16:10   #2
nona77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Po pierwsze radzilabym ci isc do dermatologa a pozniej do jakiejs dobrej kosmetyczki ktora przeprowadzi z toba wywiad i doradzi jakie kosmetyki
masz stosowac. Jestes bardzo mloda wiec nie wiem czy to nie tradzik rozowaty bo przy nim wystepuje rumien.

Co do diety, zadnych potraw pikantnych i goracych
zadnego alkoholu
ostroznie z czekoladay

Solarium,sauna,basen odpadaja(chyba ze posmarujesz sie gruba warstwa jakiegos tlustego kremu-ale to dotyczy tylko basenu)

Krem z filtrem na zime 30 a lato 50.
Daj znac co powiedzial lekarz.
nona77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 17:56   #3
rakahanga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Witam. W "czasach młodości" borykałam się z poważnym trądzikiem, po którym zostały mi blizny na szyi. Teraz, od dwóch lat (mam 43) odczuwam problemy z rumieniem i grudki na twarzy. W ciąży (właśnie 2 lata temu) moja skóra zaczęła się czerwienić. Wyglądało to tak jak na zdjęciu 1 (w ciąży). Teraz moje policzki nadal są czerwone i grudkowate (dwa kolejne zdjęcia). Lekarz dermatolog zaklasyfikowała to jako trądzik różowaty i zaleciła na noc stosować krem FINACEA. Smaruję już prawie rok i nic. A może to nie wystarczy? Może potrzebny antybiotyk?
I kolejne pytania. Jakie zabiegi kosmetyczne mogę stosować na twarz? Jakich kremów używać? Czy mogą to być jakieś przeciwzmarszczkowe? Czy mogę kremy tłuste? (teraz na mrozy chyba wskazane).

w ciazy.jpg

teraz.jpg

tradzik1.jpg
rakahanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:04   #4
rakahanga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Nie bardzo też wiem jaki rodzaj cery mam. Czy naczynkowa, czy sucha, czy tłusta. Po umyciu mam uczucie ciągnięcia, więc chyba sucha, ale trądzik krostki, więc chyba tłusta. Jeżeli trądzik różowaty, to naczynka słabsze? Wiem, mogę poczytać w internecie, pójść do kosmetyczki, zapytać dermatologa. Ale jeżeli to możliwe, to proszę o odpowiedź na forum.
rakahanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:23   #5
nona77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Twoja to napewno naczynkowa co widac juz na zdjeciach.
Poradzilabym ci isc do dobrej kosmetyczki.W niektore salony kosmetychne wspolpracoja z labolatorium. Czasem trzeba troche wydac ale efekt jest imponujacy.I moze zmiana dermatologa.
nona77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:45   #6
jojoanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 82
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Mnie sie zdaje ze ta walka z tradzikiem przesuszylas skore - stad te wysuszone policzki i odchodzace skórki.

Popieram wizyte u dermatologa, acz dobra , podkreslam dobra kosmetyczka tez moze pomoc

w miedzyczasie mozesz pouzywac serie do cery naczynkowej Flos-lek, Jest tania i lagodna wiec bedzie ok.
__________________
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
jojoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 10:59   #7
Kalosze_w_grochy
Przyczajenie
 
Avatar Kalosze_w_grochy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Karolciax, nie wiem skąd jesteś, ale moja siostra miała taki problem i poszła w Krakowie na konsultację do pewnej pani kosmetolog i ta bardzo jej pomogła. Jeśli Cię to interesuje dam namiary na prv, ale widziałam rezultaty i z czystym sumieniem mogę polecić p. Kasię.
Kalosze_w_grochy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 20:29   #8
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Cytat:
Napisane przez karolciax Pokaż wiadomość
Witam . Mam 17 lat i mam pewien problem ze skórą. Mianowicie mam bardzo zaczerwienioną skórę na policzkach , w pewnym miejscach popękane naczynka. No i oczywiście walczę z trądzikiem zwłaszcza w strefie T ( broda nos szczególnie czoło) . Obawiam się że stosując kosmetyki przeciw trądzikowi , pogarszam problem z naczynkami. Ponadto właśnie na policzkach mam bardzo wysuszoną skórę ( odchodzą małe skórki ). Nie mam pojęcia jakich kosmetyków używać i czego unikać .. prószę o pomoc.
A byłaś u dermatologa? trochę te objawy przypominają mi trądzik różowaty, który powstaje na podłożu cery naczyniowej. To bardzo ważne, aby wcześnie go zdiagnozować, bo późniejsze komplikację mogą być trudne do zredukowania.

Różne kosmetyki na tego typu dolegliwość znajdziesz tu: http://www.aptekavolfarm.pl/?name=tr...=0&form=1...no, ale początkowo pójdź lepiej do dermatologa.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 11:58   #9
karolciax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
GG do karolciax
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Kochane , dziękuję za odpowiedzi , ale to raczej nie jest trądzik różowaty. Mhh.. a znacie jakieś dobre kremy , kosmetyki na zlikwidowanie zaczerwienień na twarzy ?

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez jojoanna Pokaż wiadomość
Mnie sie zdaje ze ta walka z tradzikiem przesuszylas skore - stad te wysuszone policzki i odchodzace skórki.

Popieram wizyte u dermatologa, acz dobra , podkreslam dobra kosmetyczka tez moze pomoc

w miedzyczasie mozesz pouzywac serie do cery naczynkowej Flos-lek, Jest tania i lagodna wiec bedzie ok.
Dziękuję Ci bardzo , tez tak myślałam. Upewniłaś mnie w tym. ;D
karolciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 11:50   #10
urt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 39
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Weź pod uwagę też wiraminę K, wzmacnia naczynia i zmniejsza zaczerwienienia twarzy.A z flos-lek dobra jest ta maseczka na naczynka, tylko ja wyłącznie tę w saszetkach.
urt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 12:56   #11
Kalosze_w_grochy
Przyczajenie
 
Avatar Kalosze_w_grochy
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Z tego co wiem mary cohr ma bardzo dobrą serię do takiej skóry. Niestety nie pamiętam nazwy.
Kalosze_w_grochy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 10:04   #12
edytaedytae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Cera naczynkowa i trądzik

Też mam problem z cerą naczynkową. I z tradzikiem...
Kupiłam w salonie kosmetycznym kupon na 5 zabiegów laserowych. Ale zanim zaczęłam na nie chodzić, wyskoczyło mi tyle pryszczy, że musiałam iść do dermatologa. Leczenie dermatologiczne jest przeciwwskazaniem do zabiegów laserowych. Tak więc zostałam z kuponem, którego nie mogę wykorzystać...
Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana kupieniem takiego kuponu, piszcie na edytakarolina92@o2.pl.
Kupiłam za 300, sprzedam za 250 (5 zabiegów!)
Salon jest w Warszawie, na Mokotowie.
edytaedytae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.