pory dziura zdjęcia-> pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-15, 18:31   #1
weryfikator
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
GG do weryfikator
Unhappy

pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!


Witam mam 20 lat proszę o pomoc, odkąd pamiętam mam tłustą cerę i ogromne pory na twarzy, codziennie myję twarz żelem, wycieram tonikiem i stosuje krem- wszystko oczywiście dobrane dla rodzaju mojej cery, niestety mało mi to wszystko pomaga, na dodatek ostatnio zrobiła mi się duża dziura na policzku, taki ogromny por, proszę czy kros umie mi pomóc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1636[01]_15-03-11.jpg (19,7 KB, 324 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1636_15-03-11.jpg (17,7 KB, 322 załadowań)
weryfikator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:50   #2
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez weryfikator Pokaż wiadomość
Witam mam 20 lat proszę o pomoc, odkąd pamiętam mam tłustą cerę i ogromne pory na twarzy, codziennie myję twarz żelem, wycieram tonikiem i stosuje krem- wszystko oczywiście dobrane dla rodzaju mojej cery, niestety mało mi to wszystko pomaga, na dodatek ostatnio zrobiła mi się duża dziura na policzku, taki ogromny por, proszę czy kros umie mi pomóc?
Oczywiście że może - DERMATOLOG
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 10:53   #3
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

ja bym poszła do dermatologa... a tak z domowych sposobów na takie problemy to lubię maseczkę drożdżową(w necie znajdziesz przepis) i maść z witamina A ( za 2 zł dostaniesz w aptece) albo maść cynkową ( 1 zł)
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 18:24   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

Ale po co dermatolog skoro Ona nie ma pryszczy tylko problemem są pory?

Na rozszerzone pory pomoże pewnie SERIA zabiegów mikrodermabrazji bądź kwasy.

Jesli nie masz na razie pieniędzy, żeby sobie zafundować serię zabiegów, to kup sobie zieloną glinkę [proszek, nie jakieś tam maseczki z domieszką glinki] i nakładaj na buzię, na pewno troszkę się zmniejszą. Kiedyś czytałam, że pory również zmniejsza maska z ubitego białka jajka. Aczkolwiek polecam zabiegu złuszczające skórę, bo przyniosa one o wiele lepszy efekt, niż wszelkie maski.


Cytat:
Napisane przez holly17 Pokaż wiadomość
ja bym poszła do dermatologa... a tak z domowych sposobów na takie problemy to lubię maseczkę drożdżową(w necie znajdziesz przepis) i maść z witamina A ( za 2 zł dostaniesz w aptece) albo maść cynkową ( 1 zł)
Maska z drożdży może i zmniejsza pory, ale maść cynkowa i maść z wit A na pewno nie. Bzdura jakaś.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:50   #5
weryfikator
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
GG do weryfikator
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

Dziękuje niczka87 w końcu jakaś dobra rada, a co do wypowiedzi visez to wydaje mi sie ze niewiesz czemu służą fora, służą temu zeby ludzie wymieniali sie swoją wiedzą i sobie pomagali, bo naprzykład jeżeli kroraś wizażanka pyta o sprawy intymne to moglibyśmy wysłać ją do ginekologa, albo jeżeli ktoś pyta o coś na wątku dietetyka to niech idzie do dietetyka, to bez sensu wtedy takie fora by nie istniały. Życzę ci szczerze abyś otrzymała taką samą rade jaką ty udzieliłaś mnie gdy sama będziesz potrzebowała jakiejś porady.
weryfikator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 13:15   #6
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

Również polecam kwasy (teraz idzie wiosna, więc polecam migdałowy- bezpieczniejszy na tę porę roku)oraz przemywanie twarzy hydrolatem oczarowym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1, wiem, że wielu dziewczynom pomogł zmniejszyć pory, a i mi zmniejszył pory, choć ważne jest regilarne stosowanie. Zauważyłam też u siebie, że dużo nawilżania sprawia, że pory są mniejsze.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:29   #7
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez weryfikator Pokaż wiadomość
Dziękuje niczka87 w końcu jakaś dobra rada, a co do wypowiedzi visez to wydaje mi sie ze niewiesz czemu służą fora, służą temu zeby ludzie wymieniali sie swoją wiedzą i sobie pomagali, bo naprzykład jeżeli kroraś wizażanka pyta o sprawy intymne to moglibyśmy wysłać ją do ginekologa, albo jeżeli ktoś pyta o coś na wątku dietetyka to niech idzie do dietetyka, to bez sensu wtedy takie fora by nie istniały. Życzę ci szczerze abyś otrzymała taką samą rade jaką ty udzieliłaś mnie gdy sama będziesz potrzebowała jakiejś porady.
powiem Ci, ze sama mam taka dziurke kolo nosa, dokladnie w miejscu gdzie platek spotyka sie z dziurka nosa... nic na to nie pomoglo, a kwasze sie od 3 lat, zazwyczaj 10% (aha/bha/salicyl)plus od czasu do czasu 20%(mogdal) i wiecej. pozostaje sie z tym pogodzic.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 12:36   #8
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

Mam podobny problem do Twojego. Również moja cera jest okropnie porowata, a nos przypomina truskawkę. Próbowałam już wielu rzeczy, w tym kwasów, zarówno w postaci zabiegów jak i gotowych preparatów. Mikrodermabrazja też na wiele się nie zdała, pory zmniejszyły się dosłownie na chwilę, po czym nastąpił nawrót. Maseczki z glinki owszem - dobrze oczyszczają, ale w przypadku moich porów również nie zdziałały cudów.

Wszystko mi opada, kompletnie sobie z tym nie radzę.
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 14:38   #9
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
powiem Ci, ze sama mam taka dziurke kolo nosa, dokladnie w miejscu gdzie platek spotyka sie z dziurka nosa... nic na to nie pomoglo, a kwasze sie od 3 lat, zazwyczaj 10% (aha/bha/salicyl)plus od czasu do czasu 20%(mogdal) i wiecej. pozostaje sie z tym pogodzic.
Bo niskie stężenie, może temu jej nie rusza. 10% to wg mnie całe nic, tyle to w zwykłym kremie z kwasem jest. Jakbyś zrobiła serię 30-35% to myślę, że dziurka by znacznie się spłyciła.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 17:26   #10
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: pory dziura zdjęcia-> pomocy!!!

1. POROZMAWIAJ Z DERMATOLOGIEM, pod jego opieką możesz zastosować kwasy o ile będzie to wogóle konieczne.
2. Nie używaj kosmetyków sklepowych, żeli, pianek i innych cudów! Wyrzuć wszystkie lub sprzedaj.
Myj twarz czymś ultra delikatnym i obojętnym dla skóry.. np. tym .
Krem apteczny. Nie przemywaj twarzy tonikiem kupnym lecz wodą mineralną.

Latem nie spiekaj twarzy! Używaj kremu ochronnego.

Nie dotykaj twarzy w ciągu dnia!!
Makijaż z użyciem kosmetyków niekomedogennych (nie zapychających porów).
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.