naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-16, 12:14   #1
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62

naczynka


dzien dobry od roku na łydce mam pekniete naczynko.. z poczatku myslalam ze jest to siniak i tak to rzeczywiscie z daleka wyglada ..ale jak sie blizej przyjzec to widac kreseczki, takie sinofioletowe..jednak od niedawna zauwazylam ze pojawily sie (tez na tej samej lydce) znowu male pekniete naczynka(tzn mi sie wydaje ze sa to pekniete naczynka.. bo co innego to mogloby byc?)jak mozna sie tego pozbyc? laserem? ile to kosztuje? czy zabieg ten moze wykonac kosmetyczka? czy musi lekarz? czy opalanie sie moze byc niebezpieczne w tym wypadku? i co robic by nie pojawialy sie nowe pajaczki? dodam iz nigdzie indziej poza łydka czegos takiego nie mam. prosze o rade http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 12:32   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: naczynka

Obawiam się, że to pierwsze objawy niewydolności żylnej. Nie jest to jakaś straszna choroba, ale w najlepszym wypadku może popsuć wygląd nóg. Warto zrobić badanie naczyń, gdyż przyczyna może leżeć nieco głębiej i udać się do flebologa albo lekarza meydycny estetycznej. Na początek polecam lekturę artykułu o żylakach, gdyż dość szczegółowo opisuje problem.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 13:08   #3
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Re: naczynka

panie doktorze mam 19 lat. czy jesli moi rodzice oboje maja zylaki to ja tesh je bede miala? a czy jesli zaczne je juz teraz leczyc to czy istnieje szansa ze ich nie bede miala? prosze o odpowiedz...i czy depilacja woskiem moze pogorszyc stan moich nog?
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 11:50   #4
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Re: naczynka

sie niesmialo przypominam
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 23:40   #5
MegOn
Raczkowanie
 
Avatar MegOn
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
Re: naczynka

mam ten sam problem.. tez zauwazylam na moich lydkach male pekniete naczynka gdzie niegdzie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
czyli co trzeba w takim wypadku robic aby nic powaznego sie z zylkami nie dzialo? obecnie stosuje preparat Vichy Liposyne bo mam do tego cellulit miedzy innymi na lydkach. czy ten preparat jest w takim wypadku odpowiedni?
aj.. aj.. aj.. nie chce miec zylakow! http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
MegOn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-21, 10:01   #6
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: naczynka

aurinko napisał(a):
> ...i czy depilacja woskiem moze pogorszyc stan moich nog?

Jeżeli traktujesz nogi ciepłym (gorącym) woskiem, to owszem, może to powodować dalsze pękanie naczynek (pod wpływem ciepła żyłki rozszerzają się, a ponieważ przy zylakach często wystepuje kruchość ścianek naczyń - pękają). Odradzam też (po swoich przykrych doświadczeniach) używania elektrycznego depilatora.
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 12:30   #7
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: naczynka

Całkowicie nie da się zapobiec żylakom, ale profilaktyka jest absolutnie najważniejsza. Na problemy z żyłami cierpi ok. 70% osób i w większości spowodowane są one trybem życia, a obciążnie genetyczne stawia na dość trudnej pozycji. Gorąco namawiam do walki z problemem jak najwcześniej, choć oczywiście bez paniki.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.