Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11 - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Czy kolejną część robimy na odchowalni ??
tak 22 57,89%
nie 16 42,11%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-03, 12:39   #3751
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
co robicie na obiad ?? bo ja dzisiaj jakoś nic nie mogłam wymyślić więc robię krupnik ...
Pomidorowa, zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym, groszkiem, brokułem, marchewką, kalafiorem i szpinakiem zalana beszamelem.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 12:45   #3752
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Hej mamuśki

my od wczoraj od 17 w domku i próbujemy sobie poukładac plan dnia :0 Adaś grzeczny, nie placze tylko troche kwęka jak bąki puszcza ale spoko- da się wytrzymać
śpi całą noc i trzeba na karmienie go budzić bo taki suseł jest.
Nadrobi ę Was w nocy bo mam kupę rzeczy do ogarnięcia i trochę czasu mi brakuje

a to wczorajsze fotki przed wyjściem do domku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mms_20140202.jpg (73,4 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mms_20140202_2.jpg (78,5 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mms_20140202_3.jpg (69,3 KB, 91 załadowań)
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 12:47   #3753
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
http://www.wodakoperkowa.pl/ może tu uda ci się zamówić
o dzięki wielkie

u mnie dziś na obiad ryż curry z sosem chińskim.

Dziewczyny czy dziecko może ulać 2 godziny po jedzeniu ? sądziłam , ze tylko zaraz po jedzeniu dzieci ulewają ale już dziś drugi raz 2 godziny po jedzeniu odozyłam małego do spania a on mi ulał . Czy w nocy jeśli kładę go na boczek to nawet jeśli uleje to nic mu się nie stanie ?
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 12:53   #3754
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cześć,

witam się wreszcie i ja. Tylko Was ostatnio podczytuję i jakoś nie potrafię zebrać się do napisania

Magnusia Adaś jest śliczny

U nas na obiad był makaron z sosem pomidorowym z mięskiem mielonym, pieczarkami i cebulką.

W piątek byłyśmy z Zuzką na pobraniu krwi (przez moją chorą tarczycę dziecku trzeba też to sprawdzić) i było to straszne...wyciskanie po kropelce z tego malutkiego paluszka....

Dzisiaj żeby tortur było więcej to pojechaliśmy do okulisty sprawdzić czy z oczkami wszystko w porządku, ponieważ po porodzie Młoda miała wylew. Na szczęście już się wchłonął i lekarz po pooglądaniu oczu powiedział że wszystko ok..ufff

Jutro ciąg dalszy tortur jeszcze kontrolne usg bioderek i oby na razie to było wszystko.

-----edit

Jeszcze chciałam się zapytać jakie laktatory polecacie??
U nas jak był potrzebny to TŻ pojechał do apteki i kupił jedyny jaki był - z canpol babies i jest beznadziejny! Na samą myśl o ściąnaniu nim mam drgawki - wcale nie ssie i zaworek puszcza i nie ma w ogóle tam ciśnienia....

Edytowane przez Olcia_1983
Czas edycji: 2014-02-03 o 12:55
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 12:55   #3755
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
a to wczorajsze fotki przed wyjściem do domku

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
o dzięki wielkie

u mnie dziś na obiad ryż curry z sosem chińskim.

Dziewczyny czy dziecko może ulać 2 godziny po jedzeniu ? sądziłam , ze tylko zaraz po jedzeniu dzieci ulewają ale już dziś drugi raz 2 godziny po jedzeniu odozyłam małego do spania a on mi ulał . Czy w nocy jeśli kładę go na boczek to nawet jeśli uleje to nic mu się nie stanie ?
jesli cos sie zle trawi to moze sie i pozniej ulac. polecana bezpieczna pozycja jest pozycja na plecach z głowa odwrócona na bok. ja kładłam tez Doris na boku.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 12:56   #3756
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Hej mamuśki

my od wczoraj od 17 w domku i próbujemy sobie poukładac plan dnia :0 Adaś grzeczny, nie placze tylko troche kwęka jak bąki puszcza ale spoko- da się wytrzymać
śpi całą noc i trzeba na karmienie go budzić bo taki suseł jest.
Nadrobi ę Was w nocy bo mam kupę rzeczy do ogarnięcia i trochę czasu mi brakuje

a to wczorajsze fotki przed wyjściem do domku
Adaś jest śliczny, i jakie minki strzela
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:02   #3757
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
ja co prawda jeszcze przed -- ale mam zamiar w sportowym staniku być przez cały czas... nie będę latać z cyckami na wierzchu
Zazwyczaj nie pozwalają na bieliznę pod koszulą. Zresztą stanik jest b. niepraktyczny, np. pod prysznicem czy już po, kiedy kładą ci dziecko na brzuchu. A co do pogrubionego... zapewniam, że będzie ci wszystko jedno co masz na wierzchu i kto to widzi Gdyby mi podczas porodu powiedzieli, że w jedynce leci na żywo transmisja obrazu mojego krocza miałabym to głęboko gdzieś
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 13:08   #3758
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość


jesli cos sie zle trawi to moze sie i pozniej ulac. polecana bezpieczna pozycja jest pozycja na plecach z głowa odwrócona na bok. ja kładłam tez Doris na boku.
A teraz już nie kładziesz na bokach?
Ja w nocy układam zawsze na bokach, w dzień zazwyczaj też, na plecach czasem, na brzuchu tylko jak jest aktywna. Przesadzam...?
W którym tygodniu zaczęłaś już układać tylko na pleckach?

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
A co do pogrubionego... zapewniam, że będzie ci wszystko jedno co masz na wierzchu i kto to widzi Gdyby mi podczas porodu powiedzieli, że w jedynce leci na żywo transmisja obrazu mojego krocza miałabym to głęboko gdzieś

Dokładnie.
Ja dopiero po powrocie do domu sobie uzmysłowiłam, że położna mnie zapytała, czy może mi ogolić krocze.
Nawet nie wiem, czym to robiła, czy jednorazówką czy nożem
I ginekolog zapytał, czy chcę, by był przy partych. Odpowiedziałam, że bardzo.
Człowiek zapomina, że istnieje coś takiego jak wstyd/ duma itd
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:11   #3759
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

ja za każdym razem małego odkładam na inny bok . A w nocy przekładam małego na drugi bok po jedzeniu i drugi koniec łóżeczka i sama też zmieniam pozycję w łózku i przekładam poduszkę tak żebym widziała małego wiem oszalałam.
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:21   #3760
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Olcia_1983 Pokaż wiadomość
Cześć,

witam się wreszcie i ja. Tylko Was ostatnio podczytuję i jakoś nie potrafię zebrać się do napisania

Magnusia Adaś jest śliczny

U nas na obiad był makaron z sosem pomidorowym z mięskiem mielonym, pieczarkami i cebulką.

W piątek byłyśmy z Zuzką na pobraniu krwi (przez moją chorą tarczycę dziecku trzeba też to sprawdzić) i było to straszne...wyciskanie po kropelce z tego malutkiego paluszka....

Dzisiaj żeby tortur było więcej to pojechaliśmy do okulisty sprawdzić czy z oczkami wszystko w porządku, ponieważ po porodzie Młoda miała wylew. Na szczęście już się wchłonął i lekarz po pooglądaniu oczu powiedział że wszystko ok..ufff

Jutro ciąg dalszy tortur jeszcze kontrolne usg bioderek i oby na razie to było wszystko.

-----edit

Jeszcze chciałam się zapytać jakie laktatory polecacie??
U nas jak był potrzebny to TŻ pojechał do apteki i kupił jedyny jaki był - z canpol babies i jest beznadziejny! Na samą myśl o ściąnaniu nim mam drgawki - wcale nie ssie i zaworek puszcza i nie ma w ogóle tam ciśnienia....
Osobiscie bardzo polecam laktator lovi prolactis,odciagam malemu pokarm co 2 godz. 9 razy dziennie i sie sprawdza. Korzystam z niego caly czas . Jest delikatny dla sutkow ale skuteczny. Dwufazowy, posiada zegar, pamiec programu oraz alarm. Do tego duzo zapasowych czesci i praktyczna torbe. Mam tez reczny z medeli ale jest bardzo drastyczny dla piersi.
My dalej w szpitalu, malemu doszly problemy z sercem. Na szczescie juz sytuacja opanowana. Z wiesci dajacych promyk nadziei to maly dzisiaj na cwiczeniach z pania rechabilitantka z butelki poszlo 25 ml- na razie polyka pokarm, ale jest nadzieja ze zacznie kiedys ssac, bo cos zaczyna probowac. Oby, bo wyjdziemy dopuero jak nauczy sie jesc z butelki, oby jak najszybciej, 3tyg. W tym szpitalu za nami.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:22   #3761
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
Zazwyczaj nie pozwalają na bieliznę pod koszulą. Zresztą stanik jest b. niepraktyczny, np. pod prysznicem czy już po, kiedy kładą ci dziecko na brzuchu. A co do pogrubionego... zapewniam, że będzie ci wszystko jedno co masz na wierzchu i kto to widzi Gdyby mi podczas porodu powiedzieli, że w jedynce leci na żywo transmisja obrazu mojego krocza miałabym to głęboko gdzieś
tylko że ja chcę dostać dziecko dopiero jak będzie umyte, wcześniej wolałabym nie ... poza tym nawet jak coś to co za problem wtedy podciągnąć stanik i wywalić pierś do karmienia ...
zresztą ja sobie mogę swoje a co mi każą na oddziale to pewnie zupełnie inna bajka.

w ogóle to przyszykowałam dwie "paczuszki" ciuszków na wymianę w szpitalu jakby mi brakło dla dzieciaczka. takie małe zestawy po 2x body/pajace/gacie/bluzeczki
__________________
sent from iphone

Edytowane przez senira666
Czas edycji: 2014-02-03 o 13:23
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 13:22   #3762
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
Zazwyczaj nie pozwalają na bieliznę pod koszulą. Zresztą stanik jest b. niepraktyczny, np. pod prysznicem czy już po, kiedy kładą ci dziecko na brzuchu. A co do pogrubionego... zapewniam, że będzie ci wszystko jedno co masz na wierzchu i kto to widzi Gdyby mi podczas porodu powiedzieli, że w jedynce leci na żywo transmisja obrazu mojego krocza miałabym to głęboko gdzieś
coś w tym jest
Ale jeżeli już chodzi o pobyt w szpitalu po porodzie.. czy tylko ja znalazłam sie w szpitalu gdzie w wc na korytarzu do którego miało dostęp więcej kobiet (3 albo 4 sale) ciężko było zastać niebaganny stan w wc ? Byłam w szoku gdy zobaczyłam ze nikt sie nie przejmuje krwią na podłodze, w brodziku, klopie...
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:24   #3763
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Hej mamuśki

my od wczoraj od 17 w domku i próbujemy sobie poukładac plan dnia :0 Adaś grzeczny, nie placze tylko troche kwęka jak bąki puszcza ale spoko- da się wytrzymać
śpi całą noc i trzeba na karmienie go budzić bo taki suseł jest.
Nadrobi ę Was w nocy bo mam kupę rzeczy do ogarnięcia i trochę czasu mi brakuje

a to wczorajsze fotki przed wyjściem do domku
Cudowny smerfik, moja Klucha tydzień czasu miała szok poporodowy i była grzeczna i cicha. A ósmego dnia pokazał na co go stać. Miejmy nadzieje, że Twój Adaś jest grzeczny na prawdę a nie ma tego szoku co większość noworodków

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość

polecana bezpieczna pozycja jest pozycja na plecach z głowa odwrócona na bok. ja kładłam tez Doris na boku.
Marcelek zawsze tak śpi na pleckach z główką na bok, raz jeden raz drugi.

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
ja za każdym razem małego odkładam na inny bok . A w nocy przekładam małego na drugi bok po jedzeniu i drugi koniec łóżeczka i sama też zmieniam pozycję w łózku i przekładam poduszkę tak żebym widziała małego wiem oszalałam.
Nie oszalałaś, ja jestem gorsza i wstyd mi ...
Z racji tego, że jetem sama w nocy z małym to dostaje jakiegoś pier....ca i śpie z małym w łóżku jednym. Łóżko mamy duże, więc jest nam wygodnie. Ale to nie maluch się przyzwyczaił do spania ze mną, bo spokojnie śpi też odłożony do łóżeczka. To głupia matka nie umie spać bez swojej Kluchy w łóżku
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:34   #3764
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Jeszcze mam pytanko do mamus które zalatwialy już becikowe to zaswiadczenie od ginekologa dostalyscie już w szpitalu czy trzeba specjalnie do nich jechać żeby je wystawili?
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:38   #3765
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Chyba tylko w Polsce tak praktykowane są badania ginekologiczne...
Dokładnie.Dla mnie to i lepiej ,że mi tam nie grzebie na każdej wizycie. Jedyne po co wchodziłam na fotel to cytologia na samym początku, i ostatnio wymaz, rach ciach 5 sekund i nawet nie zajrzał ,żeby zobaczyć coś więcej. A wymaz też za moją zgodą, nie był obowiązkowy.

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
co robicie na obiad ?? bo ja dzisiaj jakoś nic nie mogłam wymyślić więc robię krupnik ...
Pizzę tż będzie dzisiaj wyczarowywać wieczorem

Negrid-


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Pomidorowa
Mogłabyś Magnusi podesłać trochę hehe

mala- super ,że tak dobrze Ci idzie i jesteś zadowolona i szczęśliwa ze zmiany życia .

magnusia- Adaś słodziak

maruda- cały czas trzymam kciuki za Krzysia. Super ,że jest jakiś postęp z rehabilitantką. Krok po kroczku i powolutku będą kolejne sukcesy.
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:42   #3766
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

migotka, emma pierwsza sprawa w kwestii chust: czy kupilyscie nowe chusty? Jesli tak, to trzeba je "zlamac" inaczej baaardzo zle sie dociagaja. Zrobilyscie to?

mała Emil je czasem z jednej piersi, czasem z poltorej, czasem z dwóch, czasem z trzech
Nie ściągaj laktatorem, bo nakręcisz niepotrzebnie produkcje mleka.

Aniele Emilowi zdarza sie ulac długo po jedzeniu już takim strawionym lekko mlekiem.
Kładę go na plecach, on sam sobie przekręca głowę w jedna i druga stronę.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
tylko że ja chcę dostać dziecko dopiero jak będzie umyte, wcześniej wolałabym nie ... poza tym nawet jak coś to co za problem wtedy podciągnąć stanik i wywalić pierś do karmienia ...
zresztą ja sobie mogę swoje a co mi każą na oddziale to pewnie zupełnie inna bajka.

w ogóle to przyszykowałam dwie "paczuszki" ciuszków na wymianę w szpitalu jakby mi brakło dla dzieciaczka. takie małe zestawy po 2x body/pajace/gacie/bluzeczki
Dlaczego nie chcesz dziecka od razu?
To absolutnie wspaniały moment! Jest wstępnie wytarte, wiec nie jest w żaden sposób obrzydliwe
A masz byc nago, bo chodzi o kontakt skóra do skory, nie tylko o ssanie piersi.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:47   #3767
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
coś w tym jest
Ale jeżeli już chodzi o pobyt w szpitalu po porodzie.. czy tylko ja znalazłam sie w szpitalu gdzie w wc na korytarzu do którego miało dostęp więcej kobiet (3 albo 4 sale) ciężko było zastać niebaganny stan w wc ? Byłam w szoku gdy zobaczyłam ze nikt sie nie przejmuje krwią na podłodze, w brodziku, klopie...
O matko
Mam nadzieję że jutro takiego czegoś nie zobaczę bo tam normalnie
Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanko do mamus które zalatwialy już becikowe to zaswiadczenie od ginekologa dostalyscie już w szpitalu czy trzeba specjalnie do nich jechać żeby je wystawili?
Ja dostałam od ginekolog prowadzącej ciąże już w 30 tyg takie zaświadczenie do becikowego że jestem pod jej opieką od 10 tc
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:50   #3768
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość

Dlaczego nie chcesz dziecka od razu?
To absolutnie wspaniały moment! Jest wstępnie wytarte, wiec nie jest w żaden sposób obrzydliwe
A masz byc nago, bo chodzi o kontakt skóra do skory, nie tylko o ssanie piersi.
Ja tam Marcela wykąpałam dopiero w 3 dobie po porodzie

Tu w Uk nie kąpią dzieci po porodzie, tylko wycierają dokładnie. Synek był czyściutki, nie pachniał brzydko ani nic To dobre żeby sie tak nawzajem "poobpachniać" mama z dzidziem swoimi zapachami
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:50   #3769
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
ja za każdym razem małego odkładam na inny bok . A w nocy przekładam małego na drugi bok po jedzeniu i drugi koniec łóżeczka i sama też zmieniam pozycję w łózku i przekładam poduszkę tak żebym widziała małego wiem oszalałam.
No to jesteśmy już dwie szalone

Magnusia pociesze cie to eldorado nie trwa wiecznie
Adaś słodki.

Edytowane przez isia4891
Czas edycji: 2014-02-03 o 14:10
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 13:51   #3770
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

magnusia...Adaś prześliczny
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:52   #3771
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
tylko że ja chcę dostać dziecko dopiero jak będzie umyte, wcześniej wolałabym nie ...
Myślisz że lepiej żeby najpierw wymyli i ubrali ?Oj nie wiem czy tak można
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 13:54   #3772
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Magnusia pociesze cie to eldorado nie trwa wiecznie
Właśnie chciałam magnusi to lekko zasugerować
Ja też sie cieszyłam, że mam cichutkie dziecko, dopiero koleżanka mnie uświadomiła, żeby poczekała parę dni jak wyjdzie z szoku poporodowego
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:00   #3773
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cześć dziewczęta. Nie nadrobilam wczorajszego dnia.
Dzisiaj rano odeszły mi wody i trochę czopa. Miał kolor zielono-żółty wiec pojechałam do IP bo nie wiadomo było czy to wody tego koloru czy sam czop.
Jestem już w sali porodowej. Niestety szyjek mam długa ok 2,5 cm. Jeśli akcja się nie rozkręci to podadzą mi oksytocyne.
Trochę się boje...
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:02   #3774
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Osobiscie bardzo polecam laktator lovi prolactis,odciagam malemu pokarm co 2 godz. 9 razy dziennie i sie sprawdza. Korzystam z niego caly czas . Jest delikatny dla sutkow ale skuteczny. Dwufazowy, posiada zegar, pamiec programu oraz alarm. Do tego duzo zapasowych czesci i praktyczna torbe. Mam tez reczny z medeli ale jest bardzo drastyczny dla piersi.
My dalej w szpitalu, malemu doszly problemy z sercem. Na szczescie juz sytuacja opanowana. Z wiesci dajacych promyk nadziei to maly dzisiaj na cwiczeniach z pania rechabilitantka z butelki poszlo 25 ml- na razie polyka pokarm, ale jest nadzieja ze zacznie kiedys ssac, bo cos zaczyna probowac. Oby, bo wyjdziemy dopuero jak nauczy sie jesc z butelki, oby jak najszybciej, 3tyg. W tym szpitalu za nami.
Dzięki za odpowiedź, poogladam choć chyba taki elektryczny to za drogi i na razie poszukam jakiegoś manualnego.

Cały czas trzymam mocno za Was kciuki. Mam nadzieję, że rehabilitacja Krzysia przejdzie bardzo szybko i będziecie mogli cieszyć się sobą w domu.
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:02   #3775
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta. Nie nadrobilam wczorajszego dnia.
Dzisiaj rano odeszły mi wody i trochę czopa. Miał kolor zielono-żółty wiec pojechałam do IP bo nie wiadomo było czy to wody tego koloru czy sam czop.
Jestem już w sali porodowej. Niestety szyjek mam długa ok 2,5 cm. Jeśli akcja się nie rozkręci to podadzą mi oksytocyne.
Trochę się boje...
Nie bój się
Ja już się doczekać wywołania nie mogę
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:07   #3776
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Jutro muszę rano wstać, bo jadę do lekarza. Więc co robimy ja i malutki słodki Mikołaj? Bawimy się w robienie czegoś takiego:

Mikołajek robi pieska a ja dostarczam budulca - moich flaków. Mówię Wam, świetna zabawa. Już ze dwie godziny się tak bawimy. Mój synek ma rację, sen jest dla lamerów, po co komu odpoczynek. Przecież można robić pieski z maminych flaków.
O popatrz! Nasze dzieci lubują się w tej samej zabawie!

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie o co chodzi z tym spaniem na lewym boku? (...)
Ja muszę spać na prawym boku, bo jak śpię na lewym to mnie mała tak tłucze, że aż ostatnio tż na swoim tyłku jej kopa poczuł (leżeliśmy na łyżeczkę, on tyłkiem do mnie )

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Jedna rzecz mnie zastanawia. Odkąd jestem w ciąży, nikt nie robił mi badania ginekologicznego. Skąd lekarz ma wiedzieć, że np. nie skraca mi się szyjka, albo nie mam żadnego rozwarcia czy coś? Terminu coraz bliżej, powoli wszystko zaczyna mnie boleć...
No coś Tyyy?? Mnie męczy co wizytę :|. Ja z tych mega wstydliwych więc chyba wolałabym takie podejście jak u Ciebie

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
a to wczorajsze fotki przed wyjściem do domku
Śliczny ten Twój synek Zazdroszczę takiego spokojnego dziecia


Spadam myć okna, może to pobudzi moją ośmiornicę do działania
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:10   #3777
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

ej laski nie straszcie.... synu ma 6 dzień i cały czas taki grzeczny, chyba dam na tacę aby to się nie zmieniło
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:11   #3778
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta. Nie nadrobilam wczorajszego dnia.
Dzisiaj rano odeszły mi wody i trochę czopa. Miał kolor zielono-żółty wiec pojechałam do IP bo nie wiadomo było czy to wody tego koloru czy sam czop.
Jestem już w sali porodowej. Niestety szyjek mam długa ok 2,5 cm. Jeśli akcja się nie rozkręci to podadzą mi oksytocyne.
Trochę się boje...
No proszę jaka szybka akcja...trzymam kciuki, żeby już teraz błyskawicznie poszło

Mnie boli brzuch jak na okres.
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:12   #3779
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Hej Dziewczęta...

witam się z Wami po ostatniej wizycie u gin. Rozpieczętowana - bo wyjęliśmy pessar. Nie mam pojęcia jak urodzę, skoro samo wyciąganie tego krążka tak bolało A więc teraz się okaże ile moja szyjka jeszcze pociągnie Do terminu jeszcze równo dwa tygodnie, a doktor stawia, że rozpakuję się w przyszłym tygodniu... Zalecił dużo seksu (ale dopiero w weekend będę miała z kim ).

Zapomniałam Wam wczoraj napisać, że byliśmy w sobotę oglądać porodówkę - i dość mi się podoba Jest prysznic, wanna i druga wanna - w której leżą piłki i worki sako. Do tego taka lina, na której można zawisnąć, jakieś drabinki, stołki porodowe (na którym jednak, jak przyznała położna, nikt nie odbierze ode mnie porodu - prosiłam o szczerą odpowiedź czy są jakiekolwiek na to szanse). Otoczenie raczej surowe (kwiatków, obrazków, świeczek nie ma ), ale i tak myślałam, że będzie gorzej. Za to mój mąż jakoś nie bardzo się tam odnalazł... Taki zawsze wygadany i pewny siebie, tam wyglądał na przerażonego Za to ja przybrałam sposób myślenia pt. mam do robotę do wykonania, mam wiedzę, kompetencję, możliwości i zrobię to Czuję się lepiej po tym, jak się zaprogramowałam na takie myślenie - bo jakby nie było, urodzić trzeba, a to chyba nie może być trudniejsze od egzaminu na prawo jazdy?



Ejani, Emma, Mala008 dzięki za Wasze opinie odnośnie położnych W sumie myślę tak samo, ale warto wesprzeć sięradą doświadczonych mam


Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Do tego przyszła mi grzechotko-gryzka, która wygina się na wszystkie strony i zmienia kształty. Też fajna sprawa, bo dziecko może sobie rączki zająć w ten sposób. Jakość bardzo dobra, a cena śmieszna http://www.ebay.co.uk/itm/Twist-and-...E:L:OC:GB:3160
Gdyby którąś z Was interesował ten gryzeczek, to widziałam go też w Polsce w Pepco, i to - o dziwo - za jakieś sensowne pieniądze, coś poniżej 10 zł

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
co robicie na obiad ?? bo ja dzisiaj jakoś nic nie mogłam wymyślić więc robię krupnik ...

Też jestem dziś krupnikowa


Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
a to wczorajsze fotki przed wyjściem do domku
miałam atak czułości po zobaczeniu tych fotek, prawie się poryczałam

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Na szczescie juz sytuacja opanowana. Z wiesci dajacych promyk nadziei to maly dzisiaj na cwiczeniach z pania rechabilitantka z butelki poszlo 25 ml- na razie polyka pokarm, ale jest nadzieja ze zacznie kiedys ssac, bo cos zaczyna probowac. Oby, bo wyjdziemy dopuero jak nauczy sie jesc z butelki, oby jak najszybciej, 3tyg. W tym szpitalu za nami.
Super, że są postępy!
I muszę przyznać, że po każdym Twoim poście ogarnia mnie niesamowity podziw dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Ja muszę spać na prawym boku, bo jak śpię na lewym to mnie mała tak tłucze, że aż ostatnio tż na swoim tyłku jej kopa poczuł (leżeliśmy na łyżeczkę, on tyłkiem do mnie )
A ja mogę tylko na lewym, bo na prawym mam masakryczną zgagę...
I mąż twierdzi, że nie raz budzi się w nocy czując kopniaki gdy leżymy w tej pozycji


milka-pilka jesteśmy z Tobą!
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-03, 14:13   #3780
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
migotka, emma pierwsza sprawa w kwestii chust: czy kupilyscie nowe chusty? Jesli tak, to trzeba je "zlamac" inaczej baaardzo zle sie dociagaja. Zrobilyscie to?

mała Emil je czasem z jednej piersi, czasem z poltorej, czasem z dwóch, czasem z trzech
Nie ściągaj laktatorem, bo nakręcisz niepotrzebnie produkcje mleka.

Aniele Emilowi zdarza sie ulac długo po jedzeniu już takim strawionym lekko mlekiem.
Kładę go na plecach, on sam sobie przekręca głowę w jedna i druga stronę.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------



Dlaczego nie chcesz dziecka od razu?
To absolutnie wspaniały moment! Jest wstępnie wytarte, wiec nie jest w żaden sposób obrzydliwe
A masz byc nago, bo chodzi o kontakt skóra do skory, nie tylko o ssanie piersi.
Ja mam uzywana.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 19:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.