Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 20:29   #1141
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz, a ten roztwór z gencjany gdzie można zakupić i jak go stosować? Ja mam popielato brązowy odrost ze złocistymi /chłodnymi/ poblaskami (słońce, czasem.. no cóż, pojedyncze siwe) to przyciemni mi je i ochłodzi w rejony czarnego?
W aptece.

Stosować najbezpieczniej jako płukankę, proponuję zacząć od małego stężenia i obserwować. Trzeba uważać, żeby gencjaną nie nachlapać, chociaż ja osobiście zgadzam się, że jest barwnikiem nietrwałym, nawet spektakularne plamy na wannie znikły w końcu. Ale żeby uniknąć nerwów najlepiej stosować nad wodą, tzn. polewać włosy nad wanną czy brodzikiem (albo miską) wypełnionym wodą.

Czy czarny to nie wiem, ale faktycznie przy włosach które nie są blond tego rodzaju płukanki przyciemniają (a na jasnych lubią wyjść kolorowe). Indygo zdecydowanie lubi przyciemniać na czarno, pewnie jak w małym stężeniu to daje się osiągnąć ciemny brąz.

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez reksia_del_rey Pokaż wiadomość
POMOCY!!! zupelnie nie potrafie okreslic typu
Zacznij od tego:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
To jedyny miarodajny sposób. Tylko pamiętaj, żeby zrobić tak, jak w instrukcji - bez makijażu i w dobrym oświetleniu.

Karnacja na pewno ma jeden kolor, u każdego może wydawać się inna w pewnym oświetleniu. Dlatego właśnie należy oceniać w odpowiednim świetle (nie niebieskawym i nie ciepłym).

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
wiec co sadzicie o kolorze wlosow MROZNY KASZTAN z garnier,albo schwartzkopf ?

a moze ktoras firma farb ma odcien JASNY BRAZ POPIELATY ?
Ale jużci pisałam, że zalezy od twoich włosów. A raczej nie ma tu osób, które by próbowały wszystkie możliwe kolory różnych firm. Garnier i L'Oreal to ta sama firma, wątpię żeby się czymś różniły i ogólnie, jak już pisałam - większość farb drogeryjnych to w sumie to samo, niezależnie od producenta. Używałam różnych i nie zauważyłam, żeby któreś były mocniejsze, trwalsze czy się inaczej wypłukiwały. To zależy od odcienia, nie od producenta. I to też już pisałam.

Rozumiem, że się denerwujesz, ale farby wychodzą różnie na różnych włosach. Nawet jak ci tu trzy osoby powiedzą, że dana farba wyszła im chłodno i się wolno zmywała, to tobie może wyjść cieplej i zmyć się szybciej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 22:15   #1142
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomocy!
za cholerę nie wiem jaki mam typ urody...

1. Jak się opalasz - raczej się nie opalam a jak już to wydaje mi się że na ciepły brązowy kolor ale nie mocny (nie na czerwono i nie na różowo)

2. Kolor oczu
- szaro niebieskie - przy brązach nagle wychodzą i są niebieskie, przy innych kolorach zachowują się różnie
jasna oprawa oczu

3. Piegi - raczej od groma pieprzyków, różnych i kompletnie niepotrzebnych, brązowych

4. Cera - mam z tym okropny problem bo nie mam pojęcia :/
jestem blada ale skóra wokół oczu jest brązowa - intensywność w zależności od poziomu zmęczenia i ilości snu

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond (ściemniały) taki nijaki

6. Kolor ust - jasne chyba takie różowate i chyba raczej w zimnym odcieniu, kiedyś pomalowałam je jakąś brązowo-pomarańczową pomadką i się przeraziłam - tak bardzo nie pasowały

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

- absolutnie nie mogę nosić żadnych kolorów zielonych i pochodnych bo ludzie na mnie patrzą ze zgrozą i pytają czy się dobrze czuję bo wyglądam na chorą!
brązy - bardzo się zmieniam w brązach oczy robią się w wyrazistym kolorze ale wyglądam na bardzo zmęczoną i niestety jeśli już to muszą to być brązy zimne (kolor umbry) jasne i ciepłe są dla mnie zakazane
beże, pomarańcze i żółcie - nigdy!
szarości wszelkiej maści - znikam w nich, serio, zaczynam się zlewać z tłem
kolory w których zawsze czuję się dobrze i ładnie to czerwienie - mocne, chłodne, od intensywnej krwistej do ciemniejszych, w bardzo jasnych, pomarańczowych wyglądam źle
śliwki wszelkiej maści - lubię i myślę, że jakoś wyglądam, zwłaszcza w ciemnych, zgaszonych
bardzo mocne, rażące róże takie amarantowe (dające po oczach)
czasami też granaty, niebieskie ale raczej bardzo ciemne, zgaszone,
zdecydowanie nie pasują do mnie jasne kolory

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - ani w bieli ani w czerni nie wyglądam korzystnie
biel - jakoś niewyraźnie się w niej czuję a czerń jest za ciężka ale lepsza od bieli

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
- zdecydowanie tak, zimne, ciemne czerwienie najbardziej i wściekły amarant
(śliwki i granaty typu brudne indygo)
mam wrażenie, że tylko w intensywnych kolorach wyglądam jak człowiek

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
- absolutnie nie! rozmywam się

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - myślę, że zdecydowanie zimne
złoto i srebro - nie wiem ale obstawiam bardziej srebro bo w złocie kompletnie się nie widzę

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- myślę, że tak
dobre są dla mnie intensywne kolory więc i kontrasty będą ok, wzory też - wszystko co mnie wydobędzie i nie zniknę
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 23:04   #1143
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Pomocy!
za cholerę nie wiem jaki mam typ urody...
Zrób sobie taką przymiarkę:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Z tego, co piszesz, wynika póki co, że jesteś po chłodnej stronie koła kolorów. Może lato, może zima. Poprzymierzaj starannie i powinno się coś wyklarować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 00:30   #1144
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Zgodze sie jak najbardziej !!! jesli chodzi o mnie moj typ :to zawsze mowiili mi ze ladnie wygladam jak mialam na sobie ubranai w odcieniu LILIOWYM ,pudrowy roz,wanilia,roz z fioletem-FUKSJA ,ale tez nie za bardzoo ciemny,malina,cieliste odcienie,jasny prawie wyblakniety roz,wyblakniety blekit Bardzo pasuja mi perly,, mrozne krysztalki -dodatki kolczyki -jakby mnie odswiezaja szare,metaliczne Natomiast zbyt szarawe-bure...odcienie-one mnie prztlumiaja..-sprawiaja wrazenie zmeczonej..
,w srebrze jasnym mi ladnie ,ALE NIE LADNIE mi-w ciemnym zbyt szarawym-burym srebrze-przytlumia mnie !

--mi w ty kolorach najladniej do tego MROZNY MAKIJAZ -cienie do powiek mrozne lodowe

Natomiast w kolorach:bialy,czarny,sza ro bury -myszka,jaskrawe piaskowy odcien-szary+piaskowy,jasna brzoskwinia,jasny fiolet,wrzos , --w tych odcienacich wygladam- na zmeczona,przytloczona-bardzo niekorzyste sa dla mnie,postarzaj mnie wrecz ...

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

No niby wychodzi na to ,ze latwiej maja typy urody CIEPLE,poniewaz na rynku iekszy wybor odcieni farba do wlosow w tonacji cieplej ,ale moj znajomy wizazysta wyznal ,ze za to CHLODNE TYPY Urody-maja to cos sa bardziej niepowtarzaalne,zjawiskow e ,tajemnicze
Wampierz dziekuje Ci za porady,ale Ja chyba dobrze swoj typ okreslilam,jako LATO ? ale zastanawia mnie ,dlaczego nie pasuje mi ,postarza,przygnebia mnie kolor ciemny szary-niby powinien pasowac do LATO ,alwe w tym odcieniu mi bardzo niekorzystnie.,
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 00:34   #1145
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

o rany, dzięki! ale zgłupiałam patrząc na te palety
nie mogę się zdecydować między chłodną zimną, ciemną zimą a jasnym latem i chłodnym latem
(łagodne lato byłoby fajne jakby nie było takie rozbielone)
ale masz rację na bank nie jestem wiosną ani jesienią
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 07:30   #1146
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Wampierz dziekuje Ci za porady,ale Ja chyba dobrze swoj typ okreslilam,jako LATO ? ale zastanawia mnie ,dlaczego nie pasuje mi ,postarza,przygnebia mnie kolor ciemny szary-niby powinien pasowac do LATO ,alwe w tym odcieniu mi bardzo niekorzystnie.,
Może spróbuj cool winter?

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
o rany, dzięki! ale zgłupiałam patrząc na te palety
nie mogę się zdecydować między chłodną zimną, ciemną zimą a jasnym latem i chłodnym latem
(łagodne lato byłoby fajne jakby nie było takie rozbielone)
ale masz rację na bank nie jestem wiosną ani jesienią
Zima prawdopodobnie odpada jeśli nie tolerujesz czystej czerni i bieli..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 12:46   #1147
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Wampierz dziekuje Ci za porady,ale Ja chyba dobrze swoj typ okreslilam,jako LATO ? ale zastanawia mnie ,dlaczego nie pasuje mi ,postarza,przygnebia mnie kolor ciemny szary-niby powinien pasowac do LATO ,alwe w tym odcieniu mi bardzo niekorzystnie.,
A robiłaś sobie przymiarkę?

To może być zły szary, np. zbyt ciepły, zbyt zgaszony, za czysty... I jak earthpace mówi, nawet jeśli widzisz, że bardzo chłodne kolory są najlepsze, to jeszcze trzeba sprawdzić czy na pewno lato a nie zima.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
o rany, dzięki! ale zgłupiałam patrząc na te palety
nie mogę się zdecydować między chłodną zimną, ciemną zimą a jasnym latem i chłodnym latem
(łagodne lato byłoby fajne jakby nie było takie rozbielone)
ale masz rację na bank nie jestem wiosną ani jesienią
Przymierzaj, przymierzaj, możesz się zdziwić.

Łagodne lato jest nie tyle rozbielone, co zgaszone mocno. Zakres kontrastu jest dość duży, jedni mają niski kontrast i potrzebują kolorów zgaszonych, ale niezbyt kontrastowych, inni mają dość wysoki kontrast (ale nie skrajnie wysoki), mogą wręcz robić wrażenie zimy, ale zimowe kolory są dla nich za czyste. Tak, że nie każdemu łagodnemu typowi jest dobrze w niskim kontraście.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zima prawdopodobnie odpada jeśli nie tolerujesz czystej czerni i bieli..
Ale żeby to stwierdzić należy najpierw wykonać staranną autonalizę-przymiarkę. Bo jednak większość osób coś nowego podczas niej odkrywa - u jendych jest to niespodzianka co do większej ilości kolorów albo zupełnie inny typ, niż podejrzewali, u innych nawet jeśli się potwierdzają ich przypuszczenia to zwykle jakaś pomniejsza niespodzianka typu kolor, którego by nigdy nie założyli okazuje się twarzowy albo odwrotnie, jeden z ich ulubionych okazuje się raczej średni.

Zwykle typy skrajnie chłodne czy ciepłe łatwiej wpadają same na to, że muszą unikać kolorów z przeciwnej strony koła barw, ale też np. przez to unikają np. chłodnego cytrynowego albo ciepłego błękitu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 16:34   #1148
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;44828057]A robiłaś sobie przymiarkę?

To może być zły szary, np. zbyt ciepły, zbyt zgaszony, za czysty... I jak earthpace mówi, nawet jeśli widzisz, że bardzo chłodne kolory są najlepsze, to jeszcze trzeba sprawdzić czy na pewno lato a nie zima.[COLOR="Silver"]

Nie pasuje do mnie na pewno kolor bialy,ani biala-szarosc,ani czern-przytlaczaja mnie sprawiaja ,ze wygladam na zmeczona,wiec chyba lato'?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 18:23   #1149
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Nie pasuje do mnie na pewno kolor bialy,ani biala-szarosc,ani czern-przytlaczaja mnie sprawiaja ,ze wygladam na zmeczona,wiec chyba lato'?
No, jak zdecydowanie nie biały i nie czarny i wiesz to z obiektywnej przymiarki, a nie z pamięci, to nie zima. Z chłodnych typów zostaje tylko lato, i też pytanie - które. Skrajnie chłodne kolory są odpowiednie dla chłodnego lata, łagodne wymaga bardzo zgaszonych kolorów, niezależnie od tego, czy są ciemne czy jasne, a do tego jest to typ bliższy neutralność, z małą domieszką jesieni. Jasne lato ma domieszkę wiosny, więc też jest bliższe neutralności, ale nie jest tak zgaszone. Dokładniejsze opisy są na blogu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 19:37   #1150
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Slicznie mi np bardzoo mnie odswieza odcien bialy ze srebrem ,cos jak na zdjeciu ten odcien lakieru do paznokci,albo w zestawie odcieniow art deco -drugi obrazek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pieknie mi w taki odcieniu bialy ze srebrnym ODSWIEZA MNIE.jpg (35,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg odcienie.jpg (44,5 KB, 2 załadowań)

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-27 o 19:59
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 19:46   #1151
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2



Wampierz, a gencjana nie farbuje skóry głowy? Najbardziej to mnie odrosty interesują.. więc sie zastaanwiam czy polewając się tym nie uzysam efektu fioletowego ludka..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 19:57   #1152
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość


Wampierz, a gencjana nie farbuje skóry głowy? Najbardziej to mnie odrosty interesują.. więc sie zastaanwiam czy polewając się tym nie uzysam efektu fioletowego ludka..
Może, ale nie musi. Zresztą tego się używa w rozcieńczeniu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 20:07   #1153
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz bylam na twoim blogu i wiesz teraz zastanawiam sie czy czasami nie jestem "CHLODNA ZIMA " albo "LAGODNE PRZYTLUMIONE LATO " I na TWoje oko ,jaki kolor wlosow najbardziej by mi pasowal ? uwzgledniajac skore jasna przezroczysta zarozowiana z niedoskonalosciami:przeba rwienia czerwone na policzkach + sino szare cienie pod oczami ?


jesli chodzi o mnie moj typ :to zawsze mowiili mi ze ladnie wygladam jak mialam na sobie ubranai w odcieniu LILIOWYM ,pudrowy roz,wanilia,roz z fioletem-FUKSJA ,ale tez nie za bardzoo ciemny,malina,cieliste odcienie,jasny prawie wyblakniety roz,wyblakniety blekit Bardzo pasuja mi perly,, mrozne krysztalki -dodatki kolczyki -jakby mnie odswiezaja szare,metaliczne Natomiast zbyt szarawe-bure...odcienie-one mnie prztlumiaja..-sprawiaja wrazenie zmeczonej..
,w srebrze jasnym mi ladnie ,ALE NIE LADNIE mi-w ciemnym zbyt szarawym-burym srebrze-przytlumia mnie !

--mi w ty kolorach najladniej do tego MROZNY MAKIJAZ -cienie do powiek mrozne lodowe

Natomiast w kolorach:bialy,czarny,sza ro bury -myszka,jaskrawe piaskowy odcien-szary+piaskowy,jasna brzoskwinia,jasny fiolet,wrzos , --w tych odcienacich wygladam- na zmeczona,przytloczona-bardzo niekorzyste sa dla mnie,postarzaj mnie wrecz ..."
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CHLODNA ZIMA kolory dla niej.jpg (25,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg softsummer LAGODNE PRZYTLUMIONE Lato kolory dla niej.jpg (24,1 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-27 o 20:22
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 20:46   #1154
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tyle, że chłodnej zimie jest bardzo dobrze w czerni i bieli. Natomiast chłodne lato jest dość podobne, tyle że bardziej przytłumione. Za bardzo zgaszone kolory mogą być już byt zgaszone nawet dla chłodnego lata.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 21:04   #1155
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tyle, że chłodnej zimie jest bardzo dobrze w czerni i bieli. Natomiast chłodne lato jest dość podobne, tyle że bardziej przytłumione. Za bardzo zgaszone kolory mogą być już byt zgaszone nawet dla chłodnego lata.
To chyba jestem z tego wychodzi to drugie "LAGODNE PRZYTLUMIONE LATo" wiec jaki kolor wlsowo na twoje oko pasowalby do mnie najlepiej ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 22:43   #1156
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
To chyba jestem z tego wychodzi to drugie "LAGODNE PRZYTLUMIONE LATo" wiec jaki kolor wlsowo na twoje oko pasowalby do mnie najlepiej ?
Łagodnemu latu pasują przytłumione kolory, nie skrajnie chłodne, tylko chłodnawe. Tzw. dirty blond, popielaty brąz o ile nie jest za czysty, z rudych np. chłodniejsze mahonie.

Z tym, że ten typ ma dość duży zakres kontrastu - u jednych potrafi być niski, u innych jest to kontrast średni, czyli już rzucający się w oczy. Pod to też dobieramy kolor włosów, bo przy niskim kontraście dobieramy kolor mało się różniący jasnością czy barwą od skóry, a przy wyższym już mocniej kontrastowy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 00:29   #1157
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Łagodnemu latu pasują przytłumione kolory, nie skrajnie chłodne, tylko chłodnawe. Tzw. dirty blond, popielaty brąz o ile nie jest za czysty, z rudych np. chłodniejsze mahonie.

Z tym, że ten typ ma dość duży zakres kontrastu - u jednych potrafi być niski, u innych jest to kontrast średni, czyli już rzucający się w oczy. Pod to też dobieramy kolor włosów, bo przy niskim kontraście dobieramy kolor mało się różniący jasnością czy barwą od skóry, a przy wyższym już mocniej kontrastowy.
tak wlasnie w zbyt szarawym odcieniu zbyt popielatym tez mi nie dobrze..przytlacza mnie ,sprawia ze wygladam na zmeczona..

ALE czy znajde odcien braz popielaty nie za czysty z ktorejs firmy ? Juz tyle farb szamponow testoowalam i zaden odcien mi zbytnio nie pasowal(albo byl za ciemny zbyt popielaty ,albo rudy-jasny-miedz.. ,albo z przeblyskiem czerwonosci-zbyt ciemny.. ,albo jakis zolty zlocisty mi wyszedl kolor . .. ) ,to co moje wlosy przeszly przez ostanie pol roku...

Przymierzam sie do wyprobowania ktoregos odcienia z firmy Schwartzkopf PERFECT MOUSSE ,albo Natural and Easy (schwartzkopf) I chyba powinna isc w kierunku nazwy --> ASH Mittel Brown ?

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-28 o 22:54
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 22:19   #1158
26monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Najpierw opalam sie na czerwono, najbardziej czerwona jestem na twarzy, po 2, 3 dniach opalenizna ladnie brazowieje, oczywiscie tylko za pierwszym razem opalam sie na czerwono

2. Kolor oczu - oczy niebiesko-szare z ciemna obwodka, sa plamki ale bardzo delikatne, oprawa oczu bardzo jasna


3. Piegi - brak


4. Cera - cera jasna, bardziej odcien bezowy, rumienie sie bardzo rzadko


5. Naturalny kolor włosów - naturalny kolor wlosow to ciemny blond zawsze z pasemkami nawet jak pofarbuje wlosy to po jakims czasie pojawiaja sie pasemka, ciezko okreslic czy sa popielate, czy raczej zlotawe


6. Kolor ust-kolor ust jest raczej jasny, rozowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najleiej czuje sie w czerni, bieli, rozu

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czysta biel ladnie wyglada jak sie opale, czern uwielbiam


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? bardzo dobrze mi w jaskrawym rozu, zolte i pomaranczowe zdecydowanie odpadaja


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. niedobrze mi w zgaszonych kolorach, wygladam wtedy blado


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
ciezko powiedziec, w ktorych kolorach mi lepiej, uwielbiam srebro, do zlota nie moge sie przekonac, nie podoba mi sie i wydaje mi sie, ze mi nie pasuje


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? lepiej mi w drobniejszych wzorach, nie lubie pstrokatych zestawien
__________________
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blont.jpg (12,5 KB, 6 załadowań)
26monika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 23:39   #1159
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz jeszcze raz dziekuje za porady,ale mam jeszcze ostatnie pytanko do mojego typu czyli jak ustalilysmy LAGODNE Przytlumione LATO --- jakie kolory podkladu najladniej komponuja sie z tym typem ? ??


Wlasnie planuje zakup podkladu CLINIQUE Pore refiner -i zastanawiam sie nad odcieniem ,albo:"alabaster" albo"ivory" ogladam swatche i bylam w drogerji ,ale nie wiem naprawde ktory wybrac.. czy odcien "alabaster"-boje sie ze bede w nim zbyt blado niezdrowo szarawo wygladac + mam przebarwienia na policzkach czerwone)... CZY wybrac odcien- "ivory" .. -ale boje sie efektu pomaranczy ,jakby czerwonosci na twarzy...


Mam podklady clinique " anti blemish soluthion" : odcien -NATURAL-zbyt jakby czerwonawy i nadaje mojej skorze zmeczony wyraz i rowniez z ten sam podklad mialam ale w odcieniu "IVORY FRESH" -i jest troszke jakby za jasny ,zbyt duzo szarosci w sobie ma-taki troche trupi .. -i jak mialam go na sobie to pare osob zwrocilo mi uwage ,ze tak bardzo blado wygladam..

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-28 o 23:52
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 14:16   #1160
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
tak wlasnie w zbyt szarawym odcieniu zbyt popielatym tez mi nie dobrze..przytlacza mnie ,sprawia ze wygladam na zmeczona..

ALE czy znajde odcien braz popielaty nie za czysty z ktorejs firmy ? Juz tyle farb szamponow testoowalam i zaden odcien mi zbytnio nie pasowal(albo byl za ciemny zbyt popielaty ,albo rudy-jasny-miedz.. ,albo z przeblyskiem czerwonosci-zbyt ciemny.. ,albo jakis zolty zlocisty mi wyszedl kolor . .. ) ,to co moje wlosy przeszly przez ostanie pol roku...

Przymierzam sie do wyprobowania ktoregos odcienia z firmy Schwartzkopf PERFECT MOUSSE ,albo Natural and Easy (schwartzkopf) I chyba powinna isc w kierunku nazwy --> ASH Mittel Brown ?
Już ci pisałam, że nikt ci na 100% nie powie - ani nie testowałyśmy wszystkich kolorów, ani też nie wiemy jak wychodzą farby na twoich włosach. Najlepiej wziąć pod uwagę numerację farb, ona sporo mówi o tym, jakie barwniki zawierają i do tego uwzględnij jak ci się włosy farbują. Jeśli np. farby zwykle wychodzą ci wyraźnie cieplejsze niż powinny to powinnaś sięgać po chłodniejsze albo mocniejsze farby.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Wampierz jeszcze raz dziekuje za porady,ale mam jeszcze ostatnie pytanko do mojego typu czyli jak ustalilysmy LAGODNE Przytlumione LATO --- jakie kolory podkladu najladniej komponuja sie z tym typem ? ??


Wlasnie planuje zakup podkladu CLINIQUE Pore refiner -i zastanawiam sie nad odcieniem ,albo:"alabaster" albo"ivory" ogladam swatche i bylam w drogerji ,ale nie wiem naprawde ktory wybrac.. czy odcien "alabaster"-boje sie ze bede w nim zbyt blado niezdrowo szarawo wygladac + mam przebarwienia na policzkach czerwone)... CZY wybrac odcien- "ivory" .. -ale boje sie efektu pomaranczy ,jakby czerwonosci na twarzy...


Mam podklady clinique " anti blemish soluthion" : odcien -NATURAL-zbyt jakby czerwonawy i nadaje mojej skorze zmeczony wyraz i rowniez z ten sam podklad mialam ale w odcieniu "IVORY FRESH" -i jest troszke jakby za jasny ,zbyt duzo szarosci w sobie ma-taki troche trupi .. -i jak mialam go na sobie to pare osob zwrocilo mi uwage ,ze tak bardzo blado wygladam..
Nie mam pojęcia jaki kolor mają wszystkie podkłady na rynku... A kolor karnacji lata też mają różny. Łączy je to, że jest zgaszony - jak na kolor skóry, oczywiście, i bardziej chłodny niż ciepły. To jest podton, a jaki masz kolor podstawowy, to też ma znaczenie. Można mieć chłodno-neutralną przytłumioną karnację oliwkową, porcelanową, beżową itd.

Najlepiej po prostu posmaruj testerem na twarzy i pochodź sobie z tym kilka godzin, będziesz widziała jak wychodzi. W drogeriach typu Sephora można też poprosić o próbki.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

26monika:

Zrób sobie przymiarkę, taką jak tu opisana:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 11:44   #1161
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz.. czy to taka wiosenna limonka czy zimowa też?
http://www.reserved.com/pl/pl/woman/...1x/yfl-sweater
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 12:00   #1162
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wampierz.. czy to taka wiosenna limonka czy zimowa też?
http://www.reserved.com/pl/pl/woman/...1x/yfl-sweater
Trudno powiedzieć, trzeba by na żywo obadać. Ale fajna żarówa, ciekawe czy faktycznie ma aż tak mocny kolor.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 12:32   #1163
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Trudno powiedzieć, trzeba by na żywo obadać. Ale fajna żarówa, ciekawe czy faktycznie ma aż tak mocny kolor.
Jestem ciekawa czy nie jest zbyt nienaturalna.. że nie będzie do nikogo pasować..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 12:46   #1164
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa czy nie jest zbyt nienaturalna.. że nie będzie do nikogo pasować..
Trudno powiedzieć. Część neonów mi bardzo pasuje, część jest za ciepła. Te najbardziej jaskrawe są takie niezbyt, ale nie wiem czy to kwestia nasycenia koloru czy coś jest nie tak z odcieniem (np. trochę za zimny albo za ciepły). Właśnie się zastanawiałam, czy to jużsa takie neony, że nawet na zimie są za ostre, czy np. na intensywnej zimie o wyższym poziomie kontrastu albo innej karnacji niż moja byłyby lepsze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 15:54   #1165
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dla mnie ten kolor byłby ok, choć nie jest ciepły
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 16:51   #1166
andriu8Bu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dla mnie zbyt mocny. Zdecydowanie zbyt mocny.
__________________
<ciach_reklama>
andriu8Bu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 17:47   #1167
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, jak jest z doborem koloru różu do policzków do swojego typu? Poza podziałem na chłodne i ciepłe odcienie
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 18:45   #1168
26monika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A czy potrafią Panie po moim powyzszym opisie okreslic jaki to moze byc typ urody? Bylabym bardzo wdzieczna prosze o pomoc
26monika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 19:35   #1169
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dla mnie ten kolor byłby ok, choć nie jest ciepły
A co z Ciebie za typ?

26monika napisałaś bardziej co lubisz i czego nie lubisz niż zrobiłaś przymiarkę. Miarodajne jest przymierzanie do twarzy ciepłych i chłodnych kolorów a następne intensywnych i zgaszonych. Odpowiedź na pytanie czy bardziej kremowy czy bardziej czysta biel.. czy bardziej ciemnoszary niż czarny. Tak obiektywnie, bez makijażu, w normalnym świetle. Nie kierując się sympatiami
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 22:10   #1170
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak jest z doborem koloru różu do policzków do swojego typu? Poza podziałem na chłodne i ciepłe odcienie
Stosownie do typu, czyli taki poziom czystości, chłodu/ciepła jak w typie. No i dodatkowo warto wziąć pod uwagę czy lepsze u danego typu jest wykończenie matowe czy bardziej połyskujące.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.