okropne podrażnienia po goleniu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-04, 00:34   #1
panna anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10

okropne podrażnienia po goleniu!


Naczytałam się już bardzo dużo, ale nie znalazłam nic konkretnego. Zawsze po goleniu miejsc intymnych mam straszne, swędzące i szczypiące podrażnienia. Używam maszynki bo zależy mi na gładkości, depilator mnie przeraża a kremy do depilacji podrażniają mnie tysiąc razy mocniej Naiwnie, ale z nadzieją poszukuję jakiegoś cudotwórczego kremu, preparatu, czegokolwiek co pomoże mi je załagodzić. Bardzo proszę, jeśli macie jakieś swoje sprawdzone sposoby... byłabym wdzięczna za rady
panna anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 07:38   #2
Nadz
Przyczajenie
 
Avatar Nadz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 25
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Miałam tak samo ;> pomógł mi oliwkowy krem firmy Ziaja. Kupiłam pudełko familijne ( chyba 200 ml. ) w tesco za ok. 7 zł. Opłaciło się, bo 50 ml w małym pudełeczku kosztuje ok. 3 zł
Nadz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 09:24   #3
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

W jakim sensie pomógł?
Podrażnienia się nie pojawiają czy nie są bolesne?

Mam tak samo, te miejsca po goleniu bolą czy raczej... swędzą? W okolicach bikini pojawiają się bolesne zaczerwienia, niektóre utrzymują się przez kilka dni, dodatkowo włoski miejscami wrastają po goleniu.

Krem po depilacji Veet trochę łagodzi, ale zdecydowanie nie eliminuje problemu.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:42   #4
Nadz
Przyczajenie
 
Avatar Nadz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 25
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Po depilacji pojawia mi sie zaczerwienienie, czerwone "krostki" ( nie wiem jak to nazwac ), drobne "pryszczyki". W okolicach bikini też tak samo, tylko bardziej boli. Smaruje tym kremem i wszystko znika. Pojawia sie mieciutka skóra po ok. godzinie nie ma zaczerwienia ból znika i tych czerwonych plamek ani pryszczyków drobnych nie ma. Ale po następnej depilacji znów jest tak samo i znów smaruję. Jeszcze nie odkryłam niestety niczego co pomogłoby na stałe..
Nadz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:53   #5
babeczka83
Raczkowanie
 
Avatar babeczka83
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 220
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Moją skórę łagodzi Sudocrem, podrażnienie szybciej mija i łagodzi pojawiające się czerwone krostki. Mniej swędzi i piecze . Niestety nie eliminuje całkowicie tego problemu...
__________________
Któregoś dnia rzucę to wszystko...
babeczka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 10:40   #6
$ylwu$
Zadomowienie
 
Avatar $ylwu$
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 655
GG do $ylwu$
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez babeczka83 Pokaż wiadomość
Moją skórę łagodzi Sudocrem, podrażnienie szybciej mija i łagodzi pojawiające się czerwone krostki. Mniej swędzi i piecze . Niestety nie eliminuje całkowicie tego problemu...
dokładnie - Sudocrem mi też zawsze pomaga polecam
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie "
______________________

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 20:27   #7
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Ja też mam ten problem... Dlaczego niektóre dziewczyny go nie mają a inne tak? Przez to ograniczam golenie miejsc bikini do totalnego minimum, czuję straszny dyskomfort przez te krostki!
Jednak jeśli zamiast pod włos golę z włosem ten problem jest znacznie mniejszy. Jednak efekt końcowy nie jest taki, jaki mógłby być. W kremy do golenia okolic bikini również nie wierzę.
W ogóle ktoś tu polecił oliwkowy krem z Ziaji! Chyba sama spróbuję.
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 20:32   #8
panna anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

na pewno kupię ten oliwkowy krem, sudocrem pewnie też i będę testować Bardzo dziękuję za rady. Mam jednak nadzieję, że dziewczyny podrzucą nam jeszcze jakieś cuda na te nieszczęsne krostki i podrażnienia
panna anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 20:35   #9
Lorelei Lee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

ja polecam smarowanie oliwka dla dzieci, ja mam Johnson ans Johnson, ale to jest syzyfowa praca - ogolisz, potem smatujesz, znowu golisz i znowu smarujesz :/
Lorelei Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 20:38   #10
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

W ogóle to też polecam zakładać zaraz po goleniu jakąś bieliznę i ubrania, które za bardzo nie będą się ocierać i drażnić wydepilowanych miejsc. Zauważyłam, że jeśli założyłam po goleniu zbyt obcisłe majtki albo już trochę znoszone jeansy podrażnienia pojawiały się znacznie szybciej i odczuwałam okropny dyskomfort.

Zaobserwowałam również, że z czasem te doprażenia są coraz mniejsze. Nie wiem od czego to zależy, ale jak kiedyś depilowałam te miejsca to przez kilka dni tak cholernie mnie tam swędziało, że myślałam, że oszaleję! Teraz zaś po depilacji jest trochę lepiej, bo aż tak nie swędzi, aczkolwiek wciąż nie wygląda to ładnie.
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 21:01   #11
fergAlex
Raczkowanie
 
Avatar fergAlex
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Oberschlesien
Wiadomości: 97
Wyślij wiadomość przez ICQ do fergAlex
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

niestety ja mam ten sam problem, po goleniu zostaja mi czerwone miejsca podraznione golarką...help
fergAlex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-18, 12:58   #12
esseymi
Raczkowanie
 
Avatar esseymi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że jeśli założyłam po goleniu zbyt obcisłe majtki albo już trochę znoszone jeansy podrażnienia pojawiały się znacznie szybciej i odczuwałam okropny dyskomfort.
.
Prawda. Prawdą jest też to,że gdy posmarujesz skórę tłustym kremem - wysypie cię, a gdy się spocisz - podrażnienia są jeszcze większe.

Pomaga nowa maszynka do golenia,nie stepiona oraz nawilżanie od wewnątrz,ale minimalnie.
Sama nie wiem co robić. Chyba taka nasza uroda dziewczyny :/ Mamy wrażliwą skórę i skłonność to zapalenia meszków włosowych
__________________
Wiedźmą jestem !
esseymi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 13:05   #13
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Szukalam takiego wątku. Wczoraj to juz myślałam ze przejdę samą siebie. Ogolę nogi na wieczór, wychodzę z domu i obojętnie czym sie nie dotknie mojej nogi zaraz pojawiaja sie te okropne krostki ktore szczypia. Chyba sobie zrobie plakietke z napisem 'nie dotykac' i nakleje ja na czolo.... Nawet gdy usiąde na dywanie na kolanach to zaraz potem mam tak straszne podraznienie ktore lecze juz ponad tydzien sudocreme i nic :/ Gorąco na dworze, a tu nawet nie mozna nog odslonic po depilacji.... Co za koszmarrrr. Dziewczyny proszę Was piszczcie Wasze skuteczne metody bo to sie robi nie do wytrzymania!!! Sudocrem zdziebko zmniejsza podraznienia ale nie niweluje ich w 100%....
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 07:33   #14
Paula1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 82
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cześć dziewczyny : )

Jestem nowa na forum, i na ten wątek natrafiłam zupełnie przypadkowo, ale wiem co może wam pomóc. kiedyś miałam ogromny problem z uczuleniem na brzuchu, które pojawiało się za każdym razem gdy moja skóra miała kontakt z metalem ( guzik od spodni, klamra od paska ) . problem był na tyle duży, ze konieczna była wizyta u dermatologa. Lekarz przepisał mi maść Bedicort G, która natychmiast wyleczyła stan zapalny pomimo, że żaden inny lek stosowany całymi miesiącami nie chciał zadziałać. Dziś stosuję ta maść zawsze wtedy, kiedy na skórze pojawi się zapalenie, alergia, zakażenie bakteriami ,stany ropne czy swędzenie. Doskonale sprawdza sie również w okolicach bikini.To moim zdaniem bardzo skuteczny bakteriobójczy antybiotyk.
Lek dostępny jest niestety jedynie na receptę, ale wystarczy pójść do dermatologa, by wam go przepisał. Cena jest bardzo przystepna, a działanie nieocenione.

Wskazania:
BEDICORT G w postaci kremu stosuje się miejscowo w sączących stanach zapalnych skóry (dermatozach), zwłaszcza o podłożu alergicznym, powikłanych wtórnym zakażeniem bakteryjnym i przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, swędzeniem lub silnym odczynem alergicznym, a zwłaszcza w: atopowym zapaleniu skóry, łojotokowym zapaleniu skóry, liszaju prostym przewlekłym, wyprysku rogowaciejącym, łuszczycy, alergicznym kontaktowym zapaleniu skóry, skórnej postaci tocznia rumieniowatego, rumieniu wielopostaciowym. Ze względu na zawartość silnie działającego glikokortykosteroidu, krem BEDICORT G powinno się stosować na początku leczenia, przez krótki czas, na małe powierzchnie skóry.

oto adres strony z informacją o maści:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Bedicort
Paula1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 23:33   #15
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Mam oczywiscie podobny problem.Wiecie co zauwazyłam,ze kiedy regularnie odwiedzałam solarium chrostki praktycznie sie nie pojawiały...Ja wiem ze to nie wyjscie z sytuacji,ale skoro solarium pomaga, tzn ze wysuszenie skóry jest w tym pomocne, to moze ten sudokrem zadziała??? musze spróbowac...
I czekam na dalsze porady
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 20:20   #16
panna anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Trochę potestowałam i powiem tak: kremik ziaja i oliwka dla dzieci jedynie nawilżają skórę i ewentualne podrażnienie nie swędzi. w związku z tym nie drażnimy skóry jeszcze bardziej drapiąc się. sudocrem jest w porzadku choć nie sprawia że podrażnienia nie pojawiają się w ogóle. Jest jeszcze jeden jego minus - jest biały i się nie wchlania więc nie da się go zastosować przed wyjściem z domu :/
panna anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 23:15   #17
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez panna anna Pokaż wiadomość
Trochę potestowałam i powiem tak: kremik ziaja i oliwka dla dzieci jedynie nawilżają skórę i ewentualne podrażnienie nie swędzi. w związku z tym nie drażnimy skóry jeszcze bardziej drapiąc się. sudocrem jest w porzadku choć nie sprawia że podrażnienia nie pojawiają się w ogóle. Jest jeszcze jeden jego minus - jest biały i się nie wchlania więc nie da się go zastosować przed wyjściem z domu :/
Czyli dalej dupa
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 23:19   #18
panna anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 10
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez kasica123 Pokaż wiadomość
Czyli dalej dupa
no niestety nadal dupa. chyba się nie doczekamy bezbolesnego i idealnego jak z photoshopa golenia :/ mimo wszystko nadal mam nadzieję na cudotwórcze sposoby
panna anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 16:46   #19
pumaelo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

siema laski ; )
mam ten sam problem i jak, macie jakieś nowe sposoby hehe ? pozdrawiam !
pumaelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 11:10   #20
shirubya
Raczkowanie
 
Avatar shirubya
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Koniec Świata
Wiadomości: 234
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Ja po goleniu używam maści z witaminą A i wtedy żadne podrażnienia czy krostki nie występują:P

Edytowane przez shirubya
Czas edycji: 2010-01-16 o 12:03
shirubya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:00   #21
andzioletta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

wiecie kto ma większe problemy z goleniem niż my? faceci! dlatego trzeba szukać rozwiązań niestety w męskiej kosmetyczce. po pierwsze żel do golenia - żaden żel damski ( a wypróbowałam kilka) nie działa tak dobrze jak męskie. polecam nivea albo gilette. są jakies 3 razy bardziej gęste od damskich i lepiej przylegają do włosków i rzeczywiście dużo lepiej się goli między nogami i nogi też. po drugie balsam po goleniu - wszystkie znamy reklamy nivea for men z uporczywymi podrażnieniami u facetów po goleniu i uwierzcie - na kobiecą delikatną skórę balsam też działa super.
niestety męskie żele mają męski zapach, który na szczęście znika po godzince a balsam ma raczej neutralny zapach. a i po goleniu lepiej spłukać wszystko wodą i nie używać żadnych żeli pod prysznic czy do higieny intymnej, na to balsamin nivea for man i jest dużo lepiej a i maszynki męskie też są ostrzejsze więc golą lepiej.
próbowałam już wielu sposobów na te nieznośne krosteczki i ten daje najlepsze rezultaty, a podsunął mi go mój facet
andzioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 15:52   #22
Loriette
Zakorzenienie
 
Avatar Loriette
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 042
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Również polecam maść z witaminą A! Kosztuje ok. 3zł w aptece, a rezultaty są niesamowite. Wszystkie krostki oraz zaczerwienienia - znikają
__________________
BLOG KULINARNY Z NACISKIEM NA WYPIEKI
Piekarnik Laury

Zapraszam do miejsca, gdzie objawia się prawdziwa miłość do kuchni.
Loriette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 11:46   #23
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Ja tak jak andzioletta używam balsamu mojego TŻ, z aloesem.Ale jeszcze przed goleniem zmiekczam skórę zwykłym szarym mydłem,potem żel do golenia i własnie męski balsam po.Na mnie działa.
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 17:15   #24
kardelen
Przyczajenie
 
Avatar kardelen
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Ja miałam taki sam problem jak wy. Mi pomogło zakupienie golarki elektrycznej (nie mylić z depilatorem). Co prawda zapłaciłam za nią ponad 150 zł, ale działa mi świetnie już 1.5 roku. A pewnie jej koszt już dawno się zwrócił, bo nie muszę kupować tych nieszczęsnych maszynek, kremów czy balsamów goleniu itp. Golarka nie podrażnia skóry, więc nie ma żadnych zaczerwień. Golę włoski na sucho i rewelacja
__________________
kardelen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 14:37   #25
emma20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Czytam wasze opinie i rady i powiem, że sudocrem nie za bardzo działa, krostki zostają, na którymś forum dziewczyny polecały maść Keranorm na wrastające włoski i po tym efektu też nie widać... a zwykłe balsamy, oliwki ani tyle Wypróbuje maść z witaminą A, chociaż nie jestem przekonana ale może akurat... pomysł z męskimi specyfikami jest interesujący. Próbuje już wszystkiego, koszmar a lato tuż tuż
emma20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 14:31   #26
katharsist
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Za 7 górą, za 7 rzeką:)
Wiadomości: 210
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Mnie też zdarza się ten problem, nie zawsze- ale jednak. I do przyjemnych te krostki nie należą ani wizualnie, ani namacalnie...
Próbowałam sudocrem, działa jeśli chodzi o złagodzenie pieczenia, już nie mówiąc o tym jak skórę podrażni obcisła bielizna czy spodnie- wtedy nazywam go "cudocrem'em" Bo naprawdę pomaga. Ale to działanie doraźne, choć lepsze to niż nic.
katharsist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 17:57   #27
fistaszek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 22
GG do fistaszek92
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

tak tak tak! żel do golenia dla mężczyzn firmy nivea! do tego balsam łagodzący podrażnienia -soraya: http://znam.to/userfiles/R/083/R083-a0656b4.jpg ! smaruje nim dużą ilościąmiejsca, które miałam zawsze podrażnione zaraz po goleniu i później po kąpieli. jeszcze dla pewnosci rano po prysznicu i jest pięknie! niewielkie podrażnienia.
ps. póki co stosownane dopiero jeden raz, ale jestem zachwycona
fistaszek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 12:19   #28
MONIQ_AGNES
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Witam wszystkich
mam ten sam problem i właśnie jestem po goleniu na szczęscie w domu posiadam maść z wit a użyłwam depilatora i uwierzcie mi ze dwa dni nie wygląda to apetycznie ale zaraz po maści efekt niesamowity
siedze tak pół godzinki i i widać mniej podrażnień
Choć te balsamy dla mężczyn też są ok
Pozdrawiam
MONIQ_AGNES jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 13:33   #29
mashq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

Cytat:
Napisane przez andzioletta Pokaż wiadomość
wiecie kto ma większe problemy z goleniem niż my? faceci! dlatego trzeba szukać rozwiązań niestety w męskiej kosmetyczce. po pierwsze żel do golenia - żaden żel damski ( a wypróbowałam kilka) nie działa tak dobrze jak męskie. polecam nivea albo gilette. są jakies 3 razy bardziej gęste od damskich i lepiej przylegają do włosków i rzeczywiście dużo lepiej się goli między nogami i nogi też. po drugie balsam po goleniu - wszystkie znamy reklamy nivea for men z uporczywymi podrażnieniami u facetów po goleniu i uwierzcie - na kobiecą delikatną skórę balsam też działa super.
niestety męskie żele mają męski zapach, który na szczęście znika po godzince a balsam ma raczej neutralny zapach. a i po goleniu lepiej spłukać wszystko wodą i nie używać żadnych żeli pod prysznic czy do higieny intymnej, na to balsamin nivea for man i jest dużo lepiej a i maszynki męskie też są ostrzejsze więc golą lepiej.
próbowałam już wielu sposobów na te nieznośne krosteczki i ten daje najlepsze rezultaty, a podsunął mi go mój facet

mam taki sam problem jak wy=( praktycznie od zawsze miałam na nóżkach drobne sinoróżowe plamki od golenia niezależnie czy używałam maszynki (jak kiedyś) czy depilatora (jak teraz), słyszałam że nie powinno się w przypadku podrażnień golić nóg aż do rozwiąznia problemu, gdyż może się dopraowadzić do zapalenia mieszków włosowych, ale kto nie goliłby nóg latem? narzekałam ale długi czas nic z tym nie robiłam poza wypróbowaniem jakiegoś nieskutecznego kremu i oliwki, dziś rano moje różowe plamki stały się czerwone i postanowiłam, że trzeba zacząć działać... obiecałam sobie wizytę u dermatologa, wczesniej jednak włączyłam komputer i w międzyczasie zajrzałam na 'męską półkę'... na forach znalazłam kilka podpowiedzi jak poradzić sobie z problemem, ale odkryłam ze pomoc chyba nie jest mi już potrzebna: krostki wyblakły do poprzedniego stanu, a skóra stała się gładziutka, mieciutka i wyraźnie nawilżowa! =)
na tej 'męskiej półce' znalazłam właśnie balsam nivea=))

jesli zaś chodzi o bikini w moim przypadku pierwszego dnia po goleniu wygl ok, ale już wieczorem cała skóra robi się zaczerwieniona na całej powierzchni pojawiają się rozległe krostki przez co sprawia wrażenie wręcz opuchniętej i swędzi robi się tak niezależnie od tego czy golę się maszynką czy depilatorem=( szukam czegoś na stałe nie na uśmierzenie swędzenia, wiec jeśli ktoś zna taki sposób byłabym wiedzeczna...

Edytowane przez mashq
Czas edycji: 2010-07-23 o 13:41
mashq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 16:11   #30
marbre
Raczkowanie
 
Avatar marbre
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 68
GG do marbre
Dot.: okropne podrażnienia po goleniu!

cicho coś w tym wątku, chociaż temat aktualny ... niestety ; P
zazwyczaj miałam problem po goleniu okolic bikini maszynką, podrażnienia kosmiczne... ostatnio zaryzykowałam z plastrami z woskiem w nadziei, że nie wystąpią takie historie jak po maszynce no i... wystąpiły oczywiście. staram się podrażnione miejsca nawilżać regularnie, ale hm, niewiele to daje. dziś wpadła mi w ręce maść z witaminą A, już użyłam, czekam na efekty, bo niektóre z Was polecały : ) oby okazała się skutecznym rozwiązaniem.
__________________
07.06.2010
marbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-20 23:44:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.