czy waszym zdaniem kary dla pijanych kierowców są za niskie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 12:37   #121
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo ten wyrok jest tak niski, bo nie udało się prokuratorowi udowodnić kto zadał śmiertelny cios.
śmiertelny cios? wystarczy jeden cios maczetą i ofiara po pewnym czasie umrze z wykrwawienia, jeśli pomoc nie będzie szybko udzielona. Zadanie ponad 60 ciosów to jawna chęć zabójstwa.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 12:47   #122
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, za jazdę po pijanemu powinno być dożywotnio odebrano prawko+wysoka kara pieniężna. Za zabicie min. 25 więzienia
Odebranie prawa jazdy nic nie daje, jeżdżą sobie bez.. Najlepszym wyjściem to by było obcinanie rąch przy samych pachach, wtedy nawet jakby chciał to by nie pojechał :P

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Jestem też za wprowadzeniem kar dla pasażerów takiego człowieka za kółkiem. Przecież oni na to pozwalają, wg mnie są współwinni i też powinni ponosić kary, może wtedy chociaż część by się zastanowiła czy nie przeszkodzić takiemu dziadowi siadać za kierownicą.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 12:49   #123
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
śmiertelny cios? wystarczy jeden cios maczetą i ofiara po pewnym czasie umrze z wykrwawienia, jeśli pomoc nie będzie szybko udzielona. Zadanie ponad 60 ciosów to jawna chęć zabójstwa.
dlatego nie opłaca się mordować w pojedynkę, masz kilku kolegów obskakujesz człowieka i nie wiadomo kto zadał śmiertelny cios więc wszyscy dostają niski wyrok, choć każdy z nich biorąc udział w zajściu robił to nie po to aby pobić, a po to aby zabić, bo gdyby było inaczej to nie używano by sprzętu i to aż tyle razy bo 60 ciosów nie wzięło się znikąd.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 12:49   #124
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Wiecie, nie bez powodu się mówi, że prawo w Polsce chroni sprawce, a nie ofiarę.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:10   #125
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez freelancerka Pokaż wiadomość
Powinny też być kary dla pasażera, jeśli wiadomo, że był świadomy stanu kierowcy.
Czyli tylko dla trzeźwych pasażerów?

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
uważam, że prawko powinno być zabierane dożywotnio, bo jak raz wsiadł za kółko nietrzeźwy, to wsiądzie i kolejny raz.
I zrobi to nawet, jak prawka mieć nie będzie. Za to zgadzam się, że prawko powinno być odbierane, bo nieodebranie go to danie przyzwolenia na dalszą taką jazdę.

Cytat:
a ten czub z Kamienia powinien płacić dożywotnio rentę-alimenty na rzecz dziewczynki, której udało się przeżyć, ale straciła oboje rodziców.
Też myślę, że pijani kierowcy powinni płacić rentę przynajmniej dzieciom swoich ofiar.

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
może gdyby więzienia w Polsce nie przypominały hoteli, a więźniowie pracowaliby za kromkę chleba i ewentualnie miskę ryżu - połowa przestępców trzy razy zastanowiłaby się przed popełnieniem wykroczenia.
Coś w tym jest…
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:12   #126
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość

Jestem też za wprowadzeniem kar dla pasażerów takiego człowieka za kółkiem. Przecież oni na to pozwalają, wg mnie są współwinni i też powinni ponosić kary, może wtedy chociaż część by się zastanowiła czy nie przeszkodzić takiemu dziadowi siadać za kierownicą.
ooo właśnie! Kiedyś w tvn24 mówili, że gdzieś w warszawie złapano kierowce mającego chyba 2 promile, jechał z żoną i dwójką dzieci. Po wszelkich czynnościach samochodem wróciła żona. No nie wiem, gdzie trezba mieć mózg żeby być trzeźwą i pozwolić kierować mężowi mającemu 2 promile.


Drugi przykład, mam kolegę, który zaraz po zrobieniu prawka dostawał małpiego rozumu i po imprezach wracał do domu. Raz zabrałam mu kluczyki, wojna straszna, wyzwiska, krzyki, prawie rękoczyny. Na drugi dzien mnie przeprosił i podziękował. Nie minął miesiąc, dostaję telefon, że pan X jest w stanie krytycznym w szpitalu. Był na imprezie z dorosłymi ludźmi, wracał po pijaku, nikt go nie zatrzymał. Podobno nawet bramę mu pomogli otworzyć. Kiedy my siedziałyśmy przy jego łóżku modląc się, aby przeżył, nikt z tamtej imprezy nawet nie zainteresował się jego stanem. Wina ewidentna Pana X ale nie wierzę, że wszyscy byli tak pijani, że nie mogli go powstrzymać. Dobrze, że X zakonczył jazdę na drzewie, dobrze że przeżył. A co by było, gdyby zamiast drzewa poleciał na czołówkę z innym samochodem?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:22   #127
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
ooo właśnie! Kiedyś w tvn24 mówili, że gdzieś w warszawie złapano kierowce mającego chyba 2 promile, jechał z żoną i dwójką dzieci. Po wszelkich czynnościach samochodem wróciła żona. No nie wiem, gdzie trezba mieć mózg żeby być trzeźwą i pozwolić kierować mężowi mającemu 2 promile.
a może mąż uważał, że on po pijaku jedzie lepiej niż żona trzeźwa i nie pozwolił jej jechać? Są takie samce, które uważają, że baba się nie nadaje na kierowcę, koniec kropka.

Zauważyłyście, że gdy ktoś kogoś potrąci i ucieknie z miejsca wypadku, to potem czasem się zgłasza na komendę po 24h, jak już wytrzeźwieje?

Jesienny_liść, dobrze, że Ty się znasz na prawie, bo bez znajomości przepisów to połowa pomysłów jest absurdalna
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 13:26   #128
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
śmiertelny cios? wystarczy jeden cios maczetą i ofiara po pewnym czasie umrze z wykrwawienia, jeśli pomoc nie będzie szybko udzielona. Zadanie ponad 60 ciosów to jawna chęć zabójstwa.

Tylko właśnie wszystko obija się o prawo, durne, ale wciąż prawo. NIe udało się dojść kto zadał "ten" cios i wyrok był niższy. Ja też uważam że zadanie tyle ciosów to jawna próba zabójstwa, bo raczej nie chcieli go tym postraszyć.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:38   #129
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Ja nie zgadzam się z opiniami, że powinno się podnieść prób dozwolonej ilości alkoholu w wydychanym powietrzu itd. Kierowca powinien być zawsze w 100% czysty, bo właśnie m.in. takie progi tworzą przyzwolenie na prowadzenie po alkoholu. I co z tego, że ktoś wypił "tylko" jedno piwo albo jest skacowany. Alkohol to alkohol, nie powinno być żadnego przyzwolenia na to, aby prowadzić po nim...
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:39   #130
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość

Tylko właśnie wszystko obija się o prawo, durne, ale wciąż prawo. NIe udało się dojść kto zadał "ten" cios i wyrok był niższy. Ja też uważam że zadanie tyle ciosów to jawna próba zabójstwa, bo raczej nie chcieli go tym postraszyć.
no przecież to było tylko pobicie, ale że umarł? no szok, przecież 60 ciosów zadaje się na otrzeźwienie, powinien być nadal jak skowronek.


i tak klasyfikują czyny ludzie ''znający się na prawie''

zabicie 6 osób pod wpływem alkoholu to też tylko wypadek, skąd oni się tam w ogóle wzięli, po co się włóczą po nocach.

:d
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2014-01-03 o 13:41
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:41   #131
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
a może mąż uważał, że on po pijaku jedzie lepiej niż żona trzeźwa i nie pozwolił jej jechać? Są takie samce, które uważają, że baba się nie nadaje na kierowcę, koniec kropka.
No to żona też idiotka. Nigdy bym do takiej sytuacji nie dopuściła. Jak jedziemy gdzieś razem to się umawiamy kto wraca i ta osoba nie pije. A jak czyjś facet ma takie "samcze problemy" to niech wie kiedy przestać/ przenocuje/ odczeka i dopiero wraca
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 13:46   #132
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

kolejna plaga na polskich ulicach to: jeden przepuszcza, a drugi w tym czasie wyprzedza.

filmik z wypadku z ostatnich dni:
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/potra...ku,383550.html

miałam parę razy podobną sytuację na pasach, na szczęście wyprzedzający mnie nie potrącił
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:52   #133
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Juz to pisalam ale powtorze sie - wsiadl po pijaku majac prawko to wsiadzie i bez prawa jazdy. Po pijaku, na trzezwo... Nawet dozywotnie zaranie dokumentu nic nie zmieni... Moze na pojedyncze jwdnostki.
życie bez prawka ma jednak pewne minusy, szczególnie jak się jest kierowcą zawodowym, albo tam gdzie pracodawca powierza auto służbowe.

pewne decyzje mogą zapaść też na forum rodzinnym: straciłeś prawko dożywotnio, więc sprzedajemy auto, ewentualnie drugie auto. w ten sposób potencjalnego zabójce pozbawia się narzędzia zbrodni.

bo co to jest rok bez prawka? to jedynie 12 miesięcy wycierania się po autobusach, a później znowu hulaj dusza...
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:55   #134
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
kolejna plaga na polskich ulicach to: jeden przepuszcza, a drugi w tym czasie wyprzedza.

filmik z wypadku z ostatnich dni:
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/potra...ku,383550.html

miałam parę razy podobną sytuację na pasach, na szczęście wyprzedzający mnie nie potrącił
ja tak raz miałem, auto z lewej się zatrzymało z prawej nic nie jechało więc ruszyłem, już miałem wyjść poza samochód a tu nagle auto przejechało tak że dostałem takim podmuchem powietrza w twarz, jakbym zrobił krok do przodu to by mnie uderzył i to wszystko działo się na pasach i najciekawsze było to że oprócz tego auta które się zatrzymało, stało również drugie więc tamten wyprzedzał dwa auta na pasach i to jeszcze 50 metrów od szkoły!
takich to brać i wieszać dla przykładu na najbliższej gałęzi, bo to nawet jest próba zabójstwa żeby wyprzedzać dwa auta na pasach i to w pobliżu szkoły.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:55   #135
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
życie bez prawka ma jednak pewne minusy, szczególnie jak się jest kierowcą zawodowym, albo tam gdzie pracodawca powierza auto służbowe.

pewne decyzje mogą zapaść też na forum rodzinnym: straciłeś prawko dożywotnio, więc sprzedajemy auto, ewentualnie drugie auto. w ten sposób potencjalnego zabójce pozbawia się narzędzia zbrodni.

bo co to jest rok bez prawka? to jedynie 12 miesięcy wycierania się po autobusach, a później znowu hulaj dusza...
Ano, rok bez prawka to za mało, zwłaszcza ze sporo osób ma w nosie brak prawka i jeździ bez.

Może dla złapanych osób na podwójnym gazie przymusowa terapia dla uzależnionych, najlepiej 6 tygodni stacjonarnie w szpitalu.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:59   #136
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Często rok bez prawka odcina człowieka od miejsca pracy, bo sama wiem, że z autobusami są problemy. Dlatego sama wiem, o ludziach z mojej wsi, którzy za różne rzeczy stracili prawo jazdy (od jazdy rowerem po pijanemu, po spowodowanie wypadku), a musza jeździć bo straciliby pracę.
Smutnym plusem jest to, że większość potem bardziej uważa, bo mogą im odwiesić wyrok czy coś. A ryzykują dlatego, że ryzyko wpadki jest naprawdę małe.

A ja nawet bym okrutnie wszywała złapanym na jeździe po alkoholu, obowiązkowo wszywałabym esperal, skoro nie potrafią z niego skorzystać, trzeba im ten "przywilej" odebrać.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2014-01-03 o 14:01
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:09   #137
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Często rok bez prawka odcina człowieka od miejsca pracy, bo sama wiem, że z autobusami są problemy. Dlatego sama wiem, o ludziach z mojej wsi, którzy za różne rzeczy stracili prawo jazdy (od jazdy rowerem po pijanemu, po spowodowanie wypadku), a musza jeździć bo straciliby pracę.
Smutnym plusem jest to, że większość potem bardziej uważa, bo mogą im odwiesić wyrok czy coś. A ryzykują dlatego, że ryzyko wpadki jest naprawdę małe.

A ja nawet bym okrutnie wszywała złapanym na jeździe po alkoholu, obowiązkowo wszywałabym esperal, skoro nie potrafią z niego skorzystać, trzeba im ten "przywilej" odebrać.

A Esperal jest legalny znowu? Bo przez jakiś czas UE zakazało wszywania go. Plus to że ten lek nie leczy tylko pozawala zachować dupościsk na czas jego działania. Potem i tak ludzie na ogół wracają do chlania.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:37   #138
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
A Esperal jest legalny znowu? Bo przez jakiś czas UE zakazało wszywania go. Plus to że ten lek nie leczy tylko pozawala zachować dupościsk na czas jego działania. Potem i tak ludzie na ogół wracają do chlania.
Chyba jest legalny, ale praktycznie go się już nie stosuje. Myślę, że w wielu przypadkach pomagał, odciągał fizyczne od alkoholu i powodował, że "pacjent" miał do niego wstręt. Gorzej gdy ktoś psychicznie nie potrafi z nim zerwać, ale jeśli ktoś jest zdeterminowany, on mu pewnie pomoże, tak jak metadon pomaga heroinistom.
A dla pijanych kierowców byłby to rodzaj kary, bo pewnie mniejszość jest uzależniona.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:46   #139
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Chyba jest legalny, ale praktycznie go się już nie stosuje. Myślę, że w wielu przypadkach pomagał, odciągał fizyczne od alkoholu i powodował, że "pacjent" miał do niego wstręt. Gorzej gdy ktoś psychicznie nie potrafi z nim zerwać, ale jeśli ktoś jest zdeterminowany, on mu pewnie pomoże, tak jak metadon pomaga heroinistom.
A dla pijanych kierowców byłby to rodzaj kary, bo pewnie mniejszość jest uzależniona.

Ja widzę że mało pomagał. Ostatnio konkubent mojej teściowej się zaszył i już pije, znajomi po miesiącu przepijali wszywki etc. W wielu ośrodkach odwykowych nie można mieć wszywki w trakcie terapii bo ponoć szkodzi terapeutycznie.

Ja mam wrażenie że sporo z nich JUŻ jest uzależniona, a jazda na gazie jest zwięczeniem ich wyczynów. Ba dla niektórych terapeutów sam fakt jazdy pod wpływem to symptom uzależnienia.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 14:53   #140
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Ja widzę że mało pomagał. Ostatnio konkubent mojej teściowej się zaszył i już pije, znajomi po miesiącu przepijali wszywki etc. W wielu ośrodkach odwykowych nie można mieć wszywki w trakcie terapii bo ponoć szkodzi terapeutycznie.

Ja mam wrażenie że sporo z nich JUŻ jest uzależniona, a jazda na gazie jest zwięczeniem ich wyczynów. Ba dla niektórych terapeutów sam fakt jazdy pod wpływem to symptom uzależnienia.
U mnie raczej słyszy się o tych, którzy sobie wszyli, a teraz nie piją- więc widocznie różnie bywa. Co do ośrodków odwykowych, nie brałabym tego za pewnik. Tam mają jakieś obrzydzenie do ułatwiania sobie życia, nawet jeśli to ma pomóc. Ja bardziej "znam" się na terapii narkomanów i waśnie to jest jeden z powodów tego, że w Polsce nie stosuje się metadonu, chce się, aby narkoman przeszedł całą drogę samodzielnie, na zachodzie z nałogu stosując ten środek wychodzi się z nałogu praktycznie bezboleśnie.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 15:12   #141
fast_law
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Kary są OK - tylko ich egzekwowanie i ich wymierzanie już nie. Poza tym sprawcy powinni płacić odszkodowanie za zniszczone mienie, śmierć czy uszczerbek na zdrowiu.
__________________
<ciach_reklama>
fast_law jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 16:46   #142
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez fast_law Pokaż wiadomość
Kary są OK - tylko ich egzekwowanie i ich wymierzanie już nie. Poza tym sprawcy powinni płacić odszkodowanie za zniszczone mienie, śmierć czy uszczerbek na zdrowiu.
W pewnych okolicznościach płacą.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:09   #143
PchamTaczki
Rozeznanie
 
Avatar PchamTaczki
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Koniec internetu (taa daa!!!)
Wiadomości: 505
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Zdecydowanie za niskie.
Jak człowiek zabije drugiego człowieka, dostaje te parę latek, z 15, 25, czasem mniej,
a taki oćpany, nachlany świr zabija 6 osób i dostaje zawieszenie. Logika polskiego prawa.
PchamTaczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:21   #144
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez PchamTaczki Pokaż wiadomość
Zdecydowanie za niskie.
Jak człowiek zabije drugiego człowieka, dostaje te parę latek, z 15, 25, czasem mniej,
a taki oćpany, nachlany świr zabija 6 osób i dostaje zawieszenie. Logika polskiego prawa.
No zaraz! Przecież procesu jeszcze nie było, a wyrok żaden nie zapadł, więc o jakim wyroku w zawieszeniu piszesz?

No bardzo dziwne, że za zabójstwo są kary 15 czy 25 lat, bardzo
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 18:26   #145
PchamTaczki
Rozeznanie
 
Avatar PchamTaczki
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Koniec internetu (taa daa!!!)
Wiadomości: 505
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
No zaraz! Przecież procesu jeszcze nie było, a wyrok żaden nie zapadł, więc o jakim wyroku w zawieszeniu piszesz?

No bardzo dziwne, że za zabójstwo są kary 15 czy 25 lat, bardzo
Napisałam, że są i mniejsze.
Ja miała styczność akurat z najcięższymi skazańcami, np. chlopak zabil ojca, bo ten chlal i wszystkich bil w domu, chlopak dostal 25 lat za to.

A ten tam recydywista ktory juz wczesniej kogos porzejechal i teraz tego chlopca na pasach co dostal wczesniej? Zawieszenie.
PchamTaczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 09:11   #146
84ona84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

kto wsiada po pijaku za kółko??? to już nie zwykły pijak tylko alkoholik. dlatego trzeba ich leczyc albo odbierac prawo jazdy tak jak odbiera sie prawo wykonywania zawodu z powodu pracy pod pływem alkoholu. zwalnia sie z pracy np. nauczycieli z powodu złego "prowadzenia sie" a może zwalniac ich z pracy z powodu takiego postepowania. kazda dotkliwa kara troche daje do myslenia ale tylko taka ktora jest nieuchronna. prowadził po pijaku auto spowodował wypadek-ksiądz w efekcje został zawieszony w swoich obowiązkach.

Edytowane przez 84ona84
Czas edycji: 2014-01-04 o 09:22
84ona84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 09:25   #147
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez 84ona84 Pokaż wiadomość
dlatego trzeba ich leczyc albo odbierac prawo jazdy tak jak odbiera sie prawo wykonywania zawodu z powodu pracy pod pływem alkoholu.
dlatego wsadzenie ich od razu do aresztu na miesiąc na ich koszt sprawi że stracą pracę za to że zaszaleli sobie autem pod wpływem alkoholu, następnym razem zastanowią się czy jest sens wsiadać po pijaku.
wiadomo alkoholik i tak wsiądzie, lecz zawsze na miesiąc będzie spokój.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 16:14   #148
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Ano, rok bez prawka to za mało, zwłaszcza ze sporo osób ma w nosie brak prawka i jeździ bez.

Może dla złapanych osób na podwójnym gazie przymusowa terapia dla uzależnionych, najlepiej 6 tygodni stacjonarnie w szpitalu.
Może niekoniecznie stacjonarna terapia w szpitalu (znowu płacą podatnicy) ale np terapia na własny koszt. Prawo jazdy wstrzymać do czasu przedstawienia zaświadczenia o odbyciu terapii.
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 20:10   #149
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: czy waszym kary dla pijanych kierowców są za niskie?

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Może niekoniecznie stacjonarna terapia w szpitalu (znowu płacą podatnicy) ale np terapia na własny koszt. Prawo jazdy wstrzymać do czasu przedstawienia zaświadczenia o odbyciu terapii.

Jak najbardziej niech będzie płatna. Tyle że stacjonarna będzie chyba najbardziej dokuczliwa + zawiadomienie pracodawcy z jakiego powodu nie ma pracownika.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 20:27   #150
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: czy waszym zdaniem kary dla pijanych kierowców są za niskie?

dzisiaj w Wiadomościach mówili o akcji trzeźwości w Warszawie i ile tam osób wpadło, masakra i to ludzie często normalnie z dzieciakami w samochodzie jechali i jeszcze zdziwieni że na alkomat ich wzięto a jedna to nawet mówiła że ona bez kamer chce, takiej twarz to powinni pokazać w telewizji żeby każdy zobaczył jak odpowiedzialną jest matką (wiozła dzieciaki i męża).
zresztą o Kamieniu Pomorskim było głośno a dzisiaj facet uciekał przed kontrolą i zabił kolegę który z nim siedział w aucie a pozostałych ranił, widać że idioci nigdy się niczego nie nauczą na błędach innych i jednak miesięczna odsiadka dla każdego pijaka by się przydała.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-17 14:30:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.