jego rodzina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 08:34   #1
allaround
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115

jego rodzina


Hej,
w tym roku po raz pierwszy idę na Wigilię do rodziny mojego chlopaka. Jako że będzie nas sporo zostało ustalone, ze prezenty kupujemy tylko 2 malym dzieciom, a dorosli sobie nie kupują. Jednak mama mojego chlopaka zawsze kupuje mi cos, na tamtą Gwiazdkę dostalam perfumy, z podrózy zawsze przywozi mi a to bluzeczkę, a to szalik, a to obraz, zawsze jak przyjezdza kupuje fajnego storczyka itd. Wiem od mojego chlopaka, ze w tym roku tez mi kupila prezent-cos z bizuterii. Czuję się z tym bardzo niezręcznie. Zaproponowalam mojemu chlopakowi, zebysmy kupili cos dla jego rodziców zebym sie nie czula glupio, ale on nie widzi takiej potrzeby bo niby oni sobie z reguly nic nie kupują tylko mama jego chce zeby mi bylo milo. Ja jednak bym sie lepiej czula gdybym miala jakis maly upominek. Czy myslicie, ze perfumy dla jego mamy bedą ok?
allaround jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:10   #2
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: jego rodzina

A wiesz jakie perfumy jego mama lubi? Byłoby niezręcznie gdybyś kupiła jej zapach, za którym ona nie przepada. Może być też tak, że ma kolekcję perfum i kolejne będą po prostu zbędne.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:13   #3
allaround
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: jego rodzina

Nie wiem ale mogę kupic jakieś w miarę klasyczne. Mój chlopak mowi, ze wszystko jest zbędne bo jak jego mama cos chce to sobie idzie i kupuje. Więc chyba odpada praktyczna strona prezentu. Moja mama sobie nie kupuje drogich prezentów więc zawsze ją cieszą perfumy czy bizuteria a tu mam problem.
allaround jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:15   #4
Zantec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: jego rodzina

U mnie wygląda to bardzo podobnie i ja zawsze doradzam dziewczynie aby cos po prostu upiekla; )
Zantec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:16   #5
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: jego rodzina

Ja na twoim miejscu po prostu bym upiekła jakieś ciasteczka i ładnie zapakowała, albo zrobiła jakieś dobre czekoladki
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:18   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: jego rodzina

Perfumy są ryzykowne. Ja bym na Twoim miejscu kupiła jakiś drobiazg z biżuterii albo np. jakiś elegancki kosz słodyczy.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:21   #7
allaround
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: jego rodzina

W sumie może masz rację... Jego rodzice nie mieszkają w tym samym miescie co my, a przyjeżdzają do nas bo Wigilia będzie u siostry mojego chlopaka i u siostry oni będą nocowali. Więc może jak do nas przyjdą jego rodzice i upiekę jakieś dobre ciasto to myslicie ze bedzie ok?

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

O biżuterii tez myslałam, ale to chyba podobnie ryzykowne jak perfumy? Poza tym jego mama tez mi podobno cos kupila z bizuterii.
allaround jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 09:28   #8
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: jego rodzina

Perfumy jak dla mnie odpadają. To jedne z bardziej ryzykownych prezentów.
Nie lepiej by było zrobić jakiś prezent dla obydwojga rodziców chłopaka, nie tylko dla mamy?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:30   #9
jocelyne mary
Raczkowanie
 
Avatar jocelyne mary
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez allaround Pokaż wiadomość
W sumie może masz rację... Jego rodzice nie mieszkają w tym samym miescie co my, a przyjeżdzają do nas bo Wigilia będzie u siostry mojego chlopaka i u siostry oni będą nocowali. Więc może jak do nas przyjdą jego rodzice i upiekę jakieś dobre ciasto to myslicie ze bedzie ok?

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

O biżuterii tez myslałam, ale to chyba podobnie ryzykowne jak perfumy? Poza tym jego mama tez mi podobno cos kupila z bizuterii.
Myślę, że domowe ciasteczka świąteczne są jak najbardziej OK.
Perfumy i biżuteria są ryzykowne jeśli nie zna się upodobań, gustu danej osoby. No, i mama chłopaka sama sobie kupuje to, co chce (jak piszesz).
A może coś zrobisz własnoręcznie? Jeśli oczywiście masz zdolności.
jocelyne mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:31   #10
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Ja bym ogolnie dla rodzicow kupila jakis ladny koszyk ze slodyczami, kawa moze z winem, a do siostry przyniosla jakies ciasto. Nic super drogiego ale zawsze to jakis prezent.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:39   #11
allaround
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: jego rodzina

Tzn. do siostry przynosimy makowiec, juz to uzgodnilismy
allaround jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 09:46   #12
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: jego rodzina

Kupowanie np. perfum mamie tworzy kolejną niezręczną sytuację - bo co z tatą? Najlepiej upiecz, jak już kilka osób zaproponowało, jakieś ładne świąteczne ciasteczka. Możesz ewentualnie kupić jakąś puszkę ozdobną na nie i włożyć do środka. Jeśli lubią herbaty/kawy możesz dorzucić jakąś fajną smakową ze sklepu typu Świat herbat i ładnie ją opakować. Zrób/kup coś miłego do jedzenia /picia, ale tez nie szalej z prezentami - zostało ustalone, że dorosłym nie kupujecie upominków i ja generalnie bym się tego trzymała, ustalone to ustalone.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:52   #13
allaround
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: jego rodzina

Tzn. tacie można ksiązkę bo lubi czytać więc nie byloby problemu. Ale rzeczywiście ustalone to ustalone... Bo to będzie bardzo na silę kupowanie tych perfum. Chyba upiekę jakieś ciasto i zrobię obiad i po prostu milo ich ugościmy.
allaround jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:05   #14
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez Osiak Pokaż wiadomość
Ja na twoim miejscu po prostu bym upiekła jakieś ciasteczka i ładnie zapakowała, albo zrobiła jakieś dobre czekoladki
Też o tym pomyślałam Prezent tylko dla mamy też odpada, bo niby ustalone że nie robicie sobie prezentów ale ona coś dla ciebie ma to i ty dla niej "musisz" Ja jadę do Tż w święta i tam poza jego rodzicami będzie babcia, brat z żoną i synkiem i jakbym im wszystkim miała coś kupić to... Kupuję tylko małemu jakąś zabawkę a im zawiozę coś słodkiego po prostu.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:12   #15
allaround
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: jego rodzina

No jasne, u nas tez tylko dla dwójki maluchów kupujemy. I nie byloby 'problemu' gdyby jego mama nie kupowała mi kolejnego prezentu.
allaround jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:30   #16
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez allaround Pokaż wiadomość
No jasne, u nas tez tylko dla dwójki maluchów kupujemy. I nie byloby 'problemu' gdyby jego mama nie kupowała mi kolejnego prezentu.
Możesz ewentualnie grzecznie powiedzieć przy wręczaniu prezentu przez mamę TŻ'a, że dziękujesz ale przecież miało być bez prezentów i że troszkę Ci niezręcznie.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:31   #17
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
A wiesz jakie perfumy jego mama lubi? Byłoby niezręcznie gdybyś kupiła jej zapach, za którym ona nie przepada. Może być też tak, że ma kolekcję perfum i kolejne będą po prostu zbędne.
Ja mam kolekcję i nie wyobrażam sobie,żeby kiedyś mi było ,,za dużo"
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:24   #18
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: jego rodzina

Mozecie wydrukowac jakies Wasze wspolne (z TZtem) zdjecie i ladnie oprawic. Mysle ze taki skromny prezent, oprocz ciasta, sprawi radosc rodzicom Twojego TZta.

Edytowane przez Silesian Girl
Czas edycji: 2012-12-17 o 11:29
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 12:49   #19
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez Silesian Girl Pokaż wiadomość
Mozecie wydrukowac jakies Wasze wspolne (z TZtem) zdjecie i ladnie oprawic. Mysle ze taki skromny prezent, oprocz ciasta, sprawi radosc rodzicom Twojego TZta.
Nie wiem, myślę że ramka ze zdjęciem byłaby takim dziwnym prezentem. Przynajmniej takie jest moje odczucie. Co do ciasta, ciastek to jak najbardziej tak
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 15:48   #20
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: jego rodzina

A ja bym kupiła kwiatka w doniczce- gwiazdę betlejemską Chociaż z tym ciastemto też dobry pomysł
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 16:54   #21
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: jego rodzina

Albo zestaw dobrych herbat - teraz w wielu sklepach z herbatami oferują takie różne zestawy niektóre też gwiazdkowe. Tak więc jest spory wybór neutralnych skromnych "podarków" niekoniecznie to muszą być perfumy.
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 16:59   #22
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Albo zestaw dobrych herbat - teraz w wielu sklepach z herbatami oferują takie różne zestawy niektóre też gwiazdkowe. Tak więc jest spory wybór neutralnych skromnych "podarków" niekoniecznie to muszą być perfumy.
Dziś właśnie kupiłam przyszłej teściowej i Tż brata żonie bo tam będą, to taki drobiazg w ładnym słoiczku z kokardką bo prezentem bym tego nie nazwała;P Ale chyba wolę mieć coś na wszelki wypadek
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:02   #23
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: jego rodzina

pierniki hend made, ekskluzywna herbata, kawa (zależy co lubią) jakieś oryginalne ozdoby świąteczne takie prezenty moim zdaniem są jak najbardziej na miejscu
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 22:06   #24
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: jego rodzina

Podobnie jak większość dziewczyn upiekłabym na Twoim miejscu jakieś ciasteczka, ładnie przyozdobiła i zapakowała. Możesz też wybrać jakieś fajne zdjęcie Tżta i jego rodziców, powiększyć i kupić ładną ramkę.

Odradzam Ci zdjęcie, na którym Ty jesteś - moim zdaniem to nieładnie. Kobitka może sobie pomyśleć, że już wyobrażasz sobie bóg wie co i liczysz na szybki ślub. W sumie jesteś dla niej obcą dziewczyną i nie sądzę, by chciała trzymać Twoje zdjęcie na widoku, mimo tego, że może Cię bardzo lubić.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 22:18   #25
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: jego rodzina

Mnie bardzo się spodobało to rozwiązanie http://www.snobka.pl/artykul/diy-mik...-prezent-15792



szkoda tylko, że teściowie niedawno kupili sobie komplet kubków
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 09:59   #26
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Podobnie jak większość dziewczyn upiekłabym na Twoim miejscu jakieś ciasteczka, ładnie przyozdobiła i zapakowała. Możesz też wybrać jakieś fajne zdjęcie Tżta i jego rodziców, powiększyć i kupić ładną ramkę.

Odradzam Ci zdjęcie, na którym Ty jesteś - moim zdaniem to nieładnie. Kobitka może sobie pomyśleć, że już wyobrażasz sobie bóg wie co i liczysz na szybki ślub. W sumie jesteś dla niej obcą dziewczyną i nie sądzę, by chciała trzymać Twoje zdjęcie na widoku, mimo tego, że może Cię bardzo lubić.
Ja też bym zdjęcia nie dała, chociaż u mojej przyszłej teściowej już od roku moje zdjęcie z Tż w jej pokoju stoi:P Od Tż z pokoju zakosiła
Moi przyszli teściowie to jajcarze i myślałam żeby im na allegro zamówić karukaturę ale jednak dostaną na rocznicę albo jakieś imieniny http://allegro.pl/karykatura-a3-kary...849133853.html coś takiego
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 10:06   #27
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: jego rodzina

ja bym kupila kosz slodyczy + jakies winko. To jest prezent , ktorym latwo sie podzielic. Slodycze wyjada na stol, winko sie wypije razem. Wiec nie bedzie glupio,ze tylko im cos kupilas.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 10:28   #28
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: jego rodzina

Ja też bym przyniosła jakieś ciasto i kawę albo alkohol, i dała go gospodarzom od razu po przyjeździe. Jeśli kupisz upominek pod choinkę tylko dla mamy, a pominiesz tatę/ siostrę to dopiero może wyjść niezręcznie.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 10:49   #29
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: jego rodzina

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Ja też bym przyniosła jakieś ciasto i kawę albo alkohol, i dała go gospodarzom od razu po przyjeździe. Jeśli kupisz upominek pod choinkę tylko dla mamy, a pominiesz tatę/ siostrę to dopiero może wyjść niezręcznie.
A już najgorzej (co mi się przytrafiało), jak zjawią się nieoczekiwani goście, czyli ciocie,kuzyni,babcie,malu chy.. i nie ma im co dać - szczególnie dzieciom, a głupio tak przekazywać im np. czekoladę, którą sami dostaliśmy przed chwilą w prezencie.. Dlatego warto zrobić czekoladki/ciastka nawet z tego względu
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 23:43   #30
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: jego rodzina

STOP! Nie kupuj jej żadnego prezentu. Tutaj zachodzi pewien istotny mechanizm: umawiamy się, że nie kupujemy prezentów i złamać ten zakaz może jedynie osoba 'wyższa rangą'. Jeśli wręczy Ci prezent, powiedz, że się nie spodziewałaś i myślałaś, że nie będzie prezentów. Myślę, że gdybyś miała przygotowany jakiś konkretny (inny niż np. ciasteczka, etc.) mogłoby wyjść niezręcznie - niechby jej przez myśl przemknęło: a gdybym nie kupiła jej nic, to postawiłaby mnie w takiej sytuacji? Złamałaby umowę?
Ona jakby jest bardziej upoważniona do poczynienia takiego złamania umowy. Jej się jakby wybacza i z jej pozycji jest to pewną uroczą przekorą, z Twojej zaś byłoby nietaktem.
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.