Pas poporodowy - jaki wybrać, kiedy mogę zacząć używać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 16:35   #61
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Czy pas poporodowy pomaga schować brzuch?

Cytat:
Napisane przez ayleenkA Pokaż wiadomość
Jw. u mnie juz w 3 miesiącu brzuch był lekko odstający a teraz jestem w 30 tyg. i jest naprawdę spory no i zastanawiam się teraz czy po jakims okresie po porodzie ubranie takiego pasa pomoze mi w odzyskaniu dawnego plaskiego brzuszka sprzed ciązy. Wiadomo ze od razu po wyjsciu ze szpitala nie bd katowac sie takim pasem no ale gdzies po 2 tygodniach juz mysle ze tak. Moje pytanie sprowadza sie głownie do faktu ze termin mam na koniec marca, a w kwietniu brat ma wesele, no i nie chce wybierac jakis specjalnie workowatych sukieniek kryjacyc brzuch zwyczajnie zle bym sie w nich czula. Wiec jak to jest z tym pasem, po zalozeniu daje wrazenie "plaskiego brzuszka" czy to raczej wielka sciema?
Pas poporodowy można używać NAJWCZEŚNIEJ 6 tygodni po porodzie - po zakończeniu całego połogu. Trzeba dać czas aby narządy wrociły na swoje miejsce i skórze, aby sama się wchłonęła tyle ile może naturalnie. A po połogu wziąć się za masaże brzucha, balsamy ujędrniające i ćwiczenia, biorąc po uwagę fakt, że urodziło się naturalnie, bo po cesarce to inna historia.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 15:24   #62
KarY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Pytanie do kobiet które nosiły pas poporodowy.

Czy zakładając taki pas brzuch od razu się chowa? Załóżmy że kobieta pare tyg. po porodze ma brzuch jak w 6 miesiącu i zakłada taki pas, czy daje on efekt płaskiego brzucha? Pytanie kieruje wyłącznie do kobiet które stosowały taki pas. Głównie chodzi o to że nie chciałabym wyglądać pare tygodni po porodzie jakbym dalej byla w ciazy...a w 6 miesiacu mialam juz dosyc spory brzuch, wiec wizja ze po prodzie bedzie on wygladal jak w 6 miesiacu nieco mnie przeraza ;/ Oczywiste jest ze pas zaloze dopiero po 2-3 tyg. tak by jakos drastycznie nie ingerowac w obkurczanie sie macicy, itp. Prosze o konkretne odpowiedzi, nie żadne umoralnianie, życzliwych Pań.
KarY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:32   #63
zosius
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Pas poporodowy - jaki wybrać, kiedy mogę zacząć używać?

Przede wszystkim nawilżaj/natłuszczaj brzuszek żeby był jędrny,łatwiej wróci do poprzedniego stanu,nakładając krem czy balsam dodatkoo go masuje także też plus,bielizna ściągająca po porodzie jak najbardziej na pewno Ci nie zaszkodzi,kiedy dojdziesz do siebie warto poćwiczyć
zosius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:16   #64
PaulaJ20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 7
Jaki pas poporodowy?

Drogie wizażanki. Tak jak w temacie interesuje mnie wasza opinia na temat pasa poporodowego. Wiem, że pas rozleniwia mięśnie itp. Ja jednak mam zamiar nosić go wyłącznie na jakieś wyjścia jak na przykład wyjazd na uczelnie. Czułabym się bardziej komfortowo.

Chciałabym, żebycie poleciły mi jakiś pas, interesuje mnię żeby dawał efekt płaskiego albo chociaż prawie płaskiego brzucha. Więc zwracam się tutaj do kobiet, które miały już styczność z takimi pasami.

Mam zamiar ćwiczyć, żeby zgubić brzuch ale jak wiadomo to trochę potrwa jak wiadomo
PaulaJ20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:39   #65
kasiapyra
Raczkowanie
 
Avatar kasiapyra
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 147
Dot.: Jaki pas poporodowy?

ja używałam takich majtek wysokich aż pod biust kupionych po prostu w aptece. Zdawały egzamin ale tak jak piszesz - używałam tylko na większe wyjścia, których nie było za wiele
kasiapyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 14:38   #66
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611
Dot.: Pas poporodowy - jaki wybrać, kiedy mogę zacząć używać?

Ile czasu musi upłynąć po cc żeby można było stosować pas? Na co zwracać uwagę przy kupnie?
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 20:33   #67
paulafajnamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 13
Dot.: Pas poporodowy - jaki wybrać, kiedy mogę zacząć używać?

Mi pani w aptece powiedziała, żeby zakładać pas tylko okazjonalnie, bo przy ciągłym noszeniu zwiotczeją tylko mięśnie.
paulafajnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-29 21:33:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.