Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-17, 17:53   #4531
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: Kwasy w domu

Do TCA podchodzę jak pies do jeża. Nie wiem czy zabiegi tym kwasem byłyby bezpieczne w domu? Jakie jest bezpieczne stężenie tego kwasu?
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 18:31   #4532
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Kwasy w domu

Cytat:
Napisane przez Florence999 Pokaż wiadomość
Do TCA podchodzę jak pies do jeża. Nie wiem czy zabiegi tym kwasem byłyby bezpieczne w domu? Jakie jest bezpieczne stężenie tego kwasu?
Tak sobie teraz czytam o tym TCA i okazuje się, że nie jest on do wykonywania w domu, bo nie mogą go wykonywać osoby niedoświadczone w tej dziedzinie. Chyba, że wykonuje go w domu kosmetyczka przeprowadzająca takie peelingi chemiczne w pracy
Osoba należąca do "nielekarzy" może wykonać peeling w stężeniu do 15 %, wszystko powyżej leży w kompetencji lekarzy. 50 % to max na jakie można sobie pozwolić, ale niesie ze sobą ryzyko powikłań i stosowane jest jedynie punktowo.

Aż mam ciarki czytając o całkowitej martwicy naskórka Wiem, że każdy peeling chemiczny doprowadza do martwicy (naskórka, lub te mocniejsze - skóry właściwej) ale mimo wszystko brzmi to przerażająco. Bałabym się sięgnąć po TCA.
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 22:24   #4533
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie masz na opakowaniu daty ważności? Sprawdziłam na swojej i normalnie widnieje termin przydatności do spożycia/użycia
Ja bym daty ważności na hydrolatach przez palce brała - kiedyś na moim było napisane, że ważny jakoś do następnego roku, a że żal było używać, więc jak dla mnie był szalenie wydajny, bardzo rozsądnie z niego korzystałam -mimo więc bardzo długiej daty ważności na jego dnie rozwinęło się "coś". Nie mam pojęcia co to było, ale sądząc po przebytym semestrze mikrobiologii, był to jakiś grzybek Ale dlaczego się rozwinął, tego nie wiem.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 23:10   #4534
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja bym daty ważności na hydrolatach przez palce brała - kiedyś na moim było napisane, że ważny jakoś do następnego roku, a że żal było używać, więc jak dla mnie był szalenie wydajny, bardzo rozsądnie z niego korzystałam -mimo więc bardzo długiej daty ważności na jego dnie rozwinęło się "coś". Nie mam pojęcia co to było, ale sądząc po przebytym semestrze mikrobiologii, był to jakiś grzybek Ale dlaczego się rozwinął, tego nie wiem.
Nie jest niczym zaskakującym, że produkty mogą się psuć szybciej niż wskazuje na to data ważności, dlatego data to jedno, ale na pierwszym miejscu powinno stać jednak sprawdzanie smaku/zapachu/konsystencji Woda różana to trochę inna bajka niż hydrolat - zwykle jest tylko to woda z dodatkiem różanego zapachu, a nie destylat płatków róż jak w hydrolacie, dlatego wg mnie powinna psuć się wolniej.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 08:06   #4535
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kwasy w domu

Cytat:
Napisane przez BlueSkirt Pokaż wiadomość
Skoro kwasy BHA są rozpuszczalne w tłuszczach, to pomogą pozbyć mi się wągrów? Jestem zielona, jeśli chodzi o peelingi chemiczne. Co ile powinnam je stosować, w jakim stężeniu i na jakie efekty mogę liczyć?
Czy peelingi kwasami mogą doprowadzić do przesuszenia skóry? (mam problem z suchą skórą)
Kwasy BHA to w praktyce salicyl. Klasyka na zaskórniki, ale jest mało gotowców na rynku, zaś w domu kwas kiepsko współpracuje, wytrąca się itd. Jest też dość żrący w porównaniu z AHA, więc wysuszenie jak najbardziej jest częste. Pomimo tego ja salicyla kocham miłością nie zawsze odwzajemnioną.
Już podawałam linki, tam masz wszystkie informacje o kwasach w domu, ze zaczyna się od toników do 5%, potem stopniowo zwiększa stężenia. To jest temat rzeka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 10:05   #4536
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Kwasy w domu

Może powinnam zostać na razie, jako osoba początkująca przy kwasie L-mlekowym? Kiedy go pierwszy raz kładłam (w stężeniu 20% na około 20 minut), miałam na twarzy kilka wyprysków, w tych miejscach kwas zrobił mi małą krzywdę, ale na zdrowej skórze sprawdził się rewelacyjnie, strupki po niedoskonałościach już są prawie wygojone. Fajne jest w nim też to, że mimo skutecznego złuszczenia naskórka nie jest piecze i nie jest zjadliwy, przez co nie boję się go stosować . Strasznie mnie jednak kusi wypróbowanie salicyla na wągrach i zamkniętych zaskórnikach.
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 13:05   #4537
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie jest niczym zaskakującym, że produkty mogą się psuć szybciej niż wskazuje na to data ważności, dlatego data to jedno, ale na pierwszym miejscu powinno stać jednak sprawdzanie smaku/zapachu/konsystencji Woda różana to trochę inna bajka niż hydrolat - zwykle jest tylko to woda z dodatkiem różanego zapachu, a nie destylat płatków róż jak w hydrolacie, dlatego wg mnie powinna psuć się wolniej.
Czyli nie ma czegoś takiego jak data ważności po otwarciu?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-18, 13:28   #4538
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Czyli nie ma czegoś takiego jak data ważności po otwarciu?
U mnie nie ma
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 13:40   #4539
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Czyli nie ma czegoś takiego jak data ważności po otwarciu?
Skąd masz swoją wodę? Nie ma na opakowaniu żadnej informacji? Wydaje mi się, że to zależy od danej firmy i przeznaczenia wody, na spożywczej będzie podana data ważności albo jakaś informacja o długości przechowywania po otwarciu (jak w przypadku wody czy mleka, chociaż tutaj sobie tylko gdybam, bo osobiście taka woda nie wpadła mi w ręce), na tej kosmetycznej data ważności albo symbol słoiczka z liczbą miesięcy

Edit: Po wklepaniu w google hasła o datę ważności wody różanej wyskakują różne informacje - do 6 miesięcy po otwarciu, minimum 1 rok po otwarciu, albo konkretna data ważności, więc tak jak wyżej, wszystko zależy od danego producenta/firmy.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-10-18 o 13:55
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 20:50   #4540
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

nie zapominajcie, że właściwy sposób przechowywania ma też znaczenie, może trzymałaś na słońcu?
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 17:49   #4541
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jeszcze nie otworzyłam swojej wody. Firma to "East End". Na opakowaniu jest tylko jedna data ważności - do maja 2017.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-19, 20:40   #4542
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie otworzyłam swojej wody. Firma to "East End". Na opakowaniu jest tylko jedna data ważności - do maja 2017.
No to masz odpowiedź
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 21:34   #4543
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

No, ale chyba otwarta tak długo nie wytrzyma
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 08:52   #4544
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
No, ale chyba otwarta tak długo nie wytrzyma
Tu się już nie przejmuj, bo jeśli potraktujesz ją jako tonik, na pewno nie starczy Ci na dwa lata
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 17:55   #4545
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

:d
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 14:41   #4546
Nerwuska28
Przyczajenie
 
Avatar Nerwuska28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witajcie dziewczyny...miesiac stosowalam acme derm...cos tam pomoglo...teraz mam przerwe I od 2 tygodni stosuje tonik z migdalem 5%...nic a nic acme fajnie dzialal,czulam ze cos sie dzieje,a przy toniku nic...zero,null
..tylko skora jakby bardziej sie mi zaczela tluscic w strefie T....korci mnie na piling 15% migdal...to bylby moj pierwszy...czy jak zrobie na spirytusie a nie na samej wodzie to nic zlego sie nie stanie...czy moze lepiej zaczac od 10%?,moja skora posiada zmiany tradzikowr na policzkach I pigmentacyjne,zanieczyszc zone I rozszerzone pory na brodzie,nosie I czole...acme mi trochr pomogl...ale chcialabym sprawdzic jak zadziala migdal ma moja twarz...mam tylko dylemat odnosnie ztezenia...poradzcie!!!

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Przepraszam za literowke,pisze z telefonu.
Nerwuska28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 16:00   #4547
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Apropo przechowywania kosmetyków. Kiedyś kupiłam kwas hialuronowy i było napisane " przechpwywac w chłodnym miejscu"- wylądował w lodówce. Teraz znowu zakupiłam ( tyle że trzycząsteczkowy) i jest napisane że w suchym miejscu). Nie zepsuje mi się w ciepłej łazience? Nie wierzę :p

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Nerwuska28 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny...miesiac stosowalam acme derm...cos tam pomoglo...teraz mam przerwe I od 2 tygodni stosuje tonik z migdalem 5%...nic a nic acme fajnie dzialal,czulam ze cos sie dzieje,a przy toniku nic...zero,null
..tylko skora jakby bardziej sie mi zaczela tluscic w strefie T....korci mnie na piling 15% migdal...to bylby moj pierwszy...czy jak zrobie na spirytusie a nie na samej wodzie to nic zlego sie nie stanie...czy moze lepiej zaczac od 10%?,moja skora posiada zmiany tradzikowr na policzkach I pigmentacyjne,zanieczyszc zone I rozszerzone pory na brodzie,nosie I czole...acme mi trochr pomogl...ale chcialabym sprawdzic jak zadziala migdal ma moja twarz...mam tylko dylemat odnosnie ztezenia...poradzcie!!!

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Przepraszam za literowke,pisze z telefonu.

Zazwyczaj zaczynamy od najniższych stężeń, czyli 10%. Najbezpieczniej choć nie sądzę żeby coś się strasznego przy 15 stalo. Ja ostatnio bez żadnej zaprawy zrobiłam migdał właśnie 15% pół na pół spirytus z woda. Przeżyłam

Edytowane przez pestycyda
Czas edycji: 2015-10-24 o 16:01
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 16:41   #4548
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Apropo przechowywania kosmetyków. Kiedyś kupiłam kwas hialuronowy i było napisane " przechpwywac w chłodnym miejscu"- wylądował w lodówce. Teraz znowu zakupiłam ( tyle że trzycząsteczkowy) i jest napisane że w suchym miejscu). Nie zepsuje mi się w ciepłej łazience? Nie wierzę :p
A czy łazienka jest suchym miejscem? Nie Wszystkie półprodukty lepiej trzymać z dala od łazienki, która jest często miejscem wilgotnym i z dużą różnicą temperatur, najlepiej głęboko w szafie, a produkty wymagające niskiej temperatury w lodówce.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 17:54   #4549
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

tak pomyślałam, że lodówka to jednak najlepsza miejscówka dla większości półproduktów, szczególnie płynnych. thx
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-24, 19:12   #4550
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Połączenie salicylowego z mlekowym się sprawdza. Zaczyna mi schodzić skóra z brody
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 12:45   #4551
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Chcialabym sie dowiedziec czy tak to ma wygldac po zabiegu bo troche sie martwie. Przez ostatnie 2 tygodnie stosowalam tonik 10% z kwasu mlekowego oczywiscie do tego nawilzanie skory i filtr 50 wczoraj wieczorem postanowilam zrobic pierwszy peeling z kwasu mlekowego 20% ciagle smaruje nawilzam kremami regeneracyjnymi z dodatkiem kw. hialuronowego, olejami, mascia witaminowa. Boje sie ze cos zlego sie dzieje z moja twarza, jest strasznie zaczerwieniona w miejscach w ktorych byla gladka bez przebarwien. Zalaczam fotke jak moja skora wygladala przez stosowaniem kwasu i zdjecie z dzisiaj w rzeczywistosci jestem bardziej czerwona. Powiedzcie czy tak to moze wygladac czy jest cos nie tak pojawily mi sie tez takie brazowe kropki na policzkach cos ala piegi, wczesniej ich nie mialam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2265.jpg (80,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20151025_008.jpg (148,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20151025_007.jpg (136,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20151025_006.jpg (148,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20151025_004.jpg (149,4 KB, 21 załadowań)
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 13:05   #4552
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
Chcialabym sie dowiedziec czy tak to ma wygldac po zabiegu bo troche sie martwie. Przez ostatnie 2 tygodnie stosowalam tonik 10% z kwasu mlekowego oczywiscie do tego nawilzanie skory i filtr 50 wczoraj wieczorem postanowilam zrobic pierwszy peeling z kwasu mlekowego 20% ciagle smaruje nawilzam kremami regeneracyjnymi z dodatkiem kw. hialuronowego, olejami, mascia witaminowa. Boje sie ze cos zlego sie dzieje z moja twarza, jest strasznie zaczerwieniona w miejscach w ktorych byla gladka bez przebarwien. Zalaczam fotke jak moja skora wygladala przez stosowaniem kwasu i zdjecie z dzisiaj w rzeczywistosci jestem bardziej czerwona. Powiedzcie czy tak to moze wygladac czy jest cos nie tak pojawily mi sie tez takie brazowe kropki na policzkach cos ala piegi, wczesniej ich nie mialam
Czy te 2 tygodnie z 10% tonikiem to Twoje pierwsze zetknięcie z kwasami? Mnie to wygląda na przedobrzenie z kwasem mlekowym, nie raz dziewczyny donosiły tutaj, że stosują tonik 10% mlekowego lub 2%BHA 8%mlekowego co kilka dni, bo jest tak silny, że przy codziennym stosowaniu odpadłaby im twarz. Ja obstawiałabym, że te plamki to 'przyjarana' skóra, która powinna za kilka dni się złuszczyć, dalej nawilżaj i natłuszczaj skórę, delikatnie oczyszczaj i w żadnym wypadku nie majstruj niż przy twarzy (peelingi, drapanie, wyciskanie)!
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 13:21   #4553
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy te 2 tygodnie z 10% tonikiem to Twoje pierwsze zetknięcie z kwasami? Mnie to wygląda na przedobrzenie z kwasem mlekowym, nie raz dziewczyny donosiły tutaj, że stosują tonik 10% mlekowego lub 2%BHA 8%mlekowego co kilka dni, bo jest tak silny, że przy codziennym stosowaniu odpadłaby im twarz. Ja obstawiałabym, że te plamki to 'przyjarana' skóra, która powinna za kilka dni się złuszczyć, dalej nawilżaj i natłuszczaj skórę, delikatnie oczyszczaj i w żadnym wypadku nie majstruj niż przy twarzy (peelingi, drapanie, wyciskanie)!
Wczesniej uzywalam acnederm tylko, myslicie ze jak to sie zagoi to nie bedzie po tym sladow? w sumie wyglada troche jak uczulenie
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 14:02   #4554
Nerwuska28
Przyczajenie
 
Avatar Nerwuska28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam
Mam do was doświadczonych pytanie,jako ze zrobiłam swój pierwszy piling 15% ale na alkoholu. Wylinka była fajna...powiem nawet ze milo mnie zaskoczyła,ale na bokach twarzy bez rewelacji...chciałabym. zrobić sobie powtórkę właśnie na te nienaruszone partie za jakieś 10dni...i tu pytanie... czy dobrze rozumiem ze piling na alkoholu mocniej działa od tego na samej wodzie? Teraz po...tak sobie myślę czy aby na pierwszy piling nie przegielam trochę. Buxia juz się zludzczyla...wszystko ladnie pięknie...ale właśnie po aplikacji twarz piekła dla mnie do wytrzymania... sidzialam z roztworkiem jakieś 15-20 min...zmylam bo nie chciałam przedobrzyc...teraz się zastanawiam nad tym czy piling na alku a taki na wodzie ma.mocniejsze działanie...?
Nerwuska28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 15:09   #4555
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
Wczesniej uzywalam acnederm tylko, myslicie ze jak to sie zagoi to nie bedzie po tym sladow? w sumie wyglada troche jak uczulenie
Nie mamy tutaj wiedzy medycznej, więc ciężko stwierdzić i to na podstawie zdjęć co się dzieje i jak skóra się zachowa, jednak jeśli to nie jest żadne uczulenie to ze swojego doświadczenia wiem, że na początku jest panika, ale z czasem skóra powinna się ładnie wygoić Piszesz, że stosowałaś jedynie Acne Derm więc stawiam, że to najprawdopodobniej wina zbyt częstego i zbyt wysokiego stężenia Regulowałaś pH toniku? Piekło, szczypało kiedy go stosowałaś? Neutralizowałaś peeling?
Cytat:
Napisane przez Nerwuska28 Pokaż wiadomość
Witam
Mam do was doświadczonych pytanie,jako ze zrobiłam swój pierwszy piling 15% ale na alkoholu. Wylinka była fajna...powiem nawet ze milo mnie zaskoczyła,ale na bokach twarzy bez rewelacji...chciałabym. zrobić sobie powtórkę właśnie na te nienaruszone partie za jakieś 10dni...i tu pytanie... czy dobrze rozumiem ze piling na alkoholu mocniej działa od tego na samej wodzie? Teraz po...tak sobie myślę czy aby na pierwszy piling nie przegielam trochę. Buxia juz się zludzczyla...wszystko ladnie pięknie...ale właśnie po aplikacji twarz piekła dla mnie do wytrzymania... sidzialam z roztworkiem jakieś 15-20 min...zmylam bo nie chciałam przedobrzyc...teraz się zastanawiam nad tym czy piling na alku a taki na wodzie ma.mocniejsze działanie...?
Peeling na alkoholu jest znacznie mocniejszy od peelingu na wodzie. To tak jakbyś porównywała moc wody, wódki i spirytusu, czuć różnicę? Na początek lepiej byłoby jednak zacząć od peelingu na wodzie, zwiększać stężenia, a dopiero później przerzucić się na alkohol, ale Ty wypróbowałaś już najwyższy poziom, więc jeśli czujesz, że peeling był za mocny to zmniejsz stężenie, albo spróbuj wykonać go na wodzie Wiesz, że kwasy AHA należy neutralizować przy zmywaniu?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 15:17   #4556
Nerwuska28
Przyczajenie
 
Avatar Nerwuska28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Soda albo mydło.Tak tez zrobiłam...sama nie wiem czy przeszła bym na wodę...bo to na alku było ok...ja bym dalej mogła z nim siedzieć...ale z rozsądku zmylam...i chyba dobrze zrobiłam...natomiast jak juz wczesniej pisalam to boki twarzy tj.skronia i przy linii żuchwy zostały nietknięte...na to wygląda ze zaczelam z grubej rury...ale jakby nie było to efekt mnie satysfakcjonuje...może następnym razem zrobię mix...tj na te części nie naruszone tym razem dam 15%a na resztę gdzie zluszczanie bylo ok dam mniejsze.dziękuję za odzew.😘
Nerwuska28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 15:41   #4557
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Na lepsze działanie kwasu pomóc może (o ile wcześniej tego nie robiłaś) dokładne odtłuszczenie twarzy - przetarcie spirytusem/wódką. Na miejsca oporne lub te które chcesz mocniej złuszczyć możesz też dokładać kolejne warstwy peelingu Tylko pamiętaj, żeby trzymając peeling na twarzy tak długo nie dopuścić do zbielenia skóry.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 15:50   #4558
Nerwuska28
Przyczajenie
 
Avatar Nerwuska28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Właśnie o tym tez myslalam...wyczulam buzie wiec teraz bd z rozwaga starala się pozbyć moich przebarwien z policzków i tych czarnych potwarkow,marzy mi się czysta buzia i rezygnacja z podkładów.😍
Zbielenie skory jest następstwem czego...zbytnie przyjaranie facjaty?

Edytowane przez Nerwuska28
Czas edycji: 2015-10-25 o 15:54
Nerwuska28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 17:04   #4559
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

To mnie zaintrygowałaś tym zbieleniem. Reakcją skóry na kwasy jest zaczerwienienie w większości przypadków. Potem jeśli się przesadzi skóra zbieleje? Czy chodzi o wytrącanie się białego osadu?
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 17:43   #4560
Nerwuska28
Przyczajenie
 
Avatar Nerwuska28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny szybkie pytanie:po jakim czasie od pilingu można zrobić maskę oczyszczającą z sody?
Nerwuska28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.