NPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-02-04, 17:32   #271
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomo¶ci: 17 072
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Tak, tylko aby to okre¶liæ musisz znaæ jak dzia³a twój organizm, jakie masz cykle. Tego nie da siê prosto wyliczyæ na palcach.
madana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-04, 20:00   #272
D O R I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Poka¿ wiadomo¶æ
a wlasnie...zdrowe to dziecko urodzila chociaz?
bo mnie tez przeraza troche mysl ze zaszlabym w ciaze a bralabym tabletki bo bym o tym nie wiedziala nawet :/to nie miala zadnych objawow ciazy..typu brak okresu itp.?
niby zdrowe choæ lekarz powiedzia³ jej ¿e skutki tego moga nie byc widoczne od razu, ale moga siê ujawniæ np w wieku dojrzewania gdy bedzie burza hormonów

a "okres" mia³a normalnie, bo to by³o krwawienie z odstawienia tabsów a nie normalny okres i dowiedzia³± sie o tym przypadkiem (mia³a robione USG nerek )
D O R I jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-04, 20:34   #273
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzier¿oniów
Wiadomo¶ci: 12 327
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

no i wlasnie to jest to ...niby bierzesz tabletki ,masz okres a tu ciaza,ktorej sie nie spodziewasz bo przeciez sie zabezpieczasz a i jeszcze "okres" jest.
przeraza mnie troche taka sytuacja,fakt ze zadko sie zdarzaja ale jednak.
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-04, 21:06   #274
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

JA chcia³abym powiedzieæ, ¿e siê solidaryzuje z autork± w±tku. Te¿ wybieram naturalne metody. W³a¶nie jestem na etapie poznawania swojego cia³ka
__________________
Ania
a260 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-04, 21:26   #275
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez a260 Poka¿ wiadomo¶æ
JA chcia³abym powiedzieæ, ¿e siê solidaryzuje z autork± w±tku. Te¿ wybieram naturalne metody. W³a¶nie jestem na etapie poznawania swojego cia³ka
pocieszaj±ce

polecam http://www.iner.pl/

warto poobserwow±c siebie, po owulacji nie mo¿e doj¶æ do poczêcia, jedynie w okresie niep³odno¶ci wzglêdnej.
ankkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-04, 22:59   #276
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 6 202
GG do et-ka
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

a obserwacja cia³a powinna miec miejsce na d³ugo przed wprowadzeniem metod naturalnych.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-04, 23:53   #277
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 536
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Cytat:
Napisane przez madana Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, tylko aby to okre¶liæ musisz znaæ jak dzia³a twój organizm, jakie masz cykle. Tego nie da siê prosto wyliczyæ na palcach.
smiesznie do brzmi bior±c pod uwage ze matrix to mezczyzna
Candiiia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 07:56   #278
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomo¶ci: 17 072
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

O, nie wiedzia³am
madana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 13:44   #279
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 10 170
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

ja w³a¶nie odstawi³am tabletki i bêdê prowadzi³a metode kalendarzykowa ciekawe czy sie nie zagubie
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamiêci[*] 25.09.07[*]17.06.14
¯ycie to nie bajka, ka¿dy o tym wie. Bajkê mo¿na powtórzyæ - ¿ycia niestety nie...
dra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 14:35   #280
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 7 482
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

Lepiej siê nie pocieszajcie wyliczankami... Podobno zdarzaj± siê przypadki zaj¶cia w ci±¿e przez ca³y cykl (je¿eli kto¶ nie stosowa³ metody termiczno-objawowej oczywi¶cie)
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale nale¿y do nas
Bojê siê ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 14:40   #281
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 17 829
Dot.: niep³odne bezwzglêdnie

³o matko znowu .Moze nie powinniscie uprawiac sexu skoro co stosunek bedziecie miec stres.
bess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 14:43   #282
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz st±d, raz stamt±d ;)
Wiadomo¶ci: 3 944
Smile Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez dra Poka¿ wiadomo¶æ
ja w³a¶nie odstawi³am tabletki i bêdê prowadzi³a metode kalendarzykowa ciekawe czy sie nie zagubie
ni chce siê czepiac, ale je¶li chodzi Ci o NPR u¿ywanie pojêcia kalendarzyk jest conajmniej myl±ce. Dla wiêkszo¶ci ludzi pojêcie prowadziæ kalendarzyk = kalendarzyk ma³¿eñski
__________________
Wisienki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 14:55   #283
agu_gu3
Raczkowanie
 
Avatar agu_gu3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 32
GG do agu_gu3
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Tak wiêc nareszcie jestem, odpoczelam i jestem pelna energii.
W³a¶ciwie do wizyty u ginekologa mam jeszcze troche czasu, a ju¿ chcia³abym zacz±æ obserwacje siebie, czy kto¶ ma mo¿e jakie¶ rady? Od czego zacz±æ, gdzie zapisywaæ w jaki sposób, co i z czym siê "je"? Madana pomo¿esz?
Proszê o wskazówki dal pocz±tkuj±cej
Któraz z Was zaczyna ze mn±?
A mo¿e ju¿ która¶ zaczela i chce sie podzielic wrazeniami
Ja sobie tak pomy¶la³am, ¿e to bedzie wymaga³o kurcze niez³ego zdyscyplinowania...no ale mam nadzieje, ¿e siê uda...na pocz±tku mo¿e byæ ciê¿ko.

Pozdrawiam!!
agu_gu3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 14:57   #284
agu_gu3
Raczkowanie
 
Avatar agu_gu3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 32
GG do agu_gu3
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez a260 Poka¿ wiadomo¶æ
JA chcia³abym powiedzieæ, ¿e siê solidaryzuje z autork± w±tku. Te¿ wybieram naturalne metody. W³a¶nie jestem na etapie poznawania swojego cia³ka
ale fajnie! dziêki
no ciekawe jak nam pójdzie
agu_gu3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 14:59   #285
agu_gu3
Raczkowanie
 
Avatar agu_gu3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 32
GG do agu_gu3
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez ankkka Poka¿ wiadomo¶æ
pocieszaj±ce

polecam http://www.iner.pl/

warto poobserwow±c siebie, po owulacji nie mo¿e doj¶æ do poczêcia, jedynie w okresie niep³odno¶ci wzglêdnej.
w³a¶nie czytam sobie polecon± przez Ciebie stronkê.
Ca³kiem fajnie siê zapowiada.
Dziêki!
Pozdrawiam!
agu_gu3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 15:22   #286
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez agu_gu3 Poka¿ wiadomo¶æ
w³a¶nie czytam sobie polecon± przez Ciebie stronkê.
Ca³kiem fajnie siê zapowiada.
Dziêki!
Pozdrawiam!
je¶³i my¶lisz na serio o metodach NPR, to polecam wybraæ siê na kurs. ja jestem w trakcie i taki kurs podstawowy bardzo duzo daje (4 spotkania po 3 godz, z czego ostatnie to konsultacje osobiste....a na kursie jest nas 6 osób )
ankkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 16:00   #287
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Agu_agu,
ja zaczê³am od obserwacji ¶luzu, ale mam niejasne objawy i g³upio zrobi³am, ze nie zaczê³am od temperatury. Kupi³am sobie ksi±¿kê Roatzera i studiujê j±
Od pocz±tku tego cyklu mierzê tempkê i zapisuje na tych kartach, które s± z tej podanej przez Ankkkê strony. Jeszcze mi nic nie wychodzi, ale niesty mam d³ugie cykle i muszê uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ.
Te¿ zamierzam z tym i¶æ do gina i mam szczê¶cie, bo w moim miescie jest lekarka, która zna siê na tych metodach i wiem, ¿e mnie nie wy¶mieje, jak z tym do niej pójdê. Ale chcê jeszcze troszkê poobserwoaæ, ¿eby wiedzieæ np., czy mam skoki temperaturki.
I musze bardziej uwa¿aæ, bo dwa razy zasnê³am z termometrem w .... A wola³abym sobie rtêci tam nie rozlaæ
Aha i jeszcze jedno. Uczê siê badania szyjki macicy, bo to podobno bardzo pomaga. Poza tym szyjki niegdzie nie zapomnisz, jak gdzie¶ pojedziesz. A i jak siê cykl przesunie, to szyjka mo¿e pomóc. Mia³am trochê oporu przed szukaniem jej, a i ciê¿ko mi by³o na pocz±tku j± znale¿æ, ale ju¿ wiem gdzie siê spryciula chowa
__________________
Ania
a260 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 17:14   #288
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomo¶ci: 17 072
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Mo¿esz, np. kupiæ zwyk³y 16-kartkowy zeszyt w kratkê,stronê dzielisz na po³owê, ale wzd³u¿.Jedna kartka to 2 cykle: zapisujesz datê okresu, a ni¿ej dzieñ 1 (czyli zaczynasz cykl)-dalej numerujesz kolejne dni ,po 6 dniu robiê taki wykres temperatury i zapisujê,zaznaczam te¿ na dole kartki przy danym dniu objawy.Pocz±tkowo wszystko wydaje siê dziwne i masz wra¿enie, ¿e nic nie zobaczysz, ale potem dostrze¿esz, jak dzia³a Twój organizm. Super bêdzie , jak uda Ci siê zaobserwowaæ ból owulacyjny (czêsto miêdzy 14 a 16 dniem cyklu)- to taki tepy ból w dole brzucha. Notujesz to i obserwujesz. Warto jednak najpierw poznaæ metodê, potem wprowadziæ teoriê w ¿ycie (czyli jak nie jeste¶ pewna, masz w±tpliwo¶ci, lepiej prezerwatywa, ni¿ krzyk- metoda nie dzia³a), to dzia³±, tylko wymaga czasu i umiejêtno¶ci.
madana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 17:24   #289
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez a260 Poka¿ wiadomo¶æ
Agu_agu,
ja zaczê³am od obserwacji ¶luzu, ale mam niejasne objawy i g³upio zrobi³am, ze nie zaczê³am od temperatury. Kupi³am sobie ksi±¿kê Roatzera i studiujê j±
Od pocz±tku tego cyklu mierzê tempkê i zapisuje na tych kartach, które s± z tej podanej przez Ankkkê strony. Jeszcze mi nic nie wychodzi, ale niesty mam d³ugie cykle i muszê uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ.
Te¿ zamierzam z tym i¶æ do gina i mam szczê¶cie, bo w moim miescie jest lekarka, która zna siê na tych metodach i wiem, ¿e mnie nie wy¶mieje, jak z tym do niej pójdê. Ale chcê jeszcze troszkê poobserwoaæ, ¿eby wiedzieæ np., czy mam skoki temperaturki.
I musze bardziej uwa¿aæ, bo dwa razy zasnê³am z termometrem w .... A wola³abym sobie rtêci tam nie rozlaæ
Aha i jeszcze jedno. Uczê siê badania szyjki macicy, bo to podobno bardzo pomaga. Poza tym szyjki niegdzie nie zapomnisz, jak gdzie¶ pojedziesz. A i jak siê cykl przesunie, to szyjka mo¿e pomóc. Mia³am trochê oporu przed szukaniem jej, a i ciê¿ko mi by³o na pocz±tku j± znale¿æ, ale ju¿ wiem gdzie siê spryciula chowa
brawo, czyli jest nas wiêcej

ja niestety mam nieregularne cykle, baaardzo d³ugie (40-50 dni). gin pow., ze taka moja uroda... nie chce brac hormonów na lepsze cykle, bo juz wiem po sobie, ¿e jak je odstawisz to i tak wszytsko wraca do starej regu³y ja siê ci±glê uczê. niestety mam podejrzenia , ze nie mam owulacji.... czas poka¿e, na razie musze obrze siê poobserwow±c.

jeszcze tak w ramach wymiany do¶wiadczeñ to polecam specjalny termometr owulacyjny (miaraka od 36 do 38 st), bardzo u³atwia obliczenia
ankkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 18:59   #290
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 713
GG do gosiah
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Polecam Wam stronkê http://www.28dni.pl , gdzie znajdziecie du¿o ciekawych informacji na temat metod naturalnych. Jest tam dostêpny darmowy e-book, aktywnie dzia³aj±ce forum i darmowy dostêp do internetowej aplikacji, wspomagaj±cej obserwacje pod okiem ekspertów od npr. A do chc±cych poznaæ szczegó³owo dane metody naturalne (jest ich trochê) to polecam ksi±¿ki do moich ulubionych metod - "Sztuka planowania rodziny" Roetzer'a - napisana przez lekarza, bez moralizatorskich wstawek i "Sztuka naturalnego planowania rodziny" napisana przez amerykañsk± parê ma³¿eñsk± Kippley'ów.
Obserwujê swój organizm od o¶miu miesiêcy i lubiê to robiæ, dla siebie, swojego zdrowia. Nie stosujê npr w ¶cis³ym tego s³owa znaczeniu, raczej wyznaczam czas p³odny, kiedy dodatkowo wspomagamy siê innymi ¶rodkami. Restrykcyjnie stosowane metody naturalne uwzglêdniaj±ce obserwacjê ¶luzu, szyjki macicy, temperatury i dodatkowych objawów, wi±¿±ce siê z rezygnacj± z seksu w czasie p³odnym, s± skuteczne tak samo jak stosowanie pigu³ek antykoncepcyjnych. I w³a¶ciwie stosowaæ je mo¿e ka¿dy - nie mam regularnych cykli (od 28-40 dni), moja temperatura waha siê ze wzglêdu na alergiê, choroby nie zaburzaj± obserwacji, bo ew. skoki temperatury spowodowane chorob± oznacza siê, a temperatura jest tylko jednym ze wska¼ników. Zaczê³am obserwacjê w³a¶ciwie nie ze wzglêdów poszukiwania antykoncepcji, ale chcia³am poznaæ, jak dzia³a mój organizm. Widzê, ¿e wszystko dobrze "dzia³a", zauwa¿am w mgnieniu oka wszystkie nieprawid³owo¶ci i czas, gdy trzeba siê wybraæ po pomoc do lekarza.
Dziwiê siê tak negatywnym podej¶ciom do obserwacji zwi±zanych z npr. Wynika on z tego pewnie, ¿e npr jest kojarzony z religi±. Ale zauwa¿cie, wiêkszo¶æ z nas stosuje codziennie filtry, æwiczy, zdrowo siê od¿ywia, jako¶ do tego tabletki anty nie pasuj±, bo wiadomo, ¿e nie s± bez wp³ywu na nasze zdrowie. Sama bra³am tabsy i by³a to dla mnie dobra metoda antykoncepcji w czasie, gdy siê na nie decydowa³am. Ale po 4 latach stwierdzi³am, ¿e ju¿ do¶æ i zaczê³am szukaæ jakiej¶ alternatywy. Npr wiadomo nie jest dla ka¿dego, ale my¶lê, ¿e warto dowiedzieæ siê trochê o npr, spróbowaæ poobserwowaæ siebie, zanim zacznie siê wypowiadaæ kategorycznie przeciw.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
„Byæ mo¿e prawd± jest, ¿e los, zamykaj±c przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jak¿e niezno¶ny jest ów moment przeci±gu.”

Lidia Jasiñska — Flirtuchy


gosiah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:03   #291
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz st±d, raz stamt±d ;)
Wiadomo¶ci: 3 944
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez agu_gu3 Poka¿ wiadomo¶æ
Któraz z Was zaczyna ze mn±?
A mo¿e ju¿ która¶ zaczela i chce sie podzielic wrazeniami
Ja sobie tak pomy¶la³am, ¿e to bedzie wymaga³o kurcze niez³ego zdyscyplinowania...no ale mam nadzieje, ¿e siê uda...na pocz±tku mo¿e byæ ciê¿ko.
kurcze, wiedze teoretyczn± niby mam, ale jesli chodzi o praktykê, to nie mam do tego cierpliwo¶ci . Mo¿e wiec i ja spróbuje teraz zacz±æ, mo¿e siê uda - w koñcu razem zawsze ra¼niej
__________________
Wisienki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:09   #292
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 4 778
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Polecam termometr Brauna (mierzy w 10 sek - ja mierze w ustach) - nie ma ryzyka ze rtec sie rozleje i czasowo tez duzo szybciej. I do zapiskow - strona www.fertilityfriend.com. Tam zapisujac dane odnosnie temp i sluzu, program sam pokazuje kiedy byla owulacja, itp. Nie trzeba samemu duzo studiowac. Jak juz sie mierzy tempke przez kilka miesiecy to samemu sie duzo rzeczy zauwaza. Ja na przyklad nigdy nie wiedzialam kiedy dostane okres. Od kiedy mierze temperature - nigdy mnie miesiaczka nie zaskakuje.
celka2000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:12   #293
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez gosiah Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam Wam stronkê http://www.28dni.pl , gdzie znajdziecie du¿o ciekawych informacji na temat metod naturalnych. Jest tam dostêpny darmowy e-book, aktywnie dzia³aj±ce forum i darmowy dostêp do internetowej aplikacji, wspomagaj±cej obserwacje pod okiem ekspertów od npr. A do chc±cych poznaæ szczegó³owo dane metody naturalne (jest ich trochê) to polecam ksi±¿ki do moich ulubionych metod - "Sztuka planowania rodziny" Roetzer'a - napisana przez lekarza, bez moralizatorskich wstawek i "Sztuka naturalnego planowania rodziny" napisana przez amerykañsk± parê ma³¿eñsk± Kippley'ów.
Obserwujê swój organizm od o¶miu miesiêcy i lubiê to robiæ, dla siebie, swojego zdrowia. Nie stosujê npr w ¶cis³ym tego s³owa znaczeniu, raczej wyznaczam czas p³odny, kiedy dodatkowo wspomagamy siê innymi ¶rodkami. Restrykcyjnie stosowane metody naturalne uwzglêdniaj±ce obserwacjê ¶luzu, szyjki macicy, temperatury i dodatkowych objawów, wi±¿±ce siê z rezygnacj± z seksu w czasie p³odnym, s± skuteczne tak samo jak stosowanie pigu³ek antykoncepcyjnych. I w³a¶ciwie stosowaæ je mo¿e ka¿dy - nie mam regularnych cykli (od 28-40 dni), moja temperatura waha siê ze wzglêdu na alergiê, choroby nie zaburzaj± obserwacji, bo ew. skoki temperatury spowodowane chorob± oznacza siê, a temperatura jest tylko jednym ze wska¼ników. Zaczê³am obserwacjê w³a¶ciwie nie ze wzglêdów poszukiwania antykoncepcji, ale chcia³am poznaæ, jak dzia³a mój organizm. Widzê, ¿e wszystko dobrze "dzia³a", zauwa¿am w mgnieniu oka wszystkie nieprawid³owo¶ci i czas, gdy trzeba siê wybraæ po pomoc do lekarza.
Dziwiê siê tak negatywnym podej¶ciom do obserwacji zwi±zanych z npr. Wynika on z tego pewnie, ¿e npr jest kojarzony z religi±. Ale zauwa¿cie, wiêkszo¶æ z nas stosuje codziennie filtry, æwiczy, zdrowo siê od¿ywia, jako¶ do tego tabletki anty nie pasuj±, bo wiadomo, ¿e nie s± bez wp³ywu na nasze zdrowie. Sama bra³am tabsy i by³a to dla mnie dobra metoda antykoncepcji w czasie, gdy siê na nie decydowa³am. Ale po 4 latach stwierdzi³am, ¿e ju¿ do¶æ i zaczê³am szukaæ jakiej¶ alternatywy. Npr wiadomo nie jest dla ka¿dego, ale my¶lê, ¿e warto dowiedzieæ siê trochê o npr, spróbowaæ poobserwowaæ siebie, zanim zacznie siê wypowiadaæ kategorycznie przeciw.
Pozdrawiam serdecznie
bardzo fajna strona..w³a¶nmie siê wci±gam...
ankkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:16   #294
D O R I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

stronka któr± polecasz jest ¶wietna sama jej u¿ywam od 8 miesiêcy
a mierze temrmometrem elektronicznym Microlife MT16,22 , mierzy on z dok³adno¶ci± 0,01 stopnia wiêc jest bardzo dokladny
D O R I jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:17   #295
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

No w³a¶nie ja te¿ ju¿ kiedy¶ bra³am hormony, bo mi okres siê przed³uza³ i pani doktor zapewnia³a, ¿e powinno mi siê uregulowaæ. I nie uregulowa³o siê. No, ale có¿.
W³a¶nie zastanawiam siê nad elektronicznym termometrem, bo i wygodniejszy i nie ma obawy, ze sie rozbije. Ale wiele razy spotka³am siê z zaleceniami, ¿eby u¿ywaæ rtêciowego, bo ponoæ dok³adniejszy. I b±d¼ tu m±dry...
__________________
Ania
a260 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:20   #296
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez a260 Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie ja te¿ ju¿ kiedy¶ bra³am hormony, bo mi okres siê przed³uza³ i pani doktor zapewnia³a, ¿e powinno mi siê uregulowaæ. I nie uregulowa³o siê. No, ale có¿.
W³a¶nie zastanawiam siê nad elektronicznym termometrem, bo i wygodniejszy i nie ma obawy, ze sie rozbije. Ale wiele razy spotka³am siê z zaleceniami, ¿eby u¿ywaæ rtêciowego, bo ponoæ dok³adniejszy. I b±d¼ tu m±dry...
dziewczyny, nie mo¿na mierzyc temp. elektronicznym termometrem, bo on nie mierzy dok³±dnie. tzn. mierzy jedn± temp. nawet z róznica 0,4 st... kilka razy juz o tym sysz±³am i poczyta³am o tym, wiêc osobi¶cie odradzam...
ankkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:29   #297
D O R I
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez ankkka Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny, nie mo¿na mierzyc temp. elektronicznym termometrem, bo on nie mierzy dok³±dnie. tzn. mierzy jedn± temp. nawet z róznica 0,4 st... kilka razy juz o tym sysz±³am i poczyta³am o tym, wiêc osobi¶cie odradzam...
ale s± termometry specjalnie do NPRu polecane przez nauczycieli NPRu które mierz± z dok³adno¶ci± do dwóch miejsc po przecinku

a termometry rteciowe s± juz wycofywane z obiegu w calej UE ze wzgledu na szkodliwa rtec
D O R I jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:30   #298
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 347
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez D O R I Poka¿ wiadomo¶æ
ale s± termometry specjalnie do NPRu polecane przez nauczycieli NPRu które mierz± z dok³adno¶ci± do dwóch miejsc po przecinku

a termometry rteciowe s± juz wycofywane z obiegu w calej UE ze wzgledu na szkodliwa rtec
te specjalne termometry to termomentr owulacyjny, pisa³am o tym kilka postów wczesniej, bardzo polecam..ale one chyba tez maja rtêæ ... ?
ankkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-05, 19:30   #299
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 713
GG do gosiah
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Mo¿na mierzyæ elektronicznym, ale trzeba sprawdziæ, jak± ma dok³adno¶æ pomiaru (nie ile ma miejsc po przecinku!). Wiele dziewczyn z tej stronki, co poda³am, tak jak Dori, mierzy termometrem Microlife MT16.22.(On ma 2 miejsca po przecinku, ale dok³adno¶æ do 0,1st C). Czê¶æ z nich robi³a i robi testy i mierzy elektronicznym i owulacyjnym rtêciowym i na prawdê ró¿nic prawie nie ma, a wykresy s± jak najbardziej czytelne.
Ja mierzê rtêciowym owulacyjnym.
__________________
„Byæ mo¿e prawd± jest, ¿e los, zamykaj±c przed nami jedne drzwi, otwiera drugie, lecz jak¿e niezno¶ny jest ów moment przeci±gu.”

Lidia Jasiñska — Flirtuchy



Edytowane przez gosiah
Czas edycji: 2007-02-05 o 19:32 Powód: dopisek
gosiah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-02-06, 10:18   #300
agu_gu3
Raczkowanie
 
Avatar agu_gu3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 32
GG do agu_gu3
Dot.: Skuteczno¶æ kalendarzyka

Cytat:
Napisane przez ankkka Poka¿ wiadomo¶æ
je¶³i my¶lisz na serio o metodach NPR, to polecam wybraæ siê na kurs. ja jestem w trakcie i taki kurs podstawowy bardzo duzo daje (4 spotkania po 3 godz, z czego ostatnie to konsultacje osobiste....a na kursie jest nas 6 osób )
czyta³am troche o tych kursach (na poleconej zreszta stronie http://www.iner.pl/?x=1&s=3) i w³a¶ciwie czemu nie! Niestety nie moge jakos zlokalizowac takiego kursu w Krakowie. Moze siê orientujesz gdzie mozna sie dowiedziec? I w sumie to cena tez mnie interesuje

pozdrawiam cieplutko!

Cytat:
Napisane przez a260 Poka¿ wiadomo¶æ
Agu_agu,
ja zaczê³am od obserwacji ¶luzu, ale mam niejasne objawy i g³upio zrobi³am, ze nie zaczê³am od temperatury. Kupi³am sobie ksi±¿kê Roatzera i studiujê j±
Od pocz±tku tego cyklu mierzê tempkê i zapisuje na tych kartach, które s± z tej podanej przez Ankkkê strony. Jeszcze mi nic nie wychodzi, ale niesty mam d³ugie cykle i muszê uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ.
Te¿ zamierzam z tym i¶æ do gina i mam szczê¶cie, bo w moim miescie jest lekarka, która zna siê na tych metodach i wiem, ¿e mnie nie wy¶mieje, jak z tym do niej pójdê. Ale chcê jeszcze troszkê poobserwoaæ, ¿eby wiedzieæ np., czy mam skoki temperaturki.
I musze bardziej uwa¿aæ, bo dwa razy zasnê³am z termometrem w .... A wola³abym sobie rtêci tam nie rozlaæ
Aha i jeszcze jedno. Uczê siê badania szyjki macicy, bo to podobno bardzo pomaga. Poza tym szyjki niegdzie nie zapomnisz, jak gdzie¶ pojedziesz. A i jak siê cykl przesunie, to szyjka mo¿e pomóc. Mia³am trochê oporu przed szukaniem jej, a i ciê¿ko mi by³o na pocz±tku j± znale¿æ, ale ju¿ wiem gdzie siê spryciula chowa
¶luz te¿ zacze³am ju¿ obserowaæ, czasami ciê¿ko go sprecyzowaæ;D ale to pocz±tki, temperaturki jeszcze nie mierze..w³a¶ciwie to czekam na pocz±tek cyklu ale powiem Ci szczerze, ¿e nie mam jeszcze zielonego pojêcia jak badaæ szyjkê macicy.. i prosze siê nie ¶miaæ jestem pocz±tkuj±ca! a skoro ju¿ j± znalaz³a¶ to mo¿e jakie¶ ma³e wskazówki?
Ksi±¿kê mam zamiar kupiæ bo z teo co czyta³am tu i owdzie to bardzo przydatna rzecz.

Powodzenia zycze
Pozdrawiam serdecznie!

Cytat:
Napisane przez gosiah Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam Wam stronkê http://www.28dni.pl , gdzie znajdziecie du¿o ciekawych informacji na temat metod naturalnych. Jest tam dostêpny darmowy e-book, aktywnie dzia³aj±ce forum i darmowy dostêp do internetowej aplikacji, wspomagaj±cej obserwacje pod okiem ekspertów od npr. A do chc±cych poznaæ szczegó³owo dane metody naturalne (jest ich trochê) to polecam ksi±¿ki do moich ulubionych metod - "Sztuka planowania rodziny" Roetzer'a - napisana przez lekarza, bez moralizatorskich wstawek i "Sztuka naturalnego planowania rodziny" napisana przez amerykañsk± parê ma³¿eñsk± Kippley'ów.
Obserwujê swój organizm od o¶miu miesiêcy i lubiê to robiæ, dla siebie, swojego zdrowia. Nie stosujê npr w ¶cis³ym tego s³owa znaczeniu, raczej wyznaczam czas p³odny, kiedy dodatkowo wspomagamy siê innymi ¶rodkami. Restrykcyjnie stosowane metody naturalne uwzglêdniaj±ce obserwacjê ¶luzu, szyjki macicy, temperatury i dodatkowych objawów, wi±¿±ce siê z rezygnacj± z seksu w czasie p³odnym, s± skuteczne tak samo jak stosowanie pigu³ek antykoncepcyjnych. I w³a¶ciwie stosowaæ je mo¿e ka¿dy - nie mam regularnych cykli (od 28-40 dni), moja temperatura waha siê ze wzglêdu na alergiê, choroby nie zaburzaj± obserwacji, bo ew. skoki temperatury spowodowane chorob± oznacza siê, a temperatura jest tylko jednym ze wska¼ników. Zaczê³am obserwacjê w³a¶ciwie nie ze wzglêdów poszukiwania antykoncepcji, ale chcia³am poznaæ, jak dzia³a mój organizm. Widzê, ¿e wszystko dobrze "dzia³a", zauwa¿am w mgnieniu oka wszystkie nieprawid³owo¶ci i czas, gdy trzeba siê wybraæ po pomoc do lekarza.
Dziwiê siê tak negatywnym podej¶ciom do obserwacji zwi±zanych z npr. Wynika on z tego pewnie, ¿e npr jest kojarzony z religi±. Ale zauwa¿cie, wiêkszo¶æ z nas stosuje codziennie filtry, æwiczy, zdrowo siê od¿ywia, jako¶ do tego tabletki anty nie pasuj±, bo wiadomo, ¿e nie s± bez wp³ywu na nasze zdrowie. Sama bra³am tabsy i by³a to dla mnie dobra metoda antykoncepcji w czasie, gdy siê na nie decydowa³am. Ale po 4 latach stwierdzi³am, ¿e ju¿ do¶æ i zaczê³am szukaæ jakiej¶ alternatywy. Npr wiadomo nie jest dla ka¿dego, ale my¶lê, ¿e warto dowiedzieæ siê trochê o npr, spróbowaæ poobserwowaæ siebie, zanim zacznie siê wypowiadaæ kategorycznie przeciw.
Pozdrawiam serdecznie
Stronka jest ¶wietna! Jestem w szoku, ¿e takie co¶ istnieje!
Jest super zrobiona i bardzo...przytluna POLECAM.
Tylko kurcze martwi± mnie 2 rzeczy. Bo przecie¿ skoro ju¿ prowadzi siê takie obserwacje i zapisuje w internecie to trzeba mniec sta³y dostêp do niego (codziennie!) no a co jak gdzie¶ siê wyje¿d¿a..? albo np. "kochany" admin wy³±czy net na tydzieñ, ablo i d³u¿ej...
ale i tak mi siê podoba
no a druga rzecz, trzeba za ni± p³aciæ. Ale w sumie to nie s± du¿e pieniadze, bo w koncu 6 miesiecy 39zl, a 12 miesiecy 49zl...

tak sobie teraz my¶le, ¿e to nie a¿ taki du¿y problem i chyba warto...jedynie nie daje mi spokoju ta ci±g³a dostepnosc do netu...

Dziêki za super stronke!
pozdrawiam!

Cytat:
Napisane przez Wisienki Poka¿ wiadomo¶æ
kurcze, wiedze teoretyczn± niby mam, ale jesli chodzi o praktykê, to nie mam do tego cierpliwo¶ci . Mo¿e wiec i ja spróbuje teraz zacz±æ, mo¿e siê uda - w koñcu razem zawsze ra¼niej
zacznij! masz racje rezem ra¼niej!
mi te¿ doda³y¶cie kobietki wiêcej wiary w to co robie i przede wszystkim zmobilizowa³y¶cie mnie!

Dziêki wielkie

Cytat:
Napisane przez celka2000 Poka¿ wiadomo¶æ
Polecam termometr Brauna (mierzy w 10 sek - ja mierze w ustach) - nie ma ryzyka ze rtec sie rozleje i czasowo tez duzo szybciej. I do zapiskow - strona www.fertilityfriend.com. Tam zapisujac dane odnosnie temp i sluzu, program sam pokazuje kiedy byla owulacja, itp. Nie trzeba samemu duzo studiowac. Jak juz sie mierzy tempke przez kilka miesiecy to samemu sie duzo rzeczy zauwaza. Ja na przyklad nigdy nie wiedzialam kiedy dostane okres. Od kiedy mierze temperature - nigdy mnie miesiaczka nie zaskakuje.
mam mo¿e troche dziwne pytanie. Czy taki termometr mo¿na kupiæ normalnie w aptece? w jakiej cenie je¶li tak?
w³a¶nie gdzie¶ jeszcze pad³o s³owo "termometr owulacyjny"- w aptekach da siê kupiæ? Narazie widzia³am tylko na stronach i nie pyta³am w aptece st±d moje watpliwo¶ci.
stronke studiuje wlasnie dzieki wielkie!

pozdrawiam serdecznie!!!
agu_gu3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 23:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.