Bagaż podręczny Wizzair, limity - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-14, 11:01   #1
**onka**
Raczkowanie
 
Avatar **onka**
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mam ładny widok na Tyniec :-)
Wiadomości: 87
Smile

Bagaż podręczny Egipt


Witam,

dziewczyny, czy na tą chwilę można mieć w bagażu podręcznym to co do tej pory ?
(po zagrożeniu atakami były spore problemy z pewnymi rzeczami)

Czy któraś niedawno przechodziła odprawę celną ? mogę spokojnie zabrać laptop i przybory kosmetyczne ? wydaje mie się że nie ma już z tym problemu ale wolę cię upewnić

pozdrawiam i dziękuję za informację
__________________
"Korzystajmy z dachów, bowiem nie ma naprawdę powodów, dla których mielibyśmy chodzić tylko po ziemi..." O. Tokarczuk
**onka** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:45   #2
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Bagaż podręczny Egipt

Info ze strony lotniska w Warszawie:
Dopuszcza się do przewozu urządzenia elektroniczne, w tym przenośne komputery, telefony komórkowe i aparaty fotograficzne.

I odnosnik do stronkie gdzie to wyczytałam, warto doczytać resztę
http://www.lotnisko-chopina.pl/katal...ktualnosci.php

Dzis poszukiwałam informacji na ten temat, bo 20 wybieram się na Kretę
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 12:55   #3
**onka**
Raczkowanie
 
Avatar **onka**
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mam ładny widok na Tyniec :-)
Wiadomości: 87
Dot.: Bagaż podręczny Egipt

Hej, dzięki bardzo,
ale chyba mimo wszysko zadzwonię na lotnisko , bo nie mam zamiaru wyrzucać moich kosmetyków które planuję zabrać do podręcznego ...
__________________
"Korzystajmy z dachów, bowiem nie ma naprawdę powodów, dla których mielibyśmy chodzić tylko po ziemi..." O. Tokarczuk
**onka** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 14:28   #4
12121212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Barcelona - Samolotem, bagaż

Witam Wszystkich

Mam pytanie dotyczące bagażu rejestrowanego. W poniedziałek lecimy w 2 osoby do Barcelony liniami Wizz Air. Musimy zabrac 2 plecaki turystyczne i namiot (firmy quechua, jak jest złożony srednica jego wynosi 80 cm). Połączylismy to wszytsko paskami i linkami gumowymi a na dodatek owinelsimy stretchem. Razem wszytko przypomina prostokąt o mocno zaokrąglonych rogach. Od góry ze stretchu wystają dwie rączki od plecaków, za które można to wszytko podniesc... Wszystko razem Nie przekracza dopuszczalnych rozmiarów bagażu ani dopuszczlanej wagi...
Tak to wygląda na stronie wizz'a...

"Drzwi luku bagażowego umożliwiają przyjęcie bagażu o następujących wymiarach maksymalnych:

Szerokość: 1,499 m
Wysokość: 1,194 m
Długość: 1,715 m

Z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 32 kg. "

lecz dosyc dziwnie wygląda... I tutaj własnie moje pytanie...

Czy na lotnisku mogą się do tego przyczepic? ze to nie jest jeden bagaż i kazac to rozwinac i placic osobno czy cos w tym stylu?? A może ktos z Was robił tak badź podobnie i wie to z własnego doswiadczenia??

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
12121212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 12:46   #5
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Barcelona - Samolotem, bagaż

czyli wasz namiot leci jako bagaż główny?? najlepiej owinąć to wszystko jeszcze folia na lotnisku... będzie bezpieczniej - dla bagażu. Nie powinno być problemu, ewentualnie moga was wezwać, na lotnisku i zapytać co to jest, jak im się nie będzie podobało.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 16:06   #6
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Barcelona - Samolotem, bagaż

Jeżeli bagaż ma przepisowe wymiary i wagę to "forma" nie ma znaczenia.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:55   #7
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Barcelona - Samolotem, bagaż

Zapewniano mnie że można tak robić. Ja osobiście nie próbowałam
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 10:51   #8
eppxc
Raczkowanie
 
Avatar eppxc
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 30
Bagaż podręczny Wizzair, limity

Witam
Leciałam już kilka razy liniami Wizzair i zawsze miałam przy sobie swoją torebkę, oraz malutką podręczną, gdyż zawsze brałam ten darmowy bagaż podręczny Ostatnio kupiłam sobie taką walizkę ( http://allegro.pl/nowosc-mala-walizk...180008706.html ) i jej wymiary to wys 50cm, szer 35 cm, gł 23 cm, natomiast w limicie Wizzair jest :42x32x25 . Jest ona dość duża, tak mi się wydaje... I teraz nie wiem co mam zrobić - czy cofną mnie, bądź skonfiskują moją torbę i wylecę z niczym, gdy okaże się, że jest za duża? A może muszę jeszcze wykupić duży bagaż podręczny? Mieliście kiedyś taką sytuację, że was cofnęli bo bagaż był za duży?
Z góry dziękuje za odpowiedzi ;*
eppxc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 08:04   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Bagaż podręczny Wizzair, limity

Cytat:
Napisane przez eppxc Pokaż wiadomość
Witam
Leciałam już kilka razy liniami Wizzair i zawsze miałam przy sobie swoją torebkę, oraz malutką podręczną, gdyż zawsze brałam ten darmowy bagaż podręczny Ostatnio kupiłam sobie taką walizkę ( http://allegro.pl/nowosc-mala-walizk...180008706.html ) i jej wymiary to wys 50cm, szer 35 cm, gł 23 cm, natomiast w limicie Wizzair jest :42x32x25 . Jest ona dość duża, tak mi się wydaje... I teraz nie wiem co mam zrobić - czy cofną mnie, bądź skonfiskują moją torbę i wylecę z niczym, gdy okaże się, że jest za duża? A może muszę jeszcze wykupić duży bagaż podręczny? Mieliście kiedyś taką sytuację, że was cofnęli bo bagaż był za duży?
Z góry dziękuje za odpowiedzi ;*
Ale po co kupiłaś ZA DUŻĄ walizkę? Nie, nie cofną cię, ale będziesz zmuszona ponieść jednorazową opłatę - chyba 40e na lotnisku Oczywiście można mieć farta i mogą cię wpuścić bez opłat, ale to twoja sprawa, czy lubisz ryzyko, bo kupiłaś kilka cm za dużą torbę.

A osobiście mnie to wkurza, że ludzie pakują za duże bagaże jako podręczny i chętnie sama bym cię wydała. Później schowki nad głową zapakowane i ja muszę latać po samolocie i szukać miejsca, bo się królowe i księżniczki wypakowali
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 17:26   #10
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Bagaż podręczny Wizzair, limity

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
A osobiście mnie to wkurza, że ludzie pakują za duże bagaże jako podręczny i chętnie sama bym cię wydała. Później schowki nad głową zapakowane i ja muszę latać po samolocie i szukać miejsca, bo się królowe i księżniczki wypakowali
gdyby cena bagażu rejestrowanego była... mniej śmieszna... to na pewno od razu zrobiłoby się wiecej miejsca na podręczny. Ale w tanich liniach tak już jest. Zawsze przecież można latac Lufthansą, n'est-ce pas? Tam nigdy nie trzeba szukac miejsca na walizkę.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:19   #11
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Bagaż podręczny Wizzair, limity

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
gdyby cena bagażu rejestrowanego była... mniej śmieszna... to na pewno od razu zrobiłoby się wiecej miejsca na podręczny. Ale w tanich liniach tak już jest. Zawsze przecież można latac Lufthansą, n'est-ce pas? Tam nigdy nie trzeba szukac miejsca na walizkę.


Ale czemu to ja mam latać czymkolwiek innym? Nie narzekam na śmieszne warunki lotu i burackie zachowanie przewoźnika, tylko zwracam uwagę na równie burackie podejście ludzi. Z uśmiechem na ustach będę obserwować, jak kiedyś przetrzepią tych wszystkich ludzi z nadbagażem. Zawsze przecież mogli lecieć Lufą, n'est-ce pas?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 10:32   #12
Godteri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Bagaż podręczny Wizzair, limity

Cytat:
Napisane przez eppxc Pokaż wiadomość
Witam
Leciałam już kilka razy liniami Wizzair i zawsze miałam przy sobie swoją torebkę, oraz malutką podręczną, gdyż zawsze brałam ten darmowy bagaż podręczny Ostatnio kupiłam sobie taką walizkę ( http://allegro.pl/nowosc-mala-walizk...180008706.html ) i jej wymiary to wys 50cm, szer 35 cm, gł 23 cm, natomiast w limicie Wizzair jest :42x32x25 . Jest ona dość duża, tak mi się wydaje... I teraz nie wiem co mam zrobić - czy cofną mnie, bądź skonfiskują moją torbę i wylecę z niczym, gdy okaże się, że jest za duża? A może muszę jeszcze wykupić duży bagaż podręczny? Mieliście kiedyś taką sytuację, że was cofnęli bo bagaż był za duży?
Z góry dziękuje za odpowiedzi ;*

Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. W takim razie Twoj bagaz jest za duzy. Albo bedziesz miala szczescie i Cie wpuszcza albo zaplacisz dodatkowo. Nie wiem ile jest w Polsce, ale z tego co slyszalam to przez to, ze sa to nowe zasady, bardzo na to patrza i sporo kosztuje. Moja mama musiala zaplacic za to, ze raczka wystawala. Oczywiscie stewardessa byla Polka
Godteri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 14:38   #13
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Bagaż podręczny Wizzair, limity

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ale czemu to ja mam latać czymkolwiek innym? Nie narzekam na śmieszne warunki lotu i burackie zachowanie przewoźnika, tylko zwracam uwagę na równie burackie podejście ludzi. Z uśmiechem na ustach będę obserwować, jak kiedyś przetrzepią tych wszystkich ludzi z nadbagażem. Zawsze przecież mogli lecieć Lufą, n'est-ce pas?
Chyba dawno nie leciałaś tanimi liniami (ani w zasadzie żadnymi liniami), bo przy każdym locie przecież bardzo dokładnie sprawdzają, czy ktoś nie ma za dużej walizki.

A totalnym buractwem jest narzekanie, że inni pasażerowie zabierają taki bagaż podręczny, za jaki zapłacili (A. tak, zapłacili, bagaż podręczny wbrew pozorom nie leci za darmo, tylko jest wliczony w cenę biletu; B. zapłacili, bo gdyby nie zapłacili, to linie lotnicze by tego bagażu na pokład nie wpuściły. Jeżeli wpuściły, pretensje należy kierowac do linii lotniczych). Uważasz może, że inni powinni brać mniejszy bagaż, żebyś Ty nie musiała "latać po samolocie i szukać miejsca"? WTF? Wszyscy mają absolutnie słusznie głęboko gdzieś, gdzie wsadzisz swoją walizkę - to nie ich problem, to problem przewoźnika. Każdy ma usrane prawo wziąć tyle centymetrów sześnciennych i kilogramów, za ile zapłacił. Miejsca w schowkach brakuje ze względu taką a nie inną politykę bagażową i cenową przewoźnika. To problem przewoźnika i wina przewoźnika. Którego można zmienić.

Można też zacząć płacić za bagaż rejestrowany, albo ustawiać się w kolejeczce do samolotu na tyle wczesnie, żeby miesjce w schowkach jeszcze było, albo samemu brać mniejszy bagaż, żeby się mieścił "under the seat in front of you". Jest wiele mniej burackich opcji niż narzekanie na bagaż innych.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 15:08   #14
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Bagaż podręczny Wizzair, limity

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Chyba dawno nie leciałaś tanimi liniami (ani w zasadzie żadnymi liniami), bo przy każdym locie przecież bardzo dokładnie sprawdzają, czy ktoś nie ma za dużej walizki.

A totalnym buractwem jest narzekanie, że inni pasażerowie zabierają taki bagaż podręczny, za jaki zapłacili (A. tak, zapłacili, bagaż podręczny wbrew pozorom nie leci za darmo, tylko jest wliczony w cenę biletu; B. zapłacili, bo gdyby nie zapłacili, to linie lotnicze by tego bagażu na pokład nie wpuściły. Jeżeli wpuściły, pretensje należy kierowac do linii lotniczych). Uważasz może, że inni powinni brać mniejszy bagaż, żebyś Ty nie musiała "latać po samolocie i szukać miejsca"? WTF? Wszyscy mają absolutnie słusznie głęboko gdzieś, gdzie wsadzisz swoją walizkę - to nie ich problem, to problem przewoźnika. Każdy ma usrane prawo wziąć tyle centymetrów sześnciennych i kilogramów, za ile zapłacił. Miejsca w schowkach brakuje ze względu taką a nie inną politykę bagażową i cenową przewoźnika. To problem przewoźnika i wina przewoźnika. Którego można zmienić.

Można też zacząć płacić za bagaż rejestrowany, albo ustawiać się w kolejeczce do samolotu na tyle wczesnie, żeby miesjce w schowkach jeszcze było, albo samemu brać mniejszy bagaż, żeby się mieścił "under the seat in front of you". Jest wiele mniej burackich opcji niż narzekanie na bagaż innych.
Na początku nie życzę sobie wciskania burackich zachowań - jeśli ty poczułaś się urażona to najwidoczniej sama latasz z nadbagażem (bo do tego grona kierowałam swoje słowa).

No to dziwne, bo w tym roku leciałam już 2 razy tanimi liniami (Wizzair!!!!!!!!!!!!!!!) z lotniska Warszawa Chopina i NIGDY nie sprawdzali mi rozmiaru bagażu (w tym jeden lot z prawie pełnym obłożeniem do Londynu; na Luton to samo). Z pół roku temu leciałam z Modlina i też mi jakoś nikt nie sprawdzał.

Piszesz o czymś, i 1) jesteś absolutnie pewna, że wszyscy opłacili duży podręczny, 2) skrytki nad głowami są tak wymierzone, by każdy mógł schować JEDNĄ sztukę DUŻEGO bagażu podręcznego (Wizzair)... więc mi się coś nie kalkuluje, jakim, kurna, cudem, trzeba szukać miejsca nad głową? Czyżby loft mieścił bagaże tylko połowy pasażerów? A może wybranych? A może tych, co się pierwsi rzucili na miejsce?

I z mojej strony to koniec, masz super doświadczenia z podróżnymi i tanimi liniami lotniczymi to się ciesz, ale daj żyć innym, którzy takich doświadczeń nie mają.

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2013-05-17 o 15:10
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.