Powrót na studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-16, 12:07   #1
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861

Powrót na studia?


Witajcie,

Zastanawiam się poważnie nad powrotem na studia (w tym momencie mam licencjat z dziennikarstwa i magistra psychoedukacji). Zamierzam się całkowicie "przebranżowić" (od 15 lat siedzę w marketingu internetowym) i skończyć psychologię. Zastanawiam się tylko czy nie jest za późno na podjęcie takiej decyzji, bo gdy skończę studia, dobiję do czterdziestki. Zaczynanie w tym wieku zupełnie nowego zawodu może być dość ryzykowne, zwłaszcza, że w CV nie będę mogła wykazać żadnego miejsca pracy, w którym wykonywałam obowiązki choćby pedagoga szkolnego.

Co myślicie? Próbować coś w tym kierunku czy jednak, z uwagi na wiek, położyć krzyżyk na zmianie zawodu?

Pozdrawiam!
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 12:13   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Powrót na studia?

Im wcześniej, tym lepiej. Jeśli chcesz to wracaj. Ja mam na wydziale prawa chyba 60-latka i 80-cio latkę, na normalnych, dziennych.
Lepiej gdybyś wróciła teraz niż w podobnym wieku. Będzie Ci łatwiej.
A że studia późno zaczniesz? Wiesz tylko w Polsce studiuje się młodo. Zaczynanie studiów w wieku 35+ w wielu krajach zachodnich to standard bo najpierw trzeba na studia zarobić, a potem jak człowiek ma je z czego opłacić to dopiero zaczyna studiować, więc wiekiem się nie sugeruj. A braki w CV? Pewnie w ramach studiów będzie wymóg praktyk studenckich albo możliwość wsparcia od uczelni w ramach szukania praktyk na własną rękę, więc od tego możesz zacząć.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 13:30   #3
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Powrót na studia?

W sumie masz rację, na zaocznych magisterskich też mieliśmy parę osób po pięćdziesiątce, tyle że nie mieli zamiaru się przekwalifikować - poszli po papierek, wymagany przez pracodawcę.

Niemniej słuszna uwaga, lepiej teraz niż za kolejne pięć lat
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 13:44   #4
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Powrót na studia?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Im wcześniej, tym lepiej. Jeśli chcesz to wracaj. Ja mam na wydziale prawa chyba 60-latka i 80-cio latkę, na normalnych, dziennych.
Lepiej gdybyś wróciła teraz niż w podobnym wieku. Będzie Ci łatwiej.
A że studia późno zaczniesz? Wiesz tylko w Polsce studiuje się młodo. Zaczynanie studiów w wieku 35+ w wielu krajach zachodnich to standard bo najpierw trzeba na studia zarobić, a potem jak człowiek ma je z czego opłacić to dopiero zaczyna studiować, więc wiekiem się nie sugeruj. A braki w CV? Pewnie w ramach studiów będzie wymóg praktyk studenckich albo możliwość wsparcia od uczelni w ramach szukania praktyk na własną rękę, więc od tego możesz zacząć.
Święte słowa, absolutnie się z tym zgadzam. Autorko, masz marzenia to je realizuj inaczej zawsze będziesz żałować. Zawsze możesz jednocześnie studiować i pracować ( w miarę upływu lat coraz bardziej w swoim zawodzie) Powodzenia!
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:54   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Powrót na studia?

Cytat:
Napisane przez ToniaZhivago Pokaż wiadomość
Święte słowa, absolutnie się z tym zgadzam. Autorko, masz marzenia to je realizuj inaczej zawsze będziesz żałować. Zawsze możesz jednocześnie studiować i pracować ( w miarę upływu lat coraz bardziej w swoim zawodzie) Powodzenia!
Dzięki, dodałyście mi wiary, że ma to sens W październiku zaczynam działać i spełniać swoje marzenia!
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson

Edytowane przez Akane
Czas edycji: 2016-05-16 o 21:55 Powód: literówka
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 11:46   #6
andziaa153
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 8
Dot.: Powrót na studia?

Zawsze można wrócić, nigdy nie jest za późno
andziaa153 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 11:52   #7
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Powrót na studia?

Nigdy nie jest za późno, aby spełniać swoje marzenia.
Choć w życiu dorosłym jest o wiele ciężej zaczynać niż za dzieciaka.
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-19, 09:28   #8
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Powrót na studia?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Nigdy nie jest za późno, aby spełniać swoje marzenia.
Choć w życiu dorosłym jest o wiele ciężej zaczynać niż za dzieciaka.
Ano właśnie. Z perspektywy czasu żałuję, że wybierając studia nie za bardzo myślałam o przyszłości, po prostu chciałam mieć ten tytuł magistra i stąd kompletnie chybione dziennikarstwo. Nie mam takiej siły przebicia, której potrzeba do pracy w tym zawodzie. Aktualnie wykonywany przeze mnie zawód to z kolei dzieło przypadku i co prawda początkowo dawał mi on dużo satysfakcji, ale coraz bardziej się wypalam. Za to słuchać innych, pomagać im - lubiłam zawsze, psychopedagogika mnie zachwyciła, ale nie miałam szans na natychmiastowe pociągnięcie tematu studiów dalej, bo trzeba było już w 100% poświęcić się pracy, wyszłam za mąż i o studiach zapomniałam. Teraz dopiero odezwała się moja dusza podpowiadając, że przekwalifikowanie się i robienie czegoś z pasją, byłoby dobrym rozwiązaniem. I to możliwie szybko, póki się jeszcze kompletnie nie wypaliłam w obecnym zawodzie
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 09:55   #9
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Powrót na studia?

Kilka uczelni umozliwia magistrom robienie psychologii w 3,5 roku.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 12:28   #10
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Powrót na studia?

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Ano właśnie. Z perspektywy czasu żałuję, że wybierając studia nie za bardzo myślałam o przyszłości, po prostu chciałam mieć ten tytuł magistra i stąd kompletnie chybione dziennikarstwo. Nie mam takiej siły przebicia, której potrzeba do pracy w tym zawodzie. Aktualnie wykonywany przeze mnie zawód to z kolei dzieło przypadku i co prawda początkowo dawał mi on dużo satysfakcji, ale coraz bardziej się wypalam. Za to słuchać innych, pomagać im - lubiłam zawsze, psychopedagogika mnie zachwyciła, ale nie miałam szans na natychmiastowe pociągnięcie tematu studiów dalej, bo trzeba było już w 100% poświęcić się pracy, wyszłam za mąż i o studiach zapomniałam. Teraz dopiero odezwała się moja dusza podpowiadając, że przekwalifikowanie się i robienie czegoś z pasją, byłoby dobrym rozwiązaniem. I to możliwie szybko, póki się jeszcze kompletnie nie wypaliłam w obecnym zawodzie
Według mnie podejmujesz słuszną decyzję. Najgorzej jest w życiu żałować, że się nie spróbowało. Moja sąsiadka jest w wieku mojego taty i dopiero skończyła specjalizację, a bliska znajoma po 7 latach wahania się postanowiła zrobić doktorat z prawa, głosami mówiącymi ,,za późno" nie ma się co przejmować, nikt za Ciebie życia nie przeżyje.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 15:22   #11
oczkowglowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 9
Dot.: Powrót na studia?

Jeżeli czujesz potrzebę powrotu - to nie masz się nad czym zastanawiać!
oczkowglowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 15:45   #12
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Powrót na studia?

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
WPróbować coś w tym kierunku czy jednak, z uwagi na wiek, położyć krzyżyk na zmianie zawodu?
Moja babcia zawsze mówiła, że spodnie dla kobiet to taki fajny wynalazek, bo w takich musi być ciepło i wygodnie, ale sama nie będzie ich nosić, bo jest na to za stara. Pierwszy raz słyszałam to jakieś 30 lat temu. W ogóle moja babcia od tych 30 lat nic nie robi, bo jest stara i nie wypada. Nie bierz z niej przykładu, bo z takim podejściem to lepiej się od razu do grobu położyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 08:26   #13
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Powrót na studia?

Nie wahaj się i idź na psychologię, tym bardziej, że Cię to interesuje. Wcale nie jesteś za stara. Ja mam 33 lata i zamierzam podjąć jeszcze 2 kierunki studiów - oczywiście jedne po drugim, bo to moje marzenie.
A jeśli chodzi o pracę, to po prostu albo ma się szczęście, albo nie. Ja już wysłałam chyba 20 CV i tylko 2 osoby się odezwały z propozycją stanowiska, którego nie cierpię, więc nadal tkwię w "starej" pracy.
Każdy ma jakąś drogę, którą musi przejść. Jak psychologia jest Ci pisana, to wszystko się potoczy w tym kierunku.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-24 09:26:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.